Partyflock
 
Forumonderwerp · 764227
1 volger · 16973x bekeken
Waarschuw beheerder
donateur
Ik werk sinds 2000 met reason.
Kom maar met je vragen.
Artiest {SHOWLIST artist 45388, 24849}
Waarschuw beheerder
Nog basistips hier voor het maken van een reversed bassline?
 
Waarschuw beheerder
eeh jongens, waarom klinkt mijn nummer als ik m van wave naar mp3 omvorm met wavelab zeer verrot (hij ververvormd helemaal, vooral de hi-hats)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 1 maart 2006 om 12:18:
eeh jongens, waarom klinkt mijn nummer als ik m van wave naar mp3 omvorm met wavelab zeer verrot (hij ververvormd helemaal, vooral de hi-hats)


Check het eens als je er .wmv van maakt.
mp3 kan inderdaad een geluid wel eens een beetje verstoren al weet ik niet of je alles goed edit. Zelf heb ik er nooit zoveel last van.
 
Waarschuw beheerder
Check het eens als je er .wmv van maakt.


Heb het net geprobeerd, maar dat lukt niet bij mij, je kunt het wel aanklikken maar hij pakt m niet... :(
Heb altijd last gehad van mp3, klinkt gewoon niet zoals ik zou willen,,
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 1 maart 2006 om 12:40:
Heb het net geprobeerd, maar dat lukt niet bij mij, je kunt het wel aanklikken maar hij pakt m niet...
Heb altijd last gehad van mp3, klinkt gewoon niet zoals ik zou willen,,


En hoe hoog zet jij de kwaliteit in wavelab voor mp3 dan?
Zelf doe ik het minimaal op 128kbs en dan is er vrijwel geen verschil met .wav.

Volgens mij kun je .wav wel degelijk converteren naar .wmv in wavelab maar ben niet thuis dus kan helaas niet kijken.
 
Waarschuw beheerder
das een goeie tip, hij stond nu standaard op 128, heb m nu veel hoger gezet, klinkt al stukken beter,, :) dank u zeer (F)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 1 maart 2006 om 12:56:
das een goeie tip, hij stond nu standaard op 128, heb m nu veel hoger gezet, klinkt al stukken beter,, dank u zeer


Exporteer je audio gewoon zo hoog mogelijk.
Ik doe dat op 96Khz/24Bit en converteer het vervolgens naar 128kbs mp3 en dat is voor mij voldoende.

Maar mooi dat het verholpen is.

En tja... het blijft mp3 hè :yes: dus als je geluid gaat comprimeren zal het altijd iets anders worden maar als het goed is bijna niet voor het oor waarneembaar.
Waarschuw beheerder
Algemeen vraagje:

Is er nog een andere manier voor je volume (fade in/out) te veranderen dan "live" aan een knop of een fader te draaien/schuiven..?
 
Waarschuw beheerder
je hoeft toch niet perse te draaien aan een knop.
je kan voor zowel elke knop een automation aanmaken en dan kan je hem zo langzaam in laten faden als je wilt
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van El más enfermo op vrijdag 14 april 2006 om 13:40:
Is er nog een andere manier voor je volume (fade in/out) te veranderen dan "live" aan een knop of een fader te draaien/schuiven..?


Afhankelijk van wat je wil laten faden, omdat je bijvoorbeeld in een Redrum meerdere sporen gebruikt wat weer als 1 op je mengpaneel zit... kun je gewoon op de schuif/volumeknop (of eventueel op de schuif op het mengpaneel voor algehele spoorfading) met je muiswijzer gaan "staan" en dan vervolgens rechtermuis en "edit automation" kiezen. Vervolgens kun je het recorden of zelf intekenen.
 
Artiest {SHOWLIST artist 29174, 23720}
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 14 april 2006 om 14:24:
omdat je bijvoorbeeld in een Redrum meerdere sporen gebruikt wat weer als 1 op je mengpaneel zit...


Ik sluit alle kanalen van de redrum tog echt op een los kanaal van de mixer aan hoor

Heb ik nergens last van en kan ik over elk geluidje een apart een effect gooien
Artiest DanM
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 14 april 2006 om 18:55:
Ik sluit alle kanalen van de redrum tog echt op een los kanaal van de mixer aan hoor

Heb ik nergens last van en kan ik over elk geluidje een apart een effect gooien


Same here, al hangt dat wel af van de toepassing...:)
Waarschuw beheerder
Vandaag de upgrade besteld naar 3.0 Ik liep even achter :D.
 
Artiest Leon Pieket
Waarschuw beheerder
Uitspraak van AjJay op maandag 27 februari 2006 om 23:15:
Nog basistips hier voor het maken van een reversed bassline?


Maak je bassline, maak er een wav file van en haal em door wavlab, soundforge of cool edit. Reverse het geheel hier en sla het op. Laad je wav file vervolgens in een NN19 sampler van Reason.
Waarschuw beheerder
zijn refills om te gooie naar wat dan ook zodat ik ze in fl kan gebruiken?:D
Artiest {SHOWLIST artist 15108, 66063, 130241}
Waarschuw beheerder
is het mogelijk om direct in mp3 op te slaan? want ik sla altijd in .wav op...
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 14 april 2006 om 18:55:
Ik sluit alle kanalen van de redrum tog echt op een los kanaal van de mixer aan hoor


Dan gebruiken jullie weinig sporen.....
De kick gaat bij mij uiteraard wel op een apart spoor. :yes:
Waarschuw beheerder
*kick*
Waarschuw beheerder
Uitspraak van D21 op woensdag 1 februari 2006 om 16:33:
iedereen zegt dat fl het makkelijks is om in te stappen (nouja veel iig) maar op de site van Reason staat juist dat Reason heel makkelijk is om te beginne en om verder te gaan wat is nou de waarheid jonges


dat t het vetst werkt als je alles aan elkaar koppelt via rewire en van alles de vetste elementen pakt. En vergeet dan nie ook rebirth en cubase nog ff in de mix te gooie, ga je cker blij mee zijn
Waarschuw beheerder
vet KUT ae ik smaples in de redrum wil auditionen voor ik ze inlaad kan ik ze niet horen!!!!ik rewire met cubase. ik had dat aleens en opeens wat het uit zichzelf opgelost maar het is weerzover. HELP
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Morax op dinsdag 2 mei 2006 om 16:50:
*kick*


Had geen zin om een nieuw topic te openen, maar ben sindskort ook met Reason bezig, was eerst een beetje huiverig voor de mogelijkheden, ivm met het aantal apparaten waarmee je het moet doen, alleen toen iemand over rewiren begon, dacht ik wtf..

Heb het dus maar geinstalleerd en een beetje aan de gang gegaan. Dit zijn mijn eerste (korte) probeersels, moet alleen de synths nog een beetje onder de knie krijgen :/

Maar was wel benieuwd wat jullie d'r van vonden:

Track1

Beetje geprobeerd techo/schranz/industrial te maken, dus scheurende en overstuurde geluiden, en wat 'rollende' beats. Het is allemaal wat kort en eentonig, maarja..


Track2

Wou een hardcore kick maken, met op het eind (van een 16e maat) een effect dat hij wegzakt/verdrukt wordt. Maar verder is het een beetje doelloos geram.. :bloos:



Track3

Vage (oldschool/techo-achtige) track.. wanneer de kick erin komt vind ik hetzelf wel erg lekker klinken, alleen zit er een beetje een duffe synth in..


Track4

Geprobeerd drum&bass te maken.. stelt niet echt veel voor. Ging me met name om de (break)beat zelf, had ik nog nooit gemaakt :)


Maar ik vind Reason echt een meesterlijk programma, helemaal omdat ik altijd met fasttracker gewerkt heb is het een hele vooruitgang. Wou met Cubas aan de slag, maar vond dat toch allemaal te 'droog' en te lastig, voordat ik de geluiden kreeg die ik wilde.

Maar als ik uitgekeken ben op Reason pak ik Cubase er nog wel eens bij :)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Morax op maandag 27 februari 2006 om 23:11:
Geloof me mogelijkheden in overvloed, aan kicks met de subtractor en maelstrom alleen al :)


Ook maar eens checken.. :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Brrt! op maandag 29 mei 2006 om 21:52:
Ook maar eens checken..


