Partyflock
 

Lethal MG presents Jumpstylerz In The Mix

door , gepubliceerd op , waardering: 92/100
Lethal MG presents Jumpstylerz In The Mix
ArtiestLethal MG Site
Genre: classics, jump
Na een lichte vertraging is ie dan ook eindelijk hier aangekomen. Na hier en daar een hoop postitieve comments opgevangen te hebben over hoe apart en anders deze mixcompilatie is vergeleken met de standaard compilatie-cd's hebben we toch maar besloten ons alsnog te buigen over deze inmiddels al ruim anderhalve maand uitgebrachte cd. De titel Jumpstylerz refereert naar het pas geboren sublabel van het welbekende Belgische Mostiko-label dat al een aantal jaartjes van alle dancemarkten thuis is. En dan de Belgische Lethal MG. Deze 26-jarige plaatjesmaker annex plaatjesdraaier is zowel op produceergebied als op dj-gebied een opvallende speler. Zo is hij een van de weinigen die in haar bloeiperiode meerdere releases op het Franse [label=206]{element is niet toegankelijk} heeft mogen noteren. En met zijn ruwe, jump-hardtechno crossovers van de laatste tijd mag de beste man zich inmiddels zelfs scharen in het illustere rijtje der Ghoststyle-giganten. Nu al zo'n staat van verdienste hebben. Dat moet wat beloven.

Iedereen die Lethal MG live aan het werk heeft mogen horen, weet in wat voor een dodelijk tempo hij zijn plaatjes aan elkaar mixt. Neem daarbij zijn twee opvallende uitgebrachte, officiële bootlegs (“TSBG / A-One” en “Youeternal”) en je kunt niet anders concluderen dan dat deze man iets extra’s kan bieden. En dit is nu ook precies wat hij met deze mix-cd voor ogen had.

Jump in

Geen ellenlange intro en geen subtiele opbouw: Lethal MG vliegt er meteen vol in. Opvallend is dan ook dat naast het stevige tempo je na nog niet eens twee minuten plots diverse beats en samples van zeker drie andere nummers kunt herkennen. Ja mensen, Jumpstylerz In The Mix is niet zomaar een laffe, op safe spelende mixcompilatie geworden. Deze softwarematig in elkaar geknutselde mix is hoofdzakelijk een aaneenschakeling van korte climaxen met vaak als opmerkelijke extra allerlei samples (veelal vocalen) die, al dan niet bewerkt, in de lopende beats zelf verwerkt zijn. En dan betreft het ook wel eens stukjes van platen die een stuk verderop of eerder al vermeld staan in de opvallend lange tracklist. Zo hoor je in het begin bijvoorbeeld al de vocals en beginbeats van Q-ic’s “African Chant” voorbij komen, terwijl het ‘hele’ nummer zelf pas een half uur later (in de vorm van de Chicago Zone remix) ingemixt wordt.

Over het algemeen geldt voor deze compilatie dat een specifiek nummer uit de tracklist letterlijk samen in de mix gaat met het nummer dat hiervoor en hierna genoteerd staat. Of in ieder geval, zo lijkt het want dit kan de volgende minuut al weer meteen compleet anders zijn. Waarschijnlijk vraag je je af of deze originele aanpak niet heeft geleid tot een chaotisch geheel. Het antwoord op deze vraag is nee, want Lethal MG heeft het geheel zo geregisseerd dat snelle stukken en stevige beats hier en daar netjes worden afgewisseld met gas terugnemende breaks zodat je als luisteraar op tijd op adem kunt komen. En gelukkig is de mix muzikaal gezien ook niet al te eentonig. Natuurlijk staat Lethal MG veelal voor de betere, hardere, recentere techstyle en tek-beats en komen er veel bewerkingen en remixen van hem zelf aan bod, maar het zijn ook de retro-classics (o.a. “Flash”, “Fireman”, “Transfiguration”) die een glansrol vervullen door te zorgen voor de nodige afwisseling. Dat dit type plaatjes aan het eind gemist worden, merk je wel een beetje aan het iets wat eentonige, laatste gedeelte van de mix.

