Partyflock
 
Forumonderwerp · 1141523
1 volger · 8073x bekeken
Waarschuw beheerder
+1-1
Geachte heer of mevrouw,

Graag wil ik onderstaande teksten bij u onder de aandacht brengen, in de hoop dat er een oplossing komt uit de impasse waarin we nu leven.

De vragen staan duidelijk met een vraagteken aangegeven, de meningen of observaties eindigen met een punt. Neemt u alstublieft alle tijd die u nodig heeft om onderstaande teksten te lezen en een mogelijk antwoord te geven, ik verwacht geen snelle reactie.


"Verantwoordelijk gedrag"

Respecteer mensen- en dierenrechten, stop de onderdrukking, geef iedereen de vrijheid zelf te kiezen wat hij of zij wil. Laat een ander geen slachtoffer worden van je eigen daden. Kijk goed naar elkaars buren, sluit je ogen niet voor onrecht.

De wereld veranderen kan ik niet alleen. Hoe kan je een eerlijke waarde voor een product of dienst bepalen? Waarop kan je dat baseren? En waarom is het dan eerlijk? Wie zegt wat een brood kost? Of hoeveel iemand per uur werk betaald krijgt? Wat is de investering? Hoeveel levert het op? Wat is het voordeel? Niet alleen voor de verkoper, maar ook voor de consument.

De verantwoordelijkheid is van gemeenschappelijk belang, en de consument moet zelf kiezen en denken, en de verkoper moet zelf eerlijk en redelijk zijn.

(Met andere woorden, dingen mogen niet te duur en niet te goedkoop zijn, het moet goed en/of gezond zijn, tegen een gepast uurloon vervaardigd of volbracht en het mag niet ten koste gaan van de kwaliteit van het milieu.)

Alles bij elkaar genomen is de aanwezigheid van of de ontwikkeling van een atoombom, biologisch wapen en chemisch wapen, naast de bestaande vuurwapens, binnen de redenatie van deze tekst -, eigenlijk als onverantwoord (naar de gemeenschap toe) te benoemen.

(Wat uiteindelijk, waarschijnlijk na veel heibel ? tot het inzicht leidt dat het toenemende geweld in met name het Midden-Oosten als een smeulende brandhaard over zal slaan naar delen van Europa, Azië, Afrika en dus ook Amerika, zowel Noord als Zuid, en dat we nooit aan die hele oorlogvoering hadden moeten beginnen.)

De dreiging van terreur naast die van een atoomoorlog zijn zo extreem dat als ik als simpele aardling graag zou willen dat de angstpolitiek (van met name Israël, Iran, Noord-Korea en Amerika) per direct stopt en dat we eens gaan denken over mogelijke oplossingen uit de crisis.

(In plaats van elkaar van de misère te verwijten. Om te beginnen zouden we gewoon sorry kunnen zeggen, ik wist niet dat je bang was en zoveel verdriet had. Laten we elkaar helpen, steunen en stoppen met ruzie maken over brood, macht, geld, geloof of een baan.)

Per slot van rekening zijn we allen elkaars gelijke. Een reden voor een feestje.



"Non-profit systeem"

Een geschiedkundige bij Pauw en Witteman zei het gisterenavond ook: "mijn proefschrift is een lofzang op het kapitalisme, maar ik denk dat we af moeten van ons winstsysteem" W: "Het gaat om welzijn, niet om welvaart" "Ja, dat is de oude gedachte, maar we moeten nu gaan kijken hoe we het voor onszelf beter, duurzamer, efficiënter kunnen maken zonder groei"

Het grappige is dat ik zelf ook al een tijd aan een non-profit ideaal (kostprijs + 0) zit te denken, waarbij iemand wel geld verdient, maar zichzelf niet louter verrijkt, je zou dan onderzoeks- en ontwikkelingskosten ook allemaal gewoon onder de kostprijs kunnen laten vallen.

Het gevolg is dat aan de andere kant van de medaille (de klant, consument, wereld) diegene die afhankelijk is van jouw dienst of product precies de prijs krijgt die het jou kost. Met andere woorden, door het verrijken te stoppen, stopt ook het verarmen aan de andere kant, door dan toch de mogelijkheid van groei in stand te houden zouden we naar een non-profit systeem moeten, denk ik, waar iedereen werkt tegen kostprijs.

Wat die totale kostprijs dan precies is, is weer afhankelijk van de basiskosten voor het levensonderhoud van het personeel plus de kosten die gemaakt worden door de winkel, het bedrijf of de instelling zelf om daadwerkelijk de gevraagde producten of diensten veilig en duurzaam te leveren.

De totale kostprijs gedeeld door het aantal gewerkte uren resulteert dan in een eerlijk uurloon voor zowel de arbeider als de klant. Daarmee betekent het dus dat de leiding, verantwoordelijk voor de veiligheid en duurzaamheid, ook alleen tegen kostprijs zou moeten werken, wat dus kan betekenen dat als de risicofactor en de milieubelastende factor laag zijn in de totale kostprijs van het product of de dienst dat de leidinggevende in dat geval evenveel verdient als zijn of haar werknemers.



Is getekend,

Hasta la Pasta 30-03-2013
 
Waarschuw beheerder
+1
Oké Misteryman.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Hasta la Pasta op zaterdag 30 maart 2013 om 09:04:
Het grappige is dat ik zelf ook al een tijd aan een fake profiel no ideaal (kostprijs + 0) zit te denken,


Waarschuw beheerder
>>

Dan de vraag: wat zijn basiskosten? Vliegreisjes tot zes miljoen?
Succes met je onderneming, meneer Marx!

>

Dit schreef ik 5 september 2012 op de site www.partyflock.nl:

Discussietopic: globale economie 2011
forum: Maatschappij & gemeenschap

5 september 2012 01:29

"De FARC komt naar Oslo: Ik wil niet commanderen"

Wij sterven hier in welvaart, zij in armoede. Voor de wet is iedereen gelijk, maar voor de overheid niet. Als je logisch nadenkt dan weet je dat de lasten zo goed mogelijk verdeeld moeten worden en er daarbij een uitdaging moet zijn op een betere toekomst. Dat betekent dus dat als iemand meer gaat verdienen hij of zij ook meer belasting af moet dragen, maar natuurlijk niet zoveel als in Cuba gebeurt wat door corruptie (vermoed ik?) zijn eigen mensen uitbuit ten koste van de individuele vrijheid. Daarom zoek ik een middenweg waar kapitalisme en communisme samenkomen tot een internationaal nieuw democratisch systeem gebaseerd op sociaal-liberaal gedachtengoed. Het is een versimpeling van het bestaande systeem waar al heel veel goed aan is, het gaat betekenen dat alle basis behoeften vrij toegankelijk zijn tegen 1 nieuw BTW tarief op producten en diensten van 50%, andere belastingen zoals accijnsen, heffingen en leges worden afgeschaft, want iedereen betaalt evenveel mee aan het onderhoud van de samenleving waar leven leven is en niet overleven.

Voor de duidelijkheid geen kinderopvangkosten, geen schoolgeld, geen sportverenigingskosten, geen zorgkosten (geen eigen bijdrage, geen eigen risico, geen verzekering), geen openbaarvervoerkosten, geen juridische kosten, geen energiekosten, geen woonlasten, geen gemeentelijke bijdrage, geen watermonopolie, geen veiligheidssubsidie, geen grenscontrole kosten, geen schoonschip (milieu) toelage, geen culturele bijlage. Alles wat mens en dier nodig heeft om te overleven is tegen betaling van 50% belasting op producten en diensten voor iedereen vrij toegankelijk op verantwoording van de staat.






>>

Die prenten van jou, kunnen een goede leidraad zijn voor je poezie: schrijf net zo strak en 'simpel', combineer ze met elkaar en maak een mooi boekje.

Want, je bent heel erg bezig om jezelf te profileren, maar je moet, wanneer je in de picture komt wel iets kunnen laten zien dat de kritiek kan doorstaan. Gemakkelijk is dat echt niet hoor! Op dit moment is je proza beter dan je poezie.

Probeer niet te snel te gaan, trek er rustig tien jaar voor uit, Jan Eijkelboom debuteerde op zijn 50e, Jan Gerard Toonder toen hij achter in de 70 was. Der Mouw na zijn dood.

Ga goed!

Succes

>

dank je wel. ik heb mijn tweede bundel 'Keihard bidden' met eigen illustraties per post toegestuurd.

Tevens denk ik aan 'de dichtkrant', waar andere internetdichters en -schrijvers de gelegenheid krijgen ook op straat gelezen te worden in een gratis (non-profit dus) krantje dat eerst lokaal bij de boekhandel, bibliotheek en bioscoop verkrijgbaar zal zijn (ter promotie van het vrije woord), daarbij denk ik nog aan een derde '?' dichtbundel en een vierde 'alles is een mening' filosfische uitlating over wat mij zoal gebezigd heeft de laatste jaren, een betere en eerlijkere wereld, waar leven leven is en niet overleven.


""

winst remt groei
kwaliteit kost geld
tel je kosten, tel je uren
als je veel verkoopt of werkt
verdien je meer
(dan als je minder verkoopt of werkt)
als je dure dingen maakt of diensten verricht
verdien je ook meer
(dan als je goedkope dingen maakt of diensten verricht)

met andere woorden,

ik zit niet aan uw inkomen,
wie goed werk levert krijgt goed betaald -
maar aan uw winst,
de loutere verrijking
die ik wil stoppen
om het verarmen
aan de andere kant
te stoppen.


"Meest betrouwbare concurrentiepositie"

En wat ik misschien ook nog niet duidelijk genoeg gemaakt heb is dat je in de non-profit situatie (kostprijs + 0) de beste concurrentie positie hebt, omdat je aan de ene kant geen rechtzaken krijgt van uitbuiting (waarschijnlijk in de vorm van winstbelasting) en aan de andere kant geen rechtzaken krijgt van milieuvervuiling (waarschijnlijk in de vorm van kwaliteitsbelasting), met andere woorden eerlijke handel en een goed product of zuivere dienst staat maatschappelijk op het breedste draagvlak, omdat en de regels niet overschreden worden en de klant of werknemer een eerlijk prijs deelt met de verkoper of de werkgever. Dus, non-profit: Niet te duur en kwaliteit. Met als resultaat een eerlijk product of een eerlijke dienst, dus veilig en duurzaam. Gevolg betrouwbaarheid voor zowel de klant of werknemer als de verkoper of werkgever. Aan beide zijden van de medaille staat een beleefde glimlach die dankbaar is voor wat hij of zij krijgt.
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Jip iemand die verantwoording neemt zoals een leidinggevende moet evenveel krijgen als een arbeider die na zijn werk niet meer zichzelf druk hoeft te maken om zijn werk :facepalm:
Waarschuw beheerder
Hoe winstbelasting en kwaliteitsbelasting te rekenen, naast het nieuwe BTW tarief van 50% ?

- Winstgedeelte van inkomen van de vrije sector belasten met een glijdende schaal (dus, niet het totale inkomen van de vrije sector).

- Prijs van het product per kilogram schoon water nodig om veilig het product te produceren.
Waarschuw beheerder
In een vrije wereld mag je iets fout doen, maar het wordt niet gewaardeerd of op prijs gesteld.
Waarschuw beheerder
"Trojka aangeklaagd voor uitbuiting Cyprioten"


Wat ik zo graag zou willen is dat als een winkel, bedrijf of instelling die in het gemeenschappelijk belang werkt (zoals een genationaliseerde bank, universiteit, verzekeraar, pensioenfonds, ziekenhuis of zorginstelling) winst maakt, dat die winst weer terug komt in de portemonnee (van de klant, student, verzekerde, gepensioneerde, patiënt of verzorgde).

Met andere woorden, ik vind het best als het IMF, de ECB, en de genationaliseerde banken rente rekenen, uitsluitend om de kosten te dekken, maar ze mogen van mij geen winst maken, omdat ze handelen van uit het gemeenschappelijk belang, dus zichzelf verrijken, zou de gemeenschap verarmen. In de praktijk moet een Cyprioot bij wijze van spreken 2 uur extra werken om hetzelfde over te houden en het geld dat diegene ermee verdiend heeft gaat naar de Trojka, die ons Nederlanders (Westerlingen) dom houdt niet te veel aan onze uitkering zit, of aan ons pensioen, aan onze verzekering, aan ons schoolgeld, ziektekosten en zorgkosten, ondertussen ligt de zelfstandig ondernemer in Cyprus, Griekenland, Spanje, Portugal, Ierland of Italië krom, moet meer werken voor hetzelfde geld en de winst gaat naar de rijken, dat moet stoppen, daarom wil ik voor de publieke sector een algeheel winstverbod in het maatschappelijk belang van de gemeenschap afkondigen.

Ik hoop dat burgerinitiatieven bij het Europees hof van de rechten voor de mens hierbij aan zullen bijdragen, dat wij als gemeenschap het niet langer pikken dat de rijken rijker worden en de armen armer.


Is getekend,


Hasta la Pasta 07-04-2013
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Aparte jongen ben je.
Waarschuw beheerder
"Neo-democratie"

>>>>>

Zie mijn posts op het FOK! forum... Je mag mijn logo wel gebruiken.
Het betekent: kapitalisme is financieel fascisme. Een geuzenvlag dus.

>

Ik wil kapitalisme en communisme juist samen laten vloeien tot dit
nieuwe sociaal-liberale model of systeem wat ik beschreven heb, dat
gebaseerd is op neo-democratisch gedachtengoed, vergelijkbaar met de
gewone democratie waar iedereen mag stemmen, alleen dan met de extra
keuze; een wapen of een stem. Met andere woorden, of je kiest voor een
wapen of je kiest voor een stem, mensen die wapens dragen mogen in het
neo-democratische systeem dus niet stemmen.


(Translation)


"Neo-democracy"

>>>>>

See my posts at FOK! forum... You may use my logo if you like. It
means: capitalism is financial fascism. So, a geuze flag.

>

I actually want capitalism en communism to flow together to this new
social-liberal model or system which I've described, that is based on
neo-democratic ideas, comparable with the ordinary democracy where
everyone may vote, just than with the extra choice: a weapon or a
vote. With other words, or you chose for a weapon or you chose for a
vote, thus people that carry weapons may not vote in the
neo-democratic system.


"Feit (Fact)"

In een vrije wereld mag je iets fout doen, maar het wordt niet
gewaardeerd of op prijs gesteld.

(translation)

In a free world you are allowed to make mistakes, but it's not
appreciated or accounted for.


"Hoe winstbelasting en kwaliteitsbelasting te rekenen, naast het
nieuwe BTW-tarief van 50%?"

- Winstgedeelte van het inkomen van de vrije sector met een glijdende
schaal belasten (dus niet het totale inkomen van de vrije sector)
- Prijs van het product per kilogram schoon water nodig om het product
veilig te produceren.


