Partyflock Partyflock wenst je een fantastisch 2026!
Partyflock
 
Forumonderwerp · 633073
Waarschuw beheerder
Mijn nieuwe karretje : standaard 132 pk en binnenkort word ie opgeschroeft naar ± 200pk

Hijs 6cm verlaagd en heeft stugge veringen en een dubbele remus einddemper (voor de rest geen demper of katalysator dus geeft wel een leuk geluid)


[img]http://members.lycos.nl/cu2nick/Auto/Escort%20Rs%20Turbo/Zijkant2.JPG[/img]

[img]http://members.lycos.nl/cu2nick/Auto/Escort%20Rs%20Turbo/Zijkant.JPG[/img]

[img]http://members.lycos.nl/cu2nick/Auto/Escort%20Rs%20Turbo/Voorkant.JPG[/img]

[img]http://members.lycos.nl/cu2nick/Auto/Escort%20Rs%20Turbo/Rsturbo.JPG[/img]

[img cacheid=0012f6df000c29d474500a741a0025f7ac]http://members.lycos.nl/cu2nick/Auto/Escort%20Rs%20Turbo/Achterkant.JPG[/img]
 
Waarschuw beheerder
Leuk voor op zondag...
 
Waarschuw beheerder
Dat zal wel hard gaan :D
Veel plezier en veilige kilometers met je nieuwe aankoop!
Waarschuw beheerder
donateur
Velgen zijn vet! 8)
 
Waarschuw beheerder
Dat zijn de standaard RS velgen als ik mij niet vergis.
Waarschuw beheerder
donateur
Ja en? Ik vind ze vet! 8) ;)
Waarschuw beheerder
Misschien mag je nou wel bij de Carmeeting zijn!


vet man!
Waarschuw beheerder
alles is standaard behalve de einddemper,verlaging en vering.

Hij heeft 132 pk en ik heb afgelopen zaterdag 215 gereden en ik denk dattie nog ietsjes harder kan maar niet veel.

Mjah als de meetings niet te ver zijn wil ik best komen :P

In de regen is het optrekken ff wennen aangezien ik 90pk gewend was :D
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
12 oktober ? en het is in de meern ?

Njah opzich kan ik wel moet ik alleen ff kijken hoe ik moet rijden enzo :D
Waarschuw beheerder
Beter, ik heb er ook 1.5 jaartje eens gehad. Heel erg veel aan gedaan. Toen is de moter in de soep gelopen. Mocht je nog vragen hebben over iets van de auto of problemen, dan schrijf je maar een PB.
Waarschuw beheerder
donateur
135 pk met turbo en je kwam tot 215?

dacht dat die dingen veel harder gingen

mijn auto heeft maar 115 pk en die gaat al 215
 
Waarschuw beheerder
2 meissie: was geen aanval hoor.
Alleen uitleg :D
Ik ben met mijn standaard velgjes ook heel tevreden nl ;)
Artiest {SHOWLIST artist 41608, 62962}
Waarschuw beheerder
135 pk met turbo en je kwam tot 215?

dacht dat die dingen veel harder gingen

mijn auto heeft maar 115 pk en die gaat al 215


Auto's zijn op top vaak begrenst (zeker veel in Nederland). Qua acceleratie zal hij met ze 135 pk wel sneller zijn. Tenzij er erg veel verschil in gewicht is maar dat weet ik naturlijk nie....
Waarschuw beheerder
Jah pierre en ik stamp ook begrenst, niet duss.. Die escort heb zekers geen begrenzer. Dat hebben alleen hele dure snelle auto's en een escortje niet hoor.

Hardstylist,
Laat trouwens je moter een minutje stationair uitdraaien voordat je hem uitzet. Zo kan de turbo van z'n toeren afkomen. En rustig warm laten worden ook. Anders help je je turbo de soep in.
Waarschuw beheerder
Jah pierre en ik stamp ook begrenst, niet duss.. Die escort heb zekers geen begrenzer. Dat hebben alleen hele dure snelle auto's en een escortje niet hoor.


als jij et zegt ..:D
 
Waarschuw beheerder
Marfalc heeft wel gelijk. Maar *HardstyleAddict * zei dat 'ie waarschijnlijk nog harder kon!
 