Jump out

Jumpstylerz In The Mix is als een wervelende, 68 minuten durende achtbaanrit vol loopings, kurkentrekkers en snelle stukken met hier en daar een gas terugnemend, opbouwend hellinkje omhoog. Na 10 keer hetzelfde traject gehoord te hebben weet je eigenlijk nog steeds niet precies hoe het geheel in elkaar steekt. Je hebt vaak geen flauw idee wat er komen gaat omdat deze 'verknipte' megamix een moordend tempo kent en Lethal MG je nog wel eens op het verkeerde been wil zetten met zijn samples en effecten. Dat maakt van deze relatief harde, opvallende compilatie een verre van voorspelbaar geheel waar Lethal echt al zijn ziel en zaligheid in heeft gestopt. Je moet hem echt zelf horen. Een hele grote kans dat je hier wel een tijdje zoet mee bent. U bent alvast gewaarschuwd!

Score: 92/100


www.lethalmg.com

Tracklist

  1. Jump Killer - Remember
  2. Nuclear Dope - Bugshot
  3. Binum vs. Lobotomy Inc. - Combination 4
  4. Razzle Dazzle Traxx - Rattle Brain (DJ Isaac's Overdrive remix)
  5. DJ W4cko & Casaya - Endless Desires
  6. Q-IC & Lethal MG - Suck my Dick
  7. Nasty Trio - Hype my Dick
  8. Argonic - Blow Aciiid
  9. DJ Massiv vs. The Rebel feat Dark-E - In Between
  10. Green Velvet - Flash
  11. Klap's - Bedroom
  12. DP, E-Max & Gave - Shake
  13. Radium - Army (Nacked remix)
  14. Digital Man - Big Drum
  15. Klap's - Return
  16. Lobotomy Inc. - Red Smile
  17. Chicago Zone - Story of R2 (Qatja S edit)
  18. DJ Marcky - At Work (Q-IC remix)
  19. 2 Brothers On The 4th Floor - Never Alone (Lethal MG remix)
  20. Kaye Styles - Ganja Man (Lethal MG remix)
  21. Q-IC - African Chant (Chicago Zone remix)
  22. DJ Gave - I Can Do!
  23. Klangwerk - Fireman
  24. Belgica Wave Party - The Wave
  25. DJ Massiv vs. The Rebel feat. Ronald V - U Like That
  26. Dave Davis - Transfiguration
  27. Frogman - Public Rave
  28. Miss Lucifer Girls - TBC (Lethal MG remix)
  29. DJ Pat B – P. H. U. N. K. (Qatja S remix)
  30. Steve Dexter Traxx - Spaceman
  31. Lambert & Grinaert - Come Back and Stay (Lethal MG remix)
  32. Fuzzy Hair - Mad World (Lethal MG remix)
  33. Dark-E - Shock Therapy
  34. D-Devils – The 6th Gate (Lethal MG remix)
  35. Q-IC & Lethal MG - Punk Shock
  36. Danny C & Ghost - Damage
  37. DJ Ruly & Jim-Y meet Jan Johnston - Cold Outside (Lethal MG remix)
  38. Bozz@Nova - Wanne Be Your Dog (Lethal MG remix)
  39. Panik-X-Trem - Come Back
  40. Steve Dexter vs. DJ Massiv - Da Underground

Stemresultaat: zeer goed

geweldig4944%
zeer goed2321%
goed109%
ok11%
voldoende22%
onvoldoende0
slecht0
zeer slecht11%
waardeloos2523%

76 opmerkingen

 
Waarschuw beheerder
veel lethal mg remixen erop !!

wel 40 nummers :-) = + .
 
Waarschuw beheerder
donateur
heb deze cd al geruime tijd thuis, echt een lekker cdtje :D

maarten onze meester mixer :p
 
Werkzaam bij O Production
Artiest Takky
Waarschuw beheerder
Zeer vette cd
een van beste op het moment

Summerfestival
en Jump up the volume 1

Ok zeer goed(Y)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
klinkt als een origineele mix ff checken zow
Artiest {SHOWLIST artist 39342, 62074}
Waarschuw beheerder
Weer leuk geschreven Vage Nico :bier:

Het is een lekker cd-tje!
 
