Het is vrijdag, diep in de nacht. De biologische weekendklok is reeds in werking getreden waardoor ik de slaap niet kan vatten. Moet even denken aan de Poll die van de week op Flock stond. “Wat doe jij als je niet kunt slapen?†Warme melk was geen optie want ik lust niet eens melk en GHB en Jackie, dat levert niet zulke florissante tafereeltjes op. Nee, ik hoorde bij de 5% die de virtuele feestkudde boven het tellen van de ouderwetse schaapjes verkoos. Ik schiet m’n sloffen aan en kruip achter de computer. Even twijfel ik. Porno kijken en klaarkomen of zinloos een beetje Flocken? Ach fuck it, ben zelfs te lui om de hand aan mezelf te slaan. Ik surf naar Partyflock en zie dat er nog 363 verschoppelingen der maatschappij op hetzelfde idee gekomen zijn. De andere nachtbrakers hebben vast wel voor Jenna Jameson gekozen.
Apathisch klik ik wat in het rond en m’n oog valt op een item in de nieuwssectie. “Partyflock is nog steeds op zoek naar columnisten! Heb jij een mening...†Of ik een mening heb. Knetters zeg, ik woon in Nederland, het land van duizend meningen. Op Partyflock misschien nog wel meer dan duizend. Elke pukkel of vetrol op een foto levert standaard minstens vijftien opmerkingen op. Ook het forum is een grote vergaarbak van opinies over God-mag-weten wat allemaal. Verdonk, het weer, de entreeprijzen van housefeesten, de kale werkvloer van Bridget…Je kunt het zo gek niet bedenken of men heeft er een mening over. En dan zijn er nog mensen die lopen te blèren: “JHh Mag In Dit Land JuH Mening Nie GeVuh Want dan KrijG Juh Un Kogel Door Juh Kopâ€. Yeah right.
Of er mensen zijn met een mening. Heet zoiets geen retorische vraag? Fuck, dat is alweer een tijdje geleden, m’n eindexamen Nederlands. Misschien is zo’n column wel een mooie gelegenheid die taalvaardigheden van me weer eens wat bij te spijkeren. Ik ben nog steeds klaarwakker dus ach, waarom ook niet. Wie niet waagt, die niet wint.
Twee uur later, dieper in de nacht. Ik zit nog steeds naar een wit scherm te staren. Want een column op Partyflock, heeft dat eigenlijk wel nut? Vol afgrijzen heb ik de afgelopen twee uur aan mijn jarenlange forumperikelen zitten denken. De replies “dat is teveel tekst hoor, dat ga ik niet lezen†waren nooit van de lucht. Moeilijke woorden in een topictitel schrokken sowieso (en dat spel je dus als s-o-w-i-e-s-o, dus niet als zowiezo, soenzo of zo wie zo) gelijk al af en uiteindelijk bloedden de meeste discussies dood. Werd er wel gediscussieerd, dan was het niveau vaak bedenkelijk. Algemene kennis, beheersing van de Nederlandse taal, openstaan voor anderen en respect…Wat is dat allemaal? Kun je dat snuiven?
Anyway, een column. Voor de Flockers. De uitgekakte nageboorten (waar zelfs Tom Cruise zich niet aan zou wagen) op GeenStijl.nl zouden er vast weer een leuk logje over kunnen vullen. Voor hen staat de PF’er toch al gelijk aan extreemrechts, drugsverslaafd en achterlijk. Flockers die zich bij een column door een stuk tekst heen moeten worstelen dat niet per se over drugs of hardstyle gaat. Le-zen. Dat is nogal wat anders dan Breezers drinken, beuken en op Duncan afgeven. Echt een onmogelijke opgave? Harry beet het spits af en moest het doen met ongeveer 200 replies. Op een actief ledenaantal van dik boven de 200.000 is dat wel een beetje karig. En dat is nogal een…verrek, hoe heet zo’n ding ook alweer?...O ja, een understatement.
Drie uur later, bijna ochtend. Ik ben moe als een hond. Toch nog ergens goed voor geweest, deze nachtelijke bezigheidstherapie. Ook met m’n Nederlands zit het allemaal nog wel snor denk ik, als me ineens een titel te binnen schiet. Columns en Flockers…De tijd zal het leren.
