Ik heb dit al lang uitgelegd..
Een bijbel uitleg, slaat noch kant noch wal.
Kut boek van 66 auteurs die denken dat ze het wel weten.
Waarom zijn er dan meningsverschillen op deze aarde?
Oorlogen, god is geen liefde. Zie het meer als een psychische aandoening die onbehandelbaar is.
absoluut waar absoluut
Zie je hoeveel moeite t de Christen kost om t uit te leggen
Terwijl t voor de Moslim heel simpel is om te laten zien dat t onmogelijk is
Beter niet in discussie gaan erover zou ik zeggen
Tis oftewel je verstand gebruiken, of je verstand niet gebruiken.. met alle respect
In mijn optiek heb ik het uitgelegd.Ik heb verteld over Jezus zijn lichaam dat stierf en niet zijn geest enz.
Ik denk dat dat dus de fout is die Moslims maken: ze vergissen zich door er vanuit te gaan dat de dood van het lichaam werkelijke gevolgen heeft voor het voortbestaan van de geest. Maar dat is nou volgens mij juist wat die hele kruisiging nu juist voor boodschap in zich draagt: dat dat juist niet kan.
Het probleem is dat je beweert dat God n mens werd en stierf
Tja, dat moet je maar met Britain uitzoeken, want dat God mens was geworden zal ik nooit beweren. Jezus was niet God Zelf. Maar de geest waarmee Jezus dacht, de geest die zijn denken of bewustzijn vulde, kun je wel zien als Heilig. Dus Heilige Geest; Jezus stond in directe communicatie met de Heilige Geest. En als je de Heilige Geest dan als Gods Mind kan zien; de manifestatie van God in de geest, dan heb je uiteindelijk een beetje hetzelfde. Alleen dien je dan gewoon het beeld van Jezus als lichaam - als mens dus - los te laten, en je puur en alleen op het onzichtbare, immateriële te richten als zijnde de manifestatie van het Goddelijke.
Dus vergeet het lichaam hierbij, en je houdt iets over wat uiteindelijk wel kan en logisch is.
Jezus het mens (of, de Zoon) de Heilige Geest als de schakel tussen God en Zoon.
Was God dan mens? Nee, want het lichaam maakt iets wel of niet tot een mens. Maar Jezus was niet alleen een lichaam. Hij beschikte ook over een bewustzijn. En als dat bewustzijn vervuld was door de Goddelijke Heilige Geest, dan was God niet tot mens gesmeden, maar was slechts een menselijk lichaam gebruikt door God als communicatiemiddel, via Jezus in dit geval. Dus God was geen mens geworden, maar God communiceerde via de geest van een mens tot de mensheid.
Dus vergeet het lichaam hierbij, en je houdt iets over wat uiteindelijk wel kan en logisch is.
Was God dan mens?
Moet ik het zo zien, god werd mens, en werd jezus die gekruisigd werd.?
Wat dat betreft wijken Christenen vaak nogal wat af van wat hun religie eigenlijk zegt merk ik
Op zich prima natuurlijk, al wordt het wat verwarrend als ze zich toch christen blijven noemen. Maar zelf onderzoeken en bouwen aan je opvattingen is natuurlijk helemaal goed
Je bent aan t afwijken van je basis en verandert de religie gaandeweg
Zie niet echt in hoe dat zo goed is
Ja en waarom dan t lichaam doden?
Waarom kruisigen dan?
Ja, volgens de Christelijke leer dus wel
Je moet eens onderscheid maken tussen je eigen interpretaties van Christelijke dogma's en wat t Christendom nou werkelijk zegt erover
Want zo kun je alles wel goedpraten en uitleggen en beredeneren
Probleem is dat je t niet echt hebt over de bron van al die begrippen: het Christendom zelf, maar je hebt t verandert in iets wat voor jou beter klinkt en dat sta je dan te verdedigen en uit te leggen
Ik heb t niet over wat jij ervan maakt, ik heb t over wat t Christendom zelf leert
Wat dat betreft wijken Christenen vaak nogal wat af van wat hun religie eigenlijk zegt merk ik
Dat is wat de mensen gedaan hebben. De mensen denken dat door iemands lichaam te doden, zij daarmee ook de geest doden. Maar in feite is er niets anders gekruisigd dan een betekenisloos lichaam; dus is er niets werkelijk verloren gegaan. er is daarmee niets Goddelijks vermoord hoor.
Wat heb je er inhoudelijk op te zeggen? Is deze uitleg alleen maar onwaardig omdat ie (in jouw ogen) niet helemaal in de lijn ligt van een religieus hokje?
Omdat de oude religies aan sterke verbetering toe zijn
Hoe kan het woord van God aan verbetering toe zijn ?
Hoe kan het woord van God aan verbetering toe zijn ? Vanuit de Islam zou je juist stellen dat de wereld zelf aan verandering toe is, gezien deze té tegenstrijdig is geworden met de doctrines van de Islam...
Islam kent dit ook wel hoor, de Sharia bijvoorbeeld is soepel en kan zich aan tijden en situaties aanpassen
Ook is de Qur'an op meerdere manieren te interpreteren
Ja maar de kruisiging staat centraal in t Christendom, het draait toch allemaal om t kruis en dat Jezus stierf voor de zonden vd mensen enzo
Dit was God's plan, dit is hoe God mensen vergeeft, je ziet denk ik niet echt in hoe belangrijk die kruisiging is voor t Christendom
Jezus, de Zoon van God, die deel uitmaakt vd drie-éénheid en dus eigenlijk op n onverklaarbare manier ook God is, ging dood, hij moest sterven aan t kruis
Alleen zo zou God de mensheid vergeven
What's the point?