(translation)


"How to charge profit tax and how to charge quality tax, next to the
new VAT rate of 50%?"

- Tax profit part of income of the free sector with a sliding scale
(so not the total income of the free sector)
- Price of the product per kilogram clean water needed to safely
produce the product.



Reacties (in Dutch):

>>

Er is een groeiende beweging die pleit voor uitwisseling van diensten
zonder dat er geld aan te past komt (heel simpel: maak jij mijn
centrale verwarming, repareer ik je auto)

>

geld is als smeerolie, als je dat weghaalt komen er problemen, nee
niet het geld is de duivel, maar de winst.

>>>>>>>>

Ontvangen, maar zoals je weet adviseren en ondersteunen wij bij vragen
en klachten over de ggz en zijn wij geen politiek platform.

>

Bedankt voor de reactie, het is ook eigenlijk een brief gericht aan Mark Rutte,
maar aangezien ik denk dat we allemaal elkaars gelijken zijn heb ik
dat weggelaten.

>>>>>>>

Ik ben het met je eens dat er veel te veel gekeken wordt naar zoveel
mogelijk winst in zo min mogelijk tijd en liefst voor zo lang mogelijk
vooruit... Welzijn > Welvaart is een mooie gedachte, die ik graag
ondersteun. Ik ben bang dat het geheel er helaas minder makkelijk
uitziet dan wat je hier schetst. Natuurlijk is het een mooie opzet,
maar het hele verkoopmechanisme van tegenwoordig is gedraaid op
goedkope productie en een hoge verkoopprijs. Hoe passen
lagelonenlanden in Oost-Azië en Zuid-Amerika in jouw beeld? En wat te
doen met topfuncties bij banken, die bankiers alleen willen aannemen
tegen achterlijk hoge lonen onder het mom van 'ik kan zo ergens anders
gaan werken waar
ze me meer betalen'. Als mensen 100 banen aangeboden krijgen, kiezen
ze de best betalende. Die gedachte zou moeten veranderen in 'als
mensen 100 banen aangeboden krijgen, kiezen de leukste/nuttigste/de
baan die het meeste voldoening brengt' of iets in die trant. Maar wie
gaat dan nog die zware studies doen die nodig zijn voor intellectueel
zware beroepen, of wie gaat er nog in de bouw, lichamelijk zwaar?

Ik geef je een plus voor het opwerpen van het balletje, heel mooi!
Misschien dat je dit in een volgend stuk meer zou kunnen uitwerken?
Zou interessant zijn!

Groetjes,

>

ik vrees dat we aan een tijdelijk of misschien wel absoluut
winstverbod voor de publieke sector moeten gaan denken.
>>

Zijn gelukkig meerdere ontwikkelingen gaande op dit vlak. Volgende
initiatief past ook in die trend; Europees Burgerinitiatief voor een
Onvoorwaardelijk Basisinkomen, Een Basisinkomen is een mensenrecht

De Europese Commissie registreerde op 14 januari 2013 het Europees
Burgerinitiatief voor het Onvoorwaardelijk Basisinkomen (EBI-OBI).
Binnen nu en 14 januari 2014 moeten we 500 miljoen burgers binnen de
Europese Unie bereiken om 1.000.000 steunbetuigingen of handtekeningen
te halen. 15 lidstaten nemen al deel aan dit initiatief. Daarvan
moeten er tenminste 7 landen het aantal vereiste steunbetuigingen
halen. Zodra de organisatoren van dit burgerinitiatief meer dan één
miljoen steunbetuigingen hebben verzameld, is de EU commissie
verplicht dit initiatief grondig te bestuderen binnen het Europees
parlement.

http://basicincome2013.eu/ubi

>

zet mijn handtekening er maar bij, misschien kunnen we ook een
winstverbod afdwingen, ik zeg maar wat hoor..

>>>>>>>>>>>

Las zojuist Nu.nl: 'Nederlandse multinationals zitten massaal in
belastingparadijzen' Ik besef dat de wereld verbeteren bij onszelf
begint, maar na zo'n artikel (zag ook een onderwerp hierover op tv?)
zinkt de moed me in de schoenen.

>

Ik wil niet met de botte bijl gaan hakken, er is 14 januari jl. een
burgerinitiatief ingediend (1.000.000 handtekeningen is voldoende) die
een basisinkomen als een mensenrecht moet gaan vastleggen, daarnaast
denk ik dat we moeten gaan denken aan een winstverbod, om echt de
uitbuiting, onderdrukking en moderne slavernij te stoppen.

>>>

Geachte,

Ik weet niet hoe u aan mijn mailadres bent gekomen, maar ik verzoek u
vriendelijk om het uit uw verzendlijst te verwijderen.

Met vriendelijke groet,

>

Geen probleem, naar Brecht luisteren ze nu na honderd jaar ook niet,
dus ik snap dat je nu ook niet naar mij wilt luisteren, ik haal je in
alle beleefdheid van de lijst.

>>>

Geachte,

Voor de tweede keer vandaag verzoek ik u mij van uw e-maillijst te
halen. Indien u dit wederom nalaat, zie ik mij helaas genoodzaakt
juridische stappen tegen u te ondernemen.

Met vriendelijke groet,

>>>>>>>>>>

Een laatste verzoek om nu toch echt mijn mailadres uit je verzendlijst
te verwijderen. Zo niet, dan dien ik een klacht in bij de Autoriteit
Consument en Markt.

Met vriendelijke groet,

>

ik heb je meerdere keren uit de lijst proberen te verwijderen, maar
het lukt niet, het spijt me (zoals ik al zei) ik wil deze mails zelf
ook liever niet sturen naar mensen die het niet willen ontvangen. Van
mij mag je het juridisch gaan maken, ik kan de aandacht wel gebruiken,
ik wil juist dat deze teksten 'de wet' worden, dus ik wens je veel
succes met je strijd tegen wat ik geschreven heb, maar ik vind
persoonlijk dat jij als jonge socialist of ondernemer je ogen en oren
niet zou mogen sluiten voor wat ik als liberaal-socialist te zeggen
heb, of je het nu gelezen hebt of het er mee eens of onees bent of
niet, ik
stuur deze teksten niet naar u op om bedreigd te worden, enkel om de
wereld een klein beetje beter te maken tegen de ziekte die
winstnemingen heet.

Met vriendelijke groeten terug,

>>>>>

Beste,

Ik verzoek u vriendelijk om per onmiddellijke ingang ons e-mail adres
uit uw lijst te halen. Wij stellen dit soort mail niet op prijs.

Hartelijk bedankt.

>

Geen idee wie u bent of hoe u mijn email ontvangen heeft, de lijst
veranderen kan ik helaas niet, ik heb op alle mogelijke manieren
geprobeerd het aan te passen, maar het lukt niet.

>>>>>

Het spijt mij zeer maar dat kunt u wel u heeft een contactgroep
aangemaakt en u haalt ons er maar uit. Wij zijn een zeer erkend
bedrijf in Nederland (KLM) en zitten niet op dit soort mails te
wachten.

groet

>

Ja, als ik zou weten hoe dan zou ik dat ook doen, ik worstel al langer
met dit probleem, wat is trouwens het probleem met mijn teksten? Dat
ik liever heb dat een winkel, bedrijf of instelling die in het
gemeenschappelijk belang handelt geen loutere winst meer zou moeten
maken? KLM is toch de vrije sector? Ik wil uw winst alleen maar met
een glijdende schaal belasten, ik verbied u niet om winst te maken,
daarbij zou de KLM ook dankbaar kunnen zijn voor de 'gouden tip'
dat non-profit (veilig en duurzaam) de meest betrouwbare concurrentie
positie is, u als KLM wilt toch ook het beste voor uzelf EN uw
klanten?

>

>

>

Ik heb wat problemen met de contactlijst van gmail gehad, maar een
manier gevonden om u eruit te halen, u zult geen mails meer ontvangen,
nogmaals excuses
voor het ongemak.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Beste,

Zou u mij zo snel mogelijk van de verzendlijst willen halen? Ik stel
geen prijs op deze mails.

Hartelijk dank!

Met vriendelijke groet,

>

Done.

>>>>>>>>>>>>

Ik denk dat je een utopie schetst. Waar je aan voorbijgaat is de
honger van de mens naar meer. Een enkeling zal die wel uit kunnen
schakelen, maar de massa niet. De mens is altijd op zoek naar
beter,hoger, meer. Dat gaat niet zonder winstoogmerk en zo valt heel
je ideale plan in duigen. De honger naar meer is ook de stimulans om
een betere opleiding te volgen of verantwoordelijker of gevaarlijker
werk te doen. Als die stimulans weg is, zal innovatie uitblijven. Op
grote schaal bedoel ik. Op kleinere schaal (zoals bij de Amish in de
VS) zal het wel mogelijk zijn, maar niet op wereldniveau.

>>>>>>>>>>>>>>>

een matig presteren en overdadig begeren dat is waar wij tegen ageren ....

>>>>>>>>>>>>>>>>

Non-profit geeft vrijheid, maar kunnen we dat aan? Het zal heel wat
vergen van ons verantwoordelijkheidsgevoel jegens elkaar. En dát in
deze maatschappij die zo goed als geheel is ingesteld op het individu.

>>>>>

vind ik nogal wiedes

>

Thanks

>

http://nos.nl/artikel/492859-schippers-zorgpremie-moet-omlaag.html

>>>>>>

Geachte,

Langs deze onpersoonlijke weg: ik heb je handgeschreven gedicht
gedeeltelijk gelezen en was erdoor geraakt. Bovenstaande teksten zijn
ook bijzonder mooi en goed geschreven, maar helaas ook niet door mij
gelezen: ik ben liever met muziek bezig dan met maatschappelijke
problematieken. Je hebt mij wel bekeerd tot het Sociaal-liberalisme en
Europees denken.

Met vriendelijke groet, leve de koningin!

>

Bedankt voor je reactie.
Waarschijnlijk ben je inmiddels niet de enige.

Groeten terug.

>>>>>

Vind je stemsysteem een beetje vreemd. Niemand mag een wapen dragen. Op straffe des doods.

>

Wapens zijn er nu eenmaal, je kan het wel proberen te verbieden, maar daar hou je het feit dat het er is niet mee tegen, vandaar dat ik een tussenweg gezocht heb, waar iemand de keuze krijgt of een wapen of een stem, het liefst zou ik ook een wereld zonder wapens willen.

>>>>>

Dan moet je daar ook voor gaan. Een wereld zonder aanvalswapens is mogelijk, just melt the guns....

>

Anderen zullen weer zeggen dat die 'aanvalwapens' ter verdediging zijn, maar ik denk dat je wel een punt hebt, de hoeveelheid schade die een wapen aan kan richten kan onevenredig zijn met de hoeveelheid veiligheid die het oplevert. op die gronden zou je bepaalde wapens weldegelijk als maatschappij kunnen verbieden. Als ik het goed heb zijn dit soort processen in de Verenigde Staten op het moment dat we spreken zelfs gaande.

>>>>>

En laten we hopen dat de gang van zaken in Amerika ergens toe leidt want anders krijgen wij die toestanden vroeg of laat ook hier....

>

Een goede wet kan je overal ter wereld toepassen.

Het grootste probleem is denk ik de handhaving, zo gauw bepaalde wapens verboden gaan worden, zal er een tegenreactie ontstaan die het illegaal wel mogelijk maakt om aan die wapens te komen, dus wat dat betreft is het niet alleen de wet zelf die ervoor moeten zorgen dat alles goed gaat, maar ook de uitvoering ervan.

>>>>>>>>>>

Hoi

Ik lees altijd je bevindingen. Maar nu denk ik toch echt dat ik het niet met je eens ben.

Het scenario van zo een stemsysteem laat zich makkelijk raden. Een groepje stemt, en een gropeje kiest voor wapens, en kan daarmee makkelijk anarchie en chaos creeren bij de groep die netje stemt.

Door ze geen stem te geven, krijgen ze een positie van outcast en die kunnen ze natuurlijk heel makkelijk negatief invullen

De wapens daarvoor heb je ze zelf al in handen gegeven

In zo een systeem maak je het juist makkelijk voor mensen die weinig politiek bewust zijn om naar agressie te grijpen en zo een eigen orde te creeren. je reikt het ze letterlijk aan

Wat kan hun die stem schelen, ze hebben door hun wapen een prettig soort macht gekregen, immers. En nog een rechtvaardiging ook.

Groetjes

>

Hoi,

ik moet hier even over nadenken, de doelstelling met dit systeem is
juist uiteindelijk een wapenvrije wereld te krijgen, maar zoals jij
het beschrijft zou het 'kwartje' ook de andere kant op kunnen vallen,
de gedachte is dat de stemmers beslissen wat de wapendragers met de
wapens gaan doen. Het is allemaal ooit een keer voortgekomen uit mijn
onvrede dat wij Nederlanders een aantal jaren geleden tegen de oorlog
in Irak gestemd hebben en dat het toen toch doorging, om dat te
voorkomen, wilde ik de wapendragers hun stem afnemen, eigenlijk is het
de filosofische vraag: Hoe wil je je doel bereiken? Met geweld of
geweldloos? Aangezien ook in een vrije wereld geweld afgekeurd wordt,
denk ik dat het 'kwartje' ook met het nieuwe systeem waarschijnlijk
wel de goede kant op zal vallen.

Groetjes terug,

>>>>>>>>>>>>>>>

Niemand mag een wapen hebben behalve de politie!

>

Dat zou mooi zijn, en wat moet een boer dan die last heeft van vossen? Of een soldaat die op wacht staat bij de ambassade? In het ideale geval zouden alleen mensen die voor de staat werken een wapen mogen dragen, maar zelfs dat is onmogelijk, denk ik, vandaar dat ik het zoal het nu is gedefineerd heb.

>>>>>

Er zal een aanzienlijke uitbreiding van politiebevoegdheden plaats moeten vinden en daarbij een strenge personeelswerving. Aan de uitvoering zal iedereen moeten meewerken. Het is tenslotte in ons aller belang.

