Partyflock
 

Meer geweld op dancefeesten?

anoniem gepubliceerd op
Meer geweld op dancefeesten?
Tegenwoordig praten we na een geweldsuitbarsting over feesten altijd over bepaalde types die het feest vergallen. Hiphoppers, brede sportschoolfiguren, voetbalhooligans; geen groep blijft gespaard om het vechten een reden te geven. Helaas kan je tegenwoordig niet meer stigmatiseren om vechten te verklaren. Net als bij Sunset Grooves, afgelopen zaterdag, kan je de schuld niet geven aan een bepaald slag mensen of een slechte organisatie.

Toen ik naar tentfeesten ging in de provincie Utrecht was het altijd gezellig, maar aan het einde waren er altijd gevechten. Dat ging om gewone boeruh, lonsdalejongeren, 40+ers, you name it, they fight. Soms omdat ze de hele avond al op jacht waren, andere keren omdat ze gewoon te dronken waren. Even elkaar op de bek timmeren en dan konden we weer naar huis. En als je dan de volgende dag een blauw oog had, pech gehad. Kennissen van me probeerden ooit een feest te organiseren in Montfoort maar kregen het niet van de baan door ‘agressief publiek’ terwijl tentfeest-publiek het halve dorp afbraken na hun feesten. Dat lees je ook nergens, want het is in veel plaatsen vrij normaal.

Aangezien dancefeesten tegenwoordig net zo geliefd zijn, krijg je daar automatisch ook dergelijke vechtpartijen. Eerst zuipen, dan ruziën. En als je dan uit Rotterdam komt, dan schreeuw je natuurlijk gedurende je moment van agressie “Rotterdam Hooligansâ€, als ze uit Den Haag kwamen scandeerden ze waarschijnlijk Den Haag Hooligans. Genoeg ‘partycrowd’ die het nog even aandikt door mee te doen.

De reden dat hierbij ook nog is geschoten heeft niets te maken met een bepaald type volk of het soort feest. Iedereen die gaat ramptoeriseren draagt eigenlijk schuld: zonder ramptoeristen geen publiek en zonder publiek ziet niemand hoe stoer de raddraaiers zijn. En met al die ramptoeristen ziet de politie ook niet meer wie nu rotzooi trapt en wie niet.

Het is erg jammer dat we een dode moeten betreuren, maar laten we niet doen alsof dit onderdeel is in een opmars van geweld of een voorbeeld van hoe dance-feesten er tegenwoordig aan toe gaan. Laten we wel wezen: matten is van alle tijden. Het enige verschil met de matpartijen die op bijna elk tentfeest plaatsvinden of op Dominator en die van Sunset Grooves is dat hier een of meerdere personen wapens mee naar binnen smokkelden. Geen voorbode voor meer geweld, maar het bewijs dat er nog steeds malloten rondlopen op deze wereld die machogedrag verwezenlijken met excessief, en soms dodelijk geweld.

447 opmerkingen

Waarschuw beheerder
Uitspraak van :.Joe^ri op maandag 31 augustus 2009 om 14:35:
Dominator

Volgens mij sta ik nog op die foto ook


Wij allemaal denk ik zo :yes:
Was wel mooi ja die dag. (Y)
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Prinz Daff op maandag 31 augustus 2009 om 14:05:
Gericht geweld tegen politie? Schiet maar neer.


Volkomen mee eens, opgeruimd staat netjes.

Al die losers die het verpest op feesten; oppakken of lekschieten.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van actief op zondag 30 augustus 2009 om 18:22:
Ik snap alleen niet waarom je liefde zou kunnen hebben voor Rotterdam?


Ga eens op een zomerdagje naar Rotterdam, doe de Spido, check de terrassen, bezoek musea, bewonder de architectuur (met name de combinatie oud en nieuw), vergaap je aan de enorme haven, en sta open voor directe mensen met lekker droge humor.
Rotterdam, ik kom er graag! Los van m'n voetbalvoorkeur ;)

Uitspraak van vanKnetteren B) op maandag 31 augustus 2009 om 13:19:
En heb wel eens eerder discussies gevoerd over dat bij risicowedstrijden wat mij betreft het leger mag worden ingezet. Zijn goed getrainde mensen, die in Nederland toch weinig te doen hebben en het volgens mij helemaal niet erg vinden om een paar hooligans te neer te slaan...


En hoeveel 'risico'wedstrijden heb jij al bezocht, als ik vragen mag?

