Partyflock
 
Forum subject · 950698
Notify administrator
donator
Het CDA wil dat BNN stopt met de voorbereidingen van De Grote Donorshow, die de omroep vrijdag wil uitzenden ter nagedachtenis aan zijn overleden oprichter Bart de Graaff. BNN zendt de show gewoon uit.

In de show (20.30 uur, Ned. 3) krijgt de ongeneeslijk zieke Lisa (37) de keuze aan wie van drie nierpatiënten (18 tot 40 jaar oud) zij het liefst een nier afstaat.

SMS

De kijkers kunnen de vrouw adviseren door te sms'en. BNN wil op deze manier aantonen dat het, vijf jaar na het overlijden van oprichter Bart de Graaff, nog steeds lastig is om aan donoren te komen.

BNN-voorzitter Laurens Drillich zei zaterdag in het Radio 1 Journaal dat de uitzending gewoon doorgaat. "De kans van de deelnemers op een nier is 33 procent, dat is veel hoger dan de mensen die op een wachtlijst staan. Je zou verwachten dat het beter wordt, maar het wordt slechter."

Verwerpelijk

CDA-mediawoordvoerder Joop Atsma vindt het een verkeerd en verwerpelijk idee van BNN en tv-producent Endemol. "Dinsdag in het vragenuurtje roep ik minister Ab Klink (Volksgezondheid) en Ronald Plasterk (Media) erover naar de Tweede Kamer. Ik wil dat zij er een stokje voor steken, dit kan echt niet."

"Ook wil ik dat zij met BNN over de kwestie in gesprek gaan. BNN lost het ene probleem met het andere op. Hoe moeten de twee afgewezen patiënten zich wel niet voelen na de uitzending?", schetste Atsma zaterdag.

Controversieel

BNN zegt te weten dat het programma controversieel is, maar wil de ophef gebruiken om aan te tonen dat in de afgelopen jaren het aantal mensen met een donorcodicil is afgenomen.

Directeur Paul Beerkens van de Nierstichting laat weten dat hij het geweldig vindt dat BNN aandacht aan dit grote probleem schenkt. "Maar de manier waarop zij dit doen, is beslist niet onze keuze. Dit biedt geen structurele oplossing. Daarom hebben wij het masterplan orgaandonatie bedacht."

(c) ANP
 
Notify administrator
Quote of Ropax on Friday 1 giugno 2007 at 22:08:
Wel lachuh dat al die mensen die het met die show niet eens waren( en dan vooral het gezeik daarop) nu ook aardig in de kijker zijn gezet.
En vooral die balkenelende.


Hoezo? Ik denk juist dat eerder de mensen die het eens waren met de oorspronkelijke opzet eens waren. Want het blijkt dat zelfs bnn uiteindelijk niet bereid was om in het echt zo'n smakeloos principe te hanteren. De mensen die in eerste instantie voor waren zijn juist te kakken gezet.
Ik ben in ieder geval blij met de manier waarop ze de morele discussie over recht op leven hebben losgemaakt. Ik heb er voorheen zelf nooit echt zo bewust bij stil gestaan. Ik dacht altijd automatisch dat als ik een nier te vergeven zou hebben dat ik dat ook het liefst zou doen aan iemand die jong is en een succesvol leven voor de boeg heeft. Door de hele morele discussie omtrent het programma ben ik dat idee in ieder geval wel in twijfel gaan trekken.
Notify administrator
donator
Quote of removed on Saturday 2 giugno 2007 at 11:48:
wat ben jij bekrompen en hypocriet zeg... wel hard in je handjes klappen voor de show, maar het gaat je blijkbaar meer om de sensatie ervan dan het doel erachter. want je maakt je als je dood bent nog meer zorgen om het feit dat je niet mooie genoeg dichtgenaaid wordt dan om het feit dat je met orgaandonatie het leven van iemand anders kan redden...


Idd
 
Notify administrator
donator
Quote of M. :') on Saturday 2 giugno 2007 at 10:21:
Blijkbaar snap je het gewoon niet want het is totaal geen grapje


ik snap het heel erg goed!
maar ik vind het belachelijk dat die vrouw alles gespeeld heeft.
da was dus gewoon nep :s alleen om aandacht te trekken :\
ik vind het zielig dat ze het op zown manier doen!
met harde feiten aan komen, daar heb je echt meer aan! en niet met een of ander toneelspelletje :S
Notify administrator
Quote of removed on Saturday 2 giugno 2007 at 14:15:
met harde feiten aan komen, daar heb je echt meer aan!