>

Als je in een wet vastlegd wat wel en niet mag dan heeft de politie automatisch bevoegdheid om dat te handhaven en uit te voeren, aan de werving zal niet veel hoeven te veranderen, denk ik. Waarom denk jij dat dat strenger zou moeten?
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
>

Vrije Syrische Leger mag niet-dodelijke verdedigingswapens hebben, als er al goede wapens bestaan, dan zijn dat wapens waarbij de mensen en de dieren in de wereld minder gevaar lopen en waardoor het voor hen veiliger wordt.
Waarschuw beheerder
Ah, je loopt het Fok!forum ook al te vervuilen met je waanzin.
Waarschuw beheerder
"Over de prijs van een product"

Het veilig en duurzaam produceren van producten belast de kwaliteit van het milieu. Tegenwoordig is de prijs van een product, geloof ik, gebaseerd op de reeds dalende goud- en zilverprijzen, naast de prijzen voor fossiele brandstoffen als steenkool, olie en gas, luxe schaarse grondstoffen dus, ik stel voor het hele systeem om te gooien en alles te baseren op de hoeveelheid kilogrammen schoon water (dat in overvloed aanwezig is) die nodig is om een product veilig en duurzaam te produceren. Alleen in droge gebieden (zoals Afrika) zou water dan nog relatief schaars kunnen zijn, maar toch in overvloed in verhouding tot fossiele brandstoffen, goud en zilver. Nog een alternatief is het om alle productprijzen te baseren op de prijs van een liter schone lucht.

Bijvoorbeeld 1 MWh stroom kost X kilogram schoon water om veilig en duurzaam te produceren, de prijs van 1 kilogram schoon water is bijvoorbeeld Y furore (dollar, reaal, euro, roebel, dinar, equaal, asia of pound), dan kost die 1 MWh stroom dus X [kilogram schoon water] * Y [furore / kilogram schoon water] = Z [furore] (dollar, reaal, euro, roebel, dinar, equaal, asia of pound) om veilig en duurzaam te produceren.

Met andere woorden, de MWh-prijs is direct gekoppeld aan de prijs van schoon water dat in overvloed aanwezig is.

(Vandaar dat ik ook vind dat niemand een monopolie of oligopolie op schoon water mag hebben, anders zou het systeem nog gedicteerd worden door de schoonwaterbezitter of -bezitters.)

Een vergelijkbare rekensom kan gemaakt worden op basis van de prijs van een liter schone lucht.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Hoi,

Ik had gisteren een filosofische stelling op het filosofisch café van facebook.

"Hoe kan je een eerlijke waarde voor een product of dienst bepalen? Waarop kan je dat baseren? En waarom is het dan eerlijk? Wie zegt wat een brood kost? Of hoeveel iemand per uur werk betaald krijgt? Wat is de investering? Hoeveel levert het op? Wat is het voordeel? Niet alleen voor de verkoper, maar ook voor de consument."

Dit is een reactie die ik er vanmiddag op kreeg:

"Laatst was ik winkelend in Delhaize op zoek naar een pakje koffie met Max Havelaar keurmerk. Ik had de keuze tussen 5 verschillende koffies elk afkomstig uit een ander land. Het eigenaardige van de zaak was dat elk pakje koffie exact even veel kost. Hoe is dat mogelijk. Als eerlijke handel betekent dat de consument de prijs betaalt voor een product wat de echte kostprijs is om dit product zonder uitbuitingsomstandigheden te produceren dan is het echt verwonderlijk dat al die pakjes koffie exact evenveel kosten. Volgens mij weet Delhaize niet goed wat eerlijke handel is en bedriegen ze ons op grote schaal. Ik denk dat men enkel bij Oxfam de echte eerlijke handel kan tegen komen en dat geen enkel commerciële firma in staat is om commercie kan combineren met eerlijke handel. Kapitalisme heeft nu eenmaal niets aan eerlijke handel. Kapitalisme en eerlijkheid gaan niet samen en al wie het kapitalistisch model verdedigt kan eerlijkheid niet gebruiken in zijn motivatie. Ik hoop dat je dit niet vergeet in geval je als ooit nog eens moet gaan stemmen."

Dit feit heeft me vandaag erg droevig gestemd, naast het 'verlies' van Maaike dat ook nog steeds pijn doet. Ik weet niet waarom ik je dit schrijf, misschien omdat ik je vertrouw en geen schouder heb om me tranen te laten lopen. Soms kan ik de wereld zo gemeen vinden, dan schrijf ik allemaal dingen op hoe het beter zou kunnen en wat er niet goed is, dan roepen mensen allemaal: "Ja, je hebt gelijk." Maar ondertussen gebeurd er niets en blijft de massa wegkijken en de elite doorgaan met hun corrupte, frauderende praktijken ten koste van de gewone man of vrouw aan het werk, in huis of op straat.

Ik snap gewoon niet dat mensen hun boodschappen bij de Albert Hein blijven doen terwijl die 50% duurder is dan de Jumbo, Lidl of C1000, dat mensen naar de V&D blijven gaan terwijl je daar ook 25% meer betaalt dan bij de HEMA, de C&A of het Kruidvat. Dat mensen een mobiel abonnement van Vodafoon hebben dat 75% duurder is dan Leika, Youfone of Hollands Nieuwe. Dat mensen hun groente bij de groenteboer blijven doen terwijl die 100% duurder is dan de Sultan, de markt of de Aldi. Zijn mensen dan echt zo dom, dat ze zich vrijwillig als klant laten uitbuiten door die grote bedrijven? En ze nemen te veel winst (waardoor het consumentenvertrouwen en de koopkracht van de consument daalt), en vormen kartels door prijsafspraken te maken met kleinere ketens die dezelfde producten afnemen, en daarbij is er geen verschil in kwaliteit. Alles bij elkaar genomen kunnen wij als klant van de maatschappij enkel onszelf de schuld geven dat we ons als domme ganzen hebben laten leiden door de reclames en de kermisattracties van die bedrijven, want het geld wat we aan hen uitgegeven hebben zien we echt niet meer terug.

Daarom zouden we inderdaad van het kapitalisme af moeten, het communisme werkt niet, maar het kapitalisme werkt ook niet. Ik ben voor vrijheid, maar wil ook dat we allemaal goed voor elkaar blijven zorgen, vandaar dat ik (sorry ik val in herhaling) naar een alternatief heb gezocht waar er, en aan de groep gedacht wordt, en aan het individu. (50% / 50%) Ik noem het op dit moment het sociaalliberalisme, maar misschien moet ik er wel een hele andere term voor
verzinnen.

Vandaar dat ik op dat nieuwe Btw-tarief gekomen ben, waar men in ruil voor enkel 50% belasting alles wat men nodig heeft om te overleven 'gratis' tot zijn of haar beschikking heeft. Ik wil dus af van alle 'truttige' extra belastingregeltjes, zoals accijnzen, leges, heffingen en andere vormen van belasting, het geheel wat 'we' nodig hebben moet aan de staat vergoed worden met die 50% BTW.

In de natuur werkt het overigens ook zo, als je 1 gram opgelost suiker aan een gistcellen 'te eten' geeft, dan gebruiken die gistcellen 0,5 gram opgeloste suiker voor eigen onderhoud en 0,5 gram opgeloste suiker voor groei, om zichzelf te delen dus.

Met andere woorden, en er is ruimte voor de groep (onderhoud) en er is ruimte voor het individu (groei), het gevolg is dat gistcellen al bijna een miljard jaar op aarde aanwezig zijn en als soort evolutionair gezien een hele grote overlevingskans en verspreidingskans hebben onder de huidige condities, het is een ijzersterke soort geworden.

Overigens is het misschien leuk om erbij te vertellen dat ze ook kunnen overleven onder voedselarme omstandigheden, dan kapselen ze zichzelf in en verteren op een ultra lage 'kachelstand' enkel het hoogstnoodzakelijke aan voedsel voor energie om in leven te blijven, op die manier zijn er gistcellen gevonden die meer dan 800.000 jaar onder ijskappen hebben gehybrineerd. Een soort van heel, heel, heel, heeeeeel, heel, hele lange winterslaap.

Inmiddels heb ik begrepen dat ikzelf eerst een politiek draagvlak moet zien te verkrijgen wil ik mijn plannen door laten gaan, maar dan zou ik in de 'slangenkuil' van de politiek moet duiken en daar heb ik eerlijkgezegd helemaal geen zin in. Net zoals ik zelf ook de eerste non-profit bank zou kunnen beginnen, om in een wereld van andere banken te komen, die allemaal niet te vertrouwen zijn, net zoals de politiek. Het zou een leuke actie zijn (trouwens) om een enorme doek over het Beursplein 5 heen te hangen met het woord "BOOM!" erop. Of overal kleine stickertjes met hetzelfde woord, gewoon om de geldgeile beurshandelaren eens goed het schrikken aan te jagen. Ik ben voor geweldloosheid, maar vind wel dat je als burger je onvrede over bepaalde zaken mag uiten.

Nu goed, dit was what's bugging me op dit moment, ik hoop dat het goed met je gaat.

Groeten,

Hasta la Pasta
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
"Eerlijke banken"

Overigens vind ik dat banken gewoon rente moeten betalen over het geld dat (wij) zijn of haar klanten op de rekeningen hebben staan (ongeacht of het een spaarrekening is of een doorlopende rekening is), zo stimuleer je als bank ook de klant niet te veel geld op te nemen en geef je de klant waar hij of zij recht op heeft. Aangezien banken geld verdienen aan het geld dat (wij) zijn of haar klanten op de rekening hebben staan.

Daar tegenover zorgt de bank voor de veiligheid van het geld van zijn of haar klanten en als het een goede staat van dienst heeft is het ook een duurzame plek voor zijn of haar klanten om hun geld te bewaren. Bovendien geeft de bank natuurlijk ook de service van een pinautomaat bijvoorbeeld of een pinpas. De bank zou daar natuurlijk ook gerechtvaardigd in zijn de kosten die zij maken aan veiligheid, duurzaamheid en service met de uitgekeerde rente over het geld op de rekeningen van (ons) zijn of haar klanten te verrekenen.

Desalniettemin weet ik dat die kosten relatief klein zijn ten opzichte van het geld dat banken en overheidsbedrijven verdienen aan de rente die zij ontvangen voor grote bedragen geld die zij eerst zelf tijdelijk vasthouden alvorens zij het uitkeren. Ik vind daarom ook dat die winsten terug moeten komen in de portemonnees van (ons) zijn of haar klanten van de banken.

Vandaar vind ik dat er dus altijd een rente-uitkering moet zijn over het geld dat een klant op zijn of haar rekening heeft staan.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
“Stop de overheidscriminelen!”

Sommige mensen zullen denken dat het onzin is wat ik schrijf, maar ik twijfel vandaag toch echt of het niet eens tijd wordt om aangifte te doen. Het geval is dat de zorgtoeslag vandaag niet gestort is en dat ik gedwongen was om geld te lenen voor eten en drinken. Het is aan de ene kant natuurlijk mijn eigen schuld dat ik geen buffer opgebouwd heb, maar aan de andere kant is de uitkeringsinstantie van de overheid nalatig in het niet tijdig uitkeren van de zorgtoeslag.

Ik heb dit in mijn leven al meerdere keren meegemaakt dat de uitkering van een bepaald geldbedrag waar ik recht op heb te laat is geweest en dat ik daardoor geen geld had om voor eten en drinken te zorgen. Tijdens mijn studietijd was het zowat elke maand raak dat ik steeds van studiegenoten die werkten bijvoorbeeld op het eind van de maand geld moest lenen om rond te komen. Laatst was de dag waarop de Wajong-uitkering gestort werd door het UWV ook tien dagen opgeschoven.

En zoals ik al gisteren geschreven heb, gaat het niet alleen om mijn geld, maar om enorme geldbedragen van heel veel individuen die de dupe zijn doordat het geld door de uitkerende instanties van de overheid te lang vastgehouden wordt. Er worden niet voor niets wettelijke termijnen vastgelegd waarbinnen het geld overgemaakt moet zijn indien iemand daar daadwerkelijk recht op heeft.

Die enorme geld bedragen genereren voor die uitkerende instanties via de rente die ze van de banken krijgen weer nieuw geld waardoor de uitkerende instanties van de overheid zelf dus rijker worden, terwijl de uitkeringsgerechtigde de dupe is van het geld wat te laat in zijn of haar portemonnee komt. Wederom in mijn ogen een vorm van moderne corruptie dus.

Natuurlijk zullen er soms problemen zijn met het betalingsverkeer en zal er een enkele keer een geldig excuus zijn die de onmacht van de uitkeringsinstanties van de overheid of de tussenliggende banken verklaart, maar het is nu zo vaak voorgekomen dat ik denk dat het geen toeval meer is, of dat het iets is wat nu eenmaal gebeurt, daar neem ik geen genoegen meer mee.

Het is in veel gevallen gewoon ambtelijke nalatigheid van de uitkeringsinstanties van de overheid geweest ten koste van de uitkeringsgerechtigde en ten bate van de uitkeringsinstanties van de overheid.

Deze in mijn ogen, criminele praktijken moeten stoppen, nalatigheid van de ambtenaren van de uitkeringsinstanties van de overheid moet bestraft en beboet worden. Daarnaast vind ik dat alle uitkeringsgerechtigden die de dupe zijn geworden van deze overheidscriminelen recht op een schadevergoeding hebben voor alle keren dat er door de ambtenaren van de uitkeringsinstanties van de overheid niet tijdig uitgekeerd is.

De nalatigheid komt ze duur te staan!
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
"Je hebt recht op je recht"

Mensen die nog in het liberalisme geloven willen denk ik terug naar het wilde westen, want zij vergeten de meerwaarde van samenwerken en hoe de gemeenschap de kosten op individueel niveau kan laten dalen.

Mensen die nog in het socialisme geloven willen denk ik terug naar de koude oorlog, want zij vergeten de gevaren van samenzwering en hoe afluisterpraktijken de vrijheid van het individu kan beperken.

Daarom geloof ik al een tijdje in het sociaalliberalisme, ik leef in de nieuwe tijd waar er door de gemeenschap samengewerkt wordt en waar je als individu de ruimte krijgt jezelf in alle vrijheid te ontwikkelen, zonder samenzweringen of afluisterpraktijken van de overheid, banken, beurshandelaren, verzekeraars, pensioenfondsen, politie en leger, zonder onnodige kosten door corruptie of fraude of andere vormen van misbruik van de vrijheid die ik gekregen heb.

In mijn sociaalliberale wereld is alles eerlijk geregeld, open en transparant, iedereen krijgt waar hij of zij recht op heeft.

"Leven, vrijheid en de spijzen en vruchten van de arbeid."
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
>>>>>

In enkele woorden samengevat waar we heen moeten met z'n allen, als we die verduvelde "geloofswaarheden" van vroeger maar eens wilden afzweren. Ik denk ook dat de meeste mensen dit willen, maar niet goed weten hoe het gerealiseerd moet worden. Het wordt een gevecht met de gevestigde belangen.

>

Dat hoor ik meer >>>>>, zoals ik in een eerder bericht heb geschreven zelf heb ik geen zin in een politieke partij of een eigen bank, ik schrijf liever, maar we kunnen wel als burgers initiatieven ondernemen om dat wel te bewerkstelligen, de sociaal liberale partij (SLP) en de non-profit bank (NPB), het staat op papier, nu alleen de uitvoering nog. Als iemand zich geroepen voelt laat het me even weten dan mag je mijn naam onder het idee zetten en kan de daad bij het woord gevoegd worden.
Waarschuw beheerder
Zoals je je tranen niet kan laten stoppen met vallen, zo kan je mensen niet laten stoppen met praten.
Waarschuw beheerder
"Wat is werk?"

