Partyflock
 
Forumonderwerp · 1075845
 
De GP2 Series, waarvan GP2 de afkorting is, is een vorm van autosport die is geïntroduceerd in 2005, volgend uit een lange discussie over de 'kweekvijver' van de Formule 1, de Formule 3000. Dit 'format' was bedacht door Bernie Ecclestone en Flavio Briatore.

Om het voor teams gelijk te houden en om het een perfecte training de Formule 1 te laten zijn, hebben allen teams in de GP2 een gelijke chassis, gelijke motoren en gelijke banden, zodat het alleen maar draait om de stuurmanskunst.

Kampioenen
2005 Nico Rosberg ART Grand Prix
2006 Lewis Hamilton ART Grand Prix
2007 Timo Glock iSport International
2008 Giorgio Pantano Racing Engineering
2009 Nico Hulkenberg ART Grand Prix

GP2 Asia Series
Er is ook een Asië versie van de GP2, sinds de winter van 2007/2008. De eerste kampioen was de fransman Romain Grosjean met het ART Grand Prix team. Kamui Kobayashi won met het DAMS team de 2e GP2 Asia Series Kampioenschap.

Kampioenen
2007/2008 Romain Grosjean ART Grand Prix
2008/2009 Kamui Kobayashi DAMS
laatste aanpassing
 
Kersverse kampioen F3 Euroseries promoveert naar GP2

Jules Bianchi komt komend seizoen in actie in de GP2 Series. De Fransman werd afgelopen weekend in Dijon kampioen in de Formule 3 EuroSeries en promoveert binnen ART Grand Prix. Bij het GP2-team van ART neemt hij naar alle waarschijnlijkheid de plaats in van Nico Hulkenberg, die mogelijk doorstroomt naar het Williams F1 Team. De 20-jarige Bianchi domineerde dit seizoen in de EuroSeries en won acht van de achttien races tot nu toe.

Afgelopen week testte Bianchi met ART in Jerez en noteerde de snelste tijd. Vandaag maakte het team bekend dat de Fransman in zowel de Asia Series als in de Main Series in actie gaat komen. "Jules heeft getoond dat hij over alle essentiële kwaliteiten beschikt om succesvol te zijn in hogere klassen van de autosport", meldde ART-baas Frederic Vasseur. "Het is dan ook logisch dat we ons vertrouwen in hem uitspreken zodat hij de kleuren van ART in de GP2 mag verdedigen, in het meest competitieve kampioenschap richting Formule 1."


 
Foto's Testdag @ Jerez (6 oktober 2009)



























 
Foto's Testdag @ Jerez (7 oktober 2009)





























 
Foto's Testdag @ Jerez (8 oktober 2009)































 
Oliver Turvey ondertekent contract met iSport

Oliver Turvey rijdt deze winter voor iSport in de GP2 Asia Series. Zo heeft het Britse team, waarvoor Giedo van der Garde dit jaar nog uitkwam, bekendgemaakt. Ook zal de 22-jarige Brit volgend jaar voor iSport in de hoofdklasse racen.

Turvey eindigde vorig jaar nog als tweede in het Britse Formule 3-kampioenschap, achter Jaime Alguersuari, die nu in de Formule 1 actief is. Dit jaar rijdt Turvey in de World Series by Renault, waarin hij, met nog één weekend te gaan, zesde staat in het klassement. "We zijn erg blij dat we Oliver hebben weten te strikken", zei teambaas Paul Jackson. "Oliver heeft het uitstekend gedaan in alle raceklasses waarin hij tot dusver heeft gereden en hopelijk zal hij het ook in de GP2 goed gaan doen."

Turvey won dit jaar de World Series by Renault-race in Monaco.


 
Ocean test met vijf coureurs op Paul Ricard

Ocean Racing Technology zal tijdens de test op Paul Ricard in november met vijf coureurs gaan testen. Zo heeft het team van voormalig Formule 1-coureur Tiago Monteiro laten weten. Het gaat om Antonio Felix da Costa, Christian Vietoris, Charles Pic, Nelson Panciatici en nog een nader te benoemen vijfde rijder.

Tijdens een recente test in Jerez kwamen ook al vier coureurs in actie voor Ocean Racing Technology. Het team gebruikt deze tests om te kijken met welke rijders zij in zee wil gaan voor het nieuwe seizoen in de GP2 Main Series. Vooral Felix da Costa lijkt een belangrijke kandidaat voor een stoeltje bij het Portugese team. "We volgen de carrière van Antonio al een poosje. Hij is zeker een coureur die we graag in het team zouden willen hebben. Hij past perfect in het plaatje", zei Monteiro.

De 18-jarige Portugees is echter nog maar aan zijn tweede seizoen in de Formule Renault bezig en heeft dus nog niet veel ervaring in de eenzitters. Monteiro: "De GP2-auto is totaal anders dan de wagen waarmee hij nu rijdt. Deze test zal zijn eerste kennismaking worden met deze auto en met dit team. We zullen wel zien hoe hij het gaat doen. We testen ook nog met een paar andere rijders. We zullen na afloop kijken wat de beste opties zijn voor ons team. We zouden echter graag een Portugees in het team willen hebben. Paul Ricard wordt dus een belangrijke test voor ons."

In Jerez testte Ocean met Fabio Leimer, Joseph Kral, Philip Eng en Rodolfo Gonzalez.


 
Bird met ART naar GP2 Asia Series en Macau

Sam Bird zal de overstap maken naar het team van ART Grand Prix om de GP2 Asia Series te rijden, naast Jules Bianchi. Bovendien zal de Brit eind november ook in de Macau Grand Prix voor het Franse team uitkomen.

Bird zal volgende week testen op het circuit van Abu Dhabi, waar een week later de eerste races van het nieuwe Asia Series-seizoen van start zal gaan. Nog drie weken later vindt de Macau Grand Prix plaats, waar de beste teams en coureurs uit de Japanse en Britse Formule 3 en de Euroseries bij elkaar komen, en hij zal in een derde ART-auto deelnemen, naast vaste coureurs Bianchi en Valtteri Bottas.

"Ik ben erg blij met deze kans om voor ART te rijden", aldus Bird. "In het verleden zijn we vaker dicht bij een samenwerking geweest, maar dat is om verschillende redenen nooit gebeurd. Misschien is de tijd om samen te schitteren nu wel aangebroken. Ik wil Frédéric Vasseur bedanken voor zijn vertrouwen in mij."

Teambaas Vasseur liet weten dat hij Bird dit seizoen eigenlijk al had willen hebben in de Formule 3. "De deal was bijna rond. Ondanks dat we dit seizoen tegenstanders waren, hebben we een goede relatie onderhouden", zei de Fransman. "We willen dit jaar eindigen met overwinningen in Abu Dhabi en Macau en we geloven dat Sam ons daarmee kan helpen."

Bird testte recentelijk op Jerez nog voor DAMS.


 
Leuk, zo'n topic waar je alleen zelf in reageert om het levendig te houden :Z
 
Uitspraak van permanent verbannen op zaterdag 17 oktober 2009 om 22:52:
Leuk, zo'n topic waar je alleen zelf in reageert om het levendig te houden


Staat nergens dat dit niet mag, dus waar bemoei jij je dan mee?

Leuke pasfoto heb je trouwens :rot:
laatste aanpassing
 
Valsecchi tweede iSport-coureur in Abu Dhabi

Davide Valsecchi zal tijdens de seizoensopener van de GP2 Asia Series de tweede iSport-auto besturen. Zo heeft het Britse team maandag bekendgemaakt. De Italiaan is voorlopig alleen bevestigd voor de eerste races in Abu Dhabi.

Valsecchi werd vorig jaar nog vierde in de GP2 Asia Series, met Durango. Voor dit team reed hij afgelopen jaar ook in de hoofdklasse. Halverwege het seizoen stapte hij echter over naar Barwa Addax, waar hij Romain Grosjean, die naar de Formule 1 promoveerde, verving. Valsecchi zal deze week ook voor iSport gaan testen op het nieuwe Yas Marina-circuit, in Abu Dhabi. Oliver Turvey, die vorige week nog werd bevestigd door iSport, zal niet aanwezig zijn bij deze test, omdat hij komend weekend meedoet aan de seizoensfinale in de World Series by Renault, in Spanje.

In de hoofdklasse eindigde Valsecchi dit jaar als zeventiende, met twaalf punten.


 
Bratt wint stoeltje bij Coloni in GP2 Asia Series

Will Bratt is afgelopen weekend kampioen geworden in de Euroseries 3000 en mag als beloning voor Coloni gaan rijden in de GP2 Asia Series. De 21-jarige Brit eindigde het seizoen met evenveel punten als Marco Bonanomi, maar werd tot kampioen uitgeroepen omdat hij één tweede plaats meer had behaald dan de Italiaan.

"Ik kan haast niet geloven dat ik het kampioenschap heb gewonnen. Het is nog steeds niet helemaal tot mij doorgedrongen", zei Bratt. "Ik heb aan het begin van het seizoen erg veel pech gehad, maar het tweede deel van het seizoen verliep geweldig. Ik kijk er nu enorm naar uit om in Abu Dhabi in de GP2 Asia Series te gaan rijden."

Wie de teamgenoot van Bratt zal zijn in Abu Dhabi, is nog niet bekend.


 
DAMS, Piquet en Ocean bevestigen coureurs

Vandaag hebben wederom enkele GP2-teams hun rijdersbezetting voor de komende Asia Series bekend gemaakt. Nadat de afgelopen dagen al enkele teams coureurs hadden bevestigd, hebben nu ook DAMS, Piquet GP en Ocean Racing bekend gemaakt wie er voor hun de Asia Series gaat rijden.

DAMS
Het team ddat vorig jaar nog kampioen werd in de Asia Series met Kamui Kobayashi en Jerome D'Ambrosio, zal komend seizoen, dat over anderhalve week in Abu Dhabi begint, met twee nieuwe coureurs aan de start komen. De Duitser Christian Vietoris en de Italiaan Edoardo Piscopo zullen de eer van DAMS moeten verdedigen. Vietoris staat dit seizoen tweede in de Formule 3 Euroseries, achter kampioen Jules Bianchi die met ART naar de GP2 gaat. Piscopo heeft A1GP gereden en staat momenteel elfde in de Formule 2.

Piquet GP
Het team van Nelson Piquet sr. heeft voor de Asia Series voor twee relatief onbekende coureurs gekozen. Daniele Zampieri en Vladimir Arabadzhiev zullen voor het team gaan racen. Zampieri is de regerende kampioen in de Italiaanse Formule 3, terwijl Arabadzhiev al twee jaar in de Formula Master rijdt.

Ocean Racing
Het team van Tiago Monteiro heeft ook twee coureurs ook de Formula Master getrikt: Fabio Leimer en Alexander Rossi. Beide coureurs zullen voor Ocean Racing in ieder geval de seizoensopener van de Asia Series in Abu Dhabi rijden, maar de races erna is niet zeker wie er rijdt. Het team wil onder andere nog met Christian Vietoris en Charles Pic testen in november op Paul Richard.


 
Trident Racing in zee met Kralev en Cecotto

Plamen Kralev en Johnny Cecotto Jr. zullen deze winter voor Trident Racing in de GP2 Asia Series rijden. Zo heeft de Italiaanse renstal laten weten. Cecotto Jr. kwam onlangs nog voor het team in actie tijdens de GP2-test in Jerez.

"Ondanks de economisch ongunstige tijden verschijnt er een groot en kwalitatief hoogwaardig veld aan de start van het derde seizoen van de GP2 Asia Series", liet Luca Zerbini, directeur van Trident, weten. "Met Kravel en Cecotto hebben wij twee goede, maar zeer verschillende coureurs aangetrokken. Kralev is iemand die de wereld van de eenzitters net aan het ontdekken is, maar erg gedreven is. Cecotto is een jong en veelbelovend talent, wat hij laatst nog liet zien tijdens de GP2-test."

Cecotto Jr., zoon van voormalig Formule 1-coureur Johnny Cecotto, kwam tijdens de laatste twee raceweekenden in de GP2 Main Series nog in actie voor DPR. Het beste resultaat van de 20-jarige Venezolaan was een zestiende plaats in Italië.


Barwa Addax strikt Razia voor Asia Series

Luiz Razia zal het komende GP2 Asia-seizoen uitkomen voor het team van Barwa Addax. De Braziliaan won het afgelopen seizoen zijn eerste GP2-race in Monza en mag dus nu op jacht naar Aziatische glorie bij de runner-up van de Main Series.