Dat probeert de overheid al jaren...
Notify administrator
Helemaal geweldig! Snap niet dat ze dit niet eerder gedaan hebben. En waarom er zo weinig mensen zijn die geen donor zijn. Ben sinds 2003 donor en ben er trots op. Ik sta mijn organen af om er iemand mee te redden. In je kissie heb je er toch niets meer aan, afgezien dat de maden iets te eten hebben. Dus ja...moeilijke keuze dan? Red liever een kind van 2 met 10000 hechtingen, dan opgevreten te worden en andere mensen dood laten gaan omdat je te hypocriet bent om je organen af te staan!
 
Notify administrator
CDA pauper politieke partij met Wouter Boslim :gaap:
 
Notify administrator
Quote of removed on Saturday 2 giugno 2007 at 14:02:
Ik denk juist dat eerder de mensen die het eens waren met de oorspronkelijke opzet eens waren. Want het blijkt dat zelfs bnn uiteindelijk niet bereid was om in het echt zo'n smakeloos principe te hanteren. De mensen die in eerste instantie voor waren zijn juist te kakken gezet.


Precies, want ook bnn vindt het ethisch niet verantwoord om de show in het echt te maken.
Quote of PiA on Saturday 2 giugno 2007 at 10:41:
Ben benieuwd of al die mensen die zo liepen te mauwen het nu nog zo

:
ethisch niet verantwoord

vinden whahahahha


Ben jij ff te kakken gezet, hahaha :roflol: ;)
Notify administrator
Quote of removed on Saturday 2 giugno 2007 at 14:15:
ik snap het heel erg goed!
maar ik vind het belachelijk dat die vrouw alles gespeeld heeft.
da was dus gewoon nep alleen om aandacht te trekken
ik vind het zielig dat ze het op zown manier doen!
met harde feiten aan komen, daar heb je echt meer aan! en niet met een of ander toneelspelletje


Geloof dat jij denkt dat je het snapt.
Toneelstukje lijkt mij een heel verkeerd woord. Waren echte nierpatienten die echt een nier nodig hebben. Ik vindt dit echt een super actie. Zat het duitse nieuws te kijken en ze hebben zelf in duitsland een discussie op gang gebracht want ook daar zijn te weinig donoren.

Ik vind overgens dat mensen die zelf donor zijn voorrang moeten krijgen op een wachtlijst.
last change
 
Notify administrator
donator
Quote of removed on Saturday 2 giugno 2007 at 10:09:
als je wilt dat mensen donor worden moet je da maar op een andere manier doen maar niet via zoiets belachelijks
over zulke dingen moet je geen grapjes maken


Ach, de mensen die eraan meewerkten waren, staan zelf op de lijst voor een donornier. Ik denk dat zij hier wel het beste ober kunnen oordelen of dit een 'geoorloofde' actie was of niet ;)

Niet jij iig.
 
Notify administrator
donator
Quote of fievel on Saturday 2 giugno 2007 at 16:57:
Ik vind overgens dat mensen die zelf donor zijn voorrang moeten krijgen op een wachtlijst


Ook mee eens :jaja:

Ben je geen donor? Dan kom je onderaan de lijst te staan (Y)
 
Notify administrator
donator
Quote of removed on Saturday 2 giugno 2007 at 17:12:
Niet jij iig.


jahwel, ik mag mijn mening er ook over hebben (y)


Quote of fievel on Saturday 2 giugno 2007 at 16:57:
. Waren echte nierpatienten die echt een nier nodig hebben.


ik snap het wel!
ja hun waren wel echt:)
maar die lisa toch niet, da was een actrice :s
Notify administrator
Wat maakt dat nou uit of dat een actrice is.
Het gaat er om dat er zoveel mogelijk aandacht voor dit probleem is.
Hier ging de show ook om dan maakt dit toch niet uit. Die harde feiten waar jij over spraakt zitten door de show heen. Wanneer je alleen met harde feiten komt zal niemand naar het programma kijken en kun je dus ook niet je doel realiseren.
Notify administrator
Quote of removed on Saturday 2 giugno 2007 at 15:15:
CDA pauper politieke partij met Wouter Boslim


wat wil je dan in de politiek geert wilders idealist, populist en onrealistische plannen???
 
