Partyflock
 
Forumonderwerp · 884828
Betreft: evenement: Sensation, zaterdag 1 juli 2006 om 22:00
Waarschuw beheerder
ID&T wil wereldwijd Sensation White
zaterdag 1 juli 2006 om 21:26

AMSTERDAM (ANP) - Sensation White krijgt zaterdag bezoek van een grote groep internationale gasten. Op het dancefeest in de ArenA in Amsterdam lopen ongeveer 150 buitenlandse evenementenorganisatoren rond om een kijkje te nemen voor en achter de schermen.


Organisator ID&T wil het concept namelijk wereldwijd introduceren, aldus een woordvoerder. Sensation White is een van de meest succesvolle concepten van het Nederlandse entertainmentbedrijf. Op het feest, dat zaterdag voor de zesde keer plaatsvindt, staat naast dance de kleur wit centraal.

Volgens ID&T zijn 21 landen er serieus in geïnteresseerd het concept te adopteren. De organisatoren die er zaterdag bij zijn, komen uit onder meer de Verenigde Staten, Libanon, China, Israël, Zuid-Afrika, Portugal en Dubai.

Dance4Life

Sinds vorig jaar wordt Sensation White al georganiseerd in België en Duitsland. In oktober van dit jaar vindt ook de eerste editie in Polen plaats, aldus Niels Oudega, directeur van ID&T International.

ID&T maakte zaterdag ook bekend te gaan samenwerken met Dance4Life, de organisatie die door middel van dancefeesten geld ophaalt voor hiv- en aidsprojecten. Dance4Life wordt volgens Oudega een vast onderdeel van Sensation White. Dj Tiësto, ambassadeur van Dance4Life, is zaterdag in de ArenA de verrassingsact.


We weten inmiddels wel dat voor vele Sensation white/black een uitgemolken concept is hier in Nederland. Ik kan er zelf niet over oordelen, ben er nooit geweest. Maar ik vind dit wel een hele slimme zet van ID&T, commercieel gezien! Misschien ook wel te verwachten maar ik vind het ook echt een leuk idee om zoiets wereldwijd te introduceren.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Maar dit waren ze jaren geleden toch ook al van plan???
Waarschuw beheerder
tuurlijk is awakenings commercieel..zodra je carl cox en al die andere dj's kan boeken..ben je commercieel..als awakeings niet commercieel is ,dan zijn het de dj's wel..zodra er maar een beetje winst is..heet het al commercieel..en underground is nu zo langerzamer hand ook een commerciele naam als je dat op een flyer zet...helaas je ontkomt er gewoon niet aan in deze maatschappij....als je bestaanrecht wil hebben..dan moet je wel commercieel gaan..ook al schreeuwt de een het wat meer van de daken dan de ander.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 juli 2006 om 16:17:
. Maar ik geloof nog steeds niet dat het bij ID&T niet om het geld gaat.


Hoezo? Denk je nou echt dat iemand zulke dingen doet uit liefdadigheid? Natuurlijk draait het om geld, en daar hebben ze alle recht op, want ze bieden een "dienst" die jij kan kopen of niet. Eigen keus.

Al dat geze*k altijd over IDT en geld.
 
Waarschuw beheerder
Slimme move ;)
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
Uitspraak van stardust (k) op woensdag 5 juli 2006 om 21:41:
tuurlijk is awakenings commercieel..zodra je carl cox en al die andere dj's kan boeken..ben je commercieel..


naar mijn weten heeft carl cox nog niet op awake gedraaid dus. die draait op dance valley van udc !nogmaals awake is niet commercieel ,
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van permanent verbannen op woensdag 5 juli 2006 om 15:58:
et gaat niet meer om de gedachte dat de medeeigenaar is overleden en daarvoor sensation in het leven is geroepen


De witte dresscode is daarom bij de 2e in het leven geroepen ja, de eerste Sensation was Miles gewoon bij.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van permanent verbannen op woensdag 5 juli 2006 om 21:49:
naar mijn weten heeft carl cox nog niet op awake gedraaid dus. die draait op dance valley van udc !nogmaals awake is niet commercieel ,laatste aanpassing 5 juli 2006 21:50


