Partyflock
 
Forumonderwerp · 1077068
 
een paar kleine herzieningen

ACHTERGROND – Aan het begin van dit decennium kreeg de hardcore-scene een flinke ‘opdonder’. Bezoekersaantallen slonken, mensen uit de scene kregen een ander gezicht – met name door een andere kledingstijl – en grote organisaties weken hierdoor van hun hardcore-concept af. Mysteryland schrapte als één van de eerste grote feesten hun hardcore-area van de planning, waarna enkele anderen dit voorbeeld volgden.

Nu, bijna 10 jaar later, is het hardcore-wereldje flink op aan het leven. Behalve een enorme schare nieuwe dj’s en hardcore-producers, is hardcore nu opgesplitst in allerlei verschillende subgenres. Eén van de eerste subgenres was industrial hardcore, wat eigenlijk een rauwere versie van hardcore is met een wat minder melodieuze toon. Kregen dit soort genres eerder een speciale area/zaal op middelgrote en grote evenementen, tegenwoordig heeft ieder subgenre wel haar eigen feestje. Om te polsen hoe het tegenwoordig staat met de hardcorescene en vooral met de subgenres, nam uw Webson-reporter afgelopen zaterdag een kijkje bij het Eindhovense evenement ‘Noize’, waarvoor twee zalen gereed waren gemaakt. Dit waren een techno&schranz area, en een darkcore/frenchcore/industrial hardcore zaal met in dit artikel de nadruk op de hardcore-area.

Dat techno/schranz en hardcore-stijlen heel erg van elkaar verschillen, bleek alleen al uit het publiek wat in beide area’s stond, alle kale partygangers, lonsdalejongeren en aussi-gabbers stonden in de industrial zaal terwijl de wat minder uitbundig geklede bezoekers in het techno-zaaltje stonden. Ook kwamen er een aantal gothic-achtige mensen op de industrial area af. Van een agressieve of negatieve sfeer kon je absoluut niet spreken; binnen dit zeer diverse publiek kon je geen spoor van agressie ontdekken. Mensen doen hier zelfs de deur voor elkaar open, en dat kom ik in de meeste ‘normale’ discotheken nog niet eens tegen. Nog zo’n vooroordeel dat bijna iedereen heeft over de hardcore-scene is dat er volop drugs wordt gebruikt. En dat vooroordeel moet ik min of meer bevestigen. Vooral de diehard-gabbers zie je met enorme ogen of onnatuurlijke kaakhoudingen rondlopen, en dat wijst bijna altijd op het gebruik van een harddrug. Onder bezoekers die niet zo extreem hardcore gekleed zijn, lijkt het drugsgebruik véél minder te zijn.

De lonsdalekleren lijken wel weer een beetje uit de mode te raken. Bestond 5 jaar geleden minstens de halve zaal uit kale lonsdalers met kisten, op dit evenement waren het vooral gabbers met trainingspakken. De lonsdale-hype raakte een beetje in het slob toen het merk gelijk werd gesteld aan racisme, waarna het nieuwe motto ‘lonsdale loves all colors’ werd op sommige shirts. Vooral in wat kleinere gemeentes zie je nog lonsdalejeugd, maar daarbuiten lijkt dit steeds minder aandacht van de jeugd te krijgen. Een shirt met het logo van een dj is veel meer in trek. Het dragen van hardcore-gerelateerde kleding is bovendien ook wat minder essentieel geworden voor fans binnen het hardcore-wereldje.

Het ouderwets hakken (wie kent het niet uit clips als ‘hakken&zagen’, en dergelijke clips uit de jaren negentig) veranderd daarentegen nauwelijks. Op ‘Noize’ waren er niet bijster veel mensen op de dansvloer, maar waar wel zag je dat typische ouderwetse dansstijltje, met hier en daar een mix met het moshen uit de rock-scene. Wat dat betreft hebben de verschuivingen in de muziekgenres en het publiek nauwelijks effect op de dansjes.

