RTL Boulevard, Hart van Nederland, Reality Shows. Nederland smult. Volkstammen laten zich iedere avond informeren over het nieuwe botox voorhoofd van Bridget Maasland, het mislukte huwelijk van Piet Paulusma en Joyridende tieners in Texas. Liever shownieuws dan Nova, en Jensen boven Witteman.
Het aanbod op de Nederlandse Televisie baart mij zorgen. Bij Programma's als Shownieuws en Jensen wind ik mij op. Ik krijg de indruk dat een groot deel van onze bevolking, met plezier, en vooral uitsluitend, naar programma's als deze kijkt. Het kijken op zich is geen doodzonde. Een bord patat kan ook lekker zijn. Maar iedereen weet dat alleen patat je uiteindelijk de kop kost. Een TV snackje gaat er soms in als koek. Zo geef ik toe dat ik erg hard heb gelachen om de aflevering waarin Jensen met een afstandsbediening zo af en toe een balletje in de schede van Nederlands pornoster Kim Holland aan het trillen bracht. Dit tot groot genoegen en veel gegiechel van onze Kim. Toch kan het geen kwaad, om zo af en toe een stevig bord boerenkool te nemen in de vorm van bijvoorbeeld Buitenhof, of dan op z’n minst het NOS journaal. Ik wil niet beweren dat ik nooit naar slechte programma's kijk, maar ik zie het als een "plicht" ook serieuze en informatieve programma's te bekijken. Als ik me probeer te verplaatsen in mensen die vrijwel alleen naar commerciële zenders kijken, krijg ik het benauwd en kan ik mij niet voorstellen dat ze het niet erg vinden dat ze geen enkel besef hebben van wat er speelt in de wereld, in de politiek (binnen- en buitenland).
Je kunt nou eenmaal niet weten op wie je moet stemmen als je beeld van wereld bepaald wordt door het geneuzel van Patty Brard en Gerard Jolink. Het is om te huilen, als NOS Journaal voor de verkiezingen de straat op gaat om meningen te peilen. “Provicinciale staten? k zou niet wetenâ€. Tweede Kamer verkiezingen? Allemaal zakkenvullers, was Pim er nog maar!â€
De kwaliteit van programma's op commerciële zenders is bespottelijk laag. Populairste onderwerpen zijn: De showbizz, seks en de zogenaamde makeover programma’s waarin Annette uit Olst, of Marjan uit Venlo nieuwe billen krijgt. Het is gevaarlijk om uitspraken te doen over het intellect van de gemiddelde SBS 6 kijker. Maar als een paal boven water staat, dat hij van televisie kijken wel èrg weinig opsteekt. De kans dat hij zich zorgen zorgen zal maken over de opwarming van de aarde en de spanningen in het midden oosten lijkt me klein. Dit valt hem niet kwalijk te nemen, maar misschien word het tijd dat hij eens tegen zichzelf in bescherming wordt genomen. Het is wachten op actie van het nieuwe Kabinet. Balkenende en Rouvoet zijn, nu er zonder de VVD geregeerd wordt, aan hun stand verplicht om iets te doen aan het aanbod op de commerciele zender. Een begin is gemaakt met de strijd tegen de belspellen.
Je zou kunnen stellen dat mensen zelf mogen weten waarnaar ze kijken. Ik ben het daar deels mee eens, alleen maak ik mij ernstige zorgen over de toekomst. Veel mensen, en zeker mensen van mijn generatie zijn weinig maatschappelijk betrokken. Het is duidelijk dat mensen te veel troep kijken. In plaats van het NOS-journaal kijkt een grote groep Hart van Nederland. Dit nieuwprogramma is zò bekrompen en vertelt zò weinig over de echte grote wereld, dat ik vaak zin heb om mijn televisie uit het raam te gooien. De showbusiness schijnt het belangrijkste te zijn wat er is, nieuwe relaties en verhoudingen worden schaamteloos besproken. Men hoort liever Albert van der Linden vertellen over de nieuwe vriend van Gordon, dan Philips Freriks over de spannende presidentsverkiezingen in Frankrijk. De nadruk ligt op uiterlijk, showbusiniss, make-overs (huis, tuin en uiterlijk), geld, domme spelletjes, knappe mensen, vakanties en sensationele gebeurtenissen met een ramptoeristische ondertoon. De presentatoren zijn vaak mooie mensen, dus niet alleen de programma's gaan over mooi zijn of worden, de mensen die het presenteren zijn het ook nog eens. Veel meisjes in de puberteit, vooral kwetsbare, zien dit als een norm en eisen van zichzelf dat ze ook mooi MOETEN zijn. Dit zorgt voor problemen als anorexia, depressieve gedachten en onzekerheden. Mooie kleren zijn natuurlijk ook van levensbelang.
