Partyflock
 

Roken

door , gepubliceerd op
Roken
Waarom begin je met roken? Vind je het stoer? Hoor je er dan bij? Ik begon met roken toen ik 12 jaar was en dacht toen dat het stoer was. Stiekem een sigaret roken, lekker die spanning erin dat je betrapt zou worden. Ik vond het lekker, omdat het spannend was. Je ouders konden ineens voorbij lopen en je zien. Toch wel eng, maar dat maakte het juist allemaal leuk. Lekker hangen met je vrienden op het voetbalveld. Sigaretje roken, lekker kletsen. Telkens kwamen me ouders erachter, en begonnen met dingen te dreigen. Ik mocht niet op vakantie naar me hartsvriendin als ik niet zou stoppen. Ze zouden de hond weg doen als ik niet zou stoppen. Ik was bang dat ze die dingen meende wat ze dan zouden doen. En wou dus wel stoppen, maar dan zou ik niet meer stoer zijn. Dus ik zei dat ik zou stoppen, en ging naar het voetbalveld. Daar stak ik weer me volgende sigaret op.

Toen ik 14 was mocht ik eindelijk roken, dankzij me tante. Me tante had met me moeder gepraat, en had verteld dat als ik wou roken. Dat ik het dan toch wel deed, al was het stiekem. Dus zodoende mocht ik voortaan roken. Stoer, buiten staan in de pauze met een sigaret in je hand. Je nam een hijs, en voelde het fijne gevoel naar binnen gaan. Diep naar je longen, die helemaal verrot zijn van al die nicotine. Dacht altijd dat die sigaretten me zouden helpen. Had ik het even moeilijk, steek een sigaret op. Dan gaat het allemaal wel weer. Bijna 16 jaar, vier jaar gerookt, maar ik vind het niet meer stoer.

Kon ik er maar van af blijven. Elke dag hoest ik me kapot, hoesten tot dat ik er van moet overgeven. En het wil maar niet stoppen. Wat moet ik nu? Twee dagen later kwam me vriend naar me toe, en zei dat hij wou stoppen met roken. Dat was me kans. Samen stoppen met roken, toch wel eng. Zou het me lukken? Zou ik die sigaretten kunnen laten liggen? Ik weet het niet, laat ik het proberen, en hopen, dat roken.. verleden tijd wordt.

1098 opmerkingen

Waarschuw beheerder
je bent niet echt een schrijfwonder
maar succes ermee
Waarschuw beheerder
Elke dag hoest ik me kapot, hoesten tot dat ik er van moet overgeven. En het wil maar niet stoppen. Wat moet ik nu?


Stoppen met roken? 't Is een kwestie van wilskracht en doorzettingsvermogen, de verslaafdheid zit je puur tussen de oren.

Ja dat zeg ik die 9 jaar rookt. Maar in die 9 jaar ben ik een keer voor anderhalf jaar gestopt en een keer voor 3 maand wegens het niet kunnen bekostigen:P

Gewoon doorzetten en niet opgeven, dan kom je er vanzelf wel.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op donderdag 10 april 2008 om 23:01:
Uitspraak van rockin'xx op donderdag 10 april 2008 om 21:55:
roken is voor meelopers en sukkels die niet op eigen benen kunnen staan!!

Graag commentaar op deze stelling!

niet mee eens


omdat :)???
Waarschuw beheerder
Door de slechte zinnen en het 'me' in plaats van 'mijn' ben ik trouwens gekapt, dus kan helaas geen oordeel geven over de column, sorry.
 
Waarschuw beheerder
Op je 12e al roken, Tuig :P

Nee maar ik rook ook, en het is een gewoonte geworden.
Ben eigenlijk wel benieuwd hoeveel geld ik er aan heb besteed tot nu toe.

PS Deze meisjje wil gewoon evens iets kwijd. En het iz waarschijnlek ook gwn serieus bedoelt neem ik aan. Opzich ook besd veag dat mensen gaan mierun neuken hierover. (Mensen, in het zojuist getypte gedeelte van mij, zitten behoorlijk wat spelfouten. Aan jullie de eer om deze maar eens lekker te gaan verbeteren (y))
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van [0570]Kleautvieaul op donderdag 10 april 2008 om 23:52:
Stoppen met roken? 't Is een kwestie van wilskracht en doorzettingsvermogen, de verslaafdheid zit je puur tussen de oren.


