Partyflock
 

Verslag van Bass Protocol, 20 september 2014

door , gepubliceerd op
Bass Protocol
FeestBass Protocol · The Rawer the Better
Datumzaterdag 20 september 2014
WinactieBass Protocol actiegesloten
LocatieRodenburg Site
Na vorige week een feest bezocht te hebben van groot formaat (Q-Base) was het vandaag tijd voor een feest van een kleiner kaliber : Bass Protocol!
Dit zou mijn 3e x Bass Protocol worden en de vorige edities waren mij goed bevallen.
Als je de prijs van het kaartje afsteekt tegen de line-up is dit echt een koopje!
Ik kan mij van de vorige keren herinneren dat sowieso in de hoofdzaal het geluid altijd goed afgesteld staat, alleen zaal 2 was in het verleden nog wel eens matig geluid. Ze hadden echter vermeld dat er in zaal 2 en 3 extra subs geplaatst zouden worden. Ik was dus erg benieuwd!

Nadat we rond 21.45 iedereen hadden opgepikt konden we onze weg gaan vervolgen richting Beesd. Daar kwamen we rond een uur of 23.00 aan.
Het fouilleren en de kaartcontrole verliepen zonder problemen, en dit gold ook voor het muntjes halen.
Meteen kwam ik al veel bekenden tegen, wat gedurende de avond alleen nog maar meer werd (Y).

23.00-00.00 The Vision (Area 1)
Na het muntjes halen liepen we richting de hoofdzaal waar The Vision op dat moment aan het draaien was. Zoals ik al verwacht had stond het geluid prima afgesteld. Het stond misschien nog niet zo heel hard en klonk het hier en daar wat dof maar de sounds kwamen wel goed door.
Ik lette tijdens deze set niet echt op het mixwerk maar het viel mij wel op dat de overgang van The Owlman naar Strike niet helemaal vlekkeloos verliep. Hij timede niet helemaal goed en daarom viel er een kleine stilte tot dat de intro van Strike begon.
Liever had ik The Vision iets later op de avond zien staan, maar dit was wel een goed begin van het feest om even lekker op te warmen. The Vision draaide o.a. : Up Top, Pounding Senses (Zany vs. Noisecontrollers Edit), Back In The Game, Street Movement, Inner Creativity, I Know You're Here, Answers (Adaro Rmx), Look At Me Know, Bustin Jieber, Never Come Close, The Evil Dead, en Das Weite Land.
The Vision wou op het laatst nog 1 plaat draaien maar hij pakte de microfoon en vertelde dat zijn USB ermee ophield en dit dus niet door ging. Hij bedankte het publiek en daarna was het tijd voor de set van Raxtor en Kronos.

00.00-01.00 E-Raizer (Area 3)
Bij deze editie van Bass Protocol was er voor het eerst een 3e zaal erbij gehaald. Je kwam hier door bij de muntenbalie een trap omhoog te gaan. Vanaf deze 3e zaal kon je ook een blik werpen op de hoofdzaal wat je een gevoel gaf dat je je in een appartement bevond :P.
Het geluid stond in deze zaal net zoals in zaal 1 afgesteld, het was prima te doen.
Bij de vorige editie had ik de set van E-Raizer gemist maar had ik naderhand zijn tracklist terug gezien en die loog er niet om. Ik had er dan alle vertrouwen in dat dit vandaag ook weer goed uit zou pakken.
He t viel me op dat het vdk-gehalte wel erg hoog was. De 1 klapperde nog harder met zijn kaken dan een ander. Normaal stoor ik me er niet zo aan maar nu stonden ze ook tegen je aan te springen enzo.
E-Raizer opende met Rebel Movement, een prima opening. Er kwam veel energie van E-Raizer af wat hij overbracht op het publiek. Dat was tof om te zien!
Er kwam dit keer opnieuw iemand naar mij toe in veronderstelling dat ik E-Raizer was, ik had meteen een déjà-vu :lol:.
E-Raizer draaide ook nog een Cocaine MF/Fother Mucker Mashup. Ik dacht eerst dat de Jack Of Sound Mashup was maar ik vond deze versie er niet op lijken en vond 'm niet best klinken. Het bleek later om een eigen mashup van E-Raizer te gaan.
Af en toe begon het geluid hier wat te galmen zodat je in bepaalde sounds echo's hoorde.
E-Raizer draaide verder nog klappers als: Bustin Jieber, Night Colours Black (E-Force Rmx), Firestorm, Blackout (B-Front Rmx), Reality, Exterminate, Space Jam, Goddamn, Mashup, Bust A Move (The R3belz Raw Edit), Sin City (Phuture Noize Rmx), Godcore, Let The Bodies Hit The Floor, en Mashup 3.0.

