Partyflock
 
Forumonderwerp · 884181
Waarschuw beheerder
Hou je niet van lezen? Bespaar jezelf de moeite. Replies als "teveel tekst" kun je vast ook ergens anders kwijt. :flower:

De meeste mensen die me hier kennen weten dat ik graag schrijf. Het was een collega-PF'er die me het duwtje in de rug gaf om wat vaker dingen te gaan publiceren en het was de val van het kabinet dat maakte dat het volgende verhaal uit mijn toetsenbord stroomde.

Het is een VERHAAL, geen biografie ;) Autobiografisch, dat wel ;) want ik word af en toe ook gek van mijn gedachten. Ben wel eens benieuwd wat jullie van mn schrijven vinden en uiteraard hoop ik ook dat er een discussie over het onderwerp van verhaal zal ontstaan.





Kort verhaal door Jacqueline Sinke:
De wereld is ziek.

Kabinetscrisis. Crisis in mijn hoofd. Balkenende valt. En ik moet me vastgrijpen aan een stoel om niet achterover te klappen. Frisse lucht, ja even naar buiten, frisse lucht. Mijn hersenen draaien overuren. Zelfs op mijn balkonnetje vind ik de rust niet. Want wat adem ik nou in voor lucht? Vol uitlaatgassen en gifstoffen. Geproduceerd door auto’s en fabrieken. De auto, de melkkoe van de Nederlandse staat. En fabrieken? Die maken spullen. Die we kunnen kopen. Zodat de economie blijft draaien. Terug naar binnen trek ik ook niet. De computer, de tv, alle informatie die er daar weer op me afkomt... En wat er nu van waar is en wat niet? Verdomme ik leef in een wereld waar een compleet land op z’n kop staat omdat er een poema in de bossen rondloopt die een kat blijkt te zijn. Hoe kan ik nog iets geloven? Alhoewel, lang niet iedereen gelooft alles. De conspiracy theories die er omtrent allerlei zaken de ronde doen maken ook dat mijn hoofd soms over lijkt te koken.

Ik kijk naar de schutting die me afscheidt van de buurvrouw en het voelt alsof een onzichtbare hand me bij m’n strot grijpt. Ik voel me ineens opgesloten. Mijn ademhaling versnelt en ik probeer niet in paniek te raken. Ontspannen Jacqueline, kom op, concentreer je op je voeten, voel jezelf één met de aarde… Het lukt me niet, mijn gedachten vliegen als een rollercoaster van links naar rechts door m'n kop. Wat nou ontspanningsoefeningen, waar zijn die nou helemaal voor bedoeld? Om mij ontspannen te krijgen. Zodat ik beter met stress om kan gaan. Zodat ik weer beter functioneer. Voor de economie. Want dat is waar het allemaal om draait: geld. En wat is geld nou helemaal? Fucking papier! Waar bomen voor worden omgehakt. Papier met een getalletje erop. Een getalletje, liefst zo groot mogelijk, dat iets waardeloos, waardevol maakt. Die hele oorlog in Irak, alsof dat ook maar iets te maken heeft met terrorisme bestrijden en de mensheid er weer bovenop helpen. Misschien dat de militairen dat geloven, maar al die hoge piefen weten wel beter. War on terrorism…yeah right. En een supermacht als Amerika moet eerst een heel land plat bombarderen voor ze Sadam dan kunnen meenemen. Om over die baardmans in de bergen nog maar even te zwijgen.

Zo gek is het niet eigenlijk, dat mensen een hekel krijgen aan het rijke Westen. Dat ze in staat zijn zichzelf op te blazen. Dat er zoveel haat ontstaat. Maar goed, indirect komt daar ook weer een beloning om de hoek kijken. Want als men nou eens niet de gedachte zou hebben dat er boven een hemel en een God op ze zou wachten, maar hel en verdoemenis, zou men zich dan nog opofferen?

Ik moet terug naar binnen, moet water over m'n gezicht want ik zweet me de tering. Ik loop de badkamer in en kijk in de spiegel. M'n pupillen zijn groot als schoteltjes. Een psychiater zou zeggen dat het tijd is voor m'n pilletjes, maar ik vertik het. Want waar slaan die pilletjes allemaal op? Die hele farmaceutische industrie draait om geld. In deze wereld wordt roken gestimuleerd want daar verdient de overheid geld aan. En mensen worden er ziek aan, waar de overheid ook weer geld aan verdient. Want dan kunnen er weer medicijnen verkocht worden. Er sterven miljoenen mensen in landen waar de overheid corrupt is als de tering en er zijn ziektes waar volgens mij allang remedies voor zijn, alleen die worden niet benut. En de psycholoog die me die pilletjes niet zou geven zou me wel in therapie stoppen. Omdat ik "abnormale denkpatronen" heb. Omdat het schijnbaar maar als normaal gezien wordt dat je streeft naar een diploma, een goede baan, een mooi huis, een leuke relatie en een potje spaargeld. Want dat is hoe je hoort te zijn. Ik loop er zelf in mijn studie Psychologie helemaal op vast. Want wil de geestelijke gezondheidszorg nou echt het beste voor de "zieke" mensen? Of wil ze het beste voor de maatschappij?

Ik denk even aan Mel Gibson. Nee, zo erg ben ik er nog niet aan toe. Toch? Ik zie niet overal samenzweringen. Ben ik denk ik toch op tijd voor gestopt met blowen. Maar helder zie ik het niet meer.

Het kabinet is gevallen. Alweer. Het betrof zogenaamd een afgebrand cellencomplex, een meisje dat hier geen eindexamen mocht doen, een uitgezette politicus en nog wat meer ellende. Er zijn dingen fout gegaan, zoals ze altijd fout gaan daar in Den Haag. Iedereen is maar overtuigd van z'n eigen gelijk en deze gelegenheid wordt direct weer aangegrepen door mensen die er hun voordeel mee willen doen. Nog even en de strijd om de macht en het geld barst weer los. Langs alle kanten krijgen mensen straks informatie en worden ze gemanipuleerd. En dan krijgen we weer de eeuwige strijd tussen links en rechts. Het zijn verdomme geen Ghandi's of Moeder Theresa's daar in Den Haag, het zijn aasgieren!

Mijn hart bonkt bijna uit mijn keel en de tranen staan in mijn ogen. Macht en geld. Ik loop me al jarenlang wanhopig te voelen vanwege mijn schulden en dat stelt nog niets voor in vergelijking met de mensen die in een ver land moeten leven op een kommetje rijst per dag. Macht en geld. Waar draait het nou eigenlijk nog om op de wereld? Het liefst zou ik nu al m’n schepen achter me verbranden. M'n spullen verkopen, van de opbrengst een busje kopen en gaan rijden. Weg, weg van alles. De bossen in. M'n eigen eten verbouwen, de hele dag in m’n blote kont rondlopen en genieten van de natuur. Lekker schrijven de hele dag, alleen maar dingen doen die goed voelen. Echt leven. Voelen.

Ik pak de aangebroken fles rosé uit de koelkast en drink achter elkaar de halve fles leeg. Alcohol. Ook al zoiets. Al decennia lang grijpen mensen naar de fles of de dope om deze wereld maar wat leefbaarder te maken. Naar het "waarom" wordt niet gekeken, nee, laat ze maar kapot gaan, alcohol levert geld op.

Ik ga niet in m'n blote kont rondrennen. Want ik wil m'n MP3-speler en m'n mooie kleren niet kwijt. Ik zit erin, ben opgezogen door deze wereld. De angst voor het onbekende is altijd het grootst, toch? Ik ga niet in mijn blote kont rondrennen. Nee, als een voorgeprogrammeerde robot onderga ik alle verhalen over oplichting in de voetbalwereld, over doping, over de AEX en het jongetje van zestien dat zijn twee broertjes neerstak. En dat kabinet? Net als de rest van het land ga ik weer volgzaam naar het stembureau. Om een bolletje in te kleuren. Zodat weer een nietszeggende partij de macht in handen krijgt en beslissingen maakt die toch nooit voor iedereen goed zullen zijn. Dat is wat ik zal doen, lafbek als ik ben. Slaaf van het systeem.

De wereld is ziek.

Mijn gedachten hebben te hard rondjes gedraaid. Ik ben misselijk van het nadenken. Misselijk van mezelf. Misselijk van de wereld waarin ik leef. Ik kan nog net op tijd naar de badkamer rennen en kots alle rosé in de wasbak. Rood als bloed verdwijnt de troep langzaam in putje.

De wereld is ziek. Ik ook.



(k)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
vind het toch wel lang
 
Waarschuw beheerder
*laat maar, beetje flauw*



Heb t niet gelezen, dus ga ook niets derover melden. (F)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Sander120 op vrijdag 30 juni 2006 om 00:18:
vind het toch wel lang


Een kort verhaal als in "geen heel boek".

Djeez what was I thinking ook, ik zou beter moeten weten :D

Hoe moeilijk is het om gewoon niks te zeggen dan? Echt, ik vraag het me telkens af, hoe moeilijk is dat...
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:18:
Een kort verhaal als in "geen heel boek"


joh


Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:18:
Hoe moeilijk is het om gewoon niks te zeggen dan? Echt, ik vraag het me telkens af, hoe moeilijk is dat...


makkelijker dan het "korte" verhaal te lezen
 
Waarschuw beheerder
Mooi verhaal :yes: (Y)


Uitspraak van Sander120 op vrijdag 30 juni 2006 om 00:18:
vind het toch wel lang


:frusty:
Ik heb het gewoon gelezen :O Normaal stop ik snel bij zo'n lap tekst hier, maar vind dit wel een goed verhaal :D


Mijn stelling dat een vrolijke zwerver het mooiste leven heeft komt hier wel bij in de buurt.
Waarschuw beheerder
kheb het toch effe het korte verhaal gelezen, ziet er wel grappig uit maar trek het je allemaal niet zo aan, word je ongelukkig van.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 00:18:
*laat maar, beetje flauw*

Heb t niet gelezen, dus ga ook niets derover melden


Dank je, dat waardeer ik zeer.

Er komen hier ook dagelijks topics voorbij over computergames, bodylotion en ketamine...allemaal onderwerpen waar ik verder niets mee heb en dus voel ik ook niet de urge er iets te vermelden. Maar goed, dat kan ik natuurlijk niet van anderen verwachten.

Het is een openbaar forum en als mensen flauwe opmerkingen neer willen zetten, moeten ze dat doen. Ik verbied niks, verzoek alleen iets netjes.

En het doet me dan ook goed om te zien dat er iig al eentje is die dat respecteert :flower:
Waarschuw beheerder
donateur
Mooi verhaaltje, kan mezelf er op enkele punten ook wel in vinden. Afwijken van de norm wordt hier in NL zo genadeloos afgestraft, echt niet normaal meer. Vind dat je dat mooi in beeld brengt, de ziekte die de consumptiemaatschappij heet. Even rustig ademhalen is er niet meer bij en we doen er allemaal vrolijk aan mee. Laat wel die fles rosé ff liggen vanavond, geen zin om daar ook nog misselijk van te worden ;)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Vind het zeer goed geschreven (Y)
Van mij mag je vaker wat publiceren heerlijk om te lezen :)
:respect:
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Tatatapatatatatatatetetetatatatatabanya op vrijdag 30 juni 2006 om 00:26:
Mijn stelling dat een vrolijke zwerver het mooiste leven heeft komt hier wel bij in de buurt.


Dat is een gedachte die ik vaak deel. Hoe meer je te kiezen hebt, hoe doller het wordt in je hoofd. En als je daar niet zo goed tegen kan kan je de draad wel eens kwijtraken.





Uitspraak van Sander120 op vrijdag 30 juni 2006 om 00:26:
kheb het toch effe het korte verhaal gelezen, ziet er wel grappig uit maar trek het je allemaal niet zo aan, word je ongelukkig van


Tnx! (l) Vind ik tof van je, dat je het toch effe gelezen hebt. :yes: Nou ik zit niet voortdurend zo te denken hoor. Heb ik wel gedaan, maar op een gegeven moment weet je dat je daar alleen jezelf maar mee hebt. Of je moet daadwerkelijk die stap zetten en alles achter je laten.

Ik kan ook ontzettend gelukkig zijn hoor en geniet ook echt wel van de mooie dingen in het leven. Zou dat alleen wel vaker willen doen en dat wordt een beetje overschaduwd door alle gebeurtenissen op de wereld en door de maatschappij waarin we leven.




En verder is het natuurlijk een verhaal he, geen pure realiteit. :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Tatatapatatatatatatetetetatatatatabanya op vrijdag 30 juni 2006 om 00:37:
Waarom druk maken over dingen waar je niks aan kunt veranderen?


Als iedereen het toch maar in de hand had zich niet druk te maken dan zouden er geen psychiaters en alcohol en drugs meer nodig zijn ;)

Daarbij denk ik dus wel dat je wat kunt veranderen, ben er alleen nog niet helemaal uit hoe.

Plus, nogmaals, het is een VERHAAL. Dat niet perse vanuit mezelf geschreven is, maar ook vanuit andermans gedachten kan zijn.

Kijk, ik weet van mezelf dat ik binnen een paar uur toch weer in een grote piek zit en me weer super voel. Maar ik weet ook, dat er genoeg mensen zijn die anders in elkaar zitten. Die depressief raken. Die gek worden van al die gedachtes en het feit dat ze niets kunnen veranderen.

Misschien is het altijd al wel zo geweest, maar ik heb het idee dat hoe meer de focus komt te liggen op geld en macht, hoe meer mensen daar uiteindelijk aan onderdoorgaan.


Maar tegelijkertijd is er veel meer ruimte voor bewustwording.

Hmmm heel dubbel allemaal.
 
Waarschuw beheerder
donateur
De wereld is ziek.

Mijn gedachten hebben te hard rondjes gedraaid. Ik ben misselijk van het nadenken. Misselijk van mezelf. Misselijk van de wereld waarin ik leef. Ik kan nog net op tijd naar de badkamer rennen en kots alle rosé in de wasbak. Rood als bloed verdwijnt de troep langzaam in putje.

De wereld is ziek. Ik ook.


the overall conclusion!!

beautifull
Artiest {SHOWLIST artist 57742, 43116}
Waarschuw beheerder
meid ik vind dat je een goed verhaal hebt neer gezet. kan me er wel in vinden. zit zo vaak in discussie (nutteloos eigenlijk soms maargoed) over waarom alles "nou eenmaal zo is en daar doe je niets aan" en het zinnetje "dat hebben anderen ook maar voor ons bepaald" komt vaak uit m'n mond. soms heb ik ook echt het gevoel dat iedereen maar gewoon doorgaat terwijl ik soms echt iets heb van, laten we inderdaad eens teruggaan naar de natuur en dan eens beseffen wat we allemaal hebben en overnieuw beslissen of het goed voor ons is of niet.

ach ja iedereen DENKT anders en daar trek ik me dan wel weer aan op :)
Waarschuw beheerder
donateur
Lieve Jacq, mooi stukje :respect:

Kan je hem niet inleveren als column hier ofzo..?
Of vaker columns schrijven..

Dig je schrijfstijl echt heel goed, leest lekker weg!

:hug:

en nou naar bed en je hoofd leegmaken, leer je op awake nog wel een trucje daarvoor ;)
 
Waarschuw beheerder
donateur
In de roos!
Dit schetst helaas de ijskoude waarheid.
Zonder naar de reply's gekeken te hebben weet ik nu al bijna zeker dat er mensen zijn die dit pessimistisch of zwartgallig vinden. Maar zet die bril eens af...

Ik ben in het afgelopen jaar mezelf hier ook steeds meer van bewust geworden. Dat proces is nog steeds gaande. Ik wordt me steeds meer van dit alles bewust. Het is een soort ontwaking van een coma waarin ik al die tijd geleefd heb en ook vrolijk aan dit alles mee deed(nog steeds doe). De illusie dat het leven dat we nu met z'n allen lijden het leven is zoals het zou behoren te zijn.
De meeste mensen leven niet, maar proberen te overleven. Me included. Maar ik begin het allemaal steeds meer in te zien, en ik pieker er niet over om een leven te gaan lijden waarin ik mezelf ondergeschikt maak aan dit alles. Ik ben blij dat ik er nu al achter begin te komen en dat dat niet pas het geval geweest zou zijn als ik 40 was en inmiddels al zo ver verstrikt was geraakt in deze illusie dat er zo ongeveer geen redden meer aan was.
Ik vind het dan ook geen goede instelling om je hier bij neer te leggen. Al begrijp ik het wel.
Het lijkt vaak alsof je geen kant op kan. Je houdt jezelf gevangen in een mentale gevangenis en mocht je jezelf eruit proberen te bevrijden zijn er altijd nog wel die anderen die je terugfluiten. Dat fluitje ben je uiterst gevoelig voor, want je was op dit punt al niet helemaal zeker. Je weet namelijk ergens wel dat dit leven niet is zoals het zou horen te zijn, maar het gevoel van onmacht is zo sterk dat het onoverwinnelijk lijkt. Onontkombaar. En daar schuilt nou net datgeen wat je gevangen houdt. En dat hoeft helemaal niet!

Waarom zou jij je absolute droom niet gewoon lekker najagen? Zijn dromen daar niet juist voor? Moet je niet alles uit het leven halen wat er in zit?
Dan ga je misschien maar flink op je bek... dat overleef je ook wel weer... op een dag ga je lig je op sterven en kijk je terug op je leven en kom je tot de ontdekking dat je eigenlijk maar 30% uit het leven gehaald hebt en 70% heb je gelaten uit angst... dat zou toch zonde zijn!



Ik heb besloten dat ik absoluut alles uit het leven wil gaan halen wat er in zit. Zo wil ik bijvoorbeeld gaan leren om ooit een eigen praktijk voor Alternatieve geneeskunde te gaan opzetten met 2 vrienden. Lijkt me ontzettend leuk en interessant. Naast dat ik andere mensen kan gaan helpen, kom ik ook ontzettend veel over mezelf te weten en ga ik leren hoe ik mezelf kan helpen met bepaalde dingen; hartstikke goed voor m'n persoonlijk ontwikkeling en ik help er anderen mee. Ik ga dingen leren die ik echt met passie kan gaan doen.
Daarnaast wil ik binnen nu en een paar jaar naar het Amazone gebied voor een aantal jaar. Ook daar weer een flinke dosis kennis op doen over verschillende culturen, over het regenwoud(jaja, lekker in het bos en m'n eigen ding doen;p). EN: eens even lekker uit die draaimolen van deze wereld voor een tijdje!!! Eens even lekker helemaal tot mezelf komen, weg uit die mentale gevangenis waarin ik voor m'n gevoel klein word gehouden en belemmerd in wat ik wil doen. Eens even kijken wat ik écht belangrijk vind in het leven, wie ik nu werkelijk ben... het lijkt me een prachtige ervaring. Een ervaring waarop ik verder kan bouwen en dingen kan leren die meeneem naar huis(hier)... het is een droom van me die ik zeker niet onbenut wil laten. Ik heb het gevoel er heel veel aan te kunnen hebben.

En natuurlijk zijn daarmee de problemen van deze wereld niet opgelost, maar het schept wel ruimte in mezelf waardoor ik er misschien beter mee om leer gaan.
Het is een grote stap die je misschien zet, maar soms zijn die grote stappen, stappen die je maar gewoon eens moet maken.


Overigens zie ik de toekomst van deze wereld opzich denk ik niet eens zo negatief meer. Ik hoop echter dat het nog niet te laat is, maar steeds meer mensen zien dit alles in, lijkt het. Steeds meer mensen prikken hier doorheen. En dat is al een goede stap in de riching denk ik.
Hopelijk draagt ook jouw stukje tekst er z'n steentje aan bij, aan een betere wereld. Laat mensen hetgeen je hier zegt aub toch eens tot zich doordringen. Doe er allemaal toch eens iets mee en schuif het niet aan de kant door maar weer snel weg te klikken en je op het volgende onnozele topic te storten. Ga toch eens wat bewuster leven. Kom eens uit die winterslaap (uuh... levensslaap)!

Maar ik zie de toekomst opzich positief. We zitten op een soort Climax. Een tijd waarin alles maar sneller en sneller gaat, en heftiger en heftiger. Het is niet alleen de media dat ons doet vermoeden dat dat zo is, al heeft het ook z'n aandeel erin natuurlijk.
Maar wat ik wil zeggen met die climax; voorbij de top van de berg loopt het weer terug naar beneden. En daarom heb ik toch wel de hoop dat we een goede tijd tegemoet gaan. Mensen worden langzaam maar zeker wakker en zien in dat dit niet het systeem is zoals het zou moeten. Dat dit niet werkt. Dat we onszelf en onze planeet met dit alles kapot maken!
En inzicht is stap 1! :)


Ik begrijp je tekst volkomen, en je schets de waarheid volkomen! Ik voel regelmatig precies hetzelfde. Dezelfde frustraties... ook vaak zat totaal niet op m'n plek hier (vandaag nog een hele kutdag gehad zelfs! En van de week ook al een keer) Maar wat ik je iig wil zeggen is; leg je er niet bij neer. Hoe uitzichtloos het ook lijkt, het ís niet niet uitzichtloos. Dat lijkt maar zo. ;)
Leef je dromen... ze zijn er echt niet voor niks. :)


o:)

Ik ben overigens ook veel beter in het opschrijven van dingen dan het echt in een vloeiend verhaal vertellen in een gesprek. Vind schrijven daarom ook heerlijk om te doen op z'n tijd! (Y) Maar gewoon voor mezelf uiteraard, tis verder niet van enig professioneel niveau ofzo. :P
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 02:45:
Wow, ik kreeg gewoon echt serieus kippevel bij het lezen van dit verhaal!
Het gebeurt niet vaak dat ik kippevel krijg van stukjes tekst op het internet, maar bij dit stukje kreeg ik echt de kriebels. Deze tekst zit! In de roos!


Ik hoopte stiekem al op een reply van jou... ;) En damn, hij is goed Psycho! (l) Lekkere nachtbrakers zijn we toch ook he? We moeten snel maar eens gaan filosoferen over dit alles en vooral fantaseren over hoe het allemaal anders kan (want dat moet toch kunnen?). Lijkt me erg tof!



Uitspraak van Tish op vrijdag 30 juni 2006 om 02:19:
Lieve Jacq, mooi stukje

Kan je hem niet inleveren als column hier ofzo..?
Of vaker columns schrijven..

Dig je schrijfstijl echt heel goed, leest lekker weg!


en nou naar bed en je hoofd leegmaken, leer je op awake nog wel een trucje daarvoor


Tnx babe!

Dat trucje he...hou je die tegoed? Ik ben er niet op Awake zaterdag :( Ga al naar een ander feestje namelijk. En ik ga je NU gehoorzamen en mn bedje in hihi, die insomnia van me proberen te killen :P (k)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
Denk dat veel mensen zich kunnen identificeren. Best netjes geschreven.

