Partyflock
 
Forumonderwerp · 1119607
4 volgers · 13700x bekeken
 
Waarschuw beheerder
+3-4
Hardcore is een muzieksoort die het vooral moet hebben van stevige kicks en distorded sounds. In deze tutorial leg ik wat uit over het maken van de kicks, en enkele standaarden en waar je op moet letten.


Voor je begint.
Vrijwel alle hardcore is opgebouwd uit een 4/4 maat, dus niet alleen omdat het de standaard is, maar ook omdat dit het prettigste werkt adviseer ik je dit aan te houden. Verder is het aantal bpm standaard 180, maar dit kan varieren tussen de 160 en ca 200 BPM. In hardcore gaat de opbouw en afbouw van een track vaak gepaard met sweeping effecten, het is dus aan te raden je DAW te verkennen zodat je begrijpt hoe je automations kan maken. (automation -clips- zijn clips waarin je de waarde van een parameter van je VST van hoog naar laag of vica versa laat lopen, ook wel sweepen genoemd. )

De kick

De kick is 1 van de belangrijkste elementen in een hardcore track. Als de kick bout is, is je track simpelweg bout. Het is daarom belangrijk dat je een goede kick maakt. Dit kan op verschillende manieren, waarvan ik hieronder twee opsom:


-Stapel samples.

Hierbij kan eigenlijk alles. Je kan bijvoorbeeld een kick en een dikke snare stapelen, en dan de attack, decay en sustain aanpassen tot je samples perfect in elkaar passen. Vervolgens kan je ze alle twee naar hetzelfde mixkanaal sturen . Je kan ze ook beiden naar een apart mixer kanaal sturen , waar je ze perfect kan definieren, om die vervolgens te senden naar nieuw mixerkanaal. Beide samples uiteindelijk op hetzelfde mixer kanaal uit laten komen is geen vereiste, maar vaak wel nodig om de kick als een geheel te laten klinken. Persoonlijk zou ik ze direct in een mixerkanaal laden, al is het alleen maar omdat het dan vaak meer als 1 kick klinkt. Je kan ditzelfde natuurlijk ook doen met een midtoon kick en lage toon kick, of met meer dan twee samples. Je mogelijkheden zijn onbeperkt. Zorg er in ieder geval voor dat de samples elkaar niet tegenwerken, bijvoorbeeld omdat ze op dezelfde frequentie zitten.

-Gebruik een VSTI.

Er is een heel scala aan gratis en commerciele VSTi's verkrijgbaar die speciaal zijn toegepast voor kicks. De gratis plugins die ik zelf erg goed vind zijn kickmaker en BDX. Qua commerciele plugins zou ik voor microtonic, synth1 gaan of absynth. Absynth is een allround plugin waar je beestachtige kicks uit kunt trekken, maar microtonic is gewoon uniek in zijn soort. Goed voor je snares, hihats, kicks, je hele drum patroon kan je uit deze VSTi halen. Pak een preset die je goed vind klinken, en tweak deze tot je hem zo perfect mogelijk hebt gemaakt. Wat ik zelf nogal eens doe, is verschillende kicks en een snare maken in microtonic, (dit kan allemaal in dezelfde geopende microtonic VST) en die dan gaan stapelen. In je track kan je hier leuke effecten mee maken.

De effecten

De effecten die je over je kick heen gooit, kunnen hem maken of breken. Vaak word er gebruik gemaakt van distortion plugins. Dit zijn effecten die je kick net dat beetje voller en crunchier kunnen maken en is de basis van de mainstream hardcore. Qua gratis plugins zijn distroyr, TAL Bitcrusher en Camelcrusher zeer welkome effecten. In de commerciele serie is camelphat (wat perfect combineert met microtonic) en kombinat een goede keus. Er zijn heel erg veel distortion plugins, dus ik adviseer je het internet af te struinen naar een goede plugin. Het is natuurlijk het leukste om een unieke sound te creeeren en niet slaafs de handleidingen tot op de letter te volgen. Houd er wel rekening mee dat je er na de distortion ook een eq of filter overheen gooit, alleen om de ongewenste frequenties die distortion plugins creeeren te verwijderen.