Waarschuw beheerder
donder hij ziet er vet goed uit
Waarschuw beheerder
hijs kwam acceleratie erg snel en pk´s vergeleken met top issie misschien niet echt top maar standaard zittie van 0-100 mph in 21 sec.

Maar ik wil dus met de tijd een hoop veranderen motorisch.

Andere nokkenas misschien en iig een andere chip, turbo druk verhogen, open filter, en iig een dumpvalve erop.
Der zijn mensen die er makkelijk 200 pk. uitgesleept hebben.

Mjah zover is het nog niet eerst maar ff "rustig" aan doen met de 135 die ik heb :P
 
Waarschuw beheerder
wax in wax out
glimme die bak!!!!!!!
Waarschuw beheerder
pk's hebben nix te maken met je snelheid hoor...
Waarschuw beheerder
donateur
je nummerbord klopt niet! :o
Waarschuw beheerder
Geweldige auto! Maar hoezo mph? Waarom zet je dat niet in km/u?

Maar ga er niet teveel aan kloten, als ie nu goed loopt, moet je niet teveel willen. Er zijn namelijk maar weinig Escortjes van dat bouwjaar die nog motorisch goed zijn. En dat komt door dat tunen enzo. Tuurlijk is het leuk al die pk's, maar verkijk je er niet op, pk's zijn ook niet alles. Als je je blok er mee vern**kt terwijl die auto nu in prima staat is, dan zou dat echt enorm zonde zijn.
Waarschuw beheerder
Omdat ik het schema van een engelse site had gehaald heb ik het in mph gezet :D had geen zin om het om te rekenen ;)

En dat de pk's niets met de snelheid hebben te maken weet ik wel, maar wel met de lengte van de tijd waarmee je op je top zit.

En op zich wil ik er ook niet teveel aan veranderen maar iig wel een open air kitje, andere chip en dumpvalve (dumpvalve schijnt trouwens beter te zijn voor je motor omdat ie dan zn overtollige druk beter kwijt kan)

Nokkenas en turbodruk verhogen komt MISSCHIEN pas want hoe sneller hij gaat lopen hoe sneller alles slijt natuurlijk en dat is inderdaad zonde
 
Waarschuw beheerder
:kwijl:

Wat heb je ervoor betaald??
Waarschuw beheerder
Ik kan er dus echt weinig aan vinden aan zo'n wagen. Heb meer negatieve associaties met zulke wagens wat betreft associaal of gevaarlijk rij gedrag. Hopelijk kan je nog lang zonder ongelukken genieten van je hobby, maar dat betwijfel ik met je 215 km/u :S
 
Waarschuw beheerder
Wagentje staat mooi in de lak... Pk's oke dus rest mij alleen nog te zeggen... Goed van prima!!!
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
dazzle 6 oktober 2003 13:34
Ik kan er dus echt weinig aan vinden aan zo'n wagen. Heb meer negatieve associaties met zulke wagens wat betreft associaal of gevaarlijk rij gedrag. Hopelijk kan je nog lang zonder ongelukken genieten van je hobby, maar dat betwijfel ik met je 215 km/u


Het feit dattie zo hard kan wil dus niet zeggen dat ik altijd zo hard rij, ik heb hem gewoon getest en dat is het.

Ten eerste is het toch niet te doen
Ten tweede zuipt ie dan benzine (turbo)
Ten derde is het gewoon gevaarlijk

Loekie... 6 oktober 2003 13:22


Wat heb je ervoor betaald??


Hij vroeg 1250,- en ik heb hem voor 1000,- mee genomen , prikkie dus
Mij gaat het er meer om dattie lekker snel optrekt en meer niet, en tuurlijk rij ik niet altijd netjes de snelheid maar dat doet niemand volgens mij.

Mjah als je vraagt of ik een of andere testpiloot op de weg ben dan is dat niet zo.
laatste aanpassing
 
Artiest K-Libra
Waarschuw beheerder
Leuke auto's hoor, vooral die met turbo willen erg vlot van hun plek, doe je goed (Y).
Alleen zou ik als ik jou was proberen aan andere achterlichten te komen, heb dat ooit eens gezien op een ford-meeting in arnhem, en dat staat echt 10x dan die verschillende kleurtjes die je nu hebt. Veel plezier met je nieuwe wagen jongen!
Waarschuw beheerder
Ik wil inderdaad van die smoke lichten hebben dat lijkt me ook mooier staan, weet alleen niet hoe ik er aan kom
 
Waarschuw beheerder
Ik zou zeggen, ga eens opzoek naar clubs van jouw type, er is vast wel een escort club. En op meetings zijn er ook altijd wel mensen bereid je te informeren of via kofferbakhandel aan leuke dingetjes te helpen :).
 