Enige minpunt wat ik so far heb kunnen ontdekken is dat je een woord als "tering" gebruikt.

Vind ik persoonlijk een teken van zwakte en het feit dat JIJ niets met die ziekte hebt, kunnen anderen als argument gebruiken om bijvoorbeeld het woord "kanker" te gebruiken omdat zij daar weer niets mee hebben.

En dat vindt jij dan weer wél erg als het gebruikt wordt.

(F)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Vind het netjes geschreven!! (Y)
Het doet me vooral goed te lezen dat anderen zich ook in de gedachte van een ander weten te plaatsen of dit in ieder geval proberen! Dus ga zo door! :flower:
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Het leven

Het leven is soms even zwaar
Ja echt, geloof me maar
Het doel is dan ver uit zicht
De tranen rollen over het gezicht
Geen zin om iets te doen
Zoals werken voor de poen
Vervelen doe je steeds meer
Zelfs met het mooiste weer
Soms is het leven toch ook leuk
Met een biertje en een peuk
Dan voel jij je niet verlept
Want dan geniet je van wat je hebt
Lekker warm door zonneschijn
Dat is toch maar al e fijn
Toch kun e iets gaan missen
En je in je doel vergissen
Iedereen maakt wel eens een fout
Als je maar wel dat onthoudt
Verlies niet gelijk al je moed
Maar kijk ook naar wat je goed doet
In het leven bestaat goed en kwaad
Dat alles leer je vroeg of laat
Zal god nou wel of niet bestaan
Zullen wij naar de hemel gaan
Die vragen zullen er altijd blijven
Maar probeer die te verdrijven
Laat je wil je leven leiden
Want die kan niemand van je scheiden
Soms breek je van verdriet stuk
Maar vroeg of laat komt het geluk
Geluk wat je hart opnieuw zal raken
Om het weer tot één geheel te maken

Geniet van alles wat je kan
Want het geluk vindt jou dan
Ga er niet naar op zoek
Met veel gescheld en gevloek
Natuurlijk mag je wel eens balen
Maar geluk komt jou wel halen
Je hoeft ook niet bang te wezen
Al is dat moeilijk te genezen
Denk gewoon aan een fijn moment
Tot je weer helemaal zelfverzekerd bent
Geef en neem in het leven
Leer vergeten en vergeven
Je moet jezelf nooit veranderen
En zeker niet omdat ’t moet van anderen
Blijf je jezelf dus blijf uniek
Maak jezelf dus niet ziek
Voel jij je soms alleen
Ook al heb je mensen om je heen
Kijk dan met al je smart
Naar het geluk in je hart
Al voelt alles nog zo kut aan
Blijf niet te lang stil staan
Dan heb je later spijt
Omdat het over je leven leidt
Ook al is de aarde al ingedeukt
En de maatschappij al verneukt
De wereld zal altijd te kort schieten
Dus leef en ga genieten
Bij jezelf kijken is het begin
Dan maak je al verandering
Dus mensen leef en geniet
Dat doet wonderen in het verschiet
Leef met de dag,
Omdat je blij moet wezen dat je leven mag!
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 02:45:
Wow, ik kreeg gewoon echt serieus kippevel bij het lezen van dit verhaal!
Het gebeurt niet vaak dat ik kippevel krijg van stukjes tekst op het internet, maar bij dit stukje kreeg ik echt de kriebels. Deze tekst zit! In de roos!
Dit schetst helaas de ijskoude waarheid.
Zonder naar de reply's gekeken te hebben weet ik nu al bijna zeker dat er mensen zijn die dit pessimistisch of zwartgallig vinden. Maar zet die bril eens af...


ik krijg bij het lezen van deze reply echt plaatsvervangende schaamte. Hoe kan je in godesnaam zo gaan zitten slijmen bij iemand. Dan heb je toch wel weinig vertrouwen in jezelf hoor, manmanman.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 03:45:
Ik hoopte stiekem al op een reply van jou... En damn, hij is goed Psycho! Lekkere nachtbrakers zijn we toch ook he? We moeten snel maar eens gaan filosoferen over dit alles en vooral fantaseren over hoe het allemaal anders kan (want dat moet toch kunnen?). Lijkt me erg tof!


hahaha geweldig :respect:

heb nu een dikke kater... ik lees 't later... O:)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van permanent verbannen op vrijdag 30 juni 2006 om 10:56:
ik krijg bij het lezen van deze reply echt plaatsvervangende schaamte. Hoe kan je in godesnaam zo gaan zitten slijmen bij iemand. Dan heb je toch wel weinig vertrouwen in jezelf hoor, manmanman.


:D Die knul heeft weinig reden om bij mij te moeten slijmen hoor. Mere een kwestie van zelfde gedachtengang. maar goed, als jij dat anders ziet is dat jouw goed recht.
 
Waarschuw beheerder
weet je hoe ik op zo'n moment probeer te relativeren, dearest jacky? terug naar de basis, de moeilijkste vraag op aarde: "wat is mijn doel in dit leven?" en mijn antwoord daarop: "als ik maar gelukkig ben".
gemakkelijk? egoïstisch? egocentrisch zelfs? nee, want iedereens geluk staat in verbinding met elkaar, dus de start ligt bij je eigen geluk. en dan rustig ademhalen en even helemaal opnieuw.

(K)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 12:33:
weet je hoe ik op zo'n moment probeer te relativeren, dearest jacky? terug naar de basis, de moeilijkste vraag op aarde: "wat is mijn doel in dit leven?" en mijn antwoord daarop: "als ik maar gelukkig ben".
gemakkelijk? egoïstisch? egocentrisch zelfs? nee, want iedereens geluk staat in verbinding met elkaar, dus de start ligt bij je eigen geluk. en dan rustig ademhalen en even helemaal opnieuw.


:)

Nou mij lukt dat ook prima hoor, dat relativeren. Anders zat ik hier niet en lag ik ergens wel in een dwangbuisje.

Eigenlijk relativeer ik voortdurend. Maar af en toe, dan wil ik juist even niet relativeren, dan wil ik mensen bewust maken van wat er gaande is. Want als je dara eens echt over gaat nadenken, kloppen er gewoon heel veel zaken niet.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:31:
Hoe meer je te kiezen hebt, hoe doller het wordt in je hoofd. En als je daar niet zo goed tegen kan kan je de draad wel eens kwijtraken


ook dat artikel gelezen over de zogenaamde "quarter life crisis"?
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 09:52:
Enige minpunt wat ik so far heb kunnen ontdekken is dat je een woord als "tering" gebruikt.

Vind ik persoonlijk een teken van zwakte en het feit dat JIJ niets met die ziekte hebt, kunnen anderen als argument gebruiken om bijvoorbeeld het woord "kanker" te gebruiken omdat zij daar weer niets mee hebben.


Tja, tering is eigenlijk een andere benaming voor TBC en dat woord ga ik niet gebruiken hoor :D Geloof dat Bart Boos met zn teringtubbies toch ook redelijk geaccepteerd was.

Als je het zover gaat doorvoeren kun je ook geen godverdomme meer zeggen. Of kut. Of wat dan ook.

Vergeet even niet dat dit een verhaal is en dat schrijvers nu eenmaal trachten meer overtuiging in hun schrijfsels te leggen. Als ik een dergelijk betoog had geschreven en dan zou aankomen met "potverdriedubbeltjes"...:D

Ik snap ergens je punt wel, maar je kunt ook overdrijven. Als iemand uit de Randstad, die ermee is opgegroeid, een keer het woord "kanker" laat vallen sta ik ook niet op mn achterste poten. Als iemand het voortdurend gebruikt echter wel, zeker omdat dat zo'n actuele ziekte is.


Lees maar eens een boek van een willekeurig Nederlands schrijver en dan denk ik dat je niet meer valt over dat ene woordje "tering". ;)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 12:40:
ook dat artikel gelezen over de zogenaamde "quarter life crisis"?


:nee1: Ik heb de laatste tijd weinig gelezen. Weinig tv gekeken ook. Weinig info in me opgenomen want voel me al een tijdje net een spons die te vol gezogen is. Ik ga na de zomer weer lekker lezen, krijg ik het ook druk genoeg met mn Master. Ben momenteel meer bezig met voelen dan met weten. Ik kan wel een artikel gaan lezen maar tegenover elk wetenschappelijk artikel staat een tegenstrijdig artikel en zo blijf je aan de gang.

Misschien over een tijdje. Kreeg gisteren de tip op toch echt de Celestijnse Belofte eens te gaan lezen en dat staat al zo lang op 't programma dat ik dat eerst maar eens ga doen ;)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 12:39:
af en toe, dan wil ik juist even niet relativeren, dan wil ik mensen bewust maken van wat er gaande is. Want als je dara eens echt over gaat nadenken, kloppen er gewoon heel veel zaken niet.


ik denk dat de meeste mensen hier zo nu en dan wel eens bewust mee bezig zijn. je verhaal raak toch een aantal mensen, inclusief mijzelf, omdat het schijnbaar goed omschrijft wat er in meerdere hoofden omgaat.
laatst had ik een discussie met een oudere man (in de zestig schat ik). mijn theorie over zulke gedachten was dat de wereld wellicht nog te nieuw voor me is, er zijn dagelijks te veel verrassingen en verbazingen om het allemaal maar "gewoon" naast je neer te kunnen leggen. en hoe ouder je wordt, des te vaker ervaar je hetzelfde, maar elke keer net weer op een andere manier. door gewenning leg je dingen dan gemakkelijker naast je neer, of althans, neem je het gemakkelijker aan voor als vanzelfsprekend. of kan je er sneller in berusten.
ik probeer ook, soms zelfs krampachtig, sneller te berusten in dingen. niet uit gemakszucht, maar om een prettiger gevoel te krijgen bij onbereikbare doelen waar ik zo graag verandering in zou willen teweegbrengen. maar dat eeuwige filosoferen en dan weer relativeren, en weer in een gedachtenstroom belanden... het is soms wel fucking vermoeiend. en dan kom ik weer bij mijn eerdere post: als ik op dat moment alles om me heen accepteer voor wat het is, en terugkom tot de basis, mijn eigen geluk, kan ik met alle gemak blijven functioneren in "de grote brei van allerlei". ik zeg hiermee niet dat jij dat niet doet, ik lees juist continue relativering in je verhaal. ik wilde puur met je delen hoe ik vaak hetzelfde ervaar, en wat ik op zo'n moment dan doe. :)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 12:44:
Ik snap ergens je punt wel, maar je kunt ook overdrijven. Als iemand uit de Randstad, die ermee is opgegroeid, een keer het woord "kanker" laat vallen sta ik ook niet op mn achterste poten. Als iemand het voortdurend gebruikt echter wel, zeker omdat dat zo'n actuele ziekte is.


Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Ben wel eens benieuwd wat jullie van mn schrijven vinden


Dat is het enige wat me opviel Sjakie ;) En aangezien je vroeg wat "we ervan vonden", zeg ik dit.
Waarschuw beheerder
Mooi stukje :) Aardig herkenbaar ook :)

Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 12:33:
weet je hoe ik op zo'n moment probeer te relativeren, dearest jacky? terug naar de basis, de moeilijkste vraag op aarde: "wat is mijn doel in dit leven?" en mijn antwoord daarop: "als ik maar gelukkig ben".


Dat is mijn antwoord er eigenlijk ook op, je doel is zorgen dat je zoveel mogelijk positieve prikkels binnenkrijgt. Egoistisch hoeft het niet te zijn, want als het goed is wordt je er (zeker op lange termijn) ook gelukkiger van als je andere mensen gelukkig maakt :)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Matthijs op vrijdag 30 juni 2006 om 13:02:
Dat is mijn antwoord er eigenlijk ook op, je doel is zorgen dat je zoveel mogelijk positieve prikkels binnenkrijgt. Egoistisch hoeft het niet te zijn, want als het goed is wordt je er (zeker op lange termijn) ook gelukkiger van als je andere mensen gelukkig maakt


exactly my thoughs :jaja:
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 12:55:
Dat is het enige wat me opviel Sjakie En aangezien je vroeg wat "we ervan vonden", zeg ik dit.


:flower: Snap je ook wel. :) Maar ik let er over het algemeen altijd goed op hoor. Dus niet dat je denkt dat ik vaak loop te schelden. :)


Uitspraak van Matthijs op vrijdag 30 juni 2006 om 13:02:
Dat is mijn antwoord er eigenlijk ook op, je doel is zorgen dat je zoveel mogelijk positieve prikkels binnenkrijgt. Egoistisch hoeft het niet te zijn, want als het goed is wordt je er (zeker op lange termijn) ook gelukkiger van als je andere mensen gelukkig maakt


Daar kan ik me wel in vinden, maar toch voelt het alsof er meer is. Alsof het ook anders kan. Ik krijg genoeg positieve prikkels hoor.

dat is het voordeel van mijn pieken en dalen, net zo snel als dat ik de draad effe helemala kwijt ben gebeurt er weer iets waardoor ik ultragelukkig ben. :D
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van permanent verbannen op vrijdag 30 juni 2006 om 10:56:
ik krijg bij het lezen van deze reply echt plaatsvervangende schaamte. Hoe kan je in godesnaam zo gaan zitten slijmen bij iemand. Dan heb je toch wel weinig vertrouwen in jezelf hoor, manmanman.


Dat is hoe jij dat dan weer interpreteert.
Ik had dat nogal in enthousiasme getypt waardoor het misschien zo over kan komen op een ander, maar slijmen doe ik niet aan, nooit. Daar zie ik het nut ook niet zo van in.
Ik zal ook niet echt weten wat ik met slijmen zou winnen eigenlijk?
Nee dat was gewoon puur enthousiasme wat ik van het stukje tekst kreeg waar ik mezelf prima in kan vinden. Ik deel die gedachtengang idd en vind het goed iemand dat op zo'n manier weet te verwoorden.
Dat dat dan als slijmen overkomt op jou is toch echt wat jij d'r van maakt. Ik zit niet als een slijmerig persoon in elkaar. En ik spreek de TO ook gewoon tegen als ik het ergens niet mee zou zijn.
Beetje jammer toch dat overal altijd weer gelijk iets achter zou moeten zitten.
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 13:25:
Dat is hoe jij dat dan weer interpreteert.
Ik had dat nogal in enthousiasme getypt waardoor het misschien zo over kan komen op een ander, maar slijmen doe ik niet aan, nooit. Daar zie ik het nut ook niet zo van in.
Ik zal ook niet echt weten wat ik met slijmen zou winnen eigenlijk?
Nee dat was gewoon puur enthousiasme wat ik van het stukje tekst kreeg waar ik mezelf prima in kan vinden. Ik deel die gedachtengang idd en vind het goed iemand dat op zo'n manier weet te verwoorden.
Dat dat dan als slijmen overkomt op jou is toch echt wat jij d'r van maakt. Ik zit niet als een slijmerig persoon in elkaar. En ik spreek de TO ook gewoon tegen als ik het ergens niet mee zou zijn.
Beetje jammer toch dat overal altijd weer gelijk iets achter zou moeten zitten.


nou, goed dat je t ff uitlegt :) ik las het ff anders :flower:
Waarschuw beheerder
donateur
Herkenbare tekst dit. Vorig jaar heb ik eenzelfde soort tekst geschreven (ruim 100 A4-tjes vol, dat zal ik jullie besparen) waarin ik de wereld bekritiseer EN een utopie sticht, want dat mis ik een beetje bij deze tekst. Hoe zou jij het willen zien?
Over dat gevoel in een hectische machine te leven: een personage uit mijn tekst zei over dit land/deze westerse wereld: "Jullie zijn slechts tandwieltjes in de grote machine die jullie eufemistisch ‘de maatschappij’ hebben genoemd."
En nee, je kunt er niet zomaar uitstappen. Je kunt moeilijk zoals Epicures een eigen communeachtige school oprichten met je eigen levensfilosofie. In zijn tijd kon dat, nu door het aantal mensen op deze aarde gaat zoiets amper, daar mensen het als eng en dus gevaarlijk zien (zeker met Charles Manson in het achterhoofd). Daarbij zijn we te vervreemd van de natuur om zomaar terug te keremn naar de natuur. Te gewend aan luxe, aan hulpmiddelen. Kijk maar wat menig campeerder meezeult in opzichte van 40 jaar geleden. Zelfs Plato kreeg moeite in zijn 'De Staat'. Kijk maar eens wat er gebeurt in zijn nieuwe staat. Dit moet er komen, maar dan moet ook dat er komen, en zo komt er telkens iets nieuws bij. Nu zou datzelfde gebeuren, met het verschil dat er nu veel meer beroepen en apparaten bestaan dus een utopie alsnog vergeven is van onnodige luxe.

Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Macht en geld.


In mijn optiek dubbel, deze uitspraak. Geld = macht. Althans, in deze hyperkapitalistische samenleving. Ben je rijk, kun je bijvoorbeeld makkelijker wegkomen met wat voor smerigs ook. Advocaat van de Duivel en hoppa, zo weer van het gezeik af. En zo nog legio voorbeelden...

Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Want als men nou eens niet de gedachte zou hebben dat er boven een hemel en een God op ze zou wachten, maar hel en verdoemenis, zou men zich dan nog opofferen?


Heb ik al eerder dingen over gezegd, dus kort maar krachtig: geloof is de wortel van veel kwaad. Geld heeft vele kloven gemaakt en vele mensen tegen elkaar opgezet, maar niets zo destructief als het geloven in verschillende goden (die allemaal op hetzelfde neerkomen, namelijk een grote knuffel waar je je aan kunt vastklampen als het even k*t gaat met je leven).

Tijdens het lezen van je tekst kwamen er een aantal namen van filosofen mij op: Epicures (vooral door zijn leer), Plato (De Staat), Schopenhauer, Derrida en mijn grote inspiratiebron Nietzsche (De Antichrist = :respect: ).

Tja, weer zo'n lap tekst.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 14:05:
Herkenbare tekst dit. Vorig jaar heb ik eenzelfde soort tekst geschreven (ruim 100 A4-tjes vol, dat zal ik jullie besparen) waarin ik de wereld bekritiseer EN een utopie sticht, want dat mis ik een beetje bij deze tekst. Hoe zou jij het willen zien?


Dat kan ik moeilijk kwijt op dit A4'tje ;) En daar heb ik uiteraard wel ideeen over, maar heb ervoor gekozen dit anders vorm te geven. Omdat dit is hoe veel mensen elke dag maar weer hun "lot" ondergaan. En ik dat, ondanks mijn ideeen, vaak toch ook maar weer doe. Er wordt zoveel geluld maar zo weinig gedaan.

En tja, dit blijft PF he, bovenstaande tekst blijkt al te lang te zijn als ik het aantal replies zie...


Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 14:05:
In mijn optiek dubbel, deze uitspraak. Geld = macht. Althans, in deze hyperkapitalistische samenleving. Ben je rijk, kun je bijvoorbeeld makkelijker wegkomen met wat voor smerigs ook. Advocaat van de Duivel en hoppa, zo weer van het gezeik af. En zo nog legio voorbeelden...


Ergens ben ik het met je eens, maar ergens ook niet. Als je geld hebt, geeft je dat macht. Maar als je macht hebt, geeft dat je nog niet automatisch geld. Een Moeder Theresa, die ik eerder noemde, heeft bijv. ook veel macht gehad. Maar zij deed at niet met het oog financiele rijkdom te vergaren. Dat ging om andere rijkdom.

Andersom is het wel zo. Money makes the world go round. Dat maakt het ook zo krom weet je. Als ik nu i.p.v. al mijn schulden een paar miljoen op mn bankrekening had staan kon ik wel veel makkelijker bepaalde doelen realiseren. Ik zou best eens de hele wereld willen zien, maar at gaat nu niet want er moet geld binnenkomen want anders staan er deurwaarders op de stoep. Ik zou best vrijwilligerswerk willen doen maar dat gaat niet want er moet geld binnenkomen blabla...

Het is gewoon krom want wat is geld nu helemaal? En wie bepaalt wanneer iets meer waarde heeft dan het ander? Waarom zijn mensen die geheel vrijwillig in een dierenasiel werken en daar de dieren een beter leven geven zogenaamd minder waard dan de directeur van en supermarktketen die miljoenen per jaar verdient?

Het is eigenlijk te ziek voor woorden als je daar echt dieper over gaat nadenken.





Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 14:05:
Heb ik al eerder dingen over gezegd, dus kort maar krachtig: geloof is de wortel van veel kwaad. Geld heeft vele kloven gemaakt en vele mensen tegen elkaar opgezet, maar niets zo destructief als het geloven in verschillende goden (die allemaal op hetzelfde neerkomen, namelijk een grote knuffel waar je je aan kunt vastklampen als het even k*t gaat met je leven).


Ben ik het ook niet mee eens. Ik denk dat Geloof an sich juist heel veel moois met zich kan meebrengen. Het maakt ook dat mensen goed willen doen want anders zullen ze gestraft worden. Kijk maar naar terminaal zieken. Die mensen gaan tegen het eidne van hun leven toch haast altijd geloven dat er nog iets na komt. Wat ook wel te verklaren is, wat is het anders zinloos als je de laatste dagen van je leven doodziek in je bed ligt? wat heeft dat voor doel dan?

Het is wederom het streven naar macht en het willen opleggen van bepaalde gedachtenpatronen aan de rest van de wereld wat maakt dat geloof ook negatief kan worden. ieder mens is anders, waarom willen bepaalde geestelijk leiders toch de hele wereld naar hun pijpen laten dansen en zijn ze zo overtuigd van hun eigen gelijk?





Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 14:05:
Tijdens het lezen van je tekst kwamen er een aantal namen van filosofen mij op: Epicures (vooral door zijn leer), Plato (De Staat), Schopenhauer, Derrida en mijn grote inspiratiebron Nietzsche (De Antichrist = :respect


Derrida zegt me zo even niets. De andere filosofen kan ik me wel in vinden. Al blijf ik er ook weer bij, ieder mens heeft een filosoof in zich. Alleen lang niet iedereen doet dara ook wat mee.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
De wereld is ziek


Mijn advies: Zoek hulp.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 14:35:
Mijn advies: Zoek hulp.


Mijn advies: Probeer eens te snappen wat er staat.

Heb ik je favoriete landje beledigd dat je zo reageert? (sorry hoor, je naam doet me iets dergelijks vermoeden, correct me if I'm wrong)
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 14:32:
Ben ik het ook niet mee eens. Ik denk dat Geloof an sich juist heel veel moois met zich kan meebrengen. Het maakt ook dat mensen goed willen doen want anders zullen ze gestraft worden. Kijk maar naar terminaal zieken. Die mensen gaan tegen het eidne van hun leven toch haast altijd geloven dat er nog iets na komt. Wat ook wel te verklaren is, wat is het anders zinloos als je de laatste dagen van je leven doodziek in je bed ligt? wat heeft dat voor doel dan?


