Partyflock
 
Forumonderwerp · 601901
10 volgers · 168512x bekeken
 
Waarschuw beheerder
We hebben lang moeten wachten maar het zit er nu toch echt weer aan te komen:

:bounce:
het nieuwe Formule 1 seizoen!!!!!!!! :bounce:

Ik ben zeer benieuwd hoe het zal gaan lopen met het nieuwe reglement en hoop op een zeer spannend seizoen.....


De volledige kalender voor 2012:
18 maart: Australië
25 maart: Maleisië
15 april: China
22 april: Bahrein
13 mei: Spanje
27 mei: Monaco
10 juni: Canada
24 juni: Europa (Valencia)
8 juli: Groot-Brittannië
22 juli: Duitsland
29 juli: Hongarije
2 september: België
9 september: Italië
23 september: Singapore
7 oktober: Japan
14 oktober: Zuid-Korea
28 oktober: India
4 november: Abu Dhabi
18 november: Verenigde Staten
25 november: Brazilië
laatste aanpassing door een beheerder
Waarschuw beheerder
he :@ de aanpas functie was er niet :@ kut Franz heeft ie de andere ook verwijderd :@

maar ff dit

Het blijft een bijzonder verhaal .......

Nooit Gepubliceerd tot nu toe

Wie een echte Jos Verstappen-fan is zal zich het seizoen 1995 nog goed herinneren. De meeste fans waren na de teleurstelling van Benetton(geen stoeltje) allang blij dat Verstappen met de Simtek races kon gaan rijden. Het verwachtingspatroon was vrijwel nul, ofschoon de nieuwe Simtek een groot gedeelte van de electronica van Benetton bevatte. De Ford V8 was de zwakste in het formule 1 veld op dat ogenblik, terwijl de versnellingsbak een inruilversie was van het Arrows-formule 1 team ‘94.
Jos Verstappen begon schrijnend aan het seizoen 1995. In Brazilië was het al snel gebeurd, na 16 ronden was de Simtek kapot. Iedereen was snel vergeten dat Verstappen vanaf een 26e plek naar een 14e was geklommen in amper 14 ronden tijd. In Argentinië gebeurde een wonder op zich. Eerst werd Verstappen met de Simtek in de vrije training 10e, waarna hij in de officiële kwalificatie een 14e tijd liet noteren. In de race reed Verstappen na een paar spectaculaire inhaalmanoeuvres op een 6e plek met een Simtek, die hij ongelooflijk naar zijn hand kon zetten. Jammer genoeg hield de revisie-bak van Arrows het niet uit en moest Verstappen na 20 ronden zijn racemonster in de pits parkeren. En twee weken later ging het feest door, in Imola waar de topsnelheid de boventoon voert, knalde Verstappen van een 16e gridpositie door naar een 9e en haalde hij mannen als Mansell en Frentzen in.
In Catalunya haalde hij voor het eerst de finish. Een magere 12e plaats was een positie, waarmee Verstappen niet tevreden was.
En toen gebeurde het. In Monaco was het geld op voor Simtek. De renstal zat van onder tot boven heel diep in de schulden en geldschieters waren er niet. Verstappen beleefde een weekend mee, dat je zelfs een automobilist van alledag nog niet zou toewensen.
De Simtek werd met allerlei beschadigingen en mankementen in de garage gestald. De Ford V8 motor stond wat lichtjes olie te lekken. De elektronica was niet meer te resetten en de revisie bak van Arrows wist niet meer wat de eerste of zesde versnelling betekende. Verstappen deed z’n raceoverall uit en zag zijn teamgenoot Schiaterella even later ook zijn paars monster aan de kant zetten. Weg Simtek, weg illusies.
Maar wat er na deze vijf races met de Simtek en Verstappen gebeurde is nooit aan de grote klok gehangen. Jos zou testen voor Benetton op Silverstone zo werd door iedereen fier verteld, maar het tegendeel zou later bewezen zijn.
De connecties tussen Benetton en Simtek waren duidelijk aanwezig. Flavio Briatore zag er eigenlijk nog wel wat in. Ondanks dat de Simtek al zo’n drie weken stil geparkeerd stond, besloot Flavio Braitore nog een keer een test te doen. Nadat de renstal failliet was verklaard kocht Briatore de Simtek en de hele handel voor een iappel en een ei op.
De engineering van Benetton werd losgelaten op het teneergeslagen renpaardje van Verstappen. Ze kregen de nieuwe Mugen – Honda V10 en de versnellingsbak van Benetton tot hun beschikking. Tijd voor game-time. Binnen twee weken tijd werden met behulp van de oude ontwerptekeningen van de Simtek en de ongelooflijke ervaring van de engineering een compleet re-design voor de ophangpunten van de motor en versnellingsbak geconstrueerd. Uiteindelijk rolde er een hagelnieuwe Simtek van de band. De oude wagen van Verstappen had een face-lift ondergaan.
