Partyflock
 
Forumonderwerp · 1095857
Wij hebben 4 weken geleden onze vijver helemaal leeg gepompt. Het water opgevangen en later weer terug gepompt in de geheel schoongemaakte vijver. De vissen weer terug. Plantjes erin. Hij is enorm helder, maar de planten groeien niet zo best en we krijgen nu draadalgen in de vijver. Wie heeft tips??
te veel zon, te veel voedingsstoffen. Dat zijn eigenlijk de standaard dingen die er mis kunnen gaan.

Controleer je waterwaardes eens, ben er wel nieuwsgierig naar
misschien moet je ze wat water geven?
 
Uitspraak van Mr.Knots op woensdag 23 juni 2010 om 00:02:
misschien moet je ze wat water geven


haha
 
Artiest Demon Rage
Uitspraak van ***Puppy*** op dinsdag 22 juni 2010 om 23:54:
veel zon, te veel voedingsstoffen. Dat zijn eigenlijk de standaard dingen die er mis kunnen gaan.

Controleer je waterwaardes eens, ben er wel nieuwsgierig naar


En een pomp erin douwen (Y)
Misschien heb je dat al, en is dit een overbodige opmerking :lol:
Maar dat was bij mijn ouders ook zo.
Dikke crap in de vijver tot ze een pomp erin trapten (Y)
Zorg dat een deel van het wateroppervlak bedekt is met bijvoorbeeld waterlelies. Zorg voor een biologisch evenwicht.

De draadalgen ontstaan door (te) hoge niveaus van nitraat, fosfaat en/of ammonium. Dit zijn stoffen waar planten (en dus ook algen) van leven. Als deze stoffen niet voldoende uit het systeem worden verwijderd en de planten kunnen het niet allemaal verwerken, krijg je algen groei.
Op zich zijn deze algen niet heel schadelijk. Draadalgen mag je best vergelijken met zuurstofplanten. Echter, ze verstikken de andere planten, verstoren het aangezicht van de vijver, verbruiken 's nachts zuurstof (zodat er bij grote hoeveelheden zuurstoftekort kan ontstaan) en laten de pH schommelen door afgifte en opname van koolstofdioxide.
Algen zijn uiteindelijk ongewenste gasten.

De oorzaak van de algen te bestrijden is de beste oplossing voor het probleem. Dat kan o.a. door:
- Water verversen.
- Een plantenfilter/meer planten in de vijver plaatsen.