RENE VAN RIJSWIJK MIST WK
Van onze Telesportredactie
MILAAN - René van Rijswijk heeft zondag in het duel van AC Milan tegen Chievo Verona de paardenstaat van zijn hoofd afgescheurd. De 38-jarige Nederlandse voetbalvedette vliegt vandaag direct naar Finland en zal daar worden geopereerd. Er moet een medisch wonder geschieden, wil Van Rijswijk het WK in Zuid-Afrika nog halen.
![[img width=700 height=525]http://www.detrouwehonden.nl/graphics/gallery/album/10394.jpg[/img]](http://www.detrouwehonden.nl/graphics/gallery/album/10394.jpg)
René van Rijswijk vergaat van de pijn zonder zijn staart.
Foto: REUTERS
Het noodlot sloeg tegen het einde van de wedstrijd toe. Van Rijswijk kreeg rustig de bal aangespeeld, maar op dat moment ging het mis. Hij gaf nog wel een pass, maar bleef vervolgens met zijn hak in zijn eigen haren hangen. Van Rijswijk greep naar zijn paardenstaart en verging van de pijn. Hij moest uiteindelijk met de brancard van het veld worden gedragen.
"Het duurt zeker drie maanden voordat hij weer tegen een bal kan trappen", aldus zijn chirurg Sakari Orava. Vervolgens moet de onfortuinlijke Van Rijswijk er volgens de arts nog minimaal een maand bij optellen alvorens hij weer voluit kan schieten.
De verwachting is dat Van Rijswijk vijf tot zes maanden is uitgeschakeld. Het wereldkampioenschap voetbal begint op 11 juni. De Nederlandse aanvaller was door Real Madrid voor de tweede keer uitgeleend aan AC Milan. In Italië hoopte Van Rijswijk in beeld te komen bij het nationale elftal van Nederland.