Wat verder opvallend was op dit evenement, was het vrij lage bezoekersaantal. De organisatie had duidelijk gerekend op meer bezoekers, en dat lijkt wel vaker het probleem te zijn met dit soort subgenres in Limburg en Noord-brabant. De ‘mainstream’ (normale) hardcore trekt volle zalen, maar voor subgenres als ‘frenchcore’ en ‘UK hardcore’ lijkt een stuk minder animo te bestaan. Deze subgenres lijken bovendien vaak ook een stuk minder in trek bij de gabbers, en meer bij een ander soort publiek. In de Randstad trekt het genre veel meer bezoekers. Eén ding staat wel vast, met de opkomst van deze nieuwe vormen van hardcore, ontstaat ook een ander soort publiek, en dat is misschien wel de oorzaak van deze opleving.

Brong: http://www.webson.nl/?p=1619
laatste aanpassing
 
Ok.
Okédoei.
Uitspraak van verwijderd op maandag 26 oktober 2009 om 21:41:
de hardcore-scene is dat er volop drugs wordt gebruikt. En dat vooroordeel moet ik min of meer bevestigen. Vooral de diehard-gabbers zie je met enorme ogen of onnatuurlijke kaakhoudingen rondlopen, en dat wijst bijna altijd op het gebruik van een harddrug.


en terecht :banana:
Uitspraak van verwijderd op maandag 26 oktober 2009 om 21:41:
Wat verder opvallend was op dit evenement, was het vrij lage bezoekersaantal. De organisatie had duidelijk gerekend op meer bezoekers, en dat lijkt wel vaker het probleem te zijn met dit soort subgenres in Limburg en Noord-brabant.


Waarbij wel ff vermeld mag worden dat er die avond nog 2 feesten meer waren in Eindhoven die redelijk dezelfde doelgroep dienden....
Noize is toch wel een van de betere concepten van GBBR en we proberen daarin ook het een en ander in uit, soms ook i.s.m. andere organisaties...
Dat er dan op zo'n avond eens een lager aantal bezoekers komt dan we eigenlijk hoopten is op zich geen ramp....
Aan de line up lag het iig niet en nog belangrijker, het publiek wat binnen stond had het naar zijn zin....;)
teveel tekst man... als je zelf naar hardcore luistert bepaal je voor je zelf of het dood is of niet :[
 
Jah straks wordt het weer te commercieel en komt het weer aan zijn einde
Leuke tekst, al komt het allemaal toch wat zwart/wit over, al dan niet met toch een laagje 'hokjes denken / stempel drukken' er overheen..

En het is goed bedoeld, maar vaak zijn dit soort teksten toch overbodig.. de mensen die 'in dat wereldje thuis zijn' weten/snappen al wel wat je bedoelt, en mensen die er niet in zitten, interesseert het vaak niet, of blijven toch krampachtig vasthouden aan hun eigen vooroordelen, als ze überhaupt al de moeite nemen om er iets over te lezen (oke, dit is ook een vooroordeel van mij, but you get the point)
Uitspraak van VR!DZ op maandag 26 oktober 2009 om 22:49:
dit is ook een vooroordeel van mij


die ik zeker wel met je deel....;)
 
Artiest n00b
mijn 1e punt:

Je herziet het dus je vond het wel dood?

En punt 2 is dat je niet kan reanimeren wat niet dood is dus dikke fail my friend :bye:
Uitspraak van permanent verbannen op maandag 26 oktober 2009 om 23:11:
dikke fail my friend :bye:


:lol: tis weer maandag ouwe....;)
 
hardcore is al triljoen jaren hetzelfde, geen vooruitgang, dus dood.
 
Why so serious :p
Het zal me allemaal jeuken, dood of niet, als ik me maar kan vermaken (y)
Hardcore was niet dood, gaat nooit dood:)
laatste aanpassing
Uitspraak van Kardinaal op dinsdag 27 oktober 2009 om 11:15:
Hardcore was niet dood, gaat nooit dood:)


 
Uitspraak van verwijderd op maandag 26 oktober 2009 om 21:41:
het moshen uit de rock-scene


B)
 
Uitspraak van VR!DZ op maandag 26 oktober 2009 om 22:49:
Leuke tekst, al komt het allemaal toch wat zwart/wit over, al dan niet met toch een laagje 'hokjes denken / stempel drukken' er overheen..

En het is goed bedoeld, maar vaak zijn dit soort teksten toch overbodig.. de mensen die 'in dat wereldje thuis zijn' weten/snappen al wel wat je bedoelt, en mensen die er niet in zitten, interesseert het vaak niet, of blijven toch krampachtig vasthouden aan hun eigen vooroordelen, als ze überhaupt al de moeite nemen om er iets over te lezen (oke, dit is ook een vooroordeel van mij, but you get the point)


Is ook wel voor een wat breder publiek bedoelt, vandaar. En vooroordelen zijn er om doorbroken te worden, ja toch? Heb ik ook al gehad..
 
Hardcore will never die!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 
Artiest Demon Rage
Vet veel tekst.

En vind het een beetje droevig dat mensen van die uitspraken doen in het openbaar.

Ik haat het om het toe te geven.,
Maar misschien laat dit toch wel een beetje een bepaald niveau zien.

Heb je wel eens iemand horen roepen 'Trance will never die' ?
Of soul, jazz, rock, klassiek etc etc etc...

Ik ben een hardcorliefhebber, maar vind die uitspraken wel te ver gaan.
Uitspraak van VR!DZ op maandag 26 oktober 2009 om 22:49:
Leuke tekst, al komt het allemaal toch wat zwart/wit over, al dan niet met toch een laagje 'hokjes denken / stempel drukken' er overheen..

En het is goed bedoeld, maar vaak zijn dit soort teksten toch overbodig.. de mensen die 'in dat wereldje thuis zijn' weten/snappen al wel wat je bedoelt, en mensen die er niet in zitten, interesseert het vaak niet, of blijven toch krampachtig vasthouden aan hun eigen vooroordelen, als ze überhaupt al de moeite nemen om er iets over te lezen (oke, dit is ook een vooroordeel van mij, but you get the point)


Toch is dit niet het eerste stukje wat ik lees dat positief is, een aantal weken geleden stond er ook een positief stuk in het Noord Hollands Dagblad, als er meer en meer van dit soort stukjes komen zal er toch langzaam een positiever beeld ontstaan.
 
komt gewoon door al die buitenlanders
 
Uitspraak van verwijderd op zondag 1 november 2009 om 12:41:
komt gewoon door al die buitenlanders


nee, het komt door alle racisten ('lonsdalers') die zichzelf geen racisten durfden te noemen omdat ze daarvoor de ballen niet hadden. Zij noemden zichzelf ook gabbers, terwijl ze buitenlanders discrimineerde, terwijl een gabber GEEN racist is voor zover ik weet, hun hebben de hele scene verpest als je het mij vraagt. daarom is het stereotype: gabber een persoon die naar hardcore luisterd, en een hekel heeft aan zwarten. beetje jammer dat. alleen maar omdat die 'lonsdalers' zichzelf 'gabber' noemden. vooral kleine kinderen van 12-13 jaar die net op de hogere school komen hebben hier een handje van, zwarten discrimeren, naar hardcore luisteren en zichzelf gabber noemen.
 
voor een deel klopt het wel wat je daar vertelt maar die buitenlanders zijn in mijn ogen de racisten
ik heb nooit problemen gehad met die mensen maar je hoeft maar een petje van cavello ofzo op te hebben en je krijgt al een mes onder de keel ofzo en de buitenlanders noemen alle gabbers racisten en zeggen dat we buitenlanders niet over een kam moeten scheren terwijl hun dat juist doen met gabbers en mensen die hc luisteren
en als er geen buitenlanders hier waren was de hc scene ook nog super populair als vroeger
want omdat er steeds meer buitenlanders hierheen komen gaan steeds minder mensen hc luisteren en gabber kleding dragen
dus met andere woorden de buitenlanders zijn de racisten en niet de gabbers
gabbers worden gediscrimineerd en meteen veroordeelt voor dingen die helemaal niet kloppen
 