Het bodywork en monocoque waren vrijwel hetzelfde gebleven met daarachter de uitmuntende Mugen Honda V10 met een sluitende Benetton versnellingsbak op de Benetton Electronica. Maar wie moest dit vehicle nu gaan besturen? De half afgebladerde MTV-bestickering werd weer enigzins opgelapt, terwijl de achtervleugel een mengeling was tussen een XTC-sponsor en het rood-wit-blauw van Nederland. Desalniettemin een strak ontwerp, wat voor een leuke test moest gaan zorgen. En jahoor daar stond hij dan Jos Verstappen. Z’n witte raceoverall was met opbod verkocht aan een of andere formule 1 fan uit Griekenland. Gelukkig kon hij zijn racekledij van Benetton aantrekken voor een test met de ge-update Simtek.
Daar reed hij dan het circuit op van Silverstone. Inmiddels alweer 26 Juni 1995, een simpele vroege maandagmorgen rondom 8 uur in de ochtend kort nadat het circuit werg vrijgegeven voor de testsessie...een kleine maand na het Simtek-faillissement. Verstappen begon rustig met een paar installatieronden. De monteurs van Benetton stelde wat onderdelen bij en tunede de Mugen-Honda motor wat meer naar de ligging van het Simtek-chassis. Wat me opviel was dat er totaal geen andere teams waren om te testen. De Benetton Renault werd al langzaam uitgepakt voor Johnny Herbert, die later op de dag moest gaan testen. Geen enkele fotograaf of cameraman. Het was uitermate rustig. De douw die opsteeg van het vernietigde racegras kon je aan de pitmuur ruiken terwijl de benzine dampen van de Simtek wegnevelden in de ochtendlucht.
Verstappen kon eindelijk dan echt beginnen met zijn tijd-runs. Verstappen verbaasde eigenlijk al bij zijn eerste run van vijf rondes. Met de Simtek-Mugen Honda V10 reed hij de eennahoogste topsnelheid van het jaar op het eind van het rechte stuk en zette een verbazingwekkende tijd neer van 1.29.935 neer op een dampig Silverstone. Elke keer liet Verstappen wat bijstellen aan de motor en versnellingsbak. De electronica werd diverse malen doorgelicht voor nog een tiende sneller te kunnen koppelen. Verstappen weer terug op de baan, elke run weer sneller en sneller. Flavio Briatore kon zich toch langzaam te beraden over een eventuele terugkeer van Simtek naar de formule 1.
Verstappen draaide een aantal korte runs van 5 a 7 rondes en nog eens feilloos een lange run van 37 ronden. Een beste ronde van 1.28.371 was op dat ogenblik de snelste ooit gedraaid op Silverstone van 1995. Verstappen lachte en bereidde zich in zijn gedachten al voor op een come-back.
Maar het mooiste van alles kwam allemaal nog in de namiddag. De Simtek-Mugen Honda V10 werd in de voormiddag door de monteurs van Benetton nog even tot op de laatste wensen van Verstappen afgesteld, waarna de confrontatie met Johnny Herbert en de inmiddels gearriveerde Williams-crack David Coulthard kon beginnen.
De Simtek-Mugen Honda V10 en de Benetton Renault V10 werden beiden afgetankt voor een onderlinge tweestrijd over 20 ronden. Johnny Herbert vond het allemaal wel lachen, terwijl Coulthard stug doorging de nieuwe voorwielophanging te testen.
Verstappen stelde nog eventjes zijn Simtek-zijspiegel bij en reed vol accelerend de pitstraat uit. Johnny Herbert met de Benetton Renault V10 krachtbon erachteraan.
Verstappen was beleefd, wachtte netjes en liet zijn ‘teamgenoot’ rustig passeren.
Johnny dacht weleens eventjes Verstappen te laten zien wat nu echt een goede auto was en gaf eens goed gas. Verstappen trapte de Simtek-Mugen Honda V10 even flink in en greep zich vast in de spoiler van Herbert. Hup in de slipstream, bevestigde hij de topsnelheid van de Simtek en aan het einde van het rechte stuk remde hij stoer Herbert achteloos uit, waarna hij David Coulthard meekreeg als speeltje. Coulthard had getrapt bij het leven om zijn Williams F1 in de buurt te krijgen van de twee kemphanen, nadat hij bij toeval op drie tiende van een seconde achter hun had plaatsgenomen bij het uitkomen van de pitstraat. Het werd een spectaculair speelkwartier met Verstappen en Coulthard in de hoofdrol. Slipstream in, Slipstream out. Het was feest op Silverstone. De monteurs wisten niet wat ze zagen.