Ik hoop het nooit mee te maken. En ik ben te hardvochtig in mijn antigelovigheid dat ik me kan inbeelden dat het geloof goed kan zijn. Het blijft in mijn ogen een zawkte en een manier om mensen onder de duim te houden. Daarbij zijn er miljoenen mensen afgeslcht omdat ze toevallig hun god Allah noemde, of wat dan ook. Ziek in je bed liggen heeft geen doel dus waarom zou bekeren je een antwoord geven op die vraag? Volgens Einstein gaat energie nooit verloren. Er vanuit gaande dat wij alleen bronnen energie zijn (omhuld door stoffelijke lichamen) is het slechts een kwestie van energie doorgeven naar het volgende leven, wat dan ook. Nee, ik geloof niet in de letterlijke reïncarnatie.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 14:32:
Al blijf ik er ook weer bij, ieder mens heeft een filosoof in zich.


Dat is een iets te voorbarige gedachte ben ik bang. Er zijn talloze mensen die nooit nadenken over zaken waar jij en ik over spreken. Als ik onze manier van leven bekritiseer kijken sommige mensen me aan alsof ik gek ben. Ze vinden het wel best zo. Misschien maar beter, anders zou de wereld helemaal een chaos zijn.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 14:32:
Een Moeder Theresa, die ik eerder noemde, heeft bijv. ook veel macht gehad.


Daar heb je wel een punt, hoewel er in deze tijd wel meer machtsmisbruik aan geld kan worden gekoppeld. In de Middeleeuwen was dit natuurlijk anders en ook nu is het geloof één brok macht. De paus bijvoorbeeld is indirect een seriemoordenaar par excellence, daar hij met zijn antianticonceptiecampagne gezorgd heeft voor duizenden doden door AIDS. "Er zitten gaatjes in het condoom." En je moet eens zien hoeveel mensen (vooral in Afrika en Zuid-Amerika) dat geloven. Weerzinwekkend...
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 14:58:
Ik hoop het nooit mee te maken. En ik ben te hardvochtig in mijn antigelovigheid dat ik me kan inbeelden dat het geloof goed kan zijn. Het blijft in mijn ogen een zawkte en een manier om mensen onder de duim te houden. Daarbij zijn er miljoenen mensen afgeslcht omdat ze toevallig hun god Allah noemde, of wat dan ook. Ziek in je bed liggen heeft geen doel dus waarom zou bekeren je een antwoord geven op die vraag? Volgens Einstein gaat energie nooit verloren. Er vanuit gaande dat wij alleen bronnen energie zijn (omhuld door stoffelijke lichamen) is het slechts een kwestie van energie doorgeven naar het volgende leven, wat dan ook. Nee, ik geloof niet in de letterlijke reïncarnatie.


Dat is wat er uiteindelijk weer van het geloof gemaakt door de hebzucht naar Macht! Het gekke is ook dat dit vrijwel altijd veroorzaakt is door mannen. Mannen hebben, lijkt het, de nare eigenschap geobsedeerd te raken wanneer ze in een positie komen waarin ze bepaalde dingen voor het zeggen hebben. Zo is dat ook met de massale geloven gegaan (islam, christendom en zélfs misschien het boeddhisme op sommige punten wel in zekere zin, alhoewel dat toch niet zozeer in geloof/religie is, maar meer "a way of life")). Waar de essentie ervan goedhartig en juist bedoeld is, en misschien wel daadwerkelijk ideeën zijn van boven die door profeten overgebracht zijn op ons mensen hier op Aarde, zijn de ideeën in de loop der eeuwen naar eigen hand gezet door mannen die in een machtige positie verkeerde. Het resultaat daarvan is dat het een geloof van onderdrukking en "onder de duim houderij" is geworden. Zowel bij het Christendom als bij het Islamitisch geloof; de 2 grootste religies op aarde.
Maar het is dus niet hoe het in essentie allemaal bedoeld is. Het was niet de boodschap van Jezus Christus.
Zoek maar eens iets op van het "Thomas evengelie". Dat is een vertakking van het Christendom dat al eeuwenlang groot taboe is bij de Kerk. Ga er maar eens over lezen en je zult erachter komen waarom dat taboe is.

Verder zijn er, dankzij het Chrsitendom, ook heel veel natuurreligies uitgeroeid omdat deze mensen die een natuurreligie aanhingen (wat ook eigenlijk meer een levensstyle is dan een religie...men vereerd daarin wel de krachten van moeder aarde en de god en de godin, maargoed, geen dogmatische religie dus) in de tijd waarin de kerk heel veel macht had, als heidenen en duivels werden gezien (uiteraard door onwetendheid én omdat het een gevaar vormde voor de kerk z'n positie). Hierdoor zijn wij in de Westerse samenleving ook zo gigantisch van de natuur vervreemd geraakt. En zie de maatschappij dat daar uit is voortgevloeid...
Vandaag de dag hebben we er genoeg van in deze maatschappij en willen we niks meer met wat voor vorm van geloof te maken hebben. Onbewust zijn er veel mensen die bij het woord "god" al gelijk negatieve associaties krijgen, dankzij het Christendom.
Mijn persoonlijke mening is dat het Christendom dus diepe wonden achter gelaten heeft in de mens. De islam idemdito... beide pure conditioneringsgeloven. Niet meer, niet minder.
Maar een bepaald spiritueel besef is absoluut belangrijk in dit leven. Ik geloof namelijk niet dat we hier zomaar zijn zonder reden. Maargoed, straks verpest ik het topic nog. Ik hou m'n mond wel weer... :$ :P

Wat ik iig wel wilde zeggen; geloof is niet per definitie slecht of gevaarlijk. Het is eerder gevaarlijk hoe de mens z'n mind gecondtioneerd word! ;)
Waarschuw beheerder
donateur
Heidendom: :respect:

Het vereren van de natuur en de vrouw als godin/bron van leven. Inderdaad, het onthoofden van de Godin heeft het begin ingeluid van een vervreemding van onze natuur. De mens heeft zichzelf onderworpen aan een zelfdestructieve machine, met onder andere het geloof als brandstof.
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 15:32:
Maargoed, straks verpest ik het topic nog. Ik hou m'n mond wel weer...


Waarom, zo ontstaat een (digitaal) gesprek toch? Een boom met verschillende meningen als takken.:)
Waarschuw beheerder
donateur
Overigens ben ik geen heiden, omdat ook dat een geloof is, ook al is het een mooi geloof...
 
Waarschuw beheerder
ja je verteld niets nieuws (voor mij dan) eigenlijk jackie en toch is het goed geschreven.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 15:37:
Het vereren van de natuur en de vrouw als godin/bron van leven. Inderdaad, het onthoofden van de Godin heeft het begin ingeluid van een vervreemding van onze natuur. De mens heeft zichzelf onderworpen aan een zelfdestructieve machine, met onder andere het geloof als brandstof.


Inderdaad. Mooi omschreven! (Y)
Ik heb ook gigantisch veel respect gekregen voor het heidendom. Iets dat echt eeuwen groot taboe was, en ondanks alles vandaag de dag nog steeds stnad houd. Het begint zelfs weer op te leven. Prachtig.
Stel je eens een wereld voor waarin mensen massaal heidenen(of wat daar op lijkt, heiden is over het algemeen natuurlijk wel iets europees, in zuid-amerika heb je weer shamanistisch stammen, indianen etc etc)) zijn. Iedereen die zich bewust is van z'n spiritualiteit. Iedereen die er z'n levenstaak van maakt om zichzelf naar een hoger niveau te tillen in dit leven op aarde. Zou er dan nog daadwerkelijk reden zijn om oorlog te voeren, elkaar af te maken, elkaar te onderdrukken etc etc?

Jammergenoeg is het alleen heel moeilijk te realiseren omdat er enorm veel weerstand is...
het is het (geconditioneerde)Ego dat de mens vandaag de dag domineert. Helaas...





Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 15:37:
Waarom, zo ontstaat een (digitaal) gesprek toch? Een boom met verschillende meningen als takken.:)


Ik ben altijd een beetje bang dat ik met zulke dingen overkom alsof ik mensen bepaalde dingen wil opdringen. Dat wil ik namelijk niet. Vind het bijzonder vervelend als anderen dat doen, dus doe ik het dan zelf ook liever niet. ;)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 14:58:
Ik hoop het nooit mee te maken. En ik ben te hardvochtig in mijn antigelovigheid dat ik me kan inbeelden dat het geloof goed kan zijn. Het blijft in mijn ogen een zawkte en een manier om mensen onder de duim te houden. Daarbij zijn er miljoenen mensen afgeslcht omdat ze toevallig hun god Allah noemde, of wat dan ook. Ziek in je bed liggen heeft geen doel dus waarom zou bekeren je een antwoord geven op die vraag? Volgens Einstein gaat energie nooit verloren. Er vanuit gaande dat wij alleen bronnen energie zijn (omhuld door stoffelijke lichamen) is het slechts een kwestie van energie doorgeven naar het volgende leven, wat dan ook. Nee, ik geloof niet in de letterlijke reïncarnatie.


geloof gaat verder dan het aannemen van een religie. Je hoeft niet in een God of Godheid te geloven. En zelfs al doe je dat wel, dan hoef je daar niet de heilige boeken voor als leidrad te nemen. Al ben ik het met je eens dat het eigenlijk bizar is dat teksten die je op zoveel manier kan interpreteren als de Bijbel of de Koran, zo letterlijk worden opgevolgd. Dat ook daar weer mensen onder de duim gehouden worden en geacht worden te leven volgens die regels...

Terwijl een geschreven tekst voor zoveel verschillende uitleg vatbaar is. Dat zie ik aan mijn eigen teskt nu wel weer. Hoe iemand het echt bedoeld is (als er al een Jezus of Mohammed geweest is), dat weten we niet, we moeten het doen met het geschreven woord en ik vind het ook moeilijk dat vaak niet woordt ingezien dat dat op verschillende manier kan worden geinterpreteerd.


Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 14:58:
Dat is een iets te voorbarige gedachte ben ik bang. Er zijn talloze mensen die nooit nadenken over zaken waar jij en ik over spreken. Als ik onze manier van leven bekritiseer kijken sommige mensen me aan alsof ik gek ben. Ze vinden het wel best zo. Misschien maar beter, anders zou de wereld helemaal een chaos zijn.


Ik denk wel dat iedereen het in zich heeft, maar dat het niet bij iedereen tot uiting komt. Door de manier waarop je wordt opgevoed, de cultuur waarin je leeft, dat soort dingen. Wat jij zegt, dat mensen je aankijken alsof je "gek" bent...wat is nou gek en wat is normaal? In jouw (en mijn ;) ) ogen is het misschien wel niet normaal om nooit eens kritisch na te denken over de wereld om je heen. Zolang je je realiseert dat het slechts een kwestie van perceptie is is daar niets mis mee. Maar zo werkt het vaak niet. Er is een norm en alles wat daar van afwijkt is "abnormaal"



Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 14:58:
Daar heb je wel een punt, hoewel er in deze tijd wel meer machtsmisbruik aan geld kan worden gekoppeld. In de Middeleeuwen was dit natuurlijk anders en ook nu is het geloof één brok macht. De paus bijvoorbeeld is indirect een seriemoordenaar par excellence, daar hij met zijn antianticonceptiecampagne gezorgd heeft voor duizenden doden door AIDS. "Er zitten gaatjes in het condoom." En je moet eens zien hoeveel mensen (vooral in Afrika en Zuid-Amerika) dat geloven. Weerzinwekkend...


Ben ik met je eens. Geld wordt steeds belangrijker. En wat de Paus betreft, is toch sowieso bizar dat hele Vaticaan? Goddamn met het geld van de tegeltjes waarmee daar de plee bekleed is kan je een heel Afrikaans dorp te vreten geven. Maar goed, zolang er meer mesnen zijn die er voldoeinign uti halen dan dat er mensne zijn die er de dupe van worden, zal zo'n geloof wel blijven bestaan.






Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 15:32:
Wat ik iig wel wilde zeggen; geloof is niet per definitie slecht of gevaarlijk. Het is eerder gevaarlijk hoe de mens z'n mind gecondtioneerd word!


(l)



Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 15:32:
Maargoed, straks verpest ik het topic nog. Ik hou m'n mond wel weer...


Ben je gauw gek! Kom maar op met die visies en teksten hoor! Niks verpesten, wat valt er te verpesten? Ik denk persoonlijk dat jouw inbeng hier meer nut heeft dan de replies met "teveel tekst".

Maargoed, da's ook maar een kwestie van perceptie...:P
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 14:48:
Heb ik je favoriete landje beledigd dat je zo reageert?


Nee, dat zeker niet. Maar iemand die zo negetief in het leven staat, vind ik beangstigend.

Sorry dat ik het zeg maar in mijn ogen kom je aardig gefrustreerd over. Het lijkt alsof je het niet allemaal meer aan kan.

Begrijp me niet verkeerd, ik wil je niet aanvallen. Ik zeg ook niet dat je gek bent, integendeel. Maar misschien is het een idee om eens met iemand te praten die je weer wat plezier in je leven kan geven.

Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 14:48:
(sorry hoor, je naam doet me iets dergelijks vermoeden, correct me if I'm wrong)


Tja, vooroordelen.. Wat moet ik daar over zeggen?
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 16:39:
Nee, dat zeker niet. Maar iemand die zo negetief in het leven staat, vind ik beangstigend.


Waaruit maak je dat op? Dat ik het ene moment zo denk wil toch niet zeggen dat ik altijd zo denk? :D Ik sta elke dag weer anders in het leven. Ook niet altijd even makkelijk maar ja, zo heeft iedereen wel wat.

Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 16:39:
Sorry dat ik het zeg maar in mijn ogen kom je aardig gefrustreerd over. Het lijkt alsof je het niet allemaal meer aan kan.


Dan lag ik wel met een steen om mn nek ergens in de gracht nu. ;) Ik heb geleerd te leven met mijn pieken en dalen. En die wisselen elkaar in rap tempo af hoor. nadenken -> relativeren. Flippen -> rustig worden.

Toch zou ik nooit altijd willen relativeren en toch zou ik ook nooit meer dit soort gedachtes willen missen. omdat je dan dus helemaal een soort slaaf van het systeem bent.


Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 16:39:
Begrijp me niet verkeerd, ik wil je niet aanvallen. Ik zeg ook niet dat je gek bent, integendeel. Maar misschien is het een idee om eens met iemand te praten die je weer wat plezier in je leven kan geven.


:D Nou ik word zelfs geacht dat ooit zelf te kunnen als ik oooooit eens afstudeer, maar tnx for the tip ;) Ik geloof voor mezelf niet zo in praten, ik haal meer plezier uit het schrijven.

Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 16:39:
Tja, vooroordelen.. Wat moet ik daar over zeggen?


Niets. Jij had ze naar mij toe ook, door te denken dat ik hulp nodig heb. ;) Dat is tegelijkertijd de sterkte maar ook de zwakte van het geschreven woord. Je kan het opvatten zoals je wilt. Dat maakt het misschien heel interessant, maar men kan het dus ook verkeerd opvatten. En dan gaan vooroordelen spelen. En yep, ik geef eerlijk toe, zodar ik het woorjde [NL] zie verschijnen, gaan vooroordelen bij mij ook hoog opspelen. Gekleurd door mn ervaringen wellicht, maar isn't that always?


Maar goed, wel tof dat je effe zo reageert, zo begrijp ik jouw reply iig beter en jij mijn stukje ws. ook :flower:
 
Waarschuw beheerder
donateur
hmm...vanavond ff aandachtig lezen :)
ben benieuwd :D
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 16:02:
Al ben ik het met je eens dat het eigenlijk bizar is dat teksten die je op zoveel manier kan interpreteren als de Bijbel of de Koran, zo letterlijk worden opgevolgd.


O, dat valt in dit land gelukkig wel mee. We leven nu eenmaal in een, hoewel langzaam aftakelende, christelijke staat. En met dat in m'n achterhoofd ben ik blij dat christenen het geloof niet zo streng volgen als moslims, anders liepen bijvoorbeeld alle christelijke vrouwen met een hoofddoek (1 Korintiërs 11,2-16). Ik zou er niet aan moeten denken!
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 16:02:
wat is nou gek en wat is normaal?


Ik veroordeel die mensen ook niet. het verbaasd mij hooguit dat sommige mensen bepaalde dingen in deze wereld niet (willen) zien.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 16:02:
is toch sowieso bizar dat hele Vaticaan?


Toen ik daar liep had ik een continue braakneiging. Dat pand is van ontelbare waarde tegenwoordig. Hoeveel mensen er daarvoor zijn uitgeperst is ziekelijk. 'Als u betaalt brandt u een paar jaartjes minder in de Hel.'
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 16:02:
(l)


Heb ik het bij het juiste eind als ik je gelovig inschat? Of laat je gelovigen in hun waarde door respect te uiten voor de uitspraak van Psycho Forze? Of heb ik hier allemaal niets mee te schaften? :p

In mijn ogen ben je niet gefrustreerd, zo voel ik me in ieder geval ook niet. Onvrede, zeker, maar frustratie is een groot woord.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 18:33:
Toen ik daar liep had ik een continue braakneiging. Dat pand is van ontelbare waarde tegenwoordig. Hoeveel mensen er daarvoor zijn uitgeperst is ziekelijk. 'Als u betaalt brandt u een paar jaartjes minder in de Hel.'


Die braakneiging, die ken ik wel (zie verhaal). Ik heb de laatste tijd wel vaker het gevoel dat er een steen op mn maag ligt. Ik heb dat nooit zo sterk gehad maar ik merk echt steeds vaker dat bepaalde dingen gewoon niet "kloppen". Wat ik dus opmaak uit mn lijf, waar ik me steeds bewuster van tracht te worden. Dat vertelt me iets en niet voor niks. Ik denk dat ik precies hetzelfde gevoel zou hebben als ik in Vaticaanstad zou komen. Dus dat laat ik maar mooi :P

Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 18:33:
Heb ik het bij het juiste eind als ik je gelovig inschat? Of laat je gelovigen in hun waarde door respect te uiten voor de uitspraak van Psycho Forze? Of heb ik hier allemaal niets mee te schaften?


Verkeerde eind! :D Ik zou willen dat ik zelf ergens in geloofde. Ik ben wat dat betreft te nuchter (zou je niet zeggen als je bovenstaand relaas leest maar goed). Ik denk gewoon, als mn hart ermee stopt is het byebye Jacqueline. Als anderen iemand verliezen en zeggen "die is nog ergens", dan geloof ik dat met ze mee. Als dat voor hen zo is, is dat zo. Als zij in een God of Allah geloven, is dat zo. Ik denk er zelf echter anders over. Misschien, heel misschien, is er wel iets dat met energie te maken heeft ofzo, maar daar kom ik dan wel achter. Soms baal ik wel eens, denk ik "als ik toch ook zou geloven dat er iets is hierna was de druk niet zo groot dit leven succesvol af te ronden". Aan de andere kant vind ik het wel fijn juist. Dat wil dus zeggen dat ik er nu het beste van moet maken en er alles uit moet halen. Wat mn levenskracht vergroot.

Dubbel allemaal.



Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 18:33:
In mijn ogen ben je niet gefrustreerd, zo voel ik me in ieder geval ook niet. Onvrede, zeker, maar frustratie is een groot woord.


(l) Zo kom je op mij ook zeker niet over. Maar goed, wat voor mij "gefrustreerd" betekent is weer heel wat anders als hoe een ander daar tegenaan kijkt. Wat ik nog moet leren is al die oordelen van anderen naast me neer te leggen, ik vind het best moeilijk als mensen me raar, gek of gesfrustreerd noemen omdat ik het zelf heel anders zie.

maar goed, dat komt allemala nog wel :)
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 18:51:
k zou willen dat ik zelf ergens in geloofde.


Waarom dan? wat is de toegevoegde waarde van een godheid in je leven? Het lijkt mij niets dan een belemmering. Je mag dit niet, je moet dat. Daarnaast snap ik niet dat men de problemen uit hun leven vaak bij hun god neerleggen, plaats van bij henzelf. Het lijkt erop dat ze dus deze god de schuld geven van hun falen.
En inderdaad, als ik dood ga, ben ik dood. Weg, afgelopen, einde.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 18:51:
Wat ik nog moet leren is al die oordelen van anderen naast me neer te leggen, ik vind het best moeilijk als mensen me raar, gek of gesfrustreerd noemen omdat ik het zelf heel anders zie.


Daar heb ik nooit veel last van gehad. Simpelweg omdat ik me niet vergelijk met anderen, en dus daardoor veel oordelen 'leeg' vind. Het is hetzelfde als iemand zegt dat rood zijn/haar lievelingskleur is. Leuk, maar wordt het dan ook die van mij? Als diezelfde persoon mij kwalijk neemt dat ik God een machistisch verzinsel vindt dat vrouwenondrukking al millennialang legitiem maakt, en hij zelf zwaar gelovig is, moet ik me dan wat aantrekken van wat hij me toewenst? Zodra je niet op één lijn zit, is het toch onmogelijk om een oordeel over dat punt waar je het niet met elkaar eens bent te verdragen?
Maar goed, nu dwaal ik af van het topic - wat ik niet altijd even erg vind trouwens...:)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 18:51:
Soms baal ik wel eens, denk ik "als ik toch ook zou geloven dat er iets is hierna was de druk niet zo groot dit leven succesvol af te ronden".


