De EU voert het rookverbod in verschillende landen in. Ons voorgegaan zijn onder andere Ierland en België. Nederlanders zijn, volgens het RIVM, qua kwantiteit gemiddelde rokers. Toch verzetten, meldt de NRC, Nederlanders zich het felst van alle Europeanen tegen het aankomende rookverbod. Dat, terwijl de EU ons er op wil wijzen dat roken de op een na grootste doodsoorzaak is, 40% van de zieke Europeanen sterft aan rookgerelateerde kankers, in heel Europa. Uit onderzoek van de Nederlandse Gezondheidsraad naar passief roken blijkt dat de kans op kanker 20 % hoger is door mee roken. In kleine afgesloten ruimtes is de concentratie van schadelijke stoffen hoog en, tevens uit onderzoek, brengt een schadelijker effect te weeg op menselijke cellen dan het passief roken in buitenlucht of open ruimte.
In Ierland, sinds 29 maart 2004 het rookverbod een feit, zijn er in 2007 driehonderd horeca gelegenheden gesloten. Daarentegen is het percentage rokers, volgens Office of Tobacco Control, gestegen en blijkt uit een recente analyse een stijging in de omzet van de tabaksindustrie in Ierland. Ja, gestegen, dat lees je goed. De Morgen, een Belgische krant, bericht 20 % afname te zien in de reserveringen na de ingang van het rookverbod. ‘’Het is het doemscenario voor de horeca gelegenheden in Nederland’’ zegt een een in de horeca werkzame klasgenoot van mij. Met deze uitspraak schaart hij zich achter de KHN, Koninklijk Horeca Nederland, want zij vrezen een voelbare daling in de omzet na de invoering van het rookverbod.
Deze kritiek is Minister Klink een doorn in het oog. Uit zijn bevindingen, naar aanleiding van een onlangs gehouden onderzoek, voorspelt hij geen sterke omzet daling. Toch blijven de positieve als negatieve effecten lastig toe te dichten aan de doorvoering van het rookverbod. Het is moeilijk aan te tonen of deze gevolgen direct of indirect te maken hebben met het, even berucht als geprezen, rookverbod.
Maar het rookverbod is niet alleen kommer en kwel. In Amerika is sinds het rookverbod, sinds 2003 van kracht, geen omzetdaling maar een stijging geconstateerd. Luk Joossens, van de stichting tegen kanker in België, concludeert: "In de landen met rookverbod zijn de verwachte negatieve economische gevolgen in de horecasector uitgebleven. In de landen zonder rookverbod is de realiteit dat vele niet-rokers rokerige bars en restaurants ontwijken. Rookvrije bars creëren een gezonde omgeving voor klanten en personeel."
De overheid, minister Klink en de Stivoro doen ons een rooskleurigere toekomst beloven en deze zomer volgt de vuur doop. Is er sprake van bagatalisatie of vormt Nederland daadwerkelijk de spreekwoordelijke uitzondering die de regel bevestigd? Een ding staat als ’n paal boven water: de doorvoering van het rookverbod is een feit en geen enkele horeca gelegenheid in Nederland ontkomt eraan.
To be or not to be: het rookverbod in de horeca
anoniem gepubliceerd op

659 opmerkingen
Horeca...
en de coffeshops dan?
Zullen ze der een blowcafe naast pleuren?
of wordt dat ook al verboden hahaha!
Uitspraak van fluffy spacemeisje op zondag 8 juni 2008 om 16:52:
dan kies ik toch mooi voor de kanker!
Nouja. zoiets wens je toch niemand toe, en al zeker jezelf niet neem ik aan!
laatste aanpassing
Kom maar op met dat rookverbod... heerlijk!!
Eindelijk van die stinkende kleren af, van die brandende ogen en die pijnlijk keel na een avondje stappen in een smog toko.
De horeca gaat het echt wel overleven... zij die inventief zijn tenminste!
Degene die nu al steen en been klagen dat ze het niet gaan redden gaan het ook niet redden... zij zien alleen maar bedreigingen en vergeten de nieuwe kansen!