Een update Simtek ergens uit een garage in Engeland en een Williams-Renault V10 als het beste principiële ontwerp van het seizoen 1995. Hoe kon dit, mocht dit of hoe kon je het anders omschrijven. Coulthard haalde Verstappen in, Verstappen haalde Coulthard in, terwijl Herbert allang op een tiental seconden was gereden. Dit was geen grap. Uiteindelijk besloot Verstappen, Coulthard en zijn monteurs werkelijk de waas uit de ogen te wassen. Verstappen trapte de Simtek Mugen-Honda V10 nog eens flink in waarna hij Coulthard op een dikke zeven secondes reed op elf ronden tijd. Niet slecht. Ross Brown; ‘’Die Coulthard zit echt niet te slapen, die draait gewoon zo’n strak rondenschema”. Verstappen werd naar binnen geroepen, terwijl Coulthard nog een paar rondjes uitbolde om zijn belevenis nog eens goed uit te denken. Verstappen had met een 1.27.812 geïmponeerd als een tijger in een berenvel. Ik praatte een luttele seconde met Verstappen en die zei; ‘’Dit is ongelooflijk, wat een power, wat een wagen!!’’
Op het einde van de dag gingen de meeste stemmen op Verstappen terug te laten keren met de Simtek in de formule 1. De grand prix van Canada was dan wel gemist er waren nog wel zo een 11 races te gaan. Flavio Briatore had al een plan in gedachten. Bitburger, deelsponser van het Benetton team, had wel interesse om zich als hoofdsponser aan te bieden, terwijl Briatore ook nog met een aantal subsponsoren een mooi budget kon samenstellen. Het chassis en het body-work kon nog steeds gemaakt worden bij Simtek Resaerch, een klein bedrijf, wat zich ook toelegt op het onderzoek in de autosport. Terwijl Mugen-Honda wel iets voelde voor een media-stunt bij het zien van de rondetijden.
De Racelicentie bij de FIA voor het seizoen 1995 voor Simtek was nog niet ontbonden, terwijl Verstappen natuurlijk een werkloze supercoureur was.
Als eerste coureur zou natuurlijk Verstappen terugkomen met Simtek, maar daarnaast zou de aan de kant geschoven Gianni Morbidelli bij Arrows een goede optie zijn als tweede rijder. Over coureurs als Schiaterella en de Japanner Hideki Noda werd allang niet meer gepraat, deze coureurs behoorden in de formule 3 of formule 3000 thuis, maar niet in een formule 1 team.
Jammer genoeg bleef het bij deze mooie maandag in Juni. Het werd donker. De Simtek-Mugen Honda V10 stond stilletjes in de pit-box. Flavio Briatore besloot toch van de Simtek-rentree af te zien. Zijn aandelen in Benetton, Ligier en zelfs Minardi dwongen hem om andere priorteiten te stellen. Een team als Simtek moest weer helemaal opnieuw opgebouwd worden en Briatore boekte de investering ten laste van Honda af als research en development.
De meeste monteurs en technisch personeel had al een plaats gevonden bij diverse formule 1 teams. Jos Verstappen kreeg drie dagen later van Briatore te horen dat hij toch alleen als testrijder zou blijven van Benetton. De Simtek was een uitstekend ontwerp en met de Mugen Honda V10 was het een uitermate sterk combinatie geweest tegen teams als Williams, Benetton en Ferrari.
Flavio Briatore; ‘’Eigenlijk vind ik het ongelooflijk jammer voor Jos Verstappen”
“Dat dit geintje me geld gekost heeft kan me niks deren”
“ Ik wilde gewoon wel eens weten of dat dit mogelijk was met een wagen uit het achterveld.” Je ziet dus gewoon dat een goede motor, een sluitende versnellingsbak en electronica heel veel kunnen goedmaken op een ontwerp.
Om opnieuw te beginnen met Simtek zou gewoon een te groot avontuur worden, ofschoon ik zeker weet, dat Verstappen op het podium had kunnen rijden met deze wagen.
Jos Verstappen maakte een teneergeslagen indruk toen ik hem een vraag stelde.
Hoe reed die update Simtek nu echt.
Jos Verstappen: “Hou op!” Ik mag niks meer vertellen over dit Rosswell project van Briatore”
Ik smeekte hem iets te vertellen en uiteindelijk ja hoor!!
Jos Verstappen: “De wegligging en de power waren gewoon super!”
Vooral op topsnelheid ging hij gewoon als een kogel. Over de versnellingsbak maar niet te praten, ik wist ineens weer hoe mijn Benetton van ’94 schakelde toen ik op mijn clipjes drukte.
Het was werkelijk top.”
Hoe het verder ging
Jos Verstappen deed nog een aantal tests met de Benetton in 1995 en zou later uitkomen voor Arrows ’96, Tyrrel ’97, Stewart ’98 en testteam Honda ’99. De Simtek-Mugen Honda V10 werd twee weken na die eerste en enige testdag gestript en teruggebracht in de ‘oude staat’, waarna hij aan een zakenman uit Oxford voor een paar ton Engelse ponden werd verkocht. De wagen van Schiaterella en diverse onderdelen werden aan een Nederlands Bedrijf verkocht. De snelste tijd van de Simtek Mugen Honda V10 en Jos Verstappen, een 1.27.812, zou nog geen maand later voor pole position hebben gezorgd bij de Grand Prix van Engeland. Daar zou hij dan op de eerste rij hebben gestaan met achter zich respectievelijk Damon Hill, Micheal Schumacher en David Coulthard. Een droom van menigeen Jos Verstappen-Fan.

