ik zelf zit op een schietvereniging, waar ik ook secretaris ben..
een echt 'schietbrevet' bestaat niet...
je kan lid worden van een schietvereniging,
waarbij je een kleine cursus krijgt in omgang met wapens, en schiet instructie... Daarnaast
kan je dus na je cursus gebruik maken van de banen, en wapens van je schietvereniging.
De 1e 3 maanden schiet je met klein kaliber (.22 l.r), daarna word er gekeken of je veilig met je wapen omgaat. Blijkt dit zo te zijn, dan mag je groot kaliber gaan schieten, met de verenigings wapens (9mm, .38, .357 ect.)
Na een jaar lidmaatschap, en met goedkeuring van de balotage commissie, kan je een 'verlof voor handen hebben van een vuurwapen' aanschaffen, waarmee je dus een wapen kan kopen.
hier zijn ook weer regels aan verbonden.
Je moet minnimaal 12 x per jaar er mee geschoten hebben ( dit is aan te tonen door de stempels die je krijgt als je op je schietvereniging schiet)
Daarnaast moet het wapen in een brandveilige kluis op het adres van verlofhouder bewaard worden, gescheide van munitie.
je wapen mag je dan ook alleen van en naar de schietvereniging vervoeren, en naar 'een' wapen handel, voor bijv. repparatie van wapen.
het is dus verboden op het lichaam te dragen, ook naar de schietvereniging (moet namelijk in koffer of tas, die niet toegankelijk is voor derde, dus met cijfercombo bijvoorbeeld)
paar links:
http://www.westpoint-schietsport.nl << wapen winkel + info over schietvereniging
http://www.wapens.net<< leuke info over wapens enz. als de pagina nog bestaat
www.schietvereniging-asi.nl << schietvereniging waar ik zit, alleen site is nog niet af (goeie reclame hehe
