Waarom begin je met roken? Vind je het stoer? Hoor je er dan bij? Ik begon met roken toen ik 12 jaar was en dacht toen dat het stoer was. Stiekem een sigaret roken, lekker die spanning erin dat je betrapt zou worden. Ik vond het lekker, omdat het spannend was. Je ouders konden ineens voorbij lopen en je zien. Toch wel eng, maar dat maakte het juist allemaal leuk. Lekker hangen met je vrienden op het voetbalveld. Sigaretje roken, lekker kletsen. Telkens kwamen me ouders erachter, en begonnen met dingen te dreigen. Ik mocht niet op vakantie naar me hartsvriendin als ik niet zou stoppen. Ze zouden de hond weg doen als ik niet zou stoppen. Ik was bang dat ze die dingen meende wat ze dan zouden doen. En wou dus wel stoppen, maar dan zou ik niet meer stoer zijn. Dus ik zei dat ik zou stoppen, en ging naar het voetbalveld. Daar stak ik weer me volgende sigaret op.
Toen ik 14 was mocht ik eindelijk roken, dankzij me tante. Me tante had met me moeder gepraat, en had verteld dat als ik wou roken. Dat ik het dan toch wel deed, al was het stiekem. Dus zodoende mocht ik voortaan roken. Stoer, buiten staan in de pauze met een sigaret in je hand. Je nam een hijs, en voelde het fijne gevoel naar binnen gaan. Diep naar je longen, die helemaal verrot zijn van al die nicotine. Dacht altijd dat die sigaretten me zouden helpen. Had ik het even moeilijk, steek een sigaret op. Dan gaat het allemaal wel weer. Bijna 16 jaar, vier jaar gerookt, maar ik vind het niet meer stoer.
Kon ik er maar van af blijven. Elke dag hoest ik me kapot, hoesten tot dat ik er van moet overgeven. En het wil maar niet stoppen. Wat moet ik nu? Twee dagen later kwam me vriend naar me toe, en zei dat hij wou stoppen met roken. Dat was me kans. Samen stoppen met roken, toch wel eng. Zou het me lukken? Zou ik die sigaretten kunnen laten liggen? Ik weet het niet, laat ik het proberen, en hopen, dat roken.. verleden tijd wordt.
1098 opmerkingen
al is het niet voor je gezondheid dan voor die dik 100 euro die je weg gooit per maand..
Rook zelf ook btw
rook je voor 100 euro per maand dan?? zou wel zonde zijn..
rook zelf ook
(uitgaand van 4 euro per pakje)
en nu kank er niet meer vanaf blijven
zit tussen je oren!!
laatste aanpassing
roken... ik ben eerst begonnen alleen maar om stoer te doen, zo dom van mezelf..
echt en dan te denken dat ik dtoer ben. kben pas 12 echt heel dom
en nu kank er niet meer vanaf blijven
aha......
DOE NORMAAL!
je praat alsof je al 10 jaar rookt
doe je fopspeen, die je waarschijnlijk vorige week pas hebt weggelegd, terug in je mond en sabbel daarop.
Dit is inderdaad een partysite, met nog steeds normen en waarden!
als Hollander wordt er gewoon van je verwacht dat je de Nederlandse taal als elk ander op een normale manier kan toepassen, dus zonder al die breezer en straattaal. daar ben ik wel een voorstander van. maar goed that´s me..
Hoofdletters?
Maar goed, ook ik ben het met je eens in dit opzicht. Schrijf normaal, dat begrijpt iedereen... en flikker op met dat achterlijke MSN/Breezer taal. Er is door de eeuwen heen al genoeg van onze taal verbasterd. (En als we niet uitkijken lullen we allemaal engels. Hebbie (!!) dan je zin!)
On-Topic (hey...) Als je rokerswaren niet onder de 16 kan kopen, hoe kan het dan in godsnaam dat je op je 14e verslaafd bent? Bedank diegene maar die heeft meegeholpen aan de destructie van je gezondheid!
Van je familie moet je het hebben, zeggen we dan maar weer.
PS. Met een biertje erbij rook ik ook af en toe.
Dit lijkt wel een ingezonden brief in de donald duck 
In principe is de hoofdvraag van je verhaal na 2 regels al beantwoord...de rest is dus nutteloze opvulling.
Mijn tante uit Marokko beheerst nog beter Nederlands.
No offence naar de schrijfster van dit stuk, maar ik snap niet dat partyflock deze slecht geschreven tekst als column beschouwt en op de site plaatst
De lat ligt wel erg laag zo te zien..
Waarom begin je met roken? Vind je het stoer? Hoor je er dan bij? Ik begon met roken toen ik 12 jaar was en dacht toen dat het stoer was.
In principe is de hoofdvraag van je verhaal na 2 regels al beantwoord...de rest is dus nutteloze opvulling.
me tante. Me tante
Mijn tante uit Marokko beheerst nog beter Nederlands.
No offence naar de schrijfster van dit stuk, maar ik snap niet dat partyflock deze slecht geschreven tekst als column beschouwt en op de site plaatst
laatste aanpassing
roken is voor meelopers en sukkels die niet op eigen benen kunnen staan!!
Graag commentaar op deze stelling!
niet mee eens
't is zonde van je gezonheid, en van het geld..
Ik ben byna 16 en rook al vanaf mijn 11e..
Ik begon met 3 sigaretten per dag, omdatik thuis niet kon roken omdat m'n moeder het niet wist.
Ze weet het nu al bijna 4 jaar, en rook één, tot anderhalf pakje per dag!! hoe moet dat wezen als ik 20 jaar verder ben
Damn..
Ik ben byna 16 en rook al vanaf mijn 11e..
Ik begon met 3 sigaretten per dag, omdatik thuis niet kon roken omdat m'n moeder het niet wist.
Ze weet het nu al bijna 4 jaar, en rook één, tot anderhalf pakje per dag!! hoe moet dat wezen als ik 20 jaar verder ben
Damn..