Het is inmiddels alweer zeven geleden, dat deze geheime test zich afspeelde. Vrijwel niemand uit de formule 1 wereld weten van het Simtek-experiment uit 1995. Ik heb zelf nadien een aantal mensen erover gehoord, maar het bleef alleen bij speculaties en er zouden geruchten gaande zijn. Niemand die ooit zijn tanden erin heeft gezet. Ik bleef gewoon monteur bij Benetton en werkte nog een aantal keren samen met Verstappen. Ieder van ons team kreeg absolute zwijgplicht opgelegd over het complete gebeuren. Verstappen en ik hebben er nadien ook nooit meer over gehad.
Verstappen begint aan een nieuw seizoen met de Arrows Supertech V10. Jos Verstappen zelf en vele andere kenners zien hem als een hele gevaarlijke outsider voor het seizoen 2000.
Nu als monteur bij Arrows, m’n eerste jaar na mijn ontslag bij Benetton, zag ik hem onlangs op het circuit van Catalunya. Ik wilde eigenlijk nog eens één ding weten toen hij heel even alleen achter de pits stond uit te blazen tussen de bandenstapels van een intensieve testsessie.
Met welke auto kon je nu het best naar je hand zetten uit die zes jaar Formule 1. Jos keek me schuchter aan en wist meteen waarover ik het had. Nee, zei hij, je begint er toch weer niet over hè, waarna hij snel zei; ‘’M’n Simtek Mugen Honda V10”’. Ik heb met die wagen dwarsgestaan en nog kon ik gas geven. Ik liet die dag Coulthard alle hoeken en kanten van Silverstone zien en liet Johnny Herbert in de Benetton ver achter me.
Toen draaide Jos Verstappen zich snel om en liep verdwaasd weer terug naar de Arrows-pitbox, terwijl ik nog stond na te genieten van die vergeten maandag in juni 1995.


