ik zal niet op alles in gaan want ik heb minder vrije tijd dan je denkt, maar je moet maar zo denken: de industrie is hoe het is. of je doet mee of je doet niet mee. als je niet meedoet heb je niets. de weinig tijd die ik over heb gebruik ik voor producen, als ik de hele industrie onder de loep moet nemen en een alternatief bedenken heb ik geen tijd meer voor muziek maken en dan ben ik nog verder van huis. wat betreft hoeveel wie wat krijgt vind ik prive zaken.
Hehe ja ik heb weleens een avondje bij iemand gezeten die aan het produceren was en daar gaat tijd en geduld in zitten. Elke keer weer hetzelfde nummer aan horen en aan het eind van je sessie ben je gemiddeld 10 seconde opgeschoten. Er was daar toen een jongen aan het logeren en na een kwartier nam hij met zijn vingers in zijn oren de benen al schreeuwend dat hij dat kut nummer nooit en te never ergens meer wilde horen. Niet dat hij het nummer nou zo heel slecht vond, want er zal zelfs data voor dit nummer uit zijn hoofd gekomen zijn, maar hij had het simpelweg tevaak gehoord! Toch kon hij de raarste teksten op de melodie verzinnen!
Sinds die nacht heb ik wel respect voor dat werk en ik geloof best dat er heel veel tijd in gaat zitten.
wat betreft hoeveel wie wat krijgt vind ik prive zaken.
Hehehe daar heb je een punt maar op een bedrag van 1 pond 49 mag je dat best aangeven lijkt mij. Ik heb een beetje gespeurd op het net en als je het alleen doet dan krijg je bij i-tunes 70 procent, maar er speelt veel meer volgens mij want er wordt veel gepraat over rechten en contracten en dat je heel goed de kleine lettertjes moet lezen voor je je muziek door iemand laat aanbieden. Je zit zo aan een wurg contract vast van de een of andere site. Als je nummers niets opleveren hoor je ze niet maar als die ene hit het wel doet staan ze op de stoep!
Daarom is het handiger om via een label te releasen (HiHi). Zeker in het geval van digitale muziek wordt een label gevormd door een groep vrienden die niets op elkaar willen verdienen. Wel is het handig als je ook wat geld in je label stopt, want een goed label brengt goeie muziek en daardoor wordt jouw mooie plaatje eerder naar voren geduwd. Ondanks het digitale karakter verkoopt de oude garde nog steeds het best op I-tunes. Dat ligt deels aan het feit dat ze bij rijke labels zitten die hun nummers tot in de puntjes promoot!
Ik ga eens naar je nummer luisteren Jim want daar heb ik me nog niet mee bezig gehouden. Ik had geen tijd namelijk, maar je hebt wel gelijk hoor, want ik lig vaak veel te lang te ronken in mijn nest. Gelukkig komt de zomer er weer aan en gaat het leven en dus ook het opstaan weer een stuk gemakkelijker.
Ik verdien met mijn kale loon 2150 netto en daar werk ik 33,5 uur in de week voor, maar wel in een 5 ploegen schema!
Owww en jouw salaris hangt meer af van de hoeveel keer je plaatjes over de toonbalk gaan.
Ik ga nu echt luisteren of dat er veel gaan worden!