Partyflock
 
Forumonderwerp · 750071
10 volgers · 377788x bekeken
 
Waarschuw beheerder
+14-15
donateur
Geloof jij in god?
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
Rosone is zelf de messias!!!
Waarschuw beheerder
Eltiena ik kan maar 1 ding zeggen zeer duidelijk geformuleerd en vanuit jou visie geef ik je ook gelijk :D........
 
Waarschuw beheerder
Ik geloof niet in god. Veel verhalen uit de bijbel zijn allemaal veel te sterk om echt gelovig over te komen.


WAt ik wel heel goed vind is dat mensen in een god geloven en hier steun in vinden ook al bestaat hij niet eens.
 
Waarschuw beheerder
Ik geloof wel in god, het is het centrum van het universum(fel wit licht wat alles omvat en alles creert en uiteen laat vallen) een groot ruim bewustzijn wat uiteenvalt in kleine vormen van bewustzijn (zielen) die zich alleen nog in stoffelijke wezens moeten nestelen bij de geboorte ervan, deze vorm van energie (levensenergie/bewustzijn) word gegeven, nadat het pas geboren wezen zijn/haar vorm heeft gekregen (een maaksel van botten, bloed, beenderen, vlees en bekleed word met huid)vervolgens krijgt dit maaksel gezichtsvermogen (om te zien) spraakvermogen (om te praten) gehoor (om te horen) en harten (om te voelen) ten slotte word dit schepsel levensenergie ingeblazen.
Het wezen (de mens) word geboren, proeft dit leven, het lichaam word oud en rot en vergaat uiteindelijk (de dood) het levensenergie (de ziel) word uiteindelijk weer opgetrokken in het universum en naar de kern gebracht, waar alle zielen verenigd zullen worden en de waarheid onder ogen zullen zien (de zin van het hele bestaan, leven, kosmos)echter in een hel geloof ik niet in..als ik menselijk nadenk is dit een verzinsel om mensen angst in te boezemen en hen op het rechte pad te houden. wel geloof ik in sferen..en zal ieder naar een sfeer gaan die hem toebehoort (moordenaars verkrachters enz de laagste sfeer) Verder kan ik em niet omschrijven..het is gewoon de maker, de vormgever, de instandhouder, de machtige en krachtige de kern van het alles de gever en nemer
Waarschuw beheerder
donateur
ik denk dat Godsdienst uiteindelijk helemaal zal verdwijnen
net zoals geloof in mythologie


sinds wanneer is het geloof in mythologie dan verdwenen? dat het geen 'hoofd'godsdienst is betekend niet dat het niet meer bestaat hoor :/
 
Waarschuw beheerder
God is een verzinsel net als sinterklaas of de kerstman.

bullshit dus
Waarschuw beheerder
mensen die in god geloven kunnen het leven anders niet aan :no:
(om even heeeeeeel kort mijn mening te geven)
 
Waarschuw beheerder
mensen die in god geloven kunnen het leven anders niet aan


Als er geen God was dan bestond je geen eens!
Waarschuw beheerder
Als er geen God was dan bestond je geen eens!


:X iedereen zn visie ;)
 
Waarschuw beheerder
ja
 
Waarschuw beheerder
k weet niet
Waarschuw beheerder
nee! en volgens mij ben ik gemaakt door mijn ouders en niet door god.haleluja
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
ik ben gemaakt door de paashaas. dacht ik

mare NEe ik geloof niet in god
Waarschuw beheerder
juist je ouders hebben je gemaakt en niet god. en dan komt er natuurlijk het antwoord ja maar god heeft de eerste mensen gemaakt dat waren adam en eva.
maar vraagje dan: adam en eva kregen twee kinderen twee ZOONS..
dus dan heb eva met 1 of allebei dr zoon lopen n**k*n anders waren wij er toch niet geweest?
dus toen was er al dat gore incest..BAH beetje jammer en errug FOUT:frusty:
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
beste nutero,

kijk eens naar een hersenoperate zou ik zeggen...


jou redenatie lijkt me niet stroken met mijn redenatie of je begrijpt mijn redenatie niet of ik leg het niet duidelijk genoeg uit.

