Wat en waar zou je kopen???
maar die sonys zijn niet zo heel denderend
Dan moet ie er maar eens fatsoenlijk mee omgaan
Die Sony's zijn prima. Ik heb er zelf eentje met dik 17 inch scherm, HDMI out, Bluray, firewire, alle toeters en bellen die je maar kan verzinnen. Vet robuust, lekker snel (2.1 ghz core 2 duo met 4 gig en Nvdia 8400 met dedicated 256 Mb) en daar draait Reason op als een tierelier. Dus waar jij je "wijsheid" vandaan haalt, is me een raadsel.
Aha vandaar dat je zelf een bagger sony hebt, als je zelf troep koopt hoef je een ander geen troep te laten kopen
Audio High-Definition Digital Audio
Integrated 4 Channel Support
Up to 7.1 Support Through Digital Out
Two Speakers with Subwoofer
Connectivity
1 Auto-Sensing Headphone Jack
1 Auto-Sensing Microphone Jack
1 TOSlink Digital Out Optical Audio
Dus waar jij je "wijsheid" vandaan haalt, is me een raadsel.
Jij bent systeembeheerder?
Bespaar je geld op domme toeters en bellen als dikke grafische kaarten/geïntegreerde webcams/blue-ray/7.1 onboard audio en dat soort blabla en koop er een nette externe soundcard bij.
Ervaring?
Ze zijn veelteduur voor wat je krijgt, ik vind ze te kaal en gewoonweg ook niet mooi. Acer idem. Als ik zou mogen kiezen is het toch gewoon hp, punt.
lol touche, alleen hoeven systeembeheerders hier opzig niet zo gek veel verstand van te hebben, dat gaat meer richting de mensen op geluidsgebied, staat eik los van systeembeheer.
Al hoewel ik zelf NOOIT zou produceren op een laptop, dat werkt voor mij gewoon totaal niet prettig
Je hebt 800 euro en je wilt een laptop kopen om Fruity/Ableton te draaien e.d.
Wat en waar zou je kopen??? Heb flink bedrag van belasting terug, dus kan eindelijk nieuwe laptop kopen.
Bespaar je geld op domme toeters en bellen als dikke grafische kaarten/geïntegreerde webcams/blue-ray/7.1 onboard audio en dat soort blabla en koop er een nette externe soundcard bij.
Beter voor 700 euro een kwalitatief goede basis dan voor een paar honderd euro meer iets als een acer volgepakt met toeters en bellen waar je toch nauwelijks iets mee doet.
besteeds rond de 600 euro's aan een laptop en van je overige centen een fijne externe geluidskaart met minimaal 2 I/O (en midi-interface).
E-Sata
Jij zat natuurlijk te denken aan externe harde schijven om al je midget porno op te slaan. We hebben het hier over muziekproducties.
Dat een laptop duurder is dan een desktop is niet meer dan logisch. Platheid moet betaald worden. De componenten zijn duurder, het design duurt langer omdat alles veel warmer wordt dan bij een desktop,
Als systeembeheerder moet je toch wel wat affiniteit met dat soort dingen hebben he? En op geluidsgebied valt dat juist wel mee. Er is tegenwoordig zoveel te koop qua usb/firewire geluidsinterfaces en de pc's zijn zo snel dat eigenlijk bijna elke combinatie wel werkt. Het is maar net wat je voorkeur is. Verder is het meer een kwestie van je software goed bestuderen.
Het is gewoon een PC. Of ik nou met m'n keyboard inspeel op de desktop of op de laptop, daar zit geen verschil tussen. Ook de muisbediening niet. Ook het beeldscherm niet. Hoezo werkt het niet prettig?
dat werkt voor mij gewoon totaal niet prettig
Let er op of je firewire of USB wil gebruiken. Bij mij was firewire een must en niet iedere laptop heeft dat (in tegenstelling tot USB)
Firewire is minder belastend voor de cpu, dat kan al 1 voordeel zijn.
Verder is de doorvoersnelheid over het algemeen beter (400/800 Mb/s), maar de 40 MB/s van USB trek je niet zomaar dicht.
Crappy USB devices presteren vaak een stuk minder trouwens, lang leve standaarden.
Mijn laptop zou alleen gelijkwaardig zijn aan mijn desktop als ik er allerlei extra zooi op aan moet sluiten.
Zo valt dat voordeel van ruimte-besparing ook meteen weg.
Dan blijft het in vergelijking nog te duur tov andere fabrikanten, zwz is hp gewoon "koploper" in het laptop segment.
Mwa 99% van de systeembeheerders neemt genoegen met een gare geluidskaart (voor ons dan), kan hun dat niet kwalijk nemen omdat hun gewoon andere wensen hebben. Wij zijn aardig specifiek in onze wensen
Ik zeg er nog subtiel bij, voor mij. Ik heb nu een groter scherm, meer ruimte, kan makkelijker in mn kast (waar ik aardig wat aan doe), hij is stiller (waterkoeling), koeler, betere prestaties voor zijn geld, makkelijker up te graden, en ga zo maar door. Tuurlijk is het gewoon een pc, maar toch een wereld van verschil.
Kan je uitleggen waarom? Want die vraag speelde ook nog in mijn hoofd? Ik had wel begrepen van een maat (die ook zeer ervaren is in muziekproducties) dat usb 2.0 wel snel genoeg zou zijn.
Moet het ook wel wezen opzig
Ik heb het over laptops in het algemeen ten opzichte van desktop. Fanboy.
Wat doe jij dan met je laptop? De hele dag benchmarks draaien? "Wij" zegt ie. Laat me niet lachen.
Ik weet niet wat voor laptops jij gebruikt, maar die van mij is aardig stil. Upgraden hoeft ook niet elke week. Als je een knappe laptop koopt kan je daar moeiteloos 2 tot 3 jaar mee vooruit. Zeker als je "systeembeheerder" bent en een beetje weet hoe je je systeem schoon moet houden.