01.00-02.00 Degos & Re-Done (Area 1)
Ik was eigenlijk van plan om in zaal 2 bij K96 te gaan kijken maar uiteindelijk besloot ik toch naar de hoofdzaal te gaan. Degos & Re-Done stonden klaar om te beginnen. Ik had zin om al die nieuwe tracks te gaan horen want die klapten er vorige week op Q-Base er ook al flink op!
De openingsplaat was Connected en de toon was meteen gezet (Y). Het geluid stond tijdens deze set echt prima afgesteld, niet te hard, niet te zacht en goed zuiver.
Af en toe was het wel zoeken naar een goed plaatsje want soms gingen er mensen precies voor je voeten staan waardoor je geen ruimte meer hard om los te gaan :x.
Tijdens deze set heb ik wel op het mixwerk gelet, en ik viel bijna steil achterover :O. Het is dus bij mij zo: normaal mixwerk (dus niet speciaal) valt mij niet op, maar als er goed gemixed wordt zeker wel. Die overgangen waren zo ongelooflijk strak, het leek haast op 1 grote mashup. Ook werd er regelmatig geteased waardoor het steeds een verrassing was wat de volgende track zou zijn.
Het mixwerk in combinatie met de trackkeuze zorgden voor een gruwelijke set!
Tracks als: Ghetto, Moving Forward, Blackout (B-Front Rmx), Silent Secrets, Hele Meneer (Degos & Re-Done Bootleg), The Rush, Shiverz, Dark Times, MF Psycho, Convictions (Exit Mind Rmx), This Mind, Advocating Violence, Outside The Box (Live Edit), Drugs Of Choice, Hardstyle Matters, en Pattern 2 klapten erop!

02.00-02.30 Hardstyle Mafia vs. Sasha F (Area 2)
Na de sloopset van Degos & Re-Done wou ik eigenlijk even wat gaan eten maar er stond zo'n lange rij dat ik geen zin had om daar op te gaan wachten. I.p.v. dat gingen we naar zaal 2 waar Hardstyle Mafia een b2b set aan het draaien waren met Sasha F. Sasha F was in 1e instantie niet geboekt voor deze editie van Bass Protocol, daarna toegevoegd aan de Spoontech Special en later ook in combinatie met Hardstyle Mafia waardoor hij toch nog een uur draaitijd kreeg.
Ik besloot in dit half uurtje een beetje rustig aan te gaan doen omdat ik bij de vorige setjes iets te enthousiast was geweest en mij benen al aardig begon te voelen :p.
Daarom heb ik even aandachtig naar de tracks geluisterd. Die kicks klonken echt te sick op dit geluid :O. Sasha F was weer lekker vaag aan het doen achter de draaitafels, wat een baas _o_.
Het viel me op dat maar 1 van Hardstyle Mafia aan het draaien was en de ander er maar een beetje bij stond. Tijdens Freakshow Live was het weer omgedraaid.
Ik kende niet alles wat er gedraaid maar de voor mij bekende tracks waren: Out Of Control, United From The Start, Raw Resistance, Scream, Devil, Follow Me, Chaos Reign, World Of Darkness, en Did You Hear.

02.30-03.00 Polish Raw Showcase (Chaotic Spirit, Regain, en Coarsection) (Area 1)
Vorige week op Q-Base waren de gasten van de Polish Raw Showcase ook al geboekt, en vandaag opnieuw. Op Q-Base had ik ze gemist en daarom was dit een uitgelezen mogelijkheid en ik was erg benieuwd.
De meeste tracks klonken niet lekker gemasterd, het klonk vaak als totale chaos. Dat is jammer want de potentie is er zeker, en als de afwerking ook nog eens goed is komt het wel goed. Wel was het hier en daar wat eentonig omdat bijna alles het 'standaard raw-gehalte' had. Dat wil zeggen: anti hier, screech daar. Positief was wel dat deze Poolse gasten erg enthousiast waren (Y).
Zij draaiden tracks als: Warrior, Angel Of Death, Insane, The Reckokoning, en Push It To The Limit.

