Partyflock
 

Verslag van ROCKIT Open Air, 26 juli 2008

door , gepubliceerd op
Waar we drie jaar geleden voor hebben gewaarschuwd is jammer genoeg nu al uitgekomen. Rockit open air was in het verleden een leuk intiem buitenfeest. Rockit open air ging echter als een Rockit en het aantal bezoekers steeg de laatste jaren. Het belang van de organisatie is om natuurlijk zo veel mogelijk geld te verdienen (wat hun goed recht is). Echter zijn ze daarbij 1 klein puntje vergeten.

Het belang van de klant (lees de bezoeker). Je mag heus met trots vermelden in je nieuwsberichten, dat het festival terrein is uitgebreid naar 15.000 bezoekers. Echter zorg ervoor dat je organisatie dat dus ook aan kan. Afgelopen zaterdag is maar weer gebleken dat tien toegangspoortjes echt te weinig is:yes: . En als mensen vanaf 13 uur met een buitentemperatuur van +/- 28 graden meer dan 1½ uur in de rij staan dan is er inderdaad een kleine kans dat er achterelkaar mensen van hun stokje gaan.

Maar ja, je moet er als organisator maar opkomen om water uit te delen in de lange wachtrijen.

Maar we kwamen natuurlijk voor? De muziek. Door het korte oponthoud wat we bij de ingang hadden opgelopen kon ik de set van 16 Bit Lolita's mooi op mijn dikke buik schrijven. Ik heb me voor de rest goed vermaakt bij de 365 stage! De muziek was ruim voldoende en vind persoonlijk een leuk regenbuitje meer sfeer brengen als een rookmachine.

Dat later op de avond door het slechte weer bepaalde buitenpodiums werden geloten is natuurlijk jammer, maar kon ik wel begrijpen gezien de weersomstandigheden.

Ik hoop dat de organisatie voor volgend jaar met trots kan vermelden dat dan niet alleen het festivalterrein er klaar voor is maar ook zijzelf om de 15.000 bezoekers te kunnen ontvangen. Het geschatte omzet verlies van 20.000 eurotjes wat men dit jaar gewoon meer dan een uur buiten heeft laten staan, kunnen ze dan gewoon in hun zak steken.

Neem, U leermomenten hiervan en misschien tot volgend jaar!

Tot dance! :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

21 opmerkingen

Artiest {SHOWLIST artist 58712, 46661}
Zo is dat :) toch was dit mijn eerste en laatste keer denk ik
 
geschat verlies van 20.000? Hoe kom je daarbij? Ze hadden praktisch uitverkocht, drank was nou niet bepaald cheap, zelfs voor de plees moest je betalen, poncho's niet gratis, eten duur (10 euro voor een bord met aziatische troep) en de aankleding was echt te makkelijk! Waarom zouden ze verlies geleden hebben?
Als gemiddeld genomen 3000 personen meer dan een uur voor het hek staan en dus niet op het terrein hun zwaar verdiende centjes aan het uitgeven zijn, dan kom je al snel bij de 20.000 eurotjes.

Dus geen verlies maar noem het dan maar gemiste inkomsten.
laatste aanpassing
 
Uitspraak van verwijderd op zondag 27 juli 2008 om 11:43:
(10 euro voor een bord met aziatische troep)


dat was toch wel t dieptepunt ja
 
Uitspraak van :bounce: Don Leo :bounce: op zondag 27 juli 2008 om 11:47:
Als gemiddeld genomen 3000 personen meer dan een uur voor het hek staan en dus niet op het terrein hun zwaar verdiende centjes aan het uitgeven zijn, dan kom je al snel bij de 20.000 eurotjes.

Dus geen verlies maar noem het dan maar gemiste inkomsten.


okee, daar kan ik inkomen. Het was inderdaad niet al te slim aangepakt
Uitspraak van verwijderd op zondag 27 juli 2008 om 11:43:
zelfs voor de plees moest je betalen


Serieus??? hahaha niemand zien staan daar eigenlijk.. maar was er ook pas vanaf 17 uur.. misschien dat ze de hoop al hadden opgegeven ivm het mooie weer..

Maarja, parkeren was voor ons ook gratis omdat de parkeerwachters in een busje gingen schuilen voor de regen :D!

Verder kort verslag.. jammer dat je niet erg inhoudelijk bent ingegaan op het feest zelf.. daarmee bedoel ik dus sfeer en muziek mee oa. Ik begrijp ook wel je 'frustraties', daar niet van.. ;)
 
Uitspraak van []V[] op zondag 27 juli 2008 om 12:39:
daarmee bedoel ik dus sfeer en muziek mee


sfeer was leuk, gezellig, nix op aan te merken
Muziek was niet bijzonder goed. Heb nix gehoord waarvan ik had: dit setje wil ik nog eens terug luisteren!
De organisatie heeft dit jaar wel wat steekjes laten vallen. Waarom niet gewoon gatis naar het toillet zoals op bijna alle andere festivals.
Barpersoneel was wel erg relaxed, snel geholpen en niet moeilijk doen als je een muntje of drie te weinig gaf, haha!
Line up was bijzonder goed.
De DJ's hebben veel goed gemaakt ondanks het weer, toppie, vooral Sasha was wel de man!!! Damn!
Uitspraak van Robotnic op zondag 27 juli 2008 om 12:46:
Waarom niet gewoon gatis naar het toillet zoals op bijna alle andere festivals.


Ik had eigenlijk het idee dat het wel gratis was, dat je moest betalen is mij een beetje ontgaan :P
Ik ben op Rockit Open Air in 2006&2007 geweest. Vond het altijd wel één van de beste/gezelligste festivals van het jaar.. vooral de editie van 2006..wat een GE-WEL-DIG feestje zeg!(L) Ik vind het een leuke en intime locatie, er hing ook altijd een gezellig&intiem sfeertje...! Super veel bekenden altijd op Rockit en natuurlijk ook veel muzikale hoogtepunten met o.a. het setje van Alex Under in 2006 (L) Ik kon er dit jaar helaaas niet bij zijn :(:( baalde er enorm van maar als ik zo de verhalen van mijn vrienden hoor heb ik niet heel veel gemist! Moet ik hier nou blij mee zijn of niet? Ik vond Rockit altijd zo'n leuk feestje maar Rockit is dus geen Rockit meer zoals het voor mij geweest is :S :( Laat ik dus maar een jaar wachten om te kijken wat we over Rockit 2009 kunnen zeggen :) Nu in ieder geval op naar het volgende feestje Welcome To The Future wat vorig jaar echt super leuke festival was =) en hopelijk dit jaar weer :) ook organisatorisch gezien dan! Maar leuk maak je een feestje tenslotte zelf!
laatste aanpassing
een leuk regenbuitje meer sfeer brengen als een rookmachine.


daar was het dan wel goed voor ... want de 'sfeer' was ver te zoeken ... tamme bedoeling!
Vorig jaar vondt ik het al een slecht feest,daarom dit jaar echt niet meer gegaan!
En gelukkig maar als ik het allemaal zo lees!!
1,5 uur in de rij, je favo dj missen, kaartje duurder dan vorig jaar - toen je wel binnen 5 minuten naar binnen liep, betaalde wc's en ook nog eens betalen voor poncho's wat een dikke onzin! en als dan het weer mee zat dan viel het allemaal wel mee, maar nu dat de organisatie niet echt voorbereid was op 5000 bezoekers meer vond ik het geen geslaagd feestje.. balen. Bij het grootschaliger worden van een festival gaat het vaak mis, heel heel jammer.. ik hoop dat welcome to the future lekker hetzelfde is als vorig jaar. Rock-it is voor mij in ieder geval verleden tijd!
ga dan ook naar pleasure island.! dat was de bom dit jaar! zooo leuk!
Rockit was top!
alleen kon de organisatie het aantal bezoekers niet aan..
laat ik niet beginnen over de wachtrijen want daaar zijn we het wel overeens denk ik?!
Ik stond tijdens de zet van Hardsoul lekker los te gaan!
Maar in 1 uur tijd waren er 4 rellen!
na de eerste keer zou je tog verwachten dat de secrity zou blijven.. nee hoor die ginge weer weg en de 2e en 3e keer durfden ze niet eens meer te komen..
bij de 4e keer en het eind van de geweldige set van Hardsoul kwamen er in ene profi-security lui.. die zelf ook strak stonden van de anna-bola!
beetje jammer dat zo'n top feest als rockit in duigen viel en niet eens door de regen..
organisatie FCA leer hier van en dan kan de editie van 2009 weer super zijn!
als dat door kan gaan?
je weet nooit wat de omwonenden weer voor acties ondernemen..
miss. willen ze nu wel een eigen schip voor op de plas?

met hun eigen ingang poort!
triest!!!
ze hadden al een kaartje gekregen, dan zeg ik op mijn beurt ACHTERAANSLUITEN!!!
Uitspraak van Youri Gellar op maandag 28 juli 2008 om 01:06:
Maar in 1 uur tijd waren er 4 rellen!
na de eerste keer zou je tog verwachten dat de secrity zou blijven.. nee hoor die ginge weer weg en de 2e en 3e keer durfden ze niet eens meer te komen..


Gewoon te weinig beveiligers die flexibel ingezet konden worden, daardoor was het onmogelijk om bij alle vechtpartijen tegelijk te zijn. Zeker als een aantal hooli's van verschillende clubs zich gaan roeren
Ik was om kwart voor 12 aanwezig bij Rockit en stond om tien voor 12 binnen. Geen problemen gehad met binnenkomen. Het lijkt wel of tegenwoordig iedereen pas na twee uur komt... Ik stond tegen die tijd al flink te rocken bij de Wighnomy Brothers. Voor mij was rockit dit jaar wederom het festival van het jaar! Geen enkel moment een "zoekgevoel" gehad, wat ik wel had bij bijv. Awake Fest. Dat was voor de echte liefhebber veeeeeel te massaal. Hier eindelijk weer intimiteit. Wel moet ik toegeven dat dat bij de Mainstage minder te voelen was dan in bijv. de Static-tent. Muzikaal gezien was het lekker, de sfeer was super en de mensen erg gezellig! Zelfs de regenbui kon deze prachtige bui niet verpesten! Alle negatieve aspecten van hierboven heb ik niet meegekregen, volgend jaar rocken we hem weer op Rockit Open Air, en dan ben ik gewoon weer op tijd aanwezig, dus geen rijen voor de deur ;)
pff NOu ik heb ook inderdaad lang in de rij gestaan! een goed verslag was het !!!
erg jammer van het weer alleen... en veeel te weinig tenten waar je kon schuilen!
De beste en leukste Rockit Open Air was en is nog steeds de 1e editie
laten ze het als je blieft weer wat kleiner doen. uiteindelijk heb ik me prima vermaakt, maar moest wel ff omschakelen na 2 uur wachten in de rij.
linkt heel schraaal, via de ticketonline kon je zo naar de paylogic hokjes lopen;)