Misschien moet ik me erbij neerleggen dat we in een smakeloos land wonen, terwijl we een toonaangevend land zijn geweest, op cultureel gebied. Het niveau daalt en de instelling van mensen word negatief beïnvloed door onbelangrijke en domme programma’s. Dit zal uiteindelijk problemen opleveren, misschien een kabinet met Pa Tokkie als minister van Defensie?
Is Wouter Bos homo?!
door JoRomario, gepubliceerd op
526 opmerkingen
Ik kan me ook goed vinden in deze column. Zoals de column-schrijver zelf eigenlijk al aangeeft. Een bord patat is zo nu en dan lekker, maar alleen maar patat is bepaald geen gezonden levensstijl. Om je horizon te verbreiden kan het dus volgens mij ook geen kwaad om eens verder te kijken dan het 395ste show-bizz-programma.
Wat een bekrompen pretentieuze column.
idd die programma's hoef je niet te kijken.
Ik neem ook aan dat er mensen zijn die hart van nederland kijken,NOS(linkse kerk)en eventueel informatie opzoeken via internet (nu.nl fok.nl geenstijl.nl enz..) waardoor ze een breder beeld krijgen van de gebeurtenissen in deze wereld.
Neerlands publieke omroep (linkse staatstelevisie) is natuurlijk de verliezer en verliest flink aan invloed op de volksgedachte.
En ook al is het niveau van sommige zenders niet hoog, soms willen mensen zich amuseren en soms informeren.
laatste aanpassing
Tja, ik las gisteren dat er stemmen opgaan om Franse films niet langer uit te zenden op Cinema 2 (NL 2 dus), omdat mensen het niet kunnen volgens. Dit staafde de exploitant van de plaatselijke videotheek hier: "begrijpen mensen niet". Ondertitels? 
Zo kun je de lijn doortrekken naar alles. Het gemiddelde niveau is nu eenmaal laag (Telegraaf best verkochte krant). Maar het zal niet helpen om "intelligente televisie" aan te bieden, dat helpt echt niet. Juist die hersenloze programma's worden veel gekeken DOOR dat gebrek aan hersens. Op zich niets mis mee, alleen vervelend voor hen die het niveau te laag vinden. Oplossing: geen TV kijken of selectief. Ik omcirkel boeiende programma's, stel de videorecorder in en schrijf zelfs goede films op de weekkalender.
Dat alles om vooral niet doelloos te hoeven zappen, wat ik soms wel doe (mannenkwaaltje hehe) en ja, dan zie je ONZIN.
Zo kun je de lijn doortrekken naar alles. Het gemiddelde niveau is nu eenmaal laag (Telegraaf best verkochte krant). Maar het zal niet helpen om "intelligente televisie" aan te bieden, dat helpt echt niet. Juist die hersenloze programma's worden veel gekeken DOOR dat gebrek aan hersens. Op zich niets mis mee, alleen vervelend voor hen die het niveau te laag vinden. Oplossing: geen TV kijken of selectief. Ik omcirkel boeiende programma's, stel de videorecorder in en schrijf zelfs goede films op de weekkalender.
Dat alles om vooral niet doelloos te hoeven zappen, wat ik soms wel doe (mannenkwaaltje hehe) en ja, dan zie je ONZIN.
laatste aanpassing
Het is wachten op actie van het nieuwe Kabinet. Balkenende en Rouvoet zijn, nu er zonder de VVD geregeerd wordt, aan hun stand verplicht om iets te doen aan het aanbod op de commerciele zender.
regering die de media controleert? nee dank je, beetje gevaarlijke (dictaturale) weg die je daar op gaat..
kan me voor de rest wel vinden in je algemene standpunt, dat het merendeel van het aanbod op televisie aan de flauwe kant is, maar de oplossing is nochtans simpel => zet je toestel uit, zap weg, lees een boek, stap eens buiten....