Ik had dat eerst dus ook. Ik stelde me wel open voor het spirituele en vond het een prachtig idee. Maar het echte gevoel kwam niet van binnenuit. Ik wilde er graag in geloven, maar had voor m'n gevoel nog nooit iets meegemaakt dat het bewees. Dus ik twijfelde er ook hartstikke erg aan. Ergens vond ik allemaal een beetje onrealistisch en was ik hartstikke skeptisch. Maar toch was er ergens ook een gevoel van "Ja maar waar komen dan al die verhalen van mystieke ervaringen bijvoorbeeld vandaan? Allemaal verzonnen? Al die duizenden jaren dat mensen ervaringen hebben met het mystieke zijn verzonnen of zijn wel even simpel te verklaren door de wetenschap?"... Ik ging boeken lezen en ontdekte een nieuwe wereld. Maar ook die boeken bleef ik toch ergens heel erg met een korrel zout nemen. Het was zeg maar het mens diep in mij die er door werd aangetrokken maar mijn geconditioneerde Ego dat het tegen hield en het tegensprak. Kortom: m'n mening was stiekum toch gigantisch gevormd door de denkwijze, over dit onderwerp, van de maatschappij.
Totdat ik dus een tijdje geleden in bed bij vol bewustzijn een Out of body expierence gehad heb. Vanaf dat moment is de twijfel weggenomen. Het was het persoonlijke bewijs waar ik naar op zoek was. En sinds die keer ervaar ik het met grote regelmaat.
Overigens wil dat nog steeds niet zeggen dat er dan perse leven hierna moet zijn. Het kan immers ook best zo zijn dat dat "astrale lichaam" ook afsterft bij de lichamelijke dood. Zou theoretisch kunnen. Maargoed, persoonlijk geloof ik, met de wetenschap meer te zijn dan alleen mijn stoffelijk lichaam, toch wel in wedergeboorte. Zij het hier, zij het op een andere planeet, zij het in de astrale wereld.
Maar een hemel of hel zoals de Christenen dat zeggen geloof ik absoluut niet in. Dat is dogmatisch, oordelend... ik geloof niet zozeer op een soort veroordeling hierna ofzo. Ik geloof eerder op een soort terugkijken op dit leven en kijken wat goed is gegaan en wat niet goed is gegaan en in hoeverre je zeg maar de taak hebt volbracht waarvoor je op aarde kwam.
Maargoed, dat weten we uiteraard pas als we daadwerkelijk gaan. Ik kan daar met alleen mijn uittreding nog lang niet over oordelen. Voor mij is pas net bewezen dat ik iig ziel in een lichaam ben.


als ik toch ook zou geloven dat er iets is hierna was de druk niet zo groot dit leven succesvol af te ronden


Kun je ook weer anders bekijken: als het hierna toch absoluut ophoudt, bestaat er dus helemaal NIETS meer van jou, dus kun je er ook niet meer om rouwen hoe slecht je het wel niet gedaan hebt. Dus waarom er dan niet gewoon maar gelijk een puinhoop van maken als je daar zin hebt...hierna merk je er toch niks meer van... :d

Ik zou het eerder juist makkelijker vinden als er hierna toch niks meer is. Dan maakt het namelijk écht niet uit wat je hier doet in mijn ogen. In het geval van een leven na de dood loop je misschien kans al die ellende nog eens opnieuw te moeten doormaken omdat je hier je "taak" niet volbracht hebt. Nee das lekker zeg... met een beetje pech nog een flinke dosis negatieve karma... ;)

Maargoed, wijk ik niet te ver van het onderwerp af hiermee?
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
concentreer je op je voeten, voel jezelf één met de aarde…


gronden...nice (Y)

en je verhaal...geniaal (Y) :yes:
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 20:27:
Maargoed, wijk ik niet te ver van het onderwerp af hiermee?


Maakt dat uit? Een gesprek heeft alle recht een ander pad te bewandelen toch? :)


Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 20:27:
Totdat ik dus een tijdje geleden in bed bij vol bewustzijn een Out of body expierence gehad heb. Vanaf dat moment is de twijfel weggenomen. Het was het persoonlijke bewijs waar ik naar op zoek was. En sinds die keer ervaar ik het met grote regelmaat.


Je gaat me vast niet aardig vinden om wat ik nu ga zeggen maar ik ben sceptisch tot het bot: dat is nadat je jezelf hebt opengesteld ervoor, sterker nog, je wilde iets voelen van spiritualiteit. Kan het niet zo zijn dat je het idee zo aan jezelf, aan je verstand dus, hebt opgedrongen dat die ervaring een hersengrapje was? Iets genuanceerder: denk je dat je zo'n ervaring ook had gehad als je het lariekoek vond? Laatst - dit is een heel ander verhaal even - zag ik een vechtsport waarbij je de tegenstander uitschakeld door als ware op afstand energie weg te duwen zodat hij omvalt. Een onderzoeker ging staan en bleef staan, ook al deed de vechtleraar zo z'n best om de man te vellen. Had volgens de onderzoeker ook te maken met geloof. Je snapt de link neem ik aan...:)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 20:48:
Maakt dat uit? Een gesprek heeft alle recht een ander pad te bewandelen toch? :)


Als Jackie het ok vind... hoop niet dat het lastig is als je zelf niet zoveel met een onderwerp als dit hebt en dan gaat je topic deze kant op. Dus dat moet je gewoon zeggen dan Jack! :P




Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 20:48:
Je gaat me vast niet aardig vinden om wat ik nu ga zeggen maar ik ben sceptisch tot het bot: dat is nadat je jezelf hebt opengesteld ervoor, sterker nog, je wilde iets voelen van spiritualiteit. Kan het niet zo zijn dat je het idee zo aan jezelf, aan je verstand dus, hebt opgedrongen dat die ervaring een hersengrapje was? Iets genuanceerder: denk je dat je zo'n ervaring ook had gehad als je het lariekoek vond? Laatst - dit is een heel ander verhaal even - zag ik een vechtsport waarbij je de tegenstander uitschakeld door als ware op afstand energie weg te duwen zodat hij omvalt. Een onderzoeker ging staan en bleef staan, ook al deed de vechtleraar zo z'n best om de man te vellen. Had volgens de onderzoeker ook te maken met geloof. Je snapt de link neem ik aan...:)


Hier zou ik heel veel antwoorden op kunnen geven. Ik merk dat je hier vooral een beetje het Placebo-effect langzaam maar zeker wil gaan aansnijden. Over het placebo effect heb ik ook zo m'n twijfels. Ik geloof wel in zoiets als gedachtekracht. En dat is in mijn ogen meer dan waar het Placebo effect voor staat.
Maargoed even antwoorden op wat je nu zegt:

Ik weet zeker dat het geen hersengrapje was. Het gevoel ging door heel mijn lichaam. Ik beefde als een gek en ik had keiharde hartkloppingen op dat moment. Het was echt zo fucking beangstigend. Je wil niet weten...
Ik was echt niet wat je noemt leuk, maar toch liet ik het z'n gang gaan omdat ik na verloop van tijd voelde dat ik dus een uittreding aan het ervaren was. Dat werd me na een tijdje wel duidelijk. Ik voelde echt heel duidelijk hoe "ik" uit m'n stoffelijk lichaam aan het komen was; ontzettend apart! Hevige schokken en nog veel meer heftige lichamelijke sensaties. Het leek net alsof ik dood aan het gaan was. Ik dacht "als ik nu ga, laat het dan maar zo zijn". Maar echt een doodenge ervaring! Op zo'n moment weet je pas écht wat angst voor het onbekende betekent! En geen twijfel mogelijk dat het een raar loopje van mijn hersenen of van mijn lichaam was. Zo erg was ik er ook helemaal niet op gefocust. Ik lag gewoon in bed en probeerde te slapen. Op dat moment was ik in de verste verte niet bezig met denken aan paranormale zaken of iets dergelijks. Ik had alleen wel van te voren gemediteerd(wat er opzich niet veel mee te maken kan hebben overigens:P). Maar eenmaal in bed lag ik gewoon en probeerde ik te slapen.
Daarnaast ben ik ook een zeer nuchter persoon, al zou je dat misschien niet zeggen wanneer je realiteitsbeeld totaal niet overeenkomt met hetgeen ik nu zeg. :)
Ik ben helemaal niet het persoon dat zichzelf gek maakt ofzo. Ik sta alleen wel voor veel dingen open en kan iets niet afdoen als onzin wanneer ook het tegendeel nooit echt bewezen het is. Dit openstaan ervoor heeft wel duidelijk z'n vruchten dus afgeworpen. Het is een bepaald kanaal wat je in jezelf moet openen, en dat probeerde ik wel. Dat had dus blijkbaar resultaat.
Verder ben ik totaal geen zweverig persoon. Alleen ben ik wel een wetenschap rijker die in deze maatschappij "niet kan" en dan loop je al snel het risico op een bepaalde manier gezien te worden. Ook al is dit misschien onterecht.

Ik ben na deze ervaring dezelfde week nog naar de boekhandel gegaan en ben er een boek over gaan lezen. Ik wilde weten wat er aan literatuur te vinden over dit onderwerp en daarin herkende ik zo beetje m'n hele ervaring. Dat was zeg maar een bevestiging. Dat boek is geschreven door een man die ook zeer wetenschappelijk ingesteld was en dit alles maar lariekoek vond, totdat het 'm overkwam en hij er een zeer merkwaardige "gave" bij had.
In het boek staan veel verslagen en hij heeft z'n verslagen getest op de werkelijkheid (door middel van kijken naar of bepaalde ervaringen auto-suggestief konden zijn, natrekken wat mensen deden op het moment dat hij zonder zijn lichaam tijdens z'n "astrale uitje" bij die mensen op bezoek kwam, en zo nog meerdere dingen...(overigens waren zijn Astrale reizen niet alleen maar in de aardse dimensie!)). Zo heeft hij dus kunnen vaststellen dat het hier niet om een merkwaardig soort droom of chemische toestand van zijn lichaam kon liggen.
Bewijzen dus!
Maar ook hij liep tegen een zee van weerstand op vanuit wetenschappelijke hoek. Op het moment dat het er echt op aankomt zijn er maar weinig wetenschappers die daadwerkelijk willen meewerken aan onderzoek. Raar, maar waar.
Mensen hebben ontzettend veel moeite met het loslaten/aanscherpen van hun realiteitsbeeld.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 20:48:
Maakt dat uit? Een gesprek heeft alle recht een ander pad te bewandelen toch?


Jaaaa precies! En het zijn vaak juist die wegen die je tot nieuwe inzichten brengen.
Je kunt wel altijd over de snelweg rijden maar dat is ook zo saai. Uiteindelijk kom je altijd wel weer ergens uit, ook als je over bospaadjes of door donkere steegjes loopt :yes:
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 21:26:
Als Jackie het ok vind... hoop niet dat het lastig is als je zelf niet zoveel met een onderwerp als dit hebt en dan gaat je topic deze kant op. Dus dat moet je gewoon zeggen dan Jack!


Ow ik was je net voor.

Nou ik heb mn zweep hier klaarliggen, als ik alsnog vind dat je je niet gedraagt weet ik je te vinden :{ Go ahead mop, ik ga je replies even lezen want ik loop achter :P
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 21:27:
Nou ik heb mn zweep hier klaarliggen, als ik alsnog vind dat je je niet gedraagt weet ik je te vinden :{


Oehw... :kwijl: :9


Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 21:26:
Jaaaa precies! En het zijn vaak juist die wegen die je tot nieuwe inzichten brengen.
Je kunt wel altijd over de snelweg rijden maar dat is ook zo saai. Uiteindelijk kom je altijd wel weer ergens uit, ook als je over bospaadjes of door donkere steegjes loopt :yes:


Dat is de instelling! (Y) :d
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
De wereld is ziek.


nee niet de wereld,maar sommige lui
Waarschuw beheerder
Mooi geschreven ik kan me wel een beetje vinden in je verhaal.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 21:35:
nee niet de wereld,maar sommige lui


Ja dat bedoel ik ook eigenlijk. De wereld zelf is denk ik best een mooie plannet. :)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 21:54:
De wereld zelf is denk ik best een mooie plannet.


alleen jammer dat wij hem verneuken :yes:
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 21:54:
De wereld zelf is denk ik best een mooie plannet


Is het zeker!

Je verhaal verwoord mijn gevoelens erg goed. Ook ik denk heel veel maar het is niet altijd makkelijk om het zo geschreven te krijgen. Daarvoor mijn :respect:

Echt je moet door gaan met het schrijven van dit soort onderwerpen. Totaal niet te-lang! Volgens mij houden die niet van lezen maar alleen van commentaar geven... o:)

Hopelijk lezen we meer van jou :)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 21:54:
Ja dat bedoel ik ook eigenlijk. De wereld zelf is denk ik best een mooie plannet.


Zeker. :d Net nog lekker in de tuin gezeten en eens lekker naar de sterren gekeken. Heerlijk over van alles en nog wat lopen filosoferen zo kijkend naar het prachtige heelal met al die sterren en planeten ver van me vandaan. Daar zit je dan op de planeet Aarde als één van die vele schepsels die er op leven... :d

Ja we leven zeker op een mooie planeet. Diep respect voor mamma aarde... (L)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
De wereld is ziek.

Mijn gedachten hebben te hard rondjes gedraaid. Ik ben misselijk van het nadenken. Misselijk van mezelf. Misselijk van de wereld waarin ik leef. Ik kan nog net op tijd naar de badkamer rennen en kots alle rosé in de wasbak. Rood als bloed verdwijnt de troep langzaam in putje.

De wereld is ziek. Ik ook.


Een deel van de wereld is misschien ziek, een groter deel is niet ziek. Door alles waar die negatieve etiketten op zijn geplakt door je hoofd heen te laten gaan en ook nog eens letterlijk tot je te nemen kom je gewoon weer uit bij het beginpunt van je gedachtengang. Puur omdat het niet de manier is om uit die cirkel te stappen. Niet dat het hoeft, ontkennen heeft geen zin, maar je kan ook ergens anders in het geheel vertoeven en dingen de revue laten passeren. Maar ja, ieder beleeft dingen op zijn eigen manier.

Ik snap je gedachtengang heel goed, bij mij heeft het een andere vorm, ik heb dan ook serieuze plannen om ergens een zelfvoorzienend bestaan te realiseren.

Misschien is het een idee wat minder in de dingen te gaan zitten die zich overal afspelen en je leegzuigen.

Het is zomer, de planeet bruist van het leven, voor mij helpt het altijd om een tijdje in een bos of park te gaan lopen. Ga gewoon een tijdje in het gras liggen en naar de hemel staren met je blik op oneindig, gewoon ff niets.

Ik weet wel dat je verhaal slechts een momentopname is, het is ook niet mijn bedoeling om voor je te denken wat te doen. Toch is het goed om voor die momenten andere in te lassen om de boel een beetje te compenseren.

Voor mij is het zo dat het politieke toneelspel niet volwaardig genoeg is om veel energie aan te besteden. Daar zit voor mij geen essentie in. Het zijn gewoon mensen die een rol aannemen om tijdelijk iets te verrichten. De hele verschuiving die plaats vindt in grote lijnen is wel interessant, maar die taferelen à la story en privé zijn hooguit lachwekkend of bedroevend. Drama van de onderste plank, dat je afleidt van je eigen wezen.

Maar uiteindelijk doet jou wezen er wel iets mee, het van je afschrijven als ontlading is misschien nu wel de oplossing voor je.
 
Waarschuw beheerder
mooi waar verhaal
Waarschuw beheerder
Uitspraak van blueprint op zaterdag 1 juli 2006 om 01:05:
Ik weet wel dat je verhaal slechts een momentopname is, het is ook niet mijn bedoeling om voor je te denken wat te doen.


Tof dat jij dat wel ziet! Want het klopt, het is een momentopname. System Overload ofzo. Even teveel prikkels en informatie, soms klopt het gewoon even allemaal niet meer wat er gebeurt. Dan zijn veel dingen zo krom....Ik denk dat dat komt omdat ik me daar pas sinds een tijdje echt van bewust ben. Ik was het misschien al, maar liet dat niet toe. Omdat je zo in dit wereldje leeft dat je soms niet eens meer in de gaten hebt dat je geleefd WORDT.

Ik merk bijv. ook dat ik steeds meer moeite krijg met vlees eten. Voelt gewoon niet normaal dat ik beesten eet die met tientallen samen in een hokje zijn gestopt. Of dat ik bijv. steeds meer probeer de ander te begrijpen en zodoende veel minder conflicten heb. Ik weet niet hoe ik het moet uitleggen maar iets is er anders.

En nee, ik ben niet net als PF uit mn lichaam getreden :D, maar ik herken wel het gevoel van een soort verlichting dat hij beschrijft. Ik snap alleen niet waarom ik dan verdomme niet losbreek uit dit leven. Misschien moet ik ook gene revolutie verwachten en gaat het heel geleidelijk ofzo %)


Uitspraak van blueprint op zaterdag 1 juli 2006 om 01:05:
Het is zomer, de planeet bruist van het leven, voor mij helpt het altijd om een tijdje in een bos of park te gaan lopen. Ga gewoon een tijdje in het gras liggen en naar de hemel staren met je blik op oneindig, gewoon ff niets.


Dat is ook wat ik meestal doe. Maar heb daar de afgelopen weken weinig tijd voor gehad (of tijd voor gemaakt beter gezegd) en dat maakt dat ik gisteren ook effe een error had ofzo. Morgen ga ik lekker met een kop thee op datzelfde balkon zitten dat me gisteren nog zo benauwde, zet de tv, computer en foon uit en ga even een paar uurtjes voor mezelf nemen. Opladen. :)


Uitspraak van blueprint op zaterdag 1 juli 2006 om 01:05:
Een deel van de wereld is misschien ziek, een groter deel is niet ziek. Door alles waar die negatieve etiketten op zijn geplakt door je hoofd heen te laten gaan en ook nog eens letterlijk tot je te nemen kom je gewoon weer uit bij het beginpunt van je gedachtengang. Puur omdat het niet de manier is om uit die cirkel te stappen. Niet dat het hoeft, ontkennen heeft geen zin, maar je kan ook ergens anders in het geheel vertoeven en dingen de revue laten passeren. Maar ja, ieder beleeft dingen op zijn eigen manier. Ik snap je gedachtengang heel goed, bij mij heeft het een andere vorm, ik heb dan ook serieuze plannen om ergens een zelfvoorzienend bestaan te realiseren.


Ik zoek nog naar die vorm en naar wat voor mij de juiste manier is. Er is alleen nog iets dat me tegenhoudt en ik denk dat het angst is. Of luiheid, nog erger. Het zal zo moeten zijn, ik ben er misschien nog niet klaar voor, maar ben wel met dingen bezig die me steeds dichter bij mezelf brengen en ik merk gewoon echt dat er een verandering in mijn belevings- en denkwereld gaande is. Maar ik moet het ook gaan DOEN. Ik zet zelf die tv aan, lees zelf die krant en zit hier zelf weer achter de computer. Addicted. Terwijl ik inderdaad misschien liever ergens aan het water ga zitten en geniet van de natuur.



Uitspraak van blueprint op zaterdag 1 juli 2006 om 01:05:
Maar uiteindelijk doet jou wezen er wel iets mee, het van je afschrijven als ontlading is misschien nu wel de oplossing voor je.


Ik denk het ook en ik denk ook dat dat iets wil zeggen. Ik weet alleen nog niet helemaal waarom. Maar daar kom ik nog wel achter ;)




Wil je even bedanken voor je reply. Ik heb je al vaker gelezen op het forum en lees ook vaak mee in de Spiritualiteit-Flock. Hoewel ik in veel dingen heel anders denk vind ik het wel machtig interessant om te lezen wat je allemaal schrijft en het stimuleert me ook om verder te zoeken naar datgene dat voor mij die cirkel gaat doorbreken. Je schrijft met een soort rust en wijsheid die ik wel prettig vind.

Dankjewel daarvoor :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van SpringDing op vrijdag 30 juni 2006 om 23:06:
Is het zeker!

Je verhaal verwoord mijn gevoelens erg goed. Ook ik denk heel veel maar het is niet altijd makkelijk om het zo geschreven te krijgen. Daarvoor mijn

Echt je moet door gaan met het schrijven van dit soort onderwerpen. Totaal niet te-lang! Volgens mij houden die niet van lezen maar alleen van commentaar geven...

Hopelijk lezen we meer van jou


Dankjewel! :bloos: Erg lieve reply van je die ik ook zeker zal onthouden als ik weer een schrijfaanval mocht krijgen ;)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op zaterdag 1 juli 2006 om 01:26:
Wil je even bedanken voor je reply. Ik heb je al vaker gelezen op het forum en lees ook vaak mee in de Spiritualiteit-Flock. Hoewel ik in veel dingen heel anders denk vind ik het wel machtig interessant om te lezen wat je allemaal schrijft en het stimuleert me ook om verder te zoeken naar datgene dat voor mij die cirkel gaat doorbreken. Je schrijft met een soort rust en wijsheid die ik wel prettig vind.


Bedankt voor het compliment :)
Uitspraak van Wackiejacky op zaterdag 1 juli 2006 om 01:26:
Omdat je zo in dit wereldje leeft dat je soms niet eens meer in de gaten hebt dat je geleefd WORDT.


Ik denk dat dat ook wel de uitdaging van deze tijd is, om hierin balans te vinden. Als dat lukt, maak je een sprong in je ontwikkeling, niemand ontkomt eraan. Het is aleen voor jezelf zaak uit te vinden wat het beste werkt. Dan komt die
Uitspraak van Wackiejacky op zaterdag 1 juli 2006 om 01:26:
angst Of luiheid


om de hoek kijken. Ik heb zelf een vorm van laxheid in m'n systeem zitten :D
Maar het is leuk om voort te ploeteren en andere mensen dit ook te zien doen (y)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op zaterdag 1 juli 2006 om 01:26:
Je schrijft met een soort rust en wijsheid


Idd.. :d Vind ik ook altijd prettig om te lezen, Robert. (Y)
 
Waarschuw beheerder
Nou mooi verhaal,mooie moment opname,kan me in veel dingen verplaatsen van wat je hebt geschreven,vind zelf ook dat het vaker mag zulke topics (Y) Ben zelf ook zo als ik t ff niet meer weet,schrijf ik het van me af..
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 1 juli 2006 om 02:25:
Vind ik ook altijd prettig om te lezen, Robert


Thanks (y)
Waarschuw beheerder
donateur
Mwahaha .... , ben dr nog niet klaar voor om me hier mee bezig te houden :)

Nog niet :) ......
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 21:54:
De wereld zelf is denk ik best een mooie plannet.


Ho, dat is een understatement! ;)
Deze planeet is zo perfect gebalanceerd, de zon staat precies goed, de aarde draait daar precies goed omheen, de maan op haar beurt om de aarde, de dampkring is perfect, alles is perfect. In ons bereik is er geen planeet te vinden waar deze condities net zo goed zijn. Vaak hoop ik, optimistisch ingesteld, dat er ver weg nog tientallen, hondertallen dan wel duizendtallen planeten staan met dezelfde sublieme condities als de aarde. Waarom? Omdat het een 'waste of perfection' zou zijn als dit de enige planeet met leven was. Er moet nog eenzelfde bol ronddobberen in de sterrenzee met (intelligent) leven. Eentje die Moeder Aarde niet massaal verkracht...Op papier bestaat deze planeet al (genaamd Bacchus), en dat geeft me al genoeg hoop! :)
Uitspraak van IndiGo Donderjager op zondag 2 juli 2006 om 12:22:
Mwahaha .... , ben dr nog niet klaar voor om me hier mee bezig te houden :)

Nog niet :) ......


Hoeft ook niet. Boven zei ik al dat sommige mensen zich er niet mee bezighouden. Misschien alleen maar beter voor je gemoedsrust. ;)
Waarschuw beheerder
donateur
Ehm , ik zij nog niet :)

En op dit moment is het inderdaad beter voor mijn "gemoedsrust" :)
Waarschuw beheerder
donateur
Ik lees hier een verhaal van een vrouw die heel veel mee gemaakt moet hebben in het verleden. Veel frustratie die je kwijt moet. Je bent een beetje toe aan vakantie lijkt het wel :p

Blijf schrijven (Y) Zo krijg je je koppie makkelijker op orde (F)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Audionysos op vrijdag 30 juni 2006 om 15:38:
Overigens ben ik geen heiden, omdat ook dat een geloof is, ook al is het een mooi geloof...


