ik werd vandaag dus op pad gestuurd om zes uur lang te flyeren in Rotterdam centrum. ik vond het al raar dat we geen papieren van de opdrachtgever hadden meegekregen, maar goed, je krijgt een opdracht (personeel werven in opdracht van het ministerie van justitie) dus gaat ervan uit dat het wel goed zit en gaat gewoon netjes je werk staan doen. na 10 minuten kwam de eerste beveiligingsman naar m'n collega en mij toe, met de vraag of we een vergunning hadden. nee dus. en hij waarschuwde ons dat we een boete konden krijgen als er politie zou langskomen.
wij hadden zoiets van, "nou ja, dan is die boete voor de opdrachtgever of het uitzendbureau." ik heb al eens meegemaakt dat een opdrachtgever zo'n boete zelfs al had ingecalculeerd... dus we gingen gewoon door.
maar 10 minuten later kwam er wéér zo'n beveiligingsman naar ons toe die zei dat zowel wij, persoonlijk, op ónze naam, een boete konden krijgen, als het uitzendbureau... dus dat we maar beter konden uitkijken voor agenten, en er eigenlijk verstandiger aan deden om gewoon te stoppen.
dus wij stoppen inderdaad en proberen het 06-noodnummer van het uitzendbureau (in het weekend zijn ze natuurlijk niet open). dat noodnummer krijg je speciaal voor dit soort aangelegenheden, maar we kregen dus een voicemail
uiteindelijk, na een half uur allerlei nummers proberen, konden we één van de medewerkers van het uitzendbureau op zijn 06 bereiken (die gewoon weekend aan het vieren was, maar wat moesten we anders? die flyers wegpleuren en maar gewoon naar huis gaan?), en hij zou even navraag gaan doen. wij moesten intussen maar wachten, "even wat gaan drinken", tot hij zou terugbellen.
uiteindelijk kregen we anderhalf uur later een telefoontje van 'm. de opdrachtgever was schijnbaar al die tijd niet bereikbaar geweest. maar toen die eenmaal de telefoon op had genomen, had 'ie schijnbaar gezegd dat we wél door moesten gaan, en dat de boete gewoon het risico van ons en van het uitzendbureau was

dus wij zeggen, "sorry, maar dan doen we het niet..."
gelukkig was dat wel oke, maar we moesten maandag dan maar even onderhandelen of die twee uur wachten nog wel uitbetaald zouden krijgen