Notify administrator
Quote of removed on Sunday 27 marzo 2007 at 09:58:
heb de afgelopen maand regelmatig op radio en televisie gehoord dat ze de regel toe willen passen dat als je geen donorregistratie hebt je ook geen orgaan krijgt als je dat nodig hebt.


het zou pure discriminatie zijn om de transplantatie van een orgaan bij een "nee"-invuller te weigeren. want je discrimineert dan namelijk iemand om zijn mening, om een keuze die iemand vrij is om te maken... bovendien zou een arts dan iemand moeten weigeren te genezen, en de behandelend arts kán en mág niet eens beslissen over de behandeling.
ik vind dat iederéén het recht op leven heeft, en ik heb respect voor mensen met verschillende meningen wat dit betreft. daarom heb ik er geen enkel bezwaar tegen om na mijn dood organen te doneren aan mensen die dit zelf, om wat voor reden dan ook, niet zouden doen.
 
Notify administrator
Quote of active on Wednesday 30 marzo 2007 at 15:15:
Wel of geen donor is idd ieders eigen keuze. Als je geen donor bent en ook geen donororganen wilt ontvangen is dat niet per per definitie egoistisch of asociaal.

Ben je echter niet BEREID om eventueel een orgaan af te staan na je dood, maar wil je ondertussen wèl organen ontvangen, dan is dat natuurlijk wel gewoon vrij egoistisch/asociaal/parasitair.


niet mee eens, en ik denk bovendien dat dat sowieso vrij weinig voorkomt. mensen die over het algemeen een orgaan nodig hebben én daarvoor op de wachtlijst staan, zijn ernstig ziek en staan dus überhaupt positief tegenover orgaantransplantatie. anderen, die het bijvoorbeeld maar eng vinden als er na de dood in hen gesneden wordt, zijn ook niet ernstig ziek/hebben in hun directe omgeving er waarschijnlijk nog nooit mee te maken gehad en hebben dus waarschijnlijk ook nooit de ernst en het nut ingezien van orgaantransplantatie.

daarom is dit programma ook zo vreselijk goed geweest, om meer mensen bewust te maken van het feit dat orgaandonatie niet voor niets zo'n belangrijk onderwerp is, dat er echt meer donoren nodig zijn :jaja:
last change
 
Notify administrator
CDA en PVDA :gaap:
 
Notify administrator
donator
Quote of removed on Saturday 2 giugno 2007 at 20:51:
het zou pure discriminatie zijn om de transplantatie van een orgaan bij een "nee"-invuller te weigeren. want je discrimineert dan namelijk iemand om zijn mening, om een keuze die iemand vrij is om te maken... bovendien zou een arts dan iemand moeten weigeren te genezen, en de behandelend arts kán en mág niet eens beslissen over de behandeling.
ik vind dat iederéén het recht op leven heeft, en ik heb respect voor mensen met verschillende meningen wat dit betreft. daarom heb ik er geen enkel bezwaar tegen om na mijn dood organen te doneren aan mensen die dit zelf, om wat voor reden dan ook, niet zouden doen.


ben het helemaal met je eens :yes:
Quote of fievel on Saturday 2 giugno 2007 at 18:33:
Wanneer je alleen met harde feiten komt zal niemand naar het programma kijken en kun je dus ook niet je doel realiseren.


echt wel!
vorig jaar was ook een heel programma geweest over donor worden.
op sbs 6 was da volgesmij. daar waren mensen die vertelde over hun ziekte en dat ze een donor nodig hadden.
en juist veel mensen hebben naar die show gekeken (y) en door die show, zijn nog meer mensen donor geworden. Dus met harde feiten komen, bereik je zeker wel je doel!!
last change
Notify administrator
Quote of removed on Saturday 2 giugno 2007 at 10:09:
ls je wilt dat mensen donor worden moet je da maar op een andere manier doen maar niet via zoiets belachelijks
over zulke dingen moet je geen grapjes maken


is het een grap dan?

er zijn nou eenmaal harde dingen nodig om mensen hun ogen te laten openen.

:banana:
 
Notify administrator
Quote of removed on Saturday 2 giugno 2007 at 14:15:
ik snap het heel erg goed!
maar ik vind het belachelijk dat die vrouw alles gespeeld heeft.
da was dus gewoon nep :s alleen om aandacht te trekken :\
ik vind het zielig dat ze het op zown manier doen!
met harde feiten aan komen, daar heb je echt meer aan! en niet met een of ander toneelspelletje :S


dat is gebleken de afgelopen jaren.......... NOT

ik ben van mening dat iedereen die dood gaat beschikbaar moet zijn voor orgaan donatie......
last change
 
Notify administrator
Ik vond de donorschow opzicht wel goed bedacht vond het alleen een beetje vreemd dat ze een verhaal verzinnen over een vrouw met een dodelijke hersentumor.
Ik sta nu zelf al 14 maanden op de wachtlijst voor een dubbele longtransplantatie en jongens geloof me ik ben echt niet de enige het is dus echt nodig.Dus vul gewoon ff zo'n simpel formulier in je maakt er heel wat menssen blij mee.
last change
 
Notify administrator
(permanently banned)
Quote of removed on Sunday 3 giugno 2007 at 21:00:
ik ben van mening dat iedereen die dood gaat beschikbaar moet zijn voor orgaan donatie......


ik ben van mening afschaffen die donors...
waarom moet de mens voor god spelen?
als de natuur het zo speelt dat je dood gaat,zou het wel zo horen;)
plus er is al overbevolking....
 
Notify administrator
Quote of permanently banned on Monday 4 giugno 2007 at 08:48:
als de natuur het zo speelt dat je dood gaat,zou het wel zo horen


De natuur maakt geen kleding, de natuur bouwt geen huizen, etc, etc. :gaap: Dit vind ik altijd zo'n zinloos argument.
 
Notify administrator
(permanently banned)
mij best,houden we het op deze ;)
Quote of permanently banned on Monday 4 giugno 2007 at 08:48:
er is al overbevolking....


Notify administrator
mooie stunt. aangezien BNN een commerciele omroep is.. Aandelen zijn flink gestegen ze houden er dus ook geld aan over:)
Notify administrator
Quote of -TVB- on Monday 4 giugno 2007 at 11:12:
mooie stunt. aangezien BNN een commerciele omroep is.. Aandelen zijn flink gestegen ze houden er dus ook geld aan over


??
Notify administrator
Quote of mooimangz on Monday 4 giugno 2007 at 11:16:
??


denk er maar over na voordat je vraagtekens zet :[
Notify administrator
met je fake-profiel kneus :[
Notify administrator
jatok zo doen we dat!
inderdaad bnn is een commerciele omroep en is actief op de beurs... beetje blij met je aandelen van bnn?
 
Notify administrator
Quote of permanently banned on Monday 4 giugno 2007 at 08:48:
ik ben van mening afschaffen die donors...
waarom moet de mens voor god spelen?
als de natuur het zo speelt dat je dood gaat,zou het wel zo horen
plus er is al overbevolking....


Ik kan nu twee dingen doen
1 heel kwaad worden
2 zwijgen

Denk dat dat tweede maar doe
Maar stiekem hoop ik dat jij een keer een donor nodig zal hebben
Notify administrator
Quote of permanently banned on Monday 4 giugno 2007 at 08:48:
ik ben van mening afschaffen die donors...
waarom moet de mens voor god spelen?
als de natuur het zo speelt dat je dood gaat,zou het wel zo horen
plus er is al overbevolking....


ik ben van mening dat de natuur ons zo slim heeft gemaakt dat we transplantaties kunnen uitvoeren.
Notify administrator
Maloutje citeer 2 juni 2007 03:13

donateur! Gaat gewoon nerges over die show

kut bnn


Grappig...je bent wel donateur,..maar dan voor PF...

en ik denk dat de show weldegelijk ergens overging, ondanks, dat jij vindt dat "de actrice Lisa" nergens op sloeg.

Mensen zijn wakker geschud en de sms-jes die massaal binnenkwamen bij BNN hebben behoorlijk wat opgeleverd, en gaat het in de zak van BNN??
NEEN...dat gaat naar de Nierstichting. Ik vind het een superactie!
Zelf ben ik al vanaf mijn 16e donor (ja, toen met toestemming van mijn ouders!)

Donor worden?? niet twijfelen ...gewoon doen :flower:
 
Notify administrator
donator
Quote of Cipres (L) Noosphere on Monday 4 giugno 2007 at 12:11:
Grappig...je bent wel donateur,..maar dan voor PF...


Ja wat mis mee ?!
ben ook donor hoor, al paar jaar (Y)
dus zeik niet zo!


Quote of Cipres (L) Noosphere on Monday 4 giugno 2007 at 12:11:
en ik denk dat de show weldegelijk ergens overging


goed lezen is ook een kunst he :gaap:
is ook goed dat ze er iets aan doen, om meer mensen donor te laten worden (y) maar ik vind de manier waarop ze dat deden niet helemaal correct!
last change
Notify administrator
donator
Quote of removed on Saturday 2 giugno 2007 at 14:15:
ik snap het heel erg goed!
maar ik vind het belachelijk dat die vrouw alles gespeeld heeft.
da was dus gewoon nep alleen om aandacht te trekken
ik vind het zielig dat ze het op zown manier doen!
met harde feiten aan komen, daar heb je echt meer aan! en niet met een of ander toneelspelletje


Blijkbaar is die zielige manier nodig hier in Nederland. (Y)
 
Notify administrator
Quote of removed on Monday 4 giugno 2007 at 12:33:
is ook goed dat ze er iets aan doen, om meer mensen donor te laten worden maar ik vind de manier waarop ze dat deden niet helemaal correct!laatste aanpassing 4 juni 2007 12:36


Ik sta zelf ook al 14 maanden op de lijst voor twee nieuwe longen,en ook ik vond de manier waarop ze het hebben gedaan ook niet echt cool.
Denk dat het voor heel veel menssen die ook op een nier wachten en dit programma hebben gezien heel pijnlijk is geweest.Laat staan voor menssen die een hersentumor hebben en dan zo'n vrouwtje zien zitten die doet alsof ze ook een tumor heeft terwijl ze kerngezond is.
Maar opzicht alle aandacht die het programma heeft gehad is niet erg,maar het had ook anders gekunt
 
Notify administrator
donator
Quote of removed on Monday 4 giugno 2007 at 12:45:
Ik sta zelf ook al 14 maanden op de lijst voor twee nieuwe longen,en ook ik vond de manier waarop ze het hebben gedaan ook niet echt cool.
Denk dat het voor heel veel menssen die ook op een nier wachten en dit programma hebben gezien heel pijnlijk is


ik snap heel goed dat zoiets pijnlijk is.
heb zelf ok een familielid die op de wachtlijst staat voor longtransplantatie. vandaar dat mijn reactie zo is.



Quote of removed on Monday 4 giugno 2007 at 12:45:
Maar opzicht alle aandacht die het programma heeft gehad is niet erg,maar het had ook anders gekunt


idd!
last change
 
Notify administrator
Quote of removed on Monday 4 giugno 2007 at 12:57:
familielid die op de wachtlijst staat voor longtransplantatie


Al lang?
Notify administrator
Quote of removed on Monday 4 giugno 2007 at 12:57:
ik snap heel goed dat zoiets pijnlijk is.


Ik denk dat tevergeefs wachten op een transplantatie-orgaan nog veel pijnlijker is. Het heeft zoveel discussie en aandacht gegenereerd, ik zie niet in hoe je daar iets slechts in kunt zien.

Daarnaast was het natuurlijk een geweldige stunt! :jaja: :respect:
 
Notify administrator
Quote of lindaaatje on Monday 4 giugno 2007 at 13:06:
Uitspraak van Maloutje :9 :cheer: op maandag 4 juni 2007 om 12:57:
ik snap heel goed dat zoiets pijnlijk is.

Ik denk dat tevergeefs wachten op een transplantatie-orgaan nog veel pijnlijker is.


Dat is het hem nou juist mischien zitten er wel menssen thuis die voor zich zelf weten als er nu niks komt dat gaat het fout.En deze menssen kijken dan na een programma waar ze een uur lang de indruk krijgen dat er iemand zomaar ff een nier kan verdienen door een paar vraagjes te beantwoorden.
 
Notify administrator
(permanently banned)
Quote of removed on Monday 4 giugno 2007 at 11:26:
Maar stiekem hoop ik dat jij een keer een donor nodig zal hebben


laat mij maar sterven hoor,het is toch een kutwereld,en nee ik heb niet genoeg lef om zelfmoord te plegen.
 
Notify administrator
Quote of permanently banned on Monday 4 giugno 2007 at 13:19:
laat mij maar sterven hoor,het is toch een kutwereld,en nee ik heb niet genoeg lef om zelfmoord te plegen


Je zou het niet eens verdienen ook
 
Notify administrator
donator
Quote of removed on Monday 4 giugno 2007 at 13:05:
Al lang?


bijna een jaar.



Quote of lindaaatje on Monday 4 giugno 2007 at 13:06:
Ik denk dat tevergeefs wachten op een transplantatie-orgaan nog veel pijnlijker is


heb je ook gelijk in!
 
Notify administrator
Quote of removed on Monday 4 giugno 2007 at 13:30:
bijna een jaar.


hmm iets korter als mij dan
maar goed uiteindlijk komt alles weer goed
Notify administrator
ik vond het een goede manier van aandacht trekken van BNN , blijkbaar is iedereen zo zielig in NL dat alleen zo de aandacht goed wordt getrokken.

overigens vind ik wel dat iedereen gewoon donor moet zijn. als je dood bent heb je er niets meer aan, maar sterker nog wat als jij op een donor wacht dan ben je maar al te blij dat er donoren zijn !! of als je kinderen hebt en je kind of jij bent erg ziek ! je wilt je kind zien op groeien en je kind wil zijn /haar vader/moeder bij zich houden.

maar helaas zijn er genoeg egoïsten in de wereld !
 
Notify administrator
Quote of crisjecris on Tuesday 5 giugno 2007 at 09:29:
overigens vind ik wel dat iedereen gewoon donor moet zijn. als je dood bent heb je er niets meer aan, maar sterker nog wat als jij op een donor wacht dan ben je maar al te blij dat er donoren zijn !! of als je kinderen hebt en je kind of jij bent erg ziek ! je wilt je kind zien op groeien en je kind wil zijn /haar vader/moeder bij zich houden.

maar helaas zijn er genoeg egoïsten in de wereld !


Ja ik vind het ook raar dat sommige mensen geen donor willen zijn. Als je dood bent, heb je niks meer aan je lichaam. Zat mensen laten zich zelfs cremeren en anders rot je heel lelijk weg onder de grond. In beide gevallen lig je er niet lang meer mooi bij. Dus waarom niet even die mooie orgaantjes eruit om iemand anders zijn broer/vader/dochter/moeder te redden?
 
Notify administrator
Quote of removed on Tuesday 5 giugno 2007 at 10:25:
Ja ik vind het ook raar dat sommige mensen geen donor willen zijn.


Quote of crisjecris on Tuesday 5 giugno 2007 at 09:29:
maar helaas zijn er genoeg egoïsten in de wereld !


Notify administrator
donator
Quote of Stephiie aka Pinkiie on Saturday 2 giugno 2007 at 15:13:
Ik sta mijn organen af om er iemand mee te redden. In je kissie heb je er toch niets meer aan, afgezien dat de maden iets te eten hebben. Dus ja...moeilijke keuze dan? Red liever een kind van 2 met 10000 hechtingen, dan opgevreten te worden en andere mensen dood laten gaan omdat je te hypocriet bent om je organen af te staan!


:respect:
 
Notify administrator
Quote of permanently banned on Monday 4 giugno 2007 at 13:19:
Uitspraak van :bier: d'n helm :bier: op maandag 4 juni 2007 om 11:26:
Maar stiekem hoop ik dat jij een keer een donor nodig zal hebben

laat mij maar sterven hoor,het is toch een kutwereld,en nee ik heb niet genoeg lef om zelfmoord te plegen


hulp nodig?
 
Notify administrator
(permanently banned)
kijkt op profiel....:roflol: u and what army?
Notify administrator
Show is voor mij reden geweest ieder geval eindelijk eens werk van mn donorcodicil te maken