"Ik ben erg blij met de beslissing om de krachten te bundelen met Barwa Addax voor de Asia Series en zeker voor Abu Dhabi, omdat dat eruit ziet als een zeer uitdagend circuit", aldus Razia. "Het toont aan dat ze veel vertrouwen hebben in mijn mogelijkheden om voor zeges en uiteindelijk de titel te strijden."


 
Durango trekt zich terug uit GP2 Asia SeriesEr zullen slechts 24 auto's van start gaan in de GP2 Asia-races op Abu Dhabi. Durango heeft zich namelijk vanwege financiële problemen moeten terugtrekken uit de raceklasse en zal ook niet bij de testsessie op vrijdag en zaterdag aanwezig zijn.

Verschillende gebeurtenissen uit de Main Series van 2009 hebben het team in de huidige situatie gebracht. Allereerst vertrok Davide Valsecchi halverwege het seizoen naar Barwa Addax, om de naar de Formule 1 gepromoveerde Romain Grosjean te vervangen. Dat liet een gat van 500.000 euro achter in de begroting. Bovendien voldeed Nelson Panciatici niet aan zijn betalingsverplichtingen. "Dat geld zullen we zeker nog wel krijgen", aldus teambaas Ivone Pinton tegenover Italiaracing.net.

Extra kosten werden er gemaakt door de crash van Stefano Coletti in België, waardoor het chassis onbruikbaar werd. Pinton is echter vastbesloten terug te keren in de Main Series van 2010. "Mijn hart bloedt om alle mensen die nu zonder werk zitten. Maar ik zal tot de laatste minuut vechten om er in de Main Series bij te zijn."


Pic en González racen voor Arden in GP2 Asia Series

Rodolfo González en Charles Pic zullen volgende week de auto's van Arden besturen tijdens het openingsweekend van het nieuwe GP2 Asia Series-seizoen. Dat maakte het team donderdag bekend.

Pic zal echter niet deelnemen aan de testsessies op Abu Dhabi, die dit weekend plaatsvinden. De Fransman heeft verplichtingen in de World Series by Renault. Zijn plaats in de test zal worden ingenomen door de Mexicaan Pablo Sánchez.


Kral maakt GP2-debuut voor Super Nova

Super Nova heeft bekendgemaakt dat Josef Kral de teamgenoot van James Jakes zal worden in de GP2 Asia Series. De Tsjech reed dit jaar nog in het Formula Master-kampioenschap, waarin hij de derde plaats behaalde.

"Ik ben erg blij dat ik voor Super Nova heb getekend om in de GP2 Asia Series te racen", aldus Kral. "Ik kijk er erg naar uit om te werken met een van de topteams uit dit kampioenschap en om zo snel mogelijk met goede resultaten te komen."

Teambaas David Sears zei: "Josef heeft zijn talent getoond door races te winnen in de Formule BMW en Formula Master en we verwachten veel van hem zodra hij is gewend aan de paardenkrachten en grip van een GP2-auto."


 
Filippi keert na een seizoen weer terug bij Meritus

Luca Filippi keert voor het nieuwe GP2 Asia-seizoen terug bij het team voor Meritus, waar hij in het eerste GP2 Asia-seizoen ook al voor reed. Wie de teamgenoot van de Italiaan zal worden, is nog niet bekend, maar Diego Nunes zal de tweede auto besturen tijdens de testsessie op Abu Dhabi.

"We hebben een geweldige relatie met Luca, die ons in ons eerste jaar een podiumplek bezorgde in Indonesië", aldus teambaas Peter Thompson. "Hij won de race nadat hij zich als tweede had gekwalificeerd, maar werd helaas gediskwalificeerd wegens een technisch mankement."


Filippi snelste tijdens eerste testsessie Abu Dhabi

Luca Filippi heeft de eerste testdag op Abu Dhabi als snelste afgesloten. De Italiaan reed een tijd van 1.52.842, waarmee hij twee tienden sneller was dan Roldán Rodríguez. Teamgenoot Diego Nunes werd derde, voor Davide Valsecchi, die in de middagsessie nog de eerste tijd had weten te rijden.

Het was de eerste keer ooit dat het GP2-veld in actie kwam op het nieuwe Yas Marina-circuit en dat betekende dat de tijden in de ochtendsessie er nauwelijks toe deden. Valsecchi was snelste met een 1.57.504, maar 's middags ging het veld al bijna vijf seconden sneller, en de tijden zullen op zaterdag ongetwijfeld ook nog verbeteren.

Meritus doet zoals elk jaar alleen mee aan de GP2 Asia Series en wist te imponeren op de eerste testdag met Filippi op de eerste plek en Nunes op de derde plaats. Van het duo is de Italiaan voorlopig als enige bevestigd als racecoureur. Het duo wist Coloni-coureur Roldán Rodríguez, die eerder in de Spaanse pers nog had verklaard weinig zin te hebben in de Asia Series, in een sandwich te houden.

"Ik ben erg trots dat we als eerste op deze baan hebben mogen testen. Het is een circuit met veel bochten, waardoor het lastig om onder de knie te krijgen, maar we hebben het goed gedaan, helemaal als je je bedenkt dat Meritus alleen meedoet in de GP2 Asia Series. We hebben nu veel vertrouwen voor komend weekend", aldus Filippi. "Morgen zullen we nog wat aan onze racesnelheid werken."

Achter het snelste trio eindigde Davide Valsecchi als vierde. De Italiaan is de enige iSport-coureur die dit weekend in actie komt, omdat teamgenoot Oliver Turvey in Spanje is voor de laatste races van het World Series by Renault-seizoen. Luiz Razia eindigde als vijfde, voor Sam Bird en Johnny Cecotto Jr., die indruk wist te maken in de Trident-bolide. Christian Vietoris werd achtste, voor Daniel Zampieri, die voor het eerst in zijn leven in een GP2-bolide zat. Max Chilton besloot de top-tien.

Zaterdag is de tweede en laatste testdag op Abu Dhabi, een week later gevolgd door het openingsweekend van het nieuwe seizoen.

1 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara 01:52.842 40
2 R. Rodriguez Coloni Motorsport 01:53.091 26
3 D. Nunes Qi-Meritus.Mahara 01:53.188 42
4 D. Valsecchi iSport International 01:53.279 34
5 L. Razia Addax 01:53.486 43
6 S. Bird ART Grand Prix 01:53.572 35
7 J. Cecotto Jr. Trident Racing 01:53.681 46
8 C. Vietoris DAMS 01:53.682 34
9 D. Zampieri Piquet GP 01:53.916 34
10 M. Chilton Addax 01:54.022 34
11 W. Bratt Coloni Motorsport 01:54.060 36
12 M. Herck DPR 01:54.086 33
13 E. Piscopo DAMS 01:54.297 35
14 J. Kral Super Nova International 01:54.494 32
15 F. Leimer Ocean Racing Technology 01:54.494 25
16 A. Rossi Ocean Racing Technology 01:54.516 26
17 V. Arabadzhiev Piquet GP 01:54.661 27
18 M. Ericsson ART Grand Prix 01:54.740 29
19 J. Jakes Super Nova International 01:55.714 27
20 R. Gonzalez Arden International 01:55.758 17
21 P. Kralev Trident Racing 01:55.758 51
22 P. Sanchez Lopez Arden International 02:01.111 9


 
GP2-rijders na test lovend over Yas Marina Circuit

De GP2-coureurs kregen afgelopen weekend in Abu Dhabi al een voorproefje van wat de Formule 1-rijders komend weekend te wachten staat. Een testsessie op het nieuwe Yas Marina Circuit viel in zeer goede smaak bij het GP2-gilde.

Christian Vietoris: “De lay-out is een mooie combinatie van hele snelle, hele langzame bochten en lange rechte stukken. Het ziet er veelbelovend uit voor een mooie show. Ik heb een glimlach op mijn gezicht en als je dit mooie circuit ziet begrijp je waarom.”

Luiz Razia: “De baan heeft snelle en langzame bochten, lange rechte stukken en plaatsen waar je hard in de remmen moet. Mijn eerste indruk is zeer goed. Je voelt ook hoogteverschillen, sommige bochten zijn blind de heuvel op en heuvel af heb je een prachtig uitzicht, al duurt dat maar kort.”

Roldan Rodriguez: “Yas Marina Circuit was zeer plezierig om te rijden. De bochten zijn listig, het publiek zal er van genieten. Het is makkelijk om tractie te verliezen in de bochten, wat het voor de rijders zwaar en voor de toeschouwers aantrekkelijk maakt.”


 
Valsecchi veruit de snelste in vrije training

Davide Valsecchi is bijzonder sterk aan het raceweekend in Abu Dhabi begonnen. De Italiaan was met een tijd van 1.53.689 bijna anderhalve seconder dan de rest van het veld. Marcus Ericsson was tweede, Michael Herck derde.

Valsecchi nam al na negen minuten beslag op de eerste plek in het tijdentabel en zou deze positie de rest van de training niet meer afstaan. Het enige incident kwam op naam te staan van Super Nova-coureur Josef Kral, die halverwege de vrije training door mechanische problemen tot stilstand kwam in de vierde bocht van het circuit.

De kwalificatie begint om 11.55 uur Nederlandse tijd.

1 D. Valsecchi iSport International 1:53.689 12
2 M. Ericsson ART Grand Prix 1:55.091 13
3 M. Herck DPR 1:55.234 11
4 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara 1:55.269 11
5 E. Piscopo DAMS 1:55.296 13
6 S. Bird ART Grand Prix 1:55.354 12
7 F. Leimer Ocean Racing Technology 1:55.384 13
8 J. Jakes Super Nova International 1:55.533 14
9 J. Kral Super Nova International 1:55.560 6
10 D. Nunes Qi-Meritus.Mahara 1:55.573 12
11 R. Rodriguez Coloni Motorsport 1:55.715 12
12 A. Rossi Ocean Racing Technology 1:55.802 13
13 G. Ricci DPR 1:55.833 14
14 D. Zampieri Piquet GP 1:55.845 13
15 R. Gonzalez Arden International 1:55.852 13
16 J. Cecotto Jr. Trident Racing 1:55.872 10
17 M. Chilton Addax 1:56.019 12
18 O. Turvey iSport International 1:56.091 13
19 V. Arabadzhiev Piquet GP 1:56.101 13
20 L. Razia Addax 1:56.118 13
21 C. Vietoris DAMS 1:56.551 13
22 C. Pic Arden International 1:56.673 13
23 W. Bratt Coloni Motorsport 1:57.804 10
24 P. Kralev Trident Racing 2:10.548 13


 
Valsecchi scoort pole-position in Abu Dhabi

Davide Valsecchi heeft vrijdag zijn eerste pole-position in de GP2 veroverd. De 22-jarige Italiaan reed met 1.51.964 de snelste tijd in de kwalificatie in Abu Dhabi. Sam Bird kwalificeerde zich als tweede en Fabio Leimer was derde.

Alexander Rossi was aan het begin van de kwalificatie even de snelste, maar al snel daarna was het de naam van Valsecchi die bovenaan prijkte. Roldan Rodriguez, Diego Nunes en Fabio Leimer doken vervolgens nog onder de tijd van Valsecchi, maar het was tenslotte de Italiaan die er met de pole-position vandoor ging. Luca Filippi, die afgelopen weekend de snelste was tijdens de test, wilde nog een aanval plaatsen op de tijd van Valsecchi, maar kreeg problemen met de versnellingsbak.

De eerste GP2 Asia-race van het seizoen start zaterdag om 8.00 uur.
1 D. Valsecchi iSport International 1:51.964
2 S. Bird ART Grand Prix 1:52.183
3 F. Leimer Ocean Racing Technology 1:52.236
4 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara 1:52.240
5 R. Rodriguez Coloni Motorsport 1:52.300
6 R. Gonzalez Arden International 1:52.436
7 J. Jakes Super Nova International 1:52.529
8 J. Cecotto Jr. Trident Racing 1:52.557
9 J. Kral Super Nova International 1:52.575
10 G. Ricci DPR 1:52.690
11 E. Piscopo DAMS 1:52.792
12 D. Zampieri Piquet GP 1:52.816
13 A. Rossi Ocean Racing Technology 1:52.827
14 C. Vietoris DAMS 1:52.830
15 M. Ericsson ART Grand Prix 1:52.846
16 M. Herck DPR 1:52.869
17 D. Nunes Qi-Meritus.Mahara 1:52.907
18 O. Turvey iSport International 1:52.955
19 L. Razia Addax 1:52.996
20 C. Pic Arden International 1:53.112
21 M. Chilton Addax 1:53.147
22 V. Arabadzhiev Piquet GP 1:53.628
23 W. Bratt Coloni Motorsport 1:53.711
24 P. Kralev Trident Racing 1:58.149


Valsecchi ook de sterkste in eerste race Abu Dhabi

Davide Valsecchi en Luca Filippi hebben in de eerste race van het nieuwe GP2 Asia-seizoen laten zien dat ze terecht tot de favorieten behoren. Valsecchi won de eerste race op Abu Dhabi, voor zijn landgenoot. James Jakes eindigde bij zijn terugkeer bij Super Nova als derde, terwijl Alexander Rossi met een vierde positie de beste debutant was.

Fabio Leimer leek op weg naar een uitstekend debuutweekend met een derde startplek, maar liet de motor van zijn Ocean Racing-bolide afslaan toen het veld wegreed voor de opwarmronde. Zijn race was daarmee verpest. Met Valsecchi ging het ook niet goed bij de start en hij verspeelde de leiding aan de sterk gestarte Sam Bird, al wist hij de Brit later op het lange rechte stuk weer te passeren. Bird verloor vervolgens nog twee plekken aan Jakes en Filippi. Een ronde later zou Filippi de tweede plek nog pakken en kon het gevecht tussen hem en Valsecchi beginnen.

Tot aan de pitstops was het een weinig enerverende race, maar na de pitstops liet Alexander Rossi zien waarom hij wordt gerekend tot de kandidaten om in de toekomst een Formule 1-stoeltje bij US F1 te besturen. Terwijl Josef Kral en Rodolfo González met elkaar in gevecht gingen, hield de Amerikaan zijn hoofd koel om ze in passeerbeweging voorbij te gaan. Het leek onder geel te gebeuren, maar de wedstrijdleiding bestrafte Rossi uiteindelijk niet.

Valsecchi zag zijn voorsprong op Filippi steeds kleiner worden en leek aan het einde van de twaalfde ronde gepasseerd te worden door de Meritus-rijder. Hij dook echter op dat moment naar binnen en raakte Filippi bijna, die daardoor wat tijd verloor. Een ronde later maakte Filippi zijn pitstop, vlak nadat de safety car op de baan was gekomen. Een neutralisatie was nodig omdat Luiz Razia zijn voorvleugel had kapot gereden op de auto van Christian Vietoris.

Filippi behield de leiding na zijn pitstop en kwam als eerste achter de safety car terecht. Valsecchi begon na de herstart echter aan een serie snelste ronden en wist de leiding in de negentiende ronde te pakken, al was daar wel een agressieve inhaalactie voor nodig, waarbij beide coureurs elkaar even raakten.

Een tweede neutralisatie, na een spin van debutant Plamen Kralev, wist de overwinning van Valsecchi niet meer in gevaar te brengen. Dat kwam ook doordat Filippi zijn banden flink versleten waren en hij vooral bezig was met het verdedigen van zijn positie ten opzichte van Jakes. De Italiaan slaagde er echter in de rest van de rijders achter zich te houden en pakte zo de tweede positie, achter winnaar Valsecchi.

Jakes eindigde als derde, voor Alexander Rossi. De Amerikaan profiteerde van problemen bij Sam Bird, die twee ronden voor het einde stilviel met motorproblemen. De vijfde positie ging naar Josef Kral, voor Christian Vietoris, Johnny Cecotto Jr. en Oliver Turvey. De iSport-coureur pakte zo een achtste plaats bij zijn debuutrace en zal race 2 op zondagochtend van pole-position mogen starten.

Race 2 start zondag om 10.30 uur Nederlandse tijd.

1 D. Valsecchi iSport International 1:07:49.810
2 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara + 4.881
3 J. Jakes Super Nova International + 6.174
4 A. Rossi Ocean Racing Technology + 7.182
5 J. Kral Super Nova International + 8.220
6 C. Vietoris DAMS + 13.300
7 J. Cecotto Jr. Trident Racing + 15.460
8 O. Turvey iSport International + 16.223
9 E. Piscopo DAMS + 16.715
10 R. Rodriguez Coloni Motorsport + 16.879
11 M. Ericsson ART Grand Prix + 21.686
12 W. Bratt Coloni Motorsport + 22.539
13 M. Herck DPR + 22.881
14 R. Gonzalez Arden International + 23.403
15 D. Zampieri Piquet GP + 23.786
16 M. Chilton Addax + 25.131
17 F. Leimer Ocean Racing Technology + 30.019
Niet gefinisht
18 S. Bird ART Grand Prix + 2 ronden
19 C. Pic Arden International + 5 ronden
20 V. Arabadzhiev Piquet GP + 8 ronden
21 P. Kralev Trident Racing + 9 ronden
22 L. Razia Addax + 21 ronden
23 G. Ricci DPR + 25 ronden
24 D. Nunes Qi-Meritus.Mahara + 33 ronden


Vietoris onklopbaar in sprintrace Abu Dhabi

Christian Vietoris heeft de sprintrace in Abu Dhabi gewonnen. De Duitser pakte meteen bij de start de leiding en stond deze niet meer af. Davide Valsecchi wist na een sterke inhaalrace de tweede plek op zich op te eisen, terwijl Josef Kral de laatste podiumplek voor zijn rekening nam.

Oliver Turvey vertrok van pole-position voor de sprintrace, maar wist daar net als een week eerder in zijn laatste World Series by Renault-weekend niet van te profiteren. De Brit kwam slecht weg en zakte naar de vierde plaats, achter de wel erg sterk gestarte Vietoris, Kral en Alexander Rossi. Luca Filippi en Davide Valsecchi kwamen als vijfde en zesde door, voor de eveneens slecht van zijn plek weggekomen Johnny Cecotto.

Naarmate de race vorderde wisten Vietoris en Kral uit te lopen, al kwam de eerste plek van de Duitser daarbij nauwelijks in gevaar. Achter Rossi ontstond echter een groepje, maar de Amerikaan hield zich sterk en wist de rest achter zich te houden. Filippi maakte halverwege de race wel een domme fout, door eerst veel te laat te remmen bij een inhaalpoging op Valsecchi, waardoor hij al terugviel tot de achtste plek, waarna hij nog een keer spinde.

Valsecchi leek de inhaalpoging van Filippi als waarschuwingsschot te zien, want het lukte hem meteen om Turvey te passeren. Zijn inhaalrace staakte daarna even door een safety car-situatie veroorzaakt door een kamikazeactie van Will Bratt. De Brit remde veel te laat bij een poging Fabio Leimer in te halen, waardoor hij rechtdoor schoot en de Zwitser nog meenam in zijn val. Hij knalde hard in de bandenstapels, maar wist toch op eigen kracht uit de auto te klimmen.

Bij de herstart kwam Vietoris weer als beste weg, maar zat Rossi meteen onder druk van Valsecchi, die hem een ronde later voorbij ging. In de laatste ronde passeerde de Italiaan ook nog Kral, waardoor hij de tweede plek pakte, achter Vietoris. Zijn sterke weekend betekend dat hij nu al een voorsprong van tien punten in het kampioenschap heeft. Kral werd nog derde, voor Turvey, die ook voorbij Rossi wist te komen. Het laatste punt ging naar Cecotto.

De volgende races zijn wederom in Abu Dhabi, in het eerste weekend van februari.

1 C. Vietoris DAMS 43:18.814
2 D. Valsecchi iSport International + 2.447
3 J. Kral Super Nova International + 3.195
4 O. Turvey iSport International + 6.616
5 A. Rossi Ocean Racing Technology + 7.240
6 J. Cecotto Jr. Trident Racing + 7.711
7 E. Piscopo DAMS + 8.237
8 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara + 0.000
9 M. Herck DPR + 10.730
10 J. Jakes Super Nova International + 11.643
11 L. Razia Addax + 11.881
12 M. Ericsson ART Grand Prix + 12.315
13 D. Nunes Qi-Meritus.Mahara + 12.893
14 R. Rodriguez Coloni Motorsport + 13.303
15 C. Pic Arden International + 13.777
16 R. Gonzalez Arden International + 14.431
17 M. Chilton Addax + 19.485
18 S. Bird ART Grand Prix + 21.421
Niet gefinisht
19 V. Arabadzhiev Piquet GP + 4 ronden
20 F. Leimer Ocean Racing Technology + 7 ronden
21 W. Bratt Coloni Motorsport + 7 ronden
22 D. Zampieri Piquet GP + 18 ronden
23 G. Ricci DPR + 20 ronden
24 P. Kralev Trident Racing + 21 ronden


laatste aanpassing
 
Racing Engineering en iSport klaar voor testsessie

De eerste dag, dinsdag 10 november, rijden Christian Vietoris en Fabio Leimer voor Racing Engineering, een dag later gevolgd door Roldán Rodríguez en Charles Pic. Op de laatste dag nemen Sam Bird en Jerome d'Ambrosio plaats achter het stuur van de Spaanse bolide.

Het Britse iSport zal vier coureurs testen, namelijk Oliver Turvey, Roldán Rodríguez, Max Chilton en Davide Valsecchi, die in de GP2 Asia Series ook uitkomt voor het team, en het kampioenschap leidt. Wie op welke dag rijdt, is nog niet bekend.Racing Engineering zal volgende week op Paul Ricard in totaal zes rijders testen, in de laatste testsessie van het jaar. Ook iSport International heeft inmiddels laten weten met welke coureurs zal worden gereden op het Franse circuit.


Werkzaam bij Relive Events
Artiest Arno
tja.. ik zou gewoon een website maken, want als verder niemand verder reageerd dan wordt het zo saai.

On-topic:
Verder vind ik GP2 niet zo heel boeiend. Helaas is er de afgelopen 2 jaar bijzonder weinig talent echt doorgestoten naar de Formule 1, op Kobayashi, Buemi en (in 2010) Hulkenberg na dan. Wat is dan het nut van een officiele opstartklasse van de F1?
 
Trident test vier coureurs op Paul Ricard

Trident zal deze week met vier verschillende rijders gaan testen op het circuit van Paul Ricard. Het gaat om Plamen Kralev, die al voor het team in de GP2 Asia Series actief is, Kevin Nai Chia Chen, Kazim Vasiliauskas en Rodolfo Gonzalez.

Kralev zal dinsdag en woensdag in actie komen. Op de eerste dag zal hij gezelschap krijgen van de Taiwanees Kevin Nai Chia Chen, die vorig jaar nog voor FMS in de GP2 Asia Series reed. Tijdens de tweede testdag zit Kazim Vasiliauskas achter het stuur van de tweede wagen. De 19-jarige coureur uit Litouwen, die dit jaar als zevende eindigde in het Formule 2-kampioenschap, zal ook op de derde en laatste testdag de baan opkomen. Dan zal ook de Venezolaan Rodolfo Gonzalez voor Trident rijden.

Chen, Vasiliauskas en Gonzalez zijn alle drie kandidaat voor een racestoeltje in de GP2 Main Series, zo laat algemeen directeur Luca Zerbini van Trident weten.


 
Arden neemt vijf coureurs mee naar Frankrijk

Arden International zal deze week vijf coureurs inzetten tijdens de testdagen op Paul Ricard. Dat maakte het team dinsdag bekend. Van de coureurs die zullen testen, heeft alleen Luiz Razia al ervaring in races van de GP2 Main Series.

Arden zal de eerste dag beginnen met Luiz Razia en Esteban Gutiérrez, die dit jaar nog in de Formule 3 Euroseries reed. De tweede dag rijden Marcus Ericsson en Sam Bird, die beiden momenteel uitkomen in de GP2 Asia Series, voor respectievelijk ART Grand Prix en DAMS. Op de laatste dag rijdt Gutiérrez nogmaals, en krijgt hij gezelschap van Jake Rosenzweig.

Voor Rosenzweig zal het de eerste keer ooit in een GP2-bolide worden.


 
Herck snelste op eerste testdag Paul Ricard

Michael Herck heeft de eerste testdag op Paul Ricard als snelste afgesloten. De Roemeense DPR-coureur kwam tot een tijd van 1.12.271, waarmee hij een kleine vier tienden sneller was dan Fabio Leimer in de Racing Engineering-bolide. De derde tijd werd gereden door ART-coureur Sam Bird.