Uitspraak van actief op maandag 31 augustus 2009 om 00:19:
Ik vind het raar dat er nog mensen zijn die het de politie kwalijk nemen dat ze geschoten hebben, of die zich afvragen WAAROM iedereen zich tegen de politie keerde.. Mensen zijn gewoon totaal vergeten waar de politie voor werkt, de veiligheid van ons allemaal.


Zijn ze zelf ook vergeten.
Ik heb het zelf meerdere malen meegemaakt dat de politie om hulp gevraagd werd, maar doodleuk bleef kijken, wegliep of zelf agressief begon te doen. Een paar voorbeelden:

Jaren geleden is mijn zusje (toen écht nog 'n klein meisje) jankend en trillend thuisgekomen van wat 'n leuk avondje carnaval had moeten worden.
Waren zij en twee vriendinnetjes daar lastiggevallen door 'n groepje 'helden', stuk ouder en groter dan zijzelf (nee, ik was er niet bij, ja, ik geloof mijn zusje op haar woord).
Hebben ze kans gezien uit die tent te komen, stond buiten 'n strepenwagen, twee uniformen erin.
Smeekte ze die agenten om ze te komen helpen (het "feest" was nog niet voorbij namelijk), zeggen ze doodleuk 'Wij gaan die tent niet in, ons te druk'.

Paar jaar geleden op de spoorbrug gestaan (ja, die, ja, toen), kwam 'n oud mannetje met de fiets aan de hand heel angstig naar het peloton ME toe, wilde vragen hoe hij daar weg kon komen want hij wilde gewoon naar huis (hij had ook niets met de wedstrijd te maken gehad, kwam er toevallig op dat moment langs). Antwoord ME-er: "Als je nog dichterbij komt, gaat het pijn doen".
Met m'n eigen oren gehoord, en dat is de letterlijke tekst die de ME-er uitsprak, voordat mensen denken dat ik overdrijf.
Die arme man liep trillend achteruit, met angst en tegenzin onze kant uit (enorme groep Feijenoord-supporters die behoorlijk over de zeik waren vanwege de klote uitslag maar behalve een hoop geschreeuw verder niets deden) en wat denk je dat er gebeurde?
Hele groep spleet in tweeën, om die man er door te laten. Kreeg nog 'n troostende klap op de schouder ook!
Hoezo, 'die supporters' hebben het altijd gedaan? :frusty:

Heb overigens ook 'n keer zitten bieren met 'n gast (verjaardagsfeestje van zijn nichtje........en nu ik eraan terug denk...dat was in HvH...!), bleek ME-er te zijn.
En maar trots vertellen hoe ze op mensen inhakten, en desgevraagd gaf hij toe wat ik zelf al jaren wist:
95% van de ME-ers is elk weekend helemaal doorgesnoven en vind het práchtig als er iets gebeurt. Gebeurt er 'te lang' niets, gaan ze 't uitlokken.
En dat klotevolk moet ons beschermen?? Rot toch 'n end op...

En ja, de media helpen dan vrolijk een handje mee. Wat iedereen hier loopt te roepen over de dancescene en het kwade daglicht waarin we door de media worden geplaatst, geldt ook voor voetbal.
Niet iedere supporter is een hooligan en niet iedereen die roept een hooligan te zijn is dat ook echt.
Voor alle duidelijkheid: ik hou van m'n cluppie, maar ik heb nog nooit iemand op z'n muil getikt omdat hij een andere club aanhangt, en ik heb nog nooit politie aangevallen.
Ik ga echter al lang genoeg naar zowel parties als voetbalwedstrijden om te weten waar ik over lul.

Verder ben ik niet in HvH geweest dus wat de aanleiding voor die knokpartij is geweest weet ik niet zeker, maar een theorie heb ik wel:
Sinds een aantal jaren worden wij, supporters, ó-ver-al gefilmd. Doe hetzelfde met hun, en je bent je mobieltje kwijt (en 'n paar tanden als je 'bijdehand' doet).
Ik kán me voorstellen dat als er dan een groepje staat dat dat al 'n hele tijd zat is en die herkennen ineens een paar van die camerahelden, dat ze dan verhaal gaan halen ja.
Drank, waarschijnlijk sos, en 'groepsdynamiek' doen de rest.
En voordat mensen roepen 'Zet ze maar allemaal op de film!' of het eeuwige 'Als je niets te verbergen hebt...' (zucht) wil ik het even omdraaien:
Stel, jij gaat gezellig naar een party, en nog voor je in de rij staat heb je al minimaal twee camera's in je muil gehad. Word jij er vrolijk van?

