Man man man, wat een vaag spul is dit zeg!
In een lekkere thuissetting zijn een vriendin van mij en ik ons thuisfeestje begonnen als vanouds. Matrassen op de vloer, lichten uit, kaarsen aan, zonnige festival DVD'tjes aan, een pilletje erin en genieten maar.
Mijn vriendin gaat heerlijk en is al snel klaar voor een lijntje keta. Ik ga eigenlijk nog net iets te hard maar besluit om toch met haar mee te doen.
Nog geen 10 minuten later begin ik me wat vreemd te voelen, zweverig, dromerig. Maar dat was het dan ook wel. Is dit nou die ketapret?
Het volgende lijntje werd al klaargemaakt en na dit lijntje voel ik een duidelijk verschil. Wat een kleuren laat deze kamer zien! Ik kijk naar de vreemde bewegingen die mijn armen maken en vraag me af of deze armen wel bij mijn lichaam horen. Er schiet me een scene van Fear and Loathing tebinnen waar Johnny Depp en zijn advocaat onder invloed en zonder enige controle over hun ledematen het casino binnen wankelen.
''you can actually watch yourself behaving in this terrible way, but you can't control it.''
Zo maf gedraag ik me nu.
Ik kom mijn vriendin tegen als ik met een enorme afwijking naar links richting de matrassen strompel. Zonder enige aanleiding beginnen we sierlijk om elkaar heen te draaien, als een stel capoeira-dansers. Ik sta ervan te kijken hoe strak we elkaar steeds ontwijken. Dit zou nuchter niet eens lukken

Ik kijk mijn vriendin aan en bedenk me hoe fijn we op hetzelfde level zitten. Op dit moment zegt ze: 'Wat fijn dat we op hetzelfde level zitten he?' Heh? Zij leest mijn gedachten!
Het 3e lijntje is gelegd en zodra ik dit in mijn slijmvliezen voel trekken weet ik dat dit nog wel eens heftig kan gaan worden. Wow! Al snel heb ik geen enkel besef meer van wat nou boven of onder is. Ik heb mezelf op de vloer geplant en vraag vol verbazing: 'zit ik nou op het plafond?!'
Na een snuif van de poppers en een ballon met lachgas belanden we in een compleet andere wereld. Wat is dit prachtig, en heftig!

Ik kan me op dit punt met geen mogelijkheid voorstellen dat mensen ketamine op een feest gebruiken. Ik zie mezelf al op een festival rondkruipen, hoe ik mezelf tussen de menigte wring terwijl ik mijn benen achter me aansleep. Ik schiet enorm in de lach bij deze gedachte. Wat een debiel, zullen ze denken
Ik krabbel omhoog terwijl ik op mijn tenen ga staan met 1 arm gestrekt in de lucht. Het voelt alsof ik gelanceerd ga worden! Als ik mijn ogen sluit voel ik hoe een onvoorstelbare kracht mij meesleurt richting het universum. Het is zo reëel dat ik de snelheid langs mijn oren hoor suizen. Ik voel hierbij wel enige angst; ga ik nu voorgoed weg?
Ik open vlug mijn ogen en voel een vlaag van opluchting. Ik ben er nog. Langzaam en fijn begin ik nu ook weer uit de trip te komen.
Pfoe.. Al met al: Wat een ervaring! Een ding is zeker: Keta is absoluut vaker welkom op de afters hier!
