Horecatycoon breidt imperium uit in Rotterdam
ROTTERDAM - Horecatycoon Sjoerd Kooistra, eigenaar van circa negentig cafés in Nederland, wil zijn imperium uitbreiden in Rotterdam.
Hij onderhandelt met Euromast-eigenaar Jan-Dirk Paarlberg over aankoop van de toren.
Gisteren bevestigde Kooistra een waarborgsom van één miljoen euro aan Paarlberg - verdacht in de zaak- Holleeder - te hebben betaald. „Dat bedrag geeft mij tot eind december het recht op aankoop.’’ Onduidelijk is wat de mast moet kosten.
Kooistra ziet de Euromast als ‘beleggingsobject’ en wil er ooit zijn grandcafé en feestkroegformule ‘De Drie Gezusters’ in vestigen. Momenteel wordt de horeca in de Euromast geëxploiteerd door Rotterdammers Aryan en Willem Tieleman. Dit ondernemersduo heeft geen plannen te stoppen. Kooistra raakte vanaf 2004 in opspraak toen een groot aantal van zijn kroegen op raadselachtige wijze failliet ging.
