Partyflock
 

Jublieum Tomorrowland in gevaar door kortgeding omwonenden?

gepubliceerd door , op
Eind deze week overleggen enkele misnoegde buren van Tomorrowland met organisator ID&T. De omwonenden vragen extra maatregelen om de geluidshinder te beperken. Als er geen oplossing komt, overwegen ze een kortgeding.

Tomorrowland viert dit jaar zijn tiende editie en daarom wordt het dancefestival over twee weekends gespreid: van 18 tot 20 juli én van 25 tot 27 juli. Maar enkele omwonenden van het provinciaal domein De Schorre in Boom, waar het festival plaatsvindt, hebben problemen met het tweede weekend. 'Eén weekend, daar kunnen die mensen nog mee leven', zegt advocate Griet Cnudde. 'Maar het tweede weekend is er te veel aan. De bewoners willen dat de hinder, en dan vooral de geluidsoverlast, tot een aanvaardbaar niveau wordt herleid.'

Meester Cnudde vertegenwoordigt enkele buurtbewoners. Eerder was ze al de advocate van zes omwonenden van de Sinksenfoor die de verhuis van de Antwerpse kermis afdwongen.

Moeilijk overleg
De buurtbewoners begonnen een petitie en willen overleggen met festivalorganisator ID&T om tot een vergelijk te komen. 'Vorige week is er al een vertegenwoordiger van de organisatie langsgekomen, maar die kon onze vragen niet beantwoorden. Eind volgende week hebben we een nieuwe afspraak. Toch vrezen wij dat de overlast onoplosbaar is.'

Maar Debby Wilmsen, woordvoerster van Tomorrowland, benadrukt dat het festival zich wel degelijk houdt aan de geluidsnormen die de Vlaamse overheid oplegt. Ondertussen hebben voorstanders van Tommorowland als reactie ook een petitie opgestart.

Nog geen vergunningen
Het lijkt erop dat het overleg weinig kans op slagen heeft. En dus houden de cliënten van Cnudde een juridische optie achter de hand: een kortgeding. Het belangrijkste argument daarbij zouden de vergunningen van het festival zijn.
'Die zijn niet in orde en worden niet volgens de normale procedures geregeld. De organisatie heeft gewoon een overlastcompensatie betaald aan provincie en gemeenten Boom en Rumst. Zo hebben de bewoners geen kans gekregen om hun bezwaren te laten onderzoeken.'

Tomorrowland heeft vergunningen nodig van zowel de gemeente Boom als de gemeente Rumst om de camping DreamVille te mogen organiseren en van de provincie Antwerpen voor het festival zelf. Uit navraag van de redactie van de Standaard blijkt dat organisator ID&T pas vrijdag een vergunningsaanvraag heeft ingediend bij de provincie Antwerpen. En pas donderdag heeft Wendy Weckhuysen, de burgemeester van Rumst, het aanvraagdossier gekregen. de burgemeester van Boom was niet bereikbaar voor commentaar.

Lees verder bij de bron: De Standaard

39 opmerkingen

Dat is natuurlijk gewoon knudde ;)

Meester Cnudde


laatste aanpassing
Tja, het blijven toch Belgen hè :rot:
Ze hebben net een brug cadeau gedaan aan de gemeente.. :/
laatste aanpassing
Dat dacht ik dus even niet! Ik heb net 4x Full Madness voor weekend 2 in the pocket :')
Uitspraak van Denisevdr op dinsdag 4 februari 2014 om 10:51:
Dat dacht ik dus even niet! Ik heb net 4x Full Madness voor weekend 2 in the pocket :')


Ticket verkoop start pas binnen 2 weken toch?
Artiest {SHOWLIST artist 85937, 55906, 64690}
Uitspraak van The ManiaQ op dinsdag 4 februari 2014 om 11:05:
Ticket verkoop start pas binnen 2 weken toch?


de 10 eerste van elk land die zich als eerste registreerde konden gister al tickets kopen :)
Uitspraak van Hessel [The Following] op dinsdag 4 februari 2014 om 11:13:
de 10 eerste van elk land die zich als eerste registreerde konden gister al tickets kopen :)


Ah juist idd, even vergeten.. Belgische tickets zijn nu zaterdag, rest volgende week
Doei tomorrowland:lol: Nu dreigt het ten onder te gaan aan de eigen hype:roflol:
Mjah....het is makkelijk roepen dat die mensen zeiken, maar twee weekenden betekent wel minstens een paar weken volledige gridlock in zo'n omgeving met aanleveringen, opbouwen, dan aankomst van publiek, dagen herrie (want muziek die je zelf niet opzet of waar je zelf niet naartoe gaat is gewoon herrie of op zijn minst onprettig).......
Je jaarlijkse vakantie zal net 3 weken zijn in die periode. Ergens snap ik het wel.

