
En verder.....
Daarnaast weet hij hoe het is om met drie man voorin te spelen, want Griekenland voetbalt wél op die manier."
Charisteas beaamt dat. ,,Bij het Griekse team spelen we sinds drie jaar met drie man voorin. Sinds Otto Rehagel trainer is. Dat ik niet veel gespeeld heb bij Werder Bremen klopt, maar ik ben 24 jaar, prof en international. Met de druk die hier zal zijn, kan ik omgaan. Het EK in Portugal was ook heel belangrijk. Daar heb ik laten zien wat ik kan. Verder zal ik het op het veld laten zien. Natuurlijk is de tactiek bij Ajax anders, maar ik heb de tijd om dat te leren."
Want een spits bij Ajax moet aan veel criteria voldoen. Koeman: ,,Het verleden bewijst dat het vinden van een Ajax-spits moeilijk is. We verwachten veel van hem. Hij moet goals maken, aanspeelbaar zijn, oog hebben voor de derde man." De voorbereiding zal vooral worden gebruikt om de spelers te laten wennen aan Charisteas en de manier waarop met hem samengespeeld moet worden. ,,Want hij zal ook iemand in zijn buurt nodig hebben", verwacht Koeman.
Waarom hij voor Ajax koos, maakte de Griek ook duidelijk. ,,Ajax is een topclub. Het stadion is groots en ik denk dat ik met de club titels kan winnen. Hoeveel doelpunten ik dan maak, ga ik niet zeggen. Dat is niet het allerbelangrijkste. Dat is winnen."