Uitspraak van verwijderd op zaterdag 1 april 2006 om 02:11:
Regisseur van deze film (Pier Paolo Pasolini) is vermoord om deze gestoord zieke film. Te zieke geest... Was zijn laatste film.
Klopt ja, en dat vind ik eigenlijk niet zo gek ook...
Wie het leuk vind om sadistische praktijken uit te halen (die overigens mer psychisch zijn dan lichamelijk) en een half uur kan filmen over stront vreten de mesnen is gewoon ziek
Voor de mensen die hem niet gezien hebben;
Op de DVD van Salò staat een stel interviews met cineasten die stuk voor stuk totaal onder de indruk zijn van Salò. Er wordt gesproken van mensen die misselijk werden in de bioscoop, de invloed die Salò op hun leven heeft en zelfs wordt er gepraat over een tijdperk voor en een tijdperk na Salò. Al deze mensen zijn rond hun 18 jarige leeftijd in contact gekomen met Salò en waren duidelijk onder de indruk van de film. Volgens de cineasten is het een film die iedereen in het leven gezien moet hebben, een film waarvoor je klaar moet zijn en waarschijnlijk té schokkend is voor sommige mensen.
Het verhaal
Salò is inderdaad erg schokkend. De film speelt zich af aan het eind van de Tweede Wereldoorlog en gaat over een groep van vier machtshebbers (de president, de graaf, de bisschop en het hoofd van de magistraten) die een groep jonge mensen ontvoert. Deze mensen, die uitgekozen worden op hun knapheid, worden in een groot kasteel gestopt en transformeren tot onderdanen van de machtige vier. Het enige levensdoel van het groepje jongeren is om de machthebbers seksueel te vermaken. Drie oudere vrouwen vertellen elke dag een seksverhaal dat zij zogenaamd hadden meegemaakt en de mannen nemen, als zij daar zin in hebben, een jongere mee naar achter om zich mee te vermaken als zij genoeg opgewonden zijn.
Shockerend
In de jaren na Salò zijn er vele schokkende film uitgekomen en we kunnen gerust zeggen dat het publiek nu minder snel ergens van geschrokken raakt dan 30 jaar geleden. Wij kijken bijvoorbeeld niet vreemd op als iemand met een close-up in het hoofd wordt geschoten of als een vrouw op straat verkracht wordt. Toch was ik tijdens het kijken van Salò ontzettend geschokt. Ik heb in mijn leven al veel controversiële en schokkende films gezien, maar toch is dit één van de ergste. De film zit vol masochisme, martelingen en ander seksueel misbruik. Nou zijn we tegenwoordig wel wat gewend, maar nog steeds zijn de beelden, en de gedachten die bij je opkomen, ontzettend schokkend. Dat is het mooie van Salò, de film is nog steeds in staat om de mensen te shockeren, ondanks dat de maatschappij ontzettend veranderd is. Als een film tientallen jaren na de release dezelfde emoties kan opbrengen bij zijn kijkers, dan duidt dat op een uiterst goed uitgewerkte en tijdloze film.