Partyflock
 

Verslag van Decibel, 16 augustus 2008

door , gepubliceerd op
Decibel
FeestDecibel · Outdoor festival 2008
Datumzaterdag 16 augustus 2008
LocatieBeekse Bergen Site
Decibel 2008;

Bij binnenkomst werd er grondig gefouilleerd en in de tassen gekeken, maar geen rij dus iedereen was toch snel binnen.
De eerste verrassing was het bord; 4 munten 10 euro.
Je kunt van mening zijn dat het 'normaal' is geworden om 2,5 euro te vragen per munt maar 3 munten voor een baco lijkt me toch aan de dure kant.

Op de mainstage gearriveerd viel het goede geluid direct op. Ik kan het niet vergelijken met eerdere edities omdat dit mijn eerste Decibel was, maar vergeleken met andere outdoor events was dit echt klasse. Pavo dropte er net zijn set maar het knalde niet echt naar mijn mening. Eerlijk is eerlijk, het was ook nog vroeg.

De muziek uit de Hardcore4life tent en van de mainstage liepen enigzins door elkaar heen. Een slimmerik had bedacht dat de speakers van beide stages wel naar elkaar toegericht konden worden, jammer.
Het geluid in de Hardcore4life tent was naar mijn mening ook voldoende, wij stonden daar dan ook vooraan natuurlijk. Tha Playah was toen een 'handjeklap set' aan het draaien, ging lekker. Ondanks de drukte en de hitte daar was de sfeer er niet minder om!

Daarna zijn we snel via de mainstage naar Refuse gelopen. Er werd daar op dat moment schandalig hard geschranzt door Spark Taberner. Het viel mij wel op dat deze stage een beetje weggestopt was in een hoekje, maar het was wel de enige stage waar je letterlijk voor de speakers kon staan! Toch jammer dat de techno een ondergeschoven kindje was op Decibel, het is namelijk echt mijn ding.

Het werd tijd om de buren van Refuse, Darkness4life, een bezoek te brengen. Unexist gooide er net zijn laatste platen tegenaan, in een heerlijk tempo. Toen Radium hem afloste had ik graag wat Micropoint achtige muziek gehoord. De realiteit was echter snelle hardcore. Het moge duidelijk zijn dat in deze tent hard gestampt kan worden door de bezoekers. Waarom er geen dansvloer was neergelegd is mij dan ook een raadsel. Door het zand ploegen op meer dan 200bpm is een vak apart.

Opzoek naar iets anders liepen we tegen Back2School aan. Ook hier was het geluid weer prima in orde. The Viper draaide daar vette oldschool platen. Volgens mij draaide hij ook 'Hardcore Vibes', dat vind ik dan weer helemaal niks. Er was hier overigens wel een dansvloer aangelegd.

De tijd was rijp om bij Pussylounge naarbinnen te glippen. Darkraver was er toen zijn ding aan het doen, met bijpassende danseressen. Er werd een mix van oldschool, oude knallers zoals 'ixxel-drop that beat' en af en toe een nieuwe plaat gedraaid. Het was er ook niet zo druk als op andere plekken, het was de ideale stek om ons avondeten naar binnen te schieten!

Met het einde in zicht zat er maar 1 ding op: naar de mainstage.
We kwamen aan op een bomvolle main waar Paul Elstak net van wal stak. Hij draaide, zeer toepasselijk voor een afsluiter, de ene na de andere knaller in een overheerlijke hardcore set. 'Butterfly', 'I will have that power', 'Zombie', en zo gaat de lijst nog heel lang door. Een kwartier voor het eind begon het vuurwerk de lucht in te spuiten terwijl de lasers, in diverse kleuren, nog steeds op volle toeren draaiden. De mainstage was een spektakel mede door de visuals op diverse LEDschermen. Het was vanaf 22.00uur ook echt donker dus alles kwam goed tot zijn recht.
Toen de laatste track. Geen idee hoe die heet maar het klonk speciaal gemaakt voor de gelegenheid. Via youtube kwam ik een filmpje tegen van dat moment: Kippenvel, i rest my case!