Het brengt ook economische voordelen naar de omgeving natuurlijk. Het is serieus een lastige situatie!

Toch maar dat party-eiland dat Duncan Stutterheim eens tekende.....geen kip last van 8)
 
Gaat gewoon door. Als ze dit laten schieten mist de overheid te veel belastinggeld =')
http://stoptomorrowland.com/
Uitspraak van The ManiaQ op dinsdag 4 februari 2014 om 11:05:
Ticket verkoop start pas binnen 2 weken toch?


Ik zat bij de eerste tien pre-registraties ja :) Maar de keuze was beperkt. Had de mogelijkheid voor weekend 2 en alleen Full Madness packages, er stond zelfs iets tussen wat al 'uitverkocht' was.
Uitspraak van Denisevdr op dinsdag 4 februari 2014 om 13:46:
Ik zat bij de eerste tien pre-registraties ja


Pfff jaloers
Uitspraak van Denisevdr op dinsdag 4 februari 2014 om 13:46:
er stond zelfs iets tussen wat al 'uitverkocht' was.


best knap haha xD
Uitspraak van II vO op dinsdag 4 februari 2014 om 14:02:
best knap haha xD


Waarschijnlijk had de term 'niet meer beschikbaar' duidelijker geweest aangezien er een beperking van het aantal kaartjes was
Misschien iets te snel geweest met het uitspreken van mijn mening, wil er eenmaal erg graag bij zijn dit jaar. Heb even gekeken wat zo'n festival allemaal met zich meebrengt qua organisatie en opbouw. Dit is dan nog buiten de vanzelfsprekende geluidsoverlast die aanwezig zal zijn. Van het opbouwen van de stages en het festivalterrein zullen de dorpen in de omgeving ook last hebben d.m.v. afgesloten wegen etc. Hiernaast zullen er tijdens het festival files ontstaan door de bezoekers en ik kan me inderdaad voorstellen dat je hier als bewoner last van hebt. Desalniettemin hoop ik dat alles gewoon in een goede harmonie geregeld kan worden en dat we er dit jaar gewoon bij kunnen zijn met natuurlijk een fantastische jubileumeditie!
Dat feest gaat echt wel door.. is een economische impuls voor de gehele regio, al dan niet het hele land.
Niet dat ik er echt wakker van lig.

Maar die mensen eromheen krijgen allemaal vrijkaarten, die kunnen ze verpatsen voor 100+euro p.st. Dus ze moeten niet gaan zeuren!!.
Als dat zo was in mijn wijk dan mogen ze elk weekend een tomorrowland houden!! ;)
laatste aanpassing
 
Uitspraak van ArtStyle op dinsdag 4 februari 2014 om 18:24:
Maar die mensen eromheen krijgen allemaal vrijkaarten, die kunnen ze verpatsen voor 100+euro p.st. Dus ze moeten niet gaan zeuren!!.
Als dat zo was in mijn wijk dan mogen ze elk weekend een tomorrowland houden!! ;)


de bewoners van Rumst en Boom krijgen korting op hun kaarten. Hiervoor zijn er overigens maar 3000 beschikbaar. de bewoners die later hun aanvraag indienen krijgen ze voor het Belgische tarief. het merendeel van de omwonenden is trouwens gewoon voorstander van beide weekenden maar je hebt er altijd een paar tegenhangers tussen zitten.
zolang er genoeg geld over tafel gaat zal het feestje wel blijven doorgaan volgens mij. Is zo'n fucked up system! De grote organisaties mogen alles en de kleine mogen niks. :(

Ik heb nog geweten dat een festival van een vriend van mij in puyenbroeck ging geven, goedkeuringen waren in orde. Tot de buurt er tegenin ging en plots mocht alles niet meer doorgaan. En nu is The Quontinent ginder. Zolang er geld vloeit is alles ok, anders is dat alleen maar overlast zogezegd voor de gemeente.
Kan me niet voorstellen dat het niet doorgaat.
Hopelijk is er wel ff duidelijkheid voor de 15e!
Uitspraak van Tom.0 op dinsdag 4 februari 2014 om 15:09:
Misschien iets te snel geweest met het uitspreken van mijn mening, wil er eenmaal erg graag bij zijn dit jaar. Heb even gekeken wat zo'n festival allemaal met zich meebrengt qua organisatie en opbouw. Dit is dan nog buiten de vanzelfsprekende geluidsoverlast die aanwezig zal zijn. Van het opbouwen van de stages en het festivalterrein zullen de dorpen in de omgeving ook last hebben d.m.v. afgesloten wegen etc. Hiernaast zullen er tijdens het festival files ontstaan door de bezoekers en ik kan me inderdaad voorstellen dat je hier als bewoner last van hebt. Desalniettemin hoop ik dat alles gewoon in een goede harmonie geregeld kan worden en dat we er dit jaar gewoon bij kunnen zijn met natuurlijk een fantastische jubileumeditie!


Hmm...
Ik heb 2 jaar geleden daar 2 weken rondgelopen voor de opbouw en afbouw maar dat is allemaal goed geregeld. Leveranciers kunnen allemaal het terrein op dus de toegangswegen zijn niet of nauwelijks gestremd. Buiten de geluidsoverlast (wat zelfs wel meevalt vond ik zelf) is het mega, mega, mega druk met festivalbezoekers. Het hele dorp staat vast. MUURvast. Probeer maar eens een parkeerplekje te vinden. Onmogelijk. Het lijkt het Leidseplein wel als Ajax gehuldigd wordt. (even als voorbeeld, voordat ik tegen schenen schop). In Nederland zou men al zeuren als het 2 dagen zou duren, laat staan 6.

Ik snap die mensen wel en ik ga er vanuit dat het goedkomt. Ik heb weinig organisaties gezien die het zo goed en netjes voor elkaar hebben dan ID&T Belgium (of nu Tomorrowland)
laatste aanpassing
Werkzaam bij JP dance events
Artiest {SHOWLIST artist 40343, 66932}
Uitspraak van Tja B) op dinsdag 4 februari 2014 om 13:04:
Het brengt ook economische voordelen naar de omgeving natuurlijk.


Is dat zo? Welke leveranciers dan? Als de personele bezetting nou lokaal was geregeld, dan hadden ze veel meer draagkracht. Zoals Pukkelpop dat doet bv. Nou zien mensen het puur als 2 weken overlast. Eentje zal nog acceptabel geweest zijn.. maar twee. Kan er wel inkomen dat ze gaan klagen.
Uitspraak van Thom-ass [Neetjur Wan 2002 - 2010] op dinsdag 4 februari 2014 om 23:40:
Is dat zo? Welke leveranciers dan? Als de personele bezetting nou lokaal was geregeld, dan hadden ze veel meer draagkracht. Zoals Pukkelpop dat doet bv. Nou zien mensen het puur als 2 weken overlast. Eentje zal nog acceptabel geweest zijn.. maar twee. Kan er wel inkomen dat ze gaan klagen.


das ook wel een punt!
Uitspraak van Thom-ass [Neetjur Wan 2002 - 2010] op dinsdag 4 februari 2014 om 23:40:
Is dat zo? Welke leveranciers dan?


Waar eten al die mensen? Waar slapen ze? Er zullen echt wel lokale en regionale leveranciers van materiaal, personeel, levensmiddelen voordeel hebben bij de organisatie van het evenement.
wat er in feite het grote probleem is met BE en NL is dat er altijd veel te veel rekening gehouden wordt met die rotte omwonenden. In het buitenland zijn er genoeg voorbeelden van overdreven vette festivals die s nachts doorgaan, en dan nog eens midden in een stad. Denk maar aan bijvoorbeeld Sziget in Boedapest, of Let It Roll in Benesov. Daar is er ten eerste al geen sprake van geluidslimieten. En het is s nachts dus mensen zullen er wel iets meer last van hebben dan van bijvoorbeeld Tomorrowland. Hier maken ze van alles problemen.
Uitspraak van Tja B) op woensdag 5 februari 2014 om 10:34:
Waar slapen ze?


Op een afgesloten terrein, dreamvillage.

Uitspraak van Tja B) op woensdag 5 februari 2014 om 10:34:
Waar eten al die mensen?


Op het afgesloten terrein van dreamvillage of tomorrowland.


Uitspraak van Tja B) op woensdag 5 februari 2014 om 10:34:
Er zullen echt wel lokale en regionale leveranciers van materiaal, personeel, levensmiddelen voordeel hebben bij de organisatie van het evenement.


Grote jongens spelen met grote leveranciers. Er zal vast wel wat uit Antwerpen e.o. komen, maar de grootste kliek komt ergens anders vandaan.
Uitspraak van flipperke op woensdag 5 februari 2014 om 11:12:
wat er in feite het grote probleem is met BE en NL is dat er altijd veel te veel rekening gehouden wordt met die rotte omwonenden. In het buitenland zijn er genoeg voorbeelden van overdreven vette festivals die s nachts doorgaan, en dan nog eens midden in een stad.


Precies.
 
Uitspraak van Thom-ass [Neetjur Wan 2002 - 2010] op woensdag 5 februari 2014 om 11:59:
Op een afgesloten terrein, dreamvillage


Net alsof iedereen daar slaapt. Zijn ook genoeg mensen die kiezen voor een hotel in de buurt

Uitspraak van Thom-ass [Neetjur Wan 2002 - 2010] op woensdag 5 februari 2014 om 11:59:
Op het afgesloten terrein van dreamvillage of tomorrowland.


Supermarkt en bakker uit het dorpje is nog geen 5minuten lopen vanaf de camping. Geloof mij maar dat die bakker en supermarkt in dat weekend meer verkopen dan de rest van het jaar.
Uitspraak van Thom-ass [Neetjur Wan 2002 - 2010] op dinsdag 4 februari 2014 om 23:40:
Is dat zo? Welke leveranciers dan? Als de personele bezetting nou lokaal was geregeld, dan hadden ze veel meer draagkracht. Zoals Pukkelpop dat doet bv. Nou zien mensen het puur als 2 weken overlast. Eentje zal nog acceptabel geweest zijn.. maar twee. Kan er wel inkomen dat ze gaan klagen.


Daar is een krantenbericht over geweest vorig jaar. Daaruit bleek dat de belastingdienst en de lokale middenstand behoorlijke baten hadden bij Tomorrowland
men weet toch als men gaat wonen aan een recreatiedomein dat er events of andere activiteiten plaatsvinden... die lawaai kunnen geven..
Werkzaam bij Partyflock
Uitspraak van Giantstyle op donderdag 6 februari 2014 om 09:42:
men weet toch als men gaat wonen aan een recreatiedomein dat er events of andere activiteiten plaatsvinden... die lawaai kunnen geven..


Mwah....ik woon 100 meter van een bos....ik ga er vanuit dat er hier geen Hardcore evenement zal plaatsvinden. Dat kan over 10 jaar anders zijn als ze een open ruimte in het bos gaan kappen en er een vergunning wordt gegeven. Ik denk dat ik dan ook niet heel blij wordt als zo'n evenement 2x3 dagen duurt 8)
 
Ik vind het vooral vreemd dat die mensen daar NU pas om gaan klagen. Ben ik de enige die zich daaraan stoort? Bovendien hebben idd genoeg mensen er baat bij. Mensen die flight packages bestellen slapen ook in hotels in de buurt. Ik ga zelf op eigen houtje in een hotel in de buurt slapen en eet bij een snackbar naast het terrein. Mensen moeten gewoon altijd zeuren. Het zijn 2 weekjes "overlast" op een heel jaar. Dan mogen ze die kerk bij mij op de hoek die me elke ochtend wakker maakt terwijl bijna niemand hier gelovig is ook wel slopen. Vind dat een stuk kwalijker. En dat is nog maar 1 voorbeeld, heb er nog veel meer.....
Uitspraak van flipperke op woensdag 5 februari 2014 om 11:12:
overdreven vette festivals die s nachts doorgaan


Dat is wel in landen waar je genoeg ruimte hebt om in een straal van 20/30 km rond het terrein bijna geen bewoning te hebben. In een straal van 10 km rond de schorre wonen 50000 mensen.


Uitspraak van verwijderd op zaterdag 8 februari 2014 om 15:52:
daar NU pas om gaan klagen


De reden hiervoor is dat er nu pas een gaatje was om een zaak te maken. Er bleek tijdens een gemeenteraad dat er nog geen vergunning uitgeschreven was voor het festival, enkel een mondelinge overeenkomst. Daardoor waren enkele buurtbewoners op hun tenen getrapt en hebben ze een advocaat onder de arm genomen.

Ik vind ook jammer wat er nu gebeurd maar ik begrijp die mensen wel. Er is hen altijd beloofd dat het bij 1 weekend zou blijven, ze hebben paar jaar terug al met moeite die extra dag geslikt, en een tijdje terug lazen ze dan plots in de krant dat er 2 weekends komen.

