Partyflock
 

Sven Väth - The Sound Of The 15th Season

door , gepubliceerd op , waardering: 78/100
OrganisatieCocoon Site
ArtiestSven Väth Site
LabelCocoon Recordings
bekijk bij iTunes
bekijk bij Bol.com
Genre: house, tech house, techno
house, techno
Trendsetter en technogrootheid Sven Väth vierde afgelopen jaar het feit dat hij alweer vijftien jaar actief is als DJ op Ibiza en tevens zijn (alweer) vijftigste levensjaar mocht aanvangen. Hij vierde dit heugelijke gegeven op zijn eigen verjaardagsfeestje op 25 oktober in Mannheim's Maimarkthalle. Tevens is eind 2014 het vijftiende deel van de befaamde 'Sven Vath - The Sound Of The Season' dubbelaar verschenen.

Het eerste schijfje mag betiteld worden als een luisterplaat met vele voorzichtige uitstapjes naar de dansvloer. Via een subtiele opbouw met buitengewoon solide tracks van Stimming en Alex & Digby, tovert Sven Väth met de catchy producties "Butterflies" van Leon Vynehall en "We Can Have It All" van D'Lonely Al tevoorschijn die de heupen voorzichtig in beweging krijgen. Vervolgens gaat het tempo ietwat uit de mix en komen een aantal platen voorbij die niet geheel weten te overtuigen. Pas "QD" van Hotel Lauer komt er weer echt een positieve vibe in de mix. Als fraaie afsluitende track komt het hypnotiserende "Epikur" van David August voorbij.

De tweede cd wordt afgetrapt met het volledig grijs gedraaide "Bad Kingdom" van Moderat in de volkomen terecht veelgeprezen en bijzonder pakkende remix door DJ Koze. Deze plaat gaat soepel over in het groovende "Samson" van Reboot. Via het prettig wegluisterende "Up" van Benjamin Damage komt vervolgens het vrij zenuwachtig klinkende "Deep Down" van Dast voorbij. Als eerste echte hoogtepunt is "Get Together" van Gary Beck te bewonderen. Luisterende naar deze track is het gewoon lastig om stil te blijven zitten. Vervolgens komen er weer twee opbouwende platen voorbij waarna met "Signs" van Daniel Stefanik nogmaals het dak eraf geblazen wordt. Dat Sven Väth nog steeds een acid liefhebber is, is vervolgens te horen met het rauwe "Future Modular" van Planetary Assault System. Nog meer rauwe tracks worden tevoorschijn getoverd met tracks van MMM, Slam en Sawlin & Subjected, waarmee elke electro liefhebber absoluut aan zijn trekken komt. Als waardige afsluitende track is het bijzonder fraaie "Papageno" van Kölsch in samenwerking met Waa Industry te horen.

Sven Väth levert met het vijftiende deel van 'The Sound Of The Season' wederom een solide dubbel-cd af. Het eerste schijfje weet niet volledig te overtuigen, maar dat maakt hij met de tweede cd meer dan goed. Deze dansvloergerichte cd staat boordevol met tracks waarmee de gemiddelde technoliefhebber wel raad mee weet. Zoals gebruikelijk is ook het artwork van deze dubbelaar weer piekfijn in.

Score: 78/100

www.cocoon.net
www.cocoon.net/svenvath
soundcloud.com/cocoonrecordings

Tracklists

CD 1
  1. Stimming - Southern Sun feat. Piper Davis
  2. Alex & Digby - Kudlak
  3. Leon Vynehall - Butterflies
  4. D'Lonely Al - We Can Have It All
  5. Simian Mobile Disco & Roman Flügel - Hachinoko
  6. Joseph S Joyce - Vedanta (Sebastian Mullaert Remix)
  7. Karim Sahraoui - Nightflow
  8. Elbee Bad - It's The People (VOXeMOTIONaLmixx)
  9. Marc Philipp - Rezo
  10. Hotel Lauer - QD
  11. David August - Epikur
CD 2
  1. Moderat - Bad Kingdom (DJ Koze Remix)
  2. Reboot - Samson
  3. Benjamin Damage - Up
  4. Dast - Deep Down
  5. Sable Sheep - Cargo Room
  6. Gary Beck featuring Debra Debs - Get Together
  7. Pig & Dan - Sandstorm
  8. Tumult Hands - Tumult Hands
  9. Daniel Stefanik - Signs
  10. Planetary Assault System - Future Modular
  11. MMM - Jack 7
  12. Slam - Rotary
  13. Sawlin & Subjected – Texture 1.1
  14. Kölsch feat. Waa Industry - Papageno

2 opmerkingen

Ik vind 'm zelf behoorlijk minder dan 14th Season...
éénenvijftigste levensjaar