Een tip: Zorg dat je met combinators werkt (mits je versie 3.0 hebt) en dan zo 1 of meerdere gelayerde "geluiden"+effecten bij elkaar hebt in 1 combinator. Dat heeft als voordeel dat je met de pianoroll van de sequencer track van die combinator alle geluiden tegelijk kan aansturen (handig als je een met een aantal subtractors 1 synth probeert te vormen bijvoorbeeld). Maar ook als je tijdens het draaien aan de knoppen om een bepaald geluid te creëren toevallig langs een bepaald geluid komt en je denkt van hey cool, ff de gehele combinator-patch SAVEN, zelfs al heb je dat geluid op dat moment even niet nodig. Het wil weleens voorkomen dat je later vrijwel onmogelijk weer datzelfde geluid terugvind, dus dan is het saven van je combinator een hele handige optie :)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Thnx voor de tip (y) en wou hem net gelijk uitproberen :D

Alleen:

Het principe lijkt mij als een mixer, waar je dus alle geluiden (dit geval een bepaald aantal) bij elkaar laat komen, en dus één geluid vormt.. correct me if I'm wrong!

Alleen zie ik achter op die Combinator geen mogelijkheid om meerdere apparaten aan te sluiten... :bloos:
Waarschuw beheerder
Keek nog eens goed.. of alleen mono aansluiting?
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
Uitspraak van Brrt! op dinsdag 30 mei 2006 om 19:04:
Alleen zie ik achter op die Combinator geen mogelijkheid om meerdere apparaten aan te sluiten...


Daarom begin je als jij combinator geluid maakt eerst met een mixer en daarna maak je andere apparaten zodat ze op die mixer aangesloten worden. Kijk bij andere combinator geluiden hoe ze het gedaan hebben.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van permanent verbannen op dinsdag 30 mei 2006 om 20:42:
Daarom begin je als jij combinator geluid maakt eerst met een mixer en daarna maak je andere apparaten zodat ze op die mixer aangesloten worden. Kijk bij andere combinator geluiden hoe ze het gedaan hebben


En hier leent de 6:2 line-mixer zich uitstekend voor overigens, en dan laat je de master-out van de mixer (via eventueel 1 of meerdere (M-Class) effecten naar de "from devices" achterop de Combinator gaan.
Ook zitten er op de Combinator zelf een 4-tal draaiknoppen en drukknoppen, en die kun je aan 1 of meerder functies van je apparaten binnen die combinator toewijzen. Maar dat had je natuurlijk ook al door ;)
Artiest {SHOWLIST artist 27650, 75347, 12423, 46143}
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Gewoon Handig op maandag 27 februari 2006 om 21:34:
emand met de refills "Vipzone leads 1 en leads 2" hier?


Dat zijn die gratis toch? Die zijn echt bruut :P
Met wat effecten kan je de geluiden goed genoeg "customisen".
Waarschuw beheerder
Nog een tip, voor de gelukkige eigenaar van 2 schermen, je kan je 'rack' en je 'bewerk' scherm onderaan je rack van elkaar scheiden...:) dat werkt super en overzichtelijk...en je rack is ook weer duidelijkererder te zien..:)

Verder kan je ál je FX devices automaten, door via Create, create sequencer track for...., een automationkanaal aan te maken...(Y)


:flower:
Waarschuw beheerder
Ik heb in het kader van de trance.nu remix wedstrijd een remixje gemaakt (in Reason of course) voor hun Love Parade Anthem:

Hier te horen (check edmcast 110):

http://edmcast.mattpincer.com/

Super cheesy maar dat mag de pret niet drukken.... :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van DanM op donderdag 1 juni 2006 om 21:09:
Verder kan je ál je FX devices automaten, door via Create, create sequencer track for...., een automationkanaal aan te maken...(Y)


Jammer dat het bij de distortion niet kan :(
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van El más enfermo op vrijdag 2 juni 2006 om 10:37:
Jammer dat het bij de distortion niet kan laatste aanpassing 2 juni 2006 10:37


Jawel hoor, in ieder geval voor de Scream 4 kan het best :)

En anders kun je ook een Matrix aanmaken om sommige elementen van andere devices aan te sturen :)
Artiest {SHOWLIST artist 21710, 90551, 99292}
Waarschuw beheerder
Om bv een Scream te Automaten zet ik die het liefste samen met de bron in een combinator, deze vind ik makkelijker te automaten.
 