Niet helemaal waar.Je lichaam raakt er ook aan gewend(verslaafd)!;)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
:D Had mij voorgenomen niet meer op een PF-Column te reageren!! :yes:
Heb daarom de voorgaande PF-Forumreacties ook niet gelezen en dat bewust niet.
Iedereen en zelf van de Regering ...KNIPOOGJE uit.. terwijl ze belastingvrij en gratis paffen kunnen...hahaha.. zijn er aanwijzingen dat roken je gezondheid aantast en als je zo een hypoconder bent,...zoals de meeste kuddedieren die het Alfadier op trouw en verderf volgen... dan heb je alle merkmalen daartoe die de tegenstaanders van het NRL-NIET-Rokers-Lobby in hun pleidooi in het geding naar voren brengen.:rot:
Volgens de NIET-rokers zouden de gebruikers van de tabakindustrie daarvoor aansprakelijkgesteld moeten worden van de luchtvervuiling.Voordat ik mij hier op deze PF-Site zou willen verdedigen, had ik donders graag aan tafel willen zitten met de meest Intolerante-Nietrokers beweging.
Ik heb geen enkele Universitaire opleiding genoten en nog steeds en helaas van ook geen enkele UWV-Re-intregratie opleiding cq Gemeente mogen volgen *omdat ik maar 6-jaar-basis LOM-school genoten heb :yes::lol: , maar.... kan desondanks kan ik ook :D desalniettemin dank met de Online-wetenschappelijke gesubsidieerde universitaire gegevens komen, dat het niet wetenschappelijk vastgesteld is dat de Rokers-Lobby is die de oorzaak van diverse ziekten zijn. Juist!! :yes: en dat is wetenschappelijk vastgesteld is dat Niet-Rokers in tegenstelling tot Rokers last hebben van Dementie/Alzheimer :
[img width=360 height=427 cacheid=000031f100005e108ccc0a91050000c14f]https://album.partyflock.nl/33485987.gif[/img]

laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Laten we nu geen feiten gaan verdraaien, want:

- Als je rookt heb je een grotere kans op long- en hartfalen. Dus:

- Als je rookt ga je waarschijnlijk eerder dood (en ja, dan bespaar je de gemeenschap geld door vroeg dood te gaan (minder AOW, minder pension, minder ziektekosten))

- Als je rookt beschadig je anderen, waardoor je andere mensen schade kunt aandoen.


Dus ja, roken is je eigen keuze, maar je moet altijd rekening houden met de rest van de wereld. Als je rookt, moet je je realiseren dat je waarschijnlijk eerder dood gaat dan de rest van Nederland. En je moet je er van bewust zijn dat je andere mensen schade kunt aandoen in hun eigen persoonlijke leven.

Roken hoort geen sociale bezigheid te zijn. Het gaat er hier niet om of je de samenleving geld bespaart of niet, het gaat erom dat mensen hun eigen keuzes kunnen maken. Op het moment dat jij andere mensen lastig valt met jouw gedrag, is het niet meer dan redelijk dat jij daar voor aansprakelijk kunt worden gesteld.

Het uiteindelijke punt is:

- Of je wel of niet gaat roken is je eigen keuze. Op het moment dat je anderen met jouw keuze belast is het echter geen keuze meer, dan moet je rekening houden met de rest van de wereld. A.K.A. je mag best roken, zolang je geen anderen ermee lastig valt.

Geen enkele actie tegen de anti-rooklobby is aanvaardbaar, tenzij je bewijst dat het alleen je eigen situatie beïnvloedt.

(En ja, ik rook)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
bullshit
moet iedereen zelf weten.
ik voel me er goed bij, en zonder een saffie ben ik niet te genieten.
stop ooit wel un keer.
ik kan het (nog) betalen en ben (gezond)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 11 april 2008 om 00:29:
Ben eigenlijk wel benieuwd hoeveel geld ik er aan heb besteed tot nu toe


haha wil je niet weten, want dan word je geak:p
ken je dikke auto van kopen
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van DaanHlt op vrijdag 11 april 2008 om 02:17:
- Of je wel of niet gaat roken is je eigen keuze. Op het moment dat je anderen met jouw keuze belast is het echter geen keuze meer, dan moet je rekening houden met de rest van de wereld. A.K.A. je mag best roken, zolang je geen anderen ermee lastig valt.


±vaag± Vage redenatie.
Uitspraak van DaanHlt op vrijdag 11 april 2008 om 02:17:
Geen enkele actie tegen de anti-rooklobby is aanvaardbaar, tenzij je bewijst dat het alleen je eigen situatie beïnvloedt.

(En ja, ik rook)laatste aanpassing 11 april 2008 02:19


Okay goed. Jij bent geen hypochonder maar een meeloper van het welles-nietes/principe.... dus in principe ben je een hypocriet!! ±yes±

Uitspraak van DaanHlt op vrijdag 11 april 2008 om 02:17:
Op het moment dat je anderen met jouw keuze belast is het echter geen keuze meer, dan moet je rekening houden met de rest van de wereld. A.K.A. je mag best roken, zolang je geen anderen ermee lastig valt.


Lieverd...en dat met een knipoogje. Ik rook als een schoorsteen en ik zuip en doe alles wat jij verwerpt. Alle RESPECT VOOR JOUW LEVENSINSTELLING. En dan ga ik dood met 40 jaar en jij leeft tot je 90 jaar oud bent. Gaan wij ervanuit dat im vanaf mijn 18-20stelevensjaar vol in het beroepsleven sta...dus gaan wij ervan 20 jaar uit. 20 jaar en elke dag vor 5 Eurogepaft, dus daarvan 3 Eurobelastingen en 1 Eurobedrijfskosten en dat 20 maal 365 dagen.
En wat heb jij gegeven ==Jij lijdt aan alle soorten allergien omdat jij te beroerd bent je woning schoon te houden .. ja want alle schoonmaakmiddelen zijn gift voor het milieu, jij rookt niet en eet geen vlees en ben 3/keer per dag in een Sekte/gemeenschap en roept 10keer per dag je Halleluja en dan ...je gaat never en nooit naar een Fitness want daar loert de Duvel...goed...maar je hebt nu een zuurstofmasker nodig en Thuiszorg om je Incontinentieluiers te verschonen , de Viagra om je seksuele imago enigzins op te peppen en jezelf te bevredigen zodat je met je tengels van je kleinkinderen afblijft en de buurvrouw niet nahijgt totdat je een astma/aanval krijgt ofschoon je dan sukkelt je met een Zorgverzekerings/rollator omdat iedereen dacht dat je een slagaanval gehad had van al die 10.Geboden ...zielig met je moraalpredikt hahaha.. en vertel mij dan nu wie de dief is van de gemeenschap. Knipoogje hoor!!
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
:D Roken is dodelijk, veroorzaakt Kanker, maakt Impotent....etc etc etc :yes::yes::rot: maar hoe kan het dan dat de meeste rokers nog thuus zitten en de ene sigaret na de andere paffen en uit het raam loeren als de lijkenwagen van de NR voorbijgaat, terwijl de grafdelvers zich in het zweet zwoegen om de duizend graven van de NR- graven in accord te moeten delven en er zelfs de hulp van uitzendkrachten van *Bureau RookJeGezond* in aanspraak hebben moeten nemen !!?? :vaag: Dat komt omdat een NR iedere en alle activiteit gebruiken moet om op de barricade te gaan... geboren protestvogels. Eén kind op deze wereld te zetten is voor hunnie al een doodvermoeiende bezigheid...geweest toen...hahaha. Doeiiiiiiiiiiiiii :cheer::cheer:
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Leuk dat er zoveel mensen bij komen bij het onderwijs. Zij liever dan ik :p
Verder bestaat er ook nog zoiets als een DELETE knop toch??? Ik vind het normaal erg leuk 's morgens vroeg een column te lezen voor ik naar mijn werk ga, maar moet zeggen dat ik hier niet echt vrolijk van word.
Het zou fijn zijn als dit soort dagboek verhalen niet meer te lezen zijn hier.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van ~*Miss Jonnie*~ op donderdag 10 april 2008 om 23:17:
Sinds wanneer is WOU een nederlands woord? (Wilde)


Inderdaad! Buiten dat niet echt lekker weg leest en veel foutjes in zitten... erger ik me altijd kapot aan dat WOU!

Op zich leuk geprobeerd, no offence really.. maar ik vind um dit keer helemaal niets!

Succes anyway met je stop poging!
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 11 april 2008 om 00:29:
Mensen, in het zojuist getypte gedeelte van mij, zitten behoorlijk wat spelfouten. Aan jullie de eer om deze maar eens lekker te gaan verbeteren


:rot:
Waarschuw beheerder
Je moet tog self weten wat je met je leven wilt doen,
Als je je leven daardoor wilt verneuken moet je dat gauw doen,
Wij doe het ook dus.
Wij kunnen er tog niet mee zitten dat jij er spijt van hebt.
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Belachelijk dat PF zoiets plaatst :S
Waarschuw beheerder
Wanneer gaan jullie vragen om de artiesten te laten schrijven? Dit soort verhaaltjes slaan werkelijk nergens op. Dit is geen column meer. Ow jah schrijfster.. hoeveel pakjes zware shag heb jij per dag gerookt dat je volop loopt te kotsen van het hoesten?
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op donderdag 10 april 2008 om 14:02:
Het is namelijk niet ME moeder, ME vriend etc.
Maar goed, dat zal wel stoer zijn .


:roflol:
Waarschuw beheerder
ook qua interpunctie deugt het stuk niet helemaal.
 
Waarschuw beheerder
Slechte column (N)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van ~*Miss Jonnie*~ op donderdag 10 april 2008 om 23:17:
En wat denken jullie van "En wou dus wel stoppen"
Sinds wanneer is WOU een nederlands woord? (Wilde) :P


Wou is een heel normaal woord hoor, tis een afgeleide van wouwellen, hier geheel van toepassing.
 
Waarschuw beheerder
Ben met roken begonnen door dat ik veel blowden, heb zelf nooit het gevoel gehad dat het stoer is..:S
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
ik rook ook ben op me 12 begonnen en ben nu 14 ik rook nu 2 jaar
ik vind het lekker maar ik weet dat het niet goed is
elke pauze op school verveel ik me dan steek ik weer 1 op
ik wil ook stoppen maar het lukt maar niet
ik kom weer op school en ik heb weer een sigaret in me handen
:O
mischien hebben jullie ook een tip voor mij :$
 
Waarschuw beheerder
Jeezus wat een vreselijk slechte "column"
Enne roken? Ik heb er echt helemaal niks mee.........kan niet wachten tot juli :cheer: