Partyflock
 
Forumonderwerp · 643543
 
Werkzaam bij Bar27
Ik moet een verslag maken, en daarvoor heb ik xtc gekozen. Nou is de hoofdvraag: tast Xtc de hersen aan of niet?

natuurlijk kan ik dat antwoord nergens vinden, omdat alle onderzaoekn in volle gang zijn. Is er dan nergens een onderzoek over Xtc al afgerond?
Het is nog steeds niet duidelijk of het wel of niet schadelijk is.
Ik ben van mening dat alcohol altijd nog stukken schadelijker is.

Kijk anders een keer op www.bluelight.nu daar is wel genoeg info te vinden.
xtc is schadelijk:D
Ik ben bekend met twee studies, de eerste in opdracht van de VS, naar aanleiding waarvan het middel verboden werd, en een Europese die dit onderzoek tegenspreekt. Op beide studies valt een hoop aan te merken en het is eerlijk gezegd gewoon niet bekend of xtc schadelijk is. Dat het gebruik van xtc schadelijk is lijkt me duidelijk. Maar waar ik niet zo zeker van ben is dat deze beschadigingen blijvend zijn. Er zijn nog geen duidelijke bewijzen van blijvende schade gevonden, wat me toch enigszinz verbaasd gezien mdma tegenwoordig zoveel gebruikt wordt.
 
welnee kan geen kwaad
Artiest Mani
krijgen dadelijk nog wel uitleg van Inge en/of Chris, die zijn volgens mij drugsexperts is mij wel gebleken uit andere topics..

:yes:
d8 het wel he??!!
anders kon je je schijfjes ook wel bij de apotheek halen


MDMA is niet verboden geworden omdat het schadelijk is!

kweet wel van sos krijg je als het ware van die gaten in je hersens, waardoor je (na lang en veel gebruik) soort van geheugenverlies kunt "lijden", weetjewel dat je je dingen gewoon echt echt nie meer kunt herinneren


das onzin :D
laatste aanpassing
 
Krijg je van te veel sex hartklachten??
laatste aanpassing
 
Ooit over nagedacht om het in de neuropsychiatrische hoek te zoeken. Heb er daar namelijk wel eens wat over gelezen. Blijkt zo te zijn dat je van alle harddrugs op d'n duur gaten in je hersens krijgt (bij langdurig gebruik uiteraard).
ja zekers wel, ik word met de week gekker :):)
Onderzoeken zijn in volle gang.
 
http://search.geneesmiddelenbulletin.nl/1998/apr/harddrugs.htm

Voorts zijn er bij ecstasygebruik nadelige neuropsychiatrische verschijnselen bekend. Sommige mensen ontwikkelen al psychiatrische problemen bij zeer kleine hoeveelheden. Het betreft hier flashbacks, angst, slaapstoornissen,22 paniekaanvallen,23 24 en psychose.25 Minder acute nadelige effecten zijn slaperigheid, depressie en prikkelbaarheid.26 Tevens komen chronische neuropsychiatrische complicaties voor, namelijk paniekstoornis,27 psychose,25 flashbacks,25 depressies24, apathie en geheugenstoornissen.24 Sommige van deze toxische effecten van ecstasy lijken derhalve deels op het serotoninesyndroom, deels op het maligne neurolepticasyndroom. Uit proefdieronderzoek is gebleken, dat zelfs een eenmalige dosis MDMA tot destructie van serotonerge axonen en axonuiteinden in de hersenen kan leiden.19 Ofschoon dergelijke neurodegeneratieve veranderingen bij de mens niet zijn aangetoond, neemt men aan dat ze er wel zijn.19

Misschien helpt dit
dat depressief zijn daarna herken ik wel ja :(
laatste aanpassing
 
igg, ts niet best voor je donder...
Geeft XTC hersenschade?Bij mensen is dat nog niet duidelijk, maar onderzoek bij dieren geeft aanleiding tot bezorgdheid. Daarom is nader onderzoek naar de gevolgen van XTC gebruik van groot belang. Herhaald gebruik van XTC zou schade kunnen geven aan cellen van het ‘serotonine systeem’ in de hersenen. Dit systeem is betrokken bij hersenfuncties zoals stemming en geheugen. Sinds enige tijd is het mogelijk om de schade aan de serotoninecellen m.b.v. verschillende technieken aan te tonen (MRI magneet-scan, functionele MRI, geheugen/concentrati­etests). In het AMC in Amsterdam en het UMC in Utrecht loopt momenteel een 4-jarig onderzoeksproject naar de gevolgen van XTC gebruik.