Waarschuw beheerder
Even een probleempje met Reason:

In de sequencer window is geen grid te zien, dit heeft helaas niet met de E bar te maken want die staat gewoon waar hij moet staan. Ik heb in de handleiding gezocht en kon niks vinden over een aan of uit optie wat bijvoorbeeld in Logic zit.

Heeft iemand dit eerder gehad, zo ja wat doe je eraan???
 
Waarschuw beheerder
heb t ook paar keer gehad,, waar t probleem lag dunno :nocheer:

reason toen opnieuw geinstaleerd, en sinds dien geen last meer gehad ervan :cheer:
 
Waarschuw beheerder
Hmmm, is inderdaad een idee. Ik laat het je wel even weten
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 14 juni 2006 om 15:08:
Hmmm, is inderdaad een idee. Ik laat het je wel even weten


t gekke ervan was wel, als ik een andere rns file opende, was die grid gewoon normaal, maar in die andere weer niet:S

erg vaag..
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Bij geen enkele file is hij bij mij oke. Ik ben nu opnieuw aan het instaleren. Hopen dat hij het nu wel doet, het blijft toch een vaag probleem. Het werkt in iedergeval super irritant.
 
Waarschuw beheerder
Dammmm, helpt niet :(
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 14 juni 2006 om 15:20:
Dammmm, helpt niet


welke versie heb je 3.0? bel anders ff de helpdesk ofzo..?
 
Waarschuw beheerder
3.0 is er een helpdesk dan?
 
Waarschuw beheerder
Kan iemand mij hier vertellen met een basisvoorbeeld hoe je iets sidechaint in reason 2.5? Bijvoorbeeld een compressor aan een kick?
 
Artiest Sane
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 26 juni 2006 om 23:28:
Kan iemand mij hier vertellen met een basisvoorbeeld hoe je iets sidechaint in reason 2.5? Bijvoorbeeld een compressor aan een kick?


Hmmmm, Reason 2.5 had nog geen Mastering Suite (waar een Compressor inzit die een Sidechain optie heeft)... Dus dan zou je wat met Volume Automation moeten doen (Als de Kick start, de Bass laten zakken in volume en na de Kick laten stijgen)... Maar dat lijkt me geen leuk klusje...

http://trance.nu/v3/forums/viewtopic.php?t=112872
Hier word van meerdere programmas uitgelegd hoe je Sidechaining kan doen... Plus wat links naar gratis VSTs die aan sideschaining doen, misschien zit er wat nuttigs voor je tussen... ;)

Jamie.
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
toch maar es zoeken naar reason 3.0 dan. Iemand opties?
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 27 juni 2006 om 09:58:
toch maar es zoeken naar reason 3.0 dan. Iemand opties?


bittorrent, emule, edonkey etc.
 
Waarschuw beheerder
Een vraag:
Weet iemand hoe je een geluid kunt "stretchen" (uitrekken). Ik wil namelijk een clap uitrekken, maar weet niet hoe dat moet. Ik denk zelf dat het wel mogelijk is met de NN-XT.

Iemand een idee?
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Via de Matrix kan het zeker, ( gebruik 'curve' ipv 'keys') maar wat ik altijd doe is de sample bewerken in bijv. Cooledit, hier de funtie 'timestretch' toepassen, wegschrijven als .WAV en inladen in een Redrum.
Uiteraard zal je dan wel enige moeite moeten doen, mja...ik ben liever orgineel bezig...standaard presets suck...:yes:
tipje....zoek op internet voor .RSN files met 'timestretch' in de omschrijving, grote kans dat daar wat tussen zit, en het scheelt jou dus een hoop geklooi in bijv. Cooledit...;9
Waarschuw beheerder
Uitspraak van DanM op woensdag 28 juni 2006 om 21:31:
Uiteraard zal je dan wel enige moeite moeten doen, mja...ik ben liever orgineel bezig...standaard presets suck...


Klopt, alleen de preset percussie geluiden van de Redrum vallen op zich nog wel te doen. Ja okee de samples dan :p