Uitspraak van actief op zaterdag 6 juni 2009 om 17:44:
ja die bass is wel nice
eyz is deze misschien van jou?
Vraag:
ik ben sinds 9 weken gestopt met heroine met behulp van diazepam
de afgelopen 2 weken ben ik weer gaan gebruiken
periode (2-05-2005) t/m (12-05-2005)
per dag een pakje 0,2 gram
sinds 13 mei ben ik afgekickt met symoron
alleen de 13de en 14de een tablet
nu gebruik ik diazepam om een beetje goed te slapen
klopt het als je voor de tweede keer afkickt langer ziek blijft
ik voel me nu al naar 4 dagen stukken beter
ik moet 24 mei naar de verslavingsarts voor een gesprek
wat moet ik voorstellen temsepak of naltrexon om de zucht naar heroine in te dempen
hoe lang blijf je grote pupillen houden als je gestopt bent met heroine
groetjes poekie
Antwoord:
Je code was: poekie
Beste vraagsteller,
Temgesic (Buprenorfine) remt de zucht naar heroine uitstekend. Voordeel is, dat je maar weinig kans hebt op problemen, als je een keer toch heroine zou gebruiken. In het begin van de behandeling, zie je dat nog wel eens. Nadeel is, dat je, bij een juiste dosering van 8 tot 16mg per dag, te maken krijgt met een grote hoeveelheid pilletjes van 0,2 mg. Buprenorfine bestaat wel in tabletten met een hogere dosering (2 en 8mg), maar dan moet jouw behandelaar een apotheek vinden, die ze kan leveren. In Nederland zijn deze tabletten namelijk (nog) niet geregistreerd.
Naltrexon is ook een uitstekende demper van de zucht naar heroine. Voordeel is de dosering : 1 maal daags 1 tablet a 50mg.
Nadeel is, dat je bij Naltrexon absoluut niet moet proberen om heroine te gebruiken. Dit kan leiden tot een overdosering en daar zijn helaas zelfs doden bij gevallen.
Ik pas zelf altijd het 2-etappesysteem toe : eerste fase met Buprenorfine. Als er eenmaal een stabiele situatie is beteikt, kun je de Buprenorfine heel gemakkelijk afbouwen en overstappen naar de tweede fase : Naltrexon. Je hele leven lang, want de verslaving is wel onder controle, maar absoluut niet genezen. Stop je met de medicatie, dan komt die zucht vanzelf weer terug.
Met vriendelijke groet,
Roelof de Wit, verslavingsarts.