100% zeker weten doe ik het niet of ik carl cox heeft gedraaid, maar namen zoals sven vath, dave clarck en paul van dijk..hebben er ook gedraaid
laatste aanpassing
Artiest DanM
Waarschuw beheerder
Uitspraak van permanent verbannen op dinsdag 4 juli 2006 om 21:54:
en maak het feest weer zoals het hoorde te zijn van oorsprong,


inderdaad, de allereerste keer, Sensation, no dresscode...:) gewoon lekker feesten, geen fokking dure kaartjes en de lineup was ook wel ok...;) tegenwoordig draait alles om de centen, vandaar dus ook de globale/mondiale verkoop/uitbuiting...:) is echt dik geld aan te verdienen...:yes: dus logische stap van ID&T...(Y)
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
Uitspraak van stardust (k) op woensdag 5 juli 2006 om 22:12:
paul van dijk..


paul van dijk op awake???hahahahahaha awakenings is techno !!paultje draait hardtrance!!
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
van dijk zul je nooit zien op awake in ieder geval ! en het feit al dat er n kleine ruimte voor 6000 man is , dat maakt het al minder commercieel dan sensation , en dat maakt awakenings zo top !
Waarschuw beheerder
Uitspraak van permanent verbannen op woensdag 5 juli 2006 om 21:49:
awake is niet commercieel


Zodra er reclame gemaakt wordt is het al een commercieel iets...:) nu heeft een beeeeetje muziekliefhebbert geen reclame nodig om Awake te vinden...;)
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
maar als je ff n data kan posten over paul van dijk waneer ie r dan gedraaid heeft wil ik die graag zien ,
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
Uitspraak van DanM op woensdag 5 juli 2006 om 22:46:
... nu heeft een beeeeetje muziekliefhebbert geen reclame nodig om Awake te vinden...


precies die vind je zonder commercial ook wel , awake rules!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Waarschuw beheerder
Uitspraak van permanent verbannen op woensdag 5 juli 2006 om 22:43:
paul van dijk op awake???hahahahahaha awakenings is techno !!paultje draait hardtrance!!


in 21-02-1998 draaide paul van dijk ....en laid back luck draaide eerst ook techno en draaide op awake..sommige dj's veranderen van stijl...

en awakenings zie je overal..als awakenings niet commercieel is hoeven ze hun kaartjes niet via ticketbox te verkopen en verkopen ze gewoon net als vroegergewoon bij de platenzaken zonder administratie kosten
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van stardust (k) op woensdag 5 juli 2006 om 22:52:
als awakenings niet commercieel is hoeven ze hun kaartjes niet via ticketbox te verkopen en verkopen ze gewoon net als vroegergewoon bij de platenzaken zonder administratie kosten


Ook dan is het commercieel ;)

Alles wat tot doel heeft geld te genereren, is commercieel.
Pas als de organisatie aan het eind 0,0 overhoud, is het niet commercieel.

Bijvoorbeeld de oude techno-feesten in krakerspanden dus.
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
oud nieuws, is vorige week al verteld door iemand met zg inside info
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op donderdag 6 juli 2006 om 14:59:
oud nieuws, is vorige week al verteld door iemand met zg inside info


ik dacht ook gelijk aan marokkanen
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op donderdag 6 juli 2006 om 15:03:
ik dacht ook gelijk aan marokkanen


die zijn meestal wel inside en hebben info, alleen de gastheer of vrouw is dan meestal niet thuis...
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op donderdag 6 juli 2006 om 15:03:
marokkanen


Uitspraak van verwijderd op donderdag 6 juli 2006 om 15:06:
die


hebben het meestal wel gedaan ja :yes:
Waarschuw beheerder
Awakenings is hartstikke commercieel, maar het concept is (voorlopig) gewoon een vaststaand principe, waarin de muziek centraal staat. Je weet wat je krijgt, welke muziek er is en dat de sfeer goed is. Je weet dat je niet veel show hoeft te verwachten, alleen een tribune, goed geluid en wat lasers.