15 opmerkingen

Waarschuw beheerder
Ah, nog een schranz liefhebber. :) Dat was echt een vette tent, lekker klein, niet zoveel mensen zodat je lekker veel ruimte had om te dansen en snoeiharde schranz. Vooral het afsluitende setje van Amok. Wat kan die kerel hard draaien zeg, vooral de laatste paar nummertjes. :respect:
 
Waarschuw beheerder
donateur
Toen de laatste track... Geen idee hoe die heet maar het klonk speciaal gemaakt voor de gelegenheid.


zou je denken

The Beholder & Zany - Bleeding For The Harder Styles (Decibel Outdoor 2008 anthem)

vandaar :)
Waarschuw beheerder
Er was idd niks mis met de technostage.. maar vergeleken met de andere stages beetje goedkoop gedaan

Geen idee hoe die heet maar het klonk speciaal gemaakt voor de gelegenheid.


De anthem natuurlijk :p
Waarschuw beheerder
"De eerste verrassing was het bord; 4 munten 10 euro."

Is vaak op festivals en was vorig jaar ook al het geval op Decibel ;-) Maar het was een prachtig feest weer en op zo'n evenement moet je uiteraard niet kijken naar prijzen van drank net als in de steden aan de Spaanse costa's, waar je veel te veel betaalt voor drank! :P
Waarschuw beheerder
MOOI........ GAS MET DIE ZOOI!!!!!!
Waarschuw beheerder
grondige fouillering? nou wij konden zo doorlopen, in de plaatselijke discotheek hier doen ze dat nog beter :P

en idd belachelijke drank/food prijzen, 5 euro voor een flesje water :O
Waarschuw beheerder
Uitspraak van BaSiQ op zondag 17 augustus 2008 om 16:20:
grondige fouillering? nou wij konden zo doorlopen, in de plaatselijke discotheek hier doen ze dat nog beter


Zal wel aan mij liggen ;)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van M.ha.yu op zondag 17 augustus 2008 om 16:59:
Zal wel aan mij liggen


wij waren bij de vip gefouilleerd en dat ging wel grondig..
Waarschuw beheerder
De muziek uit de Hardcore4life tent en van de mainstage liepen enigzins door elkaar heen. Een slimmerik had bedacht dat de speakers van beide stages wel naar elkaar toegericht konden worden, jammer.


Dit was vorig ook al zo . Maar was ook het enige minpunt . En de wc's konden ook wel beter
Waarschuw beheerder
Uitspraak van M.ha.yu op zondag 17 augustus 2008 om 16:59:
Zal wel aan mij liggen


of aan mij?:P

wij kwamen kwart over 12/half 1 binnen
 
Waarschuw beheerder
ja duh laatste nr Anthem, zeer vet...
Maar je vond zo te lezen alleen de schranz vet gaaf.
hakken in zand gaat bdw prima, ben echt even lekker los gegaan op Radium..
En verder lekker spampuh bij hardbass en op main
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 18 augustus 2008 om 11:15:
hakken in zand gaat bdw prima


Vak apart he :D
Niet alleen de schranz was leuk, heb me overal zeer goed vermaakt. Maar Schranzstage was beetje klein opgezet vergeleken met de rest. ALs ik moet kiezen tussen hardstyle en schranz dan wordt het idd schranz :kwijl:
Waarschuw beheerder
dit jaar gekozen om de mainstage en dus paul elstak te laten schieten en naar de live set van neophyte allstars te gaan!! geweldige setje was dat, alleen echt jammer dat ik dit soort vuurwerk daarbij gemist heb :(
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van mormarijn op zondag 17 augustus 2008 om 14:17:
De eerste verrassing was het bord; 4 munten 10 euro."


In mijn herinnering heb ik tot afgelopen Decibel bijna overal 5 munten voor 10 euro gehad..
Waarschuw beheerder
Uitspraak van mormarijn op zondag 17 augustus 2008 om 14:17:
De eerste verrassing was het bord; 4 munten 10 euro."

Is vaak op festivals en was vorig jaar ook al het geval op Decibel Maar het was een prachtig feest weer en op zo'n evenement moet je uiteraard niet kijken naar prijzen van drank net als in de steden aan de Spaanse costa's, waar je veel te veel betaalt voor drank!


Vorige jaar was het nog 2,22 (4,5 muntje) Dit jaar defqon al wel 2,50, dus ik voelde de bui al hangen:D