En voor iedereen die wel aan zijn of haar kanker stikkies wil blijven zuigen, denk ook eens aan jullie mede mens! Ik zit niet te wachten op een gezwel in m'n longen omdat jij zo graag aan die troep moet zitten. Ik heb jarenlang consessies moeten doen en jullie gedrag maar moeten tolereren... nu is het jullie beurt!
RESPECT!!!! Rokers zijn zowat de grootste aso's die er zijn! Wij niet-rokers worden in het hele uitgaanscircuit - en daarbuiten - voortdurend verplicht in die vreselijke stank te zitten en ondertussen nog kankerverwekkende stoffen binnen te krijgen ook. Vervolgens stink je enorm. Echt vies. Ehhh ik bedoel gewoon GOOR! De frisse lucht is ver te zoeken. En het probleem is nog dat de rokers het zelf niet eens in de gaten hebben. Je merkt immers pas hoe vies het is als je zélf níet rookt.
Nu op naar het algehele rookverbod
Wij niet-rokers worden in het hele uitgaanscircuit - en daarbuiten - voortdurend verplicht in die vreselijke stank te zitten en ondertussen nog kankerverwekkende stoffen binnen te krijgen ook. Vervolgens stink je enorm. Echt vies.
Denk jij dat je in een rookvrij uitgaanscircuit niet meer stinkt. Ik denk dat die rookgeur dan nog het lekkerste is. Als die dan uiteindelijk verdwijnt ruikt het binnen naar zweet, bier en weet ik wat voor muffe geuren er nog meer zullen rondhangen.
+ Ik denk toch niet dat het rookverbod gaat werken. Als 1 iemand er schijt aan heeft hebben er meerdere schijt aan en staat binnen de kortste keren iedereen weer heerlijk te paffe en gaat Nederland waarschijnlijk een of ander schraal gedoogbeleid invoeren voor rokers.
nou nog ff en ze zeggen wat je allemaal niet meer mag nu begint het met roken dadelijk is het wat je eten moet en zo ga maar door nog ff en het is trafbaar buiten teroken
je word nu al door niet rokers aangesproken als je lekker buiten een paffie wil roken
de horica gaat er aan onder door de disco gaan sluiten allemaal teslecht voor je
de mensen zijn slim genoeg om na tedenken en zelf tebeslissen wat ze doen
je word nu al door niet rokers aangesproken als je lekker buiten een paffie wil roken
de horica gaat er aan onder door de disco gaan sluiten allemaal teslecht voor je
de mensen zijn slim genoeg om na tedenken en zelf tebeslissen wat ze doen
In de coffeeshops mag je dan alleen nog maar 'pure' blows roke, oftewel geen tabak.
Volgens de coffeeshop waar ik kom is het de bedoeling dat het personeel, wie gaat in een coffeeshop werken als men niet rookt, wordt het werkgedeelte afgesloten (lees aquarium).
Als men puur rookt, rookt een ander die niet blowt uiteindelijk ook passief mee.
Het is allemaal erg lastig en meer een luxe probleem, wat ik wel minder vind is dat de gemeente (ik heb het over mijn eigen gemeente) de kleine horecaondernemers, zover dat mogelijk is, niet de gelegenheid geven om voor de rook - en niet rokers een oplossing te vinden.
Moeilijk doen met regeltjes omtrent wel of niet het toestaan van verwarmde terassen met afdak, onduidelijke regels voor de horecaondernemer, deze aansprakelijk stellen voor evt overlast die de roker zou geven als deze buiten staan.
Wat ik wel heb begrepen dat in Engeland wat sinds vorig jaar een rookverbod heeft, de omzet wel degelijk is gedaald.
Was in een Londense club deze had voor de rokers een overdekte plek gecreërd, wel koud maar dat mag niet deren.
Je merkt immers pas hoe vies het is als je zélf níet rookt.
Dat geldt niet voor alle rokers, ben er zelf een, op het werk rook ik niet omdat ik niet naar een asbak wil ruiken vind
het alleen in een club, bar of een groot evenement toch wel een ander verhaal, tenslotte betalen rokers ook voor een kaartje.
Ik zal braaf naar buiten gaan om te roken vooropgesteld dat het aanwezig is.
donateur
tja, dubbel.. maar ik denk dat t wel went..
Een tijd geleden mochten we ook nog in de trein roken en dat zou ik nu ook smerig vinden..
Een tijd geleden mochten we ook nog in de trein roken en dat zou ik nu ook smerig vinden..
genoeg lokaties hebben al een apparte rookruimte dus no problemmo
belgie mag het al een tijdje niet. op I love techno werden gewoon nog peuken verkocht.
en jij bent gewoon een blij wijf met je kuthond hij is echt lelijk zo baasje zo hond heh
Beter zeg je gewoon nix
jah dat had ik ook al van andere gehoord lijkt me net wat ransiger dan die rook die we toch al gewend zijn.
en stel er gaan minder mensen dood aan kanker dan gaan ze wel ergens anders aan dood en mensen die langer leven kosten meer aan ziektekosten wij moeten ze onderhouden d.m.v. belastingen extra premie op de verzekering etc.
kort om dit is gewoon POEP
belgie mag het al een tijdje niet. op I love techno werden gewoon nog peuken verkocht.
Wordt genieten na 1 juli, lekker iedereen verraden die rookt En ze dan een nekslag zien krijgen van de uitsmijter
en jij bent gewoon een blij wijf met je kuthond hij is echt lelijk zo baasje zo hond heh
Beter zeg je gewoon nix
Ik rook zelf niet maar laatst waren we in ZAK.
De tering hee het enige wat je daar nu ruikt is bier,zweet en kots...
Damn beter mag iedereen gewoon weer roken daar
heb je geen last van in een discotheek maar diebier/zweet
en kotslucht dat ruik je egt gewoon de hele avond.
jah dat had ik ook al van andere gehoord lijkt me net wat ransiger dan die rook die we toch al gewend zijn.
en stel er gaan minder mensen dood aan kanker dan gaan ze wel ergens anders aan dood en mensen die langer leven kosten meer aan ziektekosten wij moeten ze onderhouden d.m.v. belastingen extra premie op de verzekering etc.
kort om dit is gewoon POEP
en de coffeshops dan?
De verkoopruimt word afgesloten met "glas of iets anders doorzichtgis" met een kleine open rand aan de onderkant.
Rokers zijn zowat de grootste aso's die er zijn!
Ik verbaas me er toch wel om hoe veel mensen er gewoon absoluut alleen maar aan zichzelf denken! Iedereen die niet rookt gewoon kanker toewensen? Waar gaat dit heen mensen....
Iemand met dat IQ zouden ze ook moeten verbieden....
das ongelovelijk....je sou is in een kroeg sijn.....dan staat de hele kroeg buite ff eentje roke.... of in de disco das tog gewoon 1 grote kutsooi....
Iemand met dat IQ zouden ze ook moeten verbieden....
laatste aanpassing
Ik heb ff een paar reacties geleze.. en heb me verbaasd over de domme uitspraken die er in voorkomen. Dat de rokers zichzelf gelukkig prijzen met het feit dat ze roken vind ik ook vrij apart. Geeft denk ik ook maar weer aan dat de aanzet tot roken begint bij het feit dat je vrienden waar je dan tegenop kijkt het ook doen.
Sommigen geven nu ook aan dat het echt super stoer is om te roken.. nou sorry mensen ik vind het een duidelijk teken van zwakte en dat je jezelf niet in bedwang kan houden. En als je leven alleen maar uit uitgaan en zuipen bestaat geeft t aan dat je verder niks beters te doen hebt.
Ik denk dat het wel gaat wennen.. en ik hoop het ook. Dan kunnen mensen die astmatisch zijn of een schijthekel aan roken hebben ook gewoon lekker op stap.
Je gaat toch op stap voor de gezelligheid? of doe je het alleen om te roken en te zuipen? Nou dan vind ik je echt een vet stoere kerel of meid hoor! (not)
Sommigen geven nu ook aan dat het echt super stoer is om te roken.. nou sorry mensen ik vind het een duidelijk teken van zwakte en dat je jezelf niet in bedwang kan houden. En als je leven alleen maar uit uitgaan en zuipen bestaat geeft t aan dat je verder niks beters te doen hebt.
Ik denk dat het wel gaat wennen.. en ik hoop het ook. Dan kunnen mensen die astmatisch zijn of een schijthekel aan roken hebben ook gewoon lekker op stap.
Je gaat toch op stap voor de gezelligheid? of doe je het alleen om te roken en te zuipen? Nou dan vind ik je echt een vet stoere kerel of meid hoor! (not)
mensen mogen zelf bepalen op ze in een rookruimte willen komen of niet... maar er moet ook zeker de gelegenheid zijn voor de niet rokers om ergens heen te gaan zonder die rook... ikzelf rook niet en zout fijn vinden geen last meer te hebbe in een discotheek van sigarettenrook enzo.. vaak zijn afzuigingen te slecht ofzo.. miss dat ze wel kenne regelen dat bepaalde zalen ofzo gebruikt kunne worden voor rokers....
Dit wordt volgens mij echt niet zo'n succes, ik was laatst op bassleader en ik kon geeneens merken dat er een rookverbod was (gelukkig).
hahahaha ja ben er zelf ook geweest op Bassleader met me vrouwke,
en we hadden t niet eens door int begin, we staan daar lekker te hakken, ieder met een peuk op ons lip, ,,, pas 1 uur later ofzo kwamen we erachter dat er 2 rookruimtes waren
dus daar ook maar ff gezellig bij gaan zitten,
maar verders ? tsjah straks met het nederlandse publiek op Q-dance feesten , hmm
dat word een lachertje
ik zie de toekomst zo :
bij de fouillering de sigaretten verstoppen, en de pillen zo in je broekzak en mee naar binnen
"Welcome to Holland"
dat je als kroeg baas / restaurant eigenaar in je eigen zaak, waar je je de tering betaalt, aan alles, ook nog eens een ander beslist of je in je eigen zaak mag roken, vind ik erg ver gaan .
maar jah rook verbod bezine prijzen die te erg zijn, we laten het allemaal maar toe
dit is pas een begin, het word in de loop van jaren nog veel erger hier,
we accepteren teveel van de overheid
maar jah rook verbod bezine prijzen die te erg zijn, we laten het allemaal maar toe
dit is pas een begin, het word in de loop van jaren nog veel erger hier,
we accepteren teveel van de overheid
laatste aanpassing
ik zie de toekomst zo :
bij de fouillering de sigaretten verstoppen, en de pillen zo in je broekzak en mee naar binnen
"Welcome to Holland"
Juist zoon gedachte kreeg ik ook al haha
hahaha
Ma ik vind het pure onzin man
als mensen willen roken gaat de overheid het verbieden
de grootste inkome van heel de wereld en hun gaan het verbiede
ben benieuwt hoe het er aan toe zal gaan dan
Uitspraak van <<wuppie>> wordPapa Wup
op dinsdag 24 juni 2008 om 01:08:
ik zie de toekomst zo :
bij de fouillering de sigaretten verstoppen, en de pillen zo in je broekzak en mee naar binnen
"Welcome to Holland"
Juist zoon gedachte kreeg ik ook al haha
Ma ik vind het pure onzin man
als mensen willen roken gaat de overheid het verbieden
de grootste inkome van heel de wereld en hun gaan het verbiede
ben benieuwt hoe het er aan toe zal gaan dan
Wij niet-rokers worden in het hele uitgaanscircuit - en daarbuiten - voortdurend verplicht in die vreselijke stank te zitten en ondertussen nog kankerverwekkende stoffen binnen te krijgen ook. Vervolgens stink je enorm. Echt vies. Ehhh ik bedoel gewoon GOOR! De frisse lucht is ver te zoeken. En het probleem is nog dat de rokers het zelf niet eens in de gaten hebben. Je merkt immers pas hoe vies het is als je zélf níet rookt.
Nu op naar het algehele rookverbod
Euhhh.... sorry hoor, maar verplicht??????
Volgens mij ben je toch echt vrijwillig aanwezig! Wil daar mee niet zeggen dat mensen die niet roken, maar thuis moeten blijven als ze het vies vinden, maar vind het een beetje raar om te zeggen dat je daar verplicht in de stank zit!
En denk idd dat als er zoiets als rookvrije en rook cafe's zijn, dat nog iedereen ( ook de niet rokers die het zo vies vinden ) in de rook cafe's zitten! Puur om de gezelligheid!
Bij het uitgaan en vooral als je wat alcoholische drankjes op hebt hoort nu eenmaal roken! Zelfs voor de niet rokers moet dit een volkomen normaal beeld zijn!
Denk dat er best veel mensen nu gewoon lekker thuis blijven zitten met een groepje! En dat er veel geluidsoverlast bij komt van al die mensen die buiten staan te roken! Hoe dan ook denk dat het voor de horeca geen gunstige gevolgen heeft!
Voor mezelf persoonlijk wordt stappen op deze manier ook zeker minder aantrekkelijk! Zal er niet om thuis blijven als ik echt ergens graag heen wil! Maar toch... Hoop gewoon dat er alternatieven zijn voor de rokers...
En als laatste: Wat als Nederland inderdaad massaal stopt.....
Als of de regering dat graag wil... Haha, laat me niet lachen!
Ze zijn maar al te blij met al dat geld wat binnen stroomt door de tabaksverkoop!
Als dat geldboompje er niet meer is, zullen inderdaad andere dingen ( zoals alcohol, denk ik ) ontzettend veel duurder worden, terwijl dat al alles behalve goedkoop is!
Als dat zou gebeuren is dus gewoon heel Nederland de dupe, of je nu rookt of niet.....
laatste aanpassing
Euhhh.... sorry hoor, maar verplicht??????
Volgens mij ben je toch echt vrijwillig aanwezig! Wil daar mee niet zeggen dat mensen die niet roken, maar thuis moeten blijven als ze het vies vinden, maar vind het een beetje raar om te zeggen dat je daar verplicht in de stank zit!
En denk idd dat als er zoiets als rookvrije en rook cafe's zijn, dat nog iedereen ( ook de niet rokers die het zo vies vinden ) in de rook cafe's zitten! Puur om de gezelligheid!
Bij het uitgaan en vooral als je wat alcoholische drankjes op hebt hoort nu eenmaal roken! Zelfs voor de niet rokers moet dit een volkomen normaal beeld zijn!
Denk dat er best veel mensen nu gewoon lekker thuis blijven zitten met een groepje! En dat er veel geluidsoverlast bij komt van al die mensen die buiten staan te roken! Hoe dan ook denk dat het voor de horeca geen gunstige gevolgen heeft!
Voor mezelf persoonlijk wordt stappen op deze manier ook zeker minder aantrekkelijk! Zal er niet om thuis blijven als ik echt ergens graag heen wil! Maar toch... Hoop gewoon dat er alternatieven zijn voor de rokers...
En als laatste: Wat als Nederland inderdaad massaal stopt.....
Als of de regering dat graag wil... Haha, laat me niet lachen!
Ze zijn maar al te blij met al dat geld wat binnen stroomt door de tabaksverkoop!
Als dat geldboompje er niet meer is, zullen inderdaad andere dingen ( zoals alcohol, denk ik ) ontzettend veel duurder worden, terwijl dat al alles behalve goedkoop is!
Als dat zou gebeuren is dus gewoon heel Nederland de dupe, of je nu rookt of niet.....
tering...
maar goed.. laten we met ze alle gewoon vies fanatiek gaan stoppen met roken, zuipen, auto rijden en dan met ze alle strx 6 euro voor een mars of een snicker gaan betalen
laatste aanpassing