Het verschil met sensation is dat 'de show' heilig is en centraal staat. Het gaat niet meer om de muziek zoals bij de eerste edities, maar om 'erbij te zijn' en 'zien en gezien worden'. Dit trekt duidelijk een ander publiek en zorgt ervoor dat het ieder jaar mooier, gekker en duurder moet zijn. De muziek dient slechts om de zaal te vullen en om de avond te completeren. Het verkopen van het 'concept' (maar zónder daarbij de muziekstroming vast te leggen) is daarvan een prima voorbeeld. Het is daarom zelfs mogelijk dat je in India een sensation krijgt met Indiase muziek ipv onze vorm van Dance (bij wijze van spreken). Dat zul je van Awakenings, die als doel hebben Techno te draaien, vooralsnog niet zien. Maar zeg nooit nooit ;)

De discussie heeft dus niks met commercieel-niet commercieel te maken, maar gaat om wat het doel van de organisatie is. Wat staat centraal in het concept?
Waarschuw beheerder
nog paar uurtjes, knallen geblazen
Waarschuw beheerder
donateur
Sensation de wereld over.. Ik ben bang dat dat ten koste van de ID&T-feesten in NL zal gaan, omdat hun focus daar minder ligt..

Ze hebben in het verleden wel vaker laten zien niet te weten waar ze zich op moeten concentreren, SLAM!FM bijvoorbeeld.
Kheb gister die documentaire God Is My DJ zitten kijken, daarin wordt verteld dat ze dik verlies maakten door al die andere activiteiten dan feesten zelf.

Denk nie dat ze meteen failliet gaan hoor, maar de wereldmarkt is natuurlijk veel groter dan de nederlandse markt. Dusse, logisch dat ze zich misschien meer op de andere landen concentreren dan hier. Als ik de geluiden van White mag geloven was de show al minder dan vorig jaar.. Ik hoop maar dat ze die lijn niet doortrekken..
Waarschuw beheerder
zou niet verkeerd zijn
Werkzaam bij Relive Events
Artiest Arno
Waarschuw beheerder
Als ik die Duncun Stutterheim was dan zou ik precies hetzelfde doen... Uitmelken die hap en flink cashen!! :yes:
Maar ben het wel met Steven eens dat het voor Nederland niet meer zo'n exclusief feest wordt. ID&T adverteerd tenslotte met de slogan: 'The world's leading dance-event' Dat wordt dan een beetje achterhaald als het 'overal' ter wereld wordt gegeven. Dat is mijn mening. En het zou ook nog kunnen dat het accent op Sensation Nederland minder wordt als het ergens anders nog groter en beter kan.
Waarschuw beheerder
fuck id&t, hoop dat ze failliet gaan! Thunderdome laten ze helemaal zitten en de rest is ook een tering zooi. Neem nou de nieuwe thunderdome portal, bijna de helft werkt al meer dan een jaar niet. Q-dance daarin tegen doet het veel beter
 
Waarschuw beheerder
laten ze nou maar eens eerst de zaken in nl. goed voor elkaar hebben voordat ze uberhaupt over de grenzen gaan.
Waarschuw beheerder
de line-up van sensation white in duitsland is trouwens niet verkeerd :P beter dan hier in NL dat zeker :D

hawtin, väth, karotte :D
Waarschuw beheerder
tuurlijk is de line-up beter..die word net als in nederland met de jaren slechter..sensation 2000 blijft de beste sensation! en ook al is het leuk om alleen maar witte en zwarte mensen te zien..die hype is er nu wel af...verzin nu maar eens wat anders..onee....laat maar zitten...want dan krijgen we de dresscode hardrock/heavymetal :p
Waarschuw beheerder
Uitspraak van stardust (k) op maandag 10 juli 2006 om 11:06:
we de dresscode hardrock/heavymetal


:p sensation blackmetal :p
Waarschuw beheerder
id&t gaat er aan kapot..
 