Voor dit onderzoek worden mensen gezocht die in hun leven minimaal 100 XTC pillen geslikt hebben en de laatste niet langer dan een half jaar geleden is.
Uit proefdieronderzoek is gebleken

Zielig voor die dieren :(:(
dr zijn zat drugs die veel slechter zijn dan MDMA.. ik zal mn snoepie dr niet voor laten liggen :D

en bovendien zijn veel van die onderzoeken nix waard!
 
nej die drugshondjes dan die zijn er gewoon verslaafd aan gemaakt heb ik gehoord, dat is de reden dat ze het zo snel ruiken..
het gaat slecht op de arbeids markt.

weet zeker dat hier op PF genoeg luitjes zijn die voor hond willen spelen !! werk zat weer ineens ha ha ha

enne ik snuffel toch al graag ghe ghe ghe

*snif snif snuf sniffer de snaf*
laatste aanpassing
 
Ik denk dat het wel meevalt met die blijvende schade van XTC......

Dat het de karakters van mensen kan veranderen klopt wel.. dit is vooral aan het begin van de periode dat ze het gebruikten (heb ik ook gehad) maar zodra je bezint en niet te vaak gebruikt valt dit allemaal wel mee...

Ik weet bijna zeker dat alcohol VEEL schadelijker is....
Als je hierover een verslag wilt schrijven moet je echt veel onderzoeken hebben gelezen (niet de abstracts maar de gehele publicaties op zn minst), en dan ook begrijpen zodat je je eigen oordeel kunt vellen, want verhalen aannemen van anderen heeft nu nog geen zin omdat er teveel tegenstrijd is tussen deze verhalen. In principe zou je deze tegenstrijd ook kunnen verslaan natuurlijk.
XTC is slecht voor de hersenen das bekend, wat het doet is niet bekend .......
men weet wel dat als je xtc gebruikt je op latere leeftijd het gaat merken ......
mensen die ontzettend veel hebben gebruikt klappen de hersenen als het waruh in oftewel er komt een gat in je hersenenen te zitten ( maar das allemaal op latere leeftij) waardoor mensen rdleijk de weg kwijt kunnuh raken !
maar dat lijkt me duidelijk ....
laatste aanpassing
blijt een lastig onderwerp want volgens mij weet niemand hoe het nu echt zit.alle onderzoeken spreken elkaar tegen en het is bij een ieder verschillend.wel krijg je er later in wat voor een vorm dan ook last van maar wel bij meer dan "recreatief" gebruik....das wel bekend!!!
je krijgt er wel het geheugen van een goudvis van.. ik wel teminste... weet nie of het alleen door de xtc kom... sos zal er ook geen goed aan gedaan hebben
 
Probeer het een jaar flink uit zou ik zeggen!
 
Ja, xtc is schadelijk voor je hersenen, maar de vraag is of zich dit hersteld op lange termijn.
 
Als je jong bent, zijn je hersenen nog volop in ontwikkeling (tot je 18e) en daarna blijven ze nog wel de mogelijkheid houden om nieuwe verbindingen te leggen tussen zenuwcellen. Schade kan dus hersteld worden. En het schijnt dat we toch maar max 10% van de hersencapaciteit gebruiken..
check deze link maar eens wie weet heb je er wat aan... word beschreven wat erin je koppie gebeurd naar het nemen van een apparaat :D

http://www.dancesafe.org/slideshow/index.html
 
allemaal bedankt, zoveel reacties had ik niet verwacht:)

Ik ben al een eindje op weg, ik denk dat ik er ook amar een eigen ervaring hoofdstuk bij maak ;)
En het schijnt dat we toch maar max 10% van de hersencapaciteit gebruiken..


ahum.. spreek ff voor jezelf ;)
laatste aanpassing
-- d8 het wel he??!!
anders kon je je schijfjes ook wel bij de apotheek halen


Da's echt veel te makkelijk gedacht. XTC is niet bij de apotheek te verkrijgen omdat het geen geneesmiddel is, niet per se omdat het schadelijk is. Er zijn zoveel spullen die je WEL bij de apotheek (op recept) kunt halen, die schadelijk zijn, of schadelijk kunnen zijn. Zo kunnen anabole steroiden erg schadelijk zijn, maar krijgen sommige mensen ze voorgeschreven voor bepaalde afwijkingen.

Het is ook belangrijk om op te merken dat de grens tussen drugs en medicijnen door de tijd heen steeds verandert, en zelfs per cultuur verandert. Bijvoorbeeld in het Westen heeft men uitgevonden dat een glas wijn per dag goed voor de gezondheid kan zijn, in sommige landen is het ten strengste verboden. Wiet is in veel landen illegaal, maar wordt zelfs in de USA in extreme gevallen op doktersrecept verstreken. En harddrugs zoals heroine en cocaine zijn ooit allemaal in min of meerdere mate als geneesmiddel te koop geweest of gebruikt. Ketamine is een harddrug die zelfs nog steeds op mensen wordt gebruikt. De grenzen tussen "drugs" en "medicijnen" is soms vrij willekeurig.
 
Heb ik al,dus het klopt hehehehehehe.
 
Iets dat goed is kan niet slecht zijn :P
Ik heb ook een verslag geschreven over de lichaemlijke en geestelijke gevolgen van xtc-gebruik. Maar zoals al gezegd werd, is het een erg moeilijk onderwerp. Er wordt zoveel onderzoek gedaan maar het is vrijwel onmogelijk om evt. hersenscahde volledig te wijten aan MDMA. In de eerste plaats laat zowat niemand zn shit testen, dus is het niet zeker wat je slikt. Ten tweede is er veel sprake van polydruggebruik, dus mensne blowen vaak nog en gebruiken wel eens andere drugs. Ten derde is het moeilijk om na te gaan of evt. psychische problemen/hersenscha­de niet al aanwezig waren VOOR men met het middel begon.

En een volledig ethisch verantword onderzoek waarbij personnen in een gecontroleerde omgeving deze stof op herhaalde basis krijgen toegediend en waarbij daarnaast alle factoren die kunnen bijdragen aan hersenschade worden uitgevlakt is onmogelijk. Want er bestaat het vermoeden van scahde dus kun je natruurlijk mensen dat middel niet zomaar gaan toedienen. dat druist tegen alle ethische codes in.

Ik vrees dat ze er nooit precies zullen achterkomen wat dit middel nu met je doet. Ik denk sowieso dat mensen die al in de problemen zitten en aanleg hebben voor psychische problemen eerder met zo'n middel in contact komen, de housescene is al een vergaarpto van mensen die wegvluchten voor hun sores. Dus die hebben sowieso al een andere hersenstructuur.

Ik weet voor mezelf echter genoeg. Uit eigen ervaring en van alle mensne om me heen. Vrouwen zijn sowieso gevoeliger en ik heb menigeen in de knoop zien geraken metz ichzelf. Daarbij merk je echt wel dat je geheugen achteruit. Ik gebruikt t nog maarz elden, 1 of 2x per jaar, vrees dat er nog heel wat vervelende dingen gaan gebeuren, het aantal zelfmoorden onder jongeren is ook al explosief gestegen en ik zie gewoon continu wat dat spul met mensen doet. DSaar heb ik geen onderzoeken voor nopdig. Ik schrijf verder ok amper meer in het drugsforum, heb deze periode eigenlijk achter me laten liggen want ik zie er teveel mensne door veranderen en zichzelf in de nesten werken! :(
 
ik las wel laatst in de krant dat ze XTC gaan testen als soort medicijn ofzo, iets met psychiatrische dingen. :S

ja oke, daar heb je wat aan, niet dus :S
 
xtc is een ander woord voor vitamine c hoor... dus tast niks aan!
 
Ja, een klein beetje mdma willen ze in de psychiatrie gebruiken. Maar je krijgt echt geen pillen voorgeschreven hoor :P
 
haha nee dat geloof ik ookwel, anders zou ik me meteen als een mongool gaan gedragen :P
 
Maar jezelf gedragen als een mongool op feesten is dus niet zo'n probleem? ;)
 
Ik moet een verslag maken, en daarvoor heb ik xtc gekozen. Nou is de hoofdvraag: tast Xtc de hersen aan of niet?

natuurlijk kan ik dat antwoord nergens vinden, omdat alle onderzaoekn in volle gang zijn. Is er dan nergens een onderzoek over Xtc al afgerond?


Zal een boeiend verslag worden (Y)
Volgend jaar maar jaartje over doen!?!
 
Ik heb wel eens een verslag gemaakt over de paperclip, erg boeiend verhaal, heb dr een 8 voor gekregen.

Overigens zou ik nooit op school iets over drugs doen, omdat je dr nogal op aangekeken word en moet vechten tegen "vooroordelen".
 
Overigens zou ik nooit op school iets over drugs doen, omdat je dr nogal op aangekeken word en moet vechten tegen "vooroordelen".


das juist het leuke ervan. Je moet je onderwerp ook presenteren en daar had ik een 8,5 voor. Toen heb ik Xtc even in een ander daglicht gezet :jaja:
 
Dus je hebt je verslag al af?
Laat eens zien ;)
 
Gewoon een pil bij de leraar in de koffie geflikkerd.
Ja zo kan ik ook een 8,5 scoren :-)

Trouwens ik hoop voor je dat ie morgen niet nog eens naloopt hoe het exact in elkaar zat, mensen met een dip zijn meestal minder aardig :devil:

Chris
 
http://www.dancesafe.org/slideshow/

Misschien heb je hier wat aan. Dit is trouwens best interessant voor iedere gebruiker, dan kan je zien wat er nou eigenlijk in je koppie gebeurt..

Je moet wel een beetje Engels kunnen :)
Probleem is wel dat die slideshow achterhaald is. Voor het basisidee is het wel grappig, maar veel dingen werken anders dan daar beschreven.
 
Voor anw 2 jaar terug werkstukkie over xtc gemaakt, kreeg er mooi een 8,8 voor, dus t is zeker mogelijk goed cijfer te halen ;)
kijk op www.dancesafe.org daar is een hele slide show over de werking van mdma, de schade die het veroorzaakt en de huidige theorie over de mogelijkheid om die schade te voorkomen, je moet klikken links op: your brain on xtc, deze link moet je hebben: http://www.dancesafe.org/slideshow/
oh hij was al geplaatst