:respect: Dit was een tijd :p
Waarschuw beheerder
1 woord... :

WOW!!!!!!!
Waarschuw beheerder
:respect: Zo lezen we maar weer eens een zeer indrukwekkend verhaal (waarvan de geruchten nog sluimeren in mijn hoofdje) van hoe het werkt achter de schermen.
En juist om dit verhaal vind ik het echt knap lullig voor jos dat er niet ff wat (meer) geld voor hem uitgegeven kan worden :bah: zo blijft het power to the rich and famous...
Maar alle vertrouwen in Jaguar :)
(k)
Waarschuw beheerder
he zag dat Flamie eindelijk zijn f1 nieuws pagina up and running heeft.

Voor meer info check www.flamie.tk

nou gewoon op¨F1 nieuws klikken in het menu de rest moet je zelf maar uit fucken :p (f)
Waarschuw beheerder
Ik wil niet flamen ofzo, maar volgens mij was dat een verzonnen verhaal.... en het heeft vorig jaar al op het forum van verstappen gestaan.. Blijft wel mooi natuurlijk.
Waarschuw beheerder
voor de F1 kijkers op SBS in 2004 het volgende.

Mol verklaarde in gesprek te zijn met SBS en dat er nog geen besluit genomen is. Gespreken lopen zeer moeilijk
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
mindervlinder
Waarschuw beheerder
donateur
nou van mij mogen ze die Mol dr uittrappen, dit jaar heb ik me zo vaak lopen irriteren aan zijn commentaar! Steeds maar speculeren, onjuist heden, en dan zichzelf weer verbeteren, echt irritant!
Waarschuw beheerder
doe jij t beter?? meneer betweter:@
mol is de beste commentator die je je wense kan. ik ben opgegroeid met olav mol als commentator en ik zouw nix lievers willen. mensen vinden hem evengoed of beter als/dan murray walker...
als je niet weet wie dat is? dat is de wereldberoemde engelse commentator die 1 of 2 jaar trug met pensioen is gegaan, na decennia's voor de engelse tv de formule 1 heeft voorzien van commentaar
niet zeiken over mol... jij kan t nie beter:@!!!!!!!
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Ik kijk F1 nu niet via RTL maar als ik dat toch af en toe doe is mol echt de beste man ervoor ik weet niet wie zijn plek zou moet innemen.
Waarschuw beheerder
mensen op mijn site staan wel leuke dingen van F1 ben er nu wat meer mee bezig dus komt meer :) allen toijd nood :S

