Hmm geen idee eigenlijk, zou het aan m'n moeder vragen die komt uit een overwegend Islamitisch dorp uit het noorden van India genaamd Qadian (en is daar ook naar school gegaan).
Ik ben zelf dan ook in Nederland geboren nadat mn ouders hier al waren en ben enkel hier naar school geweest btw.
Je klinkt als Pim's erfgenaam. Wou ook alles verwijderen wat hem persoonlijk niet aanstond. But I'm here 2 stay. Get used 2 it. ps. Je bent uitgeluld. Nare inborst of niet..
Voornamelijk Islamitisch, maar ook Sikhs zie ik en de Ahmadiyya splintergroepering.
Interessant, dat wist ik niet.. de stichter van de Ahmadiyya stroming komt uit Qadian.
Dat iemand in jouw straatje lult maakt hem niet slimmer, maar het is wel een GENIALE LOGICA: ''Hij waar ik het mee eens ben, die is het slimste!'' - voor een vijfjarige, natuurlijk.
Misschien zou je Allah zijn wens eens ten harte moeten nemen en het (VER)oordelen aan Hem overlaten, want jij -netzoals X- bent verre van in staat een zuiver en 'objectief'(?!) oordeel te vellen. Ik voorzie grote problemen voor jou wanneer je eenmaal voor de poort staat (n), immers als ik al in staat ben je hypocriete onzin te doorzien, dan zal Allah ook zeker niet verblindt geraakt zijn door je kleuterretoriek. Moge zijn oordeel over jouw misvattingen onrechtvaardig zijn.
Ik wist dat u het zou opzoeken vandaar dat ik het nog achterwege hield.
Ik (en mijn ouders) maken ook deel uit van die beweging
Tot zover deze verbale oorvijg.
Wat een zelfoverschatting. Het overwinnen van je ego is een ware Sisyphus arbeid constateer ik met enige ironie. Maar het is ook zo poëtisch logisch.
Anyway, Allah velt nooit een onrechtvaardig oordeel, ondanks je 'verzoek' daartoe, over wie dan ook. Hij is de Barmhartige..
De rest van je observatie is verwaarloosbaar significant en adolesent van nivo. Humbug die niettemin veelzeggend is over de figuur Sisyphus.
De rethoriek van tragiek. De slaafkoning op zijn best...Keep on rolling the rock of justice. Met vanwege incontinentie, vandaar het gezeik, een extra pauze.
Oh ja. Logica is niet geniaal. Dat is hoogstens degene die hem toepast en de ANTWOORDEN van de vragen scheidt door ze op het juiste moment te stellen.
Tot zover deze verbale oorvijg.
Hahagotta love that shit
Jij doet me denken aan een gozer die ik ooit kende, die ook toevallig Bob heette..
Anywayz, ik wens het jullie, hou het gezellig, good night!
Ik kan me zo voorstellen dat enkelen boos genoeg zijn om 'n fake aan te maken, gewoon om in hun prevalerende rol niet uit hun persoonlijkheisprobleembeheersing te vallen.
ben je dr ook zoeen die daders in slachtoffers doet evolueren.....blijf gewoon met je fikken van Pim en zijn voorgangers Bolkestein en Janmaat af, en anders zoek n ander forum waar God niet zn zegen aan heeft gegeven.
Jouw ethiek is hoogstens de minst onzuivere na purificatie. En nuance verschil maar toch....Want direct aan de bron zitten de klonten er nog in. Pasteuriseren nog FF?
Wat een politieke onbenul ben je toch..Stuitend!
En lul niet over de zegen van God. Ik erken alleen Allah.
Jouw ethiek is hoogstens de minst onzuivere na purificatie.
Het is niet mijn zelfoverschatting, het is als reflectie de negatie van de jouwe. Het zich als een sletje gedragende ego'tje van je, dat zichzelf ten grabbel gooit voor wat extra aandacht en vals onecht zelfvertrouwen, mag blij zijn dat een niets dan contente Sisyphus die rots blijft aanduwen, want er is geen twijfel over dat jij de eerste zal zijn die zal sneuvelen onder zijn zwaarte, wanneer ik besluit die rots te te laten rollen.
Gelukkig voor jou ben ik bevrijdt van de slaafse kleingeestigheid die juist jou tart. Het is jouw onkunde om te gaan met het lijden dat je naar Allah en X doet wenden. Misschien zou je er beter voor kunnen kiezen om ook de strijd aan te gaan (met de rots en jezelf) en zodoende de liefde voor het lot werkelijk kan leren ervaren.