Werkzaam bij Partyflock
Artiest {SHOWLIST artist 95048, 1189, 142628, 9507}
Waarschuw beheerder
donateur
De Duitse editie is tenminste wel interessant, lijkt op de eerste echte Sensation. Wat je daarna kreeg vond ik in iig niet zo interessant
 
Waarschuw beheerder
donateur
Ik zal dan nog meer een keer de moeite nemen...

(hoop dat de mensen dit het intreseert het wat aantrekt, omdat partyflock toch 2/3 voor mensen van de hardere stijl is)

Uitspraak van Rob-Edd op maandag 10 juli 2006 om 20:48:
id&t gaat er aan kapot..


ID&T is er idd achter gekomen dat een eigen blad een dure club en een radio station `too much` was. veel geld in gepompt en veel geld verloren. maar ze leren er wel van, het blad is op de schop gegaan en het station inmiddels verkocht bron ook MME Jaenet is niet meer in handen van ID&T bron ik ben van mening dat ze weer wat willen krimpen en zich alleen bezig willen houden met de feesten.

Uitspraak van Stefanovic b) op zaterdag 8 juli 2006 om 11:57:
Ik ben bang dat dat ten koste van de ID&T-feesten in NL zal gaan, omdat hun focus daar minder ligt..


Sensation doet het nog altijd erg goed in nederland zolang dat nog altijd binnen 1 dag uit verkocht raakt moeten ze daar gewoon mee doorgaan. natuurlijk moet ID&T `cashen` waar het kan, dance piekt de laatste jaren behoorlijk. het kan zo ineens afgelopen zijn. kijk naar bv de love parade die word ook kapot gemaakt door de overheid en als ze even later weer van start kunnen gaan is er niemand die zijn geld er in wil pompen. sensation de grens over, goed plan! maar houd nederlands als uitgangs punt (zoals men nu al doet met duitsland en belgie, eerst het thema in NL opvoeren en daarna pas elders) in nederlands valt weinig meer te pieken wij hebben alles al gezien.

Uitspraak van RikkieB op maandag 10 juli 2006 om 03:20:
de line-up van sensation white in duitsland is trouwens niet verkeerd


er zijn veel contracten in de dance wereld, carl cox staat wel op sensation in duitsland maar niet meer in NL maar dan wel in NL op feesten van UDC. dat soort dingen haalt gewoon de jeux eraf... duncan van id&t: "Ik denk dat het voor bepaalde live acts een gemiste kans is dat ze alleen maar en eeuwig en altijd op Mojo festivals staan te spelen. Laurent Garnier hebben we al dertig keer aangevraagd, maar heeft nog nooit bij ons gestaan." bron

Ik vind zeker dat ID&T het goed doet op het moment, misschien als je toen in hun schoenen gestaan had had je hetzelfde gedaan. lees bijv. dit interview eens over extrema. zo kan het ook he...

Zelf ga ik ook naar feesten van andere organisaties en ik moet zeggen dat die ook zeker van de hoed en de rand weten en super feestjes neer kunnen zetten. maar hier op PF word zoveel gezeken en gezanikt... neem eens de moeite om de goeie en mooie dingen na een feest hier te posten en niet alleen het slechte te ontouden...

Zo dat was het...

Greetz J-ROON
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van stardust (k) op maandag 10 juli 2006 om 11:06:
sensation 2000 blijft de beste


tiesto/judge jules/ sven(L)vath/carl cox::D:D(L)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 12 juli 2006 om 09:25:
Zelf ga ik ook naar feesten van andere organisaties en ik moet zeggen dat die ook zeker van de hoed en de rand weten en super feestjes neer kunnen zetten. maar hier op PF word zoveel gezeken en gezanikt... neem eens de moeite om de goeie en mooie dingen na een feest hier te posten en niet alleen het slechte te ontouden...


:yes: ben 't met je eens :yes:


Uitspraak van verwijderd op woensdag 12 juli 2006 om 09:25:
Zo dat was het...


Jij hebt je huiswerk wel gedaan voor vandaag (Y) :P
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op woensdag 12 juli 2006 om 09:59:
tiesto/judge jules/ svenvath/carl cox:


Zo´n line-up als deze krijg je tegen woordig niet meer bij elkaar...