En ach, mocht ik weer eens niet kunnen slapen, kan ik het altijd nog een keertje opnieuw proberen. Draag ik die wel op aan Jenna Jameson. Komt het hier allemaal zeker goed!
Groetjes Jacqueline.
338 opmerkingen
Misschien simpel, maar WEL zichzelf. Hij schaamt zich er in ieder geval niet voor en probeert zich niet anders voor te doen dan hoe hij is. Dat maakt hem puur in mijn ogen.
Maar inderdaad, zoveel mensen, zoveel meningen. Daar doelde ik ook op toen ik sarcastisch omschreef hoe achterlijk het eigenlijk is dat mensen elkaar maar nableren als het op de vrije meningsuiting aankomt. Ken geen plek op aarde waar zoveel mensen zoveel meningen hebben als in dit kikkerlandje
Hij is wel puur ja, maar die drugs zijn gewoon niet goed voor z'n hersenspinsels. Ik bedoel, als je je de hele dag afvraagt hoe een lieveheersbeestje de dag doorkomt ..
Maar goed, leven en laten leven heb ik altijd geleerd
Cartoons
dat duurt niet lang meer trouwens
moehaha
Mijn complimten! Lekker stukje geschreven hoor.
Ghehe, helemaal mee eens. Alles wat op Flock voorbij komt staat in dit verslag. Je hebt alleen ban, slotje, sterf gemist maar dat is dan ook het enige.
Sjaak, je weet een hele maand flokken in een column te vatten.
Ghehe, helemaal mee eens. Alles wat op Flock voorbij komt staat in dit verslag. Je hebt alleen ban, slotje, sterf gemist maar dat is dan ook het enige.
hc4l_Franny: Enkel zo'n smilie voegt weinig toe hoor. Als je je niet in de tekst kunt vinden of wat dan ook, kun je dat toch gewoon zeggen? Ik claim niet de wijsheid in pacht te hebben en sta altijd open voor discussie hoor. Maar met alleen een
kan ik niet zoveel.
goede column
hoop dat je binnenkort weer niet ken slapen
haha
hoop dat je binnenkort weer niet ken slapen
haha
Nette column!!!
Met veel plezier gelezen, en ben het volledig eens met Jacky!!
sluit me aan
donateur
Dit is zeker leuk om te lezen 
En ze heeft nog op veel punten gelijk ook

ga zo door 

nog zieliger om zo'n reactie eronder te zetten
En ze heeft nog op veel punten gelijk ook
Potverdorie he, ik dacht dat ik me af en toe verveelde, maar die so called columniste heeft echt geen leven
nog zieliger om zo'n reactie eronder te zetten
laatste aanpassing
Potverdorie he, ik dacht dat ik me af en toe verveelde, maar die so called columniste heeft echt geen leven...
Zou dat het zijn denk je?
Verrek.
Zo had ik het nog niet bekeken.
Heeft er iemand een steen en een stuk touw voor me?
Kusje voor jou, befkoning
laatste aanpassing
donateur
Potverdorie he, ik dacht dat ik me af en toe verveelde, maar die so called columniste heeft echt geen leven... zielig hoor
Net zo zielig als de vrijwilligers die PF mogelijk maken zeker?
Net zo zielig als de vrijwilligers die PF mogelijk maken zeker?
Precies.
Kijk, op- of aanmerkingen, prima. Niets mis mee. Ik geloof niet dat ik bizar onbeschoft ben in mn column.
Zo'n reactie echter staaft dan weer m'n vooroordeel.
Wat is "een leven hebben"? Al had ik "geen leven" en lag ik echt de hele dag porno te kijken
laatste aanpassing
ben alleen bang dat degene waarvoor het bedoeld is (ja, ik weet het, het is voor iedereen bedoeld) het stuk niet zullen begrijpen..
en dan doel ik vooral op de mensen die geen goed Nederlands kunnen schrijven/spreken..
Nou ik doel niet per se op de mensen die moeite hebben met Nederlands hoor. Ik maak zelf heus ook wel foutjes.
Het gaat me meer op replies waarin mensuh egt so sgrijvuh weet juh en er dinguh bijhaluh als krijg tog de grafkankuh.
en lag ik echt de hele dag porno te kijken
das zeker een leven !
toch ?

