www.flamie.tk
 
Waarschuw beheerder
Af en toe kan ik Mol ook wel schieten hoor.... :X



Mooie site trouwens, Ray....maar eh, waar zijn die foto's van jijzelf nou..??? :P
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Ga jij maar naar me site :P Danny
Waarschuw beheerder
heheh foto´s van mij moet eerst me eigen server hebben draaien of erngens anders meer en beter webspace krijgen wat gratis is en zonder reclame enz enz.

wat vind je van me f1 deel??? ook bij f1 nieuws gekeken met alle f1 nieuws?

komt ook nog een jaar overzicht vanaf 1994 ja das de jaar dat ik begon te kijken :)
Waarschuw beheerder
netjes gedaan al die nieuwslinks:)
heel handig:D kijk er elke dag denkik wel 2 of 3x op:P
dank je wel voor de handigheid:D!!!
 
Waarschuw beheerder
Flamie rules the world..!!! :D
(ik ga je zeker pas weer op Trance Energy zien..? ;P )
Waarschuw beheerder
hahaha... danny zielige jij zeg:P
ik had je op ausklassiekers moete zien kerel:P
magoed...
*gaap* kannie w8e tot eind november... meer duidelijkheid van de jags:D
 
Waarschuw beheerder
OP feesten gaan jullie deze jongen nog héél weinig tegenkomen...Ga ik liever met 'ons groepje' een keer naar een F1 race.. ;-)
Waarschuw beheerder
:P... jammer...
ga je wel naar rio de janeiro? :P??
misschien ga ik nog:)
 
Waarschuw beheerder
Daar wil ik weer wel heen, ik ben sowieso op alle Innercity's geweest. Ik ga in ieder geval NIET MEER naar die H'core feestjes.. :-)

En Trance Energy en uiteraard ook naar Impulz, dus zeg maar feesten waar 'normale mensen' komen.. ;P :devil:

Maar eh, niet een leuk ideetje om met een groepje volgend seizoen naar een GP te gaan..? :D

Denk er maar over na, ik ga :z:
Waarschuw beheerder
hahaha een groepje hierow:P?
zulle we togg eerst elkaar beter moete lere kenne kerel;)
wel leuk idee dat zeker...
slaapse:)
 
Waarschuw beheerder
Danny, met jou wil ik wel naar een GP toe hoor ;). De rest hier kennik niet helaas dus dat wordt minders :(.

En Danny, je gaat er van terugkomen, 22 november ga je sowieso naar Dort :D.
Waarschuw beheerder
Manger van Jos Verstappen (huub) is ook de manger van Ho Pin Tung die in Velp is getogen (China).

mmmmmmmm als ie maar beter werk van maakt dan bij Joske :p
Waarschuw beheerder
[img]http://www.sporthumor.nl/pics/sportgek.jpg[/img]


nee he wat een gek
 
Waarschuw beheerder
Oh nee, die Rothengarter is bagger....arme chinees.. :-(


En Joost, ik eh,.................­.weet niet of ik wel naar Dordt ga.. :/
Waarschuw beheerder
ehm vriendjes hier. ik weet dat jullie nu me site gebruiken voor het laatste F1 nieuws meld je ook ff aan bij me forum is nogal dood en wil het niet verwijden.

bedanjt he :p

ouwe :XTC: slikkertjes :p 8)


www.flamie.tk
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Ff topic omhooghalen stelletje slaperds.

Wacht met smart op de dag dat de kaartjes voor de GP van Brasil bij ticket+travel in de verkoop gaan :D.
Kaarten Nurburgring zijn besteld, Bronze 5B, TOP-plaatsen en niet te duur, € 205 voor weekend.

