Het is alweer bijna een half jaar geleden dat de allereerste editie van D.D.O.D. georganiseerd door Dawn of Dance plaatsvond in café de Trappist in Amsterdam. Dawn of Dance was opgericht in november 2004 omdat zij van mening was dat er te weinig te doen was in Nederland op Harddance gebied en probeerde op haar eigen manier een klein steentje bij te dragen aan deze relatief kleine scene. Tien december was het dan zover een feest in een klein, knus café vlakbij het Leidseplein met een geweldig soundsystem dat pieken van 107 tot 109 decibel kan halen.
De eerste editie was een succes en er werd besloten om D.D.O.D. maandelijks te gaan laten plaatsvinden. Nachten die gevuld zou worden met relatief (nog) onbekende DJ's die allemaal een grote passie voor de Harddance hebben en een publiek van hoogstens 100 man dat louter uit liefhebbers bestond. Dawn of Dance werd zelfs blij verrast toen ze ook bekende namen vroeg of ze wilden komen draaien op een D.D.O.D. en zij dit ook deden als mysteryguest, zo stonden eerder al niemand minder dan Fausto en Rossi achter de draaitafels in café de Trappist.
In de editie van februari werden de krachten gebundeld met UK Hardgrooves, dat vroeger in het Streetcafé in Zeist werd gehouden. UK Hardgrooves is van origine een idee van Tjeerdo, een 23 jarige DJ uit Driebergen en dit was zijn manier om Zeist kennis te laten maken met de Harddance. De vorige samenwerking tussen Dawn of Dance en UK Hardgrooves was zo goed bevallen, dat er al snel besloten werd dat er een vervolg zou gaan komen en vrijdag zes mei aanstaande is het dan weer zover, tijd voor D.D.O.D. Meets UK Hardgrooves - Chapter 2.
Deze nacht zullen met name de UK Hardhouse klanken door café de Trappist in Amsterdam gaan klinken, dus wees voorbereid op een nacht, waarin je, je soms bijna in Londen zelf zult gaan wanen. Het belooft wederom een nacht te worden gevuld met een goede sfeer, vrolijke gezichten en natuurlijk niet te vergeten: Harddance in bijna al haar verschillende facetten.
Deze keer zal Tjeerdo van UK Hardgrooves vergezeld worden door twee UK Hardhouse draaiende dj's, namelijk niemand minder dan Fury en Tom Moore. D.D.O.D's The Dawn neemt Tim S mee en allen tezamen zullen ze het publiek een onvervalste Harddance avond gaan bezorgen. Van tien uur s'avonds tot drie uur (en soms een beetje later) zal café de Trappist weer transformeren in een Harddance Heiligdom.
Het spits zal deze avond afgebeten worden door Fury, deze dj is begonnen met het draaien in 1991 van techno en acid, naarmate hij langer draaide begon hij meer en meer te experimenteren met andere stijlen van muziek, zoals trance en hardhouse. De afgelopen jaren heeft hij op diverse feesten gestaan, waaronder Accelerate, waar ook JP en Luna in de line up stonden, Overdrive en La Playa.
Om elf uur is het tijd voor Tom Moore, een dj die lekkere stevige UK Hardhouse draait met techno en hardtrance invloeden. Vijf jaar geleden begon hij met draaien en naast diverse lokale boekingen stond hij vorig jaar zomer op de THinc Talentnight met niemand minder dan Tom Harding en Danny D in café TWSTD in Amsterdam.
Als derde die avond zal Tim S zijn plaats achter de draaitafels innemen, deze twintigjarige dj is nog niet zo gek lang geleden met draaien begonnen, maar als je hem zo hoort zou je dat zeker niet zeggen. Technische hoogstandjes tijdens het draaien, zoals scratchen, Tim S draait er zijn hand niet voor hem, ook zijn laatste demo was er weer één van hoogstaande kwaliteit.
Tjeerdo, dé man achter UK Hardgrooves zal om één uur zijn set ten gehore gaan brengen. Sinds 1998 draait deze dj al en is compleet verslaafd aan de House, in het begin club en trance, maar nadat hij in datzelfde jaar naar High Quality was geweest, was hij verkocht aan de uplifting, hardere house, die hier gedraaid wordt. Met name de UK Hardhouse kant van deze muziek trok hem aan en tegenwoordig draait hij dan ook voornamelijk met labels als Nukleuz en Tidy, gecombineerd met techno en uplifting trance melodieën.
Deze editie van D.D.O.D. Meets UK Hardgrooves - Chapter 2 zal wederom afgesloten worden door The Dawn, de pitch wat hoger en de platen nog wat harder. Zij zal, zoals gewoonlijk een set draaien met overwegend hardtrance; zweverige melodieën en harde basslines, afgewisseld met haar eigen producties en een enkele hardstyle plaat.
De entree bedraagt 3 EUR, inclusief één gratis bier/wijn of frisdrank. Het maximum aantal mensen voor café de Trappist is 100 man, dus zou je willen langskomen, stuur dan een mailtje naar info@dawnofdance.com om teleurstellingen te voorkomen.
Voor meer informatie kan je de site van Dawn of Dance www.dawnofdance.com bezoeken.
We take no prisoners
We only convert...
D.D.O.D. Meets UK Hardgrooves - Chapter 2
gepubliceerd door Dummy, op

| Feest | D.D.O.D. meets UK Hardgrooves · Chapter 2 |
| Datum | vrijdag 6 mei 2005 |
| Locatie | Trappist |
29 opmerkingen
donateur
*is benieuwd naar het pb-tje aan Miech!* 
(permanent verbannen)
daan, zou je geen freeform dj uitnodigen?
Freeform, ja graag!
Er gaat zeker ook een keer een freeform set komen, maar ik heb een lijst met dj's die vanaf begin D.D.O.D. gevraagd hebben of ze ook een keer mogen komen draaien en ik werk die lijst gewoon netjes af.
Het is namelijk niet eerlijk om ineens mensen naar voren te gaan trekken, terwijl andere al langer wachten.