dan zie ik een hersenoperatie ja en dan constateer ik dat die persoon hersens heeft. maar heb ik die van jou dan al gezien?

geloof ik dan wel of niet dat jij ze hebt als ik de hersens van die persoon middels een hersenoperatie heb gezien?

of is dat een aanname?
of is het een bewijs als ik een hersenoperatie zie van iemand dat jij dan ook hersens hebt?


beste dylaantje,

Eltiena ik kan maar 1 ding zeggen zeer duidelijk geformuleerd en vanuit jou visie geef ik je ook gelijk ........


dank je :)

zijn we het wat dat betreft eens


beste emillio

Veel verhalen uit de bijbel zijn allemaal veel te sterk om echt gelovig over te komen.


ja natuurlijk, God kan toch wonderen doen? anders was Hij God niet en had Hij net zogoed een van ons kunnen zijn.


beste sExxii^^freak

staat niet bij dat God na Adam en Eva nog andere mensen had geschapen (evenals dat er niet staat dat Hij dat niet had gedaan). wel dat zij de eerste mensen waren die Hij had geschapen.


beste lovely lili

mensen die in god geloven kunnen het leven anders niet aan


laat ik het zo zeggen (en ik spreek voor mezelf) : zonder God zou je het natuurlijk wel aankunnen hierzoot, het leven op aarde. maar daar Gods plan verder strekt dan het leven hier, de ongeveer 80 jr dat je op de aarde rondloopt, is het een keuze het leven met God te leven. lange termijn visie zeg maar. want mensen hier op aarde die zonder God leven, kunnen hier op aarde best succesvol zijn. of je na je dood ook nog 'leeft' is dan ff de vraag.
Waarschuw beheerder
Eltiena even kort een vraagje. Ik heb niet alles gelezen in deze topic (eerder niks) maar ik heb in de gaten dat jij nogal gelovig bent. Nu studeer ik technische aardwetenschappen en één van mijn vakken is algemene geologie. Daar heb ik geleerd dat de aarde vierenhalf miljard jaar oud is. Er zijn hiervoor bewijzen, in Australië zijn bijvoorbeeld gesteenten gevonden die radiologisch gedateerd zijn op een ouderdom van ruim drieënhalf miljard jaar oud. Hoe verklaar je dit, als je denkt dat de aarde geschapen is door god?
Waarschuw beheerder
mag ik de vraag doorsturen naar mijn geologenvriendjes.....? :)

hoe oud denk jij dat de aarde is volgens de bijbel dan?

ik heb ook algemene geologie gehad, voor biologen, dat wel, :)
maar goed, jij denk dat die 4,5 mljrd langer is dan de leeftijd van de aarde volgens de bijbel?

of ik denk dat het werkelijk waar 7 dagen zijn geweest zoals we nu kennen, en of de mensen zoveel jaar oud werden in jaren zoals wij die nu kennen?

ik zou het niet zeker weten. alleen mijn visie erop kunnen geven. en dat is dat ik niet zeker kan zeggen of 7 dagen schepping ook 7 dagen volgens de huidige jaartelling is, waarbij we uitgaan van seconden welke op een gegeven moment een bepaalde lengte hebben gekregen en we die lengte van tijd een seconde hebben genoemd.

en dan de vraag: wil je iets wetenschappelijks gaan verklaren wat niet wetenschappelijk te verklaren valt?

iedereen zegt dat het mensen werk is en dat er fouten in staan etc etc. nou als dat dan zo is, kan er best iemand in de stamboom zijn weggevallen oid.

maar al die dingen waar wij mensen over vallen, de randvoorwaarden die wij mensen stellen om in God te geloven, houden ons weg van het echte doel: geloof je wel of niet in God? in wie Hij is en wat Hij doet en wat Hij wil met jou?

ik bedoel maar: ga jij geloven in God als voor jouw neus een wonder verricht? en wat is een wonder? stel je ziet voor je neus gebeuren dat een christen iemand geneest die blind was en die na gebed kan zien?

ga je dan geloven na dat wonder of denk je: toeval?



wat zou God 'moeten' doen zodat jij gelooft dat God bestaat en jij in Hem gaat geloven?



