Partyflock
 

Meer geweld op dancefeesten?

anoniem gepubliceerd op
Meer geweld op dancefeesten?
Tegenwoordig praten we na een geweldsuitbarsting over feesten altijd over bepaalde types die het feest vergallen. Hiphoppers, brede sportschoolfiguren, voetbalhooligans; geen groep blijft gespaard om het vechten een reden te geven. Helaas kan je tegenwoordig niet meer stigmatiseren om vechten te verklaren. Net als bij Sunset Grooves, afgelopen zaterdag, kan je de schuld niet geven aan een bepaald slag mensen of een slechte organisatie.

Toen ik naar tentfeesten ging in de provincie Utrecht was het altijd gezellig, maar aan het einde waren er altijd gevechten. Dat ging om gewone boeruh, lonsdalejongeren, 40+ers, you name it, they fight. Soms omdat ze de hele avond al op jacht waren, andere keren omdat ze gewoon te dronken waren. Even elkaar op de bek timmeren en dan konden we weer naar huis. En als je dan de volgende dag een blauw oog had, pech gehad. Kennissen van me probeerden ooit een feest te organiseren in Montfoort maar kregen het niet van de baan door ‘agressief publiek’ terwijl tentfeest-publiek het halve dorp afbraken na hun feesten. Dat lees je ook nergens, want het is in veel plaatsen vrij normaal.

Aangezien dancefeesten tegenwoordig net zo geliefd zijn, krijg je daar automatisch ook dergelijke vechtpartijen. Eerst zuipen, dan ruziën. En als je dan uit Rotterdam komt, dan schreeuw je natuurlijk gedurende je moment van agressie “Rotterdam Hooligansâ€, als ze uit Den Haag kwamen scandeerden ze waarschijnlijk Den Haag Hooligans. Genoeg ‘partycrowd’ die het nog even aandikt door mee te doen.

De reden dat hierbij ook nog is geschoten heeft niets te maken met een bepaald type volk of het soort feest. Iedereen die gaat ramptoeriseren draagt eigenlijk schuld: zonder ramptoeristen geen publiek en zonder publiek ziet niemand hoe stoer de raddraaiers zijn. En met al die ramptoeristen ziet de politie ook niet meer wie nu rotzooi trapt en wie niet.

Het is erg jammer dat we een dode moeten betreuren, maar laten we niet doen alsof dit onderdeel is in een opmars van geweld of een voorbeeld van hoe dance-feesten er tegenwoordig aan toe gaan. Laten we wel wezen: matten is van alle tijden. Het enige verschil met de matpartijen die op bijna elk tentfeest plaatsvinden of op Dominator en die van Sunset Grooves is dat hier een of meerdere personen wapens mee naar binnen smokkelden. Geen voorbode voor meer geweld, maar het bewijs dat er nog steeds malloten rondlopen op deze wereld die machogedrag verwezenlijken met excessief, en soms dodelijk geweld.

447 opmerkingen

 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van :bounce:Keep it Hardcore:bounce: op zaterdag 5 september 2009 om 21:55:
terwijl meestal de dronke mannen uit de buurt die zomaar is komen op de vuist gaan!!


precies
Waarschuw beheerder
Uitspraak van ksssst op vrijdag 4 september 2009 om 18:38:
nkjank mekker mekker , gewoon lekker blijven ramme
a.c.a.b.!!


jongejonge
wat doe je stoer,.
ma als je ze nodig hebt dan piep je wel anders is t niet!
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Mathieu... op zaterdag 5 september 2009 om 19:38:
Ik ga naar een feest om te feesten, en als dat niet meer mogelijk is ga ik weg.
Klaar!


en zo is t!
Waarschuw beheerder
Uitspraak van ksssst op vrijdag 4 september 2009 om 18:38:
jankjank mekker mekker , gewoon lekker blijven ramme
a.c.a.b.!!


:loser: stakkertje
Waarschuw beheerder
wanneer de politie zo in het nauw is gedreven, dat ze dood angsten hebben bekogelt worden met van alles en nog wat en niet weten wat ze te wachten staat en dan bij waarschuwing
schoten de menigte toch door blijf gaan dan vind ik het niet anders dan normaal dat de politie gerichter mag schieten, als in je in een ander land zo tegen te politie gedraagt dan heb je allang een kogel om je oren vliegen, en over onschuldigen, onschuldigen die staan daar niet de politie in het nauw te drijven + die zullen na een aantal waarschuwing schoten heus niet tussen de aanvallende menigten gaan staan. +1 voor de politie, denk de volgende keer maar beter na en wie zijn de dupe, het publiek wat komt om te feesten
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Oorsnoep op vrijdag 28 augustus 2009 om 18:55:
Is dit een column? Partylfock is er duidelijk ook niet voor intellectuele hoogstandjes....