Het 'heidendom' of te wel het woord 'heiden' is verzonnen door de Christenen. Er bestonden vroeger allerlei verschillende soorten geloven met ieder hun eigen naam.
Al deze anders denkenden werden heidenen genoemd.

Het Heidendom of heiden is per definitie niet een speciaal geloof
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Patrick Allen B) op zondag 2 juli 2006 om 21:38:
Ik lees hier een verhaal van een vrouw die heel veel mee gemaakt moet hebben in het verleden. Veel frustratie die je kwijt moet. Je bent een beetje toe aan vakantie lijkt het wel


:D Dat valt allemaal reuze mee en zoveel zwaar indrukwekkende dingen heb ik ook niet meegemaakt hoor. Leuk stukje huis-tuin-en-keukenpsychologie maar je mist denk ik de clou. ;)
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van ! Miss Me ! op zondag 2 juli 2006 om 21:51:
Het 'heidendom' of te wel het woord 'heiden' is verzonnen door de Christenen. Er bestonden vroeger allerlei verschillende soorten geloven met ieder hun eigen naam.
Al deze anders denkenden werden heidenen genoemd.

Het Heidendom of heiden is per definitie niet een speciaal geloof


:$ Nee, ik weet het, maar ik weet alleen niet precies hoe al die geloven heten. Heden ten dage wordt de term paganisme toch weer gebruikt door (moderne) heksen, en daar had ik het over. Het eren van de natuur en de vrouw dus.
Uitspraak van Patrick Allen B) op zondag 2 juli 2006 om 21:38:
Ik lees hier een verhaal van een vrouw die heel veel mee gemaakt moet hebben in het verleden. Veel frustratie die je kwijt moet.


B.U.L.L.S.H.I.T. Waarom moet je meteen gefrustreerd zijn als je nadenkt over Het Leven? En toevallig anders dan jij... Je hoeft echt niet per sé iets te hebben meegemaakt om een mening hierover te vormen. Zeker in deze tijd van internet en allerhande massamedia kun je wel enigszins een beeld vormen van deze wereld.
Ja, ik weet het, WJ had al gereageerd maar ik voel me net zo goed aangesproken omdat ik net als haar op deze manier denk over 'wat er om ons heen gebeurt'. :)
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op zondag 2 juli 2006 om 23:06:
Dat valt allemaal reuze mee en zoveel zwaar indrukwekkende dingen heb ik ook niet meegemaakt hoor. Leuk stukje huis-tuin-en-keukenpsychologie maar je mist denk ik de clou


Ik denk het ook. :)
Uitspraak van Audionysos op zondag 2 juli 2006 om 23:28:
B.U.L.L.S.H.I.T. Waarom moet je meteen gefrustreerd zijn als je nadenkt over Het Leven? En toevallig anders dan jij... Je hoeft echt niet per sé iets te hebben meegemaakt om een mening hierover te vormen. Zeker in deze tijd van internet en allerhande massamedia kun je wel enigszins een beeld vormen van deze wereld.
Ja, ik weet het, WJ had al gereageerd maar ik voel me net zo goed aangesproken omdat ik net als haar op deze manier denk over 'wat er om ons heen gebeurt'.


Ja dat mag ook wel hoor ;)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Het is een VERHAAL, geen biografie Autobiografisch, dat wel want ik word af en toe ook gek van mijn gedachten. Ben wel eens benieuwd wat jullie van mn schrijven vinden en uiteraard hoop ik ook dat er een discussie over het onderwerp van verhaal zal ontstaan.


Leuk geprobeerd, maar jouw net iets te uitgebreid beschreven depressieve flow kon me helaas niet boeien. Tevens vind ik dat zo'n verhaal beter past onder de columns.

Maar nogmaals: leuk geprobeerd. Je gevoel in een stukje zetten kan nooit geen kwaad.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Audionysos op zondag 2 juli 2006 om 23:28:
Het 'heidendom' of te wel het woord 'heiden' is verzonnen door de Christenen. Er bestonden vroeger allerlei verschillende soorten geloven met ieder hun eigen naam.
Al deze anders denkenden werden heidenen genoemd.

Het Heidendom of heiden is per definitie niet een speciaal geloof


Klopt ja. Maar er zijn wel boeken met als titel "heidendom" en dat staat over het algemeen voor hekserij-achtige dingen; wicca, druïdisme en wel meer van dat soort dingen... het keltische dus...(in de blanken cultuur dan)

Ik weet alleen niet of het Heidendom nou alleen een scheldwoord van de Christenen is of dat ook zeg maar gewoon de naam is die de "heidenen" (kelten) er zelf aan geven... :o
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Uncensored op maandag 3 juli 2006 om 01:32:
Leuk geprobeerd, maar jouw net iets te uitgebreid beschreven depressieve flow kon me helaas niet boeien. Tevens vind ik dat zo'n verhaal beter past onder de columns.


Heb je misschien wel gelijk in. Al was 'ie te lang voor een column en spreekt het onderwerp te weinig mensen aan om 'm hier te plaatsen. Misschien had ik het achteraf bekeken anders moeten plaatsen maar op dat moment voelde het goed zo. En tja, dan ben je weer uit die flow en kijk je er anders tegenaan. Story of my life ;)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 12:17:
En tja, dan ben je weer uit die flow en kijk je er anders tegenaan


Dat herkennen we denk ik allemaal wel... :) Tenminste, ik wel. :P
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 3 juli 2006 om 13:14:
Dat herkennen we denk ik allemaal wel... Tenminste, ik wel


Nou dat denk ik toch niet :D Ik merk heel vaak dat mensne direct denken als ik eens zo'n bui heb dat ik gefrustreerd, depressief of zwaar ongelukkig ben. terwijl het binnen een paar uur omgeslagen kan zijn en ik weer met een grote lach op mn gezicht zielsgelukkig zit de zijn omdat het zonnetje op mn bol schijnt als ik in de auto zit ofzo. Ik denk dat het merendeel van de mensen iets stabieler is wat emoties betreft, al wil ik het ook weer niet LAbiel noemen. Eerder een beetje wisselend :D En ja, ik ben ook nog eens iemand die dat eruit gooit, ik voel me er beter door als ik zulke hersenspinsels dan in een verhaalvorm naar buiten gooi als dat ik ermee blijf ronddwalen. En ik realiseer me dat veel mensen dan vaak denken "wat boeit het mij nou hoe jij je voelt of hoe jij denkt".

Kon ook wel wat met de opmerking van Ramon in de Flock waar ik deze ook gepost had, dat de scheidingslijn tussen hoofdpersoon en ikzelf nog te onduidelijk is. (l)
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op maandag 3 juli 2006 om 02:16:
Ik weet alleen niet of het Heidendom nou alleen een scheldwoord van de Christenen is of dat ook zeg maar gewoon de naam is die de "heidenen" (kelten) er zelf aan geven.


Tja, dat zal ongetwijfeld te achterhalen zijn. In de middeleeuwen gebruikte ze volgens mij het woord 'heiden' en 'ketter' als synoniemen van elkaar.
Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 13:33:
En ik realiseer me dat veel mensen dan vaak denken "wat boeit het mij nou hoe jij je voelt of hoe jij denkt".


Die zul je altijd hebben, bij elk onderwerp. Als ik iets schrijf laat ik het ook anderen lezen, maar alleen aan de mensen die het boeiend vinden ha ha. ;)

Misschien overbodig, maar heb je (WJ dus) wel eens oudere boeken gelezen over utopiën? (Thomas Moore, Plato's staat en relevante dingen als Lof der Zotheid). Het is namelijk, zei ik al eerder voorzichtig, boeiend om te zien hoe sommige lieden eeuwen geleden al nadachten over de wereld en er duidelijk niet altijd even positieve denkbeelden aan overhielden. Wat in die tijden niet door iedereen op prijs werd gesteld (zie Thomas Moore)...
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 3 juli 2006 om 02:16:
Klopt ja. Maar er zijn wel boeken met als titel "heidendom" en dat staat over het algemeen voor hekserij-achtige dingen; wicca, druïdisme en wel meer van dat soort dingen... het keltische dus...(in de blanken cultuur dan)

Ik weet alleen niet of het Heidendom nou alleen een scheldwoord van de Christenen is of dat ook zeg maar gewoon de naam is die de "heidenen" (kelten) er zelf aan geven...


De mensen die er in die tijd andere geloofsovertuigingen op na hielden werden door 'de kerk' bestempeld als heidens of idd hekserij...Dit is door je eeuwen heen gewoon blijven bestaan. heiden zal geen scheldwoord geweest zijn maar gewoon een naam voor deze groeperingen. De mensen met andere geloofsovertuigingen noemden zichzelf geen heidenen. Het keltische geloof is ook weer een geloof apart en valt idd onder het heidendom net zoals vele....( door het christendom bestempeld).

Maar ook bestaat er weer een verschil tussen hekserij en de beschuldiging van ketterij...De elite van de middeleeuwen hebben de denkbeelden van ketterij/ duivelverering verspreid. Omdat het gewone volk nog niet kon lezen wisten zij heel lang niets van duivelverering/ketterij. Zij geloofden alleen in hekserij of te wel witte of zwarte magie. Zij beschuldigden heel makkelijk de mensen in hun omgeving van hekserij als het niet goed met hen ging. Er werd dan een klacht ingediend bij de inquisitie en die begon dan over duivelsverering/kettij.

De kerk was bang voor de invloed van concurrerende geloofsovertuigingen en beschuldige deze andersdenkenden gewoon van duivelsverering om ze uit te schakelen.

'de kerk' of het Christendom is de grootste misdadiger in de menselijke geschiedenis....,
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van ! Miss Me ! op maandag 3 juli 2006 om 19:26:
'de kerk' of het Christendom is de grootste misdadiger in de menselijke geschiedenis....


:respect:

En inderdaad, elk geloof werd als bedreigend beschouwd. Niet voor niets werd het Helleense geloof met meerdere godheden tot mythologie gebombardeerd. Wrang genoeg was het juist het christendom dat op een gegeven moment werd gedoogd in de tijd dat de mythologie als geloof floreerde (toen nog in verborgen, veelal ondergrondse, vertrekken). Nog lachwekkender is het dat dit Helleense geloof, en andere geloven, belachelijk werden gemaakt maar dat er ondertussen wel veel uit is gepikt (het verhaal van de appel, de zondeval en de heilige 3-eenheid bijvoorbeeld), hoewel dit vaak werd verdraaid en veranderd. Een bij elkaar geroofd geloof dus...
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van ! Miss Me ! op maandag 3 juli 2006 om 19:26:
'de kerk' of het Christendom is de grootste misdadiger in de menselijke geschiedenis...


Weet je misschien net als ik al lang:

- Rechtszaak in Italië om bestaan van Jezus.
De merkwaardige rechtszaak is een gevolg van een klacht die de atheïst
Luigi Cascioli in 2002 heeft ingediend tegen de parochiepriester Don Enrico Righi als vertegenwoordiger van de Rooms-Katholieke Kerk. De rechtszaak is gebaseerd op artikel 661 van het Italiaanse Wetboek van Strafrecht dat „misbruik van de goedgelovigheid van het volk” strafbaar stelt. Op zijn website (www.luigicascioli.it) stelt Cascioli dat de kerk een 'bedrog' propageert dat gebaseerd is op „valse documenten” zoals de evangeliën en de andere boeken van de Bijbel. Via de site kan tevens de tweede, herzien en gecorrigeerde editie worden besteld van „La favola
di Cristo” (Het fabeltje van Christus), het boek van de atheïst. -
Stond laatst een artikel over deze man in het AD. Hij zei daarin het liefst de kerk onder de zoden te leggen. Nul komma nul kans natuurlijk maar wel dapper en een waardering waard. :)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van ! Miss Me ! op maandag 3 juli 2006 om 19:26:
'de kerk' of het Christendom is de grootste misdadiger in de menselijke geschiedenis....,


:respect:
Waarschuw beheerder
Uitspraak van ! Miss Me ! op maandag 3 juli 2006 om 19:26:
'de kerk' of het Christendom is de grootste misdadiger in de menselijke geschiedenis....


Dat is hetzelfde als zeggen "drugs maakt mensne kapot".

Het zijn de MENSEN die het Crhistendom verkeerd interpreteren en de MENSEN die de dope verkeerd gebruiken.

Niet het geloof an sich, maar de manier waarop dat door mensne geinterpreteerd wordt heeft voor al die problemen gezorgd.

En als je het dan nog effe verder door gaat voeren...wat voor mensen waren dat? Juist ja. Mannen. En nee, ik ben geen mannenhater, ik constateer gewoon ene feit.

It's testosterone that kills the planet :P
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 21:24:
Het zijn de MENSEN die het Crhistendom verkeerd interpreteren en de MENSEN die de dope verkeerd gebruiken.


Datzelfde zei hier iemand laatst ook tegen mij. Zelfde antwoord als toen: ja, het is maar net wat men ermee doet (Einstein wilde ook geen atoombom maken). Maar, en dat kun je niet ontkennen, zonder geloof geen gezeik. Geen geloof betekent ook geen slechte interpretatie, geen onverdraagzaamheid, geen sekseongelijkheid...en dan komen we bij:
Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 21:24:
En als je het dan nog effe verder door gaat voeren...wat voor mensen waren dat? Juist ja. Mannen. En nee, ik ben geen mannenhater, ik constateer gewoon ene feit.


Ik geloof je meteen als je zegt dat deze opmerking niet uit misandrie is ontstaan. Sterker nog, ik ben het er mee eens. Nog sterker, dat is de voornaamste reden dat ik het christendom en de islam hekel. Al tijden schrijf ik en maak ik provocerende video's hierover (ga ik niet verder toelichten).
Feit is: zolang er zulke geloven bestaan zal er nooit gelijkheid ontstaan. Kunnen we nog zo hard 'emancipatie' schreeuwen, kunnen er nog zoveel feministische golven dit land of zelfs deze wereld overspoelen, er blijft een kronkel in ons systeem bestaan.

Voorbeeld: artikel 1 van de grondwet zegt dat we niet mogen discrimineren op grond van geslacht, maar er is ook vrijheid van godsdienst. Oftewel, je mag een geloof kiezen dat vrouwen als minderwaardig bestempeld maar je moet vrouwen gelijk stellen met mannen. Krom? Mwa, valt wel mee. :s

Daarom zal ik ook gelovige vrouwen schever en verbaasder aankijken dan gelovige mannen. Klinkt vreemd en tegenstrijdig, maar ik kan er werkelijk met m'n pet niet bij dat een vrouw zichzelf als minderwaardig ziet, en zich daardoor onderdanig opstelt tegenover de man. Anno 2006 moet ik hierbij zeggen!
Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 21:24:
It's testosterone that kills the planet


Nou nou nou!
Kijk hier maar eens:
http://www.ziedaar.nl/article.php?id=223
Over het MHC en...Het einde van de man?
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 15:52:
Ik heb ook gigantisch veel respect gekregen voor het heidendom. Iets dat echt eeuwen groot taboe was, en ondanks alles vandaag de dag nog steeds stnad houd. Het begint zelfs weer op te leven. Prachtig.
Stel je eens een wereld voor waarin mensen massaal heidenen(of wat daar op lijkt, heiden is over het algemeen natuurlijk wel iets europees, in zuid-amerika heb je weer shamanistisch stammen, indianen etc etc)) zijn. Iedereen die zich bewust is van z'n spiritualiteit. Iedereen die er z'n levenstaak van maakt om zichzelf naar een hoger niveau te tillen in dit leven op aarde. Zou er dan nog daadwerkelijk reden zijn om oorlog te voeren, elkaar af te maken, elkaar te onderdrukken etc etc?


Goed he die Heidenen, vooral de viking spiritualiteit vind ik vet. Vrouwen verkrachten en kinderen spietsen doet mij ook altijd goed en geeft me het idee dat ik de planeet help.
Na elk geplunderd klooster voel ik me dichter bij mijn innerlijke persoon komen :)

(Buh, New Age romantisch gereutel, ze hadden 2000 jaar geleden wel wat beters te doen dan jezelf op een hoger spiritueel niveau tillen.)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Audionysos op maandag 3 juli 2006 om 22:00:
Ik geloof je meteen als je zegt dat deze opmerking niet uit misandrie is ontstaan. Sterker nog, ik ben het er mee eens. Nog sterker, dat is de voornaamste reden dat ik het christendom en de islam hekel. Al tijden schrijf ik en maak ik provocerende video's hierover (ga ik niet verder toelichten).
Feit is: zolang er zulke geloven bestaan zal er nooit gelijkheid ontstaan. Kunnen we nog zo hard 'emancipatie' schreeuwen, kunnen er nog zoveel feministische golven dit land of zelfs deze wereld overspoelen, er blijft een kronkel in ons systeem bestaan.

Voorbeeld: artikel 1 van de grondwet zegt dat we niet mogen discrimineren op grond van geslacht, maar er is ook vrijheid van godsdienst. Oftewel, je mag een geloof kiezen dat vrouwen als minderwaardig bestempeld maar je moet vrouwen gelijk stellen met mannen. Krom? Mwa, valt wel mee.

Daarom zal ik ook gelovige vrouwen schever en verbaasder aankijken dan gelovige mannen. Klinkt vreemd en tegenstrijdig, maar ik kan er werkelijk met m'n pet niet bij dat een vrouw zichzelf als minderwaardig ziet, en zich daardoor onderdanig opstelt tegenover de man. Anno 2006 moet ik hierbij zeggen!


Kan ik me zeer zeker in vinden. Ben ook wel benieuws naar datgeen wara je niet dieper op witl ingaan, ben bezig mn PB's bij te werken dusse...is weer ruimte in mn Inboxje hoor, mocht je toch een tipje van de sluier willen oplichten.

Sowieso effe :respect: voor je replies en postings hier zeg! Denk dat de gemiddelde man van 22 niet echt met zulke dingen bezig is. Ik vind je erg wijs overkomen en tegelijkertijd respecteer je andermans mening, kom je met goede argumenten...I'm loving it! Geeft wat diepgang aan zo'n forum als PF :)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
De wereld is ziek. Ik ook.


yep.

maar daar kan je wat aan doen.
al t zieke op jezelf overwinnen dus.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
want ik word af en toe ook gek van mijn gedachten.


Herkenbaar :D Is nu gelukkig veel minder bij mij. Heb er eens over na gedacht hoe dat zo is gekomen. Het rationele in mij is veel meer in overeenstemming gekomen met mijn gevoel. Dat is een heel geleidelijk proces.

M.b.t. tot het rationele blijkt dat wat wij als waarheid beswchouwen niet meer is dan een beeld van de werkelijkheid. Zoals Picasso al zei: "Zelfs als er maar één waarheid zou zijn, dan nog kon ik er minstens 100 schilderijen van maken."

Voor mijn gevoel lukt het me steeds beter om mezelf en mijn omgeving te accepteren zoals ze zijn. Door deze combi is de onrust in mijn veel minder geworden. En was 't niet Einstein die zei dat de grootste illusie van de hedendaagse wetenschap is dat de mens rationeel is.

http://www.thegreatillusion.com/
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 3 juli 2006 om 22:51:
maar daar kan je wat aan doen.
al t zieke op jezelf overwinnen dus.


Klopt, maar dat doe je niet in een dag, dat komt geleidelijk. denk dat de bewustwording al een stap in de goede richting is. Maar je moet het zelf doen. de maatschappij steunt je daar niet in. Die reageert zoals de meesten hier (al reageren die mensen niet) ws. ook doen: "doe gewoon normaal". Slik maar een paar pilletjes, dan heb je geen last meer van die gedachten.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van hid-master op maandag 3 juli 2006 om 22:56:
Voor mijn gevoel lukt het me steeds beter om mezelf en mijn omgeving te accepteren zoals ze zijn. Door deze combi is de onrust in mijn veel minder geworden. En was 't niet Einstein die zei dat de grootste illusie van de hedendaagse wetenschap is dat de mens rationeel is.


Ik accepteer de mensen in mn omgeving wel zoals ze zijn, maar ik ga no fucking way accepteren dat er dingen zijn als oorlogen of geweld of zedenmisdrijven. Ik wil het best proberen te begrijpen, maar accepteren? Dat vind ik iets anders. Ik ben wat dat betreft meer een vechter. En soms lukt het me prima me bij de dingen neer te leggen, soms ook helemaal niet.

Moet ik maar weer als een gezapig hondje naar de stembus lopen in november zoals ik beschreef en weer mn stem uitbrengen op een stel knakkers die er alleen maar op uit zijn hun eigen macht en status te vergroten? Terwijl het toch geen donder uitmaakt? Tja, ws. doe ik dat ook, omdat ik me er idd maar bij neerleg dat ik de wereld toch niet kan veranderen en dat het nu eenmaal zo is.

Maar dat wil niet zeggen, dat die drive er nog wel zit, diep in me. Dat ik heel graag WEL dingen zou willen veranderen. :yes: Dat komt soms gewoon omhoog. :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 23:08:
Maar dat wil niet zeggen, dat die drive er nog wel zit, diep in me. Dat ik heel graag WEL dingen zou willen veranderen. Dat komt soms gewoon omhoog.


Er zijn 2 soorten dingen in 't leven. Zaken die je niet kan veranderen en die je wel kan veranderen. Je druk maken om iets wat je niet kan veranderen heeft geen zin. Hier verander je niks mee, behalve je humeur.

In plaats van je op te winden over iets wat je wel kan veranderen, kan je je energie beter omzetten in daden om die verandering voor elkaar te krijgen.

Bovendien heb ik 't over het accepteren van je gevoel over jezelf en je omgeving. Ik heb het niet over alles maar goedkeuren.
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van hid-master op maandag 3 juli 2006 om 23:17:
Er zijn 2 soorten dingen in 't leven. Zaken die je niet kan veranderen en die je wel kan veranderen.


Geluk ligt daar waar voor jou de grens ligt tussen accepteren wat je niet kunt veranderen en veranderen wat je niet kunt accepteren.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van hid-master op maandag 3 juli 2006 om 23:17:
Er zijn 2 soorten dingen in 't leven. Zaken die je niet kan veranderen en die je wel kan veranderen. Je druk maken om iets wat je niet kan veranderen heeft geen zin. Hier verander je niks mee, behalve je humeur.

In plaats van je op te winden over iets wat je wel kan veranderen, kan je je energie beter omzetten in daden om die verandering voor elkaar te krijgen.


:D Ik vind dat altijd heel erg lief gezegd maar ik snap op mn 28e zelf ook wel dat dat een waarheid als een koe is.

Ik vind het zelf niet erg dat ik soms zo denk, nog minder dat dat mn humeur beinvloed. Ik moet er niet aan denken altijd maar vrolijk te zijn en alles te accepteren. dat zou de passie uit mn leven halen.

Het enige dat daar jammer aan is is dat mensen heel snel denken dat ik depressief ben of niet van het leven geniet. Dat doe ik juist wel, meer dan de meesten ooit zullen begrijpen.