Ik heb recht op leven, met andere woorden recht op eten en drinken, een dak boven me hoofd, verzorging, scholing, sociale zekerheid en als ik me verantwoordelijk gedraag en aan de wet houd recht op vrijheid en de spijzen en vruchten van de arbeid.

Ik wil door middel van schrijven de mensen in de wereld een beetje beter maken en hen een plezier doen bij het lezen van mijn teksten. 's Morgens als ik opsta begin ik met schrijven, ik beschouw dat al jaren als mijn werk. Toch krijg ik financieel gezien slechts een Wajong-uitkering en zie ik verder eigenlijk niets terug van het werk dat ik geleverd heb. Ook niet van de zinnen, zinsneden of regels die ik geschreven heb die later worden gebruikt door winkels, bedrijven en instellingen, ook niet van de ideeën, gedachtes of fantasieën die ik geschreven heb, die ook later door winkels, bedrijven en instellingen gebruikt worden, eigenlijk is het enige wat ik terug krijg, feedback, liefde en net genoeg geld om in leven te blijven. Lijdzaam leiden, noem ik het.

Ik zou mezelf de vraag kunnen stellen of er überhaupt wel vraag is naar mijn teksten? En of het een meerwaarde heeft voor de gemeenschap of maatschappij? Ik zou mezelf de vraag kunnen stellen of het allemaal wel nuttig is wat ik doe? Of ik recht op een vergoeding heb? En of andere mensen er ook daadwerkelijk iets aan hebben bij het lezen van mijn teksten?

In het schrijversjargon noem ik mijn proza en gedichten wel eens breinvoedsel en dus zou je kunnen zeggen dat het antwoord op al die vragen 'Ja' is, zelf ervaar ik het ook zo, dat er een vraag naar mijn teksten is, dat het een meerwaarde heeft, dat het nuttig is, dat ik recht op een vergoeding heb en dat andere mensen er daadwerkelijk iets aan hebben. Daartegenover zou je kunnen zeggen dat mijn teksten algemeen denkgoed zijn en in de huidige situatie geen extra geld opleveren, mensen misschien niet aanspreken, misschien boos maken, misschien geen verrijking zijn en dat mensen er misschien niets mee kunnen. Dus, dat het antwoord op al die vragen 'Nee' is.

Maar wat is nu een rechtvaardig antwoord? Zijn mijn teksten nu wel of geen werk? En heb ik nu wel of niet recht op meer geld dan dat ik nu via de Wajong-uitkering ontvang?

Als ik voor mezelf zou mogen spreken, ik vind het belachelijk dat de 'dieven' van mijn teksten wel geld aan mijn schrijfsels verdienen en dat ik elk eind van de maand op een houtje zit te bijten, omdat mijn geld van de Wajong-uitkering weer eens op is. Maar goed, ik weet dat dat oordeel niet aan mij is, maar aan de gemeenschap of de maatschappij.

Overigens, voor zover ik weet krijgt een huisvrouw ook nog steeds niet extra betaald voor het ‘werk’ wat zij levert. Zij mag in sommige gevallen blij zijn als haar man (als ze die heeft) aan het eind van de maand genoeg geld heeft verdiend om de hypotheek te betalen en eten en drinken te kopen.

Tot zover, de discussie over ‘werk’. Ik hoop dat er naar aanleiding van deze tekst een passende definitie voor het begrip ‘werk’ geformuleerd kan worden, waarop iedereen kan baseren hoeveel iemand als basis (naast het recht op leven) per gewerkt uur betaald of vergoed zou moeten krijgen.

Is getekend,

Hasta la Pasta
Waarschuw beheerder
"Over George Orwell's Animal farm"

Misschien was George Orwell zelf wel de mens in zijn boek 'The animal farm', hij schrijft daar over de schapen, de honden en de varkens, maw. de volgers (het makke volk), de blaffers (de politici, de politie, het leger en de managers) en de luie rijken (de gevestigde orde, bosses of industry, diegene die je nooit ziet maar wel alles willen bepalen, de uitbuiters, aristocraten), mij werd de vraag gesteld welk dier ik wilde zijn, geen van drieën natuurlijk, ik ben zoals George Orwell, ook een mens, ik wil niet volgen, niet blaffen en niet lui en rijk zijn, maar wel voor iedereen zorgen, of die schapen nu echt volgen, die honden nu echt blaffen en/of die varkens nu echt lui en rijk zijn.

Het zwarte schaap (de rebel, de vrijheidsstrijder) werd ook besproken, maar ik denk dat niet de oplossing is om tegen de gevestigde orde in te gaan, het beste hoe je als zwart schaap (als er al zoiets als een zwart schaap bestaat) je doel kan bereiken is de gewone 'witte' schapen aanspreken zodat zij via regels en wetten zelf het gedrag van de 'honden' en 'varkens' gaan afkeuren, in die optiek schreef ik al eerder over 'informed consent' wat voor mij op dit moment zoiets betekent als dat je als verkoper de plicht hebt eerlijk te zijn over je product of dienst, als een bijsluiter bij een medicijn bijvoorbeeld, de enige manier om binnen de gevestigde orde iets te bereiken is in het wetten- en regelsysteem zelf iets aan te passen, wat misbruik van die wetten en regels in dat systeem tegen gaat, zoals dikwijls de naam van god door de overheid misbruikt is om bijvoorbeeld oorlog te voeren, of zoals winkels, bedrijven en instellingen op dit moment doen met mij, zonder mij te vergoeden gebruik en misbruik van mijn zinnen, zinsneden, regels, gedachten, fantasieën en ideeën maken ten koste van het 'volgzame' volk.

Maar misschien voelt een willekeurige minister zichzelf wel voor paal staan als die moet toegeven dat hij of zij die dingen niet helemaal zelf bedacht heeft.
Waarschuw beheerder
"Verkoper verplicht eerlijk te zijn"

Misschien is deze generatie verrot,
maar de volgende heeft zeker een betere kans,
vaak verzinnen we wat nieuws
en zien eerst alleen de voordelen,
later pas de nadelen en de gevolgen daarvan.

Alcohol, drugs en tabak,
naast vet eten en suikerrijk drinken,
zijn naast verslavend
ook slecht voor de gezondheid,
op al deze producten
zou een waarschuwingssticker moeten staan,
zodat iedereen weet wat de gevolgen zijn
van het nuttigen van deze producten.

Hopelijk heeft de volgende generatie
dan een kans
om anders tegen
verslavende en ongezonde producten
aan te kijken

We zullen zien hoe snel
het publiek, de politiek
wakker wordt.

Is getekend,

Hasta la Pasta

NB.

Een vergelijkbaar verhaal kan opgesteld worden
voor producten en diensten
die het milieu belasten
en mensen uitbuiten, discrimineren
of cynisch behandelen.
Waarschuw beheerder
Toen ik als 18 jarige voor het eerst een blowtje rookte, stond er niet op dat het verslavend of slecht voor de gezondheid was en werd er zelfs gezegd dat blowen niet verslavend is en als je het puur rookte dat het ook niet ongezond was, inmiddels weet ik wel beter drugs is verslavend en ongezond, zo simpel is het, net zoals alcohol, tabak, vet eten, en suikerrijk drinken, op geen van deze producten staan waarschuwingsstikkers, -tekens of printen, die mij als consument informeren over de slechte gevolgen van het nuttigen van deze producten, net zo min als dat er informatie op de producten staat over de goede effecten van het nuttigen van deze producten, ik snap dat met wat ik wil de verpakkingen duurder gaan worden, maar als ik niet meer gered kan worden van de wiet, misschien dat de generatie na mij dat wel kan, daarbij vind ik het gewoon de verantwoordelijkheid van de verkoper om eerlijk te zijn over zijn of haar dienst of product, dus met andere woorden, is het de plicht van de voedsel en waren autoriteit om toezicht te houden op de verkoop van verslavende en ongezonde producten, zoals alcohol, drugs, tabak, vet eten en suikerrijk drinken, en daarbij wettelijk eisen en normen te stellen aan de verkoop daarvan, daarnaast is het mijns inziens de plicht van de verkopers om de klanten te informeren over de gevolgen van het nuttigen van deze producten door middel van waarschwuingsstickers, -tekens of -printen en als zij dat willen dan kunnen zij ook de voordelen van het nuttigen van deze producten noemen, dat moet uiteraard ook kunnen, ik wil een zo een eerlijk mogelijk verhaal over alles wat ik nuttig, in Amerika zijn er niet voor neist een aantal rechtzaken geweest over 'roken', nu dit kunnen we hetzelfde doen met alcohol, drugs, vet eten en suikerrijk drinken, daarbij vind ik het (en ik denk velen met mij) leuk om goed geinformeerd te worden over de gevolgen van het nuttigen van producten, ik zie het als een soort plicht van de overheid, het publiek, om elkaar volledig te informeren bij de verkoop van diensten of producten.
Waarschuw beheerder
Iedereen zou klachten in moeten dienen bij de Voedsel en Waren Autoriteit dat wij (als publiek) niet geinformeerd zijn op het product zelf dat alcohol, drugs, tabak, vet eten en suikerrijk drinken verslavend en ongezond is.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
http://formdesk.minlnv.nl/kcdv/Warenklachten_vragen_formulier_v6
Waarschuw beheerder
>>>>>>>>>>

Jahjah dat jij zoiets schrijft ! Ik leerde dit soort dingen op school al vanaf me 11de !
In welke wereld leef jij ??? Je eigen denk , lekker blijven roken, is goed voor je
Jij gebruikt het zelf en je kan er zelf mee stoppen te gebruiken ! Geef niet het product de schuld maar je zelf !!!

>

Ik ben een tevreden gebruiker, alleen ik eis dat ik er ook volledig over geinformeerd word, daarbij is dit een mogelijkheid om wiet te legaliseren, zoals ik in bovenstaande tekst beschreven heb.

>>>>>>>>>>

Heb jij geen school gedaan ????
Daar krijgen de meeste onder ons voorlichting over dat soort dingen !
Het is daarna aan de gebruik zelf of hij het gebruikt of niet !

>

Als het op de tabaksproducten staat, moet het ook op de alcohol, drugs, vet eten en het suikerrijk drinken staan.

Daarbij, het is in mijn ogen niet de verantwoordelijkheid van de school, maar van de verkoper om de klanten volledig te informeren.
Waarschuw beheerder
"De kunstenaar en de koning"

Ik hoef je hier niet over de vloer te hebben,
jouw manier van denken en leven is strijdig
met die van mij,

iedereen moet een 'steentje' bijdragen,
dus ook jij.
(Belasting betalen dus)
Niemand is onschendbaar,
dus ook jij niet.
(Verantwoordelijkheid nemen dus)

Hoogverraad bestaat alleen maar
als je vijanden maakt,
die maakt de burger niet,
maar de olichargie,
die jullie 'stiekem' runnen.

Beledigen mag
in een vrije wereld,
waar ook jij in leeft.

Vrede is vrijheid is macht,

ik hoop dat je me begrijpt,

het volk je vergeeft.
Waarschuw beheerder
"Bob Marley zei het al: Kom voor jezelf op!"

Als burger moet je voor jezelf opkomen,
je hebt recht op je recht,
de overheid is er om de onschuldigen te beschermen
en de schuldigen aan te pakken,
maar als jij als burger niets zegt
dan gebeurd er ook niets,

dus voel je je uitgebuit?
voel je je bedreigd?
voel je je misleid?
voel je je misbruikt?
voel je je lastig gevallen?
voel je je ten onrechte in een kwaad daglicht gezet?
voel je je ten onrechte in je vrijheid beperkt?
voel je je niet serieus genomen?
voel je je gediscrimineerd?
voel je je cynisch behandeld?
of heb je het gevoel dat je dingen moet doen
die tegen je gevoel voor rechtvaardigheid en eerlijkheid ingaan?

Kom voor jezelf op, zolang wij door de vingers kijken,
blijven zij ermee wegkomen.

Rechtvaardigheid, eerlijkheid is de weg.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
"Nalatige informatie op de verpakking"

>

De consument weet niet wat calorieën is.
Zij kijken daar niet naar.
Het moet duidelijk op de verpakking staan.

>>

Maar daar ga ik niet over meneer.

>

Dat weet ik.

(Eigenlijk ga je daar wel over,
want je bent naast klant ook werknemer,
als wij het willen dan gebeurd het.)
Waarschuw beheerder
>>>>>
Daarom heb ik zo'n moeite met welk geloof dan ook. Leven volgens
standaard anno jaar nul of jaar 500???? De geloofsboeken zijn
cultureel erfgoed, maar om nou in 2013 volgens het oude bekrompen
denken te leven van 2000 jaar geleden kan in deze maatschappij zelfs
schadelijk zijn.
Het voorval betreft de mishandeling van de pup, kan je alleen aan
opvoeding schuiven. Mensen die geen respect voor een medemens of dier
kan opbrengen, mag je stellen dat de opvoeding mislukt is.
Ze zien honden en varkens als onrein dier, omdat ze niet vies zijn van
uitwerpselen. Ze eten wel kip, die eten ook hun eigen poep.
Word erg boos als ik weer dit soort verhalen lees.
ik vind je knip en plakwerk een beetje storend worden.
>>>>
: >>>>> “Daarom heb ik zo'n moeite met welk geloof dan ook. Leven
volgens standaard anno jaar nul of jaar 500???? De geloofsboeken zijn
cultureel erfgoed, maar om nou in 2013 volgens het oude bekrompen
denken te leven van 2000 jaar geleden kan in deze maatschappij zelfs
schadelijk zijn.”
Ja maar gelovigen zien de huidige tijd als een niet-natuurlijke tijd
die door anti-religieuze invloeden is gecreëerd van bovenaf. Bovendien
zouden we nu zo ongeveer richting het einde der tijden gaan, en is de
huidige wereld daar het product van. Juist nu dé tijd van religieuze
beproeving. Wie het hierin vol houdt gelovig te blijven is pas een
écht goede gelovige. Dat religieuze denken zit totaal dichtgetimmerd
en overal hebben ze wel een antwoordje op...
>>>>>>>>>>
:”neo democratische vrijheid"
Eerst stond hier nog iets heel anders..je wordt met de dag
ongeloofwaardiger vrind
>>>>:”het oude bekrompen denken”
Als je dat denken in het juiste perspectief interpreteert is het
helemaal niet zo bekrompen.
>>>:”Juist nu dé tijd van religieuze beproeving. Wie het hierin vol houdt gelovig te blijven is pas een écht goede gelovige.”
Bedaankt vooor die bloeeeme
>
de gemeenschappelijke neo democratische vrijheid, nauwkeuriger kan ik
het niet omschrijven.