Na de test vorige maand op Jerez, was het nu tijd voor het GP2-veld om af te reizen naar Frankrijk, waar op de 3D-configuratie van Paul Ricard werd gereden. Michael Herck was in beide sessies de snelste en had uiteindelijk een flinke voorsprong op de concurrentie. De DPR-rijder was tegen het einde van het seizoen al in vorm, en heeft dat weten door te zetten in de testsessies.

De tweede tijd werd gereden door Fabio Leimer, die mededebutanten Sam Bird en Oliver Turvey voorbleef. Davide Valsecchi was niet zo goed in vorm als in de GP2 Asia Series en reed de vijfde tijd, voor Karun Chandhok en Jerome d'Ambrosio. James Jakes werd achtste, voor Stefano Coletti en Luiz Razia. Christian Vietoris, die nog derde was in de ochtendsessie, reed door problemen slechts acht ronden in de middagsessie en eindigde als elfde.

Jake Rosenzweig eindigde zijn eerste dag ooit in een GP2-bolide op een vijftiende plaats. De Amerikaan kwam in actie voor Super Nova.

Woensdag testen de GP2-teams verder.

1 M. Herck DPR 01:12.271 51
2 F. Leimer Racing Engineering 01:12.619 68
3 S. Bird ART Grand Prix 01:12.746 37
4 O. Turvey iSport International 01:12.764 45
5 D. Valsecchi iSport International 01:12.771 45
6 K. Chandhok Coloni Motorsport 01:12.786 38
7 J. d`Ambrosio Addax 01:12.839 53
8 J. Jakes Super Nova International 01:12.929 46
9 S. Coletti Piquet GP 01:13.032 48
10 L. Razia Arden International 01:13.066 53
11 C. Vietoris Racing Engineering 01:13.099 35
12 E. Gutierrez Arden International 01:13.262 58
13 W. Bratt Coloni Motorsport 01:13.303 40
14 A. Valerio DAMS 01:13.326 44
15 J. Rosenzweig Super Nova International 01:13.387 23
16 A. Rossi DAMS 01:13.402 73
17 M. Chilton Addax 01:13.560 53
18 V. Arabadzhiev Piquet GP 01:13.710 68
19 C. Pic Ocean Racing Technology 01:13.802 60
20 R. Gonzalez Ocean Racing Technology 01:14.049 69
21 J. Charouz ART Grand Prix 01:14.121 61
22 G. Ricci DPR 01:14.141 16
23 K. Nai Chia Chen Trident Racing 01:14.991 53
24 P. Kralev Trident Racing 01:16.766 40


 













 
Felix da Costa in 2011 coureur van Ocean Racing

Antonio Felix da Costa zal in 2011 voor Ocean Racing Technology uitkomen in de GP2. Dat maakte het team vrijdag bekend. Om zich goed voor te bereiden op zijn debuut in de klasse zal hij in 2010 al een specifiek trainingsprogramma volgen en ook aanwezig zijn bij verschillende races en testsessies.

"Antonio is een erg getalenteerde coureur en heeft voor ons al een indrukwekkende test op Paul Ricard achter de rug. Hij zal een jaar de tijd krijgen de werkmethoden van het team te leren en hij zal zich ook fysiek en mentaal kunnen voorbereiden op een zwaar kampioenschap", aldus teambaas en coureur Tiago Monteiro. "Ik ben er zeker van dat hij veel succes zal hebben in de GP2."

Felix da Costa, die afgelopen seizoen kampioen werd in de North European Cup van de Formule Renault, zal volgend jaar ook uitkomen in de Formule 3 Euroseries, maar voor welk team is nog niet bekend.


Van der Garde krijgt Perez als teamgenoot

Sergio Perez is volgend jaar de teamgenoot van Giedo van der Garde bij het team van Barwa Addax. Dit heeft Telmex, de sponsor van de 19-jarige Mexicaan, bekendgemaakt. Perez maakte dit jaar zijn debuut in de GP2 en verraste in Valencia door een tweede en een derde plaats te scoren op het stratencircuit.

Perez is geen onbekende voor het Spaanse team. Vorig jaar reed hij met een auto van deze renstal in de GP2 Asia Series, toen het team nog Campos heette. "Ik ben Telmex en Barwa Addax erg dankbaar voor deze kans", reageerde Perez, die twee races won in de GP2 Asia Series. "Barwa Addax is een ongeloofijk sterk en professioneel team. Ik geloof echt dat ik met deze jongens voor de titel gaan. Hopelijk kan ik volgend jaar de basis leggen voor een toekomst in de Formule 1."

Voor de GP2 reed Perez in de Formule BMW en de Britse Formule 3.


laatste aanpassing
 
GP2-kalender gepresenteerd: Seizoensfinale in Abu Dhabi

De nieuwe kalender voor de GP2 Main Series is bekend. Het kampioenschap zal in 2010 van start gaan op 8 en 9 mei in Barcelona, en eindigt op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi, 13 en 14 november. De talentenklasse komt opnieuw uit in het voorprogramma van de F1. Na de openingsrace volgt de klasse de wedstrijden in Monaco en Istanbul, alvorens een aparte race te rijden in Portimao, Portugal. De volgende zeven races worden weer in het voorprogramma van de Formule 1 verreden, inclusief de seizoensfinale. Voorafgaand aan het seizoen zullen twee testsessies plaatsvinden: 23 tot 25 maart op Paul Ricard en 7 tot 9 april op Barcelona.

"Ik ben zeer blij dat we komend jaar elf ronden hebben", verklaarde GP2-baas Bruno Michel. "We hebben tien evenementen in het voorprogramma van de Formule 1. Dat is eentje meer dan in 2009, en het rijden van de seizoensfinale in Abu Dhabi is fantastisch. Ik kan ook onthullen dat de grid voor 2010 bijna compleet is. De lijst van rijders voor komend seizoen bevat veel nieuwe namen en het zal zeer interessant worden deze aanstormende talenten te aanschouwen. Kijkend naar de F1-grid voor 2010 kan ik alleen maar onder de indruk zijn van het aantal voormalig GP2-coureurs die aan de start zullen staan."

2010 GP2 calendar

May 8-9 Barcelona
May 14-15 Monte Carlo
May 29-30 Istanbul
June 19-20 Portimao
June 26-27 Valencia
July 10-11 Silverstone
July 24-25 Hockenheim
July 31-August 1 Hungaroring
August 28-29 Spa
September 11-12 Monza
November 13-14 Abu Dhabi


 
Wie stopt ART Grand Prix? Entrylist GP2 teams 2010 bekend

Nadat eerder deze week de nieuwe kalender voor de GP2 Main Series onthuld werd, is nu de entry-list van deelnemende teams bekend. De GP2 is het laatste stapje naar de F1 en de races wordt verreden in het voorprogramma van de Formule 1 Grands Prix. Er hebben zich twaalf teams ingeschreven.

Wie kan het heersende ART Grand Prix stoppen? Veel wordt dit jaar verwacht van Barwa Addax Team, waar de Nederlander Giedo van der Garde actief zal zijn.

Het kampioenschap zal in 2010 van start gaan op 8 en 9 mei in Barcelona, en eindigt op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi, 13 en 14 november.

ART Grand Prix FRA
Barwa Addax Team ESP
Super Nova Racing GBR
Racing Engineering ESP
iSport International GBR
DAMS FRA
Rapax ITA
ArdenInternational NED
Ocean Racing Technology POR
Scuderia Coloni ITA
Trident Racing ITA
DPR GBR


 
Valsecchi en iSport verlengen samenwerking

Davide Valsecchi zal ook het resterende deel van het seizoen in de GP2 Asia Series voor iSport uitkomen. Zo heeft het Britse team woensdag verklaard. Ook zal de Italiaan volgend jaar in de hoofdklasse van de GP2 racen voor iSport.

Valsecchi reed in Abu Dhabi zijn eerste races voor iSport. De 22-jarige coureur pakte de pole-position, won de hoofdrace en behaalde een zege in de sprintrace. Ook reed hij in beide races de snelste raceronde. Teambaas Paul Jackson liet weten: "Davide was gelijk snel toen hij voor het eerst in onze auto stapte. Hij is altijd een goede coureur geweest, maar zijn prestaties in Abu Dhabi waren gewoonweg fantastisch. Na nog eens een positieve test op Paul Ricard zijn we blij dat we Davide kunnen bevestigen voor de resterende races in de GP2 Asia Series en het seizoen 2010.

Naast Valsecchi rijdt ook Oliver Turvey voor iSport in de GP2.


 
Schumacher test GP2-bolide in Jerez

Michael Schumacher is begonnen aan zijn driedaagse testsessie met een GP2-auto op het circuit van Jerez. De zevenvoudig wereldkampioen Formule 1 bereidt zich op het Spaanse testcircuit voor op zijn comeback en helpt tegelijkertijd de GP2 met de ontwikkeling van enkele onderdelen.














 
Super Nova haalt rookies Ericsson en Kral binnen

Het team van Supernova zal komend seizoen uitkomen met nieuwkomers Marcus Ericsson en Josef Kral. Ericsson werd vorig seizoen kampioen in de Japanse Formule 3 en Kral komt uit de Formula Master.

"Het is geweldig om in de GP2 met Super Nova te rijden", zei Ericsson. "Gezien hun historie denk ik zeker dat ik een competitieve auto zal hebben. Je wilt altijd winnen en dat zal bij mij niet anders zijn. Het zal zwaar zijn, maar ik ben hier niet gekomen om tweede te worden."

Ook Kral heeft er zin in. "Ik ben erg blij om met Super Nova in te stappen", zei hij. "Ik denk dat we succesvol kunnen zijn en ik zal mij maximaal inzetten voor het team. Ik had al een goed resultaat in Abu Dhabi en hoop die vorm door te zetten."

Kral eindigde op het podium toen de GP2 Asia Series het circuit van Abu Dhabi aandeed.


Charles Pic blijft in 2010 racen voor Arden

Charles Pic zal ook het resterende deel van het GP2 Asia-kampioenschap voor Arden uitkomen. Zo heeft het team laten weten. Ook zal de 19-jarige Fransman dit jaar bij Arden zijn debuut maken in de GP2-hoofdklasse.

"Ik ben erg blij dat ik voor Arden kan blijven rijden", zei Pic, die vorig jaar nog derde werd in de World Series by Renault. "Het team heeft een uitstekende staat van dienst in de GP2. Het rijden van de laatste drie ronden in de GP2 Asia Series vormt een goede voorbereiding op mijn debuut in de hoofdklasse. Het wordt een druk jaar, maar ik heb erg veel zin in."

In Abu Dhabi behaalde Pic nog een vijftiende plaats in de Arden-auto.


 
Schumacher completeert testsessie op Jerez

Michael Schumacher heeft donderdag een driedaagse testsessie op het circuit van Jerez afgerond. De Duitser reed met de testwagen van de GP2 om zich voor te bereiden op zijn rentree in de Formule 1 en tegelijkertijd de organisatie van deze raceklasse te helpen bij de ontwikkeling van de nieuwe auto, die in 2011 zal worden geïntroduceerd.

Schumacher reed op de laatste dag in totaal 130 ronden en wist uiteindelijk tot een snelste tijd te komen van 1.24.621. Het ronderecord op Jerez met een GP2-bolide staat met een 1.24.262 op naam van Kamui Kobayashi en Schumacher was dus maar een kleine vier tienden langzamer. "Ik kon op deze laatste dag erg veel rijden en het ging perfect", sprak Schumacher. "Ik ben erg blij met hoe de test ging. We konden ons hele programma afwerken en ik voelde me fit en comfortabel in de auto."

Ook GP2-organisator Bruno Michel was blij met de afgelopen drie dagen. "Voor de GP2 en iedereen die erbij betrokken is, was het fantastisch om feedback van Schumacher te ontvangen", aldus de Fransman. "De technische staf van de GP2 is er zeker van dat we de vergaarde kennis kunnen gebruiken voor een betere auto in 2011."








laatste aanpassing
 
Leimer en Chilton blijven voor Ocean rijden

Fabio Leimer en Max Chilton rijden komend weekend voor Ocean Racing Technology in Abu Dhabi. Zo heeft het team van Tiago Monteiro bekendgemaakt. Leimer en Chilton zullen dit jaar ook voor Ocean in de hoofdklasse racen.

Leimer reed vorig jaar november ook de seizoensopener in de GP2 Asia Series voor dit team. Zijn beste resultaat was toen een zeventiende plaats. Chilton komt over van Barwa Addax, waar Giedo van der Garde komend weekend instapt.


