Partyflock
 
Forumonderwerp · 916599
Waarschuw beheerder
Kind gedood op basisschool

Uitgegeven: 1 december 2006 13:21
Laatst gewijzigd: 2 december 2006 10:19

HOOGERHEIDE - Op basisschool Klim-Op aan de Matthias Wolffstraat in Hoogerheide is vrijdag rond 11.25 uur een achtjarig jongetje om het leven gebracht. De 22-jarige dader is door de politie aangehouden. Hij heeft het kind uit groep vijf op gewelddadige wijze gedood. Dat heeft de politie tijdens een persconferentie bekendgemaakt.

Bekijk video

De 22-jarige man die wordt verdacht van de moord op de achtjarige Jesse Dingemans is al eerder in aanraking geweest met de politie. Dat zei burgemeester Marcel Fränzel van de gemeente Woensdrecht, waaronder Hoogerheide valt, vrijdagavond in het tv-programma NOVA.

Volgens Fränzel heeft de man nog geen bekentenis afgelegd. De politie ziet hem echter wel als "serieuze verdachte". Over de toedracht van het drama en een motief voor de moord tast de politie nog in het duister. "We weten nog niet alles over de omstandigheden en motieven van de vermoedelijke dader." Het meest schokkend noemde Fränzel het feit dat de vermoedelijke dader uit de "eigen gemeenschap" komt.


Foto: Marc Koot l Nog niets bekend over toedracht en motief

De jongen werd rond 11.25 uur met ernstige verwondingen in de halsstreek aangetroffen in een lokaal van de school, aldus de politie. Stegman bevestigde dat het gaat om de achtjarige Jesse Dingemans. Over de exacte toedracht en het motief kon Stegman nog niets zeggen. Burgemeester Fränzel sprak van een "verschrikkelijk bericht".


Foto: Marc Koot l De politie leidt omstanders weg

De school heeft meteen groot alarm geslagen na de gruwelijke vondst. Getuigen zeggen dat ze de dader gehuld in capuchon en lange jas hebben zien weglopen in de richting van het nabijgelegen gemeentehuis. Op basis van het signalement kon de verdachte vrijdagmiddag op straat worden aangehouden. Zover bekend heeft hij geen bivakmuts gedragen, zoals eerder werd gesuggereerd.


Het jongetje zat volgens de politie in groep 5 van de Klim-Op basisschool in Hoogerheide

De man werd rond 14.00 uur aangehouden. Volgens de politie is er geen familierelatie tussen de dader en het slachtoffer. Schooldirecteur Brouwers van de Klim-Op benadrukte tijdens de persconferentie dat "medeleerlingen het slachtoffer niet hebben gezien."

Geen verzet

De vermeende dader heeft zich niet tegen zijn arrestatie verzet, zei districtschef Stegman. "De man maakte bij zijn aanhouding een rustige indruk." Over de exacte toedracht en het motief kon Stegman nog niets zeggen. "De vraag over het motief wil ik ook graag beantwoord zien."

De verdachte wordt op dit moment verhoord. Er is een groot team vrijgemaakt om het misdrijf te onderzoeken. De politie heeft nog geen wapen aangetroffen. Volgens officier van justitie Huibert Donker wordt de 22-jarige man maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Deze onderzoeksrechter bekijkt of de verdachte langer in voorarrest mag worden gehouden.

Bankdirecteur

Het slachtoffertje zou het zoontje zijn van de directeur van een filiaal van de Rabobank in Halsteren. Een woordvoerster op het hoofdkantoor van de bank heeft dat vrijdagmiddag bevestigd maar trok de verklaring later weer in. "Het is niet zeker. We onderzoeken het." Meer informatie over de achtergronden bij de dood van het kind kon zij niet geven.

Opvang

Op het gemeentehuis van Woensdrecht, waar Hoogerheide onder valt, is een crisiscentrum ingericht. De school is ontruimd en de leerlingen worden opgevangen door slachtofferhulp. De ouders worden opgevangen in het gemeentehuis. Ze worden bijgepraat over wat zich heeft afgespeeld en er is voor nazorg geregeld. De gemeente wil voorkomen dat de ouders worden lastiggevallen door de aanwezige media.

Condoleance

Op het internet is inmiddels een condoleance-register geopend.

Van der Hoeven

Minister van Onderwijs Maria van der Hoeven heeft geschokt gereageerd. "Het is vreselijk wat er is gebeurd", aldus Van der Hoeven na afloop van de minsterraad vrijdag.

Ze had nog geen nadere informatie. Na afloop van de ministerraad is Van der Hoeven direct naar haar ministerie gegaan om te horen wat er precies is gebeurd



Verdachte moord Jesse maandag voor rechter

Uitgegeven: 2 december 2006 11:53
Laatst gewijzigd: 2 december 2006 12:07

HOOGERHEIDE - De 22-jarige man die verdacht wordt van de moord op de 8-jarige scholier Jesse Dingemans in Hoogerheide wordt waarschijnlijk maandag aan de rechter-commissaris voorgeleid. Dat liet de politie zaterdag weten.

De uit Hoogerheide afkomstige verdachte die vrijdag werd gearresteerd, is door een hulpofficier van justitie in verzekering gesteld. Zaterdag wordt hij volgens de politie nader verhoord in een speciaal daartoe ingerichte verhoorruimte.

De politie heeft een team van dertig technische en tactische rechercheurs samengesteld die de zaak onderzoeken. Rechercheurs deden vrijdag sporenonderzoek in de school waar het jongetje om het leven werd gebracht. Daarnaast verrichtten ze, veelal op aanwijzing van getuigen, uitgebreide onderzoeken op diverse andere plekken in Hoogerheide.

Zaterdag gaat de politie verder met het buurtonderzoek en worden nog diverse getuigenverklaringen opgenomen. Zaterdag wordt er tevens sectie verricht op het stoffelijk overschot van het slachtoffer.

Bron: nu.nl
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
jezus zeg, ik word hier heel stil van. Wat een wereld leven we toch tegenwoordig, ik woon niet ver van het dorp vandaan en het is bijna niet voor te stellen...

Ga zodadelijk maar ff iets van bloemetje fzo leggen, toch het minste wat ik kan doen voor dat arme jochie en zijn ouders :(

Heel veel sterkte !
Waarschuw beheerder
Echt zieke shit..,,vredig dorpje dat hogerheide maar vanaf nu niet meer...Heb er vroeger wel is brandweer oeveningen gehad op de kazerne van woensdrecht..
r.i.p !!!!
Waarschuw beheerder
Vreselijk.....

ik zeg KOP ERAF en ondersteboven dood laten bloeden die psychopaat! :@

Waar gaat het heen met deze wereld.....geen woorden voor!

:-(
 
Waarschuw beheerder
Pff echt erg, hoe ziek kun je zijn!
Waarschuw beheerder
donateur
Wat leven wij toch ook in een ZIEKE wereld!

Wordt hier gewoon kots en kots misselijk van....Heb zelf een zoontje van bijna 2 nu...moet er niet aan denken dat er ooit zo'n achterlijke ******Debiel rondloopt die MIJN kind zoiets flikt! :[ Ik maak hem of haar dan echt af!

Kan hier zo onwijs kwaad om worden... :@


Die dorpsmongool die dit geflikt heeft moeten ze aan de hoogste boom ophangen! :[


Rip Jesse (F)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Inderdaad Moon,kan ik alleen maar bevestigen :jaja:
Waarschuw beheerder
die gast is nog niet eens een kogel waard :/

zieke mongool.....



handjes en voetjes eraf en gebit eruit trekken en dan achter de trekhaak aan een touwtje 50 km mee uitrijden gaan :[
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van sassie(f) op vrijdag 1 december 2006 om 19:24:
Inderdaad Moon,kan ik alleen maar bevestigen


Echt he...als ik dit zo lees beginnen mijn handen spontaan te jeuken...Sick Fuck...Bah! :[
Waarschuw beheerder
WTF!?! echt martelen die kut daders :@ van kinderen moe je GODVERDOMME AFBLIJVEN! khoop da ze hen vatten & hun pijn doen... :@


Word ik echt wel kwaad van! grrr... da kan mij gvd nie schelen moest het met mij gebeuren als ze maar van kinderen & vrouwen afblijven :@
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Nou inderdaad :[ en nog woester maakt me het idee dat de wereld steeds gruwelijker lijkt te worden.....of is het een feit?!