En Spa laat ik toch maar schieten, want is toch wel erg duur 3 races bezoeken :P
 
Waarschuw beheerder
Moet toch iets melden, verder zo stil hier ;).
Waarschuw beheerder
ja lkkr stil ga dan naar Flamie site :p

maar kanzen voor Joske bij Jag worden kleiner :S
Waarschuw beheerder
daarom isset hier ook zow stil:P
iedereen kijkt op flamie.tk;)
Waarschuw beheerder
is dat zo he, mmm de forum bij Flamie is ook zo stil :p hup dat is een hint 8)
Waarschuw beheerder
Yow!

Ik ben ook een grote Formule 1 liefhebber! :D

Ik bekeek de kalender voor komend seizoen eens en zag dat we gaan afsluiten in Brazilië, waar meestel wel wat spektakel op de baan te beleven is... ;-)

[img]http://groups.msn.com/_Secure/0UwDLAj8aF23cTx6HGM6ewIWGRTo!E3JT10jTGYNl341v088V*wdFfq2!ML3DXe01wVZN6pjOpjP4kIZZHH6lUCJcie6WGk3u!Z9B9o8Ls2jgMKN61xEn*h1naSY4S92Y/formule1seizoen2004.JPG?dc=4675446083371348243[/img]
 
Waarschuw beheerder
De GP van Canada zal waarschijnlijk van de kalender worden geschrapt zie bericht :


Afgelopen vrijdag moest de organisatie van de Canadese Grand Prix met 20 miljoen dollar over de brug komen om de race voor 2004 veilig te stellen.

De F1-teams eisten elk 2 miljoen dollar compensatie: voor alle teams omdat zij extra kosten zouden moeten maken met de komst van deze 18de Grand Prix en voor de tabaksteams omdat zij door de Canadese anti-tabakswetgeving reclame-inkomsten mis zouden lopen.

De twee Canadese bedrijven die organisator Normand Legault van dit geld moesten voorzien haakten af omdat Legault hen niet als medeaandeelhouder van het circuit wilden hebben. Daarbij heeft Bernie Ecclestone ook nog verklaard dat deze compensatie-regeling elk jaar terugkeert zolang de Canadese anti-tabakswetgeving van kracht blijft.
Waarschuw beheerder
123 dagen nog:(:gaap:
 
Waarschuw beheerder
Jammer, is een van de mooiste races elk jaar :(, zeker het bezoeken waard :).
Waarschuw beheerder
123 dagen nog :( :gaap:


Och, elke dag even iets posten, desnoods gewoon '122 dagen nog' en dan is het in een mum van tijd het weekend van 5-6-7 maart als de eerste GrandPrix van start gaat... ;-) :D
Waarschuw beheerder
:jaja: grappenmaker hoeveel dagen nog dan :d
 
Waarschuw beheerder
Dus alleen de hele Winter nog :S :S :S
 
Waarschuw beheerder
Over 9 minuten nog maar 121 dagen, het schiet nu écht al op..!!! :D
Waarschuw beheerder
5 minute
Waarschuw beheerder
Nu zijn het er 121:)
Waarschuw beheerder
hahaha :d nog 4 uur en dan zijn het er nog maar 120 :)
leuk weekend gehad jongens?
ik wel hoor!!!
morgen weer lekker koeriertje spelen op me nieuwe baantje:9 dus, kijk maar uit als jullie je richting A'dam E/O begeven :) hahaha
(k)
Waarschuw beheerder
:-) Lekker relaxed weekend gehad, uitgerust...gesport.­..muziek gemaakt en een beetje TV gekeken...

En eh, ik zit elke dag in Amsterdam alleen al wel rond 6.30 op de snelweg dus ik zal je wel niet zien.. ;P
Waarschuw beheerder
Nou ik denk het ook niet dan:p ik hoef pas om half tien op he werk te zijn:) lekker hoor :d
Waarschuw beheerder
Maar ik sta om 16.00 uur thuis alweer m'n tas in te pakken om naar de sportschool te gaan... ;-)
Waarschuw beheerder
Even weet wat nieuwsfeitjes:

Grand Prix Brazilie op de tocht

De toekomst van de Grand Prix van Brazilië is hoogst onzeker geworden na een geschil tussen de Braziliaanse rechtbank en de organisatoren van de race op Interlagos. Rechter João Andres de Vincenzo besliste vorige week dat de Grand Prix op het circuit Interlagos bij Sao Paolo meer geld kost dan het oplevert. Daarom zou de race moeten verhuizen naar Rio de Janeiro, dat in het circuit van Jacarepagua al een piste heeft met een Formule 1-historie.

Tussen 1978 en 1989 deed de Formule 1 tien keer de Braziliaanse kuststad Rio aan. Er is echter één probleem: Brazilië is momenteel verwikkeld in een strijd om de organisatierechten voor de Olympische Spelen van 2012. Mocht het land de felbegeerde Spelen mogen organiseren, dan wordt op het circuit van Jacarepagua het Olympisch dorp gevestigd. Om goed voorbereid te zijn moet de locatie al in 2007 gereed zijn voor de Pan-Amerikaanse spelen. Een jaarlijkse Formule 1-Grand Prix op Jacarepagua zou in dat geval ondenkbaar zijn. Het is onduidelijk in hoeverre het politieke spel bepaald wordt door een lobby die de Olympische Spelen wil tegenhouden. Ook de rechtsgeldigheid van de uitspraak, die gedaan werd door een lokale rechtbank en niet door het hoogste orgaan van het nationaal gerechtshof, valt te betwijfelen.

Vooralsnog heeft rechter Andres de Vincenzo de organisatoren van de Grand Prix een boete van 17 duizend dollar per dag in het vooruitzicht gesteld als er toch wordt doorgegaan met de voorbereidingen aan de Grand Prix. Brazilië zou dit jaar de seizoensfinale krijgen, maar dat lijkt nu hoogst onzeker.


Dat zou jammer zijn, dit is toch wel één van de spectaculairste races van het seizoen...

Geen reclame tijdens Grands Prix in 2004

Nederlandse televisiekijkers kunnen volgend seizoen zonder reclameonderbrekingen naar de Grands Prix kijken. Dat zegt hoofd sport Lex Muller van SBS 6. De zender verraste twee weken geleden door de uitzendrechten van de Grands Prix weg te kapen voor de neus van RTL, dat de sport jarenlang in de Nederlandse huiskamers bracht. Nu de Formule 1 onderdak krijgt bij SBS behoren de reclameblokken tijdens de races tot de verleden tijd.

"We willen en mogen geen reclame uitzenden tijdens de race, en we kunnen het ook niet", zegt Muller. "RTL 5 is Luxemburgs, waardoor ze zich niet aan de Nederlandse regels hoefden te houden. SBS Broadcasting is wel Nederlands, waardoor we de races niet eens zouden mogen onderbreken."

Met ingang van komend seizoen is het door het bedrijf van Bernie Ecclestone, dat eigenaar is van de beeldrechten, verboden om races te onderbreken voor reclameboodschappen. Dus ook RTL had geen reclame meer mogen uitzenden wanneer zij de rechten hadden weten te behouden.

Het is nog niet bekend of de redactie van RTL Grand Prix meeverhuist naar SBS. Commentator en boegbeeld Olav Mol heeft al laten weten dat hij open staat voor een transfer naar de concurrent, maar Muller wil zich daar nog niet over uitlaten. "We zijn van plan het beter te doen dan RTL", aldus de zegsman. "We zijn hier zeker toe in staat, en ik denk dat de Formule 1-fans ons een beetje onderschat hebben."


Dus géén we gaan er voor exact 38 seconden uit en gaan dan zonder onderbreking door tot de finish-vlag... ;P