Waarschuw beheerder
donateur
www.xrrs-club.nl
Ben ik zelf ook lid van.
200pk ga je niet halen met die bak, boven de 170pk mag je om de 10.000km je koppeling vervangen, tenzij je echt alles verbeterd.
Maar 170pk is meeeeer dan genoeg voor zo'n Escort, hehehe.
Controleer wel je turbo, want voor 1000 euro kan die binnenkort wel es gaan janken.

Ikzelf heb overigens een XR2i
Waarschuw beheerder
Een ding moet je wel doen, turbodruk meter inbouwen. (aansluiten met T-stuk op het rechter slangetje bovenop je inlaatspruitstuk). Als hij mooi met gas vol boven 3000 toeren op de 0.5/0.6 bar blijft staan, moet je niks meer aan de druk veranderen. Maaaaaar. ik weet bijna zeker dat het niet meer klopt, hebben ze eigenlijk allemaal. Je kunt 2 problemen hebben, of hij raakt even de 0.5 bar en zakt dan terug. Je moet dan je actuator vervangen. (is drukpotje onder turbo).
Komt hij op bijv 0.3 bar en blijft daar lekker staan is je actuator wel nog goed, het enige wat je dan moet doen is het stangetje van je actuator korter maken (inschroeven) Ik meen iets van 0.2 bar per slag. Maar maak de druk niet te hoog anders fliegt je koppakking eruit. Max druk rs turbo is 0.6, daarna springt meestal de beveiliging erin.

Met een nieuwe chip kun je tot 0.8 bar gaan. maar is $$$$$. want je moet er 2 vervangen en een -31 actuator aanschaffen.

Smoke lichten heb ik toendertijd op ford-mania gekocht. meen iets van 60 euri ofzo.
Waarschuw beheerder
donateur
Ik heb ook zon rs turbo, draait al 1,5 jaar op 0,8-0,9 bar zonder andere chip en mn koppakking is nog steeds heel (wil niet zegen dat dat altijd goed gaat natuurlijk) maar bij mij is de beveiliging van mn computer kapot ofzoiets waardoor ie pas bij turbodruk van 1 bar of meer beveiligd is. Ik heb wel een andere actuater erop moeten leggen (van een sierra cosworth ligt er nu op). Mn koppeling slijt wel als een gek, denk niet dat ie langer meegaat als 20000km%)

Oow ja en dat pk's niks met topsnelheid te maken hebben is ook onzin, de mijn reed eerst ongeveer 220 op mn teller en dan trok ie et gewoon niet om harder te gaan, nu met hogere turbodruk heb ik er 235-240 mee gereden (is btje gokken want mn teller gaat maar tot de 220)en trekt ie het dus wel om harder te rijden.

Veel plezier met je auto!!!
goeie keuze(Y)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Met een nieuwe chip kun je tot 0.8 bar gaan. maar is $$$$$. want je moet er 2 vervangen en een -31 actuator aanschaffen.


Of een bleedvalve inbouwen

Smoke lichten heb ik toendertijd op ford-mania gekocht. meen iets van 60 euri ofzo.


Gewoon zwarte kousen van je vriendin/vrouw/moeder jatten en die over de lampen trekken. Zelfde effect, lagere kosten.
Waarschuw beheerder
over die 200pk ik ging ook af op dingen die ik gelezen heb dus :) mjah wat je al zegt 170 pk is ook niet mis :D

Turbo is volgens mij nog goed, je kan het geloof ik zien aan het feit of er witte rook uit je pijp komt dan issie dood of dood aan het gaan, ik heb voor de zekerheid een gereviseerde turbo gekocht via marktplaats ding is zo goed als nieuw dus mocht ie stuk gaan dan heb ik nog iets achter de hand :D

Ik ga zeker even kijken op www.xrrs-club.nl want ik had al gekeken op www.rsturbo.nl maar das niet echt een goeie site.
Waarschuw beheerder
Viptweak--->

bleedvalve, niet dus he!!! De actuator van de escort is meestal zo rot dat ie 0.8bar echt niet meer vast kan houden.(hij zal zelfs met bleedvalve dan hoger toppen en dan afvallen.)
Als de actuator nog in perfecte staat is zou het kunnen. Maar een bleedvalve is niet meer dan een ding wat de actuator fopt (door beetje lucht te laten ontsnappen).



Turbo is kapot aan het gaan als je bij het gas loslaten blauwe rook uit je uitlaat krijgt.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
ik zou me doodschamen in zo'n bak, maaruhhh ieder zijn hobby. :-D
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
njah die blauwe rook zie ik (nog) niet :)

en naar m€nno luister ik pas als ie laat zien wat voor auto hij heeft ( als ie er een heeft) :P
 
Waarschuw beheerder
jammer is dat ie alweer wat gedateerd is he, maar hij ziet er op de foto's nog netjes uit...
Waarschuw beheerder
Hij heeft ook geen een plekkie of echt opvallende krasjes

voor een auto van 15 jaar oud mag ie er nog wezen :)
 
Waarschuw beheerder
nog 10 jaar joh is ie wegenbelastingvrij :D
Waarschuw beheerder
whahaha...ik heb geen auto...maar alles beter dan dit!, whahahaha
Waarschuw beheerder
kun je nagaan commentaar leveren op een ander terwijl je zelf een zielige armoedzaaier bent, ik zal je een keertje scheppen kijken of je dan nog lacht
Waarschuw beheerder
turbo is kapot aan het gaan als je bij het gas loslaten blauwe rook uit je uitlaat krijgt.


kan aan zoveel dingen liggen als er blauwe rook uit komt.
en zoals Rexel al zei, pk's hebben niks met topsnelheid te maken...

voor de rest veel succes ermee! :)
Waarschuw beheerder
donateur
hoezo hebben pk's niks met top te maken????
Als je m op top in het rood van je toerenteller rijdt, gaat ie met extra pk's niet harder rijden, maar als je zonder die extra pk's het rood niet haalt op top heeft het wel zin voor je topsnelheid om meer pk's te hebben.
 
Waarschuw beheerder
donateur
pk's hebben wel veel met je topsnelheid te maken en koppel met je trekkracht.

Ja, je kan veel pk hebben en een lage topsnelheid, maar over het algemeen heb je met meer pk's een hogere topsnelheid en met een hoger koppel meer trekkracht.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Menno, een Escort RS Turbo is een heel leuke bak en is absoluut niet vergelijkbaar met een Escort MKIV 1.1L ofzo.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Malfarc, als je actuator nog goed is, werkt een bleedvalve gewoon goed (zoals je zelf ook zegt), als je actuator niet goed is, of iets anders is niet in orde met je turbo, moet je ook niet gaan tunen.

Wat ook goed werkt is een airbox, met cyclone en airscoop, win je ook een berg mee.
Waarschuw beheerder
ziet er nog netjes uit jah... maatje van me heeft er ook al 3 gehad... bleven alleen nooit zo lang heel ofzo... het schijnt idd dat die rs turbo's niet zo lang met koppelingen doen nee...
Waarschuw beheerder
Wat ook goed werkt is een airbox, met cyclone en airscoop, win je ook een berg mee.


Wat je hiermee bedoelt.... ik snap er geen aars van :D

Nja voor zover ik weet en kan zien is die turbo nog goed, maar ik heb er nog een achter de hand voor als ie stuk is of zou gaan.

Ik denk dat er als eerste een open air kitje op komt van green of k&n.

Daarna waarschijnlijk een dumpvalve want dat geluid vind ik toch wel vet :)

dan een andere einddemper, want ik vind deze lelijk en hij zit echt met een hele vage kronkel bocht vast wat volgens mij niet hoort en die pakt elke keer de hobbels (leuk zo een lage auto :) ) dus ik ga op zoek naar een goeie demper die er recht op komt zonder vage bochten.

En als het geld mee zit kijken voor een chip want dat is toch wel aan de prijzige kant :D mjah dat komt wel goed