Partyflock
 
Forumonderwerp · 715797
1 volger · 2916x bekeken
 
Waarschuw beheerder
donateur
Wie van jullie is vegetarisch? Waarom wel of geen vlees/vis eten?
Waarschuw beheerder
Wij eten thuis sowieso niet iedere dag vlees, en veel minder dan wat ik soms bij andere mensen zie. meer behoefte aan vlees heb ik ook niet, het liefst zou ik geen vlees meer eten, maar ik vind sommige dingen wel erg lekker!
Zolang je maar niet goed kan zien wat het is geweest, kan ik het goed naar binnen krijgen, gehaktballen of kipfilet bijv :D maar spareribs gaan er niet in.. ieeeeeh
 
Waarschuw beheerder
donateur
Dus eigenlijk alles met bot kan je niet zo goed verdragen Dam?

Een heleboel mensen hebben dat lees ik hier...zodra ze er een associatie van een lichaamsdeel van het dier bij hebben vinden ze t vies!
Waarschuw beheerder
niet vies... zielig.. dan kan ik het gewoon niet eten, want dan moet ik teveel denken aan wat het is geweest.
Waarschuw beheerder
donateur
Ooit van scharreleieren gehoord??


ja, je hebt gelijk, ik was iets te hard op dreef
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
Tja veganisme gaat wel wat ver. Maar dat hoeft niet superongezond te zijn denk ik hoor, al is gezond anders. Wij mensen zijn van nature vleeseters volgens mij. Op zich heb je trouwens geen melk nodig (wel als baby). En je hebt allerlei vervangers.

En scharreleieren zijn wel oke. Bijan alles is volgens mij scharrelei nu :)
Waarschuw beheerder
Helaas Roadrunner, scharreleieren zijn nog toegestaan tot 2012. :(

Het was eerst verboden, maar das weer teruggedraait, en nu dus uitgesteld.

Overigens, ookal koop je alleen maar scharreleieren, je eet toch wel legbatterij-eieren.
Fabrikanten van koekjes en mayonaise en restaurants gebruiken namelijk wel legbatterijkippen eieren.


Uitloopeieren en biologische eieren zijn eigenlijk het allerbeste, want dan mogen de kippen ook naar buiten, maar dat gebruik ik zelf ook niet altijd hoor!


*edit: kijk eens op www.legbatterij.nl
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
ik ben al 9 jaar vegetarisch en toen gewordu na het zien van een slachting van een varken (op tv). K mis het echt niet. k ga later ook geen vlees klaar make voor mijn vriend :D haha
Waarschuw beheerder
donateur
Uitloopeieren en biologische eieren zijn eigenlijk het allerbeste, want dan mogen de kippen ook naar buiten, maar dat gebruik ik zelf ook niet altijd hoor!


Ikke wel :bloos:
Mijn pa heeft een bio-reform zaak. Daar liggen alleen die eieren.

Dus ook biologische mayo in huis.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
kun je dit uitleggen? ik eet wel vlees ja, maar ik doe ook niet net alsof het geen beest is


Nogmaals: ik doe ook niet alsof het geen beest is. Ik krijg het simpelweg gewoon niet door mijn keel als ik geconfronteerd wordt met bloederige pezen, spiertjes en vet. IK LUST HET GEWOON NIET!!!!!!!!!!!
Heeft er dus niks mee te maken dat ik het niet eet omdat ik het bijvoorbeeld zielig zou vinden oid. Want dan zou het idd hypocriet zijn ja.
Waarschuw beheerder
donateur
Ik hou wel van een lekker stukje vlees, kip :kwijl:
Waarschuw beheerder
donateur
to 4maaike4: oke :respect:
 
Waarschuw beheerder
Jup, ik ben vegetariër, waarom. Moet kotsen van vlees :O Maar ga van heel veel eten over m'n nek. Ben nogal kieskeurig met eten :$
 
Waarschuw beheerder
Mm Het liefst zou ik nog een kip zelf zn nek omdraaien en plukken :)
Weet je tenmisnte wat je eet.
Ik vreet ook wel pillen,weet je ook nie wat er in zit.
Ik eet ook wel kip of ander vlees,ik vind dat je dat gewoon moet eten,Hoort erbij:D
Wil je het niet? dan eet je toch lekker niks heb ik meer
 
Waarschuw beheerder
vegetarier omdat het niet nodigis om vlees te eten
 
Waarschuw beheerder
donateur
euh dan ben ik half vegetarisch???

ik mag de helft van de vleessoorten niet.. en ik eet zowiezo weinig vlees
en vis eet ik ook weinig.. maar niet omdat ik het zielig vind ofzo, tis gewoon lekker op zn tijd
 
Waarschuw beheerder
donateur
Ja dan ben jij half-vegetarisch :D
Waarschuw beheerder
donateur
Totaal niet vegetarisch.
Geef mij maar een lekker biefstukje O:)
 
Waarschuw beheerder
kan niej zonder vlees:d
anders hoef je net zo goed niej aan krachtraining te doen..
vlees is zowat ut belangrijkste!!!!
 
Waarschuw beheerder
ik ben ook vegetarisch..:D
we moesten op school een stuk vlees uitbenen:| en sinds ik dat gesien heb dacht ik steeds als er vlees op me bord lag aan een dier..
tOen heb ik besloten om vegetarisch te worden:D
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Vegetariers? Wat is dan dan? :/

Inge
Waarschuw beheerder
Ik eet heel vaak vegetarisch en als ik vlees eet koop ik biologisch vlees bij Appie, dan weet ik zeker dat het beest een redelijk goed leven heeft gehad en dat er minder rotzooi in zit! het is wel duur :(
 
Waarschuw beheerder
wel vis wel vlees ...

ben een geboren carnivoor :[
Waarschuw beheerder
donateur
Vegetariers? Wat is dan dan?


Vegetariers zijn mensen die door welke reden dan ook, liever geen vlees eten.

Snap je ? ;)
 
Waarschuw beheerder
donateur
En liever geen vis meer eten ;):p
 
Waarschuw beheerder
donateur
ik eet alleen nog scharrel vlees/eieren
Waarschuw beheerder
donateur
En liever geen vis meer eten


Is ook vlees ;)
 
Waarschuw beheerder
Mijn zusje is vegetarisch, ik vind het maar lastig.
Altijd maar rekening houden met het eten.
Net of je niet eens zin hebt in iets van de frituur ofzow.

Veel vlees eet ik ook niet.
Ja zo gaat de voedselketen nou eenmaal denk ik dan maar, het is misschien wel zielig voor die dieren maar ik vind een biefstukje gewoon te lekker om niet te eten .

IEDER zijn eigen mening he ! :d
Waarschuw beheerder
donateur
Voor de frituur heb je ook vegetarische dingen hoor! :)
 
Waarschuw beheerder
Ja oke maar als je van te voren dingen van mc drec enzow lekker vindt, dan kan je me niet wijs maken dat je het in een keer niet meer hoeft.
Waarschuw beheerder
ik ben niet vegetarisch
Waarschuw beheerder
Ik was vroeger echt gek op kroketten, frikandellen enzo.

Maar nu denk ik, boeiend, het is maar eten, en die 2 minuten plezier die je er aan beleeft is het me niet waard.

Ik mis het totaal niet.
 
Waarschuw beheerder
Ik ben al vanaf me 7e vegetarisch
Waarschuw beheerder
Ik ben nie vegetarisch maar eet ook nie veel vlees ofzo.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Als je maar de juiste stoffen binnen krijgt kun je best zonder vlees door het leven denk ik. Alleen zelf heb ik weer genoten van de pasta, met gehakt (een geen vega-gehakt ;))

Ik kan het wel waarderen als mensen uit overtuiging vanaf jonge leeftijd geen vlees/vis meer eten. Tis dus niet mijn overtuiging maar van anderen kan ik het prima hebben :yes:
Waarschuw beheerder
donateur
Hmmmmm kroket. :p

[img cacheid=0005c44b000f20cb933515741a006ff3e5]http://www.nrc.nl/W2/Lab/Profiel/Vlees/kroket.gif[/img]
Waarschuw beheerder
donateur
Of een frikandel speciaal. :p

[img cacheid=00033ad500141f9212d2efc01a006ff3f7]http://www.nrc.nl/W2/Lab/Profiel/Vlees/frikadel.gif[/img]
 
Waarschuw beheerder
donateur
Khoef spontaan geen frikandellen en kroketten meer

LOL
Waarschuw beheerder
donateur
Ach, je proeft het niet ;p
Waarschuw beheerder
donateur
frikadel en kroket zijn heerlijk, mensen gaan nu meteen weer piepen omdat ze horen wat er in zit
Waarschuw beheerder
Ik ben zo ong. vanaf m'n 13de vegetarisch,das al zo'n 6jaar........Ik heb vanaf m'n 12de al moeite met vlees eten aangezien ik geen vlees maar een dier als t ware op m'n bord zag liggen.Vanaf dat moment eet ik dus ook de juiste vervangers......
eieren eet ik alleen als ze scharrel/bio zijn.
Ik let sinds een jaar ook bewust bij aankopen van schoonheidsprodukten etc of ze dierproefvrij zijn,ik voel me toch btr als ik me tanden poets of als ik m'n haar was met een product dat niet op dieren is getest
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Ik eet geen vlees en gevogelte, wel vis. Ik vind vlees gewoon niet echt lekker. Vis vind ik wel errug lekker.

Ik ben in principe ook wel tegen de bio-industrie, maar dat is niet de hoofdreden dat ik geen vlees en gevogelte eet. Ik vind dan namelijk eigenlijk dat je je jezelf van de markt afhaalt door geen vlees en gevogelte meer te eten, dat je dan beter over kunt stappen op biologisch vlees/gevogelte. Als je dat collectief doet is het voor ondernemers lucratiever om biologisch vlees/gevogelte te gaan produceren i.p.v. bio-vlees/gevogelte en ik zou graag zien dat het die kant op zou gaan.
Nu zegt iedereen dan tegen mij dat er niet voorzien kan worden in de behoeften van de gehele bevolking in verband met ruimte- en tijdgebrek. Mensen eten echter veel meer vlees dan nodig is. Een mens heeft voor de voedingsstoffen maar één a twee keer per week vlees nodig. Dus niet iedere ochtend en middag op de boterham, 's avonds bij de borrel en bij het diner. Als iedereen zo zou gaan leven zou volgens mij enkel nog biologische veeteelt al een stuk beter mogelijk zijn.

Ik eet dan ook maar twee keer in de week vis. Ik zou graag vis eten die ook daadwerkelijk in zee is gevangen met diervriendelijke methoden. Veel vis wordt namelijk gekweekt en zwemmen ook met veel te veel in veel te kleine ruimte. Ook is er veel sprake van overbevissing waardoor vissoorten uitsterven, danwel helemaal, danwel in bepaalde gebieden. Ik heb echter nog niet echt de moeite gedaan om te onderzoeken hoe je kunt weten waar je visje vandaan komt.

Wat middelen die dieren in krijgen gespoten en die dus in je vlees zitten betreft, tja, da's jammer, maar groenten worden ook met van alles en nog wat ingespoten, dus... rotzooi krijg je toch binnen. Nu kun je dan voor biologische groenten kiezen, maar daar zitten ook geen bestrijdingsmiddelen op. Die bestrijdingsmiddelen zijn tegen ziekten die in groenten kunnen zitten, dus die ziekten krijg je met biologische groenten wel binnen. Dat is wat mij betreft is het dan kiezen tussen twee kwaden en dan kies ik wat het beste is voor mijn portemonnaie.

Ik hou me er ook eigenlijk liever op macroniveau mee bezig, dan op microniveau. Als ik me er op microniveau veel mee bezig zou gaan houden zou ik me zo druk maken om alles wat je in je leven tegen komt, dat ik niet meer zou kunnen genieten van mijn leven.
Waarschuw beheerder
Ik eet geen dieren! Uit principe, dat vind ik zielig!
 
Waarschuw beheerder
donateur
***mensen gaan nu meteen weer piepen omdat ze horen wat er in zit

Haha, nou dat valt ook wel weer mee ;) Vanoichtend hoorde ik over de afkomst van de frikandel. t Heette eerst frikadel en er waren er twee die dat hadden uitgevonden door een gehaktbal plat te slaan. Wel geinig verhaal :)
Waarschuw beheerder
donateur
Nou, zonder vlees kan ik net zo goed stoppen met trainen. Vlees en vis zijn toch wel de voornaamste eiwittenbron...
 
Waarschuw beheerder
Ik eet geen vlees, vis en gevogelte (en geen gelatine), omdat het absoluut niet nodig is, je zat vervangers hebt, het is gewoon zielig, de manier waarop en het is onzin om een beest te kweken om het vet te mesten en later weer te slachten. Alsof een koe een mens opeet als ie honger heeft!
In vleesvervangers (loop eens bij AH binnen, je hebt zelfs vegetarische vleeswaren en shoarma) zitten in 99% van de gevallen extra eiwitten en vitamine B, omdat je die vaak mist uit vlees.
Je hebt zelfs speciale voedingssupplementen voor vegetariërs met alle vitamines en mineralen extra hoog gedoseerd voor bv vitamine B en eiwitten, dus je mist niets.

En qua uit eten gaan is het ook totaal niet moeilijk, elk zichzelf respecterend restaurant heeft minimaal 1 vegetarische schotel, en als je erom vraagt en aangeeft wat je wel en niet eet kunnen ze altijd wat voor je in elkaat zetten.

En over die wol: een schaap moet zijn wol kwijt, anders heeft ie het 's zomers bloedheet.
Als je een beetje goede honing neemt is het helemaal niet in gevangenschap gemaakt door die bijen.
Eieren: Biologische eieren, die kipjes zitten in de wei heel vaak, iig hier: http://www.adopteereenkip.nl/
 
Waarschuw beheerder
tja... persoonlijk moet ik er niet aan denken om mijn vlees te laten liggen...
maarja... ik begrijp wel dat er mensen zijn die het liever niet doen....
maar ik KAN echt niet zonder!!!
 
Waarschuw beheerder
donateur
Tzou goed kunnen zijn dat het daarheen gaat met biologisch vlees, eieren en zo
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
ik ben niet vegetarisch. Eet gewoon vlees en andere producten. Zitten ook de belangrijkste eiwitten in en daarnaast ik vind dat vega spul niet zo smaakvol :S sorry