Partyflock
 
Forumonderwerp · 779814
Ik ben gisteren naar het nieuwe (sinds 2002) Escher Museum geweest in Den Haag, en kwam echt met koppijn naar buiten van zijn meesterlijke prenten. Die vent is zo verschrikkelijk goed, helemaal in zijn eigen wereldje.

Voor mensen die hem kennen en goed vinden is dat museum zeker een aanrader, zo ongeveer al zijn prenten hangen er, vanaf ongeveer 1918 tot zijn laatste werken eind jaren 60 dacht ik.

Hoewel de Nederlandse graficus Maurits Cornelis Escher (1898 tot 1972) enige tijd in Italië en Zwitserland woonde, hoort hij toch bij de bekendste Nederlandse kunstenaars.

Zijn prenten vertonen een hoge mate van technisch vernuft. Wie zijn werk goed bekijkt, ziet Eschers speciale blik op het dagelijks bestaan en zijn directe omgeving: uit de schaduwen tussen twee figuren worden nieuwe mensen, of beesten geboren, geometrische vlakjes veranderen langzaam in prachtige vlinders en een rij ruiters te paard kan eindeloos doorgaan. Maar Escher maakt ook op bijna ware grote een uiterst gedetailleerd en realistisch oog. In de pupil zit een schedel! Hij ontwierp een wereld waarin holle en bolle vormen op een bijna natuurlijke manier binnen een constructie kunnen bestaan. De twee werelden duizelen door elkaar als de oplossing van het raadsel wordt gezocht.
Maar Escher kon ook zoiets verstilds als een modderplas weergeven. Rondom en door het water liggen sporen van autobanden en voetstappen. In het water weerspiegelen takken van bomen en de lucht. Ook hier is weer die tegenstelling tussen de platte aarde die dichtbij lijkt en de hoge lucht die oneindig ver is door de weerkaatsing in het donkere water.

De kwaliteiten van Escher zijn tijdloos en worden zowel door hun artistieke als ook door grote technische kwaliteit door allerlei mensen gewaardeerd. Zijn werk zit niet alleen in collecties van musea, maar ook wetenschappers werken graag met zijn prenten om hun theorieën te verduidelijken.

Het werk van Maurits Escher blijft nog steeds spannend, verrassend en ongrijpbaar.


Hieronder een paar die ik geniaal vind:

1934, Stilleven met glazen bal

1934, Stilleven met straat

1946, 3 glazen ballen

1938, Dag en Nacht

1943, Reptielen

1960, Klimmen en dalen

1947, andere wereld

1951, Trappenhuis

1953, Relativiteit


In mei 1956 was M.C. Escher klaar met zijn litho "Prentententoonstelling" In een brief aan zijn zoon Arthur schreef hij over deze litho: " Die gekke prent, waar ik je laatst over sprak, is af, maar nog niet gedrukt. Zoiets raars heb ik, geloof ik, van mijn leven nog niet gemaakt. Er komt onder andere een jonge man op voor, die belangstellend staat te kijken naar een prent aan de wand van een tentoonstelling, waar hijzelf op getekend staat. Ra, ra hoe kan dat. Misschien ben ik niet ver verwijderd van Einsteins gekromde heelal"


Voor geïtereseerde hier een aantal links:
www.mcescher.com
www.worldofescher.com/gallery
www.escherinhetpaleis.nl/
Daar zijn deze en veel meer prenten groter en beter te zien :)

Cultuurbarbaren gelieve niet reageren..
laatste aanpassing
Zeker meesterlijke creaties, :D

Escher :respect:
 
als ik eerlijk ben doet het me niks maar ik vind het wel knap getekend
laatste aanpassing
leuke filmpjes

http://www.mcescher.com/Downloads/downloadsnl.html
In dat museum heb je op de bovenste etage ook een virtual reality 'attractie' waar je in een 3d Escher wereld beland, was behoorlijk geinig :)
Ik heb hier thuis ook een mooie poster van hem hangen :)

Geweldig :)
heeft iemand die puzzel al gedownload en gedaan?

dan krijg ik dit:



maar kan die knop voor de volgende puzzel nergens vinden :/
 
Ja wij hebben thuis een prentenboekje van Escher liggen en een paar posters..

Ik moet ook nog een keer naar dat museum, wil het echt nog een keer zien :D
Die puzzels enzo kun je ook in dat museum doen dacht ik, en ze hebben er ook de kamer der optisch bedrog :)
 
Kep op de middelbare school als eindexamen bij Tekenen een mondeling over Escher gehad. Je mocht zelf een kunstenaar uitkiezen, had hem gekozen :jaja:!! Supervet :D!!










:D
 
Ik ben absoluut geen kunst mens.
Maar deze plaatjes blijf je op de een of andere manier naar kijken. Dat museum moet ik ook maar eens bezoeken.
 
ben ook totaal geen kunst iemand, maar die escher.. wat een genie :jaja:
 
Oh das geweldig ja (Y)
Die had ik vroeger in de klas hangen toen ik grafisch deed.. ken er echt uren naar kijken :jaja:
escher is idd goed :)
 
Escher heeft zeker heel veel moois gemaakt. Vind het werk uit zijn beginperiode het mooist (eight heads, tower of Babel)
Ik vind escher geweldig, maar als ik de kunstwerken van salvador dahli zie dan ben ik pas echt verkocht!
 
Idd vind Dali toch wel heer en meester op dat gebied!

Escher is echt geweldig!!!!

Ik vind persoonlijk die tekening met die 2 handen het mooist (weet ff niet meer de naam ervan),maar je blijft gewoon kijken.........heel fascinerend.


Tekenen heet deze gewoon :)
 
Ja die gast was echt meesterlijk creatief en kon gewoon TE goed tekenen om eigenlijk waar te kunnen zijn


:respect:
Idd vind Dali toch wel heer en meester op dat gebied!


Escher en Dali hebben echt totaal verschillende stijlen... beetje kromme vergelijking..

Trouwens wie Dali goed vindt zal Moesman ook waarschijnlijk goied vinden..

Voorbeeldje:

laatste aanpassing
Dali en Escher zijn inderdaad niet echt te vergelijken, alleen al het feit dat Escher zo goed als nooit kleuren gebruikte.

Maar goed het waren wel beide nutcases (Y)
Ben blij dat niet ierdereen op het Flock een cultuurbarbaar is ;)
@ MoerSauzert.........Thanx (y) die bedoelde ik inderdaad!!!!

Ik vind 'm zo mooi.......zit er serieus over na t denken om er een giga vergroting van te laten maken voor op een kale muur.
 
Idd ze zijn ook niet te vergelijken maar ben ook niet echt een kunstkenner.

Nielzepiels> Was er laatst geen expositie van Moesman in Delft ofzo? Want dat plaatje wat jij poste komt mij erg bekend voor.
Uitspraak van Bof (L) Bert op vrijdag 27 mei 2005 om 18:16:
Ik vind 'm zo mooi.......zit er serieus over na t denken om er een giga vergroting van te laten maken voor op een kale muur.


Wat een topic als deze niet met een mens kan doen :P
mc escher en dj dali = mc appels en dj peren

allebei goed! in barcelona veel dali invloeden
Nog een interessante website: www.escher.info

 
:respect: :respect: :respect: :respect: echt vage doordachte tekeningen
esher is zoooo goed..heb ook wat van ze werk op me site..kijk maar www.floeps.nl.tt ... eg super !!!
 
vind 't eg geweldig:)
Volgens mij is er geen enkele kunstenaar die zo briljant perspectief kan tekenen.

@ Moersauzert: is toch een strak plan voor op mijn muur.