of ga je geloven als jij met je wetenschappelijke kennis alles wetenschappelijk kan verklaren? ga je dan geloven als alles blijkt te kloppen?

wat zou nou voor jou het omslagpunt zijn om van niet geloven in God naar wel geloven in God?


als Hij voor jouw neus staat? of zou je dan denken: weer een of andere gek die denk dat Hij God is?!

en zou je het weten dat als God bestaat, en Hij staat voor jouw neus, dat het dan God is?


en wat is mijn taak als christen t.o.v. niet christenen?

de bijbel verklaren, de bijbel wetenschappelijk onderbouwen, God bewijzen?

wat denk jij daarvan?

en behalve wat jij er van denkt, is dat zo?

zegt God tegen de christenen dat ze Hem moeten bewijzen of de bijbel wetenschappelijk of wat ook welke logica moeten verklaren?

ben benieuwd naar jouw/jullie mening!

:)
Waarschuw beheerder
Ik dacht dat onderzoek had uitgewezen dat de aarde volgens bijbeltermen (waarin een jaar overigens net zo lang is als nu, want Romeinse kalender) zo'n zesduizend jaar voor Christus geschapen zou zijn. Dat strookt niet met geologische bewijzen.

Ik persoonlijk ben wetenschappelijk ingesteld; ik geloof iets pas als ik het kan waarnemen.

Wat ik me afvraag is hoe het kan dat er miljoenen mensen zijn, die ondanks bewijs van het tegendeel, in dingen als het scheppingsverhaal geloven. Dat is gewoon simpelweg eigenwijs in mijn ogen.

Jij geeft nog steeds geen duidelijk antwoord.. geloof jij dat de aarde door God is gecreëerd of volgens geologische principes...
Waarschuw beheerder
ik geloof dat God de aarde geschapen heeft.

geologie zie ik meer als een verklaring voor de verschijnselen van de aarde

bv als je een doorsnede maakt, kun je zien welke lagen wanneer waren enzo en om dingen te dateren

breuken en plooien etc geven ook aan wat er in het verleden is gebeurd

of het naast elkaar kan bestaan, de bijbel en de geologie: ja waarom niet?


en waarom mensen geloven? omdat die overtuiging in hun hart is geplant, daarom


het is niet omdat ze een of andere chemische reactie zagen of een wonder oid en toen geloofden, ik denk dat God die overtuiging in hun hart heeft gelegd.

het was geen besluit, donderdagmiddag 4 uur ga ik geloven.

en jij geeft ook geen antwoord op al mijn vragen :) although ze niet alleen voor jou bedoeld zijn, zou ik toch graag willen horen hoe jij er over denkt als zijnde niet gelovige die van mening is dat God en statan niet bestaan.

zelf ben ik ook wetenschapper, maar dat wil nog niet zeggen dat wetenschap niet kan met mijn geloof. God wil m.i. niet dat je alleen op ervaring en gevoel gelooft, het is een bewuste keuze die je met je verstand maakt en je verstand heb je niet voor niets gekregen.
Waarschuw beheerder
Wetenschap en geloof is voor mij niet te paren. Who needs God als je natuurwetten hebt...?
Waarschuw beheerder
natuurwetten zijn niet alomvattend

valt liefde ook onder een natuurwet?

onvoorwaardelijke liefde bedoel ik dan
Waarschuw beheerder
Voor mij is dat niet meer dan een biochemische reactie ja...
 
Waarschuw beheerder
donateur
nee :No:
Waarschuw beheerder
beetje jammer voor de mensen dan van wie je houd....

"ja, gewoon een biochemische reactie in mij, kan er ook niks aan doen en toevallig gebeurde dat bij jou" :S

ach ja, ieder zijn meug, liefde is m.i. toch echt iets meer dan een biochemische reactie.

nou ja, fijn leven met als je biochische reacties met andere mensen :)
Waarschuw beheerder
Hahaha.. dat is niet eerlijk..

Ik vind liefde wel een hele mooie chemische reactie zullen we maar zeggen :)
Waarschuw beheerder
Ik geloof wel dat er iets is ja, maar ik geloof er niet extreem in. Ik ga dr ook niet naar leven of zo, maar ik vind wel dat het belangrijk is dat je je ergens aan kan vasthouden in moeilijke tijden.
 