Vind de mensen in Nederland juist vrij 'down to earth' vergeleken met vele andere rijke landen. En snap ook niet wat er mis mee is als het je niet boeit wat er in de wereld speelt, tegenwoordig word je er alleen maar depressief van
En wie zegt dat de mensen die Jensen kijken niet naar Discovery kijken? Maar goede punten heb je ook wel natuurlijk...zoals al die smakeloze roddels over de levens van BN-ers...Al met al is het in ieder geval een goed te lezen column...
Uitspraak van japp hsja 19% vol op woensdag 23 mei 2007 om 14:33:
TV = COMMERCIEEL .. EN DIE KAKKERS VAN NOS JOURNAAL OOK ...
PEACE UP .. De graafse zwaanen..
ja idd noem maar 1 zender op die niet commercieel is ?
er is namelijk geen 1 zender die geen reclame maakt
ik weet niet in welk land jij leeft
maar voor zover ik weet zijn er In Nederland toch
echt 3 niet comerciele zenders en dat zijn nederland 1,2 en 3
en ik weet ook niet of je weet wat comerciel inhoud want dat
is namelijk winstgevend zijn en dat zijn zenders als 1,2 en 3 niet
Wat ik ook zo erg vind zijn die belspellen, Telsell en andere aanverwante fitness en slakkenslijm verkopende programma's en niet te vergeten het zinnentje: 'Nieuw! Van Jamba! Download nu deze supercoole ringtone op je mobiel!'
Net zoals die vreselijke programma's kan ik me hier ook dood aan ergeren en dan gaat de TV maar weer uit.
Doe mij maar een goede film
Vind de Nederlandse TV steeds meer 'veramerikaansen'
Net zoals die vreselijke programma's kan ik me hier ook dood aan ergeren en dan gaat de TV maar weer uit.
Doe mij maar een goede film
Vind de mensen in Nederland juist vrij 'down to earth' vergeleken met vele andere rijke landen
Vind de Nederlandse TV steeds meer 'veramerikaansen'
laatste aanpassing
Niet eerder zo'n sterke column gelezen!! Nederland, en de rest van de wereld, is intellectueel arm.
Ik denk dat je dit vroeger ook al had, maar tegenwoordig heb je zoveel massamedia (lees ook msn) wat veel mensen dus leuk vinden.
Ik heb de kranten wel in de gaten gehouden bij de verkiezingen in Frankrijk...
Wie leest wel eens een kwalitatieve (geen metro of telegraaf) krant trouwens?
gegroet
Ik denk dat je dit vroeger ook al had, maar tegenwoordig heb je zoveel massamedia (lees ook msn) wat veel mensen dus leuk vinden.
Ik heb de kranten wel in de gaten gehouden bij de verkiezingen in Frankrijk...
Wie leest wel eens een kwalitatieve (geen metro of telegraaf) krant trouwens?
gegroet
laatste aanpassing
tsja, alsof die aanslagen in het midden oosten nog nieuws is? op zich ben ik het wel eens met de column, maar je kan nog altijd beter gewoon helemaal die tv uit zetten, de media geeft ook 9 van de 10 keer een vertekend of onvolledig beeld van wat er gaande is betreft allerlei "belangrijke" zaken...
en ik vind het daarom niet gek dat mensen ook hart van nederland kijken, ik bedoel, 't is toch leuk dat de manke zwaan in lutjebroek jonkies heeft uit het nest dat hij midden op de fontein gebouwd had?!
en ik vind het daarom niet gek dat mensen ook hart van nederland kijken, ik bedoel, 't is toch leuk dat de manke zwaan in lutjebroek jonkies heeft uit het nest dat hij midden op de fontein gebouwd had?!
laatste aanpassing





















![[K].imberly trotse mama van noa(L)](/images/user/312030_427132.jpg)