Werkzaam bij Rage-Online
Waarschuw beheerder
Netjes geschreven, CD is trouwens die 92/100 echt wel waard! _0_
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 17 augustus 2007 om 12:00:
Summerfestival


Vind ik een hele slechte CD

Deze cd van Mr MG vind ik echt wel lekker om weg te luisteren.
Heel aparte soort style cd , maar daarom luistert hij ook zo lekker weg
Waarschuw beheerder
Jammer dat ze het Jumpstylerz noemen, helft hiervan is niet eens jump(style) :o

Maar wel een vete CD (Y)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
hele goede cd (y)
 
Artiest Funktion 1
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 17 augustus 2007 om 12:00:
Summerfestival


Gruwelijk feestje, maar die cd is maar matig :(

En deze cd van Lethal doet het erg goed hiero :)
Waarschuw beheerder
topcdtje! :yes:

evenals de recensie :bier:
laatste aanpassing
 
Artiest {SHOWLIST artist 64131, 38021}
Waarschuw beheerder
Zkr wel un favoriet van mij

en zun cd mag er zeker wezen

vnaf never alone gaat het er echt flink op los _O_
Waarschuw beheerder
donateur
Chicago Zone - Story of R2 (Qatja S. rmx) :respect:
Werkzaam bij OPP
Artiest Djordies
Waarschuw beheerder
2 Brothers On The 4th Floor - Never Alone (Lethal MG remix)


en 40 nr s in een uur MG mix master ;)
 
Waarschuw beheerder
donateur
2 Brothers On The 4th Floor - Never Alone (Lethal MG remix)

die is idd echt master :)
 
Waarschuw beheerder
donateur
is die cd in nl te koop? kan m nergens vinden...
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 17 augustus 2007 om 11:57:
echt een lekker cdtje


Zo helemaal gelijk jasper (Y) :D
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 18 augustus 2007 om 10:34:
is die cd in nl te koop? kan m nergens vinden...


Ik zag um iig online staan op o.a. Bol.com en Midtownshop.nl.

Het zou trouwens een schande zijn mocht ie niet in de normale, Nederlandse muziekshops liggen.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Vage Nico op zaterdag 18 augustus 2007 om 13:41:
k zag um iig online staan op o.a. Bol.com en Midtownshop.nl.

Het zou trouwens een schande zijn mocht ie niet in de normale, Nederlandse muziekshops liggen.


ja nou k kon wel janken alleen al die kinder jump cd's die erbij waren gekomen in de winkel maar hij lag er echt nie tussen.. k zag trouwens een jump cd van mental theo hahah zou dat wat zijn?
 
Waarschuw beheerder
Dit soort cd's is compleet niets voor mij, maar het is wel erg leuk dat Belgica Wave Party - The Wave erop staat. Naar mijn mening 1 van de eerste jumpnummers ooit. Heb ook nooit begrepen waarom personen als Da Rick de credits hebben gekregen voor jumppeetvaders. Ik zou deze credits toch eerder toeschrijven aan mensen als Karim Boux.
Waarschuw beheerder
echt een super cd!! is weer ns wat anders! Ook leuk geschreven Nico!!
Werkzaam bij Lakeste
Waarschuw beheerder
Dikke tracklist, ben benieuwd naar dit schijfje. 2 keer Qatja S (Y):D
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zondag 19 augustus 2007 om 10:05:
k zag trouwens een jump cd van mental theo hahah zou dat wat zijn?


Ja man. Het is terecht dat deze van Lethal MG niet in de shops ligt. Meteen meepakken die Mental Theo shit. Die kun je blind kopen als ferfent jumpliefhebber. :jaja: :D

Uitspraak van verwijderd op zondag 19 augustus 2007 om 10:06:
Heb ook nooit begrepen waarom personen als Da Rick de credits hebben gekregen voor jumppeetvaders.


Tja, zij hebben het beestje een naam gegeven (Jump) en hebben er meteen het grote publiek mee bereikt. Rond de tijd dat Jumper Records succes begon te krijgen, was Bonzaï Records al meer met Trance bezig ipv hun karakteristieke Jump/Hardtrance/Techno. Maar je hebt idd wel gelijk. Het is alleen dat je dat soort muziek (wat je aanhaalt) al snel in het hokje Retro en/of Belgische oldstyle/early Hardcore wordt gestopt en niet zo snel wordt geassocieerd met Jump.