Waar slaat dit op dan :S

anders zoek jij toch lekker een community waar je hoogopgeleide tegen zult komen ?
Waarschuw beheerder
Ze hadden gewoon een schok moeten uitdelen met de taser.
Politie schiet gewoon graag, dit weekend schieten ze hier een 15 jarig inbrekertje neer wat wil vluchten...
 
Waarschuw beheerder
Wat een gejank.
Artiest {SHOWLIST artist 61507, 38666, 43052, 35651, 5418}
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 5 september 2009 om 18:09:
Hoe erg de politie zich ook in het nauw gedreven voelde, het is onacceptabel om iemand dood te schieten.


Ik ben er niet bij geweest maar wat ik gezien en gehoord heb heeft zich dit niet in enkele seconden voltrokken. met andere woorden: Degene die is omgekomen had in mijn ogen op het moment dat het uit de hand dreigde te lopen, weg kunnen gaan en was dit WAARSCHIJNLIJK niet gebeurt.
 
Waarschuw beheerder
Het is gewoon echt jammer dat er van die trieste ventjes bestaan die moeten gaan knokken op een party... Je doet er volgens mij weinig aan..

Uitspraak van PeterX op zondag 6 september 2009 om 17:22:
Ze hadden gewoon een schok moeten uitdelen met de taser.


Daar kun je over oordelen als je over de schouder van die agent kon meekijken. Persoonlijk voel ik echt geen medelijden als ik hoor dat een relschopper is neergeschoten door de politie. Ik vind het niet lekker voor em of zo, maar zeker geen medelijden.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 7 september 2009 om 13:07:
Het is gewoon echt jammer dat er van die trieste ventjes bestaan die moeten gaan knokken op een party... Je doet er volgens mij weinig aan..


Uitspraak van PeterX op zondag 6 september 2009 om 17:22:
Ze hadden gewoon een schok moeten uitdelen met de taser.

Daar kun je over oordelen als je over de schouder van die agent kon meekijken. Persoonlijk voel ik echt geen medelijden als ik hoor dat een relschopper is neergeschoten door de politie. Ik vind het niet lekker voor em of zo, maar zeker geen medelijden.


eens;)
Waarschuw beheerder
Eerst zuipen, dan ruziën.

gaat nergens over als je niet tegen drank kan moet je het aan mij geven :jaja:
je gaat naar een feest om te genieten en om, zoals het woord feest misschien al zegt: te Feesten.
t ergste is nog dat de meeste ruzies onstaan tussen 2 mensen/groepen die elkaar nog nooit hebben gezien daarvoor :S

een knokpartij zo af en toe is niets mis mee maar aub niet op feesten en niet zonder reden
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van BOSSI FTS op vrijdag 28 augustus 2009 om 20:23:
ongemerkt wordt nederland steeds asocialer


haha
 
Werkzaam bij Dynamo GBBR
Artiest {SHOWLIST artist 60852, 62789}
Waarschuw beheerder
Slechte column...

Ik denk wel dat het aan bepaalde types ligt nl. "asocialen"...
Ook de organisatie kan een hoop doen bijv. foulleren, zodat er dus geen wapens mee naar binnen genomem kunnen worden.

Dat Sunset Grooves was gewoon zeer slecht georganiseerd!!! Ze hielden op een gegeven moment op met mensen te controleren, omdat het er teveel waren. Ze gadden gerekend op 25.000 man en er komen er 60.000, veel te laag ingeschat en anders hadden ze gewoon 35.000 man naar huis moeten sturen want het festival terrein is gewoon vol.
En het is zeker wel een feit dat hooligans deze gevechten starten, dat was op Dominator ook zo... Eindhoven tegen A'dam in dit geval R'dam Hooligans.

En als het party-volk zich in 1 keer tegen de politie keert, wat zou jij doen als politie man??? Ik zou ook schieten... Het is triest maar dat ligt niet aan de politie. Het had nooit zo uit de hand mogen lopen met een betere organisatie en communicatie was dit nooit gebeurd.

En vechten is van alle tijden, dat is gewoon een mannelijk oerinstinkt wat nooit weg gegaan is en waarschijnlijk altijd zal blijven.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van permanent verbannen op zaterdag 5 september 2009 om 00:35:
lok nooit ruzie uit op feesten en kom daar ook niet voor voetbal heb ik afgezworen omdat je steeds de vraag krijgt voor wie je bent, ik ben voor de MUZIEK en of ik nou met een feyenoorder of ajacied te maken heb, het boeit me niet, als iedereen maar gewoon zn eigen ding doet en iedereen in zijn/haar waarde laat, pas dan is er niks aan de hand, en hoef je ook geen last van de beveiliging te hebben, of van de politie


Helemaaaal mee eens!!
Waarschuw beheerder
Gewoon domme taferelen.

Ik denk dat het ook vaker gebeurt op dat soort gratis festivals, omdat de liefhebbers wel bereid zijn 40 a 50 euro neer te leggen voor goeie muziek.

Gratis betekent veel volk dat "effe een kijkje gaat nemen" en bij teleurstelling krijg je dus veel gedoe puur uit verveling.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van :banana: bassie op dinsdag 8 september 2009 om 11:20:
Op techno feestje nooit problemen (h)


dat zei ik ook altijd, is dus niet waar. 1 x op awakenings oud en nieuw meegemaakt, 2 weken terug hoorde ik van een vriend op volt ook.
het maakt op zich ook niet uit waar een gevecht is, overal gebeurt het! het blijft triest!
wat ik ook erg vind, is dat er zelfs tegen de politie word aangevallen. ok ik snap het zijn je vrienden niet als je een x iets te hard rijdt.en je baalt van je boete. maar kom op..vechten tegen de politie :s waar is respect gebleven?
Waarschuw beheerder
Het komt er gewoon op neer dat mensen zichzelf door alcohol en drugs 'iets' minder in de hand hebben, wat natuurlijk per persoon verschilt (ik wil niet zeggen dat dit enkel en alleen de oorzaak is). Door de jaren heen wordt het toch alleen maar populairder en kunnen we wel blijven zeuren over geweld op feesten, maar dit zal over 10 jaar alleen maar 10 keer erger zijn.

Daarbij zijn de meeste geweldplegende 'feestbeesten' echt niet onder de indruk van zulk soort taferelen. Kijk maar naar sommige opmerkingen hierboven.

Hoe jammer ik het ook vind, de maatschappij verandert!
Waarschuw beheerder
Uitspraak van stardust (k) op dinsdag 8 september 2009 om 11:47:
dat zei ik ook altijd, is dus niet waar. 1 x op awakenings oud en nieuw meegemaakt, 2 weken terug hoorde ik van een vriend op volt ook.


:o weer een illusie armer dus :(



Uitspraak van stardust (k) op dinsdag 8 september 2009 om 11:47:
maar kom op..vechten tegen de politie waar is respect gebleven?


Dat ligt naast fatsoen, op het kerhof :dood:
 
Waarschuw beheerder
feesten doe je op een feest
en boxen doe je in de ring ;)
Artiest {SHOWLIST artist 66903, 56925}
Waarschuw beheerder
daarom lekker naar naar krakers feesten gaan niks an de hand !!
Waarschuw beheerder
heel simpel op te lossen : de politie uitrusten met AK47's zodat ze al die relschoppende randdebielen gelijk kunnen neermaaien klaar . :)
Waarschuw beheerder
achterlijk veevolk hierzo
Waarschuw beheerder
Dat deze man is omgekomen is al erg genoeg ,maar dan vooral voor de nabestaanden .....Daarbij is het ook zo dat toename van het geweld vaak gelijk gaat met de veel te commerciele opzet van de feesten en festivalfeesten dit is voor mij namelijk niet de eerste keer dat het geweld weer de overhand krijgt

Wat mij betreft geld dan ook "LET'S GO BACK TO THE UNDERGROUND " zodat er alleen maar weer gericht publiek op afkomt
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 7 september 2009 om 19:28:
Slechte column...


Ieder zijn mening...,
De schrijver heeft wel gelijk..

Er zijn niet heel erg veel feesten meer die niet een opgefokte sfeer hebben aan het einde

Uitspraak van Ruudje:bounce: op dinsdag 8 september 2009 om 23:04:
daarom lekker naar naar krakers feesten gaan niks an de hand !!


Absoluut mee eens :cheers:
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van :banana: bassie op dinsdag 8 september 2009 om 11:20:
Op techno feestje nooit problemen


Awakenings-festival van een paar jaar terug ff vergeten???
Voetbal rellen buiten, helaas gebeurt het daar dus ook :(
Uitspraak van verwijderd op maandag 7 september 2009 om 19:28:
Ze gadden gerekend op 25.000 man en er komen er 60.000, veel te laag ingeschat en anders hadden ze gewoon 35.000 man naar huis moeten sturen


35000 man naar huis sturen????
Ze gaan dan ook gewoon weg als je het lief vraagt, had ook teringzooi geworden :yes:

Harder optreden en langer vastzetten (Y)
Waarschuw beheerder
In belgie is het ook altijd raak.
Zolang mij maar niks overkomt, laat ze elkaar de koppen maar inslaan!
Amen
 
Waarschuw beheerder
je kan zeggen wat je wilt maar vaak zijn het gewoon die kut hooligans.
laat het voetbal lekker thuis.