03.00-04.00 Low Profile (Area 3)
Dan was het tijd voor de set waar ik het meeste naar uitkeek: Low Profile.
2 edities geleden stonden zij er ook al en sloopten zij zaal 2. Ditmaal stonden ze in zaal 3 geboekt. Ik had er alle vertrouwen in dat zij dit vanavond dunnetjes over zouden doen (Y).
Op het moment dat we zaal 3 in liepen stonden er heel veel mensen waus om zich heen te kijken. Gelukkig waren die aan het begin van deze set weer weg zodat er genoeg ruimte was om los te gaan.
Wat een sfeer was het hier zeg, allemaal liefhebbers :D. Het mixwerk was ook weer erg fijn met het teasen van tracks.
Low Profile openden met een nieuwe track van Artifact : Now We're Talking. Die gated kicks gingen door merg en been :O. Daarna volgden klappers als: Cop Killa, Light, Dismissed, Codes Of Behaviour, Jiggy (Jiggyfied Edit) The Chief, Arise (The Beholder & Zany Rmx), FTP, Fuck You!, Who I Really Am, Dead Stars, de Loudness 2014 Tool van Delete, Advocating Violence, Stash, Restart The Party, Android, Outside The Box, en Suck Kick.
Ik was na deze set echt gesloopt, wat een ongelooflijke dikke set was dit zeg! De gasten van Low Profile waren ook duidelijk aan het genieten want zij gingen ook flink uit hun plaat (Y).

04.00-04.30 Pauze
Om 04.00 uiteindelijk toch besloten om even wat te gaan eten. Het was gelukkig nu wat rustiger geworden.

04.30-05.00 Spoontech Special (Hardstyle Mafia, Main Concern, en Sasha F) (Area 1)
Na een half uurtje gezeten te hebben besloten we weer naar de hoofdzaal te gaan waar de gasten van Spoontech aan het draaien waren. Daar hebben we onder het genot van een drankje van genoten. Aan de bar merkte ik wel dat het geluid nu wel erg hard stond maar het nog te doen was.
Er werd hier voornamelijk onbekend spul gedraaid waarbij ik alleen Zimmersion, Abyss, en The End van kende. Later hoorde ik dat een mashup van Syndrome, Bring It To Them RAW, Can't Get You Back, Obey, Dark Universe, en WTF ook gedraaid waren.

05.00-06.00 DJ Thera vs. Phuture Noize (Area 1)
De vermoeidheid begon inmiddels wel wat toe te slaan maar ik wou persé deze set nog meepakken. Vorige week was Theracords Ultimate Battle op Q-Base mij al goed bevallen waar de nieuwe Thera tracks erg dik klonken, ik was benieuwd hoe het dit keer zou zijn. We besloten vooraan te gaan staan en ik merkte meteen al dat het geluid nu echt veel te hard stond. De bass overheerste veel te veel waardoor de andere sounds compleet weggedrukt werden. Het geluid in combinatie met de vermoeidheid zorgde ervoor dat deze set me niet echt pakte. Ook vind ik de stijlen van Thera en Phuture Noize niet echt bij elkaar passen, liever zie ik ze afzonderlijk van elkaar draaien.
Thera had op zijn Facebook gepost dat hij de uiteindelijke versie van The Maze voor eerst zou gaan draaien. De mid-intro en break klonken leuk, maar de climax vond ik niet veel aan. Dit gold ook voor Can't Remember A Fucking Thing. De mid-intro en outro van die plaat is echt te sick met die kickrolls _o_. De trackeuze van Phuture Noize vond ik ook een beetje misplaatst na al het geweld wat hiervoor stond. Tracks als Fuck The Fake Shit (Adaro Rmx) en de Earthquake bootleg komen in mijn ogen beter tot hun recht wat eerder op de avond. Toppunten van deze set waren Sloopvergunning (Phuture Noize Zaagtool), R.E.M. Sleep, Ammunition, Midnight Freaks, Punishment, en Crazy (Y). Verder draaiden zij tracks als: Do Or Die, Phuture Propaganda, The Sexuall Thrill (2014 Edit), Training Session, Burnin' (Phuture Noize Rmx), Firepower In The Hole (Mashup), Oblivion (Phuture Noize Rmx), Dismissed, een nieuwe Phuture Noize plaat en Never Again.