Het is echter niet hun bedoeling om het 2de weekend te laten schrappen, ze willen vooral hun tanden laten zien en willen zorgen dat ze gehoord worden bij volgende edities. Er gaat om de 5 jaar een dubbel weekend komen dus kunnen ze nu maar al best hun positie veilig stellen.
laatste aanpassing
Uitspraak van Zorba De Groof op dinsdag 11 februari 2014 om 19:10:
Dat is wel in landen waar je genoeg ruimte hebt om in een straal van 20/30 km rond het terrein bijna geen bewoning te hebben. In een straal van 10 km rond de schorre wonen 50000 mensen.


ok, in benesov, tsjechië heb je let it roll festival: een nachtfestival met alleen dnb, dubstep en jungle. Midden in t stadje, NAAST de huizen en appartementen. En vette function one soundsystem die goed openstond. Op de camping nog eens massa's mensen met generators en non stop muziek, vollen bak!!

dan Sziget, op een eiland tenmidden van de donau, net naast het touristisch centrum van boedapest. Dus ook geen 20-30 km ver.

Hier houdt men veel te veel rekening met iedereen, en elders zien mensen dat anders. Das gewoon goed voor de economie, reclame voor de stad, en er gebeurt eens wat ... Denk je nou echt dat men daar niet met buren zit?

En nogmaals, tomorrowland gaat om zoveel geld, t zou me verbazen dat men zoiets niet zou laten doorgaan. Boom verdient er gewoon te veel geld mee!
Uitspraak van flipperke op dinsdag 11 februari 2014 om 19:55:
Denk je nou echt dat men daar niet met buren zit?


Komt nog wel :yes:
Uitspraak van flipperke op dinsdag 11 februari 2014 om 19:55:
Denk je nou echt dat men daar niet met buren zit?


Is waar, maar je mag niet vergeten dat we in België wonen, er gelden hier strengere regels en zelfs mijn konijn heeft meer rechten dan de gemiddelde oost blokker. Kijk maar is naar wat er met de sinksenfoor of de oosterweel verbinding gebeurd is.
Hopelijk komt het hier niet zo ver.
ok, oostblokkers hebben misschien minder rechten :) , maar is echt niet enkel ginder hoor. Bijvoorbeeld Sonar, barcelona, das ook een hele week party in t stad. En dan heb je nog tal van andere nachtfestivals in spanje, en ja hoor, ook tussen de huizen of op t strand!!! Ik doe al jaaaaren festivals in t buitenland, en ze blijven me steeds verbazen.

En wat denk je dan bijvoorbeeld van Berlijn, waar openluchtparty's gewoon spontaan beginnen en dikwijls mogen doordoen van de flikken?
Of van al die zuiderse bars die s nachts op t strand wat 'muziek' spelen, je zou het eens in Knokke moeten proberen :)
 
Uitspraak van Zorba De Groof op dinsdag 11 februari 2014 om 19:10:
De reden hiervoor is dat er nu pas een gaatje was om een zaak te maken. Er bleek tijdens een gemeenteraad dat er nog geen vergunning uitgeschreven was voor het festival, enkel een mondelinge overeenkomst. Daardoor waren enkele buurtbewoners op hun tenen getrapt en hebben ze een advocaat onder de arm genomen.

Ik vind ook jammer wat er nu gebeurd maar ik begrijp die mensen wel. Er is hen altijd beloofd dat het bij 1 weekend zou blijven, ze hebben paar jaar terug al met moeite die extra dag geslikt, en een tijdje terug lazen ze dan plots in de krant dat er 2 weekends komen.

Het is echter niet hun bedoeling om het 2de weekend te laten schrappen, ze willen vooral hun tanden laten zien en willen zorgen dat ze gehoord worden bij volgende edities. Er gaat om de 5 jaar een dubbel weekend komen dus kunnen ze nu maar al best hun positie veilig stellen.


Ah oke. Bedankt voor de verduidelijking. :D Dan kan ik met een gerust hart slapen met mijn kaartjes voor weekend 2 op zak haha.

Ik begrijp ook wel dat ze het niet leuk vinden, maar toen ik dit stuk las leek het alsof ze er 'opeens' een probleem van maakten. Maar nu snap ik het wel. Al blijf ik het jammer vinden.. Tomorrowland is meer dan gewoon 'een feest' if you ask me. :)