Als God mensen gewoon kan vergeven, waarom dan dit hele verhaal van God, die zn eigen zoon werd en stierf aan t kruis?
Jij bent gewoon n Christelijk verhaal uit aan t leggen op n niet-Christelijke manier
Je verdedigt daarom n standpunt waar ik t niet eens over had
Das lekker makkelijk he
Maar buiten dat, het ging oorspronkelijk over de drie-eenheid, en die is uit te leggen aan de hand van hoe ik het zei. En daar kunnen zelfs christenen het mee eens zijn denk ik hoor.
Toch wel heel bijzonder hoe Mel Gibson dit verfilmd heeft. Het raakt mij diep in mijn hart. Schitterend! Wat vind jij?
Ik keek ff, klikte gewoon ergens halverwege, luisterde 2 minuten en zag al n aantal onwaarheden en misvattingen voorbij komen van die wannabe's
Wist je dat Jezus in deze film zegt dat na hem Muhammad komt
En niet dr bij verzonnen ofzo, hij zegt t echt in de Aramese versie van de Bijbel
Wat jij 'Trooster' noemt is in feite de naam van Mohammed
Interessant stukje is dat in de Bijbel, wat Christenen natuurlijk interpreteren als de Heilige Geest
Maar hij zegt in dat stukje ik weet niet hoevaak 'hij zal na me komen', 'hij' 'hij' 'hem' 'hij'
Lijkt behoorlijk op n mens niet zozeer n Heilige Geest
Bovendien was de Heilige Geest er al, toen Maria t nieuws van n zoon kreeg, toen Jezus gedoopt werd, etc
Dus waarom zou Jezus lang daarna zeggen dat de Heilige Geest ná hem komen zal en de Heilige Geest steeds benoemen als n 'hij'?
Wat jij 'Trooster' noemt is in feite de naam van Mohammed
Interessant stukje is dat in de Bijbel, wat Christenen natuurlijk interpreteren als de Heilige Geest
Maar hij zegt in dat stukje ik weet niet hoevaak 'hij zal na me komen', 'hij' 'hij' 'hem' 'hij'
Lijkt behoorlijk op n mens niet zozeer n Heilige Geest
Het blijft toch grappig hoe religie door alle eeuwen heen voor zo veel opschudding en conflicten blijft zorgen. Leert jullie religie geen broederschap, verbroedering en fundamentele gelijkheid op grond van het feit dat wij allen kinderen van God zijn?
Ik zit nu trouwens die docu over Islam te kijken. In het begin zegt die man er al vanaf de begintijd van de Islam tot nu toe, gedurende 13 eeuwen, al constant religieus geweld is in de Islamitische wereld, waar wij geneigd zijn dat gewoon af te doen als randfiguren die dat doen. Klopt het dat dat bloedvergieten al eeuwen, vanaf het begin af an aan, duurt binnen de Islamitische wereld?
Ik ga weer verder kijken in ieder geval...
Er gaan ook altijd alarmbellen in mij af als ik weer aan het reageren ben...maarja..het is gewoon heel moeilijk om er niet op in te gaan.Met name als ik zie hoe het bij Xaeed vaak over logica en kennis gaat. Hoor jij Xaeed wel is iets zeggen over Allah in de zin van liefde? Of hoor jij hem wel is praten over het leven van Mohammed? Ik nog nooit.
En dan die aanvallen richting Jezus en de heilige geest bezorgen mij gewoon irritatiemomenten die ik soms moeilijk onder controle kan houden...
Wat vond je van dat filmpje wat ik plaatste?
je krijgt mij elke keer toch weer op de kast
Geen vrede zie je in hun ogen, geen rust of liefde. Hardheid, angst, somberheid, donkere uitstraling..
![[img width=400 height=300]https://partyflock.nl/images/user/340603_large.jpg[/img]](https://partyflock.nl/images/user/340603_large.jpg)
Ik zit nu trouwens die docu over Islam te kijken. In het begin zegt die man er al vanaf de begintijd van de Islam tot nu toe, gedurende 13 eeuwen, al constant religieus geweld is in de Islamitische wereld, waar wij geneigd zijn dat gewoon af te doen als randfiguren die dat doen. Klopt het dat dat bloedvergieten al eeuwen, vanaf het begin af an aan, duurt binnen de Islamitische wereld?
Of hoor jij hem wle is praten over het leven van Mohammed?
En dan die aanvallen richting Jezus en de heilige geest bezorgen mij gewoon irritatiemomenten die ik soms moeilijk onder controle kan houden.
Inderdaad... zo vol woede
Rond de 17e minuut wordt het boeiend in die docu... boeiend hoe wordt gesproken over hoe er van vredelievende verzen over wordt gegaan naar meer duistere, oorlogszuchtige verzen naarmate Mohammed meer macht verkreeg... klinkt allemaal zo logisch en aannemelijk...
wanneer je Qur'an niet kunt uitstaan.. men zegt dat je dan n ziekte in je hart hebt
Lees de Sira, zn levensverhaal, dat maakt echt n hoop duidelijk hoor
Je mist teveel informatie en als je die orientalisten hoort vertellen over hoe evil t allemaal is krijg je n verkeerde indruk, ben ik van overtuigd
Gandhi las de Sira en toen ie t boek uit had wou hij dat er meer geschreven was, omdat ie t zo mooi vond (Gandhi man, kom op)