Feit is natuurlijk wel dat die Karim Boux en mannen als de Bountyhunter de echte mannen zijn die de weg voor het succes van de Jump in België en omstreken hebben geplaveid.

Uitspraak van S.mirinov op zondag 19 augustus 2007 om 11:19:
echt een super cd!! is weer ns wat anders! Ook leuk geschreven Nico!!


Thanks kerel! :bier:
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Vage Nico op zondag 19 augustus 2007 om 12:05:
Ja man. Het is terecht dat deze van Lethal MG niet in de shops ligt. Meteen meepakken die Mental Theo shit. Die kun je blind kopen als ferfent jumpliefhebber.


ej niet zo sarcastisch he... ut is gewoon duidelijk dat die natnek probeerd meeteliften met de hype
Waarschuw beheerder
Top CD!

Zeer vindingrijk in elkaar gezet, massive :respect:

Uiteraard ook weer zeer net stuk Nico!
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
ziet er goed uit voor een jump cd..
Artiest Poltek
Waarschuw beheerder
92 punten belooft heel wat. Ben benieuwd. Na het lezen van deze recensie ben ik toch wel benieuwd 8)

Netjes geschreven b0i _O_
 
Waarschuw beheerder
Heerlijk die CD! Alleen jammer van de titel :D Achja, echt topcd!

Edit: Knap geschreven!
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Heerlijke cd inderdaad. Af en toe zijn de overgangen niet helemaal soepel, maar zelfs als je daar op gaat letten luisterd ie heerlijk weg.
Absolute must voor de jump/tek liefhebber.
(Y)
Waarschuw beheerder
Persoonlijk ben ik niet echt een jump liefhebber, maar toch lekker cd-tje dit. Alleen een beetje jammer dat onze geliefde Kangeroo overgenomen wordt door jumpers:P
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 18 augustus 2007 om 10:34:
is die cd in nl te koop? kan m nergens vinden...


Heb em bij Midtown gehaald samen met DJ Frantz: Jump Masterz #1.
Waarschuw beheerder
Heb hem ook al een tijd, maar dit is 1 van de weinige goede (Tek)Jump CD'tjes.
Waarschuw beheerder
donateur
nijskierig...
Artiest {SHOWLIST artist 37318, 39045}
Waarschuw beheerder
prima !
 
Waarschuw beheerder
donateur
k heb m jaja uit turnhout is wel een lekker mixje toch vind ik die van dr rude lekkerder maar die had ik eerder..

tuning beats 2007/03 ook maar meteen gehaald en die is helemaal crazy
Waarschuw beheerder
deze ga ik ook eens beluisteren :)
Waarschuw beheerder
heerlijke CD!

op bassleader wastie ook al vlugge japie
Artiest FrankE
Waarschuw beheerder
donateur
Superdope!
Waarschuw beheerder
Deze cd is echt één vd betere in het genre. Goed gemixt en lekker rap :D.
Artiest {SHOWLIST artist 53030, 101755, 39843}
Waarschuw beheerder
Super gedaan door Maarten!

RESPECT!! :respect:
 
Waarschuw beheerder
Lethal Mg :respect:
Waarschuw beheerder
echt een super vette cd :o
Waarschuw beheerder
Heb Lethal MG al 3 keer dit jaar bezig mogen zien ( inclusief Reverze ) was op zijn release party van de cd en die jonge kan echt mega draaien :) ook al is het wat minder van mijn stijl maar hij weet wat mixen is!
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Dhard prophecy op dinsdag 21 augustus 2007 om 18:32:
Heb Lethal MG al 3 keer dit jaar bezig mogen zien ( inclusief Reverze ) was op zijn release party van de cd en die jonge kan echt mega draaien :) ook al is het wat minder van mijn stijl maar hij weet wat mixen is!


inderdaad.. en dat merk je ook op de CD.. super cdtje! :D
Waarschuw beheerder
net als de bassleader cd is dit één van de weinige cd's die me kan bekoren, strak cdtje!
Waarschuw beheerder
kvind cd zeer goed
de betere dat er is momenteel
die van bassleader vond ik helemaal maar niets
Waarschuw beheerder
Uitspraak van svenn1830 op woensdag 22 augustus 2007 om 13:57:
die van bassleader vond ik helemaal maar niets