Om 06.00 vertrokken we weer richting huis, en na een stop bij de McDonalds was ik rond 08.30 weer thuis.

Dan de plus en minpunten op een rijtje:

Pluspunten:
- Prijs-kwaliteitsverhouding
- Line-up
- Locatie
- Veel bekenden
- Het vrij goede geluid in zaal 2 en 3, en in de hoofdzaal tijdens de sets van The Vision en Degos & Re-Done
- De sets van The Vision, E-Raizer, Degos & Re-Done, en Low Profile
- Mixwerk van Degos & Re-Done en Low Profile
- Enthousiasme van E-Raizer, Degos & Re-Done, Low Profile, Polish Raw Showcase, Hardstyle Mafia, Sasha F, en Thera
- Sfeer tijdens de sets van E-Raizer en Low Profile
- Lasers
- De lompe kicks tijdens de set van Hardstyle Mafia vs. Sasha F

Minpunten:
- Veel mensen vdk
- Het té harde geluid in de hoofdzaal tijdens de set van DJ Thera vs. Phuture Noize
- Het af en toe galmen en echoën van het geluid in zaal 3
- Combinatie van DJ Thera en Phuture Noize
- Drukte bij de snackcorner
- De vermoeidheid tijdens de set van DJ Thera vs. Phuture Noize
- De onafgewerkte platen van de Polish Raw Showcase
- Enorme hitte in zaal 3

7 opmerkingen

Waarschuw beheerder
+2
Tof dat je genoten hebt van de set :D

Die cocaine fothermucker mashup is van mijzelf,
De openingsplaat heb je bijna goed, dit was Rebel Movement :p
En hit the floor (E-Force remix) was Activator - Let the bodies hit the floor :p

Ik heb er ook van genoten!, volle zaal en het ging helemaal uit zijn plaat! Nix anders dan respect naar het publiek :respect:
Waarschuw beheerder
+1
Uitspraak van ' Timm || E-Raizer op zondag 21 september 2014 om 23:02:
Tof dat je genoten hebt van de set :D

Die cocaine fothermucker mashup is van mijzelf,
De openingsplaat heb je bijna goed, dit was Rebel Movement :p
En hit the floor (E-Force remix) was Activator - Let the bodies hit the floor :p

Ik heb er ook van genoten!, volle zaal en het ging helemaal uit zijn plaat! Nix anders dan respect naar het publiek :respect:


Oke ik pas het even aan! Top dat jij ook genoten hebt (Y)
Waarschuw beheerder
+1
Activator - Let the bodies hit the floor heb ik nog nooit live gehoord. :o Jammer dat ik die gemist heb.

Verder weer een mooi verslag. Er was op dit feest voor mij een redelijk groot contrast met vorige week. :P
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van zQz op maandag 22 september 2014 om 10:16:
Activator - Let the bodies hit the floor heb ik nog nooit live gehoord. :o Jammer dat ik die gemist heb.

Verder weer een mooi verslag. Er was op dit feest voor mij een redelijk groot contrast met vorige week. :P


Ai ja toen was je er nog niet he :P. Thnx! Je had wat rustig aan had ik begrepen toch?
Waarschuw beheerder
Zimmersion!?!?!?!?!?! NEEEEEEEEEEEEEEEEEE, ik heb 10 minuten gemist van deze set omdat ik even eten was.. Had dit graag live gehoord:(
Waarschuw beheerder
+1
Uitspraak van D-O-M-O op maandag 22 september 2014 om 11:43:
Je had wat rustig aan had ik begrepen toch?


Ja, als ik ff aanzette voelde ik gelijk alweer de 3 dagen spierpijn van Q-BASE in m'n benen, dus ik heb niet heel veel en lang aangezet. :P
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van AW__ op maandag 22 september 2014 om 16:05:
Zimmersion!?!?!?!?!?! NEEEEEEEEEEEEEEEEEE, ik heb 10 minuten gemist van deze set omdat ik even eten was.. Had dit graag live gehoord:(


Dat is zuur ja!


Uitspraak van zQz op maandag 22 september 2014 om 17:15:
Ja, als ik ff aanzette voelde ik gelijk alweer de 3 dagen spierpijn van Q-BASE in m'n benen, dus ik heb niet heel veel en lang aangezet. :P


Haha ff sportschooltje pakken voor je benen? :lol: