Partyflock
 

Roken

door , gepubliceerd op
Roken
Waarom begin je met roken? Vind je het stoer? Hoor je er dan bij? Ik begon met roken toen ik 12 jaar was en dacht toen dat het stoer was. Stiekem een sigaret roken, lekker die spanning erin dat je betrapt zou worden. Ik vond het lekker, omdat het spannend was. Je ouders konden ineens voorbij lopen en je zien. Toch wel eng, maar dat maakte het juist allemaal leuk. Lekker hangen met je vrienden op het voetbalveld. Sigaretje roken, lekker kletsen. Telkens kwamen me ouders erachter, en begonnen met dingen te dreigen. Ik mocht niet op vakantie naar me hartsvriendin als ik niet zou stoppen. Ze zouden de hond weg doen als ik niet zou stoppen. Ik was bang dat ze die dingen meende wat ze dan zouden doen. En wou dus wel stoppen, maar dan zou ik niet meer stoer zijn. Dus ik zei dat ik zou stoppen, en ging naar het voetbalveld. Daar stak ik weer me volgende sigaret op.

Toen ik 14 was mocht ik eindelijk roken, dankzij me tante. Me tante had met me moeder gepraat, en had verteld dat als ik wou roken. Dat ik het dan toch wel deed, al was het stiekem. Dus zodoende mocht ik voortaan roken. Stoer, buiten staan in de pauze met een sigaret in je hand. Je nam een hijs, en voelde het fijne gevoel naar binnen gaan. Diep naar je longen, die helemaal verrot zijn van al die nicotine. Dacht altijd dat die sigaretten me zouden helpen. Had ik het even moeilijk, steek een sigaret op. Dan gaat het allemaal wel weer. Bijna 16 jaar, vier jaar gerookt, maar ik vind het niet meer stoer.

Kon ik er maar van af blijven. Elke dag hoest ik me kapot, hoesten tot dat ik er van moet overgeven. En het wil maar niet stoppen. Wat moet ik nu? Twee dagen later kwam me vriend naar me toe, en zei dat hij wou stoppen met roken. Dat was me kans. Samen stoppen met roken, toch wel eng. Zou het me lukken? Zou ik die sigaretten kunnen laten liggen? Ik weet het niet, laat ik het proberen, en hopen, dat roken.. verleden tijd wordt.

1098 opmerkingen

Werkzaam bij {SHOWLIST organization 1435, 4024}
Waarschuw beheerder
Niet zo moeilijk toch, nu stoppen;) Zo als ik er uit op maak rook je echt nog niet zo lang. Heb zelf van mijn 12e, tot mijn 17e gerookt, en ben van de ene op de andere dag gestopt om het zomaar te zeggen. Blij toe ook!

Maar om even een tip te geven, wacht gewoon tot je een keertje zo ziek bent, en een paar dagen gewoonweg niet kunt roken, dan heb je die paar dagen tenminste al als opstapje(Y) Zo heeft het bij mij namelijk heel goed gewerkt. (Alleen heb ik natuurlijk niet liggen te wachten om ziek te worden, maar kwam het uiteraard plotseling 8) )
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
hmmm... krijg spontaan trek in een peukie...
i wonder why..?
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 16 april 2008 om 16:53:
Als wij stoppen met roken moet jij meer belasting betalen


:roflol:idd jah:roflol:
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 16 april 2008 om 16:53:
Als wij stoppen met roken moet jij meer belasting betalen


dn die accijnzen omhoog! :\
Waarschuw beheerder
anti-roken is onrust stoken.
als die klote wet in de horeca doorgaat gaan alle kleine cafes en kroegen failliet. daar rookt meestl 90% van de stamgasten.
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Zware Van Nelle op vrijdag 18 april 2008 om 20:44:
als die klote wet in de horeca doorgaat gaan alle kleine cafes en kroegen failliet. daar rookt meestl 90% van de stamgasten


klopt (Y)(Y)(Y)
Waarschuw beheerder
In de meeste gevallen steek je een sigaretje op omdat je niks anders te doen. Dat is mijn theorie!
Waarschuw beheerder
het is gewoon lekker ik steek er nog een op
moet jij er ook een :smoke:
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
ik heb een hele ochtend stiekum gerookt, toen kwam mijn moeder me vertellen dat als ik wou roken ik dat ook wel in huis mocht doen in plaats van in de steeg achter het huis (stond recht achter de schutting was een soort van indiaans rooksignaal wat daar bovenuit kwam)
heb daarna veel minder gerookt, want als t mag is t niet meer "stoer" maar nu al 11 jaar vervent roker....jah, ik begon op mijn 12e al, met lights, nu zo`n 30 "gewone" op een dag!!!
Maar ik HOEST niet!!!!!

en "van roken ga je dood" is ook onzin, alsof niet rokers t eeuwige leven hebben, die gaan ook dood! (alleen zullen ze nooit weten hoe t is om een sigaretje op te steken!)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Stievv op donderdag 17 april 2008 om 10:06:
Helemaal mee eens


Stiev, wat liks du dig hie weer mit te meuje haha
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Tankema op vrijdag 18 april 2008 om 21:27:
In de meeste gevallen steek je een sigaretje op omdat je niks anders te doen. Dat is mijn theorie!


Die theorie is niet erg representatief..
 
Waarschuw beheerder
wa denk jij nou ben je gekk geworde ik stop eg niet
 
Waarschuw beheerder
niet roken is voor pussies.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Prins* op woensdag 16 april 2008 om 19:40:
hhhhhmmmmmmmmjamjamjam niks lekkerders als smorgens in de ochtendzon een lekkere peuk roken


Inderdaad:D
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op donderdag 17 april 2008 om 00:23:
suc6 met het stoppen al vraag ik me af of je het niet gewoon verzint dat je moet overgeven van het hoesten door het roken


Idd, ik hoest en kots alleen vn t roken wanneer ik weer eens bronchitus heb(en gewoon door blijven roken)

Btw doelloze column, roken is relaxed!
Waarschuw beheerder
wat isdit voor nutteloze colum laat da roken lekker met rust moeten mensen zelf weten
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 19 april 2008 om 18:17:
hhhhhmmmmmmmmjamjamjam niks lekkerders als smorgens in de ochtendzon een lekkere peuk roken


cker.
 
Artiest Frontkiller
Waarschuw beheerder
Niet echt leuk geschreven en vrij nutteloos.. laat mensen lekker roken als ze dat willen :\
 
Waarschuw beheerder
ik hoest me ook regelmatig kapot, en soms moet ik d'r slijm bij overgeven komt ook door het roken (denk ik :\) maar ja, dat beteknd natuurlijk niet dat je moet stoppen xD want een paar maanden geleden had ik het veel erger xD en nu nog ZELDEN xD misschien moet je gewoon nog even door roken ;)
 
Waarschuw beheerder
ik rook nu ook al 4 jaar en hoesten ja als ik ziek ben miss of als de sheg 1 maand oud is maar nee je gaat er toch niet van hoesten
en roken tot dat je er aan dood gaat heerst nog steeds
Waarschuw beheerder
wat een trieste kutcolumn!!!!!!!!!!!!!!
 
Waarschuw beheerder
als je pas vier jaar rookt en nu al zo erg hoest dat je dr van moet overgeven dan is dr egt iets niet goed met je
Waarschuw beheerder
slimbo ddie je bent lees eens beter roke is het niet het is gewoon lekker
Waarschuw beheerder
donateur
Ze zouden de hond weg doen als ik niet zou stoppen


Whehehe :respek:

Maar verder waardeloze column :s :wuuu
Waarschuw beheerder
hahaha vind ut maar dom
je bent nog niet us 16..
en dan al zo bezig nou nou..
wees dan blij dat je alleen rookt en geen andere rotzooi gebruikt...
je hebt je hele leven nog voor je hoor
tijd genoeg om nog een keer te stoppen
 
Waarschuw beheerder
Waar een wil is..is een weg !

En je rookt nog niet ZO lang.

Des te vroeger je probeert om te stoppen des te makkelijker t is,niet dat t nu gelijk nix zal gaan maar je snapt t punt wel.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Hardcore Bob op vrijdag 18 april 2008 om 19:30:
Uitspraak van (F){K}i_M(F) op woensdag 16 april 2008 om 16:53:
Als wij stoppen met roken moet jij meer belasting betalen


Goeiieeee :9
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 19 april 2008 om 16:21:
wa denk jij nou ben je gekk geworde ik stop eg niet


Zo denk ik er ook over ;)
Waarschuw beheerder
nederland is gewoon krom.
de tabac is 1 van de grootte belasting industrie.
in nederland.
maar nu je per 1 july niet meer in open gelegen heden mag roken gaat meer als 40 % van de horeca naar deklote.
en accijnzen gaan weer omhoog.

je moet juist voor de niet rokers bebaalde kroegen oppen en de de regering moet daar een bebaald subsidi voor geven.

ik denk dat dara een groot deel mee opgelost zal worden.

dan kunnen de rokers en en de niet rokers naar de kroeg.

(ps kunnen spel fauten inziten ben dislecties dus kom niet met leer is abn schrijven of ga naar school)

mvg marley