: ”de gemeenschappelijke neo democratische vrijheid, nauwkeuriger kan
ik het niet omschrijven.”
Schrijf dan liever niks man..kom op zeg on'tfacepalmmeIknow:
>>>>>
>>>>>>>>>:” Als je dat denken in het juiste perspectief interpreteert is het helemaal niet zo bekrompen.
Dat is precies waar het gevaar in schuilt. Jouw opvatting uit de
geloofsboeken en van daaruit handelen. Soms gaat het zo ver dat het
woord van God boven de wet staat.
>>>>>>>>>>>
>>>>>:” Dat is precies waar het gevaar in schuilt. Jouw opvatting uit de geloofsboeken en van daaruit handelen.”
Hoe kom je daarbij ?
>>>>>:” Soms gaat het zo ver dat het woord van God boven de wet staat.”
Het enige wat boven mij staat staat in de Efteling
>>>>

Iedereen interpreteert de woorden anders. En zo kan iedereen een eigen
invulling geven. De geloofsboeken zijn ook bewust zo geschreven. En
daarom kunnen zoveel mensen er wel in vinden.. Door hun eigen
interpretatie eraan te geven. En zo vinden ze bevestiging van hun
denken. Of dit een maatschappelijke geaccepteerde denkwijze is of
niet. Het boek zal je door zijn op zoveel op te vatten teksten je
bevestigen.
En daarom vind ik dat gevaarlijk.
>>>>>>>

>>>>>>>>>: “Omdat ze met stenen naar honden en mens gooien, tenminste als daar geen zeer dringende reden voor was. Ik had die stenengooier lekker laten stikken.....opgevreten door de honden die hij koeioneerde ”
Dat vind ik ook wel, maar dan is het een kutjong van een stenengooier,
want niet het volk doet daar aan mee.
>>>>>>>>>>>>:” Ja precies! Gewoon een herder met zijn herders om schapies te drijven.”
Kijk jij begrijpt het.
Maar deze keer was het een schapie die niet wilde luisteren en niet op
het "goede pad" wilde blijven.
>

Kan er iemand feedback, kritiek geven op de tekst "de
gemeenschappelijke neo democratische vrijheid" ? Ik wil graag weten
of iemand vindt dat het beter kan of er misschien ideeen bij heeft die
de tekst zou kunnen verbeteren.

>>>>>>
Ik denk dat je die tekst beter in de prullenbak kan flikkeren
>

Aan die opmerking heb ik zonder gegronde argumenten niets, beste
Sisyphus, zeg me liever waarom je dat denkt.
>>>>>>>
>>>>>:” kan je alleen aan opvoeding schuiven”
Dan heb je het goed mis.
Dus alle NLDertjes die bijv. aan de verslaving zitten o.i.d hebben een
slechte opvoeding gehad !
>>>>>:”Ze eten wel kip, die eten ook hun eigen poep.”
Ook hier heb je het mis.
Heeft niks te maken of ze hun poep eten of erin rollen.
Dat er mensen zijn die dat interpreteren dat is wat anders.
Een (biologische) varken die in een schone stal en niet in aanraking
is gekomen met poep blijft onrein voor alle mensen t.w. bijv. varkens
vlees bevat lecithine (Een vetachtige stof die we in zo goed als alle
dierlijke en plantaardige cellen aantreffen) dat op den duur
schadelijk is (kan zijn) voor de mens kan zijn.
De lecithine van andere producten kunnen dan wel een positieve werking hebben.
Netzo dat olijfolie beter is dan arachideolie.
Onze lieve Heer had eigenlijk duidelijker moeten zijn waarom bepaalde
dieren eigenlijk onrein zijn voor consumptie.
maar gelukkig zijn er nog mensen die zich daarin verdiept hebben.
Niet specifiek in God maar die zich hebben gespecialiseerd in wat
halal/haram voeding is.
Bijv. Dr. Peter D'Adamo.
Deze natuurgenezer is zich bezig gaan houden waren er zoveel ziekten
zijn ontstaan en vaker voorkomen.
Hij heeft zelf onderzoek gedaan van hoe en waarom er verschillende
bloedgroepen zijn ontstaan en hij heeft ook onderzoeken gedaan hoe de
bloedgroepen
reageren met bijv.diverse soorten lecithine.
Ons lichaam heeft lecithine nodig, maar dan wel de goede.
En daaruit is voortgekomen dat varkensvlees voor niemand goed is t.w.
alle bloedgroepen vertonen een negatieve reactie.
>>>>:” Dat religieuze denken zit totaal dichtgetimmerd en overal hebben ze wel een antwoordje op... Dichtgetimmerd niet, anders hebben zij geen overal antwoord op.
>>>>: “Soms gaat het zo ver dat het woord van God boven de wet staat.”
Staat Hij ook want alle landelijke wetten zijn te herleiden van Zijn wetten.
>>>>
>>>>>>>: “Dichtgetimmerd niet, anders hebben zij geen overal antwoord op.”
Als men maar snapt wak bedoel!
Ik heb gekozen voor de Duvel! Ik heb besloten ook voortaan anti
Islam/Jodendom/Christendom te zijn.
>>>>>>>

>>>>:” Iedereen interpreteert de woorden anders.”
Daar heb je geen boek voor nodig, want ook de "niet-gelovige" die het
boek niet hebben gelezen, doen het ook niet beter.
Daar zitten ook lui tussen die hondjes in de sloot gooien o.i.d. om
met vakantie te kunnen gaan.
Ben van mening dat als een groep (geloof) een saamhorigheid vertoond,
dat deze dan toch wel de zaken hetzelfde interpreteren en niet anders
denken, maar dat er wel bijna altijd een uitschot er tussenin zit, die
een hondje mishandeld.
Dat verschillende geloven bepaalde zaken anders interpreteren, daar
kan ik mij wel in vinden.
>>>>: ‘ Ik heb gekozen voor de Duvel”
Maar toch blijf ik van je houden.
Want je weet niet beter.
: “"de gemeenschappelijke neo democratische vrijheid"

Iedereen heeft verantwoordelijkheid
en iedereen krijgt waar die recht op heeft.

Dus ook jij!”
Ik geloof daar niet meer in, maar heb de hoop (nog) niet opgegeven.
Klinkt voor anderen wellicht tegenstrijdig, maar als ik maar zelf
begrijp wat ik bedoel.



Maar het zou idd. heerlijk (moeten) zijn om op aarde met zo'n vrijheid
te kunnen leven, maar dat kan naar mijn mening
indien men erin gelooft; enkel bestaan in het hiernamaals.
Want daar heeft men
: “recht op leven”
t.w. de vrijheid.
>

Bedankt voor je reactie, wat ik me afvraag is waarom we niet zouden
strijden om het nu te bereiken en waarom we er wel in geloven dat het
pas in het hiernamaals kan, we leven toch nu? (discussie tijd even
buiten beschouwing gelaten), als we nu een eerlijke, rechtvaardige
wereld willen voor alle mensen en dieren, dan zouden we daar ook nu
werk van moeten maken. Daarbij in het hiernamaals kan je niet sterven
dus daar heeft een wapen geen zin, dit enkel om nogmaals aan te geven
dat het belangrijk is en om het nu gaat.
>>>>>>>>>>>>>>>
: “als we nu een eerlijke, rechtvaardige wereld willen voor alle
mensen en dieren, dan zouden we daar ook nu werk van moeten maken”
Dan zijn de mensen geen dieren en de dieren geen mensen.
>

waar liefde is, is mens, is dier, maar geen van drie is precies hetzelfde.
ik kan het zelfs nog breder stellen,
waar natuur is, is liefde, is mens, is dier, is plant, maar geen van
de vijf is precies hetzelfde.
>>>>>>>>>>>>>>>>
Durf te dromen, maar weet dat liefde ook blind maakt.
Doe je oogkleppen af en wees realistisch.
Het werkt niet omdat mensen beesten zijn en dieren dieren blijven.

Droom gerust verder.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
: “als we nu een eerlijke, rechtvaardige wereld willen voor alle
mensen en dieren, dan zouden we daar ook nu werk van moeten maken.”
Wat versta je onder een rechtvaardige en eerlijke wereld?
>>>>
Altijd maar die liefde... Wat bedoel jullie als jullie dat woord gebruiken?
>

bedankt voor de reactie >>>>>>>>>>>>>>>>, ik denk dat ik een heel
realistisch verhaal in de tekst "de gemeenschappelijke neo
democratische vrijheid" heb opgeschreven, en ik geloof of heb de hoop
nog niet verloren dat mensen gewoon mensen zijn en dieren gewoon
dieren.

Voor de volledigheid

Helemaal uitgeschreven wordt de reeks dit:

waar tijd is, is lading, is regen, is leven, is warmte, is natuur, is
liefde, is mens, is dier, is plant, is cel, is water, is as, is
energie, is ruimte,

maar geen van de vijftien is precies hetzelfde.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>, bedankt voor de vraag, ik versta onder een rechtvaardige eerlijke wereld:

Een wereld waar in je beschermd wordt tegen alle mogelijke onrecht zoals:

Zoals uitbuiting, bedreiging, misleiding, misbruik, laster, smaad,
gijzeling, meineed, discriminatie, cynisme en onderdrukking.

Met andere woorden een wereld waar je niet het gevoel hebt te worden:

uitgebuit, bedreigt , misleidt, misbruikt,
lastig gevallen, ten onrechte in een kwaad daglicht gezet,
ten onrechte in onze vrijheid beperkt, ten onrechte niet serieus genomen,
gediscrimineerd, cynisch behandelt
of hebben het gevoel dat we dingen moeten doen
die tegen ons gevoel van eerlijkheid en rechtvaardigheid ingaan.

Een wereld waar de overheid de onschuldigen beschermd,
en de schuldigen aanpakt.

Waar iedereen verantwoordelijkheid heeft
en iedereen krijgt waar die recht op heeft,

ik denk dat dat kan in een

"gemeenschappelijke neo democratische vrijheid"

wat betekent dat iedereen 50% BTW aan de verenigde staten van de
wereld (VSW in het Engels: USW) betaalt
en dat verder alle andere belastingregels afgeschaft worden.

Voor die 50% BTW krijgt iedereen wat hij of zij nodig heeft om te overleven,
dit op basis van het recht op leven, (neem wat je nodig hebt)

(Overigens heb ik die 50% BTW bedacht om alle vormen van fraude en
corruptie tegen te gaan)

Je hebt wat je hebt.
>>>>>>>>>>>>>>>>
:” bedankt voor de reactie, ik denk dat ik een heel realistisch
verhaal in de tekst "de gemeenschappelijke neo democratische
vrijheid" heb opgeschreven, en ik geloof of heb de hoop nog niet
verloren dat mensen gewoon mensen zijn en dieren gewoon dieren.
Voor de volledigheid
Helemaal uitgeschreven wordt de reeks dit:

waar tijd is, is lading, is regen, is leven, is warmte, is natuur, is
liefde, is mens, is dier, is plant, is cel, is water, is as, is
energie, is ruimte,

maar geen van de vijftien is precies hetzelfde”

Gaat het er niet eerder om dát ze verschillen? Is dat niet juist de
kracht van Symbiose'?

Iets waarbij jij het 'collectieve' tracht te verwoorden via rijmelarij
binnen je 'oplossing cq utopisch denken'?

Dan wens ik je verder iig succes in het denken dat mensen gewoon
mensen zijn, en dieren gewoon dieren.
>>>>>>>>>>
>>>>>: “ Iedereen interpreteert de woorden anders. En zo kan iedereen een eigen invulling geven”
Er zijn grenzen aan de interpretatieruimte he. Het is niet zo dat je
maar wat raak interpreteert of beter gezegd 'hineininterpretiert',
zoals jij het zegt. Dat zou wat al te simplistisch zijn.
>>>>>>: “ En daarom vind ik dat gevaarlijk.”
Oké, maar mn vraag was niet waarom je het gevaarlijk vond, ik vroeg
waarom je mij persoonlijk die denk- en handelwijze toedichtte.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
ik kom er later op terug. Zal denk ik een vrij lange reply worden.
>>>>>>>>>>
>>>>>>>: “ Dat vind ik ook wel, maar dan is het een kutjong van een stenengooier, want niet het volk doet daar aan mee.”
Daar heb je gelijk in Ik zat weer in die anti-mocromodus, kennelijk
gebeurde het in 'n onbeschaafd land, waar de mensen (omstanders) dit
soort types niet intomen; zie je hier trw ook steeds vaker gebeuren.
:” Kan er iemand feedback, kritiek geven op de tekst”
Schrijf dan liever niks man..kom op zeg on'tfacepalmmeIknow
>>>>>>:” Ik denk dat je die tekst beter in de prullenbak kan flikkeren”
: “Aan die opmerking heb ik zonder gegronde argumenten niets”
Het argument dat iemand het sop de kool niet waard vindt, ken je dat ?
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
: “bedankt voor de vraag, ik versta onder een rechtvaardige eerlijke wereld:
Een wereld waar in je beschermd wordt tegen alle mogelijke onrecht zoals:
Zoals uitbuiting, bedreiging, misleiding, misbruik, laster, smaad,
gijzeling, meineed, discriminatie, cynisme en onderdrukking.
Met andere woorden een wereld waar je niet het gevoel hebt te worden:
uitgebuit, bedreigt , misleidt, misbruikt,
lastig gevallen, ten onrechte in een kwaad daglicht gezet,
ten onrechte in onze vrijheid beperkt, ten onrechte niet serieus genomen,
gediscrimineerd, cynisch behandelt
of hebben het gevoel dat we dingen moeten doen
die tegen ons gevoel van eerlijkheid en rechtvaardigheid ingaan.
Een wereld waar de overheid de onschuldigen beschermd,
en de schuldigen aanpakt.
Waar iedereen verantwoordelijkheid heeft
en iedereen krijgt waar die recht op heeft,
ik denk dat dat kan in een
"gemeenschappelijke neo democratische vrijheid"
wat betekent dat iedereen 50% BTW aan de verenigde staten van de
wereld (VSW in het Engels: USW) betaalt
en dat verder alle andere belastingregels afgeschaft worden.
Voor die 50% BTW krijgt iedereen wat hij of zij nodig heeft om te overleven,
dit op basis van het recht op leven, (neem wat je nodig hebt)
(Overigens heb ik die 50% BTW bedacht om alle vormen van fraude en
corruptie tegen te gaan)”
Dit is stifling of man's potential pur sang. Ga maar eens 3 maanden in
de wildernis, volledig afgezonderd van de maatschappij overleven, dan
zul je eerlijkheid en rechtvaardigheid ervaren
Embrace the Chaos en defy yourself. Doe ervaring op, onderneem daden
waarvan je denkt dat je inzicht kan vergaren. Wanneer je normaal het
een doet, doe het andere, alleen maar om vormen in je geest en op
emotioneel vlak los te weken en te verbranden in het vuur van
ervaring.
Ja, de reply is korter dan verwacht.
Btw, als ik een reply aan het tikken ben, schiet de tekst de heletijd
naar de eerste zin, heeft iemand anders dat ook of?
>>>>>>>>>>>

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>: “korter dan verwacht.
Btw, als ik een reply aan het tikken ben, schiet de tekst de heletijd
naar de eerste zin, heeft iemand anders dat ook of?”

Jep not all the time, maar vrij vaak en het is irri
>>>>>>
: ” realistisch verhaal, en ik geloof of heb de hoop nog niet verloren
dat mensen gewoon mensen zijn en dieren gewoon dieren.”
Deze hoop komt voor uit de nieuwe religie: het humanisme, de vervanger
van het christendom. Het enige verschil is dat het humanisme het
mystieke-aspect overboord heeft gegooid. Samen met dit etnocentrisme
en de wetenschap wordt het idee gegeven dat er sprake kan zijn van
vooruitgang, dat we ergens naar toe moeten of kunnen werken en dat
ergens de waarheid te vinden valt (die ons zal verlossen). En dat is
nu juist de illusie; er is geen waarheid, geen doel en logischerwijze
dus ook onmogelijk sprake van vooruitgang. Elke menselijke handeling
is een duw van de wil, georganiseerd door bacteriën die zichzelf in
stand trachten te houden. De mens is uiteindelijk een middel van iets
anders dat een heel helder streven 'heeft'. Wij hebben in zekere niets
in te brengen, en zijn afhankelijk van willekeur.
Ofwel: wij zijn heersers van de aarde noch onszelf en elke poging dit
te ondermijnen is zinloos.
>
>>>>>>>>>>>>>>>, ik moet nog iets toevoegen aan de reeks, het was nog niet volledig

Helemaal uitgeschreven wordt de reeks dit:

waar tijd is, is lading, is regen, is adem, is leven, is hoop, is
warmte, is natuur, is liefde, is mens, is dier, is plant, is cel, is
water, is geloof, is lucht, is as, is energie, is ruimte,

maar geen van de negentien is precies hetzelfde.


Met betrekking tot het beest, wil ik graag iets uit een gedicht van mij citeren:

"Het beest leeft, vergeeft en houdt van ons allemaal!"
>>>>>>, ik ben humantheist, ik geloof dat de mens als god is, Adam en Eva waren god, sonfa fason got! Met andere woorden ik stel niet alleen de mens centraal, maar mens en god, en 'onze' verantwoordelijkheid te zorgen voor het welzijn van de natuur, de dieren, de bomen en de planten, het milieu, als 'wij' niet voor 'ze' zorgen doet niemand het, ook geen god, als die zou bestaan, maar ik denk dat god liefde is, 'onze' gelijke, die 'ons' betaalt met gelijke munt, ik geloof in 'eerlijkheid en rechtvaardigheid' waarmee ik denk, dat als god bestaat en iets is, dat hij of zij rechtvaardig en eerlijk is, dat hij of zij heeft geleerd wat vergeven is en niet denkt in termen van goed of fout, maar eerder in termen van overleven of versterven, met andere woorden, waar leven is, is hoop, is geloof, en dat zingt door al het verdriet van de mensen en de dieren in de wereld door de lucht heen, lijdzaam leiden noem ik het, gebaseerd op mijn favoriete uitspraak lijden is leiden.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>, bedankt voor de reactie, het doet me denken aan een zin die me altijd bij zal blijven, waar het wringt gebeurd het. Goede ontwikkelingen, lijkt me.
>>>>>,
Liefde is eerlijk, geld liegt niet, liefde is vrijheid, vrijheid is gratis,
wat ik bedoel met liefde, is zoiets dat het eigenlijk wel mooi is
als je een 'slaaf' van je geliefde bent, op een of andere manier,
krijg je als je goed doet altijd precies waar je recht op hebt,
of er nu wetten zijn die kloppen of niet,
de wereld is rond. (mond rond)
>>>>>>>>>>>>, ik ken de opmerking wel maar weet eigenlijk niet zo goed wat ermee bedoeld wordt.
>>>>>>>>>>>

: “ik ken de opmerking wel maar weet eigenlijk niet zo goed wat ermee
bedoeld wordt”
Dat blijkt ja.
>>>>>>: “Elke menselijke handeling is een duw van de wil, georganiseerd door bacteriën die zichzelf in stand trachten te houden. De mens is uiteindelijk een middel van iets anders dat een heel helder streven 'heeft'. Wij hebben in zekere niets in te brengen, en zijn afhankelijk van willekeur.
Ofwel: wij zijn heersers van de aarde noch onszelf en elke poging dit
te ondermijnen is zinloos.”
Interessante opvatting. Deze ligt in het verlengde van het moderne
inzicht dat de vrije wil niet bestaat. Hoe kom jij hierbij ? Wat is
naar jouw idee dat 'iets' in ''n middel van iets' ?

>

Zou het in die gedachten gang niet moeten zijn:

We zijn heersers noch van de aarde, noch van onszelf en elke poging
dit te ondermijnen is zinloos?


>>>

eerlijkheid voorop

>

voor mij is hetzelfde, maar ik zal erover nadenken.

>>>

het is ook hetzelfde, denk ik...

>

Grote geesten, denken hetzelfde.

>>>>>

Is dit een oproep om te gaan demonstreren? Ik voel me uitgebuit, misleid, niet serieus genomen, me misbruikt.

>

De burger moet mondiger worden. Het is een oproep om aangifte te gaan doen.

>>>>>>>

Ja inderdaad, geweldige tekst!

>

Dank je!

>>>>>>>>>>

het is triest dat we de meeste vragen positief moeten beantwoorden met betrekking tot onze "overheid"

>

in dat geval zou je aangifte moeten doen tegen de staat, daar is het OM, de ombudsman voor.

>>>>>>>>>>

mijn vertrouwen in rechtspraak was al op jonge leeftijd van de brug gevallen door een trein overreden en in zure regen opgelost !!!

>

Toch zou ik daar wel op vertrouwen, als je in je gelijk staat dan heb je recht om voor je recht op te komen.

>>>>>>>>>>

mijn ervaring is die van een slachtbank om de centen zonder luisterende talenten ....

>

als je niet meer in het rechtsysteem kan vertrouwen, waarop dan nog wel? als de rechter niet meer eerlijk is dan wordt zo iemand toch uit zijn of haar ambt gezet?

>>>>>>>>>>

welkom in de echte wereld ,die wij Nederland noemen ....

>

Als je niet voor jezelf opkomt doet niemand het.

>>>>>>>>>>

ik ben gewend om zelf te sturen ,maar als er iemand aan je arm trekt wordt het toch een stuk lastiger !

>

de overheid is er om je te beschermen, als ze dat nalaat dan moet je naar de rechter stappen.

>>>>>>>>>>>>>>>

Eerlijkheid staat boven alles, dan pas kan er vertrouwen komen. Maar dat is niet waar het hier over gaat. Kom voor jezelf op, idd, maar hoe kan je opkomen voor jezelf in een democratie waar je uiteindelijk als gewone mens toch maar weinig te zeggen hebt? Je moet gewoon meedraaien in de maatschappij en zwijgen.

>

Dat is een denkfout dat je 'denkt' dat je 'moet' "meedraaien en zwijgen" of je nu gelovig bent of niet, voor een wapen kiest of niet, niemand zou zijn of haar ogen mogen sluiten voor 'onrecht'. Als iemand 'het gevoel heeft' dingen te moeten doen die tegen zijn of haar gevoel voor eerlijkheid en rechtvaardigheid ingaan (onderdrukking) dan zou diegene gewoon aangifte moeten doen van dat 'strafbare feit', respecteer de wet, vertrouw op het rechtssyteem.
Waarschuw beheerder
"Scheiding van bank en staat"

Of je nu gelovig bent of niet,
voor winst of een wapen kiest of niet,
niemand zou zijn of haar ogen mogen sluiten
voor onrecht.

De overheid hoort zich te concentreren
op waar het echt verantwoordelijk voor is:
Het welzijn en de veiligheid van mens en dier,
de kwaliteit van het milieu
en het tegengaan van alle mogelijk schade.

Zodat iedereen ten minste overleeft,
op basis van het recht op leven.

De overheid is de gemeenschap,
de gemeenschap zijn wij,
In het belang van de burger
beschermen zij onze vrijheid,

daar mogen wij dankbaar voor zijn,
in de vorm van enkel 50% belasting,

De helft voor de groep
en de helft voor jezelf.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Scheding van bank en staat:

winst of geen winst.
Waarschuw beheerder
Dear Sir or Madam,

I would like the following texts for you to highlight, in the hope to find a solution to the impasse in which we live. The questions are clearly marked with a question mark, the opinions or observations end with a period. Please take all the time you need to read the following texts and give a possible answer, I do not expect a quick response.

" Responsible behavior "

In a free world you are allowed to make mistakes, but it's not appreciated or accounted for.

Respect human and animal rights, stop the repression, accept each other's differences, give everyone the freedom to choose what he or she wants. Learn to forgive. Let not another fall victim of your own actions. Look closely at each other's neighbors, don't close your eyes to injustice.

Changing the world, I can not do alone. How can you determine a fair value for a product or service? Where is it based on? And how is it fair? Who says what a loaf of bread cost? Or how much someone gets paid per hour of work? What is the investment? What is the result? What is the advantage? Not only for the seller but also for consumers.

Responsibility is of common interest, and consumers must choose and think, and the seller must itself be fair and reasonable.

(In other words, things are not too expensive and not too cheap, it must be good and / or healthy, at an appropriate hourly wage manufactured or finished and it must not be at the expense of the quality of the environment.)

Altogether, the presence or development of an atomic bomb, biological weapon and chemical weapon, in addition to the existing firearms, within the reasoning of this text -, actually is appointed as irresponsible (towards the community).

(What eventually, probably after much fuss? leads to the insight that the increasing violence particularly within the Middle East will, like a smoldering fire, take on to parts of Europe, Asia, Africa and therefore America, both North and South, and that we never should have started this whole war.)

The threat of terror alongside those of a nuclear war are so extreme that I as a simple earthling would like the politics of fear (particularly Israel, Iran, North Korea and America) immediately to stop and that we start thinking about possible solutions to the crisis.

(Instead from blaming each other for the misery. To begin we could just say sorry, I did not know you were afraid and had so much grief. Let's help each other, support and stop fighting over bread, power, money, religion or a job.)

After all, we all are equal. A cause for celebration.


"Non-profit system"

A historian at Pauw and Witteman said last night: " My thesis is an ode to capitalism, but I think that we must get rid off our profit system " W: " It's welfare, not wealth " " Yes, that is the old idea, but we must now look how we can better ourselves, more sustainable, more efficient without growth "

The funny thing is that I also am thinking about a nonprofit ideal (cost price + 0), where someone is making money, but not only enriched him- or herself, you could consider research cost and development cost also all just part of the total cost price.

The result is that on the other side of the coin (the customer, consumer, world) the one which is dependent on your service or product will get exactly the price which it will cost you. In other words, by stopping the enriching, the impoverment stops on the other side, to keep the possibility of growth still maintained we would need to go to a non-profit system, I think, where everyone works at cost price.

What exactly that total cost is, is again depending on the basic cost of living of the staff plus the costs incurred by the store, the company or the institution itself to actually supply the requested products or services safe and sustainable.

The total cost divided by the number of hours worked results than in a fair hourly wage for both the worker and the client.

This means therefore that the leadership, responsible for the safety and durability, also only should work at cost price, and thus that may mean that if the risk factor and the environmental stressors are low in the total cost of the product or service that the manager in this case deserves as much as his or her employees.


>> Then the question: what are basic costs?
Fly trips to six million? luck with your company, Mr. Marx!

> This I wrote 5 September 2012 on the site www.partyflock.nl :
Discussion Topic: Global Economy in 2011 Forum:
Society & community September 5, 2012 1:29

"The FARC is coming to Oslo: I do not want to command "

We die here in prosperity, they live in poverty. For the law, everyone is equal, but for the government everyone is not. If you think logically you know that the burden should be distributed equally as possible and thereby there should be a challenge to a better future. This means that if someone is going to earn more, he or she must bear more load off, but obviously not as much as what happens in Cuba by corruption (I guess?) in exploiting its own people at the expense of individual freedom. Therefore I seek a middle ground where capitalism and communism come together into a new democratic international system based on social-liberal ideology. It is a simplification of the existing system which very much is already good about it.

It will mean that all basic needs are freely accessible at 1 new tax rate on products and services of 50%, other taxes such as excise taxes, charges and fees are abolished, because everyone pays an equal share to the maintenance of society, where life is life and not survive.

For clarity, no childcare costs, no school fees, no sports fees, no health coverage (no contribution, no deductible, no insurance), no public transportation cost, no legal fees, no energy cost, no housing cost, no municipal contribution, no water monopoly, no security subsidy, no border fees, no clean up (environment) allowance, no cultural attachment. Everything that humans and animals need to survive is freely available for the exchange of paying 50% tax on goods and services at the responsibility of the state.


>> This prints of yours, may provide useful guidance for poetry: just write so tight and 'simple', combine them together and create a beautiful book. 'Cause, you're very busy to profile yourself, but you must if you're in the picture is something to show that the critical investigation. It's not really easy! At this time your prose is better than your poetry. Try not to go too fast, pull quiet ten years out, Jan Eijkelboom debuted at 50th, Jan Gerard Toonder when he was back in the 70s. Der mouw na zijn dood.

Go well!
good luck!

> Thank you. I have my second book 'keihard bidden' with my own illustrations available by post. I also think of "the poetry newspaper" where other internet poets and writers have the opportunity to be read in the streets with a free (non-profit) newspaper that first locally at the bookshop, library and cinema will be available (for the promotion of free speech), while I still think a third '?' book and a fourth "everything is an opinion 'philosophical statement about what I'm used to doing in recent years, thinking of a better and fairer world, where life is life and not survive.


"work hard, feel better"

profit inhibits growth
quality costs money
count your cost, count your hours
if you sell a lot or work a lot
you earn more
(or less if you sell less or work less)
if you make expensive things or deliver expensive services
you also earn more
(than if you make cheap things or deliver cheap services)

in other words,

I'm not after your income,
who is doing a good job is getting well paid -
but your profit,
the mere enrichment
that I want to stop
to also stop the impoverment
on the other side


"Most reliable competitive edge"

And I might even have not made it clear enough that the non-profit situation (cost price + 0) is the best competitive position there is, because on the one hand, there will be no lawsuits for exploitation (probably in the form of profit fines) and on the other hand, no lawsuits for environmental pollution (probably in the form of quality fines), in other words, fair trade and a good product or service is purely social in the broadest support, and because the rules are not exceeded and the customer or employee share a fair price with the seller or the employer.