En wat dat schieten betreft: in Nederland is een agent volgens mij altijd nog verplicht zich als agent kenbaar te maken/te legitimeren, en ooit gehoord van de drie (!!!) verplichte waarschuwingsschoten? En nee, waarschuwingsschoten mogen niet op benen gericht worden, ik zeg het maar vast.

Mocht de regel-waarschuwing inmiddels niet meer van kracht zijn, hoor ik het graag, dan ga ik gelijk sparen voor een vliegticket. Enkele reis.


Voor de goede orde: ook bovenstaande opsomming van fouten is nog geen reden om politie aan te vallen, hoewel ik me er eerlijk gezegd niet zo druk om kan maken als om wat er daarna gebeurd is.
Ze zijn goed getraind, ze kunnen wat hebben, en als ze in zo'n geval doorslaan en 'n wapen gebruiken zijn ze psychologisch niet sterk genoeg voor de job.
Driekwart van de mensen hier loopt het politie-optreden te verdedigen zonder te weten wat er echt gebeurd is, maar gaat volledig voorbij aan het feit dat er een jongen van 19 is doodgeschoten.

En nu genoeg betoogd, ik zou iedereen die er niet bij is geweest willen vragen zijn of haar geschreeuw voor zich te houden, al is het alleen maar uit respect voor die arme jongen.

Robs, rust in vrede jongen...
Waarschuw beheerder
Kut column!
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
Uitspraak van ReemZ op maandag 31 augustus 2009 om 17:13:
Uitspraak van Jermaine op zondag 30 augustus 2009 om 18:22:
Ik snap alleen niet waarom je liefde zou kunnen hebben voor Rotterdam?


:roflol: :roflol: :respect: :respect: :roflol: :roflol: :woop: :woop:
Waarschuw beheerder
k vind t wel een goede column!
 
Waarschuw beheerder
mensen duw is op enter!
echt geen zin om zo te gaan lezen..
Waarschuw beheerder
Uitspraak van (K)^^Kis$y^^(K) op maandag 31 augustus 2009 om 18:42:
vind t wel een goede column!


:jaja: Tis zoals het is, ff met je neus op de feiten!
Alleen kan ik het nooit normaal noemen, vechtpartijen :gaap:
Waarschuw beheerder
Volgens mij is alles nu wel zo'n beetje gezegd
;)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
die foto is van die knokpartij op Dominator.
vielen rake klappen :O:P
 
Waarschuw beheerder
Mijn mening:
Ik vind je column slecht geschreven. Er zitten veel grammaticale fouten in.
Daarnaast snap ik niet wat je punt is.

Ik vind het goed dat je iets wilt stellen en een discussie aan wilt wakkeren over agressie in het uitgaansleven en de stigma's die heersen
van mensen die naar feestjes gaan, die ervaringen heb ik zelf ook genoeg.
Maar het komt niet uit de verf.

Ow en ook erg irritant dat er steeds gescrold moet worden om de hele tekst te lezen :S
Artiest {SHOWLIST artist 53869, 28332, 25709}
Waarschuw beheerder
Foto is indd van Dominator.. :D stond er midden in.. wel grappig om te zien maar heb er zelf nooit (meer) last van.. heb met al die gasten gewoon gezellig gedaan.. ik bedoel te zeggen: het is maar hoe je jezelf opstelt..

2 ReemZ:

Kan me helemaal vinden in jouw mening.. klopt wel zo ongeveer.. iedereen lult maar raak.. wat een kudde dieren.. :rot:
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van [SF] Karel's ½ :bier: op dinsdag 1 september 2009 om 01:06:
Foto is indd van Dominator..


:yes: echt staaltje ramptoerisme :P
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Diek op maandag 31 augustus 2009 om 10:27:
Gisteren Citymoves Deventer, rond 20.45 een giga-knokpartij vooraan


Ben naar Citymoves in Leiden en Zoetermeer geweest.
Beiden een prima sfeer geen vecht partijen gezien en heb me goed vermaakt.

De Dance parade in Rotterdam was helemaal te gek achter de B2S truck. Was direct achter de truck flink duwen en trekken maar voor die eene keer maakt dat niks uit. Heb daar wat blauwe plekken aan over gehouden maar ging allemaal goed, kreeg zelfs een biertje van een vreemde aangeboden :) Dat ze dan Rotterdam brullen hoort er bij, het is immers in Rotterdam. Even later werd ik de massa zat en liep gewoon naast de truck.

Zo kan het dus ook op gratis feesten

Bij Nightmare Outdoor stond ik bij Offensive (dj Paul). Als hij dan ACAB of Hardcore Hooligans opzet. Ja dan wordt er Rotterdam Hooligan gebrult daar deed ik ook vrolijk aan mee :cheer:
Ben zelf geen oproerkraaier maar vind het heerlijk om los te gaan. Je moet dat in de juiste kontekst zien. Ook daar ging het allemaal goed en was het een dolle boel. De beveiliging (goed herkenbaar) liep daar gewoon tussendoor en voelde zich helemaal niet bedreigt.

as zaterdag Megarave in Hoogvliet en hoop dat het weer een mooi feessie wordt :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van ReemZ op maandag 31 augustus 2009 om 17:13:
Paar jaar geleden op de spoorbrug gestaan (ja, die, ja, toen), kwam 'n oud mannetje met de fiets aan de hand heel angstig naar het peloton ME toe, wilde vragen hoe hij daar weg kon komen want hij wilde gewoon naar huis (hij had ook niets met de wedstrijd te maken gehad, kwam er toevallig op dat moment langs). Antwoord ME-er: "Als je nog dichterbij komt, gaat het pijn doen".
Met m'n eigen oren gehoord, en dat is de letterlijke tekst die de ME-er uitsprak, voordat mensen denken dat ik overdrijf.


Het is ook lekker makkelijk om de Hooligans van Feyenoord altijd de schuld te geven, Ik heb ook al zoveel verhalen gehoord van vrienden die naar alle wedstrijden van feyenoord gaan hoe de ME altijd staat uit te dagen? En als het dan los gaat krijgen altijd de hooligans de schuld! Het werkt al 20 jaar zo..Maar waarom ga je als politie agent bij de ME...juist je houd van rellen en vechten!! Maar zij staan alleen aan de 'goede'kant en dan is alles geoorloofd wat ze doen want anders zeggen ze gewoon dat ze in het nauw zaten..En geen hond die er wat van zegt!

Dat wil niet zeggen wat er in HVH gebeurd is dat ik dat goed vind, want het is dieptriest dat er een dode is gevallen op een dance-feest! En die knokpartijen horen absoluut niet thuis op een feest en ik hoop dat de daders (Politie/hooligans) heel zwaar worden gestraft!
Waarschuw beheerder
Uitspraak van ReemZ op maandag 31 augustus 2009 om 17:13:
in Nederland is een agent volgens mij altijd nog verplicht zich als agent kenbaar te maken/te legitimeren, en ooit gehoord van de drie (!!!) verplichte waarschuwingsschoten? En nee, waarschuwingsschoten mogen niet op benen gericht worden,


Als je alle youtube filmpjes even goed bekijkt en vooral beluisterd hoor je tientallen schoten vallen, misschien zijn er wel meer dan honderd gevallen. Ik denk dat jouw drie verplichte waarschuwingsschoten ruim in acht zijn genomen. Over de herkenbaarheid van politie valt te twisten, want een zilverkleurig embleem onder je trui vandaan halen is een van de oudste Hollywood trucs, maar wanneer iemand met een pistool staat te zwaaien, dan moet je jezelf niet afvragen of hij politie is of niet, of het wapen echt is of niet, gewoon wegwezen.

Ze zijn goed getraind, ze kunnen wat hebben, en als ze in zo'n geval doorslaan en 'n wapen gebruiken zijn ze psychologisch niet sterk genoeg voor de job.


Agenten zijn goed getraind en zoals je in de kranten berichten kan lezen en terugkan zien op sommige beelden, zie je dat de agenten zich zo lang mogelijk rustig houden, om het publiek zo veilig mogelijk te stellen. Zelfs wanneer zij worden aangevallen met flessen gevuld met zand, drankhekken, los zand om hun zicht te belemmeren etc. Blijven ze slim genoeg om hun wapen nog niet te gebruiken. Pas wanneer ze in de duinen terecht komen, in het donker, bekogeld door allerlei projectielen en bestormd door een werkelijk leger aan hooligans (zal ik later nog op terugkomen), beginnen ze gericht te schieten.
Driekwart van de mensen hier loopt het politie-optreden te verdedigen zonder te weten wat er echt gebeurd is, maar gaat volledig voorbij aan het feit dat er een jongen van 19 is doodgeschoten.


Ja ik doe daar aan mee, als jij als 19 jarige jongen drie kogels in je flikker krijgt, dan liep je naar mijn idee niet toevallig in de buurt, dan stond je in de voorste linies met als enige doel om de politie iets aan te doen.

Echt waar, het is treurig dat die jongen overleden is, maar als hij echt een hooligan is, liever hij, dan iemand van de politie. Hoewel het misschien beter was wanneer er een politiedode was gevallen, dan had jij hier niet de hooligans staan te verdedigen en was de politiek meteen wakker geworden.

Helaas moet het altijd eerst fout gaan, voordat men er wat aan gaat doen.

En ja, ik was erbij, ik heb nog nooit in mijn feestgeschiedenis, en dat is geen kleine lijst, zoveel vechtpartijen op één feest gezien. Wanneer ik op een willekeurig feest 5 opstootjes tot grote vechtpartijen zie, dan vind ik dat veel. Hier heb ik 5 grote vechtpartijen gezien in 20 minuten tijd, ruim een uur voordat het echte gedonder losbarstte. Daarna heb ik eieren voor mijn geld gekozen en bij strandtent Zeebries geprobeerd nog even van het feest te genieten, om daar vervolgens bijna plat gelopen te worden.

Beste columnschrijver, een potje vechten is van alle tijden, maar dit is niet van alle tijden. Ik heb een groep van meer dan 150 man in formatie, in looppas over het veld zien lopen. De romeinen van Asterix en Obelix waren er niks bij.

Voor de mensen die alleen maar filmpjes en plaatjes hebben gekeken, lees eens deze artikelen:
http://www.ad.nl/rotterdam/3451042/Agenten_Ze_wilden_ons_bloed_zuipen.html
http://www.ad.nl/rotterdam/3451043/Voor_onze_voeten_plofte_een_lichaam_neer.html

Of als je daar te moe van wordt, kijk dan deze bewegende beeldjes:
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van René op dinsdag 1 september 2009 om 10:44:
als jij als 19 jarige jongen drie kogels in je flikker krijgt, dan liep je daar niet toevallig in de buurt, dan stond je in de voorste linies met als enige doel om de politie iets aan te doen.
Echt waar, het is treurig dat die jongen overleden is, maar liever hij, dan iemand van de politie.


Wat een bullshit! Hoe kun je dat nou zeggen....geen woorden voor!!
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Da Hardbass op dinsdag 1 september 2009 om 10:58:
dan stond je in de voorste linies met als enige doel om de politie iets aan te doen.


Oké, ik trek misschien te snel conclusies, maar 3 kogels krijg je niet zomaar. Ik zal het iets genuanceerder aanpassen.
Waarschuw beheerder
donateur
Wat een kut collumn.

Geweld van tegenwoordig is tegen politie gericht.
Vroeger gewoon ff knokken, maar niet het doel hebben om een smeris dood te trappen.
Veel harder optreden en een evenementenpas invoeren.
Pas afgepakt, geen toegang tot welk feest dan ook :bye:
 
Waarschuw beheerder
duidelijk...je had daar gewoon niks te zoeken na die rellen (die on 18:00 al begonnen) ...blijf je der toch dan weet je van eventuele gevolgen. Politie moet zeker meer macht hebben. Zoals in Rusland ...De mens is asociaal en onmenselijk geworden en zal de juiste mensen aangepakt moeten worden. Als ik rellen zie dan loop ik ergens anders heen en blijf ik juist niet staan. Buiten het feit dat dat soort feesten gewoon KUT zijn. hetzelfde met de bevrijdingsfeest in rotterdam, ik zeg AFSCHAFFEN of BETALEN. Vechten op een bevrijdingsfeest.....hoe laag ben je dan....geen respect niks....duidelijk dat weer toe zijn aan een volgende wereldoorlog denk ik soms om weer even voor 50 jaar het licht te zien elkaar weer te respecteren en het leven te waarderen.

En met 100 man op agenten te stormen....gatverdamme, wat ben je dan laf zeg.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
Alle groeperingen in een voetbal stadion trappen, groot hek er omheen.. Vol leggen met wapens.. 20 euro p.p. voor die "onschuldige toeschouwers" en gaan.. Wel tot een last man stand situatie doorgaan aub.. Dan stenigen we de laatste vanaf de tribune (Y)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Lavardi op dinsdag 1 september 2009 om 11:51:
Alle groeperingen in een voetbal stadion trappen, groot hek er omheen.. Vol leggen met wapens.. 20 euro p.p. voor die "onschuldige toeschouwers" en gaan.. Wel tot een last man stand situatie doorgaan aub.. Dan stenigen we de laatste vanaf de tribune


kijk dit bedoel ik nou....wat een opmerking...Waar gaat dit over

van opmerking,tot ruzie, tot eventuele dode.

het probleem blijft zich maar herhalen herhalen en herhalen....pfff
Waarschuw beheerder
donateur
Jij als clown snapt toch ook wel wat een grapje is?
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Lavardi op dinsdag 1 september 2009 om 11:59:
Jij als clown snapt toch ook wel wat een grapje is?


Het kan wel zo zijn, maar niet iedereen zal dit zo opvangen.

Vind het overig niet zo grappig, maar dat is verschil van humor
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 1 september 2009 om 12:02:
maar dat is verschil van humor


En als iedereen elkaar dan gewoon blijft respecteren is er niets aan de hand ;-)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van René op dinsdag 1 september 2009 om 10:44:
Ik denk dat jouw drie verplichte waarschuwingsschoten ruim in acht zijn genomen.


Het zal wel niet helemaal duidelijk zijn geweest, mijn fout, maar ik bedoelde dat eigenlijk meer als reactie op de algemene 'knal ze maar neer' houding.


Uitspraak van René op dinsdag 1 september 2009 om 10:44:
zoals je in de kranten berichten kan lezen en terugkan zien op sommige beelden


Mjah......we kennen allemaal wel de algemene staat van betrouwbaarheid ván, nietwaar?

Dan vind ik
Uitspraak van René op dinsdag 1 september 2009 om 10:44:
En ja, ik was erbij, [...] Ik heb een groep van meer dan 150 man in formatie, in looppas over het veld zien lopen.


een betrouwbaardere bron en dan nóg moet ik maar van je aannemen dat je niet overdrijft. Jij hebt daar echter veel minder reden toe dan onze nationale zenders...


Uitspraak van René op dinsdag 1 september 2009 om 10:44:
liever hij, dan iemand van de politie


Met of zonder later toegevoegde nuance, liever helemaal niemand. Als er al gericht geschoten moet worden, dan richt op de benen. Niemand hoeft dood.

Uitspraak van René op dinsdag 1 september 2009 om 10:44:
had jij hier niet de hooligans staan te verdedigen


Dit heb je dus helemaal verkeerd begrepen.

Ik heb aangegeven een theorie te hebben over wat de aanleiding zou kunnen zijn geweest, ik heb duidelijk aangegeven dit echter geen réden te vinden om tot de aanval over te gaan.
Wellicht is het de daaropvolgende zin die je niet helemaal goed begrijpt, ik wilde aangeven dat ik het doodschieten van die jongen vele malen erger vind dan het aanvallen van agenten.
Waarschuw beheerder
ik vind het niet kunnen dat je met een pilletje of een half grammetje eruit geflikkerd word... maar als je een wapen hebt kan je altijd om je heen gaan schieten of steken, maar je celstraf is maar 3 of 6 jaar. als je op een dancefeest met een wapen gepakt word moeten ze je kunnen veroordelen tot een jaar of 23, dat zal ze leren . + nog 8 jaar voor het verzieken van een extreem goed feestje en het veroorzaken van onveilig gevoel op een dancefeest. laat mensen met drugs met rust en zoek de verziekers met wapens eruit. begin daar eens bij. mensen aan de drugs op een feestje lachen en hebben lol. mensen me een wapen knallen of steken je kapot. en politie moet verplicht geen VUURwapen meer kunnen dragen op zo'n feest.. geef ze een electrisch wapen . kan je ook niemand mee lekschieten , maar wel effectief mee uitschakelen. WE WANNA PARTY IN PEACE !! YAH BLESS
Waarschuw beheerder
Uitspraak van :bounce:Sharonn op maandag 31 augustus 2009 om 16:37:
Dominator

Volgens mij sta ik nog op die foto ook


Ik niet hoor. wat een beesten :/ :/ :/:/:/:/:(:(
laatste aanpassing