Daarnaast is het slim om, als je kick dit nodig heeft, er een beetje reverb overheen te gooien met een reverb of delay plugin.

Tip: Stuur het geluid uit je master- kick kanaal naar een nieuw mixerkanaal. Vervolgens cut je alle lage, en de meeste midtonen. Met de goede distortion plugins kun je met 'de overblijfselen' van het originele geluidsspoor je kick echt laten knallen, of er vette effecten mee creeeren in de uiteindelijke mix

Kijk voor plugins op www.kvraudio.com

Deze tutorial heb ik zelf geschreven. De Engelse versie vind je op mijn website: http://boy-d.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=25:hoe-maak-je-een-hardcore-kick&catid=2:tipstricksatutorials&Itemid=20
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 1 oktober 2011 om 11:53:
dis trouwens ook een easy way for an hc kickje :jaja:


Vind het wel een toffe vst :yes:
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 1 oktober 2011 om 21:32:
of ben ik te voorbarrig met mijn input :X


Nee anders had ie het toch niet hier neergezet :O ;)
 
Artiest Hungry
Waarschuw beheerder
Standaard HC kick is niet zo moeilijk maar kan iemand mij vertellen hoe die hele smerige kicks ala I:Gor gemaakt worden? Ben wel aan het kutten met Microtonic met dikke distort er over, maar komt niet eens in de buurt...
 
Artiest {SHOWLIST artist 79670, 44627, 147568, 140272, 118585}
Waarschuw beheerder
layeren? lees effe de pagina door :lol:
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zondag 2 oktober 2011 om 11:10:
Nee anders had ie het toch niet hier neergezet


Uitspraak van verwijderd op zaterdag 1 oktober 2011 om 21:17:
, kickerts incl layerts yoweißt


:/
laatste aanpassing
 
Artiest Hard-Tex
Waarschuw beheerder
layeren is idd bazig :lol:
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zondag 2 oktober 2011 om 11:19:
Standaard HC kick is niet zo moeilijk


Vond het best lastig om een goede mainstream kick te maken :lol:
 
Waarschuw beheerder
ik wagt nog steeds op meiosis met zijn kickert :/ :nocheer:
Artiest {SHOWLIST artist 7148, 75201}
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zondag 2 oktober 2011 om 11:42:
ik wagt nog steeds op meiosis met zijn kickert


druk aan het wii-en met zoonlief... kickert komt denk ik vanavond langs zeilen
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zondag 2 oktober 2011 om 11:19:
Standaard HC kick is niet zo moeilijk maar kan iemand mij vertellen hoe die hele smerige kicks ala I:Gor gemaakt worden?


Uitspraak van verwijderd op zondag 2 oktober 2011 om 11:32:
layeren


+
de juiste distorion en Eq
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Meiosis op zondag 2 oktober 2011 om 14:08:
druk aan het wii-en met zoonlief... kickert komt denk ik vanavond langs zeilen


:x



Uitspraak van verwijderd op zondag 2 oktober 2011 om 22:41:
de juiste distorion


ben nog steeds niet uit welke :/
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
en toen moest ik werken... zucht... man ik moet echt tijd creeeren tegenwoordig om nog eens te fl-en... dus eventjes geduld nog... :P
 
Waarschuw beheerder
Blijft altijd een combinatie van verschillende factoren. :)
Waarschuw beheerder
heb ik ff snel een kick gebouwd krijg ik soundcloud niet open :|
 
Waarschuw beheerder
:facepalm:
 
Waarschuw beheerder
Zoek eens naar gabbermaster DLL is echt ideaal (ihatebreakcore.com)
 
Waarschuw beheerder
?
 
Waarschuw beheerder
Gezien dit topic toch verlept en verkankert is ga ik mij er niet meer mee bezig houden. Hardcore zuigt toch bigtime, lutsermuziek :facepalm:
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 4 oktober 2011 om 22:43:
Hardcore zuigt toch bigtime, lutsermuziek


Dat vind JIJ! Mensen genoeg die het goed vinden.
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
ik pak mijn popcorn er alvast bij :kwijl:
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 oktober 2011 om 00:30:
Dat vind JIJ! Mensen genoeg die het goed vinden.


