"White labels zijn geen promo's hoor.
In platenindustrie jargon is een Whitelabel een testrelease voor. Vaak zijn deze ook One-Sided.
Als een plaat een promo betreft staat dit vaak ook duidelijk aangegeven in de credits of op de platenhoes. (for promotion only)
Whitelabels kan je gewoon in de winkels en online kopen / bestellen.
whitelabels worden ook gebruikt om een nummer op de markt te brengen zonder dat bijvoorbeeld de samples e.d. zijn gecleard... Dit zijn Bootlegs.laatste aanpassing: 24 november 2003 19:04"
Je hebt inderdaad gelijk, alleen wil ik bij 'promo' nog aanvullen dat het niet alleen een vinyl betreft. Ook cdees of zelfs een cassetebandje kan een promo zijn.
Daarnaast is een whitelabel een medium die door maatschappijen naar winkels worden gestuurd om de keuze te maken of ze hem willen bestellen.
Als je een white wilt kopen moet je gewoon naar een winkel gaan op de dag dat de nieuwe platen gearriveerd zijn. Bij sommige winkels krijg ik regelmatig 2 of 3 whitelabels in mijn stapel.
Je moet alleen wel even weten bij welke winkels je moet zijn.
Maar die ga ik je niet prijs geven