En daarbij denk ikd at je heel wat meer kan veranderen dan je denkt. Alleen misschien niet op mondiaal niveau, maarw el in je eigen wereld :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van voortschrijdend gemiddelde op maandag 3 juli 2006 om 23:24:
Geluk ligt daar waar voor jou de grens ligt tussen accepteren wat je niet kunt veranderen en veranderen wat je niet kunt accepteren.


(l) en dat lukt me aardig, alleen met vlagen dus niet. Maar nogmaals, ik vind dat niet erg. Ik heb dat van mezelf geaccepteerd. En dat bevalt me heel wat beter dan jarenlang keihard mn best doen om dat maar af te leren, iemand anders te worden dan ik eigenlijk ben enkel en alleen omdat de maatschappij dat dan beter trekt. Iedereen heeft zn eigenaaridgheden.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van voortschrijdend gemiddelde op maandag 3 juli 2006 om 23:24:
Geluk ligt daar waar voor jou de grens ligt tussen accepteren wat je niet kunt veranderen en veranderen wat je niet kunt accepteren.


Geluk is het accepteren van jezelf en je omgeving zoals ze zijn. Zo omschreef ik voor mezelf altijd geluk. Dit is inderdaad wat pasief. Kan me wel vinden in de tekst van White Rabbit.

Daarom vind ik zulke gesprekken ook geweldig. Het geeft je weer nieuwe inzichten in je eigen idee-en.
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 23:30:
(l) en dat lukt me aardig, alleen met vlagen dus niet. Maar nogmaals, ik vind dat niet erg. Ik heb dat van mezelf geaccepteerd.


Heb je het nou over veranderen wat je niet kunt accepteren? In dat geval: je zegt dat je dat van jezelf hebt geaccepteerd. Dan heb je toch de grens tussen die 2 gevonden en is het toch goed?


Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 23:30:
En dat bevalt me heel wat beter dan jarenlang keihard mn best doen om dat maar af te leren, iemand anders te worden dan ik eigenlijk ben enkel en alleen omdat de maatschappij dat dan beter trekt. Iedereen heeft zn eigenaaridgheden.


Juist! Die eigenaardigheden maken iemand juist mooi of interessant. Ik houd niet zo van "standaard" of van mensen die dat proberen te zijn.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 23:27:
En daarbij denk ikd at je heel wat meer kan veranderen dan je denkt. Alleen misschien niet op mondiaal niveau, maarw el in je eigen wereld


Mensen kunnen veel. Wat jij wel of niet kan, weet ik niet. Zeg alleen hoe ik de dingen zie.

Heb ik ook zoveel respect voor Bono. Hij inplaats van dat hij in ideologisch geneuzel blijft hangen, zoekt hij steeds de praktische oplossing. Dit deed Lubbers ook bij de VN. Vraag me af of ik dat zou kunnen.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van voortschrijdend gemiddelde op maandag 3 juli 2006 om 23:35:
Juist! Die eigenaardigheden maken iemand juist mooi of interessant. Ik houd niet zo van "standaard" of van mensen die dat proberen te zijn.


Dat vond ik ook zo briljant aan Good Will Hunting. Robin Williams die aan Matt Damon over zijn overleden vrouw vertelt. Hij vertelt lachend dat z'n vrouw scheetjes in bed liet en dat hij dat nog 't meest van d'r mist.

Weltrusten trouwens, morgen weer cetnjes verdienen voor de baas. :yes:
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 23:04:
Klopt, maar dat doe je niet in een dag, dat komt geleidelijk. denk dat de bewustwording al een stap in de goede richting is


absoluut.

t is een proces en cultivatie.
Nu heb je dus een orthodoxe leer en meester nodig om t daad werkelijk in praktijk te brengen, en te beoefenen en verlicht te geraken.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Consurgo op maandag 3 juli 2006 om 22:39:
Goed he die Heidenen, vooral de viking spiritualiteit vind ik vet. Vrouwen verkrachten en kinderen spietsen doet mij ook altijd goed en geeft me het idee dat ik de planeet help.
Na elk geplunderd klooster voel ik me dichter bij mijn innerlijke persoon komen :)

(Buh, New Age romantisch gereutel, ze hadden 2000 jaar geleden wel wat beters te doen dan jezelf op een hoger spiritueel niveau tillen.)


Waarom die voortdurende spiritualiteits-bestrijding van je? :d

Ben jij soms een spiritual buster?:P
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 22:50:
Sowieso effe :respect: voor je replies en postings hier zeg! Denk dat de gemiddelde man van 22 niet echt met zulke dingen bezig is. Ik vind je erg wijs overkomen en tegelijkertijd respecteer je andermans mening, kom je met goede argumenten...I'm loving it! Geeft wat diepgang aan zo'n forum als PF


Ik kroop al met euforische naweëen van een uiterst aangename nacht achter de computer (nee geen wilde seks gehad gisteren maar m'n P gehaald), maar deze veren staan mij prachtig. Bedankt voor het compliment! :)
Uitspraak van Wackiejacky op maandag 3 juli 2006 om 23:04:
Klopt, maar dat doe je niet in een dag, dat komt geleidelijk. denk dat de bewustwording al een stap in de goede richting is. Maar je moet het zelf doen. de maatschappij steunt je daar niet in. Die reageert zoals de meesten hier (al reageren die mensen niet) ws. ook doen: "doe gewoon normaal". Slik maar een paar pilletjes, dan heb je geen last meer van die gedachten.


Dat is dan ook het probleem, er zijn 3 groepen mensen om je/me heen: zij die niets (willen) zien van ellende en problemen in de wereld (the easy way), zij die het wel zien maar er hun schouders bij ophalen of er in ieder geval niets over zeggen tegen anderen, en er zijn er die het zien en het wel degelijk bespreken met anderen of er zelfs wat aan proberen te doen. Deze laatste groep blijkt echter klein, gezien de reacties die je om je heen ziet wanneer je een 'pessimistentaart' (niet mijn woorden) uit de oven haalt en begint aan te snijden.
En natuurlijk is de beste remedie voor jezelf om niet de ganse dag 'De wereld een hel' voor je uit te mijmeren. Beter is het om de mooie elementen eruit te pikken (die voor iedereen anders zijn uiteraard). Door je enkel te concentreren op deze elementen kun je een balans opmaken en de negatieve dingen 'opheffen'. Althans, dat is mijn opstelling. :)
Waarschuw beheerder
Jij lijkt mij idd wat jong aan je replies te zien...Adionysos..:).

Je hebt net je propedeuse gehaald?
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van ! Miss Me ! op dinsdag 4 juli 2006 om 20:39:
Jij lijkt mij idd wat jong aan je replies te zien...Adionysos..:).
Leeftijd: 22 ;) Jong, inderdaad.
Je hebt net je propedeuse gehaald?


Oeps, ja, dat staat hier eigenlijk los van, had ik niet moeten zeggen, was gisteren nogal blij...en Trots? :$

Maar eh, ben ik te jong? Juist dit onderwerp houdt me al heel lang intensief bezig. Vandaar dat ik m'n antwoorden (althans, ik denk dat het antwoorden zijn) klaar heb staan. Over sommige dingen weet ik helemaal niets...niet over voetbal gaan praten bijvoorbeeld. Dit zal misschien weer bijtend overkomen maar dat is niet de bedoeling, kan soms nogal bot in een gesprek. :)
Waarschuw beheerder
donateur
Is een beetje fout gegaan met het citeergedeelte in dat bericht...excusez-moi. :)
Waarschuw beheerder
Te veel tekst :gaap:



;) goed stuk hoor (Y)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Hou je niet van lezen? Bespaar jezelf de moeite. Replies als "teveel tekst" kun je vast ook ergens anders kwijt.


oke, oke maar tis geen kort verhaal ;)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 juli 2006 om 11:55:
oke, oke maar tis geen kort verhaal


Lees eens een bundel met korte verhalen en kom hier dan nog eens op terug :)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op woensdag 5 juli 2006 om 12:24:
Lees eens een bundel met korte verhalen en kom hier dan nog eens op terug


ik wacht altijd op de film

verder dan de donald duck en de suske & wiske kom ik nooit 8)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 juli 2006 om 12:32:
verder dan de donald duck en de suske & wiske kom ik nooit


suske en Wiske! :o :o :o

Heb samen met een van mn beste vreinden de theorie dat mensen die dat vroeger gelezen hebben altijd levellen samen. Die begrijpen onze humor (en wij die van hen). Suske en Wiske, gotta love them! :yes:
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op woensdag 5 juli 2006 om 12:36:
suske en Wiske!


heb toevallig 2 weken geleden weer eens een deel gekocht

damn wat is het duur geworden, ken me nog herinneren dat ze 2,50 (gulden) kosten.

en de donald duck moest ik opzeggen toen ik uit huis ging (mn ouders wilde hem niet eens door betalen voor me :( )
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
WOW! :O
Is me dit even een kort verhaal :yes:
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 juli 2006 om 12:38:
heb toevallig 2 weken geleden weer eens een deel gekocht

damn wat is het duur geworden, ken me nog herinneren dat ze 2,50 (gulden) kosten.

en de donald duck moest ik opzeggen toen ik uit huis ging (mn ouders wilde hem niet eens door betalen voor me


:o Belachelijk!

Ik dien bij deze een klacht in bij je ouders.

Vond je Douwe Dabbert ook altijd zo'n held? (l)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op woensdag 5 juli 2006 om 12:43:
Ik dien bij deze een klacht in bij je ouders.


dan mot je wel een stukkie vliegen, die zitten nu in Griekenland ;)
Uitspraak van Wackiejacky op woensdag 5 juli 2006 om 12:43:
Vond je Douwe Dabbert ook altijd zo'n held?


vond alleen dattie een knappe zak had euh knapzak had

ik was kwik,kwek en kwak fan :bloos:
Waarschuw beheerder
Ik denk dat je helemaal gelijk hebt, maar er is geen weg meer terug......
hoe graag je dit ook zou willen!
En als je er teveel over na gaat denken, wordt je knettergek!
Laten we maar blij zijn dat we in Nederland zijn geboren, en niet in een arm land waar ze honger kennen.
(K)
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Angee op donderdag 6 juli 2006 om 11:51:
Laten we maar blij zijn dat we in Nederland zijn geboren


:yes:

Enne, je wordt zo gauw niet gek. ;)
Waarschuw beheerder
donateur
Ik vraag me af wie nou precies de mensen zijn die maken dat, we allemaal zo netjes in het rijtje der maatschappij blijven wandelen of stilstaan of rennen. Het zijn ongetwijfeld de mensen met macht die zorgen dat dat ene buitenbeentje, die liever zn eigen ding doet, naar een een maatschappelijk werker wordt gestuurd, die hem dan wel weer ff 'op de rit' zal helpen. En zo kan ik nog heel veel voorbeelden geven van dingen die, als je er over nadenkt, gewoon niet kloppen. Zou het daadwerkelijk zo krom zijn allemaal..? Of heeft de mens het ritme van in een draaidende maatschappij leven gewoon nodig..? (Uitzonderingen daar gelaten. :)) Of hebben ze ons zo gemaakt met al hun regeltjes..? Ik vind dat het genieten van dingen ook een rede mag zijn waarom ik een dagje thuis blijf van mn werk zonder dat ik daar iets voor in hoef te leveren. En niet alleen als ik ziek ben. Ze doen het gewoon fout. Mensen worden ziek, omdat ze niet op die manier 'kunnen' leven zoals ze het aller aller liefste zouden willen. En ook ziek, omdat ze gewoon 'opzettelijk' ziek worden gemaakt. Ze doen het gewoon fout. Dat ze toch zoveel geld verdienen aan een maatschappij draaiende te houden, door m tegelijkertijd kapot te maken. :\ Geld is een beetje gek, maar ik ben best normaal.. ;)

[img width=55 height=55]http://groups.msn.com/_Secure/0UAAAAOUZ5z2OyYanR!YaqUQZ5Mn1YwG1A0grV2DuOxa9tCz03rd2Ar9lt0mbw!VGCs1B3hMfBg0KfrfUcKQdkg8q3AZ5N6nn3l*YdZPPdNUcqeh1BEatAgAAAAAAAAAA/HomePage.runroom.gif?dc=4675548352816754229[/img]
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van SDK op vrijdag 14 juli 2006 om 09:34:
Ik vraag me af wie nou precies de mensen zijn die maken dat, we allemaal zo netjes in het rijtje der maatschappij blijven wandelen of stilstaan of rennen. Het zijn ongetwijfeld de mensen met macht die zorgen dat dat ene buitenbeentje, die liever zn eigen ding doet, naar een een maatschappelijk werker wordt gestuurd, die hem dan wel weer ff 'op de rit' zal helpen. En zo kan ik nog heel veel voorbeelden geven van dingen die, als je er over nadenkt, gewoon niet kloppen. Zou het daadwerkelijk zo krom zijn allemaal..? Of heeft de mens het ritme van in een draaidende maatschappij leven gewoon nodig..? (Uitzonderingen daar gelaten. ) Of hebben ze ons zo gemaakt met al hun regeltjes..? Ik vind dat het genieten van dingen ook een rede mag zijn waarom ik een dagje thuis blijf van mn werk zonder dat ik daar iets voor in hoef te leveren. En niet alleen als ik ziek ben. Ze doen het gewoon fout. Mensen worden ziek, omdat ze niet op die manier 'kunnen' leven zoals ze het aller aller liefste zouden willen. En ook ziek, omdat ze gewoon 'opzettelijk' ziek worden gemaakt. Ze doen het gewoon fout. Dat ze toch zoveel geld verdienen aan een maatschappij draaiende te houden, door m tegelijkertijd kapot te maken. Geld is een beetje gek, maar ik ben best normaal..


Zo, hele mooie reply zeg! (l) En helemaal met je eens. Ow de dingen die je naar je kop geslingerd krijgt als je zegt "ik blijf vandaag lekker een dagje thuis. Gewoon omdat ik wat tijd voor mezelf nodig heb". Nee, dat hoort niet. Je hoort dit te doen en dat...

Maar inderdaad, wie bepaalt dat? En vooral, wie bepaalt dat dat GOED is?
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 14 juli 2006 om 15:16:
Je hoort dit te doen en dat...

Maar inderdaad, wie bepaalt dat? En vooral, wie bepaalt dat dat GOED is?


Dit is een vraag die ik me al mijn hele leven stel :/

Blijkbaar zijn we meer kudde-dier dan we ons realiseren...
Ik merk tenminste dat een hoop mensen zich er wel prettig bij voelen om mee te doen met de maatschappij.

oh en Jacky, ik zie regelmatig een anti-man opmerking ;) waar ik me ook goed bij in kan leven, maar toch op de 1 of andere manier voel ik me ook wel weer prettiger bij mannen.
Ik heb weleens het idee, dat vrouwen elkáár ook klein kunnen houden hoor, uit jaloezie ofzo.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Nicnaamloos op vrijdag 14 juli 2006 om 16:02:
oh en Jacky, ik zie regelmatig een anti-man opmerking


Ik ben niet anti-man hoor :) Ik ben eigenlijk niet zo anti. Maar het is iets waar ik idd wel veel over nadenk en wat me fascineert. :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 14 juli 2006 om 16:25:
Ik ben niet anti-man hoor :)


Daarom de knipoog ;)

Ik ben er ook wel eens mee bezig in gedachten ja.

Ik heb altijd geroepen dat ik het liefst met mannen werk, maar ik heb ook een tijdje bij een schoonmaakbedrijf op kantoor gezeten, waar dus één man eigenlijk de slimste was (de baas) en het personeel behoorlijk wat minder intelligent.
De werksfeer was er verziekt, er werd misbruik gemaakt van, vooral het vrouwelijke, personeel en er ook op neergekeken door de mannen (die feitelijk hetzelfde deden, alleen waren de mannen in vaste dienst en de vrouwen werkten veelal parttime)

Ik begon echt te twijfelen daarna of ik eigenlijk ooit nog met mannen wilde werken, want mijn idee dat mannen recht door zee etc. zijn is in anderhalf jaar daar werken behoorlijk onderuit gehaald :vaag:

Het was ook bizar, want datgene wat er nog steeds in sommige delen van de wereld gebeuren, gebeurde daar gewoon ook onder mijn neus nog, alleen dan minder ernstig.

De vrouwelijke schoonmakers werden bespot, als ze thuis bleven omdat ze ziek waren werden ze rustig ontslagen, ze werden uitgebuit en bestempeld als "zeikwijven".
De 'mannen' wisten het onderling allemaal zo goed maar zodra de grote baas kwam was het "ja baas nee baas" en niemand durfde er tegenin te gaan, terwijl veel vrouwen dus naar mij kwamen van "zeg, er is dit en dat gebeurd, dat klopt niet, ik heb het uitgezocht en het moet zo en zo zijn" en dan werden ze prompt gestraft door hun contract niet te laten verlengen.

Ook hadden de mannelijke schoonmakers allemaal een vrouwtje thuis die om 6 uur het eten klaar had staan, zo typisch.

Ik heb nooit eerder bij een bedrijf als bijv. een schoonmaakbedrijf gewerkt, heb het idee dat hoger opgeleiden wel anders er tegenaan kijken.

Ik heb namelijk nooit eerder zo duidelijk ervaren dat ik, als vrouw, 'minder' was maar daar dus wel.
Ook mij hebben ze weggepest :/

Hm... on-topic.
Ik doe niet mee met de maatschappij :no: Ik ben 32 en heb geen drang om z.s.m. man, kinderen & koophuis te krijgen.
Ook ben ik in plaats daarvan geen hoogopgeleide dertiger met een flitsende carriere.
Ik pas in geen enkel hokje :no: en soms baal ik daarvan, maar meestal ben ik blij met mezelf :)
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Nicnaamloos op vrijdag 14 juli 2006 om 16:02:
Blijkbaar zijn we meer kudde-dier dan we ons realiseren...
Ik merk tenminste dat een hoop mensen zich er wel prettig bij voelen om mee te doen met de maatschappij.


een groot gedeelte weet waarschijnlijk niet eens dat ze er aan mee doen.. dat is het grootste deel, zonder hen zou er geen maatschappij bestaan..

een ander deel zal het een zorg zijn.. weten wel dat ze net als iedereen met de hele kudde meelopen, maar vinden het wel handig dat er ook zoveel, als vanzelfsprekend, voor ze geregeld wordt..

nog een deel van de mensen beseft wel wat er speelt, denkt er over na en komt uiteindelijk tot de conclusie dat het maar beter is om mee te doen. Aangzien je anders behoorlijk tegengewerkt kunt worden en er dus voor gezorgd moeten worden dat jij weer 'back in line' komt te staan..


Uitspraak van Nicnaamloos op vrijdag 14 juli 2006 om 16:48:
Ik doe niet mee met de maatschappij Ik ben 32 en heb geen drang om z.s.m. man, kinderen & koophuis te krijgen.
Ook ben ik in plaats daarvan geen hoogopgeleide dertiger met een flitsende carriere.
Ik pas in geen enkel hokje en soms baal ik daarvan, maar meestal ben ik blij met mezelf


natuurlijk doe jij ook mee aan de maatschappij.. :) jij koopt je kleding en boodschappen toch ook in, de daar speciaal voor de kudde, neergezetten winkels..? je woont toch ook in een huis en hebt een baan..? de maatschappij wil houdt niet alleen 'huisje, boompje, beestje' in. Al zou menig man aan de macht dat maar al te graag zien.

En er zijn meer mensen die vinden dat ze in geen enkel hokje passen, dus in dat hokje pas jij.. ;)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van SDK op vrijdag 14 juli 2006 om 18:31:
natuurlijk doe jij ook mee aan de maatschappij.. :)


Mja oke :$ dat doe ik niet mee aan de standaardhokjesdenkerij bedoel ik (f)
Want anderzijds ben ik stiekem wel een randstadter in hart en nieren bijvoorbeeld :$ (winkels, alles in de buurt, overal snel kunnen komen etc)

Uitspraak van SDK op vrijdag 14 juli 2006 om 18:31:
Aangzien je anders behoorlijk tegengewerkt kunt worden en er dus voor gezorgd moeten worden dat jij weer 'back in line' komt te staan..


Ook dat... ik ben ook van mening dat hoe meer je weet, hoe gekker je wordt soms :S
De meest intelligente mensen worden vaak gek van alles (willen) weten...


Uitspraak van SDK op vrijdag 14 juli 2006 om 18:31:
En er zijn meer mensen die vinden dat ze in geen enkel hokje passen, dus in dat hokje pas jij..


:o
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van SDK op vrijdag 14 juli 2006 om 18:31:
En er zijn meer mensen die vinden dat ze in geen enkel hokje passen, dus in dat hokje pas jij.. ;)


dat bedoelde ik zeker niet kwetsend.. :aai:
ik wil daar alleen maar mee zeggen dat je nu ziet hoe simpel heel dat hokjesverhaal wel niet is..
ik ben niet degene geweest die het nodig vond mensen te bestempelen op hun doen en laten. Vindt men dat je ergens bij hoort dan word je in dat hokje geplaatst. Daar kun je zo hard tegen vechten als je wil, dat gebeurd toch. Je zegt nergens bij te horen. Er zijn meer mensen die dat zeggen.
Ik hoef niet niet te zeggen dat ik ergens wel of niet bij hoor, dat doet deze wereld wel voor mij. Of ik het daar nou mee eens ben of niet. Dat je zegt niet in hokjes te denken is dat een heel ander verhaal. Hetzelfde geldt voor jezelf zijn en blijven. :)

Iedereen is uniek, net zoals iedereen.
(uitspraak van Loesje)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Nicnaamloos op vrijdag 14 juli 2006 om 16:48:
Ik heb namelijk nooit eerder zo duidelijk ervaren dat ik, als vrouw, 'minder' was maar daar dus wel.
Ook mij hebben ze weggepest :/

Hm... on-topic.


Als ik me er even in mag mengen (als man zijnde) ;)
Dat vind ik nou juist WEL passen in deze discussie, sekseongelijkheid. Een van de grote problemen waar we ondanks twee feministische golven nog steeds mee te maken hebben. Hoewel veel mensen in Nederland denken dat het nu prima geregeld is op dat vlak - wat ook zo lijkt als je naar andere landen kijkt - bestaan er nog steeds veel voorbeelden van onrechtvaardigheid. Nog steeds lopen er talloze mannen die er vanuit gaan dat vrouwen minderwaardig zijn, en ondergeschikt aan mannen. Maar ja, dat heb je als je zulke dingen met de paplepel krijgt ingegoten...meer zeg ik er even niet over, heb ik al te vaak gedaan hier. ;)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Audionysos op vrijdag 14 juli 2006 om 20:03:
Nog steeds lopen er talloze mannen die er vanuit gaan dat vrouwen minderwaardig zijn, en ondergeschikt aan mannen.


Ja precies, en dat was wat me zo verbaasde.
Ik heb me niet eerder in mijn leven zó 'minder' gevoeld, ik ben niet 'vrouwelijk' opgevoed, mijn reacties zijn soms ook niet 'vrouwelijk' en dan ineens kom je in zo'n wereldje :s

Maar ik heb op mijn wc een ieniemienie advertentietje van Heineken wat mij herinnert dat er vanaf 1960 tot nu al zoveel veranderd is en dat hou ik me maar voor...

De advertentie heet " 's man bestelt - 's vrouw volgt"
"De moderne vrouw drinkt graag een glas mee. Zij heeft ook altijd een biertje in huis. Voor hem en de visite"


Uitspraak van SDK op vrijdag 14 juli 2006 om 19:17:
dat bedoelde ik zeker niet kwetsend.. :aai:


Ik snapte je wel hoor ;)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Slaaf van het systeem


denk vrij en wordt nooit volwassen, want volwassen is een verzonnen woord gecreeerd door de maatschappij
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 15 juli 2006 om 13:42:
denk vrij en wordt nooit volwassen, want volwassen is een verzonnen woord gecreeerd door de maatschappij


Heb jij heel toevallig De Gewijde Reis gelezen? :d
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Nicnaamloos op vrijdag 14 juli 2006 om 16:02:
Blijkbaar zijn we meer kudde-dier dan we ons realiseren...
Ik merk tenminste dat een hoop mensen zich er wel prettig bij voelen om mee te doen met de maatschappij.


als je niet meedoet (met je omgeving) kun je buitengesloten worden en dat kan als heel vervelend ervaren worden. trek de verkeerde schoenen aan, verkeerde kleren, luister verkeerde muziek en het kan zomaar gebeuren. Om dit te vermijden ga je mee in de kudde....zo denken nu eenmaal veel mensen.

Ik vind ook dat de omgeving steeds harder en gevaarlijker wordt dit gebied..
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
de wereld is ziek, het leven is ziek, dus wij als mens zijnde zijn ook allemaal ziek
Waarschuw beheerder
Het liefst zou ik nu al m’n schepen achter me verbranden. M'n spullen verkopen, van de opbrengst een busje kopen en gaan rijden. Weg, weg van alles. De bossen in. M'n eigen eten verbouwen, de hele dag in m’n blote kont rondlopen en genieten van de natuur. Lekker schrijven de hele dag, alleen maar dingen doen die goed voelen. Echt leven. Voelen.


:respect:
Waarschuw beheerder
donateur
amerika maakt de wereld kapot.
ze staan ongeveer 400 miljard in de schuld, maar bij wie ?
amerika het machtigste land van de wereld. daar moet wat tegen gebeuren!

amerika kan doen en laten wat ze willen . niemand mag kernwapens hebben, behalve zij!

net als al die oorlogen:( nix geen "was on terrorism" het is gewoon een vies politiek spelletje
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Valentijn:mixje: op zondag 23 juli 2006 om 15:15:
amerika het machtigste land van de wereld. daar moet wat tegen gebeuren!


Ja, ik ben aan het sparen voor zo een ding:
[img width=280 height=350]http://news.nationalgeographic.com/news/2005/09/images/050922_nuke_body.jpg[/img]

Uitspraak van Nicnaamloos op vrijdag 14 juli 2006 om 20:49:
De advertentie heet " 's man bestelt - 's vrouw volgt"
"De moderne vrouw drinkt graag een glas mee. Zij heeft ook altijd een biertje in huis. Voor hem en de visite"


Bijbelse taferelen:
1 Timoteüs 2 (Aanwijzingen voor de gemeente)
...11 Een vrouw dient zich gehoorzaam en bescheiden te laten onderwijzen :no: ; 12 ik sta haar dus niet toe dat ze zelf onderwijst of gezag over mannen heeft; ze moet bescheiden zijn. 13 Want Adam werd als eerste geschapen, pas daarna Eva....
En dit is nog maar een fractie van wat er in staat aan vrouwonvriendelijkheid...bedenk wel dat dit land steeds minder christelijk wordt en de mensen minder streng de bijbel volgen (niet zoals moslims heden ten dage de koran volgen). Vandaar ook dat de opkomst van het feminisme en de vrouwenemancipatie steeds meer werd/wordt getolereerd. Maar ondanks dat bestaan er nog steeds talloze (niet altijd christelijke) Neanderthalermannen die vrouwen als zwakker zien...ik zou me er bijna voor gaan schamen.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Amerika maakt idd de wereld kapot. Ik heb dan ook ook al m'n hele leven een onverklaarbare en verklaarbare hekel aan dat land! :[
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Audionysos op zondag 23 juli 2006 om 15:31:
Bijbelse taferelen:
1 Timoteüs 2 (Aanwijzingen voor de gemeente)
...11 Een vrouw dient zich gehoorzaam en bescheiden te laten onderwijzen ; 12 ik sta haar dus niet toe dat ze zelf onderwijst of gezag over mannen heeft; ze moet bescheiden zijn. 13 Want Adam werd als eerste geschapen, pas daarna Eva....


moet wel met een korreltje zout genomen worden.
in die tijd was vrouwenonderdrukking heel normaal, heeft helemaal niks met geloof te maken
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Valentijn:mixje: op zondag 23 juli 2006 om 17:39:
in die tijd was vrouwenonderdrukking heel normaal


in arabische landen nu nog steeds btw
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Valentijn:mixje: op zondag 23 juli 2006 om 17:39:
moet wel met een korreltje zout genomen worden.
in die tijd was vrouwenonderdrukking heel normaal, heeft helemaal niks met geloof te maken


Welke tijd? Ik leef in 2006, niet in de tijd dat de bijbel werd geschreven. Ja, vrouwen hadden het toen al slecht (in de Helleense beschaving hadden ze veel minder privileges dan mannen), maar dat deze manier van denken is doorgevoerd is toch wel degelijk te wijten aan het feit dat het merendeel van de mensen de bijbel als leidraad nam. In mijn ogen is het geen louter toeval dat juist sinds het aantal kerkelijken in Nederland is afgenomen, de emancipatie is toegenomen en vrouwen meer rechten hebben gekregen. En als er geen grote groep fervente feministes was geweest, vraag ik me af hoe het er nu zou uitzien in dit land...Even een greep uit wat er zoal is gebeurt tijdens en na de tweede feministische golf in NL:
• In 1975 komt de eerste EG-richtlijn «ter verzekering van gelijke
betaling van mannen en vrouwen» tot stand. Nederland past in
hetzelfde jaar de wetgeving aan door invoering van de Wet gelijk loon
voor vrouwen en mannen.
In 1976 volgt de tweede EG-richtlijn «ter verzekering van gelijke
behandeling van mannen en vrouwen wat de toegang betreft tot werk,
scholing , promotie en arbeidsomstandigheden». De aanpassingen van
de nationale wetgeving resulteren in 1989 in de herziene Wet gelijke
behandeling van mannen en vrouwen.
In 1978 volgt een derde richtlijn, inzake de gelijke behandeling van
mannen en vrouwen op het gebied van de wettelijke sociale zekerheid,
en in 1986 een vierde richtlijn, die beoogt volledige gelijkheid van
mannen en vrouwen te garanderen in ondernemings- en sectoriële
regelingen inzake sociale zekerheid.
• Jeltien Kraaijeveld-Wouters wordt in 1978 de eerste staatssecretaris
voor de coördinatie van het emancipatiebeleid.
• In 1979 komt het Verdrag inzake de Uitbanning van alle vormen van discriminatie van vrouwen (het VN-Vrouwenverdrag) tot stand.
Nederland ratificeert het verdrag in 1989.

Bron: www.emancipatieweb.nl
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Valentijn:mixje: op zondag 23 juli 2006 om 17:40:
in arabische landen nu nog steeds btw


Ja, precies, en dat soort taferelen komen hierheen...maar zie je hier nog steeds geen link tussen geloof en vrouwenonderdrukking dan?
Waarschuw beheerder
donateur
hmm nou waar ik woon, daar zijn heel weinig moslims, dus ik weet het niet zo goed, dat vrouwen niet alleen de deur uit mogen en zo`n hoofddoekje op moeten , dat vinden ze zelf ook helemaal niet erg hé :O
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Valentijn:mixje: op zondag 23 juli 2006 om 18:28:
hmm nou waar ik woon, daar zijn heel weinig moslims, dus ik weet het niet zo goed, dat vrouwen niet alleen de deur uit mogen en zo`n hoofddoekje op moeten , dat vinden ze zelf ook helemaal niet erg hé :O


Indocrinatie, hersenspoelpraktijken. Ik kan er niks anders voor verzinnen, en anders zijn die vrouwen stuk voor stuk zwakkelingen zonder een greintje zelfrespect.
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Audionysos op zondag 23 juli 2006 om 18:56:
Indocrinatie, hersenspoelpraktijken


daar heb je een punt :jaja:
zal me benieuwen voordat die vrouwen eens emanciperen. en hoe lang die vrouwen daarna nog leven :S
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Valentijn:mixje: op maandag 24 juli 2006 om 13:26:
daar heb je een punt :jaja:
zal me benieuwen voordat die vrouwen eens emanciperen. en hoe lang die vrouwen daarna nog leven :S


Vergelijk het met het proces van de 'vermilding' van het christendom. Dat heeft ook eeuwen geduurd. Dus ik heb hoop, aangezien de islam nog niet zo lang bestaat als het christendom. Misschien, ooit in een verre toekomst die ik niet zal meemaken, zullen ook moslima's weer kunnen ademhalen - en beseffen hoe belangrijk, mooi en sterk vrouwen zijn. :)
 
Waarschuw beheerder
Echt een goed verhaal.. Ga zo door(K)
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
teveel tekst


Nou jacky nu ga ik nog meer tekst neer zetten want dat doe ik altijd al ten eerste en ten tweede om ook beter te opvallen.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
mensen die me hier kennen weten


Ja ja en ik durf te zeggen dat ik jou steeds meer en meer ken. Trouwens als je zich afvraagt over wie ik ben kan je dat makkelijk uit mijn schrijf stijl uit halen.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Het was een collega-PF'er


Jammer dat jij niet de link naar de profiel van die collega hebt geplaatst.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
duwtje in de rug gaf om wat vaker dingen te gaan publiceren


Is op zich een hele goeie daad en jij zou moeten idd veel meer schrijven. Want schrijven kan je nou eenmaal.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Het is een VERHAAL


Mooi verhaal zet ik erbij.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
want ik word af en toe ook gek van mijn gedachten


Is exact wat met mij nou is aan het gebeuren.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Ben wel eens benieuwd wat jullie van mn schrijven vinden


Nou ik heb de verhaal meer dan twee keer gelezen en het leest als een trein met de volle vaart. Lekker makkelijk goed opgelet dat jij woorden goed gebruikt, geen onnodige herhalingen geen stop woordjes te veel aanwezig. Mooi gespeeld met de manier van schrijven met zinnen alsof jij het vertelt en daarna zinnen dat iemand het vertelt. Technisch gezien klopt het helemaal. Ik vraag me af hoe lang je het verhaal heb geedit en hoeveel keer dingen verandert voor dat ie werd dat wat ie uiteindelijk is geworden. Maar als ik jou eind cijfer zou geven op schaal van 10 zou je er 9.8 krijgen en weet ik zelf waarom niet 10 maar er waren plekken die nog meer hadden uit geedit worden.
Dat is dus over je schrijf wijzen. Nou zal ik stuk voor stuk de inhoud ervan bekijken.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
hoop ik ook dat er een discussie over het onderwerp van verhaal zal ontstaan


Ja ben ook benieuwd of er discussie zal ontstaan na mijn denk ik best wel afwijkende reactie.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Kabinetscrisis. Crisis in mijn hoofd. Balkenende valt


Klopt en kan gebeuren al weet ik niet precies wat er gebeurd maar wel weet ik wat het anders zou kunnen betekenen. Zo was het toen in sovjet unie de regering was gevallen kwamen er tanks in de hoofd stad Moskou. Ook werden er drie personen dood gemaakt tijdens die dagen als gevolg van het vallen van regering. En nou in Nederland wat het betekent. Ook weer weet ik niet wat het precies is maar in iedere geval ik als burger er heb niks van gemerkt of zelfs had het helemaal niet kunnen weten. Nou zeg ik dan even hoe ik het bekijk. Ik bekijk het alsof je hebt een examen op school en je zakt ervoor. Wat weer betekent achter de boeken te kruipen en verder leren om herexamen te kunnen doen en dan slagen. Dat is ook iets wat met kabinet is. Die is niet goed meer en valt daardoor uit elkaar maar dingen zijn zo ingesteld in Nederland dat er niet een dooie valt en ook komen er geen tanks de hoofdstad binnen. Het land zoals ze draaide draait ook zo verder met een verschil dat er nou veranderingen zullen plaats vinden in de regering zelf. Naar mijn gevoel lijkt er niks mis mee. We gaan verder.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
wat adem ik nou in voor lucht? Vol uitlaatgassen en gifstoffen. Geproduceerd door auto’s en fabrieken


Oke gelijk heb je wel en er is idd veel vervuiling op ons planeet. Maar kijk zelf naar hoeveel er aan organisaties er zijn die nou het over milieu het hebben. Kijk naar hoeveel er aandacht in Nederland aan besteed word. Kijk ook naar hoe die fabrieken ooit waren en hoe ze nu zijn na zo veel allerlei wetten die over milieu gaan. Kijk ook naar hoeveel auto's nu gebruiken aan brandstof en dat ooit deden. Oke het is wel zo dat er veel meer auto's zijn maar kijk naar hoeveel ze nodig zijn en kijk ook naar de zoektocht die er is om alternatieve brandstof te vinden. Elektriciteit auto's als voorbeeld.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Zodat de economie blijft draaien


Als economie draait heb jij brood op plank elke ochtend, besef heel goed dat die economie draait lang niet overal en waar het niet draait komt die brood niet op plank en heb je vaak honger. Nooit dat mee gemaakt? Ik wel en nou ben ik alleen maar blij omdat ik in het land leef waar die economie draait. Dus minder sarcastisch aub.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
De computer, de tv, alle informatie die er daar weer op me afkomt... En wat er nu van waar is en wat niet?


Alles is daarvan waar en maar heel soms komen er valse berichten die er heel snel ontdekt worden en gecorrigeerd naar hoe het echt is of was. Zo zit nou eenmaal media in elkaar die daarmee haar brood verdient dat ze onafhankelijk nieuws aan de man brengt. Wel drijft die media soms door om zo extreem mogelijk over te komen om mensen te shockeren en daarmee indruk geven alsof het net bij de bepaalde media bron is net wat beter dan bij de andere maar dat valt ook reuze mee.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
een compleet land op z’n kop staat omdat er een poema in de bossen rondloopt die een kat blijkt te zijn


En wees blij dat mensen zo in het land leven dat ze zelfs om kat geven en daarvan een nieuws maken want weer niet in elke land heb je ruimte voor dat soort nieuws. Sommige landen hebben aantal moorden op een dag al zo hoog dat er geen plek meer is voor katten en alle andere dat soort gevallen.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Hoe kan ik nog iets geloven?


Gewoon Nederlandse kranten kan je geloven, Nederlandse tv kan je geloven je kan zelf je buurvrouw die zit te roddelen over andere buren geloven omdat ze dat heus niet uit haar finger heeft gezogen.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
conspiracy theories


Wat dat is weet ik ook niet dus ik zal erop niet ingaan.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Want dat is waar het allemaal om draait: geld


Precies geld is de motor van de economie of beter zelfs de brandstof ervoor zo'n brandstof die niet opraakt. Wel is het zo dat de geld waarde langzamerhand daalt in zijn waarde en hoe dat komt globaal op de wereld weet ik ook niet maar wat ik wel weet is dat als geld te veel heeft gedaald dat ze dan simpel een nulletje daaraf doen op dat geld en alles begint opnieuw. Waarom je beter maar blij moest zijn over draaiende economie heb ik al hoger geschreven.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Fucking papier! Waar bomen voor worden omgehakt. Papier met een getalletje erop. Een getalletje, liefst zo groot mogelijk, dat iets waardeloos, waardevol maakt


Klopt en dat is fucking zo geniaal dat ze het geld hebben uitgevonden dat het processen zo versimpelt en kijk naar de trend om naar een munt te gaan zoals met euro. Volgende logische stap zou zijn verder euro met dollar te verbinden om zo nog een sterkere geld vorm van te maken. En papier met een getalletje erop per ce hoeft niet want jij kan ook pinnen en credit card gebruiken wat ook heel erg geniaal is uitbedacht.
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Die hele oorlog in Irak, alsof dat ook maar iets te maken heeft met terrorisme bestrijden en de mensheid er weer bovenop helpen. Misschien dat de militairen dat geloven, maar al die hoge piefen weten wel beter. War on terrorism…yeah right. En een supermacht als Amerika moet eerst een heel land plat bombarderen voor ze Sadam dan kunnen meenemen


Shit meisje en weer weet je niet waar over je het hebt had je maar ook in azielkamp ooit gezeten net als ik en zou horen al die Irakezen die er in geslaagd waren om daar te ontvluchten. Hier in Nederland wisten ze wat het is daar en dat soort mensen kregen meteen een status terwijl ik uit Oekraïne twee keer was afgewezen. Maar als je hoorde die verhalen over Sadams regime zou jij heel wat anders praten over Irak. Oke Amerika heeft haar macht misbruikt maar om welke doeleinden. Vergelijk nou eens hoeveel er moorden nu voor komen en hoeveel er vermoord waren met Sadam als de baas en jij zal weten hoe erg lief was VS om toch in te grijpen en volk te bevredigen van die regime. Neem puur cijfers en jij zal weten.

Effe kijken hoe groot is mijn tekst al.
1.432 woorden en nou effe kijken hoe groot is jou tekst.
1.325 woorden en dus heb ik jou overtroffen maar om het niet verder uit te breiden maak ik er een conclusie tot slot.

En die luidt als volgt: lief meisje jacky met wackie! Jij hebt het heel mooi onder woorden gebracht in jou verhaal en technisch gezien zit ie bijna perfect in elkaar. Als schrijver ben jij zeker iemand die dit talent moet verder laten groeien. Maar waarom ik maar toch geen 10 voor geef is dat er ontbreekt een gevoel die iets bouwt in mens. Alles wat ik na zo’n verhaal voel is dat ik beter maar onder de trein spring en weg ga uit deze leven omdat het zo fucking mis is met alles. Dat schrijf je dus zelf ook dat je het liefst zou weg gaan. En dat is misschien ook een oplossing maar eerlijk gezien is dat alleen maar een vlucht want als je gaat zich verder ontwikkelen ergens alleen op het eiland dan zal je toch op een gegeven moment diezelfde auto zal uit vinden om je leven te verhelpen diezelfde economie zal invoeren mocht dat een kolonie van jou worden zo zit gewoon leven nou eenmaal in elkaar. Dus probeer volgende keer iets te bouwen met jou verhaal je kunt het best meisje talent zit er dik in jou. Laat mensen niet met dat kots die langzaam in de putje verdwijnt. Kom met iets wat iets goeds doet en dan zal je ongetwijfeld een 10 van mij scoren maar niet alleen dat. Je zal ook jezelf dan aansluiten bij die duizenden mensen die ons als mens hebben verder ontwikkeld iets gedaan voor de maatschappij. Kritiek kan iedereen uitten, maar leer zo kritiek te uitten zodat mens met een optie achterblijft. Denk er nog heel goed na over mijn woorden want ik heb jou verhaal al lang geleden gelezen en daarna nog een keer en vandaag nog een. En zo kwam ik tot de conclusie om dit aan jou te schrijven. Ik geloof in jou meisje omdat je het op andere plekken laat zelf zien dat je ook mee kan denken en niet alleen maar tegen. En als laatste is dat er speciaal voor jou is ergens een tekst ontstaan die jij op dit moment 04:15 vrijdag 13 oktober 2006 nog niet gezien hebt en die wel helemaal over jou gaat of een flinke deel ervan. Je kan hem zelf vinden niet ver van de plek waar je mij ook voor het laatst heb gesproken. Laat dat een voorbeeld voor jou zijn welke soort energie jij zelf heel goed of zelfs beter kan uitstralen.

Met vriendelijke groeten, Toeschouwer!
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
UP 8)

Mooi verhaal!!!

Hee, m'n naamgenoot zit hier ook! (Y)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Erg mooi verhaal, je bent zeker niet de enige die er zo over denkt. Ik herken mezelf er wel een beetje in. 1,5 jaar gelden zat ik nog opgesloten zonder dat ik het doorhad. Nu zit ik uiteraard nog steeds opgesloten alleen heb ik het door. De wereld is een gevangenis waarin de gevangenen elkaar als bewakers bij elkaar houden.

Iedereen groeit op in dit systeem, onwetend. Het is opgezet, geplanned en naar toe gewerkt. Hoe het nu in elkaar zit, kan niet plotseling toevallig zo uitgekomen zijn. De wereld wordt steeds meer een gevangenis. Maar mensen doen er niks aan omdat ze het niet doorhebben, het is al vanaf dag 1 zo. Het is "normaal" zeggen ze dan. Dat woord alleen al, word er kotsmisselijk van. En als je niet voldoet aan het "normale" krijg je de stempel abnormaal en wordt er voor je "gezorgt" want je bent "ziek". Stop ze allemaal maar in een tehuis, ze halen toch geen geld meer binnen.

Over geld binnenhalen gesproken, kan dat wel? In mijn ogen is geld een schuld. Een schuld die maar rond blijft circuleren omdat iedereen het doorschuift naar een ander. Ik weet nog toen ik 12 werd en met mijn spaarpotje naar de rabobank liep met mijn moeder. Vol trots want mijn geld gaat op de bank, de grote mensen spaarpot. Tot nu toe is het alleen maar een last, voor mijn twaalfde lag mijn geld veilig in mijn spaarpot. Het was van mij. En nu zie de omgekeerde wereld, het geld heeft MIJ. Mensen altijd maar bezig over dat gerommel tussen verschillende religie's die dan afgeschaft zouden moeten worden, dat scheelt veel ellende op de wereld. Laten we dan meteen afstand nemen van de Religie die Economie heet, en geld gewoon aanzien voor wat het is, papier, metaal en digitale cijfers, en geen God.

Wij kunnen onze eigen god wel spelen, laten we gewoon in onszelf gaan geloven, geloven in een mooi leven. Een leven waarin we echt kunnen doen wat WIJ willen. Iedereen gaat naar school, leert een beroep dat hij/zei wil en gaat dat het hele leven doen. Timmerman dat is wat ik wil zeggen ze bijvoorbeeld. Maar is dat echt zo? Wil jij echt je hele leven timmeren? Wil jij echt timmerman genoemd worden en de hele dag met je stalen gerij op hout meppen? Nee natuurlijk niet, maar dit systeem zit zo in elkaar dat jij jezelf wijs maakt dat dit is wat jij wil, want je moet wel een beroep leren om geld te verdienen.

Nee, als ik echt vrij was zou ik mijn leven heel anders ingevuld hebben. En ik denk zo'n 6,5 miljard mensen meer. Wij zijn niet vrij, ja we zijn vrij om te doen wat ons gezegt wordt. Zo is het nu en niet anders. En ik wordt ook kotsmisselijk van mensen die zeggen dat het niet kan veranderen. Tuurlijk kan dat, zeker wel. Als een hele wereldbevolking gaat leven hoe zei dat willen, dan kan dat. Dit systeem is niet nodig, het is alleen nodig omdat jij nog gelooft dat dit nodig is.

Maarja hoe breng je deze boodschap over, het liefst laat ik alle mensen het gat van de deur zien. De deur waaruit je kan ontsnappen uit deze schijnvrije wereld, m.a.w. gevangenis. Maar dat is niet makkelijk, zeker niet als het merendeel niet eens meer gelooft in vrijheid, in echt geluk. En geen schijngeluk dat ongeluk als maatstaaf gebruikt, in de zin van: Oh vandaag ben ik minder ongelukkig dan gister dus nu zal ik wel gelukkig zijn. Mensen kennen geen echt geluk, mensen van nu hebben dit nog nooit gevoeld. Het is onbekend terrein dat staat te springen om betreden te worden. Maar we laten het liever links liggen, we gaan maandag weer naar ons werk, of naar school. We gaan weer Economisch zijn en geld aanbidden. We gaan weer gelukkig zijn als we eind van de maand weer wat cijfers op onze grote mensen spaarpot bijkrijgen. Het menselijke schijngeluk. Veel geluk.
 
Waarschuw beheerder
Prachtig verhaal

En ben het zeker met je eens. Toch zul je enigzins jezelf moeten conformeren met deze grauwe kapitalistische consumptiemaatschappij WIL je overleven :) En wat betreft ''wereld is ziek'' ben ik het deels met je eens. de ''westerse manier van leven is ziek ja'' want die is grotendeels gebaseerd op geld en consumptie. Ok deze manier voorziet in economische welvaart maar geestelijk gezien heeft zich een grote leegte ontstaan. Ohja je zegt:
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 30 juni 2006 om 12:40:
Uitspraak van wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:31:
Hoe meer je te kiezen hebt, hoe doller het wordt in je hoofd. En als je daar niet zo goed tegen kan kan je de draad wel eens kwijtraken


Wees dankbaar dat je uberhaupt wat te kiezen hebt, ook al is het aanbod miss te groot :) er zijn genoeg landen waar mensen nix te kiezen hebben. Ze bedelen om rond te komen, kleine kinderen halen giftige baterijen uit elkaar om hun ouders te eten te geven en visa versa. En jij klaagt over het keuzeaanbod dat je er dol van word? die mensen kunnen niet eens een opleiding kiezen omdat er geen geld voor is. Er is nauwelijks geld voor het dagelijks brood.

Ten 3e, je stelt het nogal subjectief, slechts een gedeelte van de wereld is idd ziek. Als ik jou 1 jaar de kans geef om te gaan wonen en leven op 1 van de eilanden rondom australie oid zul je gegarendeerd heel anders tegen het leven aankijken. Je beeld van de wereld is grauw, nep en boosaardig. Miss in de toestand waarin je nu leeft..maar dat hoeft niet op de hele wereld zo te zijn. Dat heeft meer betrekking op de grootschalige civilisaties die zich op de wereld hebben verspreid. Maar het idillyische de bourgondische en vreedzame manier van leven waar jij nadrukkelijk om verlangd BESTAAT! miss niet hier, maar er zijn genoeg plekken op de wereld waar het wel bestaat. :)
 
Waarschuw beheerder
Zo, en zijn er ook nog leuke kanten van "het leven" ??
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 13 oktober 2006 om 17:13:
Zo, en zijn er ook nog leuke kanten van "het leven" ??


Jahoor :) liefde, reizen, creatief bezig zijn (tekenen schilderen) sporten of gewoon ouderwets met de hele familie een spelletje spelen onder het genot van een lekker glas wijn en wat nootjes. Het zijn de eenvoudige en kleine dingen die het leven genoeg waarde geven om gelukkig te zijn. Het is nog altijd perceptie..toch? :)
 
Waarschuw beheerder
je kan eerder zeggeng de westerse wereld is ziekie want net alsof de himba's enzo mentawai zich hier om druk makeng.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 13 oktober 2006 om 17:13:
Zo, en zijn er ook nog leuke kanten van "het leven" ??


het leven heeft geen kanten, alleen jij.
 
Waarschuw beheerder
en een leeuw ook niet
Waarschuw beheerder
340 · feesten bezocht :X

Wat loop je nou allemaal te zeiken mens:S
Dankzij die zieke wereld die jij beschrijft kon je naar 340 feesten.
Als je je zo kut voelt moet je doen wat je ingegeven word.
Bussie kopen huis kraken (krakers (n))
en lekker gaan touren.

Ik heb nog nooit zo'n berg flauwekul bij elkaar gezien.

Heerlijk die consumptiemaatschappij
Heerlijk dat vele geld
Heerlijk om dingen te "hebben" en te kunnen kopen.

Zooi gezeik van een boomknuffelaar die op onze kosten maar lekker 10 jaar gaat lopen studeren en ondertussen naar 340 feesten is geweest.

Als je op al die feesten ook gebruikt heb snap ik dat je depressief bent, zoniet dan moet je je aanmelden bij een of andere linkse beweging en niet op mijn kosten te studeren en te profiteren van die "consumptiemaatschappij".

Vind dat je totaal geen recht van spreken hebt :gaap:
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
haha mijn kosten tabon gier hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaahha
Waarschuw beheerder
Allereerst, kijken jullie ook even naar de datum van dit topic? We zijn inmiddels alweer een paar maandne verder namelijk, wat mij betreft was de discussie ook wel gesloten, was alles al gezegd.
Uitspraak van Meks! op vrijdag 13 oktober 2006 om 17:50:
340 · feesten bezocht

Wat loop je nou allemaal te zeiken mens
Dankzij die zieke wereld die jij beschrijft kon je naar 340 feesten.
Als je je zo kut voelt moet je doen wat je ingegeven word.
Bussie kopen huis kraken (krakers )
en lekker gaan touren.

Ik heb nog nooit zo'n berg flauwekul bij elkaar gezien.

Heerlijk die consumptiemaatschappij
Heerlijk dat vele geld
Heerlijk om dingen te "hebben" en te kunnen kopen.

Zooi gezeik van een boomknuffelaar die op onze kosten maar lekker 10 jaar gaat lopen studeren en ondertussen naar 340 feesten is geweest.

Als je op al die feesten ook gebruikt heb snap ik dat je depressief bent, zoniet dan moet je je aanmelden bij een of andere linkse beweging en niet op mijn kosten te studeren en te profiteren van die "consumptiemaatschappij".

Vind dat je totaal geen recht van spreken hebt


Ehhh...

Verder alles goed? Wat een ontzettend vriendelijke toon sla je aan zeg, ik krijg 't er helemaal warm van (l) Reageer jij altijd gelijk zo op andere mensen? Lekker respectvol. Top hoor!

Troost jezelf, ik ben geen pessimistische gedeprimeerde azijnpisser hoor. Op dat moment voelde ik dat ik dat stuk tekst moest schrijven. Gewoon een stukje kritisch denken, niets meer, niets minder. En een stukje schrijven. Want dat is iets waarmee ik graag verder wil. Zodoende besloot ik dit stukje hier neer te zetten. Overigens is het heus niet helemaal nonfictief hoor. Het ging me net zo goed om de stijl van het verhaal dan om de inhoud. Maar dara wil je blijkbaar niet op reageren.

Op "onze" kosten studeren? :D Wat weet jij daarvan? Ik betaal dat al jaren zelf hoor. Overigens, draag ik zelf dan geen belasting af met het geld dat ik verdien? Wellicht zie ik het verkeerd hoor. Bovendien zal ik altijd blijven studeren, daarmee verrijk je jezelf. Dat JIJ daar een probleem mee hebt zegt meer over jou lijkt me. Ik heb me nooit druk gemaakt om anderen die op "mijn" geld studeren. Iedereen moet lekker zelf weten wat 'ie doet.

340 feesten? Gast, voor mij is House een levensstijl. Het is een muziek die me in trance brengt, die me dicht bij mn gevoel brengt, waar ik me helemaal op kan uitleven. waar ik even niet hoef na te denken. Het is een way of life. het is niet voor niets dat zo vaak de link wordt gelegd met de hippiecultuur hoor, al is het jammer dat bij house aanzien en status ook zo'n grote rol zijn gaan spelen (al heb je dat in de hardcorescene bijv. veel minder). De hele Housescene IS ontstaan als een afzetting tegen de maatschappij. Een plek waar je even jezelf mocht zijn, homo, hetero, balnk, zwart, hip of hopeloos. DAT is wat mij altijd zo heeft aangesproken.

En dat ik nu naar al die feesten ga...'t is mn werk brulkikker. (l) Niet iedereen maakt iedere week honderden euro's op aan stappen hoor. Je kunt dat zo goedkoop maken als je zelf wilt.


Ik wil best op een normale manier een discussie voeren maar als jij zo nodig persoonlijk moet gaan worden, conclusies over me trekt terwijl je me in je hele leven nog nooit gezien hebt (ik depressief...:D ) en dan ook nog eens roept dat ik geen recht van spreken heb (IEDEREEN heeft recht van spreken in dit land. En ik spreek op een respectvolle manier. Daarbij sprak ik in verhaalvorm. Dus don't take it all so seriously, goeiendag schotel!)...Tja.

dat zijn idd dingen waar mijn goede zin wel een beetje van dreigt te verdwijnen. dat kan namelijk ook best op een andere manier. :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 13 oktober 2006 om 17:04:
Wees dankbaar dat je uberhaupt wat te kiezen hebt, ook al is het aanbod miss te groot er zijn genoeg landen waar mensen nix te kiezen hebben. Ze bedelen om rond te komen, kleine kinderen halen giftige baterijen uit elkaar om hun ouders te eten te geven en visa versa. En jij klaagt over het keuzeaanbod dat je er dol van word? die mensen kunnen niet eens een opleiding kiezen omdat er geen geld voor is. Er is nauwelijks geld voor het dagelijks brood.


Tja, keuzevrijheid brengt ook dingen met zich mee. Hoeveel mensen kampen er in dit land met psychische problemen?

Ga jij eens effe op de "ter nagedachtenis" page kijken hier, je zult meerdere jonge mensen vinden die een einde aan hun leven hebben gemaaklt. Het is de meest voorkomende doodsoorzaak onder jongeren. 1 op de 4 mensen krijgt te maken met een depressie. En wat dacht je van dingen als ADHD of Autisme, die eerder gele als uitzondering lijken te worden?

Uiteraard ben ik me heel erg bewust van alle voorrechten die je hebt als je in dit land leeft. precies de reden waarom ik ook mn kont eraf geniet als ik geniet. Ik ben daar heel dankbaar voor. maar ik slik niet zomaar alles voor zoete koek. Ik vind gewoon dat er dingen niet kloppen in deze wereld. En dan doel ik idd op de westerse wereld, dat leek me duidelijk ;) Lees de laatste column van valentijn maar eens. Hoe er hier met dieren wordt omgesprongen bijv...Tja, mij raakt dat inderdaad.







Uitspraak van verwijderd op vrijdag 13 oktober 2006 om 17:04:
Ten 3e, je stelt het nogal subjectief, slechts een gedeelte van de wereld is idd ziek. Als ik jou 1 jaar de kans geef om te gaan wonen en leven op 1 van de eilanden rondom australie oid zul je gegarendeerd heel anders tegen het leven aankijken. Je beeld van de wereld is grauw, nep en boosaardig. Miss in de toestand waarin je nu leeft..maar dat hoeft niet op de hele wereld zo te zijn. Dat heeft meer betrekking op de grootschalige civilisaties die zich op de wereld hebben verspreid. Maar het idillyische de bourgondische en vreedzame manier van leven waar jij nadrukkelijk om verlangd BESTAAT! miss niet hier, maar er zijn genoeg plekken op de wereld waar het wel bestaat


Uiteraard. Ik zeg toch ook niet dat ik het hele leven nergens meer zie zitten? :D Kom op zeg! Uiteraard zijn er genoeg mooie plekken op de aarde, als ik ooit de mogelijkheden heb kom ik daar vast ook terecht. Tot die tijd lukt het me prima hier ook de schoonheid te zien hoor. :)
Waarschuw beheerder
En verder wil ik alleen nog even toevoegen:

Dit is een VERHAAL!

Een deels fictief verhaal, gewoon even een state of mind. Om een stuk beter te laten klinken of meer tot de verbeelding te doen spreken verplaats je je als schrijver wel eens even in de huid van iemand anders. Wat mij betreft zit daar zeker wel een deel van mezelf in, maar wat hierboven staat beschrijft de persoon jacqueline niet hoor.




Ik vind het echt erg jammer dat mensen puur op basis van dit een stukje conclusies over me gaan trekken. Waar slaat dat p? :D Ik heb een hartstikke heerlijk leven, het wordt alleen maar heerlijker sinds ik meer voor mezelf durf te kiezen en kritischer durf te kijken naar dingen die er op de wereld gebeuren.

Sterker nog, ik durf stellig te beweren dat ik op de momenten dat ik geniet (en dat doe ik vaak hoor) ik dat heel wat intensiever doe dan de meeste anderen. Je bent namelijk nog altijd verantwoordelijk voor je eigen geluk en daar ben ik me de laatste jaren heel wat mer van bewust dan ooit tevoren.



Ik weet ergens ook wel dat ik mn energie niet moet verspillen aan mensen die niet verder kijken dan hun neus lang is, maar het raakt me wel. Oordeel toch eens niet zo snel over mensen, zeker niet als je ze niet kent. Ik vraag om een oordeel over mijn VERHAAL, niet over mijn PERSOON! :)





8edit* op de rest van de replies kom ik nog terug, ik ga nu even een boom knuffelen (l)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Wat nou ontspanningsoefeningen, waar zijn die nou helemaal voor bedoeld? Om mij ontspannen te krijgen. Zodat ik beter met stress om kan gaan. Zodat ik weer beter functioneer. Voor de economie


je moet t voor jezelf doen..

Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Papier met een getalletje erop. Een getalletje, liefst zo groot mogelijk, dat iets waardeloos, waardevol maakt


hebben ze uitgevonden om mensen te laten werken tegen hun zin

Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Een psychiater zou zeggen dat het tijd is voor m'n pilletjes


omdat ze niet weten wat ze voor je kunnen doen, geven ze je gewoon drugs,... veel makkelijker, en t levert meer geld op

Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Macht en geld. Ik loop me al jarenlang wanhopig te voelen vanwege mijn schulden en dat stelt nog niets voor in vergelijking met de mensen die in een ver land moeten leven op een kommetje rijst per dag.


er is op elke plek op de aarde iets te leren, en je wordt geboren waar dat nodig is
om een wereld op te bouwen en bewustzijn te kweken,.. totdat t klaar is, en iedereen de werkelijkheid ziet
en dan zijn er geen verplichtingen meer door honger en gekte

Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 30 juni 2006 om 00:15:
Ik ben misselijk van het nadenken. Misselijk van mezelf. Misselijk van de wereld waarin ik leef


als je zelf niet misselijk doet, en mensen in je omgeving helpt, en steeds meer mensen gaan dat doen,... dan wordt t steeds relaxter
je moet alleen geen haast hebben
als je doet waar je voor geboren bent, dan voel je je niet misselijk, maar lijk je tijd te kort te komen
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Wackiejacky op vrijdag 13 oktober 2006 om 18:49:
340 feesten? Gast, voor mij is House een levensstijl. Het is een muziek die me in trance brengt, die me dicht bij mn gevoel brengt, waar ik me helemaal op kan uitleven. waar ik even niet hoef na te denken. Het is een way of life. het is niet voor niets dat zo vaak de link wordt gelegd met de hippiecultuur hoor, al is het jammer dat bij house aanzien en status ook zo'n grote rol zijn gaan spelen (al heb je dat in de hardcorescene bijv. veel minder). De hele Housescene IS ontstaan als een afzetting tegen de maatschappij. Een plek waar je even jezelf mocht zijn, homo, hetero, balnk, zwart, hip of hopeloos. DAT is wat mij altijd zo heeft aangesproken


Inderdaad, een scene waar je dankzij de consumptie maatschappij nog elke week van mag genieten
Dus zeur niet zo.
En doe niet zo moeilijk.
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Meks! op vrijdag 13 oktober 2006 om 19:07:
een scene waar je dankzij de consumptie maatschappij nog elke week van mag genieten


echt lelijk toch?...
een echt feest is gratis,... en de drank ook !!
geld is echt zuur
jammer dat de meeste feesten worden gehouden om winst te maken
Waarschuw beheerder
Uitspraak van AltijdHerrie !! op vrijdag 13 oktober 2006 om 19:12:
echt lelijk toch?...
een echt feest is gratis,... en de drank ook !!
geld is echt zuur
jammer dat de meeste feesten worden gehouden om winst te maken


Owja,
en de leveranciers van die drank, licht, geluid???
Die hoeven niks te verdienen.
Face it: Geld is gewoon een onmisbaar iets.
En als je er veel van hebt is het allemaal nog leuker:)

Money makes the world go round :yes:
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Meks! op vrijdag 13 oktober 2006 om 19:15:
Owja,
en de leveranciers van die drank, licht, geluid???
Die hoeven niks te verdienen.
Face it: Geld is gewoon een onmisbaar iets.


ok geld is wel handig
maar feest moet gewoon gratis zijn
daar moet je met zn alle wel iets voor doen (lol maken)
hoe meer lol je maakt hoe minder t gaat kosten :d
en uiteindelijk is een feest gewoon gratis
ik heb al lang een hekel aan commerciele feesten
liever een klein feest met mensen die ik ken en vertrouw, als een groot feest met meer als de helft aan idioten
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 13 oktober 2006 om 16:31:
Erg mooi verhaal, je bent zeker niet de enige die er zo over denkt. Ik herken mezelf er wel een beetje in. 1,5 jaar gelden zat ik nog opgesloten zonder dat ik het doorhad. Nu zit ik uiteraard nog steeds opgesloten alleen heb ik het door. De wereld is een gevangenis waarin de gevangenen elkaar als bewakers bij elkaar houden.

Iedereen groeit op in dit systeem, onwetend. Het is opgezet, geplanned en naar toe gewerkt. Hoe het nu in elkaar zit, kan niet plotseling toevallig zo uitgekomen zijn. De wereld wordt steeds meer een gevangenis. Maar mensen doen er niks aan omdat ze het niet doorhebben, het is al vanaf dag 1 zo. Het is "normaal" zeggen ze dan. Dat woord alleen al, word er kotsmisselijk van. En als je niet voldoet aan het "normale" krijg je de stempel abnormaal en wordt er voor je "gezorgt" want je bent "ziek". Stop ze allemaal maar in een tehuis, ze halen toch geen geld meer binnen.

Over geld binnenhalen gesproken, kan dat wel? In mijn ogen is geld een schuld. Een schuld die maar rond blijft circuleren omdat iedereen het doorschuift naar een ander. Ik weet nog toen ik 12 werd en met mijn spaarpotje naar de rabobank liep met mijn moeder. Vol trots want mijn geld gaat op de bank, de grote mensen spaarpot. Tot nu toe is het alleen maar een last, voor mijn twaalfde lag mijn geld veilig in mijn spaarpot. Het was van mij. En nu zie de omgekeerde wereld, het geld heeft MIJ. Mensen altijd maar bezig over dat gerommel tussen verschillende religie's die dan afgeschaft zouden moeten worden, dat scheelt veel ellende op de wereld. Laten we dan meteen afstand nemen van de Religie die Economie heet, en geld gewoon aanzien voor wat het is, papier, metaal en digitale cijfers, en geen God.

Wij kunnen onze eigen god wel spelen, laten we gewoon in onszelf gaan geloven, geloven in een mooi leven. Een leven waarin we echt kunnen doen wat WIJ willen. Iedereen gaat naar school, leert een beroep dat hij/zei wil en gaat dat het hele leven doen. Timmerman dat is wat ik wil zeggen ze bijvoorbeeld. Maar is dat echt zo? Wil jij echt je hele leven timmeren? Wil jij echt timmerman genoemd worden en de hele dag met je stalen gerij op hout meppen? Nee natuurlijk niet, maar dit systeem zit zo in elkaar dat jij jezelf wijs maakt dat dit is wat jij wil, want je moet wel een beroep leren om geld te verdienen.

Nee, als ik echt vrij was zou ik mijn leven heel anders ingevuld hebben. En ik denk zo'n 6,5 miljard mensen meer. Wij zijn niet vrij, ja we zijn vrij om te doen wat ons gezegt wordt. Zo is het nu en niet anders. En ik wordt ook kotsmisselijk van mensen die zeggen dat het niet kan veranderen. Tuurlijk kan dat, zeker wel. Als een hele wereldbevolking gaat leven hoe zei dat willen, dan kan dat. Dit systeem is niet nodig, het is alleen nodig omdat jij nog gelooft dat dit nodig is.

Maarja hoe breng je deze boodschap over, het liefst laat ik alle mensen het gat van de deur zien. De deur waaruit je kan ontsnappen uit deze schijnvrije wereld, m.a.w. gevangenis. Maar dat is niet makkelijk, zeker niet als het merendeel niet eens meer gelooft in vrijheid, in echt geluk. En geen schijngeluk dat ongeluk als maatstaaf gebruikt, in de zin van: Oh vandaag ben ik minder ongelukkig dan gister dus nu zal ik wel gelukkig zijn. Mensen kennen geen echt geluk, mensen van nu hebben dit nog nooit gevoeld. Het is onbekend terrein dat staat te springen om betreden te worden. Maar we laten het liever links liggen, we gaan maandag weer naar ons werk, of naar school. We gaan weer Economisch zijn en geld aanbidden. We gaan weer gelukkig zijn als we eind van de maand weer wat cijfers op onze grote mensen spaarpot bijkrijgen. Het menselijke schijngeluk. Veel geluk.


:respect: !
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 13 oktober 2006 om 19:35:
Als een hele wereldbevolking gaat leven hoe zei dat willen, dan kan dat.


Dat kan niet, en het heeft nooit gekund, vroeger niet,nu niet en later ook niet.

Je moet van je leven maken wat je ervan wilt maken. Je eigen geluk creëeren.
Wie zegt dat je niet kunt doen wat je echt wilt doen??
Mensen zijn gewoon bang om écht te kiezen, bang omdat het anders en vreemd is. En dus volgen zij maar lekker wat iedereen doet, en ondertussen kankeren ze op het hele systeem, diep van binnen wetend dat zíj te laf waren om te kiezen.