Flikker toch op man, noem je het "muziek" ?! Klapjostie :facepalm:
 
Waarschuw beheerder
Ik lag eigenlijk te slapen bwoi's

Maar toen ik dit las!
Rop ik ben heel erg boos nu!:[
 
Waarschuw beheerder
:[ :[ :[ :[ :[
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Pleur op, ga maar weer liggen :facepalm:
 
Waarschuw beheerder
Met die gare breekbietjes ditdat, wat een lutser muziek :[
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 4 oktober 2011 om 22:43:
verkankert


Euj, die modjes worden wel wat zacht aardiger he?
 
Waarschuw beheerder
:nocheer:


denk dat mijn popcorn weg kan pleuren :facepalm:
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 oktober 2011 om 01:04:
die modjes worden wel wat zacht aardiger he?


Plebjes zijn het, geloof me.

Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 oktober 2011 om 01:05:
denk dat mijn popcorn weg kan pleuren :facepalm:


Doe dat ja analfabeet
 
Waarschuw beheerder
Aftersho-Q is bang voor rop 8)
 
Waarschuw beheerder
Don't tempt me.... Nee serieus, ik wil niet weer een hardcore kick uit mijn geliefde monitoren horen. Godver :facepalm:
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 oktober 2011 om 01:09:
Doe dat ja analfabeet


:( en ik doe tog zon mijn best :roflol:
 
Waarschuw beheerder
Pomp pomp pomp die beat
We willen raggen
Pomp pomp pomp die beat
Scheur die boxen aan flarden
Die Hardcore kick, ik krijg er niet genoeg van!

Pompen, stompen, droppen, niet stoppen!
Warmlopen, slopen, omhoog met die poten
Nederland Hardcore, kijk uit je doppen
Laden en lossen, klaar om te rossen!


speciaal voor para 8)
 
Waarschuw beheerder


8)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 oktober 2011 om 01:09:
Aftersho-Q is bang voor rop


Helemaal niet! :lol: Heb wel wat beter te doen als heel de avond op partyflock te hangen..



Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 oktober 2011 om 00:51:
Flikker toch op man, noem je het "muziek" ?! Klapjostie


Het is mijn mening en wat jij vind boeit me niet. Of het je style nu is of niet , breek het gwn niet af.
De scene gaat er niet aan kapotgaan omdat jij het
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 4 oktober 2011 om 22:43:
lutsermuziek


vind.

Hardcore blijft! :cheer:
 
Waarschuw beheerder
wat een kut topic :lol:
 
Artiest System
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
Dit is pas een hardcore kick jwt (y)

 
Waarschuw beheerder
eyuh restplekt voor boeba yow ai 8)



Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 oktober 2011 om 12:12:
kut


paar keer gekeken zie tog nergens 1 :( .
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van permanent verbannen op woensdag 5 oktober 2011 om 12:18:
Dit is pas een hardcore kick jwt


flasback ajax championsleuge louie van veel kabaal , net zon kick do :jaja:
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Meiosis op dinsdag 4 oktober 2011 om 22:10:
krijg ik soundcloud niet open


kut soundcloud... kick staat klaar.. zip staat klaar... gvd!
 
Waarschuw beheerder
:aai:
Waarschuw beheerder
ja zeg.. niet zo he... jij loopt al 2 dagen te mekkeren over die kick toch :P
 
Waarschuw beheerder
:p en jij was tog hier de uitdager :x :aai: 8)
 
Waarschuw beheerder
:hyper:
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 oktober 2011 om 19:59:
de uitdager


lol...
 
Waarschuw beheerder
:facepalm:
 
Waarschuw beheerder
:hyper:
 
Waarschuw beheerder
Zie hem tof doen :facepalm:

Godverse SC transcore niet ook nog....
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 oktober 2011 om 23:43:
Zie hem tof doen

Godverse SC transcore niet ook nog....


:/

dit kan ik weer niet ontcijferen do 8)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
:roflol:

Rop, die forumpicca :lol:
 
Waarschuw beheerder
Welke?