Waarschuw beheerder
...zal eerst eens in mijnzelf trachtte te gelove, niej;p
Waarschuw beheerder
nou om een ander een ander lief te hebben, moet je wel jezelf eerst liefhebben.
 
Waarschuw beheerder
donateur
[img width=226 height=125]http://www.modernatheist.com/content/images/phrase.gif[/img]
 
Waarschuw beheerder
donateur
[img width=200 height=318]http://www.jesus21.com/content/humor/img/jesus_head.jpg[/img]
 
Waarschuw beheerder
Ja :yes: Ben ook Christelijk opgevoed..
Maar ga niet naar de kerk, scheld wanneer ik weer en bid (bijna) nooit..
Maar ik geloof wel dat er een God is die voor ons bid en vecht ja :yes:
Waarschuw beheerder
Nee want god bestaat niet. Is gewoon iets wat is bedacht om dingen te kunnen verklaren die niet te verklaren zijn. En om mensen nog hoop te geven.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Nee want god bestaat niet. Is gewoon iets wat is bedacht om dingen te kunnen verklaren die niet te verklaren zijn. En om mensen nog hoop te geven.


Tja dat is jou meening.
Waarschuw beheerder
God would rather die for you than live without you


(l)
Waarschuw beheerder
donateur
Do you believe in a Godd that satisfies,
Do you believe in a Godd that opens eyes,
Do you believe in a Godd that tells you lies
or do you believe in ME?


Nou ? :p
Waarschuw beheerder
donateur
ik geloof niet, ik weet zeker... :/
Waarschuw beheerder
zo dus Hardstyler,

Do you believe in a Godd that satisfies,
Do you believe in a Godd that opens eyes,
Do you believe in a Godd that tells you lies
or do you believe in ME?

Nou ?


Godd of God?

Godd that satisfies: nee. we zijn hier niet alleen voor onze eigen bevrediging, integendeel. Hij is geinteresseerd in ons karakter, in wie wij zijn en bereid ons voor op een eeuwig leven, maar waneer vorm je karakter: door in situaties te belanden dat je het verkeerde kan doen, dus in verleiding. Hoe kan je goed doen als je nooit de kans hebt gekregen slecht te doen?

Godd that opens eyes: ja. vanaf Gen. 3 zijn al ogen open gegaan. we kunnen kiezen tussen goed en kwaad. en we kunnen kiezen voor het Licht of voor de duisternis.

Godd that tells you lies: ja, Godd wel, God niet.

ME: (spreek uit: em-ee) ja soms als ze moeten opkomen om de veiligheid te waarborgen van de burgers bij bepaalde openbare activiteiten.

me: (cq you) nee, ik geloof in God, schepper van hemel en aarde

:)
 
Waarschuw beheerder
:nee:
 
Waarschuw beheerder
Nee, god zoals in de bijbel en het hele verhaal eromheen slaat als een lul op een drumstel.
 
Waarschuw beheerder
Nee geloof helemaal niet in hem..
 
Waarschuw beheerder
beetje
Waarschuw beheerder
donateur
denk wel dat er iets is want als je terug in de tijd gaat zeg maar, dan kom je dus bij het onstaan van de aarde. dan zegt de wetenschap: ja dat komt door de big bang. en hoe is dat onstaan dan? ja en dan weten ze het niet...
Waarschuw beheerder
Hoe ontstaat een Tsunami! NATUURRAMMMPPPP! Alleen dat de wereld gemaakt is is een NATUURWONDER:D

Neeh, geloof niet in God! Voor de mensen die het wel willen doen, doe je best! Zonde van je tijd..:S
Waarschuw beheerder
Ik geloof in mezelf, en geloof me dat is al erg genoeg!
Waarschuw beheerder
donateur
waarom zou ik in god moeten geloven??
moet je kijken wat er allemaal voor narigheid is dankzij het geloof.
Als je het over terroristen hebt, dan is het geloof de grootste terroristische organisatie die ik ken als je het mij vraagt!
 
Waarschuw beheerder
:no:
Waarschuw beheerder
nee. dus we komen elkaar naaaaaaaaaaaa de dood nooit meer tegen :p