So, nonprofit: Not too expensive and quality. The result is an honest product or a fair service, so safe and durable. Resulting in reliability for both the customer or the vendor and employee or employer. On both sides of the coin a polite smile is grateful for what he or she deserves and receives.


"Troika charged with exploitation Cypriots"

What I would like is that if a store, company or institution that is in the common interest (such as a nationalized bank, university, insurance, pension, hospital or care home) makes a profit, that this profit comes back into the purse (of the customer, student, insured, retired, patient or cared for).

In other words, I think it's fine if the IMF, the ECB, and the nationalized banks charge interest, solely to cover the costs, but to me they can not make a profit, because they act out of the common interest, thus enriching themselves, would make the community poorer. In practice, a Cypriot sort of speak works two hours extra to have the same amount of money left, and the money that one earned goes to the Troika, which keeps us Dutch (Westerners) stupid by not changing too much to our allowance, or our retirement, our insurance, our school cost, and medical care costs, meanwhile, the entrepreneur in Cyprus, Greece, Spain, Portugal, Ireland or Italy is crooked, more work for the same money, and the profit goes to the rich, it has to stop, so I would like for the public sector to proclaim an overall forbid on profit in the social interest of the community.

I hope that citizens' initiatives at the European court of human rights will contribute to this, that we as a society no longer take it that the rich get richer and the poor get poorer.


"How to charge profit fines and how to charge quality fines, next to the new tax rate of 50% ?"

- Fine profit part of income of the free sector with a sliding scale (so not the total income of the free sector)

- Price of the product per kilogram clean water needed to safely produce the product.


"About the price of a product"

The safe and sustainable production of goods taxes the quality of the environment. Nowadays, the price of a product is, I believe, based on the already declining gold and silver prices, in addition to the prices of fossil fuels like coal, oil and gas, so luxury scarce resources, I suggest the whole system to be thrown over and to base everything on the amount of kilograms of clean water (which is abundant) needed to produce a product secure and sustainable. Only in dry areas (like Africa) water would then still be relatively scarce but abundant in relation to fossil fuels, gold and silver. Another alternative is to base all product prices on a liter of clean air.

For example, 1 MWh electricity costs X kilogram clean water to produce safe and durable. The price of one kilogram of clean water is for example, Y furore (dollar, real, euro, roebel, dinar, equaal, asia or pound), then that 1 MWh of electricity cost X [kilogram clean water] * Y [furore / kilogram clean water] = Z [furore] (dollar, real, euro, roebel, dinar, equaal, asia or pounds) to produce secure and sustainable.

In other words, the MWh price is directly linked to the price of clean water that is present in abundance.

(That's why I think that no one on may have a clean water monopoly or oligopoly, otherwise the system is still dictated by the clean water owner or owners)

A similar calculation can be made on the basis of the price of a liter of clean air.


"The common neo democratic freedom"

I feel a little bit like Martin Luther King today. We may have the fear to be murdered, raped, exploited, threatened, misled, abused, harassed, wrongly put into a bad daylight, wrongly limited in our freedom, wrongly not taken seriously, discriminated, cynically treated or feel that we have to do things that go against our feeling for honesty and justice. Therefore people file complaints in court, report to the police, respect the law, have confidence in the legal system.

We abolish everything, land borders disappear. You have the right to life, a weapon or a vote and if you behave responsibly and comply with that law, you have the right to freedom, profit or no profit, and if you have a honest and responsible attitude to your customers, you have the right to the viands and fruits of labor:

Food, drink, shelter, care, education, identity, defense and social security, police, fire brigade, doctors, infrastructure, judges and army. Everyone pays half to the United States of the World, responsible for the well being and the safety of all people and animals.

You have the right to your right, thus that you have the right to protection against possible injustice: Such as murder, rape, exploitation, threat, deception, abuse, slander, vice, kidnapping, betrayal, discrimination, cynicism and oppression.

Summarized in the term 'social liberalism', the common neo democratic freedom, "50% tax and everyone happy and safe in a honest and righteous way" If you stand behind this plan, organize, form the Social Liberal Party, ensure that people's representatives speak this message, with enough political support we can achieve our goal in a honest, righteous way. Everyone has responsibility and everyone gets what he or she deserves.

So you too!

Is signed,

Hasta la Pasta 28/04/2013





Geachte heer of mevrouw,

Graag wil ik onderstaande teksten bij u onder de aandacht brengen, in de hoop dat er een oplossing komt uit de impasse waarin we nu leven.

De vragen staan duidelijk met een vraagteken aangegeven, de meningen of observaties eindigen met een punt. Neemt u alstublieft alle tijd die u nodig heeft om onderstaande teksten te lezen en een mogelijk antwoord te geven, ik verwacht geen snelle reactie.


"Verantwoordelijk gedrag"

In een vrije wereld mag je iets fout doen, maar het wordt niet gewaardeerd of op prijs gesteld.

Respecteer mensen- en dierenrechten, stop de onderdrukking, geef iedereen de vrijheid zelf te kiezen wat hij of zij wil. Accepteer elkaars verschillen. Leer te vergeven. Laat een ander geen slachtoffer worden van je eigen daden. Kijk goed naar elkaars buren, sluit je ogen niet voor onrecht.

De wereld veranderen kan ik niet alleen. Hoe kan je een eerlijke waarde voor een product of dienst bepalen? Waarop kan je dat baseren? En waarom is het dan eerlijk? Wie zegt wat een brood kost? Of hoeveel iemand per uur werk betaald krijgt? Wat is de investering? Hoeveel levert het op? Wat is het voordeel? Niet alleen voor de verkoper, maar ook voor de consument.

De verantwoordelijkheid is van gemeenschappelijk belang, en de consument moet zelf kiezen en denken, en de verkoper moet zelf eerlijk en redelijk zijn.

(Met andere woorden, dingen mogen niet te duur en niet te goedkoop zijn, het moet goed en/of gezond zijn, tegen een gepast uurloon vervaardigd of volbracht en het mag niet ten koste gaan van de kwaliteit van het milieu.)

Alles bij elkaar genomen is de aanwezigheid van of de ontwikkeling van een atoombom, biologisch wapen en chemisch wapen, naast de bestaande vuurwapens, binnen de redenatie van deze tekst -, eigenlijk als onverantwoord (naar de gemeenschap toe) te benoemen.

(Wat uiteindelijk, waarschijnlijk na veel heibel ? tot het inzicht leidt dat het toenemende geweld in met name het Midden-Oosten als een smeulende brandhaard over zal slaan naar delen van Europa, Azië, Afrika en dus ook Amerika, zowel Noord als Zuid, en dat we nooit aan die hele oorlogvoering hadden moeten beginnen.)

De dreiging van terreur naast die van een atoomoorlog zijn zo extreem dat ik als simpele aardling graag zou willen dat de angstpolitiek (van met name Israël, Iran, Noord-Korea en Amerika) per direct stopt en dat we eens gaan denken over mogelijke oplossingen uit de crisis.

(In plaats van elkaar van de misère te verwijten. Om te beginnen zouden we gewoon sorry kunnen zeggen, ik wist niet dat je bang was en zoveel verdriet had. Laten we elkaar helpen, steunen en stoppen met ruzie maken over brood, macht, geld, geloof of een baan.)

Per slot van rekening zijn we allen elkaars gelijke. Een reden voor een feestje.


"Non-profit systeem"

Een geschiedkundige bij Pauw en Witteman zei het gisterenavond ook: "mijn proefschrift is een lofzang op het kapitalisme, maar ik denk dat we af moeten van ons winstsysteem" W: "Het gaat om welzijn, niet om welvaart" "Ja, dat is de oude gedachte, maar we moeten nu gaan kijken hoe we het voor onszelf beter, duurzamer, efficiënter kunnen maken zonder groei"

Het grappige is dat ik zelf ook al een tijd aan een non-profit ideaal (kostprijs + 0) zit te denken, waarbij iemand wel geld verdient, maar zichzelf niet louter verrijkt, je zou dan onderzoeks- en ontwikkelingskosten ook allemaal gewoon onder de kostprijs kunnen laten vallen.

Het gevolg is dat aan de andere kant van de medaille (de klant, consument, wereld) diegene die afhankelijk is van jouw dienst of product precies de prijs krijgt die het jou kost. Met andere woorden, door het verrijken te stoppen, stopt ook het verarmen aan de andere kant, door dan toch de mogelijkheid van groei in stand te houden zouden we naar een non-profit systeem moeten, denk ik, waar iedereen werkt tegen kostprijs.

Wat die totale kostprijs dan precies is, is weer afhankelijk van de basiskosten voor het levensonderhoud van het personeel plus de kosten die gemaakt worden door de winkel, het bedrijf of de instelling zelf om daadwerkelijk de gevraagde producten of diensten veilig en duurzaam te leveren.

De totale kostprijs gedeeld door het aantal gewerkte uren resulteert dan in een eerlijk uurloon voor zowel de arbeider als de klant. Daarmee betekent het dus dat de leiding, verantwoordelijk voor de veiligheid en duurzaamheid, ook alleen tegen kostprijs zou moeten werken, wat dus kan betekenen dat als de risicofactor en de milieubelastende factor laag zijn in de totale kostprijs van het product of de dienst dat de leidinggevende in dat geval evenveel verdient als zijn of haar werknemers.

>> Dan de vraag: wat zijn basiskosten? Vliegreisjes tot zes miljoen?
Succes met je onderneming, meneer Marx!

> Dit schreef ik 5 september 2012 op de site www.partyflock.nl:

Discussietopic: globale economie 2011
forum: Maatschappij & gemeenschap

5 september 2012 01:29

"De FARC komt naar Oslo: Ik wil niet commanderen"

Wij sterven hier in welvaart, zij in armoede. Voor de wet is iedereen gelijk, maar voor de overheid niet. Als je logisch nadenkt dan weet je dat de lasten zo goed mogelijk verdeeld moeten worden en er daarbij een uitdaging moet zijn op een betere toekomst. Dat betekent dus dat als iemand meer gaat verdienen hij of zij ook meer belasting af moet dragen, maar natuurlijk niet zoveel als in Cuba gebeurt wat door corruptie (vermoed ik?) zijn eigen mensen uitbuit ten koste van de individuele vrijheid. Daarom zoek ik een middenweg waar kapitalisme en communisme samenkomen tot een internationaal nieuw democratisch systeem gebaseerd op sociaal-liberaal gedachtengoed. Het is een versimpeling van het bestaande systeem waar al heel veel goed aan is, het gaat betekenen dat alle basis behoeften vrij toegankelijk zijn tegen 1 nieuw belastingtarief op producten en diensten van 50%, andere belastingen zoals accijnsen, heffingen en leges worden afgeschaft, want iedereen betaalt evenveel mee aan het onderhoud van de samenleving waar leven leven is en niet overleven.

Voor de duidelijkheid geen kinderopvangkosten, geen schoolgeld, geen sportverenigingskosten, geen zorgkosten (geen eigen bijdrage, geen eigen risico, geen verzekering), geen openbaarvervoerkosten, geen juridische kosten, geen energiekosten, geen woonlasten, geen gemeentelijke bijdrage, geen watermonopolie, geen veiligheidssubsidie, geen grenscontrole kosten, geen schoonschip (milieu) toelage, geen culturele bijlage. Alles wat mens en dier nodig heeft om te overleven is tegen betaling van 50% belasting op producten en diensten voor iedereen vrij toegankelijk op verantwoording van de staat.

>>> Die prenten van jou, kunnen een goede leidraad zijn voor je poezie: schrijf net zo strak en 'simpel', combineer ze met elkaar en maak een mooi boekje.

Want, je bent heel erg bezig om jezelf te profileren, maar je moet, wanneer je in de picture komt wel iets kunnen laten zien dat de kritiek kan doorstaan. Gemakkelijk is dat echt niet hoor! Op dit moment is je proza beter dan je poezie.

Probeer niet te snel te gaan, trek er rustig tien jaar voor uit, Jan Eijkelboom debuteerde op zijn 50e, Jan Gerard Toonder toen hij achter in de 70 was. Der Mouw na zijn dood.

Ga goed!

Succes

> dank je wel. ik heb mijn tweede bundel 'Keihard bidden' met eigen illustraties per post toegestuurd.

Tevens denk ik aan 'de dichtkrant', waar andere internetdichters en -schrijvers de gelegenheid krijgen ook op straat gelezen te worden in een gratis (non-profit dus) krantje dat eerst lokaal bij de boekhandel, bibliotheek en bioscoop verkrijgbaar zal zijn (ter promotie van het vrije woord), daarbij denk ik nog aan een derde '?' dichtbundel en een vierde 'alles is een mening' filosfische uitlating over wat mij zoal gebezigd heeft de laatste jaren, een betere en eerlijkere wereld, waar leven leven is en niet overleven.


"Werk hard, voel je beter"

winst remt groei
kwaliteit kost geld
tel je kosten, tel je uren
als je veel verkoopt of werkt
verdien je meer
(dan als je minder verkoopt of werkt)
als je dure dingen maakt of diensten verricht
verdien je ook meer
(dan als je goedkope dingen maakt of diensten verricht)

met andere woorden,

ik zit niet aan uw inkomen,
wie goed werk levert krijgt goed betaald -
maar aan uw winst,
de loutere verrijking
die ik wil stoppen
om het verarmen
aan de andere kant
te stoppen.


"Meest betrouwbare concurrentiepositie"

En wat ik misschien ook nog niet duidelijk genoeg gemaakt heb is dat je in de non-profit situatie (kostprijs + 0) de beste concurrentie positie hebt, omdat je aan de ene kant geen rechtzaken krijgt van uitbuiting (waarschijnlijk in de vorm van winstboetes) en aan de andere kant geen rechtzaken krijgt van milieuvervuiling (waarschijnlijk in de vorm van kwaliteitsboetes), met andere woorden eerlijke handel en een goed product of zuivere dienst staat maatschappelijk op het breedste draagvlak, omdat en de regels niet overschreden worden en de klant of werknemer een eerlijk prijs deelt met de verkoper of de werkgever. Dus, non-profit: Niet te duur en kwaliteit. Met als resultaat een eerlijk product of een eerlijke dienst, dus veilig en duurzaam. Gevolg betrouwbaarheid voor zowel de klant of werknemer als de verkoper of werkgever. Aan beide zijden van de medaille staat een beleefde glimlach die dankbaar is voor wat hij of zij krijgt.