Jij ziet het allemaal te negatief denk ik.. het hart van een man ligt op zn tong en je hebt het elke keer over straffen, pijn, kwaad, etc.. dat is niet goed.
De oude Indiaan zei tegen de jongeling; "In ieders' ziel woedt een strijd tussen 2 wolven. De ene vreet haat, pijn, angst, jaloezie, etc. en de ander consumeert liefde, sereniteit, geduld, vergiffenis, etc."
De jonge Indiaan vraagt dan welke van de twee het gevecht zal winnen.
De oude man zegt: "Degene die je voedt."
God weet het beste wat we doen en wat ons toekomt.
We keren allemaal terug naar Hem en geen van ons kan de lasten van anderen dragen.
Het is hoe het is, we volgen allemaal ons eigen pad en ik vertrouw op Allah, das alles.
als ik de qur'an opensla zie ik bijna alleen máár dat soort woorden. Juist hierdoor stuit de islam mij zo tegen de borst.
Ironisch dat je hiermee de islam verdedigt... als ik de qur'an opensla zie ik bijna alleen máár dat soort woorden. Juist hierdoor stuit de islam mij zo tegen de borst. Ik heb het idee dat bij de islam de boze wolf inmiddels aan morbide obesitas lijdt en de vredige wolf ergens aan zware ondervoeding in een hoekje ligt te creperen
Blijft voor mij de grote vraag waarom Xaeed daar niks van snapt hoe wij dat lezen
Misschien heeft het iets te maken met dat ze geloven dat het Allah is die zo spreekt, en dat het dan mág.
Blijft voor mij de grote vraag waarom Xaeed daar niks van snapt hoe wij dat lezen (net als Oniri/\, lijkt me)
Hedde 'm ook gekocht?
Hoe je 't wendt of keert, de islam is gewoon een ellendige boodschap
Als je een mening geeft of een oordeel velt over iets en het niet onderbouwt met relevante bewijzen, dan wordt je oordeel zinloos.
In dit geval is je primaire bron van bewijsmateriaal de Qur'an zelf, en zolang ik geen quotes zie om je mening te verduidelijken blijft het voor mij (of voor een jury) te vaag om op te reageren.
Misschien ben je ergens tegengekomen dat de slechte mensen beloond worden, of dat je al je geld moet sparen en niets weg moet geven aan armen, of dat je vogeltjes de nek om moet draaien.
Ik heb idd geen flauw idee wat jullie precies bedoelen daarmee, behalve dan dat het concept van de hel niet in jullie straatje ligt.
- het bestaan van de hel (tijdelijk of niet)
- het straffen / martelen / doden van ongelovigen
- überhaupt straffen puur als vereffening van schuld i.p.v. sturing tot groei
- de tweederangsstatus van vrouwen
- de discriminatie tegen homoseksuelen
- het idee dat God niet naar morele wetten ter verantwoording mag worden gehouden
- het idee dat God "doet wat hij wil" en dat wij ons daar zonder weerwoord aan moeten onderwerpen
- het idee dat het stellen van kritische vragen godslaster is
- het idee dat God zo zwaar tilt aan "andere goden aanbidden"
Gedurende onze discussies heb ik voldoende argumenten gegeven waarom ik dit vind.
- het bestaan van de hel (tijdelijk of niet)
- het straffen / martelen / doden van ongelovigen
überhaupt straffen puur als vereffening van schuld i.p.v. sturing tot groei
- de tweederangsstatus van vrouwen
- de discriminatie tegen homoseksuelen
- het idee dat God niet naar morele wetten ter verantwoording mag worden gehouden
- het idee dat God "doet wat hij wil" en dat wij ons daar zonder weerwoord aan moeten onderwerpen
- het idee dat het stellen van kritische vragen godslaster is
- het idee dat God zo zwaar tilt aan "andere goden aanbidden"
Standby!
En ja, daarin stel ik m'n eigen gevoel voor moraliteit dus boven dat van een complete religie ja.
Xaeed, als jij nou 's een vergelijkbaar lijstje maakt met de volgens jou positieve aspecten van de islam, dan kan ik met een wat meer neutrale blik ernaar kijken. Wellicht biedt me dat ook meer inzicht in jouw perspectief.