Ja joh? Die eerste cd door Lethal MG & Q-ic vind ik persoonlijk 1 van de beste cd's van het jaar tot nu toe. Misschien wel de beste.
Waarschuw beheerder
super dikke cd, egtr een aanrader
Waarschuw beheerder
bwa nee kvond vn ni
geef mij maar de explosive car tuning reeks
al moet ik wel zeggen dat cd 1 wel ging vergeleken met cd 2
Waarschuw beheerder
heb hem al ander halve maand in huis en heb nog nooit zon goede strakke en verassende jump mix gehoord ongelooflijk!!
Uitspraak van svenn1830 op woensdag 22 augustus 2007 om 16:15:
geef mij maar de explosive car tuning reeks


sorry ben je wel helemaal lekker dat is dus de meuk waarmee die hype is begonnen!!
Waarschuw beheerder
tuning beats was nog eerder met de jump cds
en tis niet ect zijn schuld met de bekendheid van jump
denk maar aan jeckkyl & hyde
Waarschuw beheerder
Die hype is ingezet toen alles melodieuzer en toegankelijk werd. Zo rond 2005 kreeg je de eerste 'remakes' van klassiekers en had je veel vrolijke, melodieuze mainstream Jump.

J&H zijn daar een verlengde van, alleen je moet altijd wel het onderscheid maken tussen kwalitatief spul en inspiratieloze troep. Veel liever J&H dan die goedkoop gejatte en nagespeelde klassiekers die nu de hitjescharts teisteren. ;)
Waarschuw beheerder
Zoals bijvoorbeeld natuurlijk DJ Porny xD
Whaha, dat die vent oprot

Maar goed, ben de CD nu aant beluisteren, en hij klinkt heel goed :)
Heb een paar keer gehad dat ik een sample hoorde en dacht "oh hey, dat is een vet nummer!" en dat er dan een heel ander nummer kwam haha.
Maar goed, mooi CDtje, dat zeker :)
Waarschuw beheerder
nja hha dat is het leuke aan de cd e :p
nja dj porny die naam spreek ik liever niet uit :p
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
wel haleng dan morgen, eindelijk weer doekoe B)
Waarschuw beheerder
zkr zijn score waart (y) !!
geen commerciele troep erop ;) !
en luistert zkr lekker mee
 
Waarschuw beheerder
hij luistert lekker, maar er zitten wel wat saaie stukken in, bv op 20.00 minuten

ik ben niet zo voor de tek-achtige jump, geef mij maar the oh! megamix etc.
 
Artiest J-Time
Waarschuw beheerder
top dj!
blijft zijn eigen ding doen !
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op donderdag 23 augustus 2007 om 23:49:
blijft zijn eigen ding doen !


34. D-Devils – The 6th Gate (Lethal MG remix)
ze eigen ding helemaal
 
Waarschuw beheerder
Qautja S prima te doen!! yHeahh baby:P
Waarschuw beheerder
Uitspraak van P.ieter op donderdag 23 augustus 2007 om 15:39:
geen commerciele troep erop !


:nee:

vind de naam van deze complicatie dan weer wel commercieel gericht;)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
maarjah, de naam mag de pret niet bederven, ik vind ook sowieso een strakke cover:respect:
 
Waarschuw beheerder
Super goeie cd!! :respect: (F)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Antoine:9 op vrijdag 24 augustus 2007 om 22:59:
vind de naam van deze complicatie dan weer wel commercieel gericht;)


de naam is het enige slechte aan deze cd!
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Antoine:9 op vrijdag 24 augustus 2007 om 22:59:
vind de naam van deze complicatie dan weer wel commercieel gericht;)


(Y)
laatste aanpassing door een beheerder
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 24 augustus 2007 om 22:16:
Qautja S prima te doen!! yHeahh baby


hehe jwz boike
Waarschuw beheerder
DJ Massiv vs. The Rebel feat Dark-E - In Between
heeeeeerlijke plaat
Waarschuw beheerder
Beste Jump/tek CD van dit jaar =)
 
Waarschuw beheerder
lekker cdtje zeg!!
 
Waarschuw beheerder
Ga zo door ;)
Mooi cd + Coffer ;)
:rot: