whahahah goed man

..
nou hier is mijn creatie dus kom maar op dames
Zalmtartaartje met lavendelroom
300 gr. zalm, verse
100 gr. zalm, gerookte
0.5 citroensap
3 el. bieslook, verse, gehakte
1.5 dl. maïsolie
1 eierdooier
0.5 dl. lavendel-edik
1 el. lavendelblaadjes, verse, fijngehakte
1 dl. slagroom
100 gr. frisée
6 tl. kaviaar
1 bakje sterrenkers
2 el. kappertjes
100 gr. garnaal, Hollandse
1 mespunt peper
2 mespunten zout
Peper, gedroogde, versgemalen
Pureer voor het tartaartje de verse zalm in de keukenmachine (niet te fijn) en meng er het sap van de citroen, de helft van het zout en bieslook door. Plaats de gepureerde zalm minimaal 3 uur in de koelkast om te marineren.
Maak de lavendelroom door een mayonaise te maken van olie en eierdooier. Let er op dat u een vers ei gebruikt en dat de olie en de dooier op dezelfde temperatuur zijn. De kunst van mayonaise maken is geduld: laat de olie in een dun straaltje bij de dooier vloeien terwijl u met de handmixer op de hoogste stand klopt. Voeg de edik, peper, zout en lavendelblaadjes toe.
Verdeel de zalmtartaar in porties. Snijd de gerookte zalm in repen van circa 3 centimeter, vouw deze om de zalm heen en modelleer met een mes de zalm als een tartaartje. Leg op elk bord in het midden wat frisee, hierop het tartaartje en bestrooi met wat vers gemalen peper. Leg een theelepeltje kaviaar op de zalm en garneer het bord met cressonnette, kappertjes en garnalen. Giet de lavendelroom rond het tartaartje.
en klaar is kees .. opzich makkelijk tedoen , tis wel ff werk maar tis wel lekker