Uitspraak van SEB@Z op woensdag 12 juli 2006 om 10:04:


Thanx
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 juli 2006 om 15:03:
Je kan een feest organiseren waarbij je zelf je boterham verdient (een eerlijk bedrag, geen zakkenvullen) en daarbij een bedrag overhoudt zodat je het volgende feest ook weer tot een succes kan maken. Dat is geen commerciële instelling aangezien je het om het feest en om de muziek gaat. Jouw liefde voor de muziek is dan de reden waarom je het feest zou geven.


:respect:
 
Waarschuw beheerder
@ j-roon.. top stukie verhaal (Y)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Thanx :D
Waarschuw beheerder
Wat wordt de dresscode dan.. dressed in wereldwhite?
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Boogiemonster op vrijdag 14 juli 2006 om 15:08:
Een hype die zich de afgelopen week over het internet verspreidde, was het internetfilmpje van de vechtpartij tijdens Sensation Black bij het optreden van Rob Gee. "Je mag m'n muziek klote vinden, prima, ga dan maar een biertje drinken of boe roepen. Fine. Maar met bier góóien en lollies smijten en me dan in mijn gezicht meppen... Ik bedoel, wat is dat voor iets? Ik moet er nu nog om lachen. Lóllies."

Gee is voornamelijk bekend vanwege zijn single uit de jaren negentig Ecstacy, You Got What I Need. Hij is dan ook een van de pioniers in gabberkringen. Hij heeft reeds op vele hardcore party's gedraaid, en was ook van plan dat te doen op Sensation Black in de Amsterdam ArenA. Maar Gee houdt zich liever niet vast aan één muziekstijl. Het plan was dat hij een volle show zou doen met gitaristen Billy Graziadei en Scott Roberts van Biohazard, 100 Demons-drummer Reesh en Sid Wilson van Slipknot achter de dj-booth. Metal en gabber, een combinatie die als geen ander kan werken, weet Gee. Maar tijdens Sensation zat niemand te wachten op Gee's experimenteerdrift.

"Net na het beeindigen van het nummer Adrenalize sprong iemand het podium op. Dit figuur was veel groter dan ik, was duidelijk onder invloed van drugs en had de blik van haat in zijn ogen. Hij sloeg me in mijn gezicht. Heel hard. Die jongen had kunnen doordraaien, dan is het toch niet zo gek dat mijn medebandleden er bovenop sprongen?" Gee legt het vanuit Amerika nog maar eens allemaal uit. Hij is zojuist begonnen aan een pre-meeting voor het organiseren van Sensation White in New York. "Wat hadden ze dan verwacht, ze kennen toch mijn stijl? Ze wisten dat ik geen kerstliedjes zou gaan spelen."

Geschrokken is hij zeker, maar spijt van zijn optreden of de daaropvolgende knokpartij heeft Gee niet. Evenmin vindt hij het gênant dat het bewuste filmpje nu overal te bezichtigen is, van Youtube tot Geenstijl. "Luister, wat wij deden, was een reactie op zijn agressie. Dat mijn naam nu vooral verbonden is aan dit incident en niet aan de muziek? Mijn fans weten waar ik voor sta. Die hoef ik niet te overtuigen. En daarbij geldt, er bestaat niet zoiets als slechte publiciteit. Hoe bizar dat dan ook mag klinken. Er zijn weer een paar mensen die mijn naam hebben leren kennen," legt Gee uit. Dat hem ook twijfelachtige koppen als "Artiesten tuigen bezoeker dancefeest in Amsterdam af" in marginale provinciekranten ten deel vallen, neemt hij dan maar voor lief.

Één van de oorzaken van de heftige reactie op de aanval noemt Gee de dood van Dimebag Darrel Abbott, gitarist van Damageplan (en ex-Pantera) die de dood vond tijdens een schietpartij op het podium, in 2004. "Toen deze gast bij ons tijdens Sensation Black op het podium sprong, had hij net zo goed een mes of een pistool bij zich kunnen hebben. Het schijnt dat hij tegen z'n vrienden heeft geroepen dat hij onze kutmuziek wel eens zou gaan stoppen, waarna hij aan de knoppen van het mengpaneel ging draaien en daarna het podium oprende. Wat bezielt je? Maar wij hielden ons vanaf het boe-geroep cool." Na het incident is de band zélf naar de politie gegaan om aangifte te doen. "We zijn ook echt niet door securitymedewerkers weggesleept."

De organisatie van Sensation Black, ID&T, en specifiek directeur Duncan Stutterheim, valt volgens Gee niets te verwijten. "Duncan is mijn vriend. Een vriend die je ophaalt van het vliegveld, zo'n vriend. Toen ik Duncans verklaring over het euvel las, voelde ik me gesteund. Ik zal altijd samen blijven werken met hem. We gaan met mijn organisatie L.A.F.U. (wat staat voor Look At Fucking Us, red.) Sensation White naar New York brengen. In augustus 2007 in Madison Square Garden zal Sensation White een feit in Amerika zijn."


en ga nu niet zeggen van past niet in topic
want dan moet je even het hele stuk lezen
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 12 juli 2006 om 09:25:
er zijn veel contracten in de dance wereld, carl cox staat wel op sensation in duitsland maar niet meer in NL maar dan wel in NL op feesten van UDC.


In de docu van id-t is het videogesprek te zien wat gevoerd word met de mensen in Duitsland. Hun willen graag Carl Cox, en hij probeerd ze ervanaf te praten omdat dat niet vernieuwend is.

Nee, ik heb niet het idee dat ze Cox erg graag zouden willen hebben op een nederlandse sensation.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op maandag 17 juli 2006 om 10:06:
en ga nu niet zeggen van past niet in topic
want dan moet je even het hele stuk lezenlaatste aanpassing 17 juli 2006 10:07


Past hoor ;) Mooi dat het incident nu een drijfveer lijkt voor Gee om sensation in de US te krijgen...

Uitspraak van verwijderd op maandag 17 juli 2006 om 12:21:
ze ervanaf te praten omdat dat niet vernieuwend is.


Is het ook niet maar sensation moet toch altijd wel 1 grote op de line up hebben...
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 17 juli 2006 om 13:02:
Is het ook niet maar sensation moet toch altijd wel 1 grote op de line up hebben...laatste aanpassing 17 juli 2006 13:03


ja dat wle maar niet ten koste van alles
 
Waarschuw beheerder
donateur
True True
 
Waarschuw beheerder
donateur
[img width=464 height=436]http://sensation-white.com/portal/images/stories/news/image-polen.jpg[/img]

Site:
http://www.sensation-white.com/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=60#9001;=en

wat zal het hier vet zijn als...
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 2 augustus 2006 om 21:45:
wat zal het hier vet zijn als...


dat lijk mij ook wel ja :D

Alleen zijn de prijzen daar nog hoger als hier in Nederland... in Polen kost een normaal kaartje min. 71euro en ik denk een VIP min. 124euro

Ik ben benieuwd hoe dat zich gaat uitpakken... het lijkt me eerder een grootschalig exclusief feestje dan een toegankelijk feest voor een gemiddelde Pool :/ Maar misschien zit ik er wel helemaal naast O:)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van SEB@Z op donderdag 3 augustus 2006 om 00:12:
Ik ben benieuwd hoe dat zich gaat uitpakken... het lijkt me eerder een grootschalig exclusief feestje dan een toegankelijk feest voor een gemiddelde Pool Maar misschien zit ik er wel helemaal naast


ja ik heb ook even de wisselkoers er naast gehouden en idd duurder dan in amsterdam.

prijzen in polen zijn de laaste jaren ernorm gestegen maar toch meer dan als in nederland
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Qapam op donderdag 3 augustus 2006 om 08:54:
prijzen in polen zijn de laaste jaren ernorm gestegen maar toch meer dan als in nederland


ja als de prijzen zo zijn gestegen kan het best kloppen dat t nu duurder is in NL al lijkt me dat best vreemd...

ik dacht juist dat er veel Polen naar NL kwamen om te werken :vaag: