Is het dat de kerk steeds moderner wil worden of begrijpen ze beter wat God's wil is voor deze tijd?
Dank je, soms weet ik dingen niet zo goed te omschrijven.
Ik denk ook dat laatste, de mensheid begrijpt in deze tijd meer zijn woord dan vroeger.
Vroeger wisten zij niet hoe ze konden communiceren met God, dat konden er maar een paar. Bijvoorbeeld Mozes, en andere bijbelse figuren.
Het is bewezen dat Jezus heeft bestaan, daar hoeven we geen discussie over te voeren.
Door Jezus kunnen wij als 'normale' mens communiceren met God, zonder Jezus kom je niet tot God. Vandaar dat Jezus ook aan het kruis is gegaan, voor ons, om te kunnen communiceren met God.
Toen Jezus dood ging, heeft God een soort van cadeau gegeven aan de mensen die in God geloven. De Heilige Geest.
Wel, in de 'moderne kerk' (evangelische gemeente) is (bijna) iedereen bezig met de Heilige Geest.
Vandaar dat die kerken zo leven, tis echt andere koek dan in een Gereformeerde kerk.
Sommige mensen krijgen een boodschap van God, en vertellen dat aan hun gemeente via de Heilige Geest.
Bijvoorbeeld als er in een kerk veel hoogmoed voorkomt, dan vertelt God dat aan hen.
Dit heeft wel veel indruk op mij gemaakt, God die via de mensen spreekt, het was voor mij duidelijk dat deze mensen deze woorden niet zelf verzonnen.
Wel een beetje raar voor de eerste keer, maar als het eenmaal went krijg je erg mooi dingen te horen wat God zegt.