"Trojka aangeklaagd voor uitbuiting Cyprioten"

Wat ik zo graag zou willen is dat als een winkel, bedrijf of instelling die in het gemeenschappelijk belang werkt (zoals een genationaliseerde bank, universiteit, verzekeraar, pensioenfonds, ziekenhuis of zorginstelling) winst maakt, dat die winst weer terug komt in de portemonnee (van de klant, student, verzekerde, gepensioneerde, patiënt of verzorgde).

Met andere woorden, ik vind het best als het IMF, de ECB, en de genationaliseerde banken rente rekenen, uitsluitend om de kosten te dekken, maar ze mogen van mij geen winst maken, omdat ze handelen van uit het gemeenschappelijk belang, dus zichzelf verrijken, zou de gemeenschap verarmen. In de praktijk moet een Cyprioot bij wijze van spreken 2 uur extra werken om hetzelfde over te houden en het geld dat diegene ermee verdiend heeft gaat naar de Trojka, die ons Nederlanders (Westerlingen) dom houdt niet te veel aan onze uitkering zit, of aan ons pensioen, aan onze verzekering, aan ons schoolgeld, ziektekosten en zorgkosten, ondertussen ligt de zelfstandig ondernemer in Cyprus, Griekenland, Spanje, Portugal, Ierland of Italië krom, moet meer werken voor hetzelfde geld en de winst gaat naar de rijken, dat moet stoppen, daarom wil ik voor de publieke sector een algeheel winstverbod in het maatschappelijk belang van de gemeenschap afkondigen.

Ik hoop dat burgerinitiatieven bij het Europees hof van de rechten voor de mens hierbij aan zullen bijdragen, dat wij als gemeenschap het niet langer pikken dat de rijken rijker worden en de armen armer.


"Hoe winstboetes en kwaliteitsboetes te rekenen, naast het nieuwe belastingtarief van 50% ?"

- Winstgedeelte van inkomen van de vrije sector beboeten met een glijdende schaal (dus, niet het totale inkomen van de vrije sector).

- Prijs van het product per kilogram schoon water nodig om veilig het product te produceren.


"Over de prijs van een product"

Het veilig en duurzaam produceren van producten belast de kwaliteit van het milieu. Tegenwoordig is de prijs van een product, geloof ik, gebaseerd op de reeds dalende goud- en zilverprijzen, naast de prijzen voor fossiele brandstoffen als steenkool, olie en gas, luxe schaarse grondstoffen dus, ik stel voor het hele systeem om te gooien en alles te baseren op de hoeveelheid kilogrammen schoon water (dat in overvloed aanwezig is) die nodig is om een product veilig en duurzaam te produceren. Alleen in droge gebieden (zoals Afrika) zou water dan nog relatief schaars kunnen zijn, maar toch in overvloed in verhouding tot fossiele brandstoffen, goud en zilver. Nog een alternatief is het om alle productprijzen te baseren op de prijs van een liter schone lucht.

Bijvoorbeeld 1 MWh stroom kost X kilogram schoon water om veilig en duurzaam te produceren, de prijs van 1 kilogram schoon water is bijvoorbeeld Y furore (dollar, reaal, euro, roebel, dinar, equaal, asia of pound), dan kost die 1 MWh stroom dus X [kilogram schoon water] * Y [furore / kilogram schoon water] = Z [furore] (dollar, reaal, euro, roebel, dinar, equaal, asia of pound) om veilig en duurzaam te produceren.

Met andere woorden, de MWh-prijs is direct gekoppeld aan de prijs van schoon water dat in overvloed aanwezig is.

(Vandaar dat ik ook vind dat niemand een monopolie of oligopolie op schoon water mag hebben, anders zou het systeem nog gedicteerd worden door de schoonwaterbezitter of -bezitters.)

Een vergelijkbare rekensom kan gemaakt worden op basis van de prijs van een liter schone lucht.


"De gemeenschappelijke neo democratische vrijheid"

Ik voel me vandaag een beetje Martin Luther King. We hebben misschien wel de angst dat we vermoord, verkracht, uitgebuit, bedreigt, misleidt, misbruikt, lastig gevallen, ten onrechte in een kwaad daglicht gezet, ten onrechte in onze vrijheid beperkt, ten onrechte niet serieus genomen, gediscrimineerd, cynisch behandelt worden of hebben het gevoel dat we dingen moeten doen die tegen ons gevoel van eerlijkheid en rechtvaardigheid ingaan. Daarom mensen dien klachten in bij de rechter, doe aangifte bij de politie, respecteer de wet, vertrouw op het rechtssysteem.

We schaffen alles af, landsgrenzen verdwijnen. Je hebt recht op leven, een wapen of een stem, en als je je verantwoordelijk gedraagt en aan die wet houdt heb je recht op vrijheid, winst of geen winst, en als je je eerlijk en verantwoordelijk opstelt tegenover je klanten, heb je recht op de spijzen en de vruchten van de arbeid.

Eten, drinken, onderdak, verzorging, scholing, identiteit, verdediging en sociale zekerheid, politie, brandweer, dokters, infrastructuur, rechters en leger. Iedereen betaalt de helft aan de verenigde staten van de wereld, die verantwoordelijk is voor het welzijn en de veiligheid van alle mensen en dieren.

Je hebt recht op je recht, dus dat je recht hebt op bescherming tegen mogelijk onrecht: Zoals moord, verkrachting, uitbuiting, bedreiging, misleiding, misbruik, laster, smaad, gijzeling, meineed, discriminatie, cynisme en onderdrukking.

Kort samengevat in de term 'sociaalliberalisme', de gemeenschappelijke neo democratische vrijheid, "50% belsting en iedereen op een eerlijke en rechtvaardige manier gelukkig en veilig" Als je achter dit plan staat, organiseer je, vorm de sociaalliberale partij, zorg dat volksvertegenwoordigers deze boodschap uitdragen, met genoeg politiek draagvlak kunnen we op een eerlijke, rechtvaardige manier ons doel bereiken. Iedereen heeft verantwoordelijkheid en iedereen krijgt waar die recht op heeft.

Dus ook jij!

Is getekend,

Hasta la Pasta 28/04/2013
Waarschuw beheerder
"Gelijke voet, gelijke munt"

Niet oog om oog, tand om tand, maar op gelijke voet en met gelijke munt

In die redenatie zou 'barbarisme' en 'ruilhandel' ongewenst en strafbaar zijn, met andere woorden, 'bloed met bloed vergelden' is onrechtvaardig en oneerlijk.

[Barbarisme en ruilhandel zijn alleen toegestaan in de noodtoestand]

"Oog om oog, tand om tand"

- De thora, bijbel, koran

"Gelijke voet, gelijke munt"

- Hasta la Pasta

"Geld is liefde"

- Speedy

"Geld is geen geluk als jij niet binnen jouw hart dat "geld" kan gebruiken"

- R. Bella & Hasta la Pasta

"Geld is geen hulp, maar een manier van overleven"

- R. Bella

"Ik ben er niet om de zegen te krijgen, maar om de zegen te geven"

- Juriaan

"Geld is geen geluk als je altijd materialistisch blijft denken"

- R. Bella

"Gelijke voet"en", gelijke hand"en""

- Josua & Hasta la Pasta

"In een beschaafde wereld is bloed met bloed vergelden ongewenst.
Barbarisme en ruilhandel zijn alleen toegestaan in de noodtoestand"

- Hasta la Pasta
Waarschuw beheerder
[Jouw "God" is niet mijn god]

"Ontkenning is de eerste stap naar verandering"

>>>>>>

"Je speelt zoals je bent."

>

"De barbaren bluffen"

>>>>>

"Elke daad heeft een tegendaad"

>

"De honden blaffen in het donker"

>>>>>

"Je moet als een demonstrant spelen"

>

"Je moet als een heer spelen, (eervol verslaan)"

>>>>>

"Daarom geloven wij ook in Godswoord, anders gaan wij branden in het vuur"

>

"Welke "God" bedreigd zijn eigen volk met helse pijn als je niet naar hem of haar luistert? Wat is er gebeurd met onze vrijheid, onze vrije wil? Wat is het nut van de angst die hij of zij ons geeft? Hoe kan een rechtvaardig "God" er zulke barbaarse gedachten op na houden, als oog om oog, tand om tand? In een fatsoenlijke samenleving gaan we met wederzijds respect en eerlijk met elkaar om, gelijke voet, gelijke munt, geen bloed met bloed vergelden, daar zouden we ons niet moeten laten gijzelen door angst. Als we met de verkeerde paplepel grootgebracht worden, worden we ook op de verkeerde manier volwassen"

>>>>>

"Je moet God erkennen en daar naar leven"

>

"Ik erken geen '"God" die zijn of haar volk ondrukt met angst en zijn of haar kinderen opvoed met barbaars gedachtengoed, als ik een droom heb dan is het waar ik over schrijf, een betere, beschaafde samenleving, ook voor de generaties na mij tot er weer iemand komt die mij verbetert, maar persoonlijk vind ik hoe het nu geregeld is bij de gelovigen, maar lastig om echt tot ze door te dringen, het gaat volgens mij juist om je eigen keuzes maken, dat je geen leer aanhangt die stamt uit het jaar drieduizend voor nul, we zijn bijna vijfduizend jaar verder, dan wordt het hoogt tijd dat we elkaar eens wat fastoen bij brengen en elkaar niet meer van de achterhaalde gedachtes op na houden die in deze nieuwe, normale tijd waarin we leven echt niet meer kunnen als rechtvaardiging voor iets dat u "God" noemt. Het spijt me."
Waarschuw beheerder
"Pestkop op schoolplein krijgt straf meester"

Het spijt me dat ik het moet vragen, maar waarom worden mijn berichten nog steeds in sommige gevallen gecensureerd of verwijderd? Ik plaats die berichten juist om dat ik er met mensen over wil praten, op welke grond denkt u dan alsnog het recht te hebben mijn berichten te verwijderen? Graag een duidelijke en volledige uitleg, want u heeft me alweer in verwarring gebracht en ik zie zelf niet waar ik een fout heb gemaakt, indien u die wel ziet zou ik daar graag kennis van nemen dan hoeft het niet opnieuw te gebeuren.

Uitleg is in eerder ticket al gegeven.Je mag ze delen in je eigen of een ander daarvoor bestemd topic. Ze passen niet in het 'geloof je in god' topic en leden storen zich eraan in dat topic.

Het heeft alles met die vraag te maken, hoe kunt u zoiets zeggen? Bij het laatste bericht wat verwijderd is, citeerde ik nota bene uit de bijbel, ik kan begrijpen als iemand zich eraan stoort, omdat het ingaat tegen wat diegene denkt, daarom stel ik het ook ter discussie, gaat u het verdwijderen? Waar bemoeit u zich mee?

Ik heb de angst dat ik ten onrecht in mijn vrijheid beperkt wordt, niet serieus genomen wordt en de angst dat ik dingen moet doen die ingaan tegen mijn gevoel voor eerlijkheid en rechtvaardigheid, gijzeling, meineed en onderdrukking, daarnaast tornt u aan de vrijheid van meningsuiting, waarmee u misbruik maakt van u gezagspositie, ook het feit dat u dit meerdere keren zonder reden gedaan heeft heeft mee zeer ernstig verward, waardoor ik het gevoel heb dat ik met een barbaar te maken heb die achter de schermen ongevraagd aan mijn teksten zit en daarbij denkt in zijn of haar recht te staan, u maakt groffe inbreuk op mijn privacy en zou als moderator ontslagen moeten worden, "de pestkop kan wel klappen uitdelen op het schoolplein, maar krijgt uiteindelijk wel de straf van de meester", vroeger in de middeleeuwen hakte ze je kop eraf als je wat goeds te zeggen had, u bent geen steek beter met dit onverantwoordelijke gedrag, een varken die ruzie maakt met een zwart schaap, zit er uberhaupt nog een gevoel voor menselijkheid in die genen van u? Ik verzoek dringend doch nu wat minder vriendelijk mijn teksten terug te plaatsen en met u wel edele vingertjes met rust te laten, ander zie ik mij genoodzaakt een klacht in te dienen bij de rechtbank, de strekking daarvan zal putten uit dit bericht wat u nu leest.

Bij voorbaat dank.
Waarschuw beheerder
""Change" the system"

- M. L. King, B. Obama & Hasta la Pasta

"Alles wat ik nu schrijf is niet absoluut voor nu en niet absoluut voor altijd"

- M.C. Hewitt & Hasta la Pasta

"Er is maar een soort land, droog land"

- Onbekend

"Jullie leven met de klok, wij leven met de tijd"

- Surinaams gezegde

"In een lawine beroept elk wit sneeuwvlokje zich op zijn "of haar" onschuld"

- Nikki-27 & Hasta la Pasta

"De verantwoordelijkheid is van gemeenschappelijk belang.
Schiet eerst de beer, kies dan de prijs.
De helft voor de groep, de helft voor jezelf.
"Hand op de knip", bewijs is bewijs."

- Hasta la Pasta & M. van Waterschoot

"Of je nu gelovig bent of niet,
voor winst of een wapen kiest of niet,
niemand zou zijn of haar ogen mogen sluiten
voor onrecht."

- Hasta la Pasta

"Kijk naar degene die het slechter heeft, dus niet naar degene die het beter heeft, want dat wekt haat en jaloezie op."

- C. Duran

"Geluk wordt niet gemeten aan materialisme"

- M.C. Hewitt

"Universal truth isn't measured by mass appeal"

- Immortal Technique

"Je wordt gewoon genaaid ("verslagen") waarbij je zit, staat of slaapt"

- C. Duran & Hasta la Pasta

"Eerst water, de rest komt later"

- C. Duran

"Waarom mogen medicijnen niet getest worden op kinderen, maar worden medicijnen die getest zijn wel aan kinderen gegeven?"

- M.C. Hewitt

"Niet "oog om oog, tand om tand", maar "gelijke munt""

- De bijbel. M. Dekker & Hasta la Pasta

"Geld is liefde"

- Speedy

"Money don't lie, "but money is the cause that most people lie""

- Hasta la Pasta & M.C. Hewitt
Waarschuw beheerder
"Gelijke voet"

"Beter iemand "naast" je, dan iemand die je volgt"

- M.C. Hewitt & J. Christus

>>

Waarmee hij zoiets probeert te zeggen als dat volgen veelal met angst te maken heeft.



"Niet "oog om oog, tand om tand", maar op gelijke voet"

- De thora, bijbel, koran & Hasta la Pasta

>

Waarmee ik probeer te zeggen:

"Behandel elkaar niet als barbaren, maar heb "wederzijds respect" voor elkaar."

- Hasta la Pasta & T. Neeke

"De enige weg naar vrede is wederzijds respect"

- T. Neeke
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Een wijze les geleerd door een vriend
is er een die ook gij verdiend.

- S. Braan