donateur
Zou de doodstraf hier in Nederland ingevoerd moeten worden?
Wat zijn jullie argumenten hierover?
Ik ben zelf vóór de doodstraf.
Wat zijn jullie argumenten hierover?
Ik ben zelf vóór de doodstraf.
daardoor meer / zwaardere criminaliteit krijgt, zul je toch iets anders moeten bedenken.
in de praktijk werkt het dus voor geen meter als 75% terugvalt tot de criminaliteit, of wil jij dat een succesvol percentage noemen?
Ehh echt levenslang voor die lui?
Mijn zus is vermoord door haar eigen man hij moet in totaal 5 jaar zitten in een luxe hotel! Hij valt ons nog steeds lastig ook via internet en er wordt niets aan gedaan! Hij woonde bij ons om de hoek, zijn huis wordt nu verhuurd en binnenkort komt hij daar gewoon weer wonen! We kunnen niet verhuizen omdat het geld er simpelweg niet voor is!
Dat is de realiteit! Wij voelen ons zwaar bedrogen door het nederlands 'krom'systeem!
5 jaar zitten! Wij hebben levenslang!
vraag me af hoe darkskywise hierop wil antwoorden....
het gaat nu even niet alleen om de moorden
als t echt moord met voorbedachten rade is en geen doodslag is de straf natuurlijk achterlijk laag
Beter doodstraf dan levenslang..wat heb je er nou aan om de rest van je leven in de bak te zitten? Kost alleen een berg centen..
1. Veel zware criminelen zijn niet bang voor de dood en zien het niet als straf.
2. Doodstraf is niet goedkoper dan levenslang. Er zijn zelfs diverse aanwijzingen dat de hele procedure met alles erop en eraan vele malen zo duur is.
ik ben tegen de doodstraf . , behalve voor mensen die voor de doodstraf zijn , die moet je gelijk preventief executeren . . .
I did.
Maar jij komt alleen met "in Nederland is t héél anders"... zónder bewijs
(en punt 1 kan toch wel als algemeen bekend worden verondersteld neem ik aan, of ken jij geen zware criminelen? )
tuig zoals verkrachters en pedofielen
vind het ronduit belachelijk dat je daar in NL hooguit een taakstraf voor krijgt
proost hehe ik ga bier drinken
- Familie van dader. Als iemand straf verdient hoor je alleen die persoon te straffen en natuurlijk niet zijn/haar familie. Als je zo'n dader euthanasie verleent (meer is t eigenlijk niet) in plaats van gevangenisstraf pak je daar voornamelijk zijn/haar familie mee. (Hoezo bescherming van onschuldigen?)
Willekeur. Bij iemand van wie 100% zeker de schuld vaststaat zou de doodstraf worden opgelegd, bij iemand bij wie dit 99% vaststaat dus niet, terwijl deze persoon precies hetzelfde gedaan heeft (t is trwns nóg een een mooie reden om alle oogetuigen uit de weg te ruimen, daar kun je dus zelfs de doodstraf door ontlopen
Dit is een van de meest domme opmerkingen ooit
Mijn zusje is vermoord en ik heb daar onnoemelijk veel pijn en verdriet van! Die pijn zou ik de ouders en famillie van de dader nooit aan kunnen doen! Ik weet toch hoe het voelt? Dan zou ik hun kind ook laten vermoorden!
Dit is een van de meest domme opmerkingen ooit
Met de familie van de dader moet je GEEN rekening houden!
Dat wordt met de nabestaanden van het slachtoffer toch ook niet gedaan of wel soms.
Je kan mij niet meer vertellen dat een spuitje meer gaat kosten als levenlangs onderhouden wordne in een cel
Worden teveel films gekeken hier
Dat beweer ik ook niet. Wél dat er bij een complete doodstrafprocedure aardig wat meer komt kijken dan alleen "een spuitje" (iets dat voorstanders gemakshalve nog wel eens over het hoofd zien).
Omdat bij het opleggen van de doodstraf 100% zekerheid zou moeten zijn, zal het vaak neerkomen op de aan- of afwezigheid van ooggetuigen. Zou een moordenaar (die niets meer te verliezen heeft) die getuigen in leven laten als hij/zij daar mogelijk de doodstraf mee zou kunnen ontlopen? No way
Daarnaast moeten ze eens verplicht lezen hoe slachtoffers zich voelen.
jat bv wat eens in spanje niemand durft het daar,zo moet het hier ook...
Stel ik pleeg een bomaanslag 200doden...bla bla bla.....hup word ik de cel in gegooit,na 20jaar loop ik weer vrij rond