Partyflock
 
Forumonderwerp · 666546
 
De beruchtste club van Groot-Brittannië staat op de drempel van Europa. Millwall FC is 90 minuten verwijderd van de FA Cup-finale, tot vrees van de complete Engelse voetbalwereld. Portret van een club waar niemand op zit te wachten.

Stap de trein uit bij South Bermondsey, Zuid-Londen, en proef de verbittering. Een wandeling door Ilderton Road heeft iets onaangenaam rauws, alsof frustratie en haat constant door de lucht zweven. Op wedstrijddagen tracht de politie zich onopvallend op te stellen, maar het aantal agenten verraadt ontploffingsgevaar.

South Bermondsey is een kansloze buurt, vol vervallen huizenblokken en werkloze industrie. Opmerkelijk genoeg is stadion The New Den een keurig bouwwerk, vergelijkbaar met de thuishavens van pak 'm beet NEC of NAC. Maar met één cruciaal verschil; het is er nooit gezellig.

Millwall Football Club zit vastgespijkerd aan zijn duistere imago. Al sinds de vroege jaren 60 is de club onlosmakelijk verbonden met supportersrellen en racisme. Voorzitter Theo Paphitis werkt zich ongans om de uitstraling van The Lions te verfraaien, maar lijkt bezig aan een onmogelijke missie. ,,Geen enkele voetbalclub knokt zó hard tegen racisme als wij'', bezweert Paphitis. ,,Sinds ik hier zes jaar geleden kwam, hebben we ons vurig ingezet voor de lokale gemeenschap. De jeugd wordt bij allerlei projecten betrokken, we zijn soms meer een sociale instelling dan een voetbalclub. Waarom wordt Millwall steeds geassocieerd met het verleden?''

Omdat het onkruid vast zit gemetseld tussen de kieren van The New Den. Amper twee jaar geleden speelden de fans van Millwall nog de hoofdrol in de grootste Europese voetbalveldslag van de 21ste eeuw. Na de verloren wedstrijd tegen Birmingham City in de halve finale van de play-offs, maaiden honderden hooligans een complete woonwijk ondersteboven. Paphitis en co voerden het seizoen daarop een ultra-streng veiligheidssysteem in om het tuig buiten te houden, maar dat leverde vooral pijnlijk minder toeschouwers op.

Begin deze maand nog beklaagde politicus Alastair Campbell zich openlijk over de racistische spreekkoren richting Burnley-speler Mohammed Camara. ,,Onsmakelijk en schandelijk'', stelde Campbell, trouw supporter van Burnley. Wie The New Den bezoekt, ontkomt niet aan een typische sfeer van vijandigheid. Gezinnen en keurige supporters zijn weliswaar in de meerderheid, de her en der verspreidde Neanderthalers bepalen de toon. Zelfs de eigen spelers worden niet ontzien. Zodra voormalig Vitesse-spits Bob Peeters als wisselspeler het veld betreedt, dalen de F-woorden massaal van de tribunes.

Ook andere Engelse clubs kennen hun problemen en schandalen, maar Millwall ligt voor altijd onder het vergrootglas. De aanstelling van Dennis Wise als manager maakte dit seizoen het beeld van de ruige, compromisloze volksclub compleet. In zijn eerste wedstrijd als speler-manager werd Wise direct van het veld gestuurd.

De 13de rode kaart uit zijn carrière. ,,Wise is de manager van de toekomst'', stelt Paphitis echter vastbesloten en de recente resultaten van Millwall onderstrepen die stelling.

Promotie naar de Premier League is binnen handbereik en dinsdagavond bereikte het team van Wise de halve finale van de FA Cup. Daarin treedt het op 4 april aan tegen Sunderland, op het neutrale veld van Old Trafford. De winnaar van het duel is al zeker van Europees voetbal, want de tegenstander in de finale wordt Arsenal of Manchester United. De Engelse voetbalbond vreest een rampscenario, als duizenden Millwall-fans over twee weken door het land trekken voor hun eerste halve finale om de FA Cup sinds 1937. Aan een overtocht naar het vasteland, komend seizoen, wil nog helemaal niemand denken.


gaat gezellig worden daar in engeland dus
ik ben toch meer bang van Zulte-Waregem, want Geel is toch niet zo gek als ze lijken

dus...
 
Ik heb een aantal van die van Man City

"City - we 8 man u"
"Man City -SI- on tour"

Jammer dat je ze niet echt in Nl hebt...
die nieuwe dvd s zijn ook wel leuk :yes:
 
welke?
verschillende ken ff niet op de namen komen, gaat vooral over oostblok ellende :D
 
Kansloos kutvolk daar!

Wel mooie reisjes heur, als we weer Europees halen ga ik graag weer richting die ellende;)
 
Bloody balls
die rellen zijn echt zwaar bruut daar :yes:

gaat goed los :D
 
Ken de filmpjes van kazaa ouwehoeren :D
ik van me dvd tje :D

ff hooligans at play halen :D
 
Cheers, zal es kijken:D
 
ICF :jaja:
en iets van hooligans rule heb ik nu hier :D
 
heb hem nog steeds niet bekeken straks maar ff doen :)
 
Cebas, veel van mijn maten volgen West Ham..ook wel es geweest daar?:)
heb hem wel al gezien heb me kostelijk vermaakt :P
 
Ik heb

Hooligans at play
ICF west ham docu
Hooligans en thugs
Bloody balls
polen rellemix deel 1
polen rellemix deel 2
holland italie rellemix
football factory
moet er ook meer hebben en snel ook :D
 
hoezo vaasje?
west ham heeft ook een leuk groepie :yes:
 
football factory is echt vaag...


de helft gaat niet eens over rellen, halve docufilm is het, maar wel aardig om te zien...
ja gaat wel, niet zo heel boeiend :P
 
Gewoon benieuwd!:)

rare plaats om je paarden te stallen :D
 
mooie aquascutum ehm, sja wat is het eigenlyk, ouwelullenhoedje...:D
 
http://members.lycos.nl/hammersarmyholland/millwalluit.htm
hehe ;)

is wel leuk merk ook en niet zo heel duur
 
vind rockport zelf wel aardig ;)
 
mooie dingen!:)
jaja zo maar weer dvd tje kijken :D
 
idd goede fotos, zoveel politie by elkaar heb ik zelden gezien...
whaha had je in brugge moeten zien :D was iets meer
 
Warschau stond het toch ook aardig vol rp!
 
daarom zeg ik zelden ;)
 
Artiest Sentinel
hoe heette die gasten ut dat ploffy -weet- ik- het ook weer?

Stonden geloof ik op hooligans rule, was ook mooi
ergens uit polen ja, plovimitrkdhfd of zoiets :P
 
brugge hahahah dat was erg hahahha
 
Juist Ploffypower ofzo :D
ja die ja hahahahahaaha :D

nu weet ik het weer ;)
 
Ano Kme
 
net ff een stuk gekeken :kwijl:
ja ziet er leuk uit he bassie :D
 
biertje?
Is er wel eens iemand geweest dan? Lekker joh als de mooie grote clubs niet naar the New Den mogen komen, en anders om ook. 't valt er reuze mee, alleen als het los gaat gaat het ook goed los...

Stoke City F.C. Das pas fris!
 
oude bunnikside dat waren zware jongens
 
in rammallah weten ze ook van geen ophouden alleen komen de laffe joden daar altijd met veel wapens
 
Let's go mental :)
 
Jammer dat iedereen nu weer gaat roepen wie de gekste zijn. Blijf ontopic en laat die "typkoren" gewoon achterwege :/