Uitspraak van verwijderd op maandag 2 november 2009 om 20:18:
gabbers worden gediscrimineerd en meteen veroordeelt voor dingen die helemaal niet kloppen


dat komt door de racisten die zichzelf gabber zijn gaan noemen.
Uitspraak van verwijderd op maandag 2 november 2009 om 20:18:
je krijgt al een mes onder de keel ofzo en de buitenlanders noemen alle gabbers racisten


in de jaren 90 zijn die lonsdalers daar mee begonnen, turken weten niet dat deze lonsdale hype over is, wij wel.
 
hardcore is niet dood en punk ook niet.
 
Uitspraak van verwijderd op maandag 2 november 2009 om 20:18:
gabbers worden gediscrimineerd en meteen veroordeelt voor dingen die helemaal niet kloppen


wou jij zeggen dan dat het tegenwoordig over het algemeen geen iq lose racisten zijn? :)
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 6 november 2009 om 17:45:
iq lose


:aai:
 
:rot: :D
jumpstyle number one style! :D
Uitspraak van verwijderd op maandag 26 oktober 2009 om 21:41:
industrial hardcore, wat eigenlijk een rauwere versie van hardcore is met een wat minder melodieuze toon. Kregen dit soort genres eerder een speciale area/zaal op middelgrote en grote evenementen


Industrial is de bom (L)
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 6 november 2009 om 17:45:
wou jij zeggen dan dat het tegenwoordig over het algemeen geen iq lose racisten zijn?


...
Uitspraak van verwijderd op maandag 2 november 2009 om 20:18:
maar die buitenlanders zijn in mijn ogen de racisten


Die hype om "gabbers/Liefhebbers" zomaar racist te noemen is ook wél weer over aan het waaien.
Vele hangjongerende allochtonen, discrimineren idd, maar om het nu racisme te noemen?

De kleine groep Lonsdalende nep nazi's/gabbers en die kleine groep allochtonen die discrimineren, zijn allemaal sukkels/meelopers en moeten opkenkeren.
Dat zijn mensen met vooroordelen + ze haten en ze zijn afgedraaid, en hebben dus niks noppes nada te betekenen in deze maatschappij.

De goed aanpassende allochtoon, die wel respect hebben voor de medemens, komen gewoon meefeesten met de echte liefhebber.
Die voelen zich vrij om te gaan en staan waar ze willen, en amuseren zich prima met andere bevolkingsgroepen.

Overal zitten rotte appels tussen, helaas. Maar die sukkels moet je gewoon een klap geven op straat.

Verder, vind ik het positief dat er zulke nieuwsberichten in de media omhoogschieten, en dat de media minder discriminerend/vooroordelend met de jongeren/groepen omgaat.
Dat er dus ook geen haat wordt gezaaid, en dat de mensheid eens ziet waar wij godverdomme achterstaan, en waar wij van houden!

Deze positieve media shit, moet nog verder vorderen, tot een filmpje/documentaire gemaakt door echte liefhebbers.
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 6 november 2009 om 17:45:
wou jij zeggen dan dat het tegenwoordig over het algemeen geen iq lose racisten zijn?


Echt serieus gozer ik blíjf me verbazen over jouw uitspraken, elke keer gooi je er een schepje bij, niet te geloven dit! :[
 
Uitspraak van verwijderd op maandag 26 oktober 2009 om 21:41:
Onder bezoekers die niet zo extreem hardcore gekleed zijn, lijkt het drugsgebruik
véél minder te zijn.


wheee uhu
 
wel n goeie ontwikkeling... want 10 jaar terug begonnen hardcore producers zoals DJ Rob en Waxweasle enzo ineens trance te maken. Opzich geen punt, maar ze waren er niet erg goed in, dus ben blij dat ze der mee zijn gekapt.