DAMS bevestigt Tung en D'Ambrosio voor 2010

Renault-testcoureurs Ho-Pin Tung en Jerome d'Ambrosio zullen dit jaar voor DAMS in de hoofdklasse van de GP2 rijden. Zo heeft de Franse GP2-formatie maandag bevestigd. DAMS zal komend jaar fungeren als Renault F1 Junior Team en zal dit jaar ook racen in dezelfde kleuren als het Formule 1-team van Renault.

Voor D'Ambrosio wordt het alweer zijn derde jaar in de GP2 en ook zijn derde seizoen in de hoofdklasse met DAMS. Vorig jaar boekte hij drie podiumplaatsen aan het begin van het seizoen en eindigde hij als negende in het kampioenschap. In 2008 waren er tweede plaatsen in Valencia en in Spa, en werd hij elfde in het klassement. In de GP2 Asia Series was hij vorig jaar ook erg succesvol met het DAMS-team. De Belg werd achter zijn toenmalig teamgenoot Kamui Kobayashi vice-kampioen.

Tung keert na een seizoen afwezigheid terug in de GP2. De Chinese Nederlander heeft een jaar in de Superleague achter de rug. Zijn beste GP2-resultaat tot dusver is een tweede plaats met Trident Racing, in de sprintrace in Monaco. "Ik ben erg trots dat we met de legendarische kleuren van Renault gaan racen", liet teamdirecteur Jean-Paul Driot weten. "We hopen dit jaar vele overwinningen te kunnen boeken."


 
Arden neemt Villa mee naar Abu Dhabi
Javier Villa neemt bij Arden het stuur over van Rodolfo Gonzalez. Zo heeft het team laten weten. De Spanjaard, die eerder voor Racing Engineering en Super Nova actief was, rijdt in Abu Dhabi zijn eerste GP2 Asia Series-race van dit seizoen.

"Ik ben erg blij dat ik voor Arden kan gaan racen", liet Villa optekenen. "Arden is een goed team en ik denk we samen komend weekend voor een goed resultaat kunnen gaan. Ik weet zeker dat ik wel uit de voeten kan met deze auto op dit circuit."

De Fransman Charles Pic is de andere coureur van het Arden-team.


Filippi bovenaan na hectische training Abu Dhabi
Luca Filippi heeft de snelste tijd gereden in de vrije training op het circuit van Abu Dhabi. De meest ervaren man van het veld klokte zijn laatste ronde een 1.54.146 en duwde daarmee Davide Valsecchi van de eerste plaats. Giedo van der Garde werd negende.

Het was een verre van vlekkeloze sessie in Abu Dhabi, maar dat lag niet echt aan de coureurs. Niet aan álle coureurs, in ieder geval. Een crash van Alberto Valerio halverwege de sessie zorgde voor een rode vlag, waarna de marshalls tergend langzaam de auto opbergden. Er werd lang naar de kapotte Coloni gestaard, er werden papieren ingevuld, er werden wat gebaren gemaakt en na een kwartier stond de auto er nog. De wedstrijdleiding besloot de sessie te verlengen, omdat de coureurs amper aan ronden rijden toe waren gekomen.

Toen Valerio's auto eindelijk was geborgen, duikelden de tijden naar beneden. Charles Pic, Davide Valsecchi, Sam Bird en uiteindelijk Luca Filippi wisselden elkaar constant af op de waanzinnig stoffige piste van Abu Dhabi.

De kwalificatie start om 17.30 uur.

1 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara 1:54.146 11
2 D. Valsecchi iSport International 1:54.431 10
3 S. Bird ART Grand Prix 1:54.775 10
4 C. Pic Arden International 1:54.803 14
5 S. Perez Addax 1:54.824 14
6 F. Leimer Ocean Racing Technology 1:54.904 14
7 J. Bianchi ART Grand Prix 1:54.971 14
8 A. Rossi Qi-Meritus.Mahara 1:55.077 12
9 G. van der Garde Addax 1:55.102 12
10 G. Ricci DPR 1:55.107 14
11 E. Piscopo DAMS 1:55.172 12
12 J. Kral Super Nova International 1:55.222 14
13 J. Villa Arden International 1:55.347 14
14 O. Turvey iSport International 1:55.481 8
15 C. Vietoris DAMS 1:55.563 14
16 M. Herck DPR 1:55.821 13
17 M. Ericsson Super Nova International 1:55.971 13
18 D. Clos Trident Racing 1:56.295 14
19 M. Chilton Ocean Racing Technology 1:56.308 15
20 V. Arabadzhiev Piquet GP 1:56.330 15
21 D. Zampieri Piquet GP 1:56.646 14
22 W. Bratt Coloni Motorsport 1:56.659 10
23 P. Kralev Trident Racing 1:59.971 5
24 A. Valerio Coloni Motorsport geen tijd 1


Eerste pole-position voor Charles Pic in Abu Dhabi
Charles Pic mag zijn tweede GP2 Asia Series-weekend ooit van pole-position beginnen. De Fransman stuurde zijn Arden op het circuit van Yas Marina naar een tijd van 1.52.497 en was daarmee twee honderdsten sneller dan Oliver Turvey. Giedo van der Garde zal zijn eerste race voor Addax als dertiende starten.

De coureurs hadden er weliswaar al een half uur training opzitten, maar dat bleek lang niet genoeg te zijn geweest om de baan schoon te krijgen en in de kwalificatie hadden de coureurs dan ook nog met behoorlijk wat stof te maken. Wel was duidelijk dat Luca Filippi net als in de vrije training erg sterk bezig was. Tot hij de sessie moest staken omdat er rook uit zijn bolide kwam, wat hem een twintigste startplaats opleverde.

De strijd om de pole-position ging na het wegvallen van Filippi tussen klassementsleider Davide Valsecchi en Charles Pic. De pole ging uiteindelijk naar laatstgenoemde, terwijl Valsecchi een goede ronde verspeelde door in de laatste bocht iets buiten de baan te komen. Hij zou hierdoor zelfs nog een plek verliezen aan teamgenoot Oliver Turvey, en moet de race van vrijdag als derde starten. Op de tweede rij krijgt hij gezelschap van ART-debutant Jules Bianchi, die behoorlijk wat indruk maakte, ondanks een probleem met de versnellingsbak.

Alexander Rossi eindigde zijn eerste race voor Mertius als vijfde, voor Javier Villa, Sam Bird en Edoardo Piscopo. Giacomo Ricci behaalde een uitstekend resultaat door zijn DPR-bolide naar een knappe negende plaats te rijden, terwijl Christian Vietoris de top-tien besloot.

Het eerste duel tussen Addax-teamgenoten Sergio Pérez en Giedo van der Garde, die in de Main Series ook teamgenoten zullen zijn, is door de Mexicaan gewonnen. Hij zal vrijdag als elfde mogen starten, twee plaatsen voor Van der Garde.

Voor Scuderia Coloni verloopt het weekend dramatisch. Alberto Valerio kwam na zijn crash in de vrije training niet meer in actie, en het is nog maar de vraag of hij van de wedstrijdleiding toestemming krijgt om te starten. Ook Will Bratt kwam door een spin in de kwalificatie twee seconden te kort voor de 107%-grens, maar krijgt door zijn prestaties in de vrije training misschien alsnog toestemming te starten.

De hoofdrace begint vrijdag om 15.00 uur Nederlandse tijd.

1 C. Pic Arden International 1:52.497
2 O. Turvey iSport International 1:52.517
3 D. Valsecchi iSport International 1:52.603
4 J. Bianchi ART Grand Prix 1:52.842
5 A. Rossi Qi-Meritus.Mahara 1:52.861
6 J. Villa Arden International 1:52.979
7 S. Bird ART Grand Prix 1:53.003
8 E. Piscopo DAMS 1:53.086
9 G. Ricci DPR 1:53.134
10 C. Vietoris DAMS 1:53.183
11 S. Perez Addax 1:53.407
12 D. Zampieri Piquet GP 1:53.491
13 G. van der Garde Addax 1:53.509
14 F. Leimer Ocean Racing Technology 1:53.611
15 J. Kral Super Nova International 1:53.685
16 V. Arabadzhiev Piquet GP 1:53.687
17 D. Clos Trident Racing 1:53.982
18 M. Chilton Ocean Racing Technology 1:54.036
19 M. Herck DPR 1:54.074
20 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara 1:54.121
21 M. Ericsson Super Nova International 1:54.723
22 P. Kralev Trident Racing 1:58.274
23 W. Bratt Coloni Motorsport 2:02.517
24 A. Valerio Coloni Motorsport geen tijd


laatste aanpassing
 


















 
Turvey wint in Abu Dhabi na broedertwist

Oliver Turvey heeft in Abu Dhabi zijn eerste GP2-overwinning geboekt. De Brit versloeg teamgenoot Davide Valsecchi in een bij vlagen spijkerhard duel. Valsecchi werd tweede, voor Jules Bianchi. Giedo van der Garde leek op weg naar de punten, maar crashte met nog acht ronden te gaan.

Het heeft even geduurd, maar de GP2 Asia Series is weer onderweg. De vorige race was begin november, eveneens in Abu Dhabi. Van enige roestigheid was niet echt sprake, want iedereen was vooral weer blij om weer in de auto te zitten. Op de donderdag was Charles Pic, de jonge Fransman, de snelste in de kwalificatie. Achter hem stond het iSport-duo van Turvey en Valsecchi, die snode plannen hadden.

Dat werd duidelijk toen de lampen uitgingen en Turvey direct de leiding nam. Pic kwam niet lekker weg en moest in de eerste ronde ook Valsecchi voorbij laten gaan. Het iSport-duo zou de race hierna controleren, maar ze moesten er wel voor knokken. Pic kon het tempo in eerste instantie goed volgen, maar zou later terugzakken, waarna een beuk van Luca Filippi hem helemaal kansloos maakte.

Vooraan kwamen de iSport-teamgenoten elkaar tegen na de pitstop. Turvey behield in eerste instantie de leiding, maar op nieuwe banden moest de Brit even wennen. valsecchi zag zijn kans schoon en zette zijn auto naast die van Turvey, die niet wilde opgeven. In de chicane raakten de twee elkaar, schoten ze allebei rechtdoor en nam Valsecchi de leiding over. Turvey liet zich de kaas echter niet van het brood eten en zwiepte een halve ronde later op fantastische wijze buitenom bij Valsecchi. Dit zette de winnaar van de eerste race van het seizoen op zijn plaats, waarna de strijd was gestreden. Een latere safety car, Alberto Valerio was weer eens gespind, kon daar niks aan veranderen.

Giedo van der Garde hoopte voorafgaand aan de race op een puntenfinish en leek zijn doel te halen. De Nederlander had duidelijk niet de beste auto van het veld onder zijn kont en had zijn handen vol aan Alexander Rossi, die hem op alle mogelijke manieren probeerde in te halen. Dat leek de Amerikaan niet te gaan lukken, tot de Barwa Addax-auto met nog acht ronden te gaan opeens haaks rechtsaf schoot bij het aanremmen. Van der Garde klapte in de muur en kon uitstappen.

Met de dominantie van iSport en het kiezelharde gevecht wat de teamgenoten leverden in de eerste race, kunnen we ons niet alleen opmaken voor een fraaie spintrace, maar ook voor een leuke titelstrijd. Nu maar hopen dat teambaas Paul Jackson een beetje een sterk hart heeft...

1 O. Turvey iSport International 1:04:55.310
2 D. Valsecchi iSport International + 0.618
3 J. Bianchi ART Grand Prix + 2.589
4 J. Villa Arden International + 7.372
5 G. Ricci DPR + 10.559
6 A. Rossi Qi-Meritus.Mahara + 13.718
7 M. Herck DPR + 19.800
8 M. Chilton Ocean Racing Technology + 24.395
9 S. Perez Addax + 26.285
10 J. Kral Super Nova International + 27.457
11 C. Pic Arden International + 33.726
12 W. Bratt Coloni Motorsport + 34.300
13 V. Arabadzhiev Piquet GP + 1:05.390
14 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara + 1 ronde(n )
15 A. Valerio Coloni Motorsport + 1 ronde(n )
16 P. Kralev Trident Racing + 1 ronde(n )
17 M. Ericsson Super Nova International + 3 ronde(n )
Niet gefinisht
18 F. Leimer Ocean Racing Technology + 6 ronde(n )
19 G. van der Garde Addax + 8 ronde(n )
20 D. Zampieri Piquet GP + 10 ronde(n )
21 D. Clos Trident Racing + 24 ronde(n )
22 C. Vietoris DAMS + 26 ronde(n )
23 S. Bird ART Grand Prix + 29 ronde(n )
24 E. Piscopo DAMS + 33 ronde(n )


laatste aanpassing
 











 
Zaugg met Trident in Bahrein
Adrian Zaugg, voormalig winnaar in de A1GP, zal volgend weekend terugkeren in de GP2 Series. De 23-jarige Zuid-Afrikaan zal in Bahrein uitkomen voor Trident Racing.

Zaugg, die sinds 2007 geen GP2 meer heeft gereden, was de laatste jaren vooral actief in de ondertussen uitgestorven A1GP en de Formule Renault 3.5. Zaugg keert nu dus terug naar de GP2 en komt voor Trident uit in het derde weekend voor de GP2 Asia Series in Bahrein.

“De overeenkomst met Trident is een uitstekende kans voor me, en zeker ook een positief signaal richting mijn sponsors en supporters,” zegt Zaugg. “Het zal niet makkelijk zijn om na enkele maanden terug in een eenzitter te kruipen, laat staan na twee jaar in een GP2 auto, maar ik blijf rustig en zal alles geven in Bahrein.”

De manager van Trident Racing, Luca Zerbini, zou met Zaugg graag een volledig seizoen afwerken in GP2.

“We werken al een tijdje aan een project met Zaugg, en ik ben blij dat iedereen binnen het team bereid is om aan Adrian´s carrière te werken. Het zal niet makkelijk zijn maar ik ben er zeker van dat Adrian zijn talent zal bewijzen.” zegt Zerbini.

Plamen Kralev heeft dus een nieuwe teamgenoot, daar Zaugg de plaats zal in nemen van Dani Clos.


Parente keer terug met Coloni
Alvaro Parente mistte de rol van reserverijder bij Virgin Racing in de Formule 1 op een haar, maar kan komend weekend al opnieuw aan de slag in Bahrein, tijdens het derde weekend voor de GP2 Asia Series.

De 25-jarige Portugees verloor zijn positie als testpiloot bij Virgin aan F2-kampioen Andy Soucek, maar bleef niet op zijn lauweren rusten en ging op zoek naar een alternatief. Hij sloot een `last-minute´ deal met voormalig F1-team Coloni Racing en rijdt komend weekend tijdens de GP2 Asia Series in Bahrein.

“Alles ging zo snel. Ik had enkel tijd om mijn spullen te pakken en te vertrekken,” vertelt Parente. “Ik ken het team van Coloni niet zo goed maar ik weet dat ze tevreden zijn dat ik voor hen zal racen en voor mij is het een mooie mogelijkheid om terug in een GP2 auto te kruipen.”

Parente was de laatste twee jaar met Super Nova en Ocean Racing al actief binnen de GP2, en werd eerder kampioen in de Britse Formule 3 en de Formule Renault 3.5. Tijdens het tussenseizoen 2008/2009 nam de Portugees ook al deel aan de Asia Series met Meritus.

Parente wordt in Bahrein de teamgenoot van Will Bratt.


Jake Rosenzweig naar Super Nova
De Amerikaan Jake Rosenzweig maakt aankomend weekend zijn GP2 debuut voor het team van Super Nova. Hij zal de laatste twee raceweekenden uitkomen voor het team van David Sears.

Rosenzweig kwam afgelopen seizoen uit voor Carlin in de Formule 3 Euroseries en mocht vier maanden terug al testen op Paul Ricard voor het team. “Ik ben echt enorm blij met deze kans en kijk uit om aankomend weekend te mogen rijden. Dit zal mijn eerste GP2 weekend worden en ik hoop snel te leren en punten te kunnen scoren,” aldus Rosenzweig.

Teambaas David Sears voegt toe: “We zijn blij Jake te mogen verwelkomen in ons team. Ik heb zijn carriere in Europa de afgelopen jaren gevolgd en ben onder de indruk van de vorderingen die hij heeft gemaakt. Dit bleek ook uit de test die hij voor ons reed. Ik heb dan ook geen twijfels dat hij, wanneer hij gewend is aan de GP2 bolide, voorin mee kan vechten.”


Yelmer Buurman naar ORT
Nadat eerder al werd geschreven dat Alvaro Parente terugkeert in de GP2, is er nog een coureur die na een periode van afwezigheid weer in een GP2 bolide stapt. De Nederlander Yelmer Buurman stapt voor de race in Bahrein bij Ocean Racing Technology in.

Buurman reed eerder al voor het team van Ocean Racing en zal hier Max Chilton vervangen, die voor Barwa Addax aan de start staat.


laatste aanpassing
 
Valsecchi snelste in eerste training Bahrein

Davide Valsecchi heeft donderdag de snelste tijd gereden in een vrije training, waarin de tijden extreem dicht bij elkaar zaten. De Italiaan was met een tijd van 1.44.852 twee honderdsten van een seconde sneller dan Jules Bianchi in de ART. Oliver Turvey was op zijn beurt slechts drie duizendsten langzamer dan de Fransman. Yelmer Buurman, die na een jaar afwezigheid weer terug is in de GP2, was 22ste.

1 D. Valsecchi iSport International 1:44.852 11
2 J. Bianchi ART Grand Prix 1:44.874 13
3 O. Turvey iSport International 1:44.877 14
4 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara 1:45.046 10
5 S. Bird ART Grand Prix 1:45.229 12
6 G. Ricci DPR 1:45.249 13
7 E. Piscopo DAMS 1:45.324 13
8 C. Vietoris DAMS 1:45.402 14
9 A. Rossi Qi-Meritus.Mahara 1:45.424 15
10 A. Parente Coloni Motorsport 1:45.432 11
11 J. Villa Arden International 1:45.460 13
12 C. Pic Arden International 1:45.527 14
13 S. Perez Addax 1:45.547 13
14 D. Zampieri Piquet GP 1:45.725 11
15 M. Chilton Addax 1:45.785 13
16 M. Herck DPR 1:45.803 15
17 W. Bratt Coloni Motorsport 1:45.852 9
18 A. Zaugg Trident Racing 1:45.922 15
19 J. Kral Super Nova International 1:46.146 14
20 F. Leimer Ocean Racing Technology 1:46.271 14
21 V. Arabadzhiev Piquet GP 1:46.634 13
22 Y. Buurman Ocean Racing Technology 1:46.726 12
23 J. Rosenzweig Super Nova International 1:47.499 14
24 P. Kralev Trident Racing 1:55.803 3


 
Bianchi naar eerste pole-position in Bahrein

Jules Bianchi heeft in Bahrein zijn eerste pole in de GP2 behaald. Maar het scheelde niet veel. De Fransman was slechts vier duizendsten sneller dan Davide Valsecchi. Ook Javier Villa en Luca Filippi, die de derde en vierde tijd reden, waren niet ver weg. Zij waren nog geen vijf honderdsten langzamer dan Bianchi.

Valsecchi leek aanvankelijk op de pole af te stevenen; halverwege de kwalificatie was hij drie tienden van een seconde los van de rest van het veld. Maar vervolgens wisten Filippi, Bianchi en Villa nog sneller te gaan dan de Italiaan, waardoor hij ineens vierde stond. In de laatste minuut wist Valsecchi de eerste plek te heroveren, door een tijd van 1.43.478 te rijden. Daarmee leken de kaarten geschud, maar vervolgens kwam Bianchi over start-finish met een tijd die nog vier duizendsten sneller bleek.

Yelmer Buurman reed een keurige zestiende tijd in de kwalificatie. Met een tijd van 1.44.724, was hij zes tienden sneller dan zijn teamgenoot, Fabio Leimer.

1 J. Bianchi ART Grand Prix 1:43.474
2 D. Valsecchi iSport International 1:43.478
3 J. Villa Arden International 1:43.519
4 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara 1:43.523
5 A. Parente Coloni Motorsport 1:43.714
6 O. Turvey iSport International 1:43.818
7 G. Ricci DPR 1:43.918
8 C. Vietoris DAMS 1:44.086
9 C. Pic Arden International 1:44.172
10 S. Perez Addax 1:44.246
11 S. Bird ART Grand Prix 1:44.253
12 E. Piscopo DAMS 1:44.338
13 M. Chilton Addax 1:44.617
14 M. Herck DPR 1:44.671
15 A. Rossi Qi-Meritus.Mahara 1:44.713
16 Y. Buurman Ocean Racing Technology 1:44.724
17 V. Arabadzhiev Piquet GP 1:44.759
18 A. Zaugg Trident Racing 1:44.781
19 D. Zampieri Piquet GP 1:45.079
20 W. Bratt Coloni Motorsport 1:45.320
21 F. Leimer Ocean Racing Technology 1:45.371
22 J. Kral Super Nova International 1:45.424
23 J. Rosenzweig Super Nova International 1:45.980
24 P. Kralev Trident Racing 1:47.243


Valsecchi kampioen na zwaarbevochten zege

Davide Valsecchi is kampioen geworden in de GP2 Asia Series. De Italiaan won de hoofdrace in Bahrein en pakte daarmee voldoende punten voor de titel. De zege van Valsecchi was bijzonder fraai. In het laatste deel van de race ging hij zowel Luca Filippi als Javier Villa voorbij. Zij werden respectievelijk tweede en derde.

Het was Jules Bianchi die de race van pole mocht beginnen, maar de Fransman kende een gigantisch slechte start. De ART-rijder werd aan alle kanten voorbij gereden en dook pas als elfde de bocht in. Vooraan was het Luca Filippi die de leiding had gegrepen. Javier Villa en Davide Valsecchi lagen na de start tweede en derde. Een vroege pitstop van Villa zorgde er vervolgens voor dat hij vooraan het veld terecht kwam. Filippi kwam na zijn pitstop vlak achter de Spanjaard weer terug op de baan en de derde positie bleef onveranderd voor Valsecchi.

Valsecchi begon vervolgens al snel Filippi onder de druk te zetten. De coureur van Qi-Meritus wist de iSport-bolide echter nog behoorlijk lang achter zich te houden. Een eerste inhaalpoging van Valsecchi mislukte jammerlijk. Het duurde echter niet lang voordat hij weer op de staart zat van Filippi en zes ronden voor het einde plaatste Valsecchi een nieuwe aanval die wel slaagde. Daarna bleek al snel dat ook Villa zich zorgen mocht gaan maken, want de Italiaan was een stuk sneller. Opnieuw faalde Valsecchi bij zijn eerste offensief, maar een tweede poging aan het einde van het rechte stuk lukte wel en brachten hem de zege en de titel.

Bij Villa leek vervolgens de snelheid eruit. Filippi ging hem vrij eenvoudig voorbij en daarna kwam ook Giacomo Ricci nog gevaarlijk dichtbij. De Spanjaard wist de DPR nog net van zich af te houden en aan de finish was het verschil slechts twee tienden. Yelmer Buurman reed ondertussen een zeer degelijke race. De Nederlander, die na een jaar weer terug is in de GP2, startte als zestiende en eindigde als twaalfde.

1 D. Valsecchi iSport International 1:02:05.146
2 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara + 2.792
3 J. Villa Arden International + 5.067
4 G. Ricci DPR + 5.238
5 C. Pic Arden International + 13.026
6 A. Parente Coloni Motorsport + 17.777
7 S. Perez Addax + 23.948
8 A. Zaugg Trident Racing + 25.479
9 O. Turvey iSport International + 29.253
10 J. Bianchi ART Grand Prix + 33.238
11 D. Zampieri Piquet GP + 34.509
12 Y. Buurman Ocean Racing Technology + 39.513
13 S. Bird ART Grand Prix + 40.415
14 C. Vietoris DAMS + 41.750
15 E. Piscopo DAMS + 45.779
16 W. Bratt Coloni Motorsport + 45.803
17 V. Arabadzhiev Piquet GP + 48.577
18 M. Chilton Addax + 1:03.448
19 J. Rosenzweig Super Nova International + 1:04.622
20 F. Leimer Ocean Racing Technology + 1:19.757
21 J. Kral Super Nova International + 1:46.123
22 P. Kralev Trident Racing + 1 ronde(n )
23 M. Herck DPR + 2 ronde(n )
Niet gefinisht
24 A. Rossi Qi-Meritus.Mahara + 8 ronde(n )


 
Titel in teamkampioenschap gaat naar iSport

Voor iSport had het weekend in Bahrein nauwelijks beter kunnen gaan. Op vrijdag verzekerde Davide Valsecchi zich van de titel door de hoofdrace op het circuit van Sakhir te winnen en een dag later pakte Oliver Turvey nog een punt. Dat was genoeg voor het team om ook gekroond te worden tot kampioen in het teamkampioenschap. "Dit was voor ons een geweldig weekend. Valsecchi won gisteren het rijderskampioenschap met zijn zege en vandaag wisten we ook het teamkampioenschap te winnen. Sinds we in november voor het eerst op Abu Dhabi reden, gaat het prima", vertelde teambaas Peter Jackson. "Oliver en Davide zijn erg indrukwekkend en ons doel is nu om Oliver vice-kampioen te maken, over een paar weken wanneer we weer terugkeren naar Bahrein."


Racing Engineering bevestigt Clos en Vietoris

Dani Clos en Christian Vietoris zijn dit jaar de rijders van Racing Engineering in de hoofdklasse van de GP2. Voor Clos wordt het zijn tweede seizoen voor Racing Engineering in de GP2. Voor Vietoris wordt het zijn debuutjaar in de Main Series.

"Ik ben er heel erg trots op dat ik nog een tweede jaar voor Racing Eningeering zal gaan rijden", zei Clos. "Ik ben erg tevreden over wat we vorig jaar samen hebben bereikt, maar komend jaar willen we voor de titel gaan. We hebben de afgelopen wintermaanden hard gewerkt en heb alle vertrouwen in dit team."

Vietoris vertelde op zijn beurt: "Ik ben erg blij dat ik deel zal gaan uitmaken van dit team. Ik heb vorig jaar al erg genoten van de test die ik me ze heb gedaan op Paul Ricard, dus ik kijk nu heel erg uit naar de start van het seizoen. Ik ben mij momenteel zo goed mogelijk aan het voorbereiden in de GP2 Asia Series. Ik hoop dat ik dit jaar voor de podiumplekken kan gaan."


 
Filippi verovert pole-position in Bahrein

Luca Filippi heeft op het circuit van Sakhir de pole-position behaald. De Italiaan reed in de laatste minuten van de kwalificatie een tijd van 2.07.087, waarmee hij negen honderdsten sneller was dan Charles Pic dook. Oliver Turvey was derde.

Pic probeerde helemaal aan het einde van de kwalificatie nog de snelste tijd terug te pakken, maar tevergeefs. Ook pogingen van Oliver Turvey, Davide Valsecchi en Alvaro Parente om de pole te scoren voor de laatste ronde in de GP2 Asia Series bleven zonder resultaat. Zij moesten genoegen nemen met respectievelijk de derde, vierde en vijfde startplaats. De top-tien werd gecompleteerd door Javier Villa, Jules Bianchi, Luiz Razia, Giacomo Ricci en Alexander Rossi. Ocean Racing Technology-coureur Yelmer Buurman kwalificeerde zich als zeventiende, met een tijd van 2.08.778.

De hoofdrace in Bahrein begint zaterdag om 13.45 uur Nederlandse tijd.

1 L. Filippi Qi-Meritus.Mahara 2:07.087
2 C. Pic Arden International 2:07.178
3 O. Turvey iSport International 2:07.237
4 D. Valsecchi iSport International 2:07.243
5 A. Parente Coloni Motorsport 2:07.413
6 J. Villa Arden International 2:07.432
7 J. Bianchi ART Grand Prix 2:07.710
8 L. Razia Piquet GP 2:07.772
9 G. Ricci DPR 2:07.892
10 A. Rossi Qi-Meritus.Mahara 2:08.027
11 S. Bird ART Grand Prix 2:08.339
12 F. Leimer Ocean Racing Technology 2:08.428
13 D. Clos Trident Racing 2:08.467
14 M. Herck DPR 2:08.634
15 C. Vietoris DAMS 2:08.678
16 M. Chilton Addax 2:08.692
17 Y. Buurman Ocean Racing Technology 2:08.778
18 E. Piscopo DAMS 2:08.858
19 V. Arabadzhiev Piquet GP 2:08.863
20 J. Kral Super Nova International 2:09.454
21 W. Bratt Coloni Motorsport 2:09.611
22 R. Gonzalez Addax 2:09.648
23 J. Rosenzweig Super Nova International 2:09.904
24 P. Kralev Trident Racing 2:23.975







 
Maldonado snelste op eerste testdag Paul Ricard

Pastor Maldonado heeft tijdens de eerste testdag op het circuit van Paul Ricard de snelste tijd weten te rijden. De Venezolaan kwam in de middagsessie tot een tijd van 1.12.987 en was daarmee een tiende sneller dan debutant Jules Bianchi. Giedo van der Garde kende ook een prima dag en zette de derde tijd neer.

In de ochtend viel een kleine regenbui waardoor er maar weinig werd gereden voor de lunchpauze. 's Middags werden er echter wel serieuze tijden neergezet op de 3D-configuratie van het Franse circuit. Maldonado, die zijn vierde seizoen in de GP2 ingaat, was dus de snelste, voor Bianchi en Van der Garde. Jerome d'Ambrosio was de sterkste van de DAMS-coureurs en werd vierde, terwijl Renault-testrijder en teamgenoot Ho-Pin Tung niet verder kwam dan de 22e tijd.

Luiz Razia, de teamgenoot van Maldonado bij Rapax, eindigde op de vijfde plaats, voor Christian Vietoris. Giacomo Ricci bevestigde dat de vorm van DPR in de Asia Series geen toeval was en kwam tot een nette zevende tijd, voor Josef Kral, Dani Clos en Oliver Turvey, die daarmee de top-tien besloot.

Davide Valsecchi, die in de Asia series nog kampioen werd, wist nog niet meteen snelle tijden te rijden voor iSport, het team waar Van der Garde vorig jaar nog voor reed. De Italiaan kwam slechts tot een zeventiende tijd.

Woensdag wordt er verder getest in Frankrijk.

1 P. Maldonado Piquet GP 01:12.987 40
2 J. Bianchi ART Grand Prix 01:13.074 44
3 G. van der Garde Addax 01:13.078 46
4 J. d`Ambrosio DAMS 01:13.124 57
5 L. Razia Piquet GP 01:13.151 33
6 C. Vietoris Racing Engineering 01:13.203 43
7 G. Ricci DPR 01:13.215 19
8 J. Kral Super Nova International 01:13.244 49
9 D. Clos Racing Engineering 01:13.301 37
10 O. Turvey iSport International 01:13.331 40
11 A. Zaugg Trident Racing 01:13.362 49
12 M. Ericsson Super Nova International 01:13.437 56
13 M. Herck DPR 01:13.455 34
14 S. Bird ART Grand Prix 01:13.472 35
15 S. Perez Addax 01:13.523 47
16 F. Leimer Ocean Racing Technology 01:13.560 24
17 D. Valsecchi iSport International 01:13.654 41
18 J. Cecotto Jr. Trident Racing 01:13.678 45
19 C. Pic Arden International 01:13.729 44
20 A. Valerio Coloni Motorsport 01:13.803 46
21 R. Gonzalez Arden International 01:13.964 40
22 H. Tung DAMS 01:14.067 62
23 M. Chilton Ocean Racing Technology 01:14.817 41
24 V. Arabadzhiev Coloni Motorsport 01:15.242 37

















Van der Garde kent goed begin van nieuwe seizoen

Giedo van der Garde eindigde de eerste testdag van 2010 op de derde plaats, op een halve tiende van snelste man Pastor Maldonado. De coureur van Barwa Addax was na afloop goed te spreken over zijn eerste dag op Paul Ricard.

"We hebben een prima dag gehad", aldus Van der Garde. "Vanmorgen viel er wat regen, maar vanmiddag hebben we heel veel kunnen doen. We hebben verschillende dingen geprobeerd en veel geleerd. Morgen gaan we verder op een andere configuratie van het circuit en is het de bedoeling dat we ons stap voor stap verbeteren."


laatste aanpassing
 
Aziatisch GP2-team wil in 2011 een stapje hoger

Het team van Meritus heeft bevestigd dat het in gesprek is om in 2011 in de GP2 Series uit te komen. Nu komt men nog in de GP2 Asia Series uit, waar met oudere bolides gereden wordt. Het team heeft al veel kampioenschappen behaald in andere Aziatische kampioenschappen en behaalde kort geleden met Luca Filippi in Bahrein de eerste overwinning in de GP2 Asia Series. Door het wegvallen van het Italiaanse Durango is er nu een vrije plek op de GP2-grid en deze plek wil Meritus maar al te graag overnemen. Het zou het eerste Aziatische team in het GP2 veld betekenen.

Mede-eigenaar Firhat Mokhzani gaf aan dat GP2-baas Bruno Michel erg graag zou willen als Meritus het GP2 veld zou versterken. "De reguliere GP2 Series hebben ondersteunende races tijdens vijftien van de negentien F1-races.", aldus Mokhzani. "Het team is door Michel uitgenodigd om in Europa te racen, zelfs voor dat we onze eerste overwinning pakten in Bahrein. Nu we in staat zijn om races te winnen, zullen we de mogelijheden bekijken. Racen in Europa zal zeker goed zijn voor de reputatie van het team en racen in de (Europese) GP2 Series, in het voorprogamma van de F1, zorgt voor veel media aandacht en belanstellling.


Maldonado ook snelste op tweede testdag

Pastor Maldonado heeft ook op de tweede testdag in Zuid-Frankrijk de snelste tijd gereden. De coureur van Rapax rondde de snelle lay-out van Paul Ricard af in een 1.09.769 en was daarmee nipt sneller dan de verrassend snelle Dani Clos.

Clos was eigenlijk de hele dag de snelste, maar pas aan het einde van de middag kon Maldonado daar wat aan doen. Giedo van der Garde meldde zich niet in de strijd om de snelste tijden, terwijl Ho-Pin Tung op de vijfde plaats terug te vinden was.

Donderdag is de laatste testdag op Paul Ricard.

1 P. Maldonado Piquet GP 01:09.769
2 D. Clos Racing Engineering 01:09.876
3 J. Kral Super Nova International 01:10.045
4 O. Turvey iSport International 01:10.082
5 H. Tung DAMS 01:10.160
6 S. Bird ART Grand Prix 01:10.164
7 D. Valsecchi iSport International 01:10.185
8 J. d`Ambrosio DAMS 01:10.256
9 J. Bianchi ART Grand Prix 01:10.264
10 L. Razia Piquet GP 01:10.276
11 A. Zaugg Trident Racing 01:10.305
12 G. van der Garde Addax 01:10.326
13 A. Valerio Coloni Motorsport 01:10.414
14 J. Cecotto Jr. Trident Racing 01:10.423
15 V. Arabadzhiev Coloni Motorsport 01:10.485
16 C. Pic Arden International 01:10.500
17 S. Perez Addax 01:10.579
18 M. Herck DPR 01:10.629
19 F. Leimer Ocean Racing Technology 01:10.647
20 G. Ricci DPR 01:10.754
21 R. Gonzalez Arden International 01:10.771
22 C. Vietoris Racing Engineering 01:11.089


 
Maldonado voor derde dag op rij bovenaan

Pastor Maldonado heeft voor de derde achtereenvolgende dag de snelste tijd gereden op Paul Ricard. Jules Bianchi reed de tweede tijd, Fabio Leimer was derde. Snelste Nederlander was Giedo van der Garde, op een tiende positie.

De derde en laatste testdag in Frankrijk begon op een opdrogende baan en het was Jules Bianchi die voor de lunchpauze de snelste was. In de middagsessie moest hij echter Pastor Maldonado voorlaten. De Venezolaan was op dinsdag en woensdag ook al de snelste voor Rapax, dat in de Asia Series van afgelopen winter geen enkel punt wist te scoren.

De sessie werd vlak voor tijd nog even stil gelegd na een aanrijding tussen Marcus Ericsson en Adrian Zaugg, wat betekende dat het in het laatste kwartier, nadat de baan weer was vrijgegeven, erg druk was. Maldonado wist toen sneller te gaan dan Christian Vietoris, die voor de rode vlag nog de eerste tijd in handen had. Dat lukte ook Jules Bianchie en Fabio Leimer, waardoor Vietoris als vierde eindigde, voor Sam Bird en Josef Kral.

Giedo van der Garde eindigde op een tiende plaats, en was vier tienden sneller dan teamgenoot Sergio Perez, de enige coureur die zijn tijd van 's ochtends niet wist te verbeteren. Ho-Pin Tung kwam alleen 's middags in actie, en reed de langzaamste tijd van de dag.

Het testen gaat op 7 april verder, dan in Barcelona.

1 P. Maldonado Piquet GP 01:09.784 60
2 J. Bianchi ART Grand Prix 01:09.899 73
3 F. Leimer Ocean Racing Technology 01:10.022 66
4 C. Vietoris Racing Engineering 01:10.033 88
5 S. Bird ART Grand Prix 01:10.117 92
6 J. Kral Super Nova International 01:10.143 71
7 M. Ericsson Super Nova International 01:10.205 81
8 J. Cecotto Jr. Trident Racing 01:10.256 89
9 D. Clos Racing Engineering 01:10.281 90
10 G. van der Garde Addax 01:10.320 75
11 C. Pic Arden International 01:10.330 91
12 L. Razia Piquet GP 01:10.331 70
13 J. d`Ambrosio DAMS 01:10.347 90
14 O. Turvey iSport International 01:10.375 42
15 A. Zaugg Trident Racing 01:10.402 42
16 D. Valsecchi iSport International 01:10.452 66
17 M. Chilton Ocean Racing Technology 01:10.459 91
18 M. Herck DPR 01:10.464 81
19 A. Valerio Coloni Motorsport 01:10.672 85
20 S. Perez Addax 01:10.705 74
21 R. Gonzalez Arden International 01:10.710 91
22 G. Ricci DPR 01:10.746 41
23 V. Arabadzhiev Coloni Motorsport 01:11.062 110
24 H. Tung DAMS 01:11.106 37











Toch wel fucking treurig je eigen topic zo in leven te houden droeftoeter :lol:
 
Uitspraak van Smiley © op donderdag 8 april 2010 om 08:50:
Toch wel fucking treurig je eigen topic zo in leven te houden droeftoeter


Heb jij er last van dan?
laatste aanpassing
Uitspraak van verwijderd op donderdag 8 april 2010 om 12:50:
Heb jij er last van dan?


Nee, zeg alleen dat het treurig is :lol:
 
Maldonado ook snelste tijdens test op Barcelona

Pastor Maldonado blijft de te kloppen man in het GP2-veld. De Venezolaan was twee weken geleden op Paul Ricard al elke dag de snelste, en opende nu ook de testweek in Barcelona met de snelste tijd. Met een 1.27.457 was hij twee honderdsten van een seconde sneller dan Sam Bird. Giedo van der Garde eindigde als twaalfde.

In de ochtendsessie was het nog Van der Garde die snelste was, maar in de middagsessie leek hij zich niet met het rijden van snelle tijden bezig te houden en hij eindigde uiteindelijk als twaalfde, een plek voor teamgenoot Sergio Perez.

Vooraan was het duidelijk dat de debutanten goed mee konden komen. Achter de ervaren Maldonado eindigden Sam Bird, Christian Vietoris, Charles Pic, Marcus Ericsson en Jules Bianchi op de plaatsen twee tot en met zes. Michael Herck werd zevende, voor GP2 Asia Series-kampioen Davide Valsecchi.

Het testen gaat donderdag verder.

1 P. Maldonado Piquet GP 01:27.457 37
2 S. Bird ART Grand Prix 01:27.473 41
3 C. Vietoris Racing Engineering 01:27.531 37
4 C. Pic Arden International 01:27.661 41
5 M. Ericsson Super Nova International 01:27.705 52
6 J. Bianchi ART Grand Prix 01:27.851 51
7 M. Herck DPR 01:27.946 42
8 D. Valsecchi iSport International 01:27.969 56
9 L. Razia Piquet GP 01:28.043 40
10 J. Kral Super Nova International 01:28.058 55
11 D. Clos Racing Engineering 01:28.107 43
12 G. van der Garde Addax 01:28.145 51
13 S. Perez Addax 01:28.296 50
14 O. Turvey iSport International 01:28.431 47
15 A. Valerio Coloni Motorsport 01:28.471 41
16 J. d`Ambrosio DAMS 01:28.630 28
17 F. Leimer Ocean Racing Technology 01:28.715 23
18 M. Chilton Ocean Racing Technology 01:28.803 44
19 A. Zaugg Trident Racing 01:28.818 40
20 V. Arabadzhiev Coloni Motorsport 01:29.123 52
21 H. Tung DAMS 01:29.136 46
22 G. Ricci DPR 01:29.265 14
23 J. Cecotto Jr. Trident Racing 01:29.376 29
24 R. Gonzalez Arden International 01:28.508 47


D'Ambrosio snelste op tweede testdag Barcelona

Het is in Barcelona eindelijk iemand gelukt om Pastor Maldonado te verslaan in een testsessie. Op het Spaanse circuit reed Jerome d'Ambrosio een tijd van 1.27.182, waarmee hij een tiende sneller was dan Christian Vietoris. Maldonado wist nog wel de derde tijd te rijden in de Rapax-bolide.

De coureurs zochten flink de limiet op in Spanje en dat zorgde voor een behoorlijk aantal rode vlaggen door spins van onder andere Jules Bianchi, Adrian Zaugg, Giacomo Ricci en Marcus Ericsson, die zelfs bijna de hele middagsessie moest missen door een crash in de Europcar-bocht. D'Ambrosio hield zijn hoofd koel en wist in de ochtendsessie de snelste tijd te rijden. Deze tijd werd 's middags niet meer verbroken.

Vietoris eindigde als tweede, voor Maldonado, die tijdens de drie dagen op Paul Ricard en de eerste dag in Barcelona telkens de snelste tijd had laten noteren. Fabio Leimer zat er ook prima bij met een vierde tijd, voor het ART-duo Bianchi en Sam Bird. Dani Clos werd zevende, gevolgd door Luiz Razia, Giacomo Ricci en Sergio Perez, die daarmee de top-tien afsloot.

Snelste Nederlander was Giedo van der Garde op een veertiende plaats. Hij was uiteindelijk drie tienden langzamer dan teamgenoot Perez. Ho-Pin Tung deed het heel wat slechter en eindigde slechts op de 22e positie, waarmee hij alleen Rodolfo Gonzalez en Max Chilton achter zich hield.

Vrijdag is de laatste testdag in Barcelona.

1 J. d`Ambrosio DAMS 01:27.182 36
2 C. Vietoris Racing Engineering 01:27.262 50
3 P. Maldonado Piquet GP 01:27.296 53
4 F. Leimer Ocean Racing Technology 01:27.402 27
5 J. Bianchi ART Grand Prix 01:27.472 46
6 S. Bird ART Grand Prix 01:27.539 62
7 D. Clos Racing Engineering 01:27.603 49
8 L. Razia Piquet GP 01:27.635 52
9 G. Ricci DPR 01:27.671 18
10 S. Perez Addax 01:27.697 55
11 C. Pic Arden International 01:27.845 48
12 D. Valsecchi iSport International 01:27.903 40
13 O. Turvey iSport International 01:27.910 45
14 G. van der Garde Addax 01:27.979 37
15 A. Valerio Coloni Motorsport 01:28.048 31
16 J. Kral Super Nova International 01:28.241 27
17 A. Zaugg Trident Racing 01:28.408 48
18 M. Herck DPR 01:28.446 59
19 M. Ericsson Super Nova International 01:28.537 10
20 V. Arabadzhiev Coloni Motorsport 01:28.642 34
21 J. Cecotto Jr. Trident Racing 01:28.687 37
22 H. Tung DAMS 01:28.964 63
23 R. Gonzalez Arden International 01:29.001 57
24 M. Chilton Ocean Racing Technology 01:29.288 36


 


















laatste aanpassing
 
Chilton: "Stap naar GP2 is redelijk groot"

Max Chilton is klaar voor de volgende stap in zijn autosportcarrière: de hoofdklasse van de GP2. De 18-jarige Brit, die vorig jaar vierde werd in de Britse Formule 3, reed ter voorbereiding hierop al een seizoen in de GP2 Asia Series.

Tijdens het tweede weekend in Abu Dhabi reed Chilton zijn eerste races voor Ocean Racing Technology, waarvoor hij dit jaar zijn debuut zal maken in de GP2 Main Series. Dat ging niet onaardig. De Brit behaalde een achtste en een zesde plaats. De overige races kwam Chilton uit voor Barwa Addax en gingen minder goed. Over de stap van de Formule 3 naar de GP2 zei hij tegen GPUpdate.net: "Die is vrij groot. In de Formule 3 gaat het ook wel hard, maar in de GP2 heb je meer vermogen en meer downforce. Dat verschil is best wel groot, maar het begint langzaam maar zeker te wennen."

Chilton liet verder weten zich wel op zijn gemak te voelen bij Ocean Racing Technology. "Ik kan heel erg goed opschieten mijn teamgenoot Fabio Leimer. Iedereen in het team is erg vriendelijk. Dat roepen coureurs wel vaker, maar in mijn geval is dat ook echt zo. Ze spreken allemaal redelijk goed Engels, wat ook erg fijn is." Soms zorgt de taalbarrière wel voor problemen. "Dan probeer je iets uit te leggen, maar begrijpen ze niet wat je bedoelt. Dat heb ik al een paar keer meegemaakt. Vooral als we over de radio aan het praten zijn, kan het lastig zijn om iemand te verstaan. Ik heb iedereen daarom gevraagd om iets langzamer te praten!"


Bianchi moet hard aan rijstijl werken voor GP2

Jules Bianchi heeft laten weten dat hij zijn rijstijl flink heeft moeten aanpassen voor zijn debuutseizoen in de GP2. Volgens de Fransman, die in het rijdersprogramma van Ferrari zit, vereist de GP2-auto namelijk een totaal andere stijl van rijden dan de wagen waarmee hij vorig jaar kampioen werd in de F3 Euroseries.

"Ik zat tijdens het testen steeds bij de eerste vijf of de eerste acht, dus dat is wel positief", zei Bianchi, die vorig jaar negen van twintig races in de F3 Euroseries wist te winnen, tegen GPUpdate.net. "Maar ik moet mezelf nog wel op een aantal punten verbeteren, want het verschil tussen de Formule 3 en de GP2 is behoorlijk groot. Het is niet gemakkelijk om van rijstijl te veranderen, maar ik werk eraan."

Over het verschil tussen de beide klasses vertelde hij: "De GP2-wagen heeft veel meer vermogen en in de GP2 heb je veel meer last van bandenslijtage. Dat zijn de twee grootste verschillen. Ik heb tijdens mijn seizoen in de GP2 Asia Series al veel aan mijn rijstijl gewerkt en ben daar mee doorgaan tijdens de testsessies voor dit seizoen. De wagens rijden echt compleet anders."

In de GP2 Asia Series behaalde Bianchi één podiumplaats, in Abu Dhabi.


Giedo van der Garde: "Dit is mijn laatste kans"

Giedo van der Garde zal volgende week aan zijn tweede seizoen in de GP2 Series beginnen. De Nederlander kende vorig jaar een erg sterk einde van het seizoen en wil met topteam Barwa Addax een gooi doen naar de titel.

Giedo van der Garde kende een moeizaam begin van zijn GP2-carriére in 2009, maar in de tweede seizoenshelft pakte de Nederlanders alsnog drie mooie overwinningen. Na enkele succesvolle tests besloot topteam Barwa Addax, waarmee Vitaly Petrov vorig jaar tweede werd, Van der Garde vast te leggen voor 2010 en het doel voor dit seizoen in duidelijk: het kampioenschap winnen.

"Ik had een geweldig einde van het jaar in 2009. Ik het begin moest ik nog wennen aan de auto, het team en de banden, maar op het midden van het seizoen ging die knop om. We waren erg snel in de races en door mijn drie overwinningen sta ik in een goede positie voor dit jaar. Ik weet nu hoe ik mezelf moet voorbereiden, heb meer ervaring dit jaar en we moeten dit seizoen voor het kampioenschap vechten", vertelde Van der Garde in een interview met F1Badger.

"Addax nam eind vorig jaar contact met me op en vroeg of ik een test in Jerez voor het team wilde rijden. Ik was meteen de allersnelste en ik voelde me beter in deze auto. Vanaf dat moment besloten we om samen te gaan werken. Ik ben erg tevreden met de manier waarop het team werkt en ook onze samenwerking is perfect."

"Het plan was altijd al om nog een jaar GP2 te rijden, maar dit jaar moet het wel gebeuren. Dit zal mijn laatste seizoen in de GP2 zijn, want ik ben ook al 25. Om de titel te winnen moet je meteen vanaf het begin punten scoren en overwinningen pakken. Ik zal er hard voor vechten om de titel te pakken, ik train erg hard en ben er elke dag 24 uur mee bezig", aldus Giedo van der Garde.