En mijn kind moet daarin opgroeien?????HELL NO
Waarschuw beheerder
die 22 jarige doodskop moet ze ophangen, diep triest

R.I.P J
 
Waarschuw beheerder
Verschrikkelijk... :|... :no:


R.I.P.. :flower:
 
Waarschuw beheerder
Nou inderdaad :[ en nog woester maakt me het idee dat de wereld steeds gruwelijker lijkt te worden.....of is het een feit?!


Het komt hoogstens wat dichter bij huis...genoeg ellende op de wereld, altijd al zo geweest. Sowieso verschrikkelijk dit, maar waarom een 9-jarige :(
 
Waarschuw beheerder
ik kan er echt niet bij:no:

ik heb bijna nooit dat een nieuwsbericht me iets doet, maar toen ik dit vanmiddag hoorde moest ik wel ff slikken.

kind van 8, zo onschuldig als wat waarvan de keel wordt doorgesneden :(

ziek, heel ziek.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Het wordt met de dag erger. Heb er geen woorden voor.
Worden nu letterlijk en glashard met onze neus op de feite gedrukt dat het inderdaad steeds erger wordt.

vraag me af waarom en waardoor....
 
Waarschuw beheerder
donateur
Sjeezz... echt niet te geloven dit zeg! Hoorde het vanochtend op de radio, ik kan me niet voorstellen dat iemand zo ziek is dat hij een onschuldig kind zomaar van het leven beroofd :@
Waarschuw beheerder
Verdachte kon school zo binnenwandelen
Bron: Telegraaf

HOOGERHEIDE - De persoon die de 8-jarige Jesse Dingemans vrijdag om het leven heeft gebracht in basisschool de Klim-Op in Hoogerheide kon het gebouw zo binnenwandelen. Een van de twee ingangen was open, vertelde schooldirecteur Michel Brouwers vrijdag op de persconferentie.


Het gebouw telt twee ingangen. Eén ingang was vrijdagmiddag afgesloten. Aan de zijde van de directiekamer is nog een ingang en die was open. Normaal gesproken heeft de directeur zelf, de conciërge of een vrijwilliger daar altijd zicht op, legde Brouwers uit.

Ook al staat die deur open, geeft nog geen reden om een kind de keel door te snijden!!!
 
Waarschuw beheerder
:no: wat bezielt zulke lui??R.I.P. 8jaren jong niet best pfffffffff
Waarschuw beheerder
Damn, als je dit leest krijg je toch een flinke prop in je keel. Kan er met m'n hersens niet bijkomen dat iemand zoiets kan doen.

Die gast moet kei, maar dan ook echt keihard gestraft worden!
 
Waarschuw beheerder
donateur
Onbegrijpelijk.. Gewoon echt onbegrijpelijk waarom een 22-jarige een onschuldig lief kind vermoord..
Echt waar.. Geen woorden voor :(

Ik kan hier echt superwoest van worden :@

R.I.P. (F)
Waarschuw beheerder
In de katholieke basisschool Klim-Op aan de Matthias Wolffstraat in het Nederlandse Hoogerheide, vlakbij de Belgische grens, heeft een gemaskerde man vrijdagochtend rond 11 uur de 8-jarige Jesse Dingemans neergestoken. De jongen werd aangetroffen door zijn juf met messteken in de halsstreek. Districtschef van de Nederlandse politie Fred Stegman heeft dat vrijdagmiddag gezegd op een persconferentie in het gemeentehuis van Hoogerheide.

Dader
De dader is een 22-jarige man. Na de moord is hij, gekleed in een lange jas met capuchon, weggelopen in de richting van het gemeentehuis. Op basis van het signalement kon de verdachte vrijdagmiddag op straat worden aangehouden. Zover bekend heeft hij geen bivakmuts gedragen, zoals eerder werd gesuggereerd. Hij werd aangehouden door de politie na een klopjacht, zo bevestigde deze op een persconferentie.

Eerst werd gedacht dat het om de vader van het kind zou gaan. De man is bankdirecteur. Rabobank, waar de man werkte, bevestigde al snel dat de bankdirecteur wel de vader is van het kind maar niet de dader. Het is wel nog niet bekend of het slachtoffer en de dader elkaar kenden.

Geen verzet
De vermeende dader heeft zich niet tegen zijn arrestatie verzet, zei Stegman. "De man maakte bij zijn aanhouding een rustige indruk." Over de exacte toedracht en het motief kon Stegman nog niets zeggen. "De vraag over het motief wil ik ook graag beantwoord zien."

De verdachte wordt op dit moment verhoord. Er is een groot team vrijgemaakt om het misdrijf te onderzoeken. De politie heeft nog geen wapen aangetroffen. Volgens officier van justitie Huibert Donker wordt de 22-jarige man maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Deze onderzoeksrechter bekijkt of de verdachte langer in voorarrest mag worden gehouden.

Klaslokaal
De brutale moordpartij gebeurde in een klaslokaal, zo wijst een eerste reconstructie uit, maar er zouden geen andere kinderen aanwezig zijn geweest. Eerdere berichten vertelden een lichtjes ander verhaal: de jongen zou de keel zijn overgesneden in de gang van de school.

De kinderen waren aan het werk in de aula. Omdat het jongetje zijn taken al had afgewerkt mocht hij iets anders uit het klaslokaal gaan halen. Omdat hij wat lang wegbleef kwam de juf het kind achterna. Ze dacht dat hij, gezien zijn geringe lengte, misschien niet aan zijn nieuw werkje kon. Ze moet de dader net gemist hebben.

Begeleiding
Op de school heerste al snel chaos. Huilende kinderen en moeders vielen elkaar in de armen. "Ik ben er helemaal kapot van, hoewel ik zelf niets gezien heb”, vertelt één van de leerlingen.

Volgens de vader van één van de klasgenootjes zat het slachtoffer in groep vier (tweede leerjaar) en zou hij nog twee zusjes hebben op dezelfde school, een oudere en een jongere.

Crisiszorg
Klasgenootjes van het vermoorde kind zijn direct door hulpverleners opgevangen op de school. De leerlingen van de school zijn allemaal naar huis gestuurd. Voor de leerkrachten is slachtofferzorg geregeld. Vanavond staat het de ouders vrij naar de school te komen, waar hun vragen zullen worden beantwoord en voor hulp gezorgd zal worden.

De politie doet op dit moment technisch onderzoek in de school, waar de eerste bloemen ondertussen al werden neergelegd. Intussen is het gemeentehuis van Woensdrecht ingericht als crisiscentrum.

Volgens de omstaanders is er nog geen lijkwagen gepasseerd. Dat zou betekenen dat het jongetje nog in de school ligt.

Reactie
Minister van Onderwijs Maria van der Hoeven (CDA) reageerde vrijdag geschokt op het nieuws. "Het is vreselijk", stelde Van der Hoeven na afloop van de ministerraad. Direct na het overleg vertrok Van der Hoeven richting haar ministerie om uit te zoeken wat er precies is gebeurd. (anp/hln/novum)


HLN.BE

echt ziek... :( kben er gewoonweg kapot van wa voor zieke mensen zijn dat... die moesten ze gewoon doen afzien :@ stel je de ergste horrormovie voor dat mogen ze ondergaan :@
Waarschuw beheerder
hoorde het net al op mijn werk
echt erg dat zo iets gebeurt
heel veel sterkte voor de ouders en familie van dit kindje!
 
Waarschuw beheerder
Ik vind ook dat die deuren gewoon open moeten kunnen blijven.

En niet dat je alles hermetisch moet gaan afsluiten...

Zet er gewoon een camera op en een piepje ofzo als de deur opengaat in de directeur zijn hok...

Als er brand ofzo is moeten die deuren ook gewoon open zijn :)
 
Waarschuw beheerder
Geen woorden voor....
Waarschuw beheerder
te duister voor woorden.. dit mag en kan gewoon in Nederland niet gebeuren..

zo jong nog en zijn hele leven nog voor zich...

R.I.P en heel veel sterkte voor alle nabestaanden..

de schok voor de rest van de klasgenoten zal ook niet te overzien zijn :no:
Waarschuw beheerder
pfff wat een zieke mensen lopen er toch rond :/

(f)
Waarschuw beheerder
te ziek voor woorden.
afmaken die handel!
Waarschuw beheerder
ik hoop dat die dader geen celstraf krijgt..

dan kunnen wij zelf die teringmongool opzoeken ;)
Waarschuw beheerder
echt te ziek, kreeg brok in mn keel toen ik het hele stuk las :S :cry:
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 1 december 2006 om 18:36:
Dit is gewoon te erg voor woorden!!


inderdaad..:/ onvoorstelbaar gewoon,
Waarschuw beheerder
ziekelijk om kinderen te doden:looser:
Waarschuw beheerder
donateur
Ik hoorde vanmiddag dit verschrikkelijke bericht.
Het drong niet echt tot me door en ook nu nog niet.
Dat mensen zo laf kunnen zijn en dit soort dingen kunnen doen.
Weet ook niet hoe je zoiets kan verwoorden en heb er dan ook grote moeite mee om er iets over te schrijven.
Voor mij geld nu dus letterlijk dat ik er geen woorden voor heb.

De discussie dat je niet zomaar een basisschool in en uit hoort te kunnen lopen is zinloos.
Misschien is dat in grote steden zo,maar weet zeker dat je hier bij meer dan de helft van de scholen in en uit kunt lopen.
Maar doet dit er toe?
Nee..hij had daar niets te zoeken en hoorde daar niet te zijn.
Ik haat agressie,maar juist van dit soort mensen word ik agressief.

Het enigste wat ik kan doen is de familie-leden van Jesse sterkte wensen en dat doe ik dus ook bij deze.

Jesse rust zacht. :cry:
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Hammertime op vrijdag 1 december 2006 om 21:07:
echt te ziek, kreeg brok in mn keel toen ik het hele stuk las


idd... wat een zieke mensen leven hier op deze wereld:no:
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Hammertime op vrijdag 1 december 2006 om 21:07:
kreeg brok in mn keel toen ik het hele stuk las


ik niet,dit is gewoon dagelijkse realiteit :X niks 'bijzonders' meer:/
 
Waarschuw beheerder
Zal wel weer iets meer eerwraak te maken hebben.

Leuk die multi culturele samenleving.
 
Waarschuw beheerder
donateur
:nocheer: gadverdamme wat ongeloooflijk erg zeg :'(

vieze teringlijers, als ze m pakken wil ik m wel in zn voetjes schieten, daarna langzaam via knieschijfjes omhoog naar zn ballen en dood laten bloeden :@

arm kind en arme arme familie en omstanders :no:

hoop dat ze ooit de kracht kunnen vinden over dit waanzinnige verlies heen te komen (F)
Waarschuw beheerder
Las het toevallig ook net op nu.nl.
Die 22jarige is echt ziek in z'n bovenkamer.
Echt bizar dit. Verzin je niet.

Wens de mensen om Jesse heen veel sterkte bij dit verlies.
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 1 december 2006 om 21:16:
Zal wel weer iets meer eerwraak te maken hebben.

Leuk die multi culturele samenleving.


Dit gaat ook nergens over.
Hoogerheide is een dorp in brabant en niet echt multi cultureel dorp. :S
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van J-Bo's event support op vrijdag 1 december 2006 om 21:21:
gaat ook nergens over.
Hoogerheide is een dorp in brabant en niet echt multi cultureel dorp


Het schijnt om een allochtonen jonge man te gaan.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 1 december 2006 om 21:25:
Het schijnt om een allochtonen jonge man te gaan.


jezus wat een verassing :X
Waarschuw beheerder
Vreselijk :| :cry:
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Cataclysm op vrijdag 1 december 2006 om 21:26:
jezus wat een verassing


dat zag ik (6)
 
Waarschuw beheerder
te erg gewoon :(

r.i.p. jesse
 
Waarschuw beheerder
Geen woorden voor:(
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Nynke 8) op vrijdag 1 december 2006 om 21:27:
Vreselijk


weer een grote plus-punt voor de samenleving met onze moslim broeders (Y)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Cataclysm op vrijdag 1 december 2006 om 21:31:
weer een grote plus-punt voor de samenleving met onze moslim broeders


Ja ze maken zich erg populair.
 
Waarschuw beheerder
Dit is toch niet meer normaal!!
Denk je dat je kind veilig op school zit.

Echt verschrikkelijk is dit.

Veel sterkt voor de familie.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 1 december 2006 om 21:25:
Het schijnt om een allochtonen jonge man te gaan.


Zolang het niet zeker is vind ik het stemmingsmakerij.
Kan het me in Hoogerheide niet zo voorstellen.
Mocht het wel zo zijn,dan worden er helaas weer een hoop vooroordelen bevestigd.
Maar waar haal jij de info vandaan dat het om een allochtone man gaat?

Maar wat maakt het ook uit...Jesse is er niet meer. :cry:
laatste aanpassing