Partyflock
 
Forumonderwerp · 626522
Artiest {SHOWLIST artist 23234, 26378, 24374}
ola,

Ik was laatst plaatjes aan het kopen bij de local platenboer.
De eigenaar discussieerde met een DJ over het feit dat hij alleen nog maar met cd's draait. De DJ was van mening dat over 4 jaar er alleen nog maar met CD's gedraaid wordt.
De eigenaar was het daar absoluut niet mee eens; "Mensen willen nu eenmaal verzamelen" meende hij. Edoch was de DJ er heilig van overtuigt dat dit zeker weten gaat gebeuren, gewoonweg omdat het veel makkerlijker is; (cd's nemen weinig ruimte in / op de nieuwe generatie cd spelers zitten ongelooflijke features / direct je eigen shit burnen op cd en spelen voor publiek / je kan heel makkelijk aan nieuwe relaeses komen => deze man is overigen top of the league en hangt met de grote jongens die al hun nieuwe muziek aan hem op cd pasen lang voordat er ook maar iets op vinyl uitkomt).
De eigenaar zei dat als dit echt gaat gebeuren, dit uiteindelijk de muziekindustrie naar de klote gaat helpen, omdat niemand dan (waarschijnlijk) meer gaat betalen voor Vinyl.

Ik heb het idee dat het allemaal wel goed gaat komen, maar stel dat? Hoe gaat het dan verder?
CD's moet men alleen voor promotiemateriaal gebruiken, platen heersen al tientallen jaren, zou btje triest zijn :( kvinnut ook veel leuker daarmee draaien :jaja:
 
De DJ was van mening dat over 4 jaar er alleen nog maar met CD's gedraaid wordt.

Dat zeiden ze 4 jaar geleden ok en 4 jaar daarvoor enz


vinyl zal altijd blijven !
jep laid back luke doet da ook.
laatst in een intervieuw zei die nog dat het de toekomst word
Artiest {SHOWLIST artist 49113, 157317, 15263}
Zie je de DJ's van duizenden guldens al aankomen met een gebrand cd'tje? hahahahha
er blijven mensen die vinyl veel interessanter vinden (nostalgie!!!)


ik herinner me een leraar economie die zon jaar of 8 geleden tegen mn klas zei: trends etc komen en gaan, en zo komen en gaan uitvindingen ook, zoals bijv de platen, en platenspeler, die bestaan ook bijna niet meer, en over 5 jaar zijn ze waarschijnlijk verdwenen (zei die toen)
laatste aanpassing
Zie je de DJ's van duizenden guldens al aankomen met een gebrand cd'tje? hahahahha


het kan zijn dat ik je verkeerd begrijp hoor, maar ik zou toch wel even beter opletten hoeveel 'djs van duizenden guldens' al met cd's draaien. op elk groot feest staan naast 3 draaitafels (of meer) ook 2 cd-spelers (of meer). En die staan echt geen stof te happen!

cd's lijken mij iig erg handig voor erbij, maar of het de hele vinyl/muziek-industrie om zeep zal helpen, lijkt mij erg sterk
Artiest Tuned
Ik ben ook van de vinyls. Idd nostalgie en veel meer dynamiek en dus dikkere sound :P
Artiest Maus
Platen is veel leuker dan CD`s :)
Artiest {SHOWLIST artist 25687, 83908, 50688}
Platen heersen..
gewoon het gevoel als je net weer een paar verse 12"'s hebt gekocht....heerlijk!­!!

Maar goed...als ik bekende dj was...(of het geld had om cd spelers te kopen) dan zouden die als een hele goede AANVULLING kunnen fungeren. Gewoon voor promo's te draaien enzo...(zoals alle bekende dj's).

Wat Laidback Luke doet is ook wel heel stoer...maar goed..dat is zijn ding en ik zie niet iedereen dat gaan doen.
 
Vinyl blijft, om de eenvoudige reden dat een cd altijd kan overslaan en dan sta je nogal voor lul in de arena met 55000 bezoekers.
Nee een plaat slaat niet over ofzo...
net of een plaat niet kan overslaan...

ik vind dat geen goede reden om NIET met cd's te gaan draaien
laatste aanpassing
 
hagele4life 26 augustus 2003 01:42
Vinyl blijft, om de eenvoudige reden dat een cd altijd kan overslaan en dan sta je nogal voor lul in de arena met 55000 bezoekers.


btje loze reply idd

---

ik draai voornamelijk platen, maar ook best veel met cd's.
Ik vind t allebei fijn om te draaien,
inprincipe maakt t me nix uit met wat ik mix, als t maar te "pitchen" valt..., alhoewel ik platen wel "leuker" vind.
Cd's zijn idd handig voor promo materiaal, sampeltjes, eigen producties ed. (waarvoor ik dus met cd's draai), en soms tracks die ik nergens kan krijgen op vinyl.
ik denk toch dat CD's de platen gaan verdrijven....


het is ook best logisch...

cd's zijn goedkoper, kleiner, digitaal, slijtvast, makkelijk zelf te maken....

alleen heb ik het idee dat de CD-spelers nog iets meer verbeterd moeten worden om meer feeling" te krijgen"......
 
alleen heb ik het idee dat de CD-spelers nog iets meer verbeterd moeten worden om meer feeling" te krijgen"......


of je moet meer draaien met die dingen, dan krijg je de feeling vanzelf wel
Artiest Pato
Ik hoop niet dat dit ooit gaat gebeuren...
Cd's is idd handig om je eigen tracks en/of die van vrienden te draaien, maar Vinyl blijft voor mij echt wel het beste :respect:
das waar... ik heb weleens gedraaid met cdj-1000's, maar het is toch anders als met platen....
cdj 1000 zijn echt wel vet hoor! :D
 
Artiest Frank B
ik wil met final scratch gaan draaien
Artiest {SHOWLIST artist 61045, 646, 98523}
Over 10 jaar is ook de cd dood...
Dan draaien we onze muziek vanaf flash media 512mb cards waar honderden mp3's op staan...

Stel je voor een "draaitafel" waar je card ingaat en waar mee je vervolgens gaat mixxen ala draaitafels...

Dan past me hele repertoire in me kontzak!

*** sniff vinyl ***
 
Artiest Dennis Hupla
Mijn idee is dat vinyl niet volledig gaat verdwijnen simpel omdat kleine persingen altijd zullen blijven bestaan vanwege een commerciële reden.
Als beginnende producer kan je er voor kiezen om op CD te branden of op vinyl te laten persen en aangezien de laatste (bij een kleine oplage) niet zo snel als mp3 te rippen & te downen valt (en daarmee dus commercieel interessanter is) zal je vinyl blijven houden.
Verder zijn er ook heel wat mensen principiëel tegen CD`s draaien (het is niet 'the real thing') en daarom denk ik persoonlijk dat Final Scratch de toekomst gaat worden, wel het idee EN de mogelijkheid om met 'normaal' vinyl te draaien maar ook een CDtje in je laptop kunnen pleuren en daar vanaf draaien (handig als je bijvoorbeeld in het buitenland moet draaien en geen zin hebt om je platen kwijt te raken op een of ander vliegveld).
Dan past me hele repertoire in me kontzak!


Dat zou handig zijn... dan is dat gesleep met koffers en tassen ook afgelopen... ;-)
Als beginnende producer kan je er voor kiezen om op CD te branden of op vinyl te laten persen en aangezien de laatste (bij een kleine oplage) niet zo snel als mp3 te rippen & te downen valt (en daarmee dus commercieel interessanter is) zal je vinyl blijven houden.


ik weet het niet, is dat echt interessanter?
als beginnende producer wil je toch dat zoveel mogelijk mensen jouw muziek kennen? volgens mij bereik je dat niet alleen met een kleine oplage platen.
 
Dat zou handig zijn... dan is dat gesleep met koffers en tassen ook afgelopen...


en de platenkoffers zullen ook nie meer gejat worden enzo gheghe
 
2 MAD: Het is dus mijn mening maar ik denk van wel ja, je wilt als beginnende producer wel dat zoveel mogelijk mensen jouw tracks horen maar je wilt er op den duur ook wel wat mee gaan verdienen en als jij constant jouw tracks via bijvoorbeeld internet verspreid waarom zullen mensen dan een CDtje van je kopen als ze hem ook kunnen downen (het probleem wat er nu dus ook al speelt)?
Vinyl blijft zeker in beperkte oplage (500 - 1000) niet iets wat snel geripped word en daarmee niet voor iedereen massaal (gratis) verkrijgbaar.
Dit is dus hoe ik er over denk maar ongetwijfeld zijn er goede tegenargumenten te geven :-)
tja, als beginnende producer wil je zeker geld verdienen, maar verdien je dat al met een oplage van 500-1000 platen?
ik zou er eerder voor gaan dat zoveel mogelijk mensen mijn naam kennen door een zo groot mogelijk publiek te bereiken. En hoe doe je dat beter dan met het internet? Ook kan je je kosten erg laag houden door cd's i.p.v. platen te sturen naar de grote jongens. Dat is toch commercieel ook erg interessant? Platen drukken kost nou eenmaal veel geld.
Welke producer kan tegenwoordig nou leven van zijn of haar releases, dat zijn alleen de echt grote namen en dat zijn ook meteen weer de mensen die meteen als ze iets bijna afhebben doorgeven op cd aan hun DJ-vrienden om het even te testen. Vervolgens duurt het soms wel maanden voordat het echt uitkomt op Vinyl.
En wat maakt het nou uit op de dansvloer, dat is waar het uiteindelijk om gaat. De mensen dansen op de muziek, niet op het format, als het goed is, is het goed.
Ik geloof niet dat Vinyl zal uitsterven, maar de cd zal zeker een nog veel grotere rol gaan spelen in de DJ-Scene.
 
Goede tegenargumenten dus :-)
 
Een "echte" dj draait met platen... die nieuwe snufjes van tegenwoordig. Ik vind zowieso iemand die met cd's draait geen echte dj.

Is meer voor club-dj's weggelegd.

De DJ was van mening dat over 4 jaar er alleen nog maar met CD's gedraaid wordt.


Als hij zo denkt dan denk ik dat zijn baan er helaas opzit... dan zal er over 4 jaar wel een computer staan wie de muziek regelt en automatisch laat overlopen...

Mensen zien toch het liefst een dj die met platen draait in de zaal dus vinyl zal altijd blijven!

direct je eigen shit burnen op cd en spelen voor publiek / je kan heel makkelijk aan nieuwe relaeses komen => deze man is overigen top of the league en hangt met de grote jongens die al hun nieuwe muziek aan hem op cd pasen lang voordat er ook maar iets op vinyl uitkomt).


Shit burnen mag niet... daar kan een dj mee gepakt worden :| Originele cd's kopen dus! En dat hij eerder aan shit kan komen dan dat hij op vinyl uitkomt vind ik een beetje vaag. Dan moet hij relaties hebben met die mensen die het hem eerder willen doorsturen dan op plaat uitbrengen.

Beetje vreemd, dus gewoon dikke bull-shit. Hij kan misschien een paar plaatjes eerder krijgen maar vinyl is altijd eerder. Zijn mp3tjes die hij dan ergens download zijn van de vinyl afgeript vaak...

Basta
komoooop.... Wordt het niet 's tijd dat we met de tijd meegaan?

de technieken worden steeds beter, ik was ook altijd anti cd, mp3 en alle andere digitale bronnen... maar nadat ik 's heb gestoeid met onder meer de cdj800 van pioneer ben ik wel om, het gaat er helemaal niet om van welke geluidsbron het komt, maar om het charisma welk de dj vanachter zijn set heeft... dat is het enige wat telt! en uiteraard zijn platen, cd of mp3 keuze...

*** sniff vinyl ***
 
Ik zou het zelf heel nep vinden als ik een dj niet met vinyl zie draaien, maar met bijv final scratch, dan krijg ik het id dat iedereen dat kan. Het aantal DJ's zal ook wel flink oplopen met dat final scratch omdat het allemaal goedkoper wordt enzo. Ik vind ook dat je we eens moeite moet doen om een nummer te krijgen, dan heb je tenminste een nummer die gelijk ook niet iedereen heeft...
laatste aanpassing
 
Vinyl heeft gewoon meer charmes dan CD's op sets. CD's zullen wel meer gebruikt worden, maar niet iedere DJ zal voor zijn set 100% CD's gebruiken.
met Cd's draaien heeft zeker veel voordelen meer features / gadgets / speledingetjes. . . . ten opzichte van de plaat maar het grote nadeel van de cd is dat je niet zoals bij vinyl een plaat gaat kopen en tastbaar in je handen hebt en dan de kick van het draaien. met de cd is het nu de mp3 (midere kwaliteit) vaak even fikken op cd en draaien minder emotioneel denk ik ( voor de echte vinyl junks onder ons)
ik vind het zo hopeloos cd dj's want je hebt van die cd mixers die automatisch pitch gelijk zetten lekker leuk wat een dj ben je dan pfffff triest zooitje platen speler ruleren FUCK CD's
2 Swish ik draai met allebij . . . .en kan je melden dat er ook cd spelers zijn waar het nog met de hand moet het gelijk zetten bijv. cdj 500

Gewoon met allebij draaien heb je de voordelen van beide !!
laatste aanpassing
Ik vind het ook helemaal niks zoals DjSwish ook al zegt wanneer ik mensen met cd's zie draaien.
Ik spaar zelf al tijden geen Vinyl meer maar ik zie het liefst dat dj's met Vinyl blijven draaien.
 
Werkzaam bij Partyflock
Het draaien met cd's heeft alleen voordeel zoals al vaker gepost hier om tracks te draaien die nog niet op vinyl zijn en eigen materiaal.
Maar vinyl heeft gewoon meer een dj-imago
Artiest {SHOWLIST artist 61069, 10100, 62386}
cd s eruit platen eruit... wat nieuws erin .. maar wat :S?
volledig digitaal is de toekomst (Y)



het draaien zelf is dan misschien niet meer zo moeilijk, maar zo kan een Dj meer tijd besteden aan de show er omheen en het is mogelijk om veel gekkere dingen te doen als met platen
laatste aanpassing
t is al eerder gezegd, maar als het vinyl er uit zou gaan, verpest je het voor jezelf... alles wordt gedownload, en t is niet meer aantrekkelijk om muziek te maken, omdat t niets oplevert. dus komt er steeds minder muziek uit, dus kan je steeds minder downloaden. uiteindelijk hou je dan alleen de producers over die het doen voor de muziek... dacht ik zo
2 U-Terrow je hebt helemaal gelijk als dat gebeurt . . . .jammer maar einde scene waar geen geld meer wordt verdiendt wordt er ook niet meer geinvesteerd!!
de tijd zal het leren....

maar ik denk dat als we later allemaal in een bejaardenhuis wonen toch behoorlijk ouderwets worden gevonden als we alleen nog lopen te klooien met vinyl...

*** sniff vinyl ***
laatste aanpassing
ik weet niet cd is fake klaar ik vind het fake platen zijn stoer komt dj aangelopen ai ai check ze mapje met cdtjes trieste zooi platentas cooler
VINYL 4-ever
tegen de tijd dat wij in het bejaardenhuis zitten is het weer retro dus als je nog een beetje bij zinnen bent en je gezondheid laat het toe kan je gewoon het podium weer op!!!!! 8) 8-) 8) 8-)
Het maakt voor de mensen die aan het stampen zijn niet uit of de dj nou met cd's of vinyl draait als ze het maar naar hun zin hebben en daar is de dj voor niet de cd's of platen........
 
Superknits 26 augustus 2003 01:45
Nee een plaat slaat niet over ofzo...


natuurlijk kan een plaat overslaan. maar als een plaat overslaat dan slaat hij misschien 1 of een paar groeven over, wat neerkomt omdat misschien 1 seconde. een cd-speler kan door een krasje gaan "stotteren" of "blijven hangen". die kans is gewoon veel kleiner bij vinyl.
als je gewoon netjes met je cd's omgaat slaan die niet over hoor. platen zijn een stuk gevoeliger dan cds en zullen eerder overslaan.
 
Een dj hoort gewoon vinyl te draaien. Voor het zelfde geld zet hij een voor gemixte cd op en staat hij daar een beetje popie jopie te doen.
Artiest {SHOWLIST artist 44167, 16941, 12838}
En wat dacht je van het....
DMC (Turntablist)...

Die gasten weten het wel om met vinyl.... Al hun Tricks , Moves en Beatjuggling.
Q-bert , Rob Swift ,etc..
Ken je dat met cd's doen...??? Denk het niet...

De Vinyl kan niet gemist worden..In de muziek wereld.....
to Oja Joh:

Ben ik het ook helemaal mee eens hoor, maar dat was mijn punt niet.
 
J, Walker 26 augustus 2003 17:47
als je gewoon netjes met je cd's omgaat slaan die niet over hoor. platen zijn een stuk gevoeliger dan cds en zullen eerder overslaan.


als de draaitafels gewoon in orde zijn en goed zijn afgesteld etc. kan er haast niks mis gaan. je kunt ook vantevoren weten of er iets met je plaat mis is. een cd kan het in de ene speler wel doen en in de andere weer niet. een draaitafel is gewoon een ongelofelijk simpel apparaat die niet zo snel zal weigeren als een cd-speler, hoe goed de cd-spelers tegenwoordig ook zijn.