Vaak houden mensen er een soort blijvende vaagheid aan over, en denken ze dat ze een soort genialiteit ontwikkeld hebben.
Je verwart denken met ongestuurd associëren
soort blijvende vaagheid
psychose existentiëler geïnteresseerd en zo`.. God wordt dan ineens heel interessant, het bestaan, etc. waardoor komt dat?
Vaak, valt mij ook op, worden mensen na een psychose existentiëler geïnteresseerd en zo`.. God wordt dan ineens heel interessant, het bestaan, etc. waardoor komt dat? Kunnen jullie dat verklaren?
misschien was m'n woordkeuze ook niet zo tactvol, sorry...
En idd, iedereen heeft z'n ditjes en z'n datjes. 't was ook geen oordel
Bwa vaker nog komt het tijdens een psychose boven, en doen ze gekke dingen. Sommigen ernstig (dragen van de huid van je ma, verkeer regelen; moest van god),
k begon rond te vragen over mijn familiegeschiedenis. In die geschiedenis kwam naar voren dat er veel priesters, predikanten, alchemisten en een heel soort van dit soort 'tak' mensen in zaten. Mn moeder gaf mn een doos vol met oude bijbels, geschriften en dagboeken van die mensen. Dat zette mij aan het denken, lezen en probeerde ik die levensrichting(en) te begrijpen
Vaak, valt mij ook op, worden mensen na een psychose existentiëler geïnteresseerd en zo`.. God wordt dan ineens heel interessant, het bestaan, etc. waardoor komt dat? Kunnen jullie dat verklaren?
God wordt dan ineens heel interessant,
maar ook bijvoorbeeld bij memsen met schizofrenie men gemakkelijker connectie maakt met
de cosmic consiousness.
dat komt omdat je dan beter in connect staat met cosmic consiousness en dus gemeakkelijker uit alle informatie kan tappen.
het schijnt dat tijdens psychoses en andere syndromen, maar ook bijvoorbeeld bij memsen met schizofrenie men gemakkelijker connectie maakt met
de cosmic consiousness.
Ok, dat is wel interessant ja... maar was het vooral dat wat die interesse veroorzaken, of werd dat bij jou ook ontketend door een psychose?
het schijnt dat tijdens psychoses en andere syndromen, maar ook bijvoorbeeld bij memsen met schizofrenie men gemakkelijker connectie maakt met
de cosmic consiousness. men is in een andere staat van bewust zijn waardoor er andere dingen kunnen worden ervaren.
Dat zijn juist die schizofrene episodes of psychoses DUH
ik denk niet dat het perse god is. men ervaart bepaalde zaken welke door 90% van de wereldbevolking als religieus / god benadered worden. dus wordt dat door die personen zo vertaald. Het gevoel van Cosmic Oneness bijvoorbeeld.
Ik zag veel dingen in me leven opeens duidelijk. kreeg opeens als ik ergens over nadacht / een probleem moest oplossen opeens de oplossing in totaliteit door enzo. dat komt omdat je dan beter in connect staat met cosmic consiousness en dus gemeakkelijker uit alle informatie kan tappen.
Ervaring mee? Denken 'ze', of dat dachten 'we'?
maar tijdens een psychose (wat dus niet per defenitie de psychose zelf is) heeft iemand die een psychose heeft ook meer kans op die connectie.
Ik begon simpelweg vrage te stellen. Waarom ik zo ben hoe ik ben, en de psychische bijkomstigheden. Het is niet iets was ik uit kan leggen. Psychoses zijn tot de rand gevuld met hysterie, krankzinnigheid en grote hoeveelheid paranoia. Ik heb er duizenden woorden over geschreven en kan niet zo 123 uitleggen wat mij tot die ommekeer zetten. Vies interessant, vind ik het wel. Wat ik erover geschreven heb lees ik ook liever niet terug
hysterie, krankzinnigheid en grote hoeveelheid paranoia
zich als het ware tijdelijk van een soort natuurlijke 'filter' ontdoet, en daarom het bewustzijn meer hogere aspecten van de ziel kan ervaren; een groter soort spiritueel bewustzijn inderdaad
Moeilijk he, een vraag beantwoorden.
Nou, ervaring mee?
Als iemand lekker zit te trippen op wat voor drugs dan ook en dan later zegt dat hij een openbaring heeft gekregen is dat in mijn ogen het resultaat van het trippen en niet per definitie iets Goddelijks.
precies. een persoon kan dat ook zelf merken. bewust zijn van je eigen psychose en merkt daardoor dan ook die andere state of mind los kan staan van je psychose
heb jij nog suggesties qua boeken dan?
Misschien moet je eens beginnen een ander te behandelen zoals je zelf ook behandelt wilt worden.
Dat zijn juist die schizofrene episodes of psychoses DUH
Als iemand lekker zit te trippen op wat voor drugs dan ook en dan later zegt dat hij een openbaring heeft gekregen is dat in mijn ogen het resultaat van het trippen en niet per definitie iets Goddelijks.
maar er is echt wel een verschil tussen de ervaringen door drugs en de ervaringen zonder drugs en cosmic consiouness.
al is het wel interessant te lezen over LSD experimenten van vroeger.
Verder is het niet bepaald interessant en erover te lezen. Atands, om er diep op in te gaan.
Kijk de film Clean, Shaven
Geeft wel een aardig beeld weer
In mijn ogen kun je pas een goed oordeel vellen als je nuchter ook in die staat kan komen.
Voor de gene die geoefend zijn in meditatie moet dat ook niet zo moeilijk zijn.
Mijn verdict is, dat er geen wezenlijk verschil hoeft te bestaan tussen ervaringen opgwekt door drugs, of ervaringen opgewekt door meditatie of geluid(bi-naural beat bv)
Dat neemt overigens niet weg, dat de openbaring nuttig kan zijn
In mijn ogen kun je pas een goed oordeel vellen als je nuchter ook in die staat kan komen.
Voor de gene die geoefend zijn in meditatie moet dat ook niet zo moeilijk zijn.
Wat nu, als er precies dezelfde stofjes vrijkomen, bij BV; door meditatie geïnduceerde ervaringen alsmede drugs geïnduceerde ervaringen?
Het 3e oog(epifyse) scheidt nl in biede gevallen stoffen uit die voor zulke ervaringen kunnen zorgen. (oa DMT)
Zijn zulke ervaringen dan per definitie een hersenspinsel of een indicatie dat er weing verschil is in opwekking van zo'n ervaring?
De beleving van zo'n ervaring onder invloed van drugs, verschilt natuurlijk wel degelijk omdat drugs vaak een 'bodyload' hebben, waardoor de ervaring een stuk intenser kan zijn als door meditatie opgewekte ervaringen.
Wat te denken van verschillende inheemse stammen, die al jaren psychotropische middelen gebruiken om hun hogere bewustzijn te kunnen berteden?
Is dat 'nepper' dan BV de Buddha monks doen, op meditatieve wijze?
In mijn ogen kun je pas een goed oordeel vellen als je nuchter ook in die staat kan komen.
Voor de gene die geoefend zijn in meditatie moet dat ook niet zo moeilijk zijn.
mede door dat soort dingen vraag ik mij af of zo'n soort ervaring niet wellicht toch meer is dan we aannemen.
om een psychose te ervaren, want ik heb ooit eens een totale angst, paranoia, hell-expierence gehad tijdens m'n 3e keer Ayahuasca (